2017-11-23   02:45:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 2014 - Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 7/6

Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM/JDM 2014    Utskriftsdatum  07 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:34   
  Arrangör  Järfälla S & Stockholms simförbund         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juni 2014         
 
 
Gren 6, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 
Distriktrekord Juniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jessica Eriksson  1993  Södertörns Simsällskap    35.79  1:14.74  1:55.04    2:35.31   
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    36.87  1:17.73  1:59.99    2:41.79   
Jessica Billquist  1996  Spårvägen Simförening    36.06  1:16.69  1:59.62    2:42.46   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    37.44  1:18.44  2:00.83    2:43.14   
Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap    37.40  1:19.11  2:01.29    2:44.01   
Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    36.41  1:18.70  2:01.39    2:44.98   
Fanny Strömstedt  1996  Spårvägen Simförening    37.23  1:18.70  2:01.42    2:45.21   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    36.96  1:19.12  2:04.43    2:47.74   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    38.09  1:20.68  2:04.95    2:48.72   
10  Linnea Lindberg  1996  Simklubben Neptun    38.04  1:21.15  2:05.49    2:49.78   
11  Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    39.46  1:22.47  2:06.51    2:50.45   
12  Ida Jaraquemada  1996  Stockholmspolisens Sim IF    38.23  1:22.65  2:07.55    2:50.64   
13  Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    37.22  1:20.52  2:06.41    2:50.95   
14  Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    37.65  1:19.59  2:04.68    2:51.95   
15  Pauline Korssell  1997  Täby Sim    38.14  1:21.48  2:06.77    2:52.80   
16  Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    39.57  1:23.63  2:08.72    2:55.33   
17  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    39.39  1:23.73  2:10.37    2:55.44   
18  Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    39.46  1:24.29  2:10.59    2:56.80   
19  Julia Franks  2000  Täby Sim    38.70  1:24.36  2:11.39    2:58.12   
20  Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap    39.95  1:25.04  2:11.96    2:58.36   
21  Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    41.30  1:26.76  2:13.36    2:59.68   
22  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    38.90  1:23.67  2:12.41    3:01.50   
23  Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    38.54  1:24.48  2:13.39    3:02.53   
24  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    40.67  1:26.53  2:14.83    3:03.64   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 
Distriktrekord Juniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Wahlund  1998  Väsby Simsällskap    36.87  1:17.73  1:59.99    2:41.79   
Jessica Billquist  1996  Spårvägen Simförening    36.06  1:16.69  1:59.62    2:42.46   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    37.44  1:18.44  2:00.83    2:43.14   
Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap    37.40  1:19.11  2:01.29    2:44.01   
Alexandra Nilsson  1998  Simklubben Neptun    36.41  1:18.70  2:01.39    2:44.98   
Fanny Strömstedt  1996  Spårvägen Simförening    37.23  1:18.70  2:01.42    2:45.21   
Caroline Wallenborg  2000  Simklubben Neptun    36.96  1:19.12  2:04.43    2:47.74   
Tiffani Segerbrand  1999  Solna Sundbyberg SS 04    38.09  1:20.68  2:04.95    2:48.72   
Linnea Lindberg  1996  Simklubben Neptun    38.04  1:21.15  2:05.49    2:49.78   
10  Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    39.46  1:22.47  2:06.51    2:50.45   
11  Ida Jaraquemada  1996  Stockholmspolisens Sim IF    38.23  1:22.65  2:07.55    2:50.64   
12  Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    37.22  1:20.52  2:06.41    2:50.95   
13  Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    37.65  1:19.59  2:04.68    2:51.95   
14  Pauline Korssell  1997  Täby Sim    38.14  1:21.48  2:06.77    2:52.80   
15  Julia Ewerbring  1998  Täby Sim    39.57  1:23.63  2:08.72    2:55.33   
16  Nora Jomaa  1999  Simklubben Neptun    39.39  1:23.73  2:10.37    2:55.44   
17  Maria Östervall  1998  Åkersberga Simsällskap    39.46  1:24.29  2:10.59    2:56.80   
18  Julia Franks  2000  Täby Sim    38.70  1:24.36  2:11.39    2:58.12   
19  Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap    39.95  1:25.04  2:11.96    2:58.36   
20  Carolina Andersson  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    41.30  1:26.76  2:13.36    2:59.68   
21  Mikaela Bergh  1999  Täby Sim    38.90  1:23.67  2:12.41    3:01.50   
22  Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    38.54  1:24.48  2:13.39    3:02.53   
23  Louise Hagström  1998  Stockholms Kappsimningsklubb    40.67  1:26.53  2:14.83    3:03.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  07 juni 2014 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  10:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start