2017-11-21   05:07:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM 2014 - Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 7/6

Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM/JDM 2014    Utskriftsdatum  07 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:58   
  Arrangör  Järfälla S & Stockholms simförbund         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juni 2014         
 
 
Gren 10, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Väsby SS 8:02.92 2007-07-25 
Distriktrekord Juniorer: Södertörns SS 8:16.63 2009-07-04 
SR: Väsby SS (1900) 8:09.29 2007-07-25 
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 8:16.63 2009-07-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Väsby SS Damer Lag 1  1992  Väsby Simsällskap            8:22.16   
  Jaqueline Hippi  1996      1:01.18  2:05.15      2:05.15   
  Agnes Wiiand  1997      1:01.33  2:06.36      4:11.51   
  Josefin Lindkvist  1993      59.44  2:05.47      6:16.98   
  Nadja Salomonsson  1992      59.91  2:05.18      8:22.16   
                     
Spårvägen Fl Lag 1  1999  Spårvägen Simförening            8:26.40   
  Emma Wahlström  1994      1:03.47  2:12.34      2:12.34   
  Michelle Coleman  1993      58.63  1:59.85      4:12.19   
  Anna Åhlin  1991      1:03.22  2:11.59      6:23.78   
  Stina Gardell  1990      58.82  2:02.62      8:26.40   
                     
Södertörn Damer  Södertörns Simsällskap            8:34.05   
  Vilma Unnermark  1997      1:03.81  2:11.29      2:11.29   
  Jessica Eriksson  1993      1:02.94  2:11.82      4:23.11   
  Sarah Sjöström  1993      55.97  1:56.54      6:19.65   
  Carin Klasson  1995      1:03.40  2:14.40      8:34.05   
                     
SK Neptun Damer  Simklubben Neptun            8:40.50   
  Christine Ekman  1994      1:02.47  2:09.83      2:09.83   
  Laura Lajunen  1992      1:00.77  2:06.14      4:15.97   
  Jessica Eriksson  1995      1:02.43  2:09.93      6:25.90   
  Charlotte Myers  1997      1:04.86  2:14.60      8:40.50   
                     
Järfälla S Damer Lag 1  1995  Järfälla Simsällskap            8:41.01   
  Linda Baron  1995      1:04.11  2:10.57      2:10.57   
  Ida Eriksen  1997      1:04.81  2:11.90      4:22.47   
  Josefin Eriksen  1995      1:00.04  2:06.39      6:28.86   
  Emma Rotstam  1998      1:03.74  2:12.15      8:41.01   
                     
Väsby SS Damer Lag 2  1992  Väsby Simsällskap            8:48.55   
  Josefine Hippi  1994      1:04.12  2:12.59      2:12.59   
  Emma Sjösten  1996      1:03.63  2:09.78      4:22.37   
  Louise Halldén  1998      1:03.19  2:11.81      6:34.18   
  Tove Sparrman  1996      1:04.38  2:14.37      8:48.55   
                     
Spårvägen Fl Lag 2  2002  Spårvägen Simförening            8:59.62   
  Malin Wallén  1997      1:06.27  2:15.69      2:15.69   
  Frida Nilsson  1992      1:02.77  2:12.17      4:27.86   
  Emma Sundstedt  1998      1:05.84  2:15.71      6:43.57   
  Jessica Billquist  1996      1:03.59  2:16.05      8:59.62   
                     
Järfälla S Damer Lag 2  1995  Järfälla Simsällskap            9:01.58   
  Karin Åström  1996      1:03.09  2:12.76      2:12.76   
  Isabelle Hanson  1998      1:04.89  2:13.75      4:26.51   
  Josefine Almvret  1999      1:04.65  2:15.74      6:42.25   
  Linda Lidström  1997      1:08.23  2:19.33      9:01.58   
                     
Väsby SS Damer Lag 3  1992  Väsby Simsällskap            9:02.47   
  Anna Jonsson  1994      1:04.32  2:12.80      2:12.80   
  Felicia Hedman  1995      1:02.86  2:12.19      4:24.99   
  Emelie Åkerström  1995      1:03.36  2:11.51      6:36.50   
  Vanessa Nordling  1998      1:08.53  2:25.97      9:02.47   
                     
10  Södertälje Dam Lag 1  Södertälje Simsällskap            9:09.45   
  Olivia Sjöblom  1997      1:04.48  2:12.65      2:12.65   
  Sandra Mattsson-Coll  1997      1:06.53  2:17.75      4:30.40   
  Alida Ramdén  1997      1:03.22  2:12.33      6:42.73   
  Hilma Ramdén  2000      1:09.43  2:26.72      9:09.45   
                     
11  Täby Sim Lag 1  Täby Sim            9:12.28   
  Emelie Johansson  1996      1:05.28  2:14.39      2:14.39   
  Alexandra Uusaro  1995      1:05.78  2:16.48      4:30.87   
  Alice Sundberg  1999      1:07.57  2:20.45      6:51.32   
  Hanna Sangfelt  1997      1:06.38  2:20.96      9:12.28   
                     
12  Polisen Lag1 Damer [2001]  2001  Stockholmspolisens Sim IF            9:12.65   
  Ayleen Burt  1997      1:06.25  2:17.41      2:17.41   
  Rebecka Bergström  1997      1:05.91  2:18.96      4:36.37   
  Milana Salih  1997      1:07.50  2:19.32      6:55.69   
  Ida Pettersson  1999      1:08.07  2:16.96      9:12.65   
                     
13  Skuru Ik Lag 1  Skuru Idrottsklubb            9:13.68   
  Sofia von Sydow  1997      1:05.99  2:18.07      2:18.07   
  Anna Hassler  1998      1:08.65  2:24.81      4:42.88   
  Amanda Kimander  1997      1:05.73  2:20.00      7:02.88   
  Marlene Pavlu Lewin  1997      1:01.40  2:10.80      9:13.68   
                     
14  SK Neptun Damer Lag 2  Simklubben Neptun            9:18.13   
  Tess Engvall  2001      1:07.71  2:21.73      2:21.73   
  Isabelle Wrejde  1999      1:06.18  2:16.50      4:38.23   
  Rebecka Ehn  2000      1:09.33  2:21.33      6:59.56   
  Ellinor Hedgren-Rylander  1997      1:06.65  2:18.57      9:18.13   
                     
15  Spårvägen Fl Lag 3  2001  Spårvägen Simförening            9:20.98   
  Nina Bring  1999      1:06.19  2:17.70      2:17.70   
  Emma Garmelius  1999      1:05.27  2:19.04      4:36.74   
  Elin Grenholm  1999      1:07.11  2:19.40      6:56.14   
  Klara Wallenbro  1997      1:09.77  2:24.84      9:20.98   
                     
16  SS04 Lag 1  Solna Sundbyberg SS 04            9:26.41   
  Alexandra Gordon  2000      1:08.80  2:20.26      2:20.26   
  Tiffani Segerbrand  1999      1:06.84  2:19.05      4:39.31   
  Mathilda Eriksson  2001      1:09.78  2:25.04      7:04.35   
  Hanna Hargsten  1999      1:07.81  2:22.06      9:26.41   
                     
17  Skk Damer Lag 2  Stockholms Kappsimningsklubb            9:29.14   
  Hanna Reithner  2000      1:11.28  2:24.04      2:24.04   
  Ebba Martin  2000      1:08.02  2:22.40      4:46.44   
  Emma Bring  1995      1:07.80  2:19.18      7:05.62   
  Sofia Näslund  1999      1:09.17  2:23.52      9:29.14   
                     
18  Södertörn Damer [1999]  1999  Södertörns Simsällskap            9:31.28   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      1:08.94  2:22.46      2:22.46   
  Cassandra Engback  1999      1:04.78  2:15.78      4:38.24   
  Emma Roloff  2002      1:10.68  2:27.54      7:05.78   
  Wilma Roloff  2000      1:10.90  2:25.50      9:31.28   
                     
19  SK Neptun Damer Lag 3  Simklubben Neptun            9:42.91   
  Enya Zibell  2000      1:08.56  2:22.57      2:22.57   
  Vilma Brolund  2001      1:12.07  2:28.62      4:51.19   
  Nora Jomaa  1999      1:12.06  2:28.77      7:19.96   
  Michaela Mattsson  1999      1:07.91  2:22.95      9:42.91   
                     
20  Skuru Ik Lag 2  Skuru Idrottsklubb            9:46.39   
  Tilda Eklund  2000      1:10.10  2:28.05      2:28.05   
  Alba Croneborg  2000      1:09.75  2:29.70      4:57.75   
  Nelly Åkerblom  2000      1:09.62  2:25.72      7:23.47   
  Signe Nordegren  2000      1:09.00  2:22.92      9:46.39   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  07 juni 2014 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start