Tulokset Alm. Brand Bank cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Blovstrød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 april 2014 |
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.54 | 1:15.35 | |||||
2 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 46.64 | 1:34.74 | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.34 | 1:21.00 | |||||
2 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 40.90 | 1:23.03 | |||||
3 | Luna Green-Birch | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 41.25 | 1:25.41 | |||||
4 | Silje Thramkrongart | 2001 | Sigma Swim Allerød | 42.02 | 1:26.22 | |||||
5 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.56 | 1:28.73 | |||||
6 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 43.85 | 1:28.75 | |||||
7 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.64 | 1:30.67 | |||||
8 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 46.42 | 1:33.82 | |||||
9 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 46.89 | 1:35.51 | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 40.31 | 1:22.29 | |||||
2 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.97 | 1:22.44 | |||||
3 | Julie Nissen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 44.90 | 1:31.33 | |||||
4 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 45.61 | 1:31.80 | |||||
5 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.34 | 1:32.87 | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 43.25 | 1:30.82 | |||||
2 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 45.86 | 1:33.50 | |||||
3 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.04 | 1:35.97 | |||||
4 | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.20 | 1:36.29 | |||||
5 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.70 | 1:37.41 | |||||
6 | Asta Andersen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.78 | 1:44.77 | |||||
7 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.90 | 1:47.13 | |||||
8 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 53.52 | 1:51.94 | |||||
9 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 53.42 | 1:51.97 | |||||
- | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | Sv på maven ef. 25m | |||||
Løb 33, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.80 | 1:41.41 | |||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 50.71 | 1:42.81 | |||||
3 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 52.14 | 1:46.82 | |||||
4 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 51.47 | 1:46.92 | |||||
5 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 52.23 | 1:50.00 | |||||
6 | Elida Thornsen | 2005 | TVS Tårnborg IF | 53.99 | 1:51.48 | |||||
7 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.91 | 1:52.23 | |||||
8 | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | 54.07 | 1:53.11 | |||||
9 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 56.47 | 1:54.68 | |||||
10 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 57.99 | 2:00.45 | |||||
11 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.46 | 2:02.31 | |||||
12 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.52 | 2:05.46 | |||||
13 | Anna Krølner | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.30 | 2:12.20 | |||||
14 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:04.97 | 2:13.41 | |||||
15 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.85 | 2:15.83 | |||||
16 | Line Krog Rose | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:07.62 | 2:17.77 | |||||
17 | Josefine V. H. Lilliedal | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.89 | 2:22.15 | |||||
- | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | Ej forts bev v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 |