Tulokset Lappi - Uinnit 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Lappi-uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
14:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Uimaseura & Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
17 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Huotari |
2000 |
|
348 |
35.39 |
1:15.93 |
2:00.93 |
|
2:35.78 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Onni Kartimo |
2000 |
|
271 |
1:20.28 |
2:49.21 |
|
|
2:49.21 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
270 |
36.83 |
1:21.45 |
2:12.52 |
|
2:49.49 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
259 |
34.06 |
2:16.72 |
2:51.81 |
|
2:51.81 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eino Niemelä |
2000 |
|
232 |
38.53 |
1:26.23 |
2:20.64 |
|
2:58.41 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Petteri Maijala |
2001 |
|
191 |
44.62 |
1:33.05 |
2:28.71 |
|
3:10.29 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kris Shpotin |
2001 |
|
160 |
43.71 |
1:33.96 |
2:35.16 |
|
3:21.54 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
157 |
54.43 |
1:45.34 |
2:44.09 |
|
3:23.20 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kasper Lytz |
2003 |
|
138 |
48.93 |
1:40.73 |
2:44.40 |
|
3:31.66 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexei Abrosimov |
2000 |
|
133 |
51.33 |
1:45.86 |
2:42.66 |
|
3:34.75 |
|
|
Apatity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Timofey Osokin |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Apatity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Väinö-Pekka Niemelä |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Leppälä |
1998 |
|
471 |
31.84 |
1:10.97 |
1:51.12 |
|
2:20.86 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eelis Hukka |
1999 |
|
421 |
32.74 |
1:10.36 |
1:51.60 |
|
2:26.16 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jere Ojakippola |
1999 |
|
412 |
31.94 |
1:09.54 |
1:53.98 |
|
2:27.25 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Kanste |
1998 |
|
339 |
32.52 |
1:12.16 |
2:02.34 |
|
2:37.18 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville-Petteri Koivumäki |
1987 |
|
526 |
30.53 |
1:03.74 |
1:44.52 |
|
2:15.74 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
|
347 |
35.76 |
1:15.52 |
2:01.38 |
|
2:36.00 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
18 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura |
Tulostusaika |
14:15 |
|