2019-10-21   19:40:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mämmiuinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  08:11   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: DMP & TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Rius Seka [j2]  2003              3:04.34   
  Riihimäen Uimaseura                   
  Iida Savulahti  2004                 
  Aleksi Alanko  2003                 
  Annukka Pihkamäki  2004                 
  Ville Savulahti  2003      3:04.34        3:04.34   
                     
Hyus Seka [2003]  2003              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Hyus Teräsfisut 1  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Scn Seka [2003]  2003              DSQ   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: DMP & TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hyus 1  2001              2:35.00   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  Teemu Salminen  2001                 
  Jenny Nieminen  2001                 
  Santeri Tuomi  2001                 
  Lotta Husu  2001      2:35.00        2:35.00   
                     
Hyus 2  2001              2:58.40   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  Joanna Eloranta  2001                 
  Oskari Niemi  2001                 
  Lauri Tuomi  2001                 
  Johanna Luukkonen  2001      2:58.40        2:58.40   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: DMP & TYR 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sihy Aqua  1999              1:54.86   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Petja Yritys  1993                 
  Sini Fröblom  1995                 
  Amanda Suihkonen  1995                 
  Kasper Nylund  1994      1:54.86        1:54.86   
                     
Sihy Blue  1999              1:57.84   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Martti Pyysalo  1992                 
  Otto Kuittinen  1995                 
  Oona Laukkanen  1995                 
  Krista Heikkilä  1995      1:57.84        1:57.84   
                     
Sihy White  1999              2:04.56   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Arttu Vänttinen  1996                 
  Matias Yritys  1997                 
  Katarina Korpinen  1993                 
  Elli Ylinen  1996      2:04.56        2:04.56   
                     
Hyus Seka [1997]  1997              2:07.24   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                   
  Eveliina Ollikainen  1998                 
  Henrik Häkkinen  1998                 
  Roosa Andelin  1998      2:07.24        2:07.24   
                     
Sihy Red  1999              2:07.38   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Sanna Salonen  1995                 
  Arni Siline  1997                 
  Mitja Hyytiäinen  1996                 
  Noora Koponen  1996      2:07.38        2:07.38   
                     
Sihy Juniorit  1999              2:35.65   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  Saana Yritys  2003                 
  Antero Eloranta  1999                 
  Taiga Yritys  2003                 
  Joona Hyytiäinen  2000      2:35.65        2:35.65   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  08:11 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  12:14   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 2, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Mira Tarnanen  2000    460          10:22.74   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Camilla Tyven  2001    460          10:22.81   
  Nokian Pyry                   
                     
Anni Halonen  1999    457          10:24.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Sofia Väljä  1999    394          10:56.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Milja Rantala  2001    368          11:11.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Anni Manninen  2001    315          11:46.82   
  Simmis Wanda                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  12:14 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  11:42   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 3, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Olli Soramies  1998    500  1:06.39  2:16.88  3:28.11  4:38.52  9:18.54   
  Voikkaan Viesti        5:49.59  7:01.08  8:11.04       
                     
Leevi Nuora  1999    404  1:09.42  2:23.55  4:18.34  5:34.04  9:59.67   
  Riihimäen Uimaseura        6:49.96  8:07.42  9:23.26       
                     
Roope Aro  2000    378  10:12.76        10:12.76   
  Nokian Pyry                   
                     
Otto Seppä  1999    356  1:10.31  2:29.33  3:49.88  5:09.78  10:25.37   
  Riihimäen Uimaseura        6:30.64  7:49.69  9:09.63       
                     
Jon Byskov  2000    305  10:18.53        10:58.51   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Santeri Tuomi  2001    288  9:49.09  11:10.95      11:10.95   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Teemu Salminen  2001    242          11:51.11   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  11:42 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  12:58   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 4, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Hinkka  2005              17.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aino Koskelo  2005              18.44   
  Nurmijärven Kunto                   
Martina Mardi  2005              18.61   
  Myfitness Tallinna                   
Maia Doman  2006              18.89   
  Myfitness Tallinna                   
Nelli Lehmijoki  2005              19.16   
  Nokian Pyry                   
Lumi Luoma  2005              19.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Mirelle Piirsalu  2006              19.58   
  Myfitness Tallinna                   
Aino Kuusisto  2006              19.62   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Melina Rantala  2005              20.01   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Helmi Käkelä  2006              20.31   
  Keravan Uimarit                   
11  Sara Stenbacka  2005              20.44   
  Octopus Lohja                   
12  Anniina Ahonen  2005              20.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
13  Heli Kuisma  2006              21.28   
  Hyvinkään Uimaseura                   
14  Malin Lindblom  2006              21.66   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
15  Anna Lehmusvaara  2005              21.95   
  Simmis Wanda                   
16  Sini Kaivola  2005              22.31   
  Nurmijärven Kunto                   
17  Heta Hakkarainen  2005              22.38   
  Keravan Uimarit                   
18  Laura Punkkinen  2005              22.40   
  Voikkaan Viesti                   
19  Jonna Marjatta Laitinen  2005              23.02   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
20  Jeanette Ingberg  2006              24.11   
  Octopus Lohja                   
21  Laura Aalik  2006              24.36   
  Myfitness Tallinna                   
Krista Viitanen  2005              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
 
Laji 4, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronja Mändmaa  2004              16.78   
  Myfitness Tallinna                   
Vlada Guljajeva  2004              17.25   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Peppi Serafina Puhakka  2003              17.46   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Johanna Hütt  2003              17.53   
  Myfitness Tallinna                   
Sonja Salmimies  2004              17.64   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Salla Rantala  2004              18.06   
  Nokian Pyry                   
Liisa Lassila  2003              18.35   
  Voikkaan Viesti                   
Noora Uro  2003              18.62   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Aada Taiponen  2004              18.95   
  Swimming Team Riksu                   
10  Aurora Mavriqi  2004              19.04   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Roosa Tuovinen  2003              20.19   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Amanda Mielty  2003              20.64   
  Simmis Wanda                   
13  Aino Soramies  2004              21.08   
  Voikkaan Viesti                   
14  Jade Silpo  2004              21.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Heidi Malinen  2003              21.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Essi Lappi  2004              22.97   
  Riihimäen Uimaseura                   
17  Sade Lukkaroinen  2004              23.21   
  Riihimäen Uimaseura                   
18  Vilmiina Weckman  2004              23.28   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Helmi Romppanen  2004              24.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
Meri Kultaranta  2004              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
Taru Nekkula  2003              DNS   
  Voikkaan Viesti                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  12:58 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  13:15   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 5, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ralf Erk Prits  2004              14.94   
  Myfitness Tallinna                   
Onni Äijälä  2004              15.68   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Sten Erik Soomre  2005              16.40   
  Myfitness Tallinna                   
Otto Kuusisto  2004              17.17   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Otso Tuomi  2004              17.47   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jan-Aleks Vallius  2004              17.86   
  Riihimäen Uimaseura                   
Alexander Nyman  2004              18.59   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Nico Peltonen  2005              18.95   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eero Leino  2004              18.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Urho Käkelä  2005              19.04   
  Keravan Uimarit                   
11  Jirko Järvinen  2004              19.85   
  Swimming Jyväskylä                   
12  Rony Kulju  2004              20.30   
  Simmis Wanda                   
13  Joona Kuitu  2004              20.73   
  Simmis Wanda                   
14  Jan Byskov  2004              21.11   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Matti Nätti  2004              21.40   
  Simmis Wanda                   
16  Topias Kupiainen  2004              22.05   
  Nokian Pyry                   
17  Joona Saloniemi  2004              22.15   
  Nokian Pyry                   
18  Daniel Bun  2004              23.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Miko Mikkola  2004              23.36   
  Simmis Wanda                   
20  Rasmus Lempinen  2005              24.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
21  Heikki Konsta Ianes  2005              25.05   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 5, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002              14.82   
  Lahden Uimaseura                   
Jere Broman  2002              15.93   
  Nokian Pyry                   
Siim Sarapu  2002              16.75   
  Myfitness Tallinna                   
Aapo Liljaniemi  2002              16.91   
  Nurmijärven Kunto                   
Aleksi Vuorio  2002              17.21   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Max Eriksson  2002              17.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Markus Ilves  2003              18.00   
  Myfitness Tallinna                   
Arttu Korolainen  2002              18.39   
  Nurmijärven Kunto                   
Iivari Tuomola  2002              18.40   
  Tuusulan Uimaseura                   
10  Sebastian Stenbacka  2002              18.41   
  Octopus Lohja                   
11  Samuli Kärkkäinen  2003              19.65   
  Simmis Wanda                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  13:15 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  11:39   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Skinnari  2003    238  43.15        1:29.08   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anna Retva  2003    209  43.75        1:32.95   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Anni-Maria Laakso  2003    194  1:35.27        1:35.27   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Julia Peltola  2003    194  1:35.29        1:35.29   
  Cetus Espoo                   
                     
Ronja Myllykallio  2003    194  1:35.30        1:35.30   
  Nokian Pyry                   
                     
Lotta Isola  2003    184  1:36.97        1:36.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Helmi Ahonen  2003    182  1:37.30        1:37.30   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vilma Rantala  2003    166  1:40.45        1:40.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tiia Kuisma  2003    143  51.79        1:45.44   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Iida Helén  2003    129  1:49.19        1:49.19   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
11  Valpuri Mäkinen  2003    129  53.66        1:49.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Slöör  2001    376  37.14        1:16.52   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Aino Ruottu  2001    370  1:16.88        1:16.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Noora Kolu  2001    333  38.12        1:19.66   
  Uinti Tampere                   
                     
Jenny Nieminen  2001    313  1:21.30        1:21.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Emilia Skinnari  2002    300  40.17        1:22.45   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anni Aro  2001    300  39.23        1:22.50   
  Nokian Pyry                   
                     
Siiri Friman  2001    270  41.43        1:25.43   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ella Haravuori  2002    234  1:29.62        1:29.62   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Maria Yritys  2002    230  1:30.05        1:30.05   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
10  Lotta Husu  2001    227  1:30.47        1:30.47   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Riia Hiltunen  2002    216  45.06        1:31.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
12  Diana Kornet  2002    215  43.23        1:32.13   
  Myfitness Tallinna                   
                     
13  Annika Heiskanen  2001    213  1:32.47        1:32.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
14  Linda Merimaa  2002    208  1:33.18        1:33.18   
  Lahden Uimaseura                   
                     
15  Outi Turunen  2002    191  46.83        1:35.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
16  Aida Pirtonen  2001    117  1:52.85        1:52.85   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Saarinen  1996    496  33.87        1:09.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Meea Kivi  1999    434  34.50        1:12.91   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Veera Partamies  2000    383  1:16.00        1:16.00   
  Octopus Lohja                   
                     
Anna Tahvanainen  2000    379  1:16.29        1:16.29   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Erja Tiljander  2000    182  1:37.45        1:37.45   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  11:39 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  13:17   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    258  1:16.85        1:16.85   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Pieti Raunio  2002    180  1:26.54        1:26.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Urho Läärä  2002    179  1:26.80        1:26.80   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Iivari Tuomola  2002    131  46.67        1:36.22   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Juuso Korhonen  2002    131  45.29        1:36.28   
  Octopus Lohja                   
                     
Martti Rautell  2002    110  1:42.04        1:42.04   
  Octopus Lohja                   
                     
Tino Lukkaroinen  2002    107  1:43.00        1:43.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Viljami Töhönen  2002    102  1:44.72        1:44.72   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Kasimir Riihelä  2002    97  1:46.43        1:46.43   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
10  Veikka Holopainen  2002    87  52.34        1:50.31   
  Nurmijärven Kunto                   
                     
11  Leander Svärd  2002    82  1:52.32        1:52.32   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jan Byskov  2004              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuomas Saraneva  2000    279  36.15        1:14.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ville Särkkä  2000    220  1:21.00        1:21.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Oskari Rantamäki  2001    219  1:21.07        1:21.07   
  Octopus Lohja                   
                     
Perttu Mikkola  2001    216  39.00        1:21.53   
  Nokian Pyry                   
                     
Jon Byskov  2000    211  1:22.18        1:22.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Markus Arm  2001    199  39.83        1:23.69   
  Myfitness Tallinna                   
                     
Herkko Lajas  2001    181  1:26.47        1:26.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Atte Lasmio  2001    177  1:27.02        1:27.02   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Teemu Salminen  2001    177  1:27.10        1:27.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Jussi Toivanen  2001    168  1:28.66        1:28.66   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Kalle Alkula  2001    162  1:29.72        1:29.72   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Aleksi Seger  2001    153  44.46        1:31.48   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Atte Oikari  2001    134  46.33        1:35.54   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Jiri Järvinen  2001              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
Riku Leino  2001              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petja Yritys  1993    552  28.86        59.65   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Niklas Valkonen  1997    453  30.73        1:03.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jyri Mattila  1999    365  33.51        1:08.43   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aleksi Pykäläinen  1999    335  1:10.42        1:10.42   
  Nokian Pyry                   
                     
Henri Nurmi  1998    260  1:16.64        1:16.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Roope Lajas  1998    255  35.75        1:17.11   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Alex Klemola  1999    176  1:27.26        1:27.26   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  13:17 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  12:40   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Retva  2003    209  1:45.55        1:45.55   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Helmi Ahonen  2003    208  1:45.71        1:45.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Sonja Salmimies  2004    203  52.16        1:46.64   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Taiga Yritys  2003    195  1:47.99        1:47.99   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Julia Peltola  2003    185  1:49.85        1:49.85   
  Cetus Espoo                   
                     
Liisa Lassila  2003    181  53.74        1:50.74   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Susanna Kuisma  2003    170  55.23        1:53.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Enni Silvennoinen  2003    167  54.65        1:53.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Noora Uro  2003    163  55.83        1:54.66   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
10  Aino Soramies  2004    141  2:00.23        2:00.23   
  Voikkaan Viesti                   
                     
11  Maria Rauhala  2003    136  2:01.66        2:01.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Anni Ruokanen  2003              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Ronja Hellberg  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikaela Kulmala  2001    363  1:27.88        1:27.88   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Meril Arndt  2002    358  1:28.25        1:28.25   
  Myfitness Tallinna                   
                     
Vanja Snabb  2001    342  42.85        1:29.60   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Senni Ovaskainen  2001    321  1:31.56        1:31.56   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Jenny Nieminen  2001    314  43.72        1:32.24   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Venla Hämäläinen  2001    296  1:34.08        1:34.08   
  Octopus Lohja                   
                     
Diana Kornet  2002    269  45.95        1:37.02   
  Myfitness Tallinna                   
                     
Martta Kitinoja  2001    258  1:38.38        1:38.38   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Vilma Ryynänen  2001    251  47.94        1:39.30   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
10  Charlotte Ingberg  2002    247  47.78        1:39.88   
  Octopus Lohja                   
                     
11  Nea Winqvist  2002    232  1:42.03        1:42.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
12  Aino Kontiainen  2002    218  51.04        1:44.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Annika Heiskanen  2001    210  1:45.35        1:45.35   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
14  Siiri Toiva  2002    196  53.27        1:47.85   
  Nokian Pyry                   
                     
15  Ronja Tuominen  2001    177  1:51.59        1:51.59   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
16  Viivi Seppälä  2002    169  1:53.38        1:53.38   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
17  Erin Ekroos  2002    168  1:53.57        1:53.57   
  Swimming Team Riksu                   
                     
18  Johanna Luukkonen  2001    164  54.64        1:54.35   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
19  Nuppu Toiva  2001    160  56.74        1:55.48   
  Nokian Pyry                   
                     
20  Amanda Ahlgren  2001    154  55.12        1:56.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Andelin  1998    457  38.72        1:21.40   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Kristiina Haapala  2000    456  38.79        1:21.42   
  Nokian Pyry                   
                     
Meea Kivi  1999    413  40.04        1:24.13   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Erja Tiljander  2000    223  49.51        1:43.29   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Sanni Kuitunen  2000    195  1:48.10        1:48.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Oona Törmi  2000              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  12:40 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  13:36   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jasu Ovaskainen  2002    230  43.95        1:30.65   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Samuli Korva  2002    175  1:39.32        1:39.32   
  Octopus Lohja                   
                     
Jere Broman  2002    167  1:40.97        1:40.97   
  Nokian Pyry                   
                     
Kristofer Arndt  2002    166  47.11        1:41.05   
  Myfitness Tallinna                   
                     
Ville Savulahti  2003    158  1:42.69        1:42.69   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Viljami Töhönen  2002    141  50.82        1:46.74   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Tino Lukkaroinen  2002    128  53.11        1:50.25   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Max Eriksson  2002    121  52.93        1:52.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Leander Svärd  2002    85  2:06.41        2:06.41   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timi Torkkel  2001    273  1:25.68        1:25.68   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Otso Helstelä  2000    263  1:26.77        1:26.77   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Mikko Kuosmanen  2000    259  42.06        1:27.17   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Santeri Tuomi  2001    248  42.83        1:28.48   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Konsta Seppä  2001    234  1:30.16        1:30.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Oliver Juursoo  2001    206  1:34.11        1:34.11   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Oskari Niemi  2001    197  46.59        1:35.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Miska Ekström  2000    180  1:38.37        1:38.37   
  Octopus Lohja                   
                     
Jaan Markus Jahilo  2001    166  46.97        1:41.05   
  Myfitness Tallinna                   
                     
10  Aleksi Seger  2001    157  49.90        1:42.87   
  Octopus Lohja                   
                     
11  Veikka Weckman  2001    135  1:48.30        1:48.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
12  Eetu Häkkinen  2001    135  51.41        1:48.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Tuomas Moilanen  2001              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Saarinen  1995    383  35.57        1:16.53   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Jyri Mattila  1999    344  37.01        1:19.34   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Otto Seppä  1999    292  1:23.79        1:23.79   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Lauri Kuitunen  1998    279  1:25.04        1:25.04   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Vladimir Brodski  1946    261  44.11        1:26.98   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Antero Eloranta  1999    229  43.78        1:30.85   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Santeri Lamminpää  1998    221  1:31.97        1:31.97   
  Octopus Lohja                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  13:36 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  13:26   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Annukka Pihkamäki  2004    179          45.57   
  Riihimäen Uimaseura                   
Lumi Luoma  2005    175          45.92   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Vlada Guljajeva  2004    169          46.41   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Hinkka  2005    168          46.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aino Koskelo  2005    167          46.64   
  Nurmijärven Kunto                   
Helmi Lehtonen  2004    152          48.08   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Sofia Ellonen  2004    145          48.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Sonja Salmimies  2004    145          48.84   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Aada Taiponen  2004    142          49.20   
  Swimming Team Riksu                   
10  Martina Mardi  2005    140          49.42   
  Myfitness Tallinna                   
11  Anna Lehmusvaara  2005    139          49.57   
  Simmis Wanda                   
12  Iida Savulahti  2004    123          51.56   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Vilja Saarinen  2005    111          53.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
14  Jade Silpo  2004    109          53.76   
  Hyvinkään Uimaseura                   
15  Aurora Mavriqi  2004    107          54.08   
  Hyvinkään Uimaseura                   
16  Melina Rantala  2005    101          55.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Sini Kaivola  2005    98          55.63   
  Nurmijärven Kunto                   
18  Maia Doman  2006    95          56.26   
  Myfitness Tallinna                   
19  Maija Hinkkala  2005    95          56.29   
  Riihimäen Uimaseura                   
20  Heta Hakkarainen  2005    88          57.74   
  Keravan Uimarit                   
21  Henni Havén  2004    83          58.85   
  Simmis Wanda                   
22  Helmi Romppanen  2004    74          1:01.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
23  Vilmiina Weckman  2004    71          1:01.78   
  Riihimäen Uimaseura                   
24  Essi Lappi  2004    66          1:03.59   
  Riihimäen Uimaseura                   
25  Sade Lukkaroinen  2004    49          1:10.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
Anniina Ahonen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Mirelle Piirsalu  2006              DSQ   
  Myfitness Tallinna                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenny Nieminen  2001    281          39.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Venla Hämäläinen  2001    252          40.67   
  Octopus Lohja                   
Siiri Koskinen  2002    224          42.30   
  Tuusulan Uimaseura                   
Iines Makkonen  2002    160          47.32   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Joanna Eloranta  2001    159          47.37   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Peppi Serafina Puhakka  2003    143          49.10   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Johanna Luukkonen  2001    139          49.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Nilla Mäkinen  2002    123          51.67   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Amanda Ahlgren  2001    112          53.17   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
10  Renèe Kaskelin  2002    109          53.76   
  Riihimäen Uimaseura                   
11  Sara Salminen  2002    86          58.15   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
12  Amanda Mielty  2003    79          59.88   
  Simmis Wanda                   
13  Miia Äikäs  2003    75          1:00.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
14  Roosa Tuovinen  2003    69          1:02.43   
  Riihimäen Uimaseura                   
15  Emma Sevenius  2002    66          1:03.52   
  Nurmijärven Kunto                   
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Saarinen  1996    507          32.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Eveliina Ollikainen  1998    396          34.97   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Anna Tahvanainen  2000    374          35.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
Tuuli Vuorentausta  1998    300          38.39   
  Voikkaan Viesti                   
Iina Aro  1998    292          38.70   
  Nokian Pyry                   
Oona Törmi  2000    198          44.03   
  Octopus Lohja                   
Laura Rein  2000              DSQ   
  Myfitness Tallinna                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Mimmi Jääskeläinen  2000              DSQ   
  Keravan Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  13:26 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:46   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ralf Erk Prits  2004    152          42.29   
  Myfitness Tallinna                   
Onni Äijälä  2004    148          42.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Otto Kuusisto  2004    123          45.45   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Eero Leino  2004    92          50.06   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Niko Päivinen  2004    68          55.17   
  Riihimäen Uimaseura                   
Otso Tuomi  2004    68          55.36   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Joona Kuitu  2004    67          55.46   
  Simmis Wanda                   
Rony Kulju  2004    67          55.62   
  Simmis Wanda                   
Jan Byskov  2004    63          56.55   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Joona Saloniemi  2004    62          56.95   
  Nokian Pyry                   
11  Rasmus Lempinen  2005    47          1:02.37   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Daniel Bun  2004    40          1:05.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
Miko Mikkola  2004              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Nico Peltonen  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sten Erik Soomre  2005              DSQ   
  Myfitness Tallinna                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jiri Järvinen  2001    243          36.20   
  Swimming Jyväskylä                   
Perttu Mikkola  2001    196          38.86   
  Nokian Pyry                   
Nooa Lehtoniemi  2003    182          39.87   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Pauli Rantamäki  2003    143          43.22   
  Octopus Lohja                   
Iivari Tuomola  2002    140          43.46   
  Tuusulan Uimaseura                   
Tuomas Jokilahti  2001    114          46.51   
  Nurmijärven Kunto                   
Antti Malmberg  2003    107          47.61   
  Octopus Lohja                   
Martti Rautell  2002    105          47.82   
  Octopus Lohja                   
Kalle Seppä  2003    102          48.24   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Aleksi Vuorio  2002    101          48.51   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
11  Petri Shkolny  2003    89          50.59   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Lasse Nuora  2003    83          51.69   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Arttu Korolainen  2002    82          51.84   
  Nurmijärven Kunto                   
14  Tatu Saareks  2003    81          52.18   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
15  Henri Rästas  2001    72          54.28   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Aleksi Alanko  2003    70          54.61   
  Riihimäen Uimaseura                   
17  Samuli Kärkkäinen  2003    68          55.39   
  Simmis Wanda                   
18  Sebastian Bun  2002    67          55.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
Siim Sarapu  2002              DSQ   
  Myfitness Tallinna                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Valkonen  1997    422          30.14   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aleksi Liehu  1995    404          30.56   
  Swimming Team Riksu                   
Emil Nylund  1995    404          30.57   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Henrik Häkkinen  1998    383          31.12   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Heikki Lyytinen  1998    318          33.11   
  Octopus Lohja                   
Jere Vänskä  1996    273          34.83   
  HTU Stadi                   
Jesse Koskinen  1999    270          34.95   
  Riihimäen Uimaseura                   
Arthur Visulainen  1998    265          35.17   
  HTU Stadi                   
Henri Nurmi  1998    260          35.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Ville Särkkä  2000    209          38.04   
  Riihimäen Uimaseura                   
Mika Vänskä  1998              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:46 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  13:47   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 12, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Isola  2003    245  3:19.02        3:19.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Ronja Myllykallio  2003    216  50.23  1:42.24  2:44.91    3:27.59   
  Nokian Pyry                   
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    207  3:30.37        3:30.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Anni Ruokanen  2003    206  52.13  1:45.54  2:46.54    3:30.73   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Vilma Rantala  2003    182  58.64  1:53.03  2:54.07    3:39.73   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Salla Rantala  2004    178  3:41.36        3:41.36   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 12, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikaela Kulmala  2001    377  2:52.36        2:52.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ida Slöör  2001    361  2:54.97        2:54.97   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Siiri Friman  2001    299  42.60  1:31.91  2:25.92    3:06.33   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Nea Winqvist  2002    252  3:17.09        3:17.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Annika Heiskanen  2001    238  3:20.98        3:20.98   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Aino Kontiainen  2002    219  52.38  1:48.01  2:43.42    3:26.63   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Nikita Ravalt  2002    202  51.07  1:47.59  2:45.88    3:32.23   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Joanna Eloranta  2001    165  56.01  1:52.83  3:02.22    3:46.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Katariina Kivi  2001              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Lotta Husu  2001              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Mariel Mylly  2001              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 12, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Andelin  1998    482  35.69  1:18.03  2:03.57    2:38.91   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Mira Tarnanen  2000    429  36.51  1:18.73  2:08.72    2:45.17   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Sofia Väljä  1999    411  38.18  1:21.93  2:10.24    2:47.49   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Sanni Kuitunen  2000    272  40.98  1:26.14  2:28.41    3:12.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  13:47 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:05   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 13, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nooa Lehtoniemi  2003    212  3:03.68        3:03.68   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Pieti Raunio  2002    207  3:05.22        3:05.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Mikael Virtanen  2002    196  47.04  1:34.54  2:28.14    3:08.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Elias Saarinen  2002    184  41.55  1:32.32  2:30.66    3:12.42   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Akseli Lehtonen  2002    182  3:13.45        3:13.45   
  Octopus Lohja                   
                     
 
Laji 13, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timi Torkkel  2001    300  37.25  1:19.97  2:07.49    2:43.67   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Atte Lasmio  2001    238  40.92  1:27.52  2:20.02    2:56.82   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Oskari Rantamäki  2001    233  2:58.01        2:58.01   
  Octopus Lohja                   
                     
Olli Malmberg  2001    209  39.72  1:29.75  2:26.18    3:04.46   
  Octopus Lohja                   
                     
Perttu Mikkola  2001    208  3:04.97        3:04.97   
  Nokian Pyry                   
                     
Markus Arm  2001    188  47.88  1:33.75  2:28.97    3:11.15   
  Myfitness Tallinna                   
                     
Oskari Niemi  2001    173  3:16.54        3:16.54   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aleksi Seger  2001    170  48.60  1:37.55  3:17.69    3:17.69   
  Octopus Lohja                   
                     
Atte Oikari  2001    164  3:20.09        3:20.09   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
 
Laji 13, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Torkkel  1997    329  33.33  1:13.58  2:00.56    2:38.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Lauri Kuitunen  1998    302  34.61  1:18.11  2:08.18    2:43.37   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aaro Nygård  1999    206  3:05.45        3:05.45   
  Octopus Lohja                   
                     
Vladimir Brodski  1946    164  3:20.20        3:20.20   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:05 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  15:19   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 14, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martina Mardi  2005              25.55   
  Myfitness Tallinna                   
Nelli Lehmijoki  2005              25.62   
  Nokian Pyry                   
Aino Kuusisto  2006              26.01   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Helmi Käkelä  2006              26.92   
  Keravan Uimarit                   
Laura Punkkinen  2005              27.93   
  Voikkaan Viesti                   
Jonna Marjatta Laitinen  2005              29.72   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Anna Lehmusvaara  2005              30.07   
  Simmis Wanda                   
Sara Stenbacka  2005              30.41   
  Octopus Lohja                   
Heli Kuisma  2006              30.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Malin Lindblom  2006              32.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
11  Maia Doman  2006              32.39   
  Myfitness Tallinna                   
12  Laura Aalik  2006              32.55   
  Myfitness Tallinna                   
13  Jeanette Ingberg  2006              34.69   
  Octopus Lohja                   
Lumi Luoma  2005              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Mirelle Piirsalu  2006              DSQ   
  Myfitness Tallinna                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 14, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ronja Mändmaa  2004              22.80   
  Myfitness Tallinna                   
Johanna Hütt  2003              23.06   
  Myfitness Tallinna                   
Liisa Lassila  2003              23.14   
  Voikkaan Viesti                   
Sonja Salmimies  2004              23.18   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Vlada Guljajeva  2004              23.26   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aada Taiponen  2004              24.17   
  Swimming Team Riksu                   
Noora Uro  2003              24.37   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Peppi Serafina Puhakka  2003              24.51   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Aurora Mavriqi  2004              24.88   
  Hyvinkään Uimaseura                   
10  Aino Soramies  2004              26.60   
  Voikkaan Viesti                   
11  Essi Lappi  2004              31.01   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Roosa Tuovinen  2003              31.30   
  Riihimäen Uimaseura                   
13  Vilmiina Weckman  2004              32.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
14  Sade Lukkaroinen  2004              35.12   
  Riihimäen Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  15:19 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  15:44   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 15, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ralf Erk Prits  2004              19.61   
  Myfitness Tallinna                   
Otto Kuusisto  2004              24.32   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Alexander Nyman  2004              24.76   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Otso Tuomi  2004              24.82   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Mitja Vaikkola  2004              25.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Joona Saloniemi  2004              25.39   
  Nokian Pyry                   
Miska Törmi  2004              25.59   
  Octopus Lohja                   
Nico Peltonen  2005              25.84   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Topias Kupiainen  2004              26.20   
  Nokian Pyry                   
10  Heikki Konsta Ianes  2005              27.15   
  Simmis Wanda                   
11  Daniel Bun  2004              27.71   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Urho Käkelä  2005              28.04   
  Keravan Uimarit                   
13  Jirko Järvinen  2004              28.14   
  Swimming Jyväskylä                   
14  Matti Nätti  2004              28.66   
  Simmis Wanda                   
15  Rasmus Lempinen  2005              34.12   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Miko Mikkola  2004              36.59   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 15, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jere Broman  2002              21.13   
  Nokian Pyry                   
Aapo Liljaniemi  2002              21.65   
  Nurmijärven Kunto                   
Max Eriksson  2002              22.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Markus Ilves  2003              23.37   
  Myfitness Tallinna                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  15:44 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:32   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 16, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meea Kivi  1999    462  36.33  1:15.24  1:55.50    2:35.16   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Kristiina Haapala  2000    414  38.68  1:19.12  2:00.85    2:41.00   
  Nokian Pyry                   
                     
Veera Partamies  2000    404  37.90  1:18.43  2:00.48    2:42.31   
  Octopus Lohja                   
                     
Sofia Väljä  1999    370  37.05  1:20.22  2:03.91    2:47.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Noora Kolu  2001    366  38.46  1:21.87  2:06.13    2:47.72   
  Uinti Tampere                   
                     
Ida Slöör  2001    358  40.18  1:23.42  2:06.95    2:48.89   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Anni Aro  2001    322  41.52  1:25.54  2:10.71    2:55.10   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:32 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:37   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 17, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jyri Mattila  1999    378  35.07  1:13.09  1:50.90    2:26.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Leevi Nuora  1999    351  35.56  1:14.35  1:53.15    2:30.36   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Mika Vänskä  1998    334  1:21.14  2:32.79      2:32.79   
  HTU Stadi                   
                     
Aleksi Pykäläinen  1999    327  35.14  1:13.65  1:53.82    2:33.97   
  Nokian Pyry                   
                     
Heikki Lyytinen  1998    324  35.75  1:13.77  1:53.89    2:34.48   
  Octopus Lohja                   
                     
Henri Nurmi  1998    288  38.44  1:18.66  1:59.90    2:40.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Tuomas Saraneva  2000    284  38.50  1:19.82  2:01.77    2:41.33   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jesse Koskinen  1999    282  36.70  1:19.02  2:01.89    2:41.66   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Roope Aro  2000    281  38.64  1:20.15  2:02.31    2:41.91   
  Nokian Pyry                   
                     
10  Arthur Visulainen  1998    267  37.05  1:19.10  2:02.65    2:44.78   
  HTU Stadi                   
                     
11  Teemu Salminen  2001    189  43.82  1:32.41  2:19.41    3:04.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:37 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  15:06   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Helmi Lehtonen  2004    201          49.16   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Meeri Yli-Äyhö  2004    189          50.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Sonja Salmimies  2004    187          50.32   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Iida Savulahti  2004    162          52.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
Ronja Mändmaa  2004    161          52.93   
  Myfitness Tallinna                   
Salla Rantala  2004    160          53.01   
  Nokian Pyry                   
Vlada Guljajeva  2004    156          53.39   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Lumi Luoma  2005    133          56.31   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Aino Soramies  2004    124          57.69   
  Voikkaan Viesti                   
10  Aurora Mavriqi  2004    123          57.87   
  Hyvinkään Uimaseura                   
11  Annukka Pihkamäki  2004    121          58.14   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Aino Kuusisto  2006    115          59.07   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
13  Sofia Ellonen  2004    108          1:00.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Henni Havén  2004    90          1:04.04   
  Simmis Wanda                   
15  Helmi Romppanen  2004    74          1:08.54   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Vilja Saarinen  2005    73          1:08.72   
  Riihimäen Uimaseura                   
17  Laura Aalik  2006    54          1:15.97   
  Myfitness Tallinna                   
18  Maija Hinkkala  2005    54          1:16.04   
  Riihimäen Uimaseura                   
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Kolu  2001    384          39.60   
  Uinti Tampere                   
Meril Arndt  2002    355          40.64   
  Myfitness Tallinna                   
Vanja Snabb  2001    322          41.98   
  Ekenäs Simsällskap                   
Martta Kitinoja  2001    252          45.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
Siiri Friman  2001    240          46.32   
  Riihimäen Uimaseura                   
Saana Yritys  2003    230          46.99   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Karoliina Laakso  2001    213          48.22   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Vilja Laaksonen  2002    201          49.14   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Nikita Ravalt  2002    200          49.17   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Mariel Mylly  2001    196          49.51   
  Järvenpään Uintiklubi                   
11  Iines Makkonen  2002    196          49.56   
  Järvenpään Uintiklubi                   
12  Aino Kontiainen  2002    183          50.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
13  Viivi Seppälä  2002    166          52.37   
  Tuusulan Uimaseura                   
14  Erin Ekroos  2002    164          52.61   
  Swimming Team Riksu                   
15  Liisa Lassila  2003    163          52.69   
  Voikkaan Viesti                   
16  Cinja Åvist  2003    160          52.96   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
17  Maria Rauhala  2003    138          55.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
18  Joanna Eloranta  2001    112          59.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
19  Emma Sevenius  2002    85          1:05.25   
  Nurmijärven Kunto                   
20  Renèe Kaskelin  2002    70          1:09.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
21  Miia Äikäs  2003    65          1:11.49   
  Riihimäen Uimaseura                   
Nilla Mäkinen  2002              DSQ   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Andelin  1998    490          36.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Iina Aro  1998    319          42.13   
  Nokian Pyry                   
Oona Punkkinen  1998    316          42.25   
  Voikkaan Viesti                   
Erja Tiljander  2000    221          47.60   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  15:06 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  15:33   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ralf Erk Prits  2004    166          45.91   
  Myfitness Tallinna                   
Mitja Vaikkola  2004    103          53.79   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Alexander Nyman  2004    100          54.33   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Otto Kuusisto  2004    95          55.15   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
Joona Saloniemi  2004    93          55.68   
  Nokian Pyry                   
Topias Kupiainen  2004    85          57.23   
  Nokian Pyry                   
Urho Käkelä  2005    68          1:01.74   
  Keravan Uimarit                   
Niko Päivinen  2004    61          1:03.91   
  Riihimäen Uimaseura                   
Heikki Konsta Ianes  2005    54          1:06.55   
  Simmis Wanda                   
Miska Törmi  2004              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Tuomi  2001    232          41.05   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Oliver Juursoo  2001    202          43.00   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Oskari Niemi  2001    190          43.88   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Mikael Virtanen  2002    181          44.59   
  Riihimäen Uimaseura                   
Kristofer Arndt  2002    177          44.93   
  Myfitness Tallinna                   
Jussi Toivanen  2001    164          46.10   
  Nokian Pyry                   
Jiri Järvinen  2001    151          47.38   
  Swimming Jyväskylä                   
Pauli Rantamäki  2003    146          47.87   
  Octopus Lohja                   
Veikka Weckman  2001    146          47.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
10  Tuomas Moilanen  2001    146          47.92   
  Nokian Pyry                   
11  Kalle Seppä  2003    137          48.92   
  Riihimäen Uimaseura                   
12  Aapo Liljaniemi  2002    132          49.54   
  Nurmijärven Kunto                   
13  Tuomas Jokilahti  2001    129          49.90   
  Nurmijärven Kunto                   
14  Eetu Häkkinen  2001    125          50.43   
  Järvenpään Uintiklubi                   
15  Henri Rästas  2001    103          53.85   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Miko Vaikkola  2003    101          54.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Markus Ilves  2003    97          54.82   
  Myfitness Tallinna                   
18  Aleksi Alanko  2003    91          55.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
19  Tatu Saareks  2003    74          1:00.05   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
20  Veikka Holopainen  2002    67          1:02.12   
  Nurmijärven Kunto                   
21  Petri Shkolny  2003    53          1:06.99   
  Riihimäen Uimaseura                   
Riku Mattila  2001              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sebastian Bun  2002              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 7.2 Kääntyminen selälleen               
 
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ragnar Mehisto  1985    472          32.42   
  HTU Stadi                   
Olli Soramies  1998    414          33.86   
  Voikkaan Viesti                   
Henrik Häkkinen  1998    369          35.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Mikko Kivenne  1996    285          38.36   
  HTU Stadi                   
Oskari Ojavuo  1998    276          38.76   
  HTU Stadi                   
Lauri Kuitunen  1998    257          39.69   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Vladimir Brodski  1946    250          40.08   
  Kajaanin Uimaseura                   
Antero Eloranta  1999    226          41.43   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Aaro Nygård  1999    175          45.10   
  Octopus Lohja                   
10  Matias Jokilahti  2000    166          45.88   
  Nurmijärven Kunto                   
Jon Byskov  2000              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  15:33 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  15:33   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taiga Yritys  2003    251  43.88        1:31.43   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Anni-Maria Laakso  2003    198  47.18        1:38.92   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Ronja Hellberg  2003    176  1:42.93        1:42.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Johanna Hütt  2003    174  49.31        1:43.30   
  Myfitness Tallinna                   
                     
Susanna Kuisma  2003    164  53.31        1:45.40   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Tiia Kuisma  2003    154  51.80        1:47.52   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Enni Silvennoinen  2003    150  53.00        1:48.57   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Valpuri Mäkinen  2003    132  1:53.22        1:53.22   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Helmi Käkelä  2006    110  59.05        2:00.35   
  Keravan Uimarit                   
                     
Nelli Lehmijoki  2005              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Slöör  2001    346  37.50        1:22.23   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
Meril Arndt  2002    340  40.35        1:22.67   
  Myfitness Tallinna                   
                     
Annika Särkänmäki  2001    254  43.83        1:31.14   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Vilma Ryynänen  2001    241  46.54        1:32.73   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Lotta Husu  2001    239  44.42        1:32.93   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ella Haravuori  2002    238  44.93        1:33.16   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Oona Malinen  2001    232  45.35        1:33.94   
  Octopus Lohja                   
                     
Vilja Laaksonen  2002    211  1:36.96        1:36.96   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Siiri Koskinen  2002    203  42.70        1:38.16   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
10  Johanna Luukkonen  2001    180  52.23        1:42.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Karoliina Laakso  2001    180  50.76        1:42.15   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
12  Ronja Tuominen  2001    178  48.74        1:42.50   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
13  Siiri Toiva  2002    176  52.95        1:42.89   
  Nokian Pyry                   
                     
14  Outi Turunen  2002    175  47.23        1:43.06   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
15  Nuppu Toiva  2001    131  58.53        1:53.63   
  Nokian Pyry                   
                     
Diana Kornet  2002              DSQ   
  Myfitness Tallinna                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Emmi Saarela  2001              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 20, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Andelin  1998    499  35.49        1:12.79   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Anni Halonen  1999    425  34.66        1:16.75   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Tuuli Vuorentausta  1998    379  38.25        1:19.74   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Erja Tiljander  2000    227  44.09        1:34.53   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Oona Törmi  2000    219  48.19        1:35.75   
  Octopus Lohja                   
                     
Laura Rein  2000              DSQ   
  Myfitness Tallinna                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  15:33 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  15:36   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Samuli Korva  2002    220  40.78        1:23.91   
  Octopus Lohja                   
                     
Kristofer Arndt  2002    163  44.25        1:32.71   
  Myfitness Tallinna                   
                     
Onni Äijälä  2004    163  41.89        1:32.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Urho Läärä  2002    159  44.09        1:33.45   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Ville Savulahti  2003    153  1:34.76        1:34.76   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Iivari Tuomola  2002    131  1:39.79        1:39.79   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Siim Sarapu  2002    113  51.11        1:44.82   
  Myfitness Tallinna                   
                     
Aleksi Vuorio  2002    108  50.38        1:46.32   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Alexander Nyman  2004    99  54.37        1:49.26   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
10  Otso Tuomi  2004    93  1:51.68        1:51.68   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Sebastian Stenbacka  2002    81  57.42        1:56.79   
  Octopus Lohja                   
                     
12  Nico Peltonen  2005    81  58.15        1:57.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Matti Nätti  2004    56  1:01.86        2:11.95   
  Simmis Wanda                   
                     
14  Rony Kulju  2004    41  1:06.05        2:26.05   
  Simmis Wanda                   
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Otso Helstelä  2000    289  36.73        1:16.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Mikko Kuosmanen  2000    223  41.54        1:23.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Markus Arm  2001    200  42.33        1:26.57   
  Myfitness Tallinna                   
                     
Ville Särkkä  2000    194  38.86        1:27.56   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jaan Markus Jahilo  2001    182  44.47        1:29.45   
  Myfitness Tallinna                   
                     
Joona Hyytiäinen  2000    162  42.98        1:32.93   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Kalle Alkula  2001    160  42.49        1:33.26   
  Nokian Pyry                   
                     
Herkko Lajas  2001    148  45.19        1:35.67   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Eetu Häkkinen  2001    144  44.89        1:36.67   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Lauri Tuomi  2001    141  47.30        1:37.22   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Miska Ekström  2000              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
Laji 21, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksi Liehu  1995    475  29.90        1:04.98   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Henrik Häkkinen  1998    434  31.33        1:06.96   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Niklas Valkonen  1997    404  31.24        1:08.56   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Teemu Torkkel  1997    322  33.82        1:13.91   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Mika Vänskä  1998    312  33.91        1:14.76   
  HTU Stadi                   
                     
Arthur Visulainen  1998    306  35.52        1:15.21   
  HTU Stadi                   
                     
Jere Vänskä  1996    290  34.67        1:16.59   
  HTU Stadi                   
                     
Alex Klemola  1999    254  36.81        1:20.06   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Santeri Lamminpää  1998    232  40.71        1:22.43   
  Octopus Lohja                   
                     
Roope Lajas  1998              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.06  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  15:36 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mämmiuinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  15:55   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Camilla Tyven  2001    376  35.84        1:16.24   
  Nokian Pyry                   
                     
Senni Ovaskainen  2001    279  37.99        1:24.24   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anni Aro  2001    261  39.21        1:26.11   
  Nokian Pyry                   
                     
Milja Rantala  2001    258  41.42        1:26.39   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Charlotte Ingberg  2002    233  39.50        1:29.38   
  Octopus Lohja                   
                     
Jenny Nieminen  2001    231  41.34        1:29.62   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Katariina Kivi  2001    157  48.05        1:41.98   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Riia Hiltunen  2002    135  47.69        1:47.12   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
</
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mira Tarnanen  2000    358  36.40        1:17.46   
  Riihimäen Uimaseura