2019-07-21   05:25:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    41.29  1:28.00  2:20.07    3:00.07   
Elida Hansson  2002  Kalix Simsällskap    44.96  1:35.89  2:35.65    3:21.93   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    49.05  1:42.75  2:46.93    3:38.43   
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34            DNS   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    39.01  1:23.23  2:17.26    2:55.34   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    40.29  1:26.06  2:18.29    3:01.09   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap            3:05.06   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34    39.07  2:24.27      3:05.58   
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    45.11  1:34.09  2:25.82    3:10.45   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    46.91  1:35.84  2:33.87    3:15.07   
Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    44.50  1:41.82  2:45.57    3:37.77   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsällskap 34    45.93  1:39.36  2:50.50    3:39.89   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    51.24  1:53.98  2:58.03    3:48.12   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sanna Stenberg  1999  Piteå Sim    34.85  1:14.50  2:01.57    2:40.11   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    38.34  1:28.18  2:20.33    3:01.35   
Emmy Johanssen  1999  Byske Simklubb    47.73  1:38.40  2:40.92    3:26.34   
Lova Lindvall  2000  Luleå Simsällskap    47.38  1:43.26  2:45.86    3:35.42   
Linnea Lövgren  2000  Nordmalings Simsällskap    42.74  2:45.88      3:39.34   
Cassandra Eriksson  1999  Nordmalings Simsällskap            DSQ   
Julia Larsson-Nygren  1999  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap    39.70  1:24.87  2:17.66    3:00.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap    43.43  1:31.01  2:26.33    3:07.73   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34    50.88  1:47.80  2:50.18    3:38.75   
Lucas Devismes  2002  Bureå Simsällskap    53.73  1:49.84  2:51.59    3:42.28   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Luleå Simsällskap            DSQ   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim    33.44  1:14.09  2:07.40    2:42.63   
Mattias Jonsson  1999  Piteå Sim    38.65  1:26.95  2:18.36    2:57.08   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Sundqvist  1997  Byske Simklubb    33.64  1:14.10  2:01.13    2:39.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    22.62  47.81  1:17.88    1:38.88   
Tuva Lakso  2004  Piteå Sim    21.94  49.07  1:18.57    1:43.03   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Hanna Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap    22.32  45.50  1:18.74    1:40.73   
Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap    25.81  50.37  1:22.34    1:48.88   
Agnes Bäckström  2003  Byske Simklubb    23.86  51.24  1:23.45    1:50.03   
Othilia Broman  2003  Skellefte Simsällskap 34    26.80  56.04  1:29.23    1:59.59   
Fiona Marklund  2003  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    23.51  47.48  1:16.72    1:39.72   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            DNS   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap    18.16  40.76  1:10.06    1:29.41   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare    21.00  45.99  1:18.03    1:41.69   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    23.92  49.72  1:20.64    1:44.43   
Elias Johansson  2003  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap    26.48  57.08  1:28.48    1:57.75   
Hanna Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap    27.10  57.63  1:29.50    1:59.45   
Fiona Marklund  2003  Piteå Sim    25.65  56.68  1:29.00    2:00.60   
Agnes Bäckström  2003  Byske Simklubb    26.97  1:00.27  1:32.35    2:05.59   
Othilia Broman  2003  Skellefte Simsällskap 34    30.92  1:04.01  1:38.35    2:09.77   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    20.53  44.04  1:08.09    1:32.20   
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    21.50  46.29  1:13.23    1:38.53   
Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap    22.66  49.63  1:16.91    1:45.21   
Elida Hansson  2002  Kalix Simsällskap    22.02  49.44  1:18.04    1:45.62   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    24.51  52.37  1:20.90    1:48.37   
Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    23.57  51.86  1:20.21    1:51.26   
Moa Seppälä-Innala  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    24.71  52.61  1:21.39    1:51.26   
Elin Häggström  2002  Luleå Simsällskap    26.91  57.75  1:30.93    2:01.28   
Nellie Holmlund  2002  Byske Simklubb    28.09  59.51  1:33.33    2:05.02   
Alva Gonzalez-Glanberg  2002  Luleå Simsällskap            DNS   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    20.33  43.24  1:07.31    1:31.10   
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    20.71  45.34  1:09.98    1:35.23   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    21.13  45.13  1:10.48    1:35.99   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap    21.89  46.49  1:12.28    1:37.46   
Iza Bergwall  2001  Piteå Sim    21.67  47.61  1:12.91    1:39.19   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34    21.88  47.32  1:13.66    1:39.93   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    22.69  49.43  1:17.23    1:44.82   
Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    23.62  52.50  1:22.09    1:51.80   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    25.06  54.50  1:26.09    1:56.58   
10  Naimi Sandström  2001  Byske Simklubb    25.98  1:02.23  1:40.44    2:19.70   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    20.22  43.68  1:07.59    1:31.60   
Sara Kitti  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    20.71  45.78  1:10.64    1:36.54   
Julia Larsson-Nygren  1999  Luleå Simsällskap    23.16  48.90  1:15.86    1:43.21   
Emmy Johanssen  1999  Byske Simklubb    24.82  53.17  1:21.89    1:50.11   
Linnea Lövgren  2000  Nordmalings Simsällskap    24.19  53.47  1:25.22    1:54.94   
Lova Lindvall  2000  Luleå Simsällskap    23.37  54.62  1:25.42    1:55.05   
Cassandra Eriksson  1999  Nordmalings Simsällskap    26.36  58.39  1:31.40    2:05.48   
Moa Kitti  2000  Haparanda Sportklubb Taktik            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap    21.06  45.84  1:10.24    1:34.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap    21.06  46.15  1:13.15    1:40.39   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap    26.00  56.75  1:26.10    1:56.76   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    26.08  55.82  1:27.26    1:57.91   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare    28.01  58.73  1:33.31    2:05.59   
Elias Johansson  2003  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap    22.09  46.97  1:12.76    1:37.98   
Lucas Devismes  2002  Bureå Simsällskap    23.14  51.34  1:20.47    1:50.16   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34    25.38  55.25  1:26.28    1:56.78   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Luleå Simsällskap    25.43  55.37  1:27.16    1:56.88   
David Öhman  2002  Piteå Sim    25.54  55.76  1:26.42    1:56.92   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    26.51  58.78  1:30.75    2:02.73   
Erik Björnfot  2002  Luleå Simsällskap    25.39  57.81  1:32.78    2:06.67   
Albin Hartman  2002  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mattias Jonsson  1999  Piteå Sim    19.74  44.18  1:08.63    1:34.14   
Rasmus Andreasson  2000  Luleå Simsällskap    22.14  47.76  1:15.40    1:42.83   
Felix Katmuk  2000  Piteå Sim            DNS   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Filip Sundqvist  1997  Byske Simklubb    17.22  38.19  59.78    1:21.97   
Konstantinos Johansson  1998  Piteå Sim    18.27  39.82  1:03.36    1:26.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:21   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tuva Lakso  2004  Piteå Sim    25.11        54.41   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap    25.67        54.81   
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    24.19        56.00   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    26.64        56.53   
Sara Schröder  2004  Luleå Simsällskap    26.68        57.41   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    30.13        1:04.83   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34    32.05        1:05.05   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    28.96        1:05.19   
Alice Lundström  2004  Luleå Simsällskap    31.14        1:05.95   
10  Ella Pettersson  2004  Luleå Simsällskap    32.46        1:07.11   
Clara Rantzow  2005  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    24.95        50.66   
Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34    24.40        51.76   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare    27.04        58.86   
Fredrik Hedberg  2004  Skellefte Simsällskap 34    21.54        1:03.97   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34    32.62        1:10.50   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  12:09   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Skellefteå Sim Lag 1  2001  Skellefte Simsällskap 34            2:48.77   
  Ellen Larsson  2001      43.32  1:29.17      1:29.17   
  Märta Lindström  2002      37.78  1:19.60      2:48.77   
  Ebba Lundström  2001                 
  Elvira Andersson  2002        2:48.77      2:48.77   
                     
Piteå Sim Damer [2001]  2001  Piteå Sim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  12:09 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  12:13   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 11, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Bureå SS Damer [2003]  2003  Bureå Simsällskap            3:19.81   
  Thea Markström  2003      22.39  45.62      45.62   
  Marilyn Devismes  2006      31.04  1:08.14      1:53.76   
  Hanna Lindqvist  2003      21.77  48.67      2:42.43   
  Agnes Olsson  2004      17.52  37.38      3:19.81   
                     
Skellefteå Sim Lag 2  2003  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
  Othilia Broman  2003      28.82  56.94      56.94   
  Millie Eriksson  2007              2:10.76   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  12:13 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  12:16   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 12, 4X50m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Skellefteå Sim Lag 2  2003  Skellefte Simsällskap 34            3:21.90   
  Magnus Lindström  2004      23.87  49.55      49.55   
  Hubert Eriksson  2004      25.74  55.89      1:45.44   
  Emil Ulander  2003      22.89  50.94      2:36.38   
  William Lundmark  2004      21.37  45.52      3:21.90   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  12:16 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Hanna Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap    42.35  1:30.23      1:30.23   
Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap    20.57  44.98  1:37.08    1:37.08   
Agnes Bäckström  2003  Byske Simklubb    20.68  46.58  1:14.12    1:41.54   
Othilia Broman  2003  Skellefte Simsällskap 34    25.25  54.75  1:28.22    1:57.57   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    16.84  34.90  54.07    1:12.42   
Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap    17.98  38.03  59.05    1:19.39   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim    17.55  37.35  58.70    1:19.53   
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    17.95  38.24  1:00.17    1:20.40   
Elida Hansson  2002  Kalix Simsällskap    17.32  37.84  1:00.97    1:22.39   
Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    19.21  41.67  1:04.92    1:29.18   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    19.12  41.41  1:06.43    1:29.52   
Nellie Holmlund  2002  Byske Simklubb    21.76  45.85  1:11.28    1:34.47   
Moa Seppälä-Innala  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    21.37  45.68  1:10.38    1:36.46   
10  Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34    20.44  46.19  1:08.87    1:41.79   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    16.14  33.59  51.01    1:08.25   
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    16.41  33.54  51.45    1:08.72   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34    17.54  35.33  54.25    1:12.20   
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    16.94  36.17  56.16    1:14.93   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap    17.66  36.95  57.05    1:16.13   
Iza Bergwall  2001  Piteå Sim    17.10  36.70  56.60    1:16.70   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    17.48  37.90  58.85    1:19.62   
Ellen Larsson  2001  Skellefte Simsällskap 34    18.52  38.31  1:01.06    1:22.84   
Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    18.56  40.84  1:04.23    1:26.96   
10  Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    18.39  40.33  1:03.89    1:27.51   
11  Naimi Sandström  2001  Byske Simklubb    22.03  47.90  1:47.82    1:47.82   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    16.69  34.76  53.96    1:12.02   
Moa Kitti  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    17.61  36.43  55.85    1:13.93   
Sara Kitti  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    16.71  35.58  54.63    1:14.08   
Julia Larsson-Nygren  1999  Luleå Simsällskap    16.94  35.89  55.76    1:15.26   
Emmy Johanssen  1999  Byske Simklubb    17.13  38.38  1:00.18    1:20.50   
Linnea Lövgren  2000  Nordmalings Simsällskap    17.84  39.19  1:02.91    1:25.53   
Lova Lindvall  2000  Luleå Simsällskap    19.33  42.77  1:06.89    1:30.37   
Cassandra Eriksson  1999  Nordmalings Simsällskap    19.75  43.84  1:10.32    1:35.18   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap    16.60  34.97  54.57    1:13.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:23   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap    17.03  36.68  58.00    1:17.53   
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap    17.56  36.98  59.29    1:21.27   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare    20.42  44.69  1:09.70    1:34.51   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    21.24  45.77  1:11.95    1:37.44   
Elias Johansson  2003  Skellefte Simsällskap 34    26.88  59.81  1:34.32    2:05.75   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap    16.24  34.53  54.56    1:14.20   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    18.60  1:00.29      1:20.47   
David Öhman  2002  Piteå Sim    19.45  41.81  1:04.27    1:26.04   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Luleå Simsällskap    19.09  41.59  1:05.50    1:28.12   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34    20.24  41.05  1:08.21    1:28.80   
Lucas Devismes  2002  Bureå Simsällskap    19.44  42.16  1:07.10    1:29.69   
Erik Björnfot  2002  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Mattias Jonsson  1999  Piteå Sim    15.23  31.63  49.79    1:07.37   
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim            DNS   
Rasmus Andreasson  2000  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Filip Sundqvist  1997  Byske Simklubb    13.80  29.36  46.56    1:03.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:23 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:29   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    18.25        37.59   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap    19.74        39.97   
Tuva Lakso  2004  Piteå Sim    19.90        41.28   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    20.93        43.82   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34    22.18        46.40   
Clara Rantzow  2005  Skellefte Simsällskap 34    22.67        47.76   
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap    24.49        50.32   
Ella Pettersson  2004  Luleå Simsällskap    22.78        52.18   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim    25.18        55.42   
10  Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    26.57        58.13   
11  Alice Lundström  2004  Luleå Simsällskap    29.08        1:04.82   
12  Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34    36.25        1:21.26   
Sara Schröder  2004  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:29 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:32   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    18.60        38.98   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34    22.65        47.71   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare    23.96        49.47   
Fredrik Hedberg  2004  Skellefte Simsällskap 34    23.18        49.68   
Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34    49.82        49.82   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare    27.49        1:00.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    36.29  1:16.49  1:57.55    2:36.03   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim    40.46  1:25.71  2:12.08    2:54.14   
Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap    39.54  1:24.84  2:11.87    2:57.98   
Elida Hansson  2002  Kalix Simsällskap    41.20  1:29.02  2:17.62    3:01.84   
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    41.71  1:27.28  2:16.55    3:02.33   
Maria Brännmark  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    45.09  1:38.76  2:30.72    3:20.97   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    45.70  1:39.52  2:33.35    3:22.58   
Moa Seppälä-Innala  2002  Haparanda Sportklubb Taktik    1:42.39  3:30.20      3:30.20   
Nellie Holmlund  2002  Byske Simklubb    50.45  2:46.66      3:40.75   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    36.04  1:16.07  1:57.09    2:35.68   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34    36.70  1:16.15  1:58.21    2:37.86   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    36.05  1:16.98  1:56.82    2:39.72   
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    38.12  1:22.14  2:07.03    2:50.05   
Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    42.70  1:33.40  2:26.12    3:15.96   
Naimi Sandström  2001  Byske Simklubb    1:55.95  3:01.97  4:05.23    4:05.23   
Iza Bergwall  2001  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Kitti  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    39.43  1:20.57  2:03.10    2:42.86   
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    37.91  1:21.09  2:03.67    2:43.41   
Julia Larsson-Nygren  1999  Luleå Simsällskap    38.01  1:20.70  2:04.09    2:45.47   
Emmy Johanssen  1999  Byske Simklubb    41.43  1:28.82  2:17.11    3:01.03   
Lova Lindvall  2000  Luleå Simsällskap    44.63  2:25.39      3:13.61   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap    36.17  1:16.36  1:58.50    2:39.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:01   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap    38.84  1:22.33  2:07.06    2:50.18   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    42.13  1:28.07  2:59.49    2:59.49   
David Öhman  2002  Piteå Sim    44.37  1:34.21  2:25.79    3:12.72   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34    46.13  1:38.00  2:29.59    3:16.54   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Luleå Simsällskap    45.23  1:36.72  2:29.81    3:17.12   
Lucas Devismes  2002  Bureå Simsällskap    44.59  1:36.56  2:30.18    3:18.01   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Andreasson  2000  Luleå Simsällskap    39.72  1:25.38  2:13.15    2:57.26   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Sundqvist  1997  Byske Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:01 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap    1:19.77  2:45.67  4:12.22    5:33.59   
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    1:20.72  2:48.31  4:15.50    5:37.06   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    1:22.20  2:50.86  4:19.64    5:43.01   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34    1:21.26  2:50.34  4:20.28    5:48.88   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    1:26.11  2:59.88  4:33.58    6:03.10   
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    2:16.11  3:51.48  5:26.55    6:09.64   
Inga-Maarit Viitanen  2001  Haparanda Sportklubb Taktik    2:36.18  4:28.39  6:18.21    7:06.13   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sara Kitti  2000  Haparanda Sportklubb Taktik    1:28.93  3:02.72  4:34.83    6:00.94   
Julia Larsson-Nygren  1999  Luleå Simsällskap    2:12.76  3:46.91  5:20.00    6:03.11   
Emmy Johanssen  1999  Byske Simklubb    2:15.99  3:51.24  5:25.49    6:10.02   
Lova Lindvall  2000  Luleå Simsällskap    2:57.21  4:43.90      6:50.32   
Linnea Lövgren  2000  Nordmalings Simsällskap    1:35.81  3:25.60  5:11.78    7:01.39   
Cassandra Eriksson  1999  Nordmalings Simsällskap    2:37.41  4:26.68  6:20.57    7:10.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:38   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 22, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim    1:07.96  2:24.15  3:42.34    4:59.68   
Mattias Jonsson  1999  Piteå Sim    1:16.69  2:41.32  4:06.21    5:28.70   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Sundqvist  1997  Byske Simklubb    1:08.98  2:29.05  3:53.35    5:16.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:38 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  18:08   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 23, 4X100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Luleå SS Damer [2001]  2001  Luleå Simsällskap            5:00.06   
  Sarah Jonsson  2001      33.08  1:09.83      1:09.83   
  Tina Ylipää  2002      38.66  1:21.49      2:31.32   
  Hanna Lundberg  2002      33.79  1:12.30      3:43.62   
  Moa Gustavsson  2001      35.05  1:16.44      5:00.06   
                     
Skellefteå Sim Lag 1  2001  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
  Märta Lindström  2002      38.54  1:21.64      1:21.64   
  Ebba Lundström  2001      35.27        2:34.67   
  Elvira Andersson  2002              4:14.22   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  18:08 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    18.44  41.38  1:05.46    1:31.65   
Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap    19.27  43.40  1:10.71    1:37.83   
                     
 
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    18.29  39.69  1:02.49    1:24.94   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    18.16  38.98  1:02.02    1:24.99   
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    19.45  44.11  1:11.03    1:38.06   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap    18.88  43.86  1:10.72    1:38.44   
Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    20.33  46.41  1:14.88    1:42.23   
Iza Bergwall  2001  Piteå Sim    19.69  45.72  1:12.90    1:43.08   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    16.81  37.59  1:03.05    1:28.96   
Julia Larsson-Nygren  1999  Luleå Simsällskap    19.25  43.13  1:09.32    1:36.25   
Linnea Lövgren  2000  Nordmalings Simsällskap    18.62  44.14  1:13.88    1:50.03   
                     
 
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap    18.70  41.41  1:06.76    1:33.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  09:39 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    19.98  46.20  1:12.95    1:41.21   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim    16.00  35.20  56.01    1:17.81   
Mattias Jonsson  1999  Piteå Sim    18.13  41.25  1:06.94    1:32.91   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Konstantinos Johansson  1998  Piteå Sim    15.40  34.15  54.03    1:15.07   
Filip Sundqvist  1997  Byske Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hanna Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap    22.11        48.90   
Agnes Bäckström  2003  Byske Simklubb    24.50        56.86   
Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap    26.13        57.68   
Fiona Marklund  2003  Piteå Sim    29.94        1:07.20   
                     
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34    20.24        44.56   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    21.53        46.64   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim    22.19        48.88   
Nellie Holmlund  2002  Byske Simklubb    23.54        51.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap    17.75        42.16   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap    18.89        42.98   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare    23.77        51.95   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    25.43        55.18   
Elias Johansson  2003  Skellefte Simsällskap 34            DNS   
                     
 
Gren 30, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap    16.96        37.07   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    20.78        44.61   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Luleå Simsällskap    21.63        47.80   
Lucas Devismes  2002  Bureå Simsällskap    23.09        51.94   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34    42.16        53.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 31, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            21.02   
Tuva Lakso  2004  Piteå Sim            23.07   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            23.18   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            28.40   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap            DSQ   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  09:57   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 32, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap            20.17   
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34            20.85   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34            24.09   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare            26.14   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            26.55   
Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  09:57 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 37, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap    22.09        44.68   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap    22.36        46.58   
Tuva Lakso  2004  Piteå Sim    51.20        51.20   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare    24.63        51.31   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim    27.24        53.75   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34    28.70        57.35   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap    32.64        1:08.50   
Clara Rantzow  2005  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 38, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34    21.20        42.36   
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap    22.29        44.65   
Hugo Westermark  2004  Burträsk Simpolare    25.37        53.31   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34    26.47        53.92   
Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34    54.47        54.47   
Fredrik Hedberg  2004  Skellefte Simsällskap 34    27.79        58.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 39, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Thea Markström  2003  Bureå Simsällskap    47.78  1:38.64      1:38.64   
Hanna Lindqvist  2003  Bureå Simsällskap    24.10  1:17.23      1:40.50   
Fiona Marklund  2003  Piteå Sim    27.06  55.22  1:25.00    1:52.09   
Othilia Broman  2003  Skellefte Simsällskap 34    26.79  59.32  1:34.21    2:04.83   
Agnes Bäckström  2003  Byske Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Hanna Lundberg  2002  Luleå Simsällskap    20.20  41.63  1:03.71    1:25.80   
Lisa Bäcklund  2002  Piteå Sim    21.53  45.34  1:09.73    1:32.69   
Tina Ylipää  2002  Luleå Simsällskap    22.78  45.92  1:10.50    1:33.76   
Wilma Wenden  2002  Bureå Simsällskap    21.89  47.20  1:13.36    1:37.03   
Nellie Holmlund  2002  Byske Simklubb    27.11  57.31  1:28.58    1:55.77   
Elvira Andersson  2002  Skellefte Simsällskap 34    26.25  57.10  1:29.40    1:59.43   
Märta Lindström  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Sara Brännström  2001  Luleå Simsällskap    19.66  40.79  1:02.66    1:23.91   
Petra Andersson  2001  Bureå Simsällskap    20.17  41.06  1:03.38    1:24.07   
Sarah Jonsson  2001  Luleå Simsällskap    19.74  40.89  1:02.54    1:24.68   
Ebba Lundström  2001  Skellefte Simsällskap 34    43.06  1:27.88      1:27.88   
Sanna Hedebäck  2001  Bureå Simsällskap    20.72  43.60  1:07.14    1:30.39   
Moa Gustavsson  2001  Luleå Simsällskap    22.00  45.61  1:10.26    1:33.37   
Sussi Tedestedt  2001  Burträsk Simpolare    24.34  51.88  1:21.27    1:47.91   
Naimi Sandström  2001  Byske Simklubb    29.11  1:03.74  2:11.12    2:11.12   
Iza Bergwall  2001  Piteå Sim            DNS   
                     
 
Gren 39, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alva Nilsson  2000  Burträsk Simpolare    20.16  42.00  1:04.25    1:25.84   
Linnea Lövgren  2000  Nordmalings Simsällskap    21.00  45.82  1:13.49    1:38.42   
Cassandra Eriksson  1999  Nordmalings Simsällskap    23.34  50.20  1:17.99    1:44.90   
Julia Larsson-Nygren  1999  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 39, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Josefine Nyström  1998  Bureå Simsällskap    20.21  41.27  1:03.10    1:24.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:48   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 40, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap    21.57  45.24  1:10.08    1:35.59   
Emil Ulander  2003  Skellefte Simsällskap 34    26.84  54.48  1:22.82    1:48.12   
Karl-Axel Waller  2003  Burträsk Simpolare    25.35  53.15  1:22.60    1:49.64   
Albin Eriksson  2003  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Isak Olsson  2002  Bureå Simsällskap    42.08  1:26.76      1:26.76   
Anton Krogh-Vennemo  2002  Luleå Simsällskap    49.16  1:37.78      1:37.78   
Lucas Devismes  2002  Bureå Simsällskap    23.37  48.29  1:14.40    1:38.41   
David Öhman  2002  Piteå Sim    24.53  49.14  1:16.11    1:41.11   
Marcus Lundmark  2002  Skellefte Simsällskap 34    24.59  50.67  1:17.08    1:42.53   
Olle Ferm  2002  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Oliver Flodström  1999  Piteå Sim    17.22  36.21  57.53    1:16.82   
Rasmus Andreasson  2000  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 40, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Filip Sundqvist  1997  Byske Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:48 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:10   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 41, 4X50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Bureå SS Damer [2003]  2003  Bureå Simsällskap            2:51.34   
  Thea Markström  2003      18.93  39.82      39.82   
  Marilyn Devismes  2006      26.89  1:15.58      1:55.40   
  Hanna Lindqvist  2003      37.19           
  Agnes Olsson  2004        2:51.34      2:51.34   
                     
Luleå SS [2003]  2003  Luleå Simsällskap            3:30.20   
  Klara Lindqvist  2005      20.83  47.26      47.26   
  Alva Andersson  2004      19.87  40.74      1:28.00   
  Alice Lundström  2004      28.95  1:03.76      2:31.76   
  Sara Schröder  2004      26.39  58.44      3:30.20   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:10 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:12   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 42, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
Skellefteå Sim Lag 2  2003  Skellefte Simsällskap 34            3:01.01   
  Magnus Lindström  2004      18.42  39.28      39.28   
  Emil Ulander  2003      20.71  44.17      1:23.45   
  Elias Johansson  2003      24.12  49.58      2:13.03   
  William Lundmark  2004      22.67  47.98      3:01.01   
                     
Luleå SS Herrar [2003]  2003  Luleå Simsällskap            DNS   
  Ville Kieri  2003                 
  Theo Ylipää  2004                 
  Albin Eriksson  2003                 
  Ji An Wang  2003              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:12 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:19   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 43, 4X100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Luleå SS Damer [2001]  2001  Luleå Simsällskap            5:46.21   
  Tina Ylipää  2002      44.82  1:32.39      1:32.39   
  Moa Gustavsson  2001      41.60  1:30.26      3:02.65   
  Hanna Lundberg  2002      41.60  1:35.27      4:37.92   
  Sarah Jonsson  2001      32.99  1:08.29      5:46.21   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:19 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 45, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap            25.47   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap            25.54   
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            25.66   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap            29.76   
Alice Lundström  2004  Luleå Simsällskap            30.02   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            30.19   
Clara Rantzow  2005  Skellefte Simsällskap 34            30.44   
Ella Pettersson  2004  Luleå Simsällskap            31.28   
Astrid Engström  2004  Luleå Simsällskap            33.06   
10  Alma Marklund  2006  Piteå Sim            36.41   
11  Ella Marklund  2006  Piteå Sim            37.23   
12  Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim            37.97   
13  Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            47.80   
Thea Johnsson  2005  Luleå Simsällskap            DNS   
Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            DSQ   
Nova Markstedt  2006  Piteå Sim            DSQ   
Sara Schröder  2004  Luleå Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 46, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34            22.63   
Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34            24.48   
Fredrik Hedberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            27.43   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34            28.74   
Oscar Gran  2005  Piteå Sim            29.65   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            31.63   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            DNS   
Aron Svills  2006  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:36   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 47, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            16.25   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap            18.43   
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap            21.20   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            21.57   
Clara Rantzow  2005  Skellefte Simsällskap 34            22.16   
Ella Pettersson  2004  Luleå Simsällskap            22.89   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim            23.99   
Sara Schröder  2004  Luleå Simsällskap            24.52   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap            25.01   
10  Alma Marklund  2006  Piteå Sim            26.88   
11  Alice Lundström  2004  Luleå Simsällskap            28.23   
12  Dahlia Skogslind  2006  Piteå Sim            28.87   
13  Astrid Engström  2004  Luleå Simsällskap            29.32   
14  Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            35.43   
Ella Marklund  2006  Piteå Sim            DSQ   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            DSQ   
Wilma Stråmo  2006  Piteå Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:36 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  10 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  17:38   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 48, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34            16.55   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34            20.55   
Fredrik Hedberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            21.53   
Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34            22.10   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            22.89   
Oscar Gran  2005  Piteå Sim            30.69   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  10 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  17:38 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 49, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Olsson  2004  Bureå Simsällskap            20.57   
Alva Andersson  2004  Luleå Simsällskap            20.79   
Klara Lindqvist  2005  Luleå Simsällskap            24.74   
Kajsa Waller  2005  Burträsk Simpolare            25.03   
Tess Lindberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            25.24   
Clara Rantzow  2005  Skellefte Simsällskap 34            25.49   
Marina Johansson  2005  Piteå Sim            25.95   
Alice Lundström  2004  Luleå Simsällskap            31.27   
Marilyn Devismes  2006  Bureå Simsällskap            32.66   
10  Sara Schröder  2004  Luleå Simsällskap            33.10   
11  Millie Eriksson  2007  Skellefte Simsällskap 34            33.58   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2014    Utskriftsdatum  11 maj 2014   
  Tävlingsort  Öjebyn    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  Piteå Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2014         
 
 
Gren 50, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Magnus Lindström  2004  Skellefte Simsällskap 34            19.65   
Theo Ylipää  2004  Luleå Simsällskap            21.43   
William Lundmark  2004  Skellefte Simsällskap 34            24.41   
Hubert Eriksson  2004  Skellefte Simsällskap 34            24.95   
William Granberg  2005  Burträsk Simpolare            25.60   
Fredrik Hedberg  2004  Skellefte Simsällskap 34            26.67   
Simon Eriksson  2004  Piteå Sim            29.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  11 maj 2014 
Licensierad till: Piteå Sim  Utskriftstid  10:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner