Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 637 | 32.05 | 1:07.83 | 1:44.01 | 2:20.18 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | 507 | 35.94 | 1:15.79 | 1:53.17 | 2:31.32 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Jakob Helman | 1996 | 439 | 36.55 | 1:16.03 | 1:56.00 | 2:38.76 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Riyan Salem | 1998 | 512 | 34.03 | 1:12.94 | 1:52.07 | 2:30.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anton Andersson | 1997 | 502 | 35.09 | 1:13.76 | 1:52.60 | 2:31.78 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | William Lindblom | 1998 | 464 | 35.92 | 1:15.61 | 1:55.71 | 2:35.84 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 399 | 34.16 | 1:13.26 | 1:54.99 | 2:43.91 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Mikkel Ulrich | 1998 | 389 | 35.74 | 1:16.89 | 2:00.87 | 2:45.25 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Thomas Engdal | 1998 | 379 | 38.22 | 1:20.55 | 2:03.64 | 2:46.72 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sam Zandi | 1998 | 312 | 38.15 | 1:22.44 | 2:09.75 | 2:57.89 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 481 | 33.11 | 1:11.73 | 1:52.78 | 2:33.99 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | 445 | 35.37 | 1:15.73 | 1:56.79 | 2:37.97 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Hamid Owais | 2000 | 381 | 35.48 | 1:17.59 | 2:02.21 | 2:46.42 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 369 | 37.21 | 1:19.26 | 2:03.67 | 2:48.20 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Jacob Holm | 2000 | 369 | 37.84 | 1:20.20 | 2:03.94 | 2:48.23 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 368 | 38.94 | 1:22.23 | 2:05.12 | 2:48.24 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Joel Mörck | 1999 | 335 | 37.96 | 1:21.35 | 2:07.08 | 2:53.67 | |||
S71 | ||||||||||
8 | Johan Theis Møller | 2000 | 305 | 41.95 | 1:28.39 | 2:15.03 | 2:59.22 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Andreas L. Damgård | 2000 | 289 | 39.17 | 1:25.86 | 2:15.19 | 3:02.45 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 232 | 41.88 | 1:31.90 | 2:24.69 | 3:16.34 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 230 | 42.71 | 1:33.46 | 2:26.42 | 3:16.69 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 389 | 37.03 | 1:18.76 | 2:01.68 | 2:45.18 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Daniel Hartkopf | 2001 | 307 | 40.06 | 1:24.85 | 2:12.70 | 2:58.87 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 281 | 41.91 | 1:28.30 | 2:16.28 | 3:04.23 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 249 | 43.67 | 1:33.29 | 2:22.67 | 3:11.79 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Mads Enghave | 2002 | 237 | 43.59 | 1:33.98 | 2:25.16 | 3:14.88 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 229 | 45.03 | 1:35.50 | 2:26.98 | 3:17.11 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | William W. Kofoed | 2001 | 228 | 45.04 | 1:35.52 | 2:26.21 | 3:17.42 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Tobias Hufeldt | 2001 | 220 | 45.18 | 1:36.94 | 2:27.85 | 3:19.86 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Thor Nielsen | 2002 | 212 | 45.19 | 1:37.12 | 2:29.46 | 3:22.33 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Oliver Breuner | 2002 | 177 | 48.96 | 1:43.81 | 2:40.15 | 3:34.67 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Casper Koch | 2002 | 177 | 47.85 | 1:40.79 | 2:36.75 | 3:34.70 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Otto Pons Martinsen | 2002 | 165 | 48.92 | 1:46.64 | 2:43.53 | 3:39.68 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Victor Lund | 2002 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Martin Jacobsen | 2002 | DSQ | Async arme v/start | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Valentin Wahl | 2003 | 215 | 46.30 | 1:37.96 | 2:29.77 | 3:21.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 208 | 47.29 | 1:39.30 | 2:31.38 | 3:23.61 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 170 | 48.74 | 1:45.08 | 2:43.12 | 3:37.68 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Oliver Lystlund | 2003 | 164 | 50.68 | 1:46.49 | 2:44.34 | 3:40.37 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Lasse Thulstrup | 2004 | 126 | 54.54 | 1:57.43 | 2:59.55 | 4:00.27 | |||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Hansson | 1992 | 542 | 37.97 | 1:19.48 | 2:02.30 | 2:44.97 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Julie Bak | 1997 | 504 | 37.38 | 1:19.34 | 2:03.83 | 2:49.05 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kristine Barrett | 1998 | 449 | 40.69 | 1:25.42 | 2:10.78 | 2:55.67 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Rebekka Gustafson | 1997 | 404 | 40.35 | 1:25.69 | 2:13.10 | 3:01.99 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 592 | 36.93 | 1:17.16 | 1:58.48 | 2:40.20 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | 509 | 38.56 | 1:20.88 | 2:04.17 | 2:48.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Felicia Huynh | 2000 | 429 | 39.57 | 1:25.31 | 2:12.12 | 2:58.40 | |||
S71 | ||||||||||
4 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 391 | 41.14 | 1:27.77 | 2:15.43 | 3:03.96 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 376 | 42.60 | 1:31.38 | 2:18.72 | 3:06.38 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 345 | 44.88 | 1:34.10 | 2:23.11 | 3:11.81 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Veronica Lauridsen | 1999 | 241 | 48.18 | 1:43.77 | 2:40.23 | 3:36.24 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sara Solevad | 2000 | 222 | 50.27 | 1:47.15 | 2:45.09 | 3:41.99 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | DSQ | ej. sam be i v | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 649 | 35.35 | 1:14.81 | 1:55.32 | 2:35.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 567 | 37.39 | 1:18.41 | 2:00.93 | 2:42.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | 521 | 38.06 | 1:21.04 | 2:04.46 | 2:47.18 | |||
S71 | ||||||||||
4 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 514 | 38.20 | 1:20.89 | 2:04.22 | 2:47.90 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 490 | 38.74 | 1:21.96 | 2:06.30 | 2:50.69 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Mikkelsen | 2001 | 423 | 40.75 | 1:26.67 | 2:12.96 | 2:59.14 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Cecilie Elkjær | 2001 | 392 | 40.83 | 1:26.51 | 2:14.42 | 3:03.75 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 379 | 41.70 | 1:28.65 | 2:17.16 | 3:05.93 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 371 | 42.86 | 1:31.17 | 2:20.12 | 3:07.14 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 354 | 42.93 | 1:31.25 | 2:21.21 | 3:10.19 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Josefine Mølgaard | 2002 | 349 | 43.74 | 1:33.16 | 2:23.28 | 3:11.01 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thyra Jørgensen | 2002 | 346 | 43.63 | 1:32.46 | 2:22.08 | 3:11.61 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Olivia Brophy | 2002 | 344 | 43.33 | 1:31.92 | 2:22.37 | 3:11.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Emilie Larsen | 2001 | 340 | 42.65 | 1:32.31 | 2:22.57 | 3:12.64 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Camilla Andersen | 2001 | 330 | 43.10 | 1:33.05 | 2:24.50 | 3:14.58 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Rebekka Windahl | 2001 | 308 | 45.40 | 1:36.45 | 2:28.22 | 3:19.13 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 306 | 42.69 | 1:33.37 | 2:27.22 | 3:19.61 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 304 | 45.73 | 1:37.19 | 2:29.95 | 3:19.94 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Maja Prominczl | 2002 | 297 | 46.00 | 1:38.04 | 2:31.21 | 3:21.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 291 | 44.31 | 1:35.76 | 2:30.09 | 3:23.07 | |||
GTI | ||||||||||
21 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 290 | 47.49 | 1:39.84 | 2:32.39 | 3:23.15 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Emma Petersen | 2002 | 277 | 47.13 | 1:41.36 | 2:34.97 | 3:26.40 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Sasia Lundhus | 2002 | 245 | 50.16 | 1:45.77 | 2:41.52 | 3:34.84 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Sofia Levisen | 2002 | 238 | 47.97 | 1:43.84 | 2:40.78 | 3:36.88 | |||
GTI | ||||||||||
25 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 228 | 50.01 | 1:47.57 | 2:45.95 | 3:40.11 | |||
GTI | ||||||||||
- | Ida Young Iversen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Silberg | 2002 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Camilla Mølgaard | 2002 | DSQ | ej adskilt hd. i v. | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Meng | 2003 | 315 | 42.66 | 1:33.07 | 2:25.48 | 3:17.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 278 | 44.96 | 1:37.40 | 2:31.51 | 3:26.04 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 232 | 50.26 | 1:46.24 | 2:44.56 | 3:38.89 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 227 | 51.48 | 1:48.40 | 2:45.98 | 3:40.32 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Selma Kobberø | 2004 | 226 | 50.61 | 1:46.67 | 2:44.25 | 3:40.82 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 221 | 51.03 | 1:48.27 | 2:48.51 | 3:42.33 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Sofie Bak | 2003 | 213 | 51.46 | 1:50.55 | 2:48.48 | 3:45.22 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 191 | 55.07 | 1:55.25 | 2:54.26 | 3:53.50 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 183 | 50.42 | 1:50.60 | 2:54.29 | 3:57.00 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 169 | 54.62 | 1:57.35 | 3:01.71 | 4:03.38 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Elisabeth Roskær | 2004 | 144 | 56.29 | 2:02.53 | 3:09.55 | 4:16.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 546 | 31.28 | 59.86 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Andersen | 1998 | 438 | 31.62 | 1:04.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Kristian Svenstrup | 1998 | 414 | 32.10 | 1:05.62 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 409 | 31.07 | 1:05.88 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Kenneth Abcell | 1998 | 398 | 32.16 | 1:06.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 344 | 33.92 | 1:09.81 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | 315 | 34.90 | 1:11.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 462 | 30.85 | 1:03.29 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 433 | 31.44 | 1:04.67 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Marcus Rappenborg | 1999 | 421 | 31.51 | 1:05.28 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 408 | 32.04 | 1:05.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Emil Hedegaard | 1999 | 361 | 33.85 | 1:08.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 347 | 33.84 | 1:09.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 342 | 33.55 | 1:09.98 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 331 | 33.73 | 1:10.72 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | David Siöland | 2000 | 325 | 34.34 | 1:11.18 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Thor B. Hansen | 2000 | 320 | 34.61 | 1:11.48 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Ludvigsson | 2000 | 305 | 35.63 | 1:12.67 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 273 | 36.76 | 1:15.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 266 | 36.81 | 1:16.06 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Kristian Mortensen | 2000 | 248 | 37.50 | 1:17.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Filip Kutlesovski | 2000 | 230 | 38.51 | 1:19.81 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Frederik Borg | 2000 | 217 | 39.07 | 1:21.37 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Morten Kilhof | 2000 | 142 | 45.14 | 1:33.61 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Alexander Trudov | 1999 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Albert Nyhlén | 2000 | DSQ | efb 75m | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | DSQ | svøm på mave 25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 382 | 32.54 | 1:07.40 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 357 | 33.13 | 1:08.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Filip Hinderup | 2001 | 326 | 35.21 | 1:11.05 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Mathias Luplau | 2001 | 302 | 35.45 | 1:12.88 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 293 | 36.91 | 1:13.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Robin Falk | 2001 | 290 | 34.97 | 1:13.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Rasmus Danielsen | 2001 | 287 | 35.83 | 1:14.12 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mert Kaya | 2001 | 284 | 36.74 | 1:14.39 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bo Beckman | 2002 | 263 | 37.54 | 1:16.29 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Mads Enghave | 2002 | 253 | 37.91 | 1:17.31 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 250 | 37.99 | 1:17.59 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Mads Baltzer | 2002 | 223 | 38.66 | 1:20.65 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Albert Voldum Krog | 2001 | 215 | 39.50 | 1:21.68 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Lucas Jensen | 2001 | 215 | 40.68 | 1:21.69 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Karl Liljegren | 2001 | 212 | 39.58 | 1:21.97 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 203 | 39.09 | 1:23.22 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | 194 | 41.12 | 1:24.44 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 186 | 40.91 | 1:25.62 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Cesar Lindberg | 2002 | 176 | 41.90 | 1:27.27 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 170 | 43.71 | 1:28.31 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | August Ryom | 2002 | 169 | 43.67 | 1:28.42 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 160 | 43.77 | 1:30.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 151 | 44.27 | 1:31.80 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 147 | 44.44 | 1:32.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Frederik Helms | 2001 | 143 | 45.74 | 1:33.45 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Mikkel Gummer | 2002 | 142 | 46.62 | 1:33.78 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Martin Jacobsen | 2002 | 137 | 46.64 | 1:34.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Otto Pons Martinsen | 2002 | 129 | 47.43 | 1:36.67 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 128 | 46.44 | 1:36.86 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Gustav Chappel | 2002 | 115 | 47.18 | 1:40.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Gustav Englund | 2001 | DSQ | efb 75m | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Simon Ghidini | 2001 | DSQ | efb 25m | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 283 | 36.14 | 1:14.48 | |||||
S71 | ||||||||||
2 | David Falk | 2003 | 229 | 39.22 | 1:19.99 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | 226 | 38.91 | 1:20.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 193 | 41.71 | 1:24.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 185 | 1:25.82 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Mikkel Roed | 2004 | 178 | 43.82 | 1:26.94 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Davidsen | 2003 | 171 | 42.84 | 1:28.08 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Carl Heyn Stage | 2003 | 162 | 43.32 | 1:29.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 151 | 43.44 | 1:31.87 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 149 | 44.01 | 1:32.24 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 145 | 45.43 | 1:32.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Niklas Dobel | 2004 | 143 | 45.36 | 1:33.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Oscar Cleemann | 2003 | 138 | 45.99 | 1:34.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 112 | 48.74 | 1:41.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 109 | 48.06 | 1:42.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Mathias Parkhøi | 2003 | 106 | 50.80 | 1:43.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Marius Hollender | 2004 | 105 | 50.28 | 1:43.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 96 | 52.60 | 1:46.73 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Xander Pontoppidan | 2003 | 92 | 52.45 | 1:48.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Bertram Nyegaard | 2004 | 88 | 52.65 | 1:49.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 88 | 51.99 | 1:49.98 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Kasper Kusk | 2003 | 60 | 1:00.76 | 2:04.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Cassius Arbo Christensen | 2003 | DSQ | afslut på mave 100 m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Josef Kindy | 2003 | DSQ | efb 25 m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Marius Bugge | 2003 | DSQ | efb | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 137 | 46.53 | 1:34.75 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 93 | 51.63 | 1:47.81 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | William Breuner | 2005 | 82 | 53.82 | 1:52.25 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 73 | 55.98 | 1:57.07 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 70 | 56.54 | 1:58.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 64 | 1:01.21 | 2:02.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Anton Larsen | 2005 | 58 | 1:00.27 | 2:06.23 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Carl-Emil Echardt | 2005 | DSQ | svøm på mave | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:42 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 705 | 30.30 | 1:02.03 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | 617 | 31.27 | 1:04.85 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 602 | 31.89 | 1:05.38 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Olsen | 1998 | 539 | 33.20 | 1:07.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 538 | 33.05 | 1:07.89 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jenny Thalin | 1997 | 526 | 33.03 | 1:08.39 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 509 | 34.16 | 1:09.14 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kristine Barrett | 1998 | 507 | 33.09 | 1:09.22 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Hanna Liljegren | 1998 | 467 | 35.09 | 1:11.17 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Frederikke Dons | 1998 | 435 | 35.49 | 1:12.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Lamberth | 1996 | 432 | 35.59 | 1:13.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nathalie Lindh | 1998 | 327 | 38.38 | 1:20.13 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Julie Bak | 1997 | 325 | 37.51 | 1:20.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | 254 | 43.24 | 1:27.14 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | 513 | 33.27 | 1:08.95 | |||||
S71 | ||||||||||
2 | My Weitling | 2000 | 484 | 34.57 | 1:10.34 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | 471 | 33.45 | 1:10.96 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anna Grahovac | 1999 | 445 | 35.31 | 1:12.33 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 442 | 35.15 | 1:12.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Signe Skousen | 1999 | 437 | 35.65 | 1:12.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Simone Bukholt | 1999 | 423 | 34.78 | 1:13.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 410 | 36.32 | 1:14.29 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Tove Lennartsson | 2000 | 409 | 35.80 | 1:14.35 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 398 | 35.90 | 1:15.08 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 397 | 37.04 | 1:15.10 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 396 | 36.03 | 1:15.15 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 366 | 37.65 | 1:17.19 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 353 | 37.97 | 1:18.14 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mette Hegelund | 2000 | 348 | 38.37 | 1:18.48 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 326 | 39.26 | 1:20.22 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 294 | 40.02 | 1:23.02 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 276 | 41.71 | 1:24.81 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Nicole Olofsson | 1999 | 260 | 42.02 | 1:26.53 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Sara Hassel Toubro | 1999 | 258 | 42.62 | 1:26.68 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Olivia Torres | 1999 | 247 | 42.01 | 1:27.94 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Maria L. C. Pedersen | 2000 | DSQ | efb 50m | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Kappel | 2000 | DSQ | efb 50m | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 549 | 32.09 | 1:07.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | 509 | 34.50 | 1:09.15 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 494 | 33.88 | 1:09.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mette S. Køhler | 2001 | 458 | 34.07 | 1:11.61 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 454 | 34.96 | 1:11.84 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Anna Andersen | 2001 | 434 | 35.33 | 1:12.90 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thyra Jørgensen | 2002 | 434 | 35.53 | 1:12.94 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Laura Lange | 2001 | 405 | 36.78 | 1:14.64 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Pernille Pedersen | 2001 | 394 | 36.63 | 1:15.30 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 393 | 36.49 | 1:15.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 386 | 37.21 | 1:15.81 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Nicola Lindell | 2001 | 369 | 36.90 | 1:16.98 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Lærke Knak | 2002 | 355 | 37.25 | 1:17.96 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Nicoline Fejer | 2001 | 344 | 37.88 | 1:18.75 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 343 | 38.49 | 1:18.87 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Sofie Krühlmann | 2002 | 339 | 38.80 | 1:19.14 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 339 | 39.15 | 1:19.16 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emilie Larsen | 2001 | 335 | 39.20 | 1:19.47 | |||||
GTI | ||||||||||
19 | Jamilla Bistrup | 2001 | 333 | 38.43 | 1:19.63 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Johanna Ingner | 2002 | 301 | 39.38 | 1:22.35 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Isabelle Odén | 2002 | 290 | 39.92 | 1:23.40 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
22 | Ronja Henriksen | 2002 | 290 | 40.55 | 1:23.41 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Sofia Levisen | 2002 | 280 | 41.07 | 1:24.42 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Camilla Andersen | 2001 | 271 | 41.46 | 1:25.28 | |||||
GTI | ||||||||||
25 | Ida Björkdahl | 2002 | 267 | 40.99 | 1:25.73 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
26 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 262 | 42.34 | 1:26.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Kristina Kulcsar | 2001 | 262 | 41.30 | 1:26.30 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
28 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 254 | 42.14 | 1:27.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 252 | 42.55 | 1:27.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Emma Bille Engell | 2002 | 249 | 43.65 | 1:27.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Henriette P. Hjerling | 2002 | 238 | 43.18 | 1:29.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Sasia Lundhus | 2002 | 208 | 46.49 | 1:33.20 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Melisa Ozogul | 2002 | 205 | 44.89 | 1:33.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Mia Witt | 2002 | 192 | 46.79 | 1:35.59 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
35 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 183 | 46.93 | 1:37.15 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
36 | Caroline Gerlach | 2002 | 112 | 54.38 | 1:54.37 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Ida Young Iversen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Silberg | 2002 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 371 | 36.99 | 1:16.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | 370 | 37.62 | 1:16.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | 329 | 38.42 | 1:19.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 287 | 40.88 | 1:23.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Clara Dreier | 2004 | 278 | 41.20 | 1:24.54 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 275 | 40.92 | 1:24.89 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 251 | 42.08 | 1:27.52 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 238 | 43.00 | 1:29.06 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katja Lorentzen | 2003 | 236 | 44.74 | 1:29.26 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 235 | 42.83 | 1:29.44 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 233 | 42.65 | 1:29.73 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 226 | 44.42 | 1:30.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 212 | 45.77 | 1:32.58 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 206 | 45.95 | 1:33.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 205 | 46.77 | 1:33.52 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 203 | 46.01 | 1:33.90 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 195 | 46.05 | 1:35.12 | |||||
GTI | ||||||||||
18 | Melina Degner | 2004 | 190 | 46.74 | 1:35.95 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Wolter | 2003 | 184 | 47.04 | 1:36.99 | |||||
GTI | ||||||||||
20 | Amalie Nielsen | 2003 | 184 | 46.57 | 1:37.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Silje Gartner | 2003 | 182 | 46.30 | 1:37.38 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rebekka Giessing | 2003 | 182 | 47.97 | 1:37.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | 177 | 48.01 | 1:38.29 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Freya Christensen | 2004 | 176 | 47.31 | 1:38.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 173 | 48.46 | 1:38.97 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Silke Larsen | 2003 | 171 | 47.58 | 1:39.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 166 | 48.62 | 1:40.31 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 165 | 47.20 | 1:40.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 156 | 51.11 | 1:42.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Laura Kaae Glendrup | 2003 | 151 | 1:43.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Clara Schmedes | 2004 | 150 | 48.26 | 1:43.72 | |||||
GTI | ||||||||||
32 | Annika Egenhardt | 2003 | 146 | 50.87 | 1:44.68 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 134 | 1:47.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 124 | 52.37 | 1:50.55 | |||||
GTI | ||||||||||
35 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 123 | 52.60 | 1:50.82 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 122 | 53.55 | 1:51.22 | |||||
GTI | ||||||||||
37 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 114 | 54.72 | 1:53.65 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Ulrika Paaske | 2004 | 96 | 56.37 | 2:00.31 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Emma Bruhn | 2003 | DSQ | svøm på mave 50 m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Ida Mørk | 2004 | DSQ | Ingen berøring 75m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Julie Nelkop | 2004 | DSQ | efb 50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mollie Morfelt | 2003 | DSQ | efb 50m | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 172 | 47.53 | 1:39.28 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asta Palmund | 2005 | 124 | 51.74 | 1:50.68 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | 115 | 54.16 | 1:53.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 89 | 59.52 | 2:03.65 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Ida Jacobsen | 2005 | 79 | 1:00.68 | 2:08.66 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:42 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:00 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 617 | 25.60 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Lars Merl | 1993 | 584 | 26.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Fritzbøger | 1996 | 552 | 26.57 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Huban | 1996 | 543 | 26.71 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 485 | 27.74 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 479 | 27.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Søren Meier | 1994 | 473 | 27.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stefan Blidarevic | 1996 | 444 | 28.57 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 403 | 29.50 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Jakob Helman | 1996 | 387 | 29.89 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Johan Nilsson | 1994 | 348 | 30.98 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 582 | 26.11 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Filip Bivesand | 1997 | 483 | 27.77 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 455 | 28.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 433 | 28.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 432 | 28.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 422 | 29.05 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Ludwig Wemlén | 1997 | 417 | 29.16 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Mads Johnbeck | 1997 | 409 | 29.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Mathias Wilquin | 1998 | 408 | 29.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 397 | 29.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Philip Agerskov | 1998 | 383 | 30.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 517 | 27.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 448 | 28.47 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Lucas Hansen | 1999 | 378 | 30.14 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 357 | 30.73 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 353 | 30.82 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Johan Theis Møller | 2000 | 310 | 32.19 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 299 | 32.58 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 293 | 32.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Filip Kutlesovski | 2000 | 289 | 32.95 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Anders Ludvigsson | 2000 | 273 | 33.58 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Tim Hagerström | 1999 | 267 | 33.82 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Albert Nyhlén | 2000 | 244 | 34.88 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 237 | 35.22 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Mathias Petersen | 1999 | 204 | 37.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 193 | 37.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Samuel Schildt | 2000 | 173 | 39.06 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Morten Kilhof | 2000 | 83 | 49.81 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 331 | 31.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Lukas Patzer | 2002 | 326 | 31.67 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Samuel Wiktor | 2001 | 319 | 31.90 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Filip Hinderup | 2001 | 311 | 32.15 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Joaquin Diaz | 2001 | 306 | 32.34 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Rasmus Danielsen | 2001 | 263 | 34.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | William W. Kofoed | 2001 | 249 | 34.64 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 229 | 35.59 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Elias Persson | 2002 | 220 | 36.06 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 218 | 36.17 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Arvid Scott | 2001 | 200 | 37.25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 163 | 39.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mikkel Gummer | 2002 | 159 | 40.22 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Oliver Breuner | 2002 | 149 | 41.09 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Tor Ejrnæs | 2002 | 141 | 41.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kevin Liang | 2002 | 136 | 42.30 | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 230 | 35.53 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 152 | 40.80 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 145 | 41.44 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Marco Knudsen | 2003 | 113 | 45.08 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 66 | 53.83 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 63 | 54.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Josef Kindy | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | DSQ | async arme 20m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Oliver Lystlund | 2003 | DSQ | svøm på ryg 25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 113 | 45.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:00 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 640 | 28.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | 574 | 29.32 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 468 | 31.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Hanna Liljegren | 1998 | 434 | 32.20 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Lærke Viereck | 1997 | 414 | 32.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Rebekka Gustafson | 1997 | 378 | 33.69 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stine Boe Gad | 1997 | 265 | 37.91 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | 187 | 42.56 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | 527 | 30.18 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 503 | 30.65 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Olsen | 2000 | 499 | 30.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Astrid Delin | 1999 | 493 | 30.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 434 | 32.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 395 | 33.21 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Karoline Kjær | 2000 | 334 | 35.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 310 | 36.01 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 305 | 36.19 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 291 | 36.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Josefine Sørensen | 2000 | 275 | 37.47 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 242 | 39.08 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sara Hassel Toubro | 1999 | 203 | 41.42 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria L. C. Pedersen | 2000 | 169 | 44.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sara Solevad | 2000 | 135 | 47.50 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 549 | 29.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Kajsa Gregersen | 2001 | 498 | 30.74 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sarah Missing | 2001 | 495 | 30.81 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 420 | 32.55 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 399 | 33.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 373 | 33.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Knak | 2002 | 361 | 34.23 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 335 | 35.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Fanny Lindfors | 2002 | 333 | 35.16 | ||||||
S71 | ||||||||||
10 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 324 | 35.47 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Matilde Weibel | 2002 | 324 | 35.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederikke Echardt | 2002 | 315 | 35.81 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 296 | 36.55 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 278 | 37.35 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Anika Hedegaard | 2002 | 272 | 37.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 140 | 46.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 335 | 35.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 274 | 37.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 266 | 37.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 241 | 39.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | 233 | 39.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Tine Petersen | 2003 | 225 | 40.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Alma Heyn Stage | 2004 | 195 | 41.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Freja Gjerløv | 2003 | 192 | 42.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Katja Lorentzen | 2003 | 192 | 42.24 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 168 | 44.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 168 | 44.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 166 | 44.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Amalie Nielsen | 2003 | 155 | 45.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 153 | 45.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Esther Hek Hansen | 2004 | 151 | 45.70 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 127 | 48.50 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 117 | 49.71 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Silje Gartner | 2003 | 114 | 50.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 60 | 1:02.08 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Elisabeth Them Jensen | 2004 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 155 | 45.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 140 | 46.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Ellen Kyndi Serup | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Magnus Lundgren | 1996 | 607 | 1:03.07 | 2:09.50 | 3:14.95 | 4:21.88 | 8:43.61 | ||
Køge Svømmeklub | 5:29.04 | 6:34.86 | 7:40.71 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Martin Nielsen | 1997 | 608 | 1:01.90 | 2:07.18 | 3:13.48 | 4:19.84 | 8:43.18 | ||
Vest-Brøndby | 5:25.81 | 6:32.21 | 7:39.70 | |||||||
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Lukas Storm | 1999 | 575 | 1:01.42 | 2:07.03 | 3:14.20 | 4:22.67 | 8:53.03 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:30.82 | 6:39.38 | 7:46.02 | |||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | 552 | 1:01.27 | 2:07.79 | 3:16.37 | 4:25.92 | 9:00.35 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:34.96 | 6:44.30 | 7:53.17 | |||||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | 531 | 1:03.38 | 2:12.06 | 3:21.23 | 4:30.89 | 9:07.28 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:40.23 | 6:49.84 | 7:59.49 | |||||||
4 | Gustav Frydensberg | 1999 | 473 | 1:05.33 | 2:16.60 | 3:28.75 | 4:40.83 | 9:28.71 | ||
Lyngby Svømmeklub | 5:52.62 | 7:05.20 | 8:17.75 | |||||||
5 | Joel Mörck | 1999 | 450 | 1:04.76 | 2:15.77 | 3:29.48 | 4:44.33 | 9:38.56 | ||
S71 | 5:59.03 | 7:13.34 | 8:26.51 | |||||||
6 | Jakob Petersen | 1999 | 440 | 1:05.59 | 2:17.84 | 3:31.79 | 4:45.73 | 9:42.90 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 5:59.65 | 7:15.25 | 8:30.29 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Louise Møller Jessen | 1997 | 685 | 1:05.95 | 2:15.37 | 3:25.14 | 4:34.86 | 17:31.43 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:44.76 | 6:55.22 | 8:05.44 | 9:16.04 | ||||||
10:26.63 | 11:37.76 | 12:48.59 | 14:00.01 | |||||||
15:11.32 | 16:22.82 | |||||||||
2 | Lærke Viereck | 1997 | 523 | 1:08.81 | 2:22.69 | 3:37.41 | 4:51.70 | 19:10.11 | ||
Roskilde Svømning | 6:06.75 | 7:22.64 | 8:40.86 | 10:00.00 | ||||||
11:18.85 | 12:36.83 | 13:56.19 | 15:15.37 | |||||||
16:34.46 | 17:53.67 | |||||||||
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 557 | 1:09.67 | 2:23.22 | 3:37.42 | 4:52.33 | 18:46.52 | ||
GTI | 6:06.85 | 7:21.36 | 8:36.04 | 9:51.58 | ||||||
11:07.88 | 12:23.74 | 13:39.88 | 14:57.12 | |||||||
16:13.76 | 17:30.49 | |||||||||
2 | Tilde Anderberg Richard | 1999 | 478 | 1:11.45 | 2:28.57 | 3:46.88 | 5:06.45 | 19:45.31 | ||
Föreningen Österlen Sim | 6:25.77 | 7:45.54 | 9:06.24 | 10:26.70 | ||||||
11:47.23 | 13:07.36 | 14:28.33 | 15:49.13 | |||||||
17:10.16 | 18:30.31 | |||||||||
3 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 472 | 1:09.53 | 2:25.88 | 3:44.85 | 5:05.13 | 19:50.39 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:25.37 | 7:46.35 | 9:06.80 | 10:26.18 | ||||||
11:45.40 | 13:05.60 | 14:27.04 | 15:48.94 | |||||||
17:10.45 | 18:30.94 | |||||||||
Løb 8, 1500m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 584 | 1:09.23 | 2:22.89 | 3:36.68 | 4:50.97 | 18:28.76 | ||
Roskilde Svømning | 6:05.65 | 7:19.88 | 8:33.95 | 9:48.49 | ||||||
11:02.92 | 12:16.89 | 13:31.94 | 14:47.03 | |||||||
16:01.51 | 17:15.90 | |||||||||
2 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 571 | 1:08.17 | 2:21.86 | 3:36.32 | 4:51.19 | 18:36.98 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 6:06.25 | 7:20.61 | 8:36.01 | 9:50.98 | ||||||
11:06.07 | 12:21.63 | 13:36.35 | 14:52.37 | |||||||
16:08.14 | 17:23.40 | |||||||||
3 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 565 | 1:09.78 | 2:23.61 | 3:38.37 | 4:53.29 | 18:40.68 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:09.18 | 7:24.91 | 8:40.63 | 9:55.36 | ||||||
11:10.67 | 12:25.71 | 13:39.81 | 14:55.37 | |||||||
16:10.51 | 17:26.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:35 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Søren Meier | 1994 | 488 | 28.81 | 1:04.52 | 1:46.47 | 2:19.20 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Filip Bivesand | 1997 | 513 | 28.95 | 1:03.45 | 1:44.22 | 2:16.87 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Anton Andersson | 1997 | 500 | 30.63 | 1:06.43 | 1:45.77 | 2:18.04 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 473 | 30.14 | 1:06.35 | 1:46.89 | 2:20.63 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 1998 | 471 | 31.37 | 1:06.29 | 1:47.34 | 2:20.88 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Andersen | 1998 | 461 | 31.17 | 1:06.21 | 1:49.48 | 2:21.84 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | 432 | 31.48 | 1:10.58 | 1:52.55 | 2:24.93 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Thomas Engdal | 1998 | 418 | 32.89 | 1:09.31 | 1:52.15 | 2:26.60 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Philip Agerskov | 1998 | 385 | 31.49 | 1:11.04 | 1:56.56 | 2:30.68 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 529 | 30.06 | 1:05.44 | 1:44.62 | 2:15.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Trudov | 1999 | 469 | 30.19 | 1:05.51 | 1:48.07 | 2:21.03 | |||
S71 | ||||||||||
3 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 458 | 30.38 | 1:08.16 | 1:50.25 | 2:22.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 431 | 31.64 | 1:11.39 | 1:53.13 | 2:25.09 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 426 | 33.02 | 1:08.98 | 1:52.77 | 2:25.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Marcus Rappenborg | 1999 | 407 | 29.23 | 1:06.56 | 1:52.92 | 2:27.89 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thor B. Hansen | 2000 | 380 | 33.56 | 1:11.91 | 1:55.83 | 2:31.33 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 372 | 33.87 | 1:12.59 | 1:59.79 | 2:32.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 353 | 31.82 | 1:10.71 | 1:59.30 | 2:35.01 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 351 | 38.34 | 1:14.16 | 2:01.93 | 2:35.31 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Kristian Mortensen | 2000 | 315 | 37.31 | 1:19.79 | 2:05.58 | 2:41.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Tim Hagerström | 1999 | 291 | 34.96 | 1:17.50 | 2:08.08 | 2:45.28 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 211 | 39.86 | 1:26.95 | 2:24.48 | 3:04.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Borg | 2000 | 207 | 42.92 | 1:28.91 | 2:26.00 | 3:05.11 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Samuel Schildt | 2000 | 205 | 42.77 | 1:30.78 | 2:24.20 | 3:05.89 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Casper Davidsen | 1999 | DSQ | Dob. armt. vend 125m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1999 | DSQ | Ej ber. v/afs. i fly | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 410 | 31.61 | 1:09.66 | 1:54.24 | 2:27.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 375 | 33.00 | 1:09.94 | 1:57.48 | 2:31.95 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Ole Damgaard | 2002 | 355 | 33.32 | 1:12.36 | 2:01.46 | 2:34.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Joaquin Diaz | 2001 | 332 | 33.69 | 1:17.92 | 1:59.33 | 2:38.25 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 331 | 34.36 | 1:15.16 | 2:02.72 | 2:38.46 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Mike Johansen | 2001 | 317 | 36.36 | 1:15.57 | 2:05.51 | 2:40.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mert Kaya | 2001 | 309 | 36.05 | 1:18.85 | 2:06.52 | 2:42.07 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav Sidenius | 2001 | 306 | 32.96 | 1:12.86 | 2:07.06 | 2:42.52 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 294 | 35.82 | 1:17.84 | 2:08.63 | 2:44.71 | |||
GTI | ||||||||||
10 | Roar Andersen | 2001 | 288 | 36.90 | 1:19.82 | 2:08.98 | 2:45.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 280 | 38.12 | 1:21.28 | 2:09.41 | 2:47.45 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Lukas Patzer | 2002 | 277 | 34.25 | 1:16.81 | 2:08.13 | 2:48.15 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 276 | 38.47 | 1:21.30 | 2:08.90 | 2:48.36 | |||
GTI | ||||||||||
14 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 276 | 39.49 | 1:19.48 | 2:10.23 | 2:48.37 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gustav Englund | 2001 | 275 | 38.95 | 1:22.96 | 2:09.83 | 2:48.56 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Bo Beckman | 2002 | 249 | 41.35 | 1:23.80 | 2:15.13 | 2:54.19 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 249 | 39.99 | 1:27.31 | 2:15.58 | 2:54.25 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Albert Voldum Krog | 2001 | 243 | 40.70 | 1:24.94 | 2:15.47 | 2:55.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | 238 | 40.18 | 1:25.78 | 2:20.03 | 2:56.85 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Lucas Jensen | 2001 | 234 | 41.25 | 1:26.55 | 2:20.19 | 2:57.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Arvid Scott | 2001 | 233 | 39.34 | 1:25.62 | 2:20.87 | 2:58.01 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Simon Ghidini | 2001 | 231 | 42.16 | 1:28.81 | 2:17.68 | 2:58.64 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Mads Baltzer | 2002 | 223 | 39.65 | 1:25.15 | 2:19.81 | 3:00.74 | |||
GTI | ||||||||||
24 | Thor Nielsen | 2002 | 219 | 41.26 | 1:30.37 | 2:22.29 | 3:01.62 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Casper Koch | 2002 | 215 | 41.56 | 1:25.59 | 2:20.38 | 3:02.99 | |||
GTI | ||||||||||
26 | Oliver Breuner | 2002 | 213 | 41.43 | 1:29.70 | 2:25.78 | 3:03.41 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 207 | 38.76 | 1:26.25 | 2:21.67 | 3:05.09 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Karl Liljegren | 2001 | 203 | 43.12 | 1:29.18 | 2:27.02 | 3:06.42 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
29 | Mikkel Gummer | 2002 | 193 | 41.60 | 1:33.50 | 2:27.46 | 3:09.55 | |||
GTI | ||||||||||
30 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 190 | 45.35 | 1:32.52 | 2:30.32 | 3:10.46 | |||
GTI | ||||||||||
31 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 185 | 45.54 | 1:31.57 | 2:29.54 | 3:12.18 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 164 | 46.25 | 1:34.97 | 2:32.70 | 3:20.15 | |||
GTI | ||||||||||
33 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 148 | 44.73 | 1:35.33 | 2:42.45 | 3:27.13 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Gustav Chappel | 2002 | 122 | 52.31 | 1:47.35 | 2:54.01 | 3:40.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Elias Persson | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | DSQ | ej samt. ber. v.150m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Lucas Sirek Larsen | 2002 | DSQ | craw. ef.ven. 125m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 9, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 310 | 34.96 | 1:16.94 | 2:05.22 | 2:41.91 | |||
S71 | ||||||||||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 244 | 37.27 | 1:21.43 | 2:18.57 | 2:55.42 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Valentin Wahl | 2003 | 233 | 41.63 | 1:25.83 | 2:17.69 | 2:58.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | David Falk | 2003 | 224 | 38.98 | 1:24.53 | 2:21.85 | 3:00.34 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Rasmus Warberg | 2004 | 210 | 40.20 | 1:25.91 | 2:24.16 | 3:04.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 204 | 43.15 | 1:29.01 | 2:26.35 | 3:06.00 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 195 | 43.49 | 1:31.48 | 2:29.60 | 3:08.86 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Oliver Lystlund | 2003 | 172 | 46.41 | 1:37.27 | 2:34.75 | 3:16.86 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Tobias Davidsen | 2003 | 166 | 45.13 | 1:33.43 | 2:36.16 | 3:19.20 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Niklas Dobel | 2004 | 154 | 46.19 | 1:38.34 | 2:37.44 | 3:24.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Carl Heyn Stage | 2003 | 129 | 55.35 | 1:46.93 | 2:50.13 | 3:36.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 129 | 54.77 | 1:47.06 | 2:51.73 | 3:36.94 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 128 | 56.28 | 1:48.84 | 2:50.93 | 3:36.97 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 126 | 50.16 | 1:43.53 | 2:50.50 | 3:38.54 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 112 | 53.34 | 1:51.36 | 2:59.78 | 3:46.90 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mikkel Roed | 2004 | DSQ | på ryg ved 25 m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:35 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 709 | 28.52 | 1:04.05 | 1:45.46 | 2:18.11 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 630 | 30.86 | 1:07.17 | 1:49.91 | 2:23.70 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 566 | 32.19 | 1:11.88 | 1:52.51 | 2:28.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Dons | 1998 | 526 | 32.83 | 1:13.12 | 1:58.78 | 2:32.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 511 | 32.03 | 1:11.16 | 1:57.40 | 2:34.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Julie Lamberth | 1996 | 507 | 33.44 | 1:13.83 | 1:58.25 | 2:34.46 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Olsen | 1998 | 412 | 34.40 | 1:13.97 | 2:04.89 | 2:45.56 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 540 | 33.92 | 1:13.87 | 1:55.90 | 2:31.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | 501 | 33.67 | 1:15.22 | 1:58.76 | 2:35.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Felicia Huynh | 2000 | 473 | 33.38 | 1:16.26 | 2:01.50 | 2:38.09 | |||
S71 | ||||||||||
4 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 448 | 33.61 | 1:15.46 | 2:03.98 | 2:40.92 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 443 | 37.61 | 1:18.55 | 2:04.52 | 2:41.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 432 | 36.49 | 1:16.97 | 2:04.95 | 2:42.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Karoline Kjær | 2000 | 380 | 37.10 | 1:19.60 | 2:10.95 | 2:50.07 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 375 | 37.40 | 1:25.48 | 2:11.84 | 2:50.81 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 348 | 40.67 | 1:25.79 | 2:16.17 | 2:55.06 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 296 | 45.20 | 1:27.41 | 2:24.70 | 3:04.75 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Josefine Sørensen | 2000 | 287 | 41.11 | 1:28.59 | 2:24.66 | 3:06.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Sara Hassel Toubro | 1999 | 276 | 44.11 | 1:30.97 | 2:27.83 | 3:09.00 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sara Solevad | 2000 | 225 | 50.93 | 1:43.20 | 2:38.71 | 3:22.46 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 605 | 32.54 | 1:10.09 | 1:50.88 | 2:25.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 571 | 32.21 | 1:10.80 | 1:53.78 | 2:28.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 492 | 32.58 | 1:13.22 | 2:00.04 | 2:35.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nicola Lindell | 2001 | 473 | 32.89 | 1:14.88 | 2:02.00 | 2:38.02 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Emma Brogaard | 2001 | 457 | 35.99 | 1:13.83 | 2:04.79 | 2:39.87 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Elkjær | 2001 | 456 | 33.37 | 1:12.74 | 2:00.81 | 2:39.98 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 452 | 36.11 | 1:17.95 | 2:02.77 | 2:40.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 440 | 36.37 | 1:18.68 | 2:07.05 | 2:41.91 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Emma Mikkelsen | 2001 | 388 | 38.55 | 1:23.96 | 2:11.43 | 2:48.82 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Anna Andersen | 2001 | 387 | 39.20 | 1:18.90 | 2:09.36 | 2:48.97 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 385 | 36.44 | 1:21.22 | 2:11.82 | 2:49.32 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 384 | 38.30 | 1:22.20 | 2:12.12 | 2:49.45 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Mølgaard | 2002 | 341 | 39.98 | 1:26.74 | 2:15.91 | 2:56.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristina Kulcsar | 2001 | 330 | 40.21 | 1:28.17 | 2:18.61 | 2:58.21 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Rebekka Windahl | 2001 | 328 | 40.17 | 1:25.09 | 2:16.74 | 2:58.47 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 322 | 40.89 | 1:27.67 | 2:19.76 | 2:59.68 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Johanna Ingner | 2002 | 317 | 40.11 | 1:26.02 | 2:20.73 | 3:00.59 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 303 | 43.04 | 1:28.99 | 2:22.66 | 3:03.31 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Josefine Mølgaard | 2002 | 300 | 39.92 | 1:30.22 | 2:20.91 | 3:03.92 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 268 | 41.91 | 1:31.13 | 2:26.38 | 3:11.02 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Ida Björkdahl | 2002 | 267 | 41.29 | 1:28.84 | 2:26.72 | 3:11.18 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Henriette P. Hjerling | 2002 | 260 | 44.98 | 1:34.32 | 2:29.71 | 3:12.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Maja Prominczl | 2002 | 245 | 45.11 | 1:36.05 | 2:32.02 | 3:16.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Ronja Henriksen | 2002 | 236 | 47.09 | 1:34.15 | 2:36.31 | 3:19.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Melisa Ozogul | 2002 | 230 | 44.84 | 1:35.73 | 2:37.01 | 3:20.90 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Mia Witt | 2002 | 196 | 50.66 | 1:42.73 | 2:47.42 | 3:32.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Chastine Melhede | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 371 | 37.58 | 1:19.99 | 2:12.27 | 2:51.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 343 | 38.35 | 1:26.93 | 2:14.95 | 2:56.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 339 | 38.07 | 1:22.71 | 2:17.45 | 2:56.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Caroline Brink | 2003 | 332 | 40.40 | 1:23.46 | 2:16.29 | 2:57.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Tine Petersen | 2003 | 303 | 43.13 | 1:29.59 | 2:25.91 | 3:03.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 298 | 42.14 | 1:28.54 | 2:25.22 | 3:04.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 296 | 41.71 | 1:31.81 | 2:25.02 | 3:04.84 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 294 | 39.23 | 1:27.41 | 2:20.32 | 3:05.09 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Michelsen | 2003 | 278 | 43.61 | 1:32.31 | 2:25.88 | 3:08.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 277 | 45.14 | 1:32.86 | 2:26.74 | 3:08.86 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Meng | 2003 | 270 | 44.15 | 1:33.86 | 2:26.33 | 3:10.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Mollie Morfelt | 2003 | 266 | 44.31 | 1:31.68 | 2:26.72 | 3:11.35 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 255 | 42.85 | 1:32.81 | 2:31.58 | 3:14.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Freja Gjerløv | 2003 | 245 | 46.22 | 1:36.50 | 2:33.75 | 3:16.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 229 | 47.65 | 1:38.77 | 2:37.43 | 3:21.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 217 | 49.52 | 1:41.82 | 2:42.35 | 3:24.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Melina Degner | 2004 | 207 | 52.97 | 1:49.13 | 2:43.19 | 3:27.94 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 199 | 50.04 | 1:44.41 | 2:42.37 | 3:30.84 | |||
GTI | ||||||||||
19 | Esther Hek Hansen | 2004 | 198 | 50.79 | 1:45.65 | 2:45.96 | 3:31.22 | |||
GTI | ||||||||||
20 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 167 | 51.66 | 1:45.96 | 2:54.08 | 3:43.56 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Annika Egenhardt | 2003 | 161 | 52.89 | 1:47.45 | 2:54.21 | 3:46.27 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Clara Dreier | 2004 | DSQ | fl. fly bens.ef.125m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Elisabeth Them Jensen | 2004 | DSQ | ej sam ber. v 25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Freya Christensen | 2004 | DSQ | arme frem u vand 25m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Silke Larsen | 2003 | DSQ | ej rygl. i afslut | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 215 | 50.67 | 1:42.43 | 2:39.07 | 3:25.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | 695 | 24.41 | 50.72 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | 592 | 26.05 | 53.51 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Fritzbøger | 1996 | 585 | 26.01 | 53.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 582 | 25.66 | 53.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lars Merl | 1993 | 565 | 26.74 | 54.35 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stefan Blidarevic | 1996 | 563 | 27.07 | 54.42 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Lundgren | 1996 | 525 | 27.10 | 55.70 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Nilsson | 1994 | 405 | 29.21 | 1:00.70 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 606 | 25.92 | 53.10 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | William Lindblom | 1998 | 536 | 26.58 | 55.29 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 532 | 26.47 | 55.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 488 | 27.25 | 57.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ludwig Wemlén | 1997 | 465 | 28.48 | 57.99 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Hugo Gustafsson | 1997 | 464 | 28.51 | 58.03 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Philip Agerskov | 1998 | 458 | 28.23 | 58.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kenneth Abcell | 1998 | 419 | 29.18 | 1:00.05 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Sam Zandi | 1998 | 413 | 29.11 | 1:00.32 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Mikkel Ulrich | 1998 | 394 | 28.66 | 1:01.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Storm | 1999 | 487 | 28.03 | 57.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | 474 | 28.20 | 57.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Alexander Trudov | 1999 | 459 | 27.85 | 58.25 | |||||
S71 | ||||||||||
4 | Jakob Petersen | 1999 | 435 | 28.61 | 59.28 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | 430 | 28.60 | 59.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Lucas Hansen | 1999 | 422 | 28.60 | 59.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | David Siöland | 2000 | 412 | 28.67 | 1:00.37 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 394 | 29.19 | 1:01.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Jacob Holm | 2000 | 375 | 30.09 | 1:02.27 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tim Hagerström | 1999 | 370 | 29.71 | 1:02.55 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Anders Ludvigsson | 2000 | 347 | 30.08 | 1:03.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Filip Kutlesovski | 2000 | 339 | 30.97 | 1:04.44 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Albert Nyhlén | 2000 | 331 | 30.85 | 1:04.91 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Andreas L. Damgård | 2000 | 320 | 32.06 | 1:05.70 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 308 | 31.92 | 1:06.53 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 297 | 32.42 | 1:07.32 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 289 | 32.50 | 1:07.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristian Mortensen | 2000 | 280 | 33.06 | 1:08.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Mathias Petersen | 1999 | 248 | 33.46 | 1:11.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 235 | 34.95 | 1:12.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Morten Kilhof | 2000 | 167 | 38.90 | 1:21.60 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 405 | 29.36 | 1:00.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Filip Hinderup | 2001 | 403 | 29.05 | 1:00.84 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mathias Luplau | 2001 | 401 | 29.67 | 1:00.92 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ole Damgaard | 2002 | 372 | 29.99 | 1:02.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Samuel Wiktor | 2001 | 370 | 29.93 | 1:02.57 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Gustav Sidenius | 2001 | 364 | 30.13 | 1:02.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 353 | 30.63 | 1:03.55 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Robin Falk | 2001 | 348 | 30.19 | 1:03.84 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Joaquin Diaz | 2001 | 334 | 31.84 | 1:04.76 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Mike Johansen | 2001 | 311 | 31.67 | 1:06.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Daniel Hartkopf | 2001 | 305 | 31.63 | 1:06.69 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mert Kaya | 2001 | 301 | 32.85 | 1:07.02 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Danielsen | 2001 | 296 | 32.88 | 1:07.41 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 294 | 31.81 | 1:07.58 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Roar Andersen | 2001 | 293 | 32.35 | 1:07.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Tobias Hufeldt | 2001 | 266 | 33.13 | 1:09.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | August Ryom | 2002 | 257 | 34.00 | 1:10.60 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lucas Jensen | 2001 | 240 | 35.05 | 1:12.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Thor Nielsen | 2002 | 235 | 35.32 | 1:12.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 219 | 35.23 | 1:14.49 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 215 | 36.81 | 1:14.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Cesar Lindberg | 2002 | 211 | 35.63 | 1:15.44 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 207 | 35.37 | 1:15.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Elia Latta | 2002 | 203 | 35.87 | 1:16.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 191 | 36.44 | 1:17.92 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Tor Ejrnæs | 2002 | 182 | 36.38 | 1:19.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Martin Jacobsen | 2002 | 171 | 38.82 | 1:20.94 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Frederik Helms | 2001 | 169 | 40.16 | 1:21.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 164 | 38.46 | 1:22.02 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Kevin Liang | 2002 | 158 | 39.78 | 1:23.05 | |||||
GTI | ||||||||||
31 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 148 | 39.98 | 1:24.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Otto Pons Martinsen | 2002 | 140 | 40.92 | 1:26.50 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Gustav Chappel | 2002 | 119 | 41.66 | 1:31.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Victor Lund | 2002 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 241 | 34.85 | 1:12.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 224 | 35.12 | 1:13.94 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | 220 | 35.68 | 1:14.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Valentin Wahl | 2003 | 213 | 36.32 | 1:15.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Marco Knudsen | 2003 | 198 | 37.53 | 1:17.05 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 190 | 36.92 | 1:18.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mikkel Roed | 2004 | 181 | 38.53 | 1:19.35 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marius Bugge | 2003 | 177 | 37.84 | 1:20.00 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 169 | 38.29 | 1:21.28 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Carl Heyn Stage | 2003 | 165 | 38.33 | 1:21.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Niklas Dobel | 2004 | 164 | 39.71 | 1:22.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Tobias Davidsen | 2003 | 150 | 40.37 | 1:24.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 140 | 39.43 | 1:26.45 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 133 | 41.61 | 1:27.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Oscar Cleemann | 2003 | 125 | 41.77 | 1:29.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emil Søby | 2004 | 122 | 41.78 | 1:30.51 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Mads Dolang | 2004 | 122 | 42.19 | 1:30.61 | |||||
GTI | ||||||||||
18 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 120 | 43.98 | 1:30.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Mathias Parkhøi | 2003 | 120 | 44.07 | 1:31.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Marius Hollender | 2004 | 119 | 42.54 | 1:31.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 117 | 42.77 | 1:31.63 | |||||
GTI | ||||||||||
22 | Nico Olsen | 2003 | 111 | 43.38 | 1:33.44 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 110 | 43.73 | 1:33.59 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Oscar Isberg | 2004 | 109 | 45.15 | 1:34.07 | |||||
GTI | ||||||||||
25 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 107 | 44.13 | 1:34.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 106 | 44.49 | 1:34.75 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Lasse Thulstrup | 2004 | 105 | 46.15 | 1:35.08 | |||||
GTI | ||||||||||
28 | Bertram Nyegaard | 2004 | 104 | 45.04 | 1:35.53 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Xander Pontoppidan | 2003 | 102 | 44.77 | 1:36.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | William F. Villumsen | 2003 | 100 | 44.75 | 1:36.72 | |||||
GTI | ||||||||||
31 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 99 | 43.97 | 1:36.94 | |||||
GTI | ||||||||||
32 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 95 | 45.01 | 1:38.38 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Matias Buus Hansen | 2003 | 92 | 45.68 | 1:39.40 | |||||
GTI | ||||||||||
34 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 90 | 46.48 | 1:40.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 78 | 50.94 | 1:45.00 | |||||
GTI | ||||||||||
36 | Kasper Kusk | 2003 | 77 | 52.37 | 1:45.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 72 | 50.02 | 1:47.91 | |||||
GTI | ||||||||||
38 | William Mitchell | 2004 | 57 | 51.50 | 1:56.56 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 55 | 53.23 | 1:57.65 | |||||
GTI | ||||||||||
40 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 53 | 53.69 | 1:59.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Josef Kindy | 2003 | 51 | 55.12 | 2:00.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
42 | Esben Rasmussen | 2004 | 48 | 54.51 | 2:03.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 48 | 54.83 | 2:03.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
44 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | 37 | 1:00.63 | 2:14.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolai Schuster Gath | 2003 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Nikolaj Ammonsen | 2004 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 161 | 39.45 | 1:22.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | William Breuner | 2005 | 111 | 43.23 | 1:33.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 108 | 43.05 | 1:34.23 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 102 | 44.22 | 1:35.92 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 83 | 46.38 | 1:42.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Cilas Madsen | 2005 | 80 | 46.17 | 1:43.96 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 75 | 48.13 | 1:46.28 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mathias Olsen | 2005 | 64 | 50.38 | 1:51.90 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 63 | 51.78 | 1:52.54 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | 59 | 54.25 | 1:55.12 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Anton Larsen | 2005 | 59 | 54.69 | 1:55.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 57 | 53.71 | 1:56.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 55 | 54.47 | 1:58.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 38 | 1:01.54 | 2:13.63 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Marius Mains | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Oskar Frederiksen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Vincent Borup Schärer | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 711 | 28.03 | 57.15 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cassandra Tran | 1997 | 660 | 28.28 | 58.56 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Jenny Thalin | 1997 | 552 | 30.04 | 1:02.15 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Hanna Liljegren | 1998 | 541 | 30.38 | 1:02.58 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Sara Mikkelsen | 1997 | 492 | 30.66 | 1:04.60 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Julie Bak | 1997 | 482 | 31.51 | 1:05.05 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 452 | 32.11 | 1:06.44 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Nathalie Lindh | 1998 | 403 | 32.35 | 1:09.05 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Stine Boe Gad | 1997 | 399 | 33.32 | 1:09.26 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Julie Lamberth | 1996 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | 598 | 29.32 | 1:00.53 | |||||
S71 | ||||||||||
2 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 561 | 29.43 | 1:01.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Astrid Delin | 1999 | 560 | 29.98 | 1:01.87 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 544 | 30.71 | 1:02.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Simone Bukholt | 1999 | 527 | 29.93 | 1:03.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Grahovac | 1999 | 525 | 30.93 | 1:03.22 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | My Weitling | 2000 | 500 | 31.08 | 1:04.26 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 494 | 30.91 | 1:04.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Mertins | 2000 | 474 | 30.78 | 1:05.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Signe Skousen | 1999 | 467 | 31.28 | 1:05.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tove Lennartsson | 2000 | 458 | 30.93 | 1:06.15 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Tilde Anderberg Richard | 1999 | 457 | 31.57 | 1:06.22 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
13 | Annabella B. Wammen | 2000 | 456 | 31.24 | 1:06.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Olivia Torres | 1999 | 435 | 31.95 | 1:07.30 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 423 | 33.18 | 1:07.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mette Hegelund | 2000 | 414 | 33.26 | 1:08.42 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 401 | 33.12 | 1:09.13 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 395 | 33.30 | 1:09.51 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 393 | 34.45 | 1:09.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 378 | 33.60 | 1:10.53 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 367 | 34.78 | 1:11.24 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Nicole Olofsson | 1999 | 335 | 34.52 | 1:13.39 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Victoria Kappel | 2000 | 323 | 36.54 | 1:14.33 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Josefine Sørensen | 2000 | 265 | 37.85 | 1:19.35 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Veronica Lauridsen | 1999 | 250 | 39.22 | 1:20.97 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Maria L. C. Pedersen | 2000 | 238 | 39.65 | 1:22.29 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Caroline Krumbak | 2000 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 586 | 29.13 | 1:00.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 582 | 29.62 | 1:01.08 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | 535 | 30.84 | 1:02.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Nicola Lindell | 2001 | 532 | 30.17 | 1:02.93 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 476 | 31.12 | 1:05.29 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Micaela Jönsson | 2001 | 476 | 31.34 | 1:05.31 | |||||
S71 | ||||||||||
7 | Pernille Pedersen | 2001 | 462 | 31.70 | 1:05.96 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 460 | 30.97 | 1:06.06 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 457 | 31.57 | 1:06.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 440 | 32.18 | 1:07.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 438 | 31.97 | 1:07.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Emilia Rönningdal | 2002 | 430 | 31.44 | 1:07.56 | |||||
S71 | ||||||||||
13 | Frederikke Echardt | 2002 | 427 | 32.38 | 1:07.70 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Sofie Krühlmann | 2002 | 426 | 32.75 | 1:07.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 413 | 32.45 | 1:08.46 | |||||
GTI | ||||||||||
16 | Fanny Lindfors | 2002 | 407 | 32.82 | 1:08.83 | |||||
S71 | ||||||||||
17 | Matilde Weibel | 2002 | 405 | 32.81 | 1:08.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Isabelle Odén | 2002 | 396 | 33.37 | 1:09.46 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
19 | Emma Petersen | 2002 | 381 | 34.13 | 1:10.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jamilla Bistrup | 2001 | 378 | 33.24 | 1:10.54 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Anika Hedegaard | 2002 | 359 | 33.68 | 1:11.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Kristina Kulcsar | 2001 | 355 | 34.83 | 1:12.00 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 329 | 34.33 | 1:13.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Olivia Brophy | 2002 | 327 | 36.11 | 1:13.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Sofia Levisen | 2002 | 326 | 36.15 | 1:14.05 | |||||
GTI | ||||||||||
26 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 310 | 35.62 | 1:15.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Ulrikke Veje | 2002 | 310 | 36.53 | 1:15.31 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Chastine Melhede | 2002 | 289 | 36.61 | 1:17.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Emma Bille Engell | 2002 | 284 | 37.25 | 1:17.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Sasia Lundhus | 2002 | 280 | 38.03 | 1:17.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 265 | 37.65 | 1:19.36 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ronja Henriksen | 2002 | 257 | 38.61 | 1:20.23 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
33 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 256 | 38.04 | 1:20.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Henriette P. Hjerling | 2002 | 247 | 38.22 | 1:21.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Maja Prominczl | 2002 | 244 | 39.29 | 1:21.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Melisa Ozogul | 2002 | 233 | 40.17 | 1:22.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Mia Witt | 2002 | 199 | 42.92 | 1:27.32 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 174 | 43.54 | 1:31.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Caroline Gerlach | 2002 | 165 | 43.39 | 1:32.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 157 | 46.66 | 1:34.39 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Ida Young Iversen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tine Petersen | 2003 | 428 | 32.39 | 1:07.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Celia Puggaard | 2003 | 407 | 33.18 | 1:08.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 353 | 34.58 | 1:12.16 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 351 | 34.89 | 1:12.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Caroline Brink | 2003 | 340 | 34.22 | 1:13.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 326 | 35.74 | 1:14.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Emilie Meng | 2003 | 291 | 36.97 | 1:16.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Amalie Michelsen | 2003 | 263 | 38.60 | 1:19.57 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Katja Lorentzen | 2003 | 257 | 38.50 | 1:20.14 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Freja Gjerløv | 2003 | 250 | 38.80 | 1:20.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Clara Dreier | 2004 | 242 | 38.27 | 1:21.81 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rebekka Giessing | 2003 | 234 | 38.91 | 1:22.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 233 | 39.62 | 1:22.78 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 233 | 39.55 | 1:22.80 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Melina Degner | 2004 | 217 | 40.53 | 1:24.79 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 210 | 40.49 | 1:25.76 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Alma Heyn Stage | 2004 | 208 | 41.63 | 1:25.99 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
18 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 208 | 39.74 | 1:26.01 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 207 | 40.98 | 1:26.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Selma Kobberø | 2004 | 202 | 41.94 | 1:26.85 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 201 | 39.86 | 1:26.97 | |||||
GTI | ||||||||||
22 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 199 | 40.79 | 1:27.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 198 | 42.24 | 1:27.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Julie Wolter | 2003 | 197 | 41.64 | 1:27.52 | |||||
GTI | ||||||||||
25 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 195 | 40.65 | 1:27.83 | |||||
GTI | ||||||||||
26 | Amalie Nielsen | 2003 | 193 | 41.94 | 1:28.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Laura Kaae Glendrup | 2003 | 188 | 41.11 | 1:29.01 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 187 | 41.60 | 1:29.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Esther Hek Hansen | 2004 | 184 | 43.10 | 1:29.59 | |||||
GTI | ||||||||||
30 | Silje Gartner | 2003 | 183 | 41.78 | 1:29.72 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 181 | 44.09 | 1:30.14 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 180 | 42.85 | 1:30.32 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 174 | 42.37 | 1:31.20 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | 163 | 43.20 | 1:33.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Marie Reno Bernack | 2003 | 160 | 43.90 | 1:33.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Elisabeth Roskær | 2004 | 155 | 44.48 | 1:34.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Clara Schmedes | 2004 | 154 | 44.13 | 1:35.11 | |||||
GTI | ||||||||||
38 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 152 | 44.92 | 1:35.56 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Sofie Bak | 2003 | 151 | 45.27 | 1:35.69 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Emma Bruhn | 2003 | 150 | 46.01 | 1:35.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
41 | Annika Egenhardt | 2003 | 144 | 47.18 | 1:37.21 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
42 | Lili Young Iversen | 2004 | 138 | 45.67 | 1:38.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
43 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 137 | 45.39 | 1:38.88 | |||||
GTI | ||||||||||
44 | Ida Mørk | 2004 | 135 | 47.04 | 1:39.36 | |||||
GTI | ||||||||||
45 | Julie Nelkop | 2004 | 133 | 45.56 | 1:39.85 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
46 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 133 | 45.84 | 1:39.92 | |||||
GTI | ||||||||||
47 | Mathilde Svendsen | 2004 | 114 | 46.17 | 1:45.00 | |||||
GTI | ||||||||||
48 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 110 | 49.47 | 1:46.21 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
49 | Anna Rusborg | 2004 | 110 | 49.48 | 1:46.39 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
50 | Kathrine Langebek | 2004 | 108 | 49.14 | 1:46.92 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
51 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 102 | 52.19 | 1:48.92 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
52 | Caroline Bondo Petersen | 2004 | 93 | 51.97 | 1:52.33 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
53 | Ulrika Paaske | 2004 | 88 | 51.92 | 1:54.27 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
54 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 88 | 54.29 | 1:54.64 | |||||
GTI | ||||||||||
55 | Freja Lemann Bunch | 2004 | 61 | 55.48 | 2:09.21 | |||||
GTI | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 162 | 42.57 | 1:33.47 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Liv Madsen | 2006 | 135 | 45.52 | 1:39.39 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 122 | 49.57 | 1:42.68 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 119 | 48.31 | 1:43.59 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Annika Britt Larsen | 2005 | 116 | 48.26 | 1:44.32 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Asta Palmund | 2005 | 112 | 48.36 | 1:45.55 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Julie Segato | 2005 | 105 | 49.44 | 1:48.11 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Frida Høj Andersen | 2005 | 101 | 49.71 | 1:49.31 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Ida Jacobsen | 2005 | 95 | 54.55 | 1:51.42 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 88 | 53.05 | 1:54.57 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Josefine Staudt | 2005 | 85 | 54.69 | 1:55.66 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 83 | 54.19 | 1:56.56 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Anna Aakjær Lassen | 2005 | 67 | 59.58 | 2:05.28 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 55 | 58.99 | 2:13.84 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Ellen Kyndi Serup | 2005 | DNF | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:49 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 450 | 30.52 | 1:05.54 | 1:43.29 | 2:21.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 447 | 30.76 | 1:06.40 | 1:43.47 | 2:21.94 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 531 | 30.85 | 1:04.78 | 1:39.37 | 2:14.03 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Riyan Salem | 1998 | 447 | 31.84 | 1:07.75 | 1:45.45 | 2:21.93 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 447 | 31.21 | 1:08.03 | 1:45.18 | 2:21.95 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Nielsen | 1997 | 386 | 32.04 | 1:09.23 | 1:49.11 | 2:29.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Thomas Engdal | 1998 | 357 | 33.01 | 1:11.58 | 1:52.60 | 2:33.01 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 285 | 33.44 | 1:15.50 | 2:00.18 | 2:44.82 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 441 | 30.91 | 1:07.42 | 1:44.26 | 2:22.57 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 345 | 32.16 | 1:11.00 | 1:52.30 | 2:34.66 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Thor B. Hansen | 2000 | 334 | 34.34 | 1:14.33 | 1:54.89 | 2:36.37 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Holm | 2000 | 272 | 35.64 | 1:19.17 | 2:03.86 | 2:47.36 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Theis Møller | 2000 | 272 | 36.49 | 1:18.39 | 2:02.82 | 2:47.50 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 263 | 35.04 | 1:17.37 | 2:02.08 | 2:49.25 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Hamid Owais | 2000 | 226 | 32.94 | 1:15.88 | 2:04.69 | 2:58.02 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 224 | 36.94 | 1:21.54 | 2:09.06 | 2:58.49 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 350 | 31.90 | 1:09.15 | 1:49.63 | 2:34.03 | |||
GTI | ||||||||||
2 | William W. Kofoed | 2001 | 250 | 38.19 | 1:21.93 | 2:08.51 | 2:52.28 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mads Enghave | 2002 | 214 | 38.27 | 1:25.38 | 2:13.85 | 3:01.42 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 208 | 37.61 | 1:25.03 | 2:14.29 | 3:03.18 | |||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Josefine Hansson | 1992 | 606 | 32.20 | 1:08.41 | 1:45.65 | 2:22.66 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Kristine Barrett | 1998 | 602 | 32.24 | 1:09.17 | 1:46.49 | 2:23.01 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 425 | 32.95 | 1:12.31 | 1:55.08 | 2:40.58 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Olsen | 2000 | 519 | 32.96 | 1:10.99 | 1:50.48 | 2:30.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 500 | 33.25 | 1:11.31 | 1:51.10 | 2:32.14 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 387 | 38.20 | 1:18.76 | 2:03.29 | 2:45.70 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 324 | 33.41 | 1:12.34 | 2:01.07 | 2:55.84 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 591 | 32.11 | 1:09.08 | 1:46.55 | 2:23.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Kajsa Gregersen | 2001 | 540 | 32.17 | 1:09.88 | 1:49.31 | 2:28.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | 540 | 32.58 | 1:09.72 | 1:49.41 | 2:28.30 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Laura Lange | 2001 | 417 | 34.80 | 1:15.06 | 1:57.84 | 2:41.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 389 | 34.07 | 1:14.27 | 1:58.20 | 2:45.45 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mette S. Køhler | 2001 | 352 | 36.25 | 1:18.72 | 2:04.34 | 2:50.94 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 333 | 38.44 | 1:23.56 | 2:09.11 | 2:54.24 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 329 | 36.82 | 1:21.55 | 2:08.69 | 2:54.85 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Lærke Knak | 2002 | 319 | 37.10 | 1:22.02 | 2:08.96 | 2:56.65 | |||
GTI | ||||||||||
10 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 312 | 41.30 | 1:26.30 | 2:12.43 | 2:57.91 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Emilie Larsen | 2001 | 307 | 36.13 | 1:20.30 | 2:09.09 | 2:58.98 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 280 | 40.38 | 1:28.14 | 2:16.95 | 3:04.52 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Anika Hedegaard | 2002 | 268 | 39.80 | 1:28.70 | 2:18.70 | 3:07.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 253 | 38.63 | 1:25.92 | 2:17.28 | 3:10.95 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Camilla Andersen | 2001 | 247 | 41.30 | 1:29.14 | 2:20.98 | 3:12.49 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 215 | 42.62 | 1:33.41 | 2:27.15 | 3:21.52 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicoline Fejer | 2001 | DNF | |||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars Merl | 1993 | 565 | 30.53 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Mirkovic | 1993 | 539 | 31.01 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Stefan Blidarevic | 1996 | 501 | 31.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Søren Meier | 1994 | 457 | 32.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jakob Helman | 1996 | 428 | 33.49 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Bivesand | 1997 | 507 | 31.66 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 475 | 32.35 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Ludwig Wemlén | 1997 | 461 | 32.68 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Mathias Wilquin | 1998 | 457 | 32.78 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Hugo Gustafsson | 1997 | 432 | 33.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Kenneth Abcell | 1998 | 396 | 34.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Eric Hinderup | 1998 | 389 | 34.57 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Mikkel Ulrich | 1998 | 359 | 35.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sam Zandi | 1998 | 344 | 36.02 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hamid Owais | 2000 | 463 | 32.63 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Marcus Rappenborg | 1999 | 433 | 33.36 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Casper Davidsen | 1999 | 386 | 34.66 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Andreas L. Damgård | 2000 | 320 | 36.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | David Siöland | 2000 | 318 | 36.96 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Frederik Borg | 2000 | 140 | 48.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Samuel Wiktor | 2001 | 334 | 36.37 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Daniel Hartkopf | 2001 | 266 | 39.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 251 | 40.01 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Albert Voldum Krog | 2001 | 237 | 40.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 224 | 41.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | 187 | 44.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 161 | 46.35 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Casper Koch | 2002 | 155 | 46.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Elia Latta | 2002 | 153 | 47.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 152 | 47.29 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 140 | 48.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kevin Liang | 2002 | 137 | 48.88 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 123 | 50.74 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Victor Lund | 2002 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 266 | 39.26 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 200 | 43.11 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 121 | 50.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | 120 | 51.07 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marco Knudsen | 2003 | 119 | 51.24 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Marius Bugge | 2003 | 115 | 51.79 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Lasse Thulstrup | 2004 | 107 | 53.05 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 106 | 53.27 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Marius Hollender | 2004 | 97 | 54.77 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 93 | 55.57 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 92 | 55.88 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 90 | 56.14 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Bertram Nyegaard | 2004 | 89 | 56.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | William F. Villumsen | 2003 | 84 | 57.57 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Mathias Parkhøi | 2003 | 84 | 57.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 78 | 58.91 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 75 | 59.70 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Matias Buus Hansen | 2003 | 74 | 1:00.08 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Xander Pontoppidan | 2003 | 70 | 1:00.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 65 | 1:02.73 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Mads Dolang | 2004 | 60 | 1:04.32 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Nico Olsen | 2003 | 55 | 1:06.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 51 | 1:07.78 | ||||||
GTI | ||||||||||
24 | Oscar Isberg | 2004 | 51 | 1:08.00 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 36 | 1:15.89 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Nicolai Schuster Gath | 2003 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Nikolaj Ammonsen | 2004 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Emil Søby | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Villads Brasch Jensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 15, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 94 | 55.48 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | William Breuner | 2005 | 93 | 55.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 81 | 58.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 66 | 1:02.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Mathias Olsen | 2005 | 61 | 1:04.00 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Anton Larsen | 2005 | 53 | 1:07.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 47 | 1:09.53 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 47 | 1:09.69 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Cilas Madsen | 2005 | 47 | 1:09.85 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | 44 | 1:11.25 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 39 | 1:14.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 32 | 1:19.14 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Marius Mains | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Oskar Frederiksen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 559 | 34.95 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 525 | 35.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 505 | 36.16 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Rebekka Gustafson | 1997 | 414 | 38.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nathalie Lindh | 1998 | 287 | 43.64 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | 194 | 49.67 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 563 | 34.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Felicia Huynh | 2000 | 502 | 36.22 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Liva Schmid | 2000 | 493 | 36.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 462 | 37.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mette Hegelund | 2000 | 430 | 38.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Grahovac | 1999 | 371 | 40.08 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Simone Bukholt | 1999 | 371 | 40.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Annabella B. Wammen | 2000 | 363 | 40.36 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 354 | 40.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Veronica Lauridsen | 1999 | 243 | 46.14 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicole Olofsson | 1999 | 240 | 46.28 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Cathrine Lauritsen | 1999 | 234 | 46.72 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Victoria Kappel | 2000 | 208 | 48.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 541 | 35.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Micaela Jönsson | 2001 | 523 | 35.73 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Regitze Gaard | 2001 | 516 | 35.90 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mette S. Køhler | 2001 | 480 | 36.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 419 | 38.46 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | 412 | 38.70 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 408 | 38.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Emilia Rönningdal | 2002 | 403 | 38.98 | ||||||
S71 | ||||||||||
9 | Nicoline Fejer | 2001 | 387 | 39.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Jamilla Bistrup | 2001 | 335 | 41.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Fanny Lindfors | 2002 | 328 | 41.72 | ||||||
S71 | ||||||||||
12 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 318 | 42.15 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Olivia Brophy | 2002 | 310 | 42.54 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Ulrikke Veje | 2002 | 233 | 46.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 219 | 47.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Emma Bille Engell | 2002 | 179 | 51.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Caroline Gerlach | 2002 | 147 | 54.56 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 138 | 55.73 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Silke Larsen | 2003 | 254 | 45.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Selma Kobberø | 2004 | 195 | 49.59 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 194 | 49.72 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 178 | 51.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 177 | 51.23 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Rebekka Giessing | 2003 | 159 | 53.16 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | 157 | 53.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Julie Wolter | 2003 | 154 | 53.66 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 153 | 53.80 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Marie Reno Bernack | 2003 | 143 | 55.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 138 | 55.70 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Elisabeth Roskær | 2004 | 131 | 56.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Alma Heyn Stage | 2004 | 125 | 57.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Mathilde Svendsen | 2004 | 115 | 59.15 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Kathrine Langebek | 2004 | 114 | 59.30 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Freja Lemann Bunch | 2004 | 113 | 59.52 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 110 | 1:00.09 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Ida Mørk | 2004 | 107 | 1:00.63 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Freya Christensen | 2004 | 97 | 1:02.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Julie Nelkop | 2004 | 84 | 1:05.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Anna Rusborg | 2004 | 83 | 1:06.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Ulrika Paaske | 2004 | 71 | 1:09.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Caroline Bondo Petersen | 2004 | DSQ | en hånd v. indslag | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Clara Schmedes | 2004 | DSQ | ej. ads. v. vend. 25 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Lili Young Iversen | 2004 | DSQ | asy. arme v25m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathilde Bennetzen | 2004 | DSQ | Crawl v. start | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | DSQ | ej samt. ber. | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 16, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 209 | 48.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Frida Høj Andersen | 2005 | 108 | 1:00.35 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Asta Palmund | 2005 | 103 | 1:01.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 103 | 1:01.36 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Emilia Gotfredsen | 2005 | 103 | 1:01.37 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Josefine Staudt | 2005 | 94 | 1:03.25 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 84 | 1:05.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Julie Liv Madsen | 2006 | 84 | 1:05.73 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 77 | 1:07.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Ida Jacobsen | 2005 | 76 | 1:07.73 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Julie Segato | 2005 | 74 | 1:08.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Annika Britt Larsen | 2005 | 64 | 1:11.89 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Anna Aakjær Lassen | 2005 | 54 | 1:15.81 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Nicoline Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Lærke Marie Clausen | 2005 | DSQ | Asynk. arme v.25m | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | 653 | 58.87 | 2:01.91 | 3:04.15 | 4:04.61 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | 647 | 1:00.38 | 2:03.73 | 3:04.64 | 4:05.35 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 460 | 1:05.37 | 2:16.68 | 3:26.78 | 4:34.87 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Johan Nilsson | 1994 | 444 | 1:06.66 | 2:17.54 | 3:28.07 | 4:38.02 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Nielsen | 1997 | 560 | 1:02.02 | 2:07.90 | 3:12.67 | 4:17.36 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Anton Andersson | 1997 | 546 | 1:02.47 | 2:08.20 | 3:13.44 | 4:19.63 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 510 | 1:04.29 | 2:11.54 | 3:19.30 | 4:25.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 1998 | 475 | 1:05.19 | 2:13.34 | 3:22.08 | 4:31.93 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Andersen | 1998 | 462 | 1:05.38 | 2:15.20 | 3:25.88 | 4:34.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 423 | 1:06.96 | 2:18.67 | 3:30.99 | 4:42.58 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Riyan Salem | 1998 | 423 | 1:07.07 | 2:18.00 | 3:29.61 | 4:42.68 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | William Lindblom | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Storm | 1999 | 571 | 1:00.11 | 2:05.46 | 3:11.54 | 4:15.73 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 519 | 1:03.57 | 2:11.29 | 3:18.03 | 4:24.04 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ferdinand Wahl | 2000 | 514 | 1:02.96 | 2:11.66 | 3:18.95 | 4:24.87 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 510 | 1:04.61 | 2:12.50 | 3:19.93 | 4:25.61 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 446 | 1:10.89 | 2:21.28 | 3:30.26 | 4:37.64 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Joel Mörck | 1999 | 442 | 1:05.23 | 2:16.32 | 3:27.23 | 4:38.50 | |||
S71 | ||||||||||
7 | Jakob Petersen | 1999 | 429 | 1:06.78 | 2:18.60 | 3:30.61 | 4:41.23 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 416 | 1:07.52 | 2:19.59 | 3:32.45 | 4:44.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Lucas Hansen | 1999 | 400 | 1:08.39 | 2:21.97 | 3:35.69 | 4:47.85 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 329 | 1:11.19 | 2:29.69 | 3:48.48 | 5:07.15 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 310 | 1:09.54 | 2:28.40 | 3:50.68 | 5:13.31 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 457 | 1:06.24 | 2:16.69 | 3:26.67 | 4:35.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 434 | 1:06.62 | 2:17.64 | 3:29.36 | 4:40.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mathias Luplau | 2001 | 420 | 1:07.25 | 2:19.53 | 3:32.83 | 4:43.33 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ole Damgaard | 2002 | 408 | 1:07.47 | 2:20.25 | 3:32.41 | 4:45.96 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mike Johansen | 2001 | 382 | 1:10.25 | 2:25.12 | 3:38.85 | 4:52.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Gustav Sidenius | 2001 | 371 | 1:09.26 | 2:25.32 | 3:40.37 | 4:55.19 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Roar Andersen | 2001 | 365 | 1:10.99 | 2:27.71 | 3:42.76 | 4:56.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Robin Falk | 2001 | 331 | 1:08.89 | 2:27.86 | 3:47.77 | 5:06.66 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | David Falk | 2003 | 265 | 1:16.78 | 2:42.74 | 4:07.46 | 5:30.25 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 723 | 1:04.13 | 2:10.41 | 3:15.99 | 4:21.23 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | 695 | 1:02.27 | 2:09.14 | 3:16.86 | 4:24.64 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Frederikke Dons | 1998 | 604 | 1:05.61 | 2:16.58 | 3:27.49 | 4:37.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Josefine Hansson | 1992 | 592 | 1:07.18 | 2:18.05 | 3:28.82 | 4:39.25 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Jenny Thalin | 1997 | 570 | 1:06.81 | 2:17.77 | 3:30.67 | 4:42.79 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Lærke Viereck | 1997 | 558 | 1:09.62 | 2:22.14 | 3:34.51 | 4:44.71 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 541 | 1:09.85 | 2:22.53 | 3:35.47 | 4:47.67 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 514 | 1:09.90 | 2:23.76 | 3:38.52 | 4:52.69 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Olsen | 1998 | 434 | 1:11.77 | 2:30.56 | 3:50.46 | 5:09.67 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Stine Boe Gad | 1997 | 434 | 1:13.61 | 2:32.71 | 3:51.69 | 5:09.72 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 570 | 1:07.17 | 2:18.33 | 3:30.51 | 4:42.82 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Delin | 1999 | 566 | 1:08.53 | 2:21.18 | 3:33.39 | 4:43.39 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Olsen | 2000 | 526 | 1:08.87 | 2:22.65 | 3:36.54 | 4:50.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 486 | 1:12.09 | 2:27.65 | 3:43.35 | 4:58.12 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 471 | 1:10.83 | 2:26.66 | 3:43.81 | 5:01.22 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 599 | 1:05.38 | 2:16.78 | 3:28.29 | 4:38.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 566 | 1:08.88 | 2:21.46 | 3:33.09 | 4:43.48 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Kajsa Gregersen | 2001 | 562 | 1:08.74 | 2:21.20 | 3:34.10 | 4:44.06 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 547 | 1:07.32 | 2:19.83 | 3:33.06 | 4:46.71 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 539 | 1:09.24 | 2:23.41 | 3:36.83 | 4:48.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 537 | 1:08.95 | 2:22.12 | 3:35.64 | 4:48.46 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 505 | 1:10.62 | 2:26.92 | 3:40.44 | 4:54.35 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 504 | 1:10.20 | 2:25.16 | 3:40.45 | 4:54.65 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 479 | 1:12.25 | 2:28.87 | 3:45.17 | 4:59.73 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Elkjær | 2001 | 448 | 1:13.57 | 2:33.66 | 3:51.44 | 5:06.42 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Andersen | 2001 | 441 | 1:13.29 | 2:31.13 | 3:49.51 | 5:07.88 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Pernille Pedersen | 2001 | 428 | 1:14.96 | 2:34.92 | 3:53.93 | 5:11.10 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Mikkelsen | 2001 | 420 | 1:15.74 | 2:35.85 | 3:55.19 | 5:13.09 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Sofie Krühlmann | 2002 | 418 | 1:14.49 | 2:35.38 | 3:55.39 | 5:13.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Matilde Weibel | 2002 | 417 | 1:16.38 | 2:36.52 | 3:56.97 | 5:13.66 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 413 | 1:15.35 | 2:35.92 | 3:55.57 | 5:14.70 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 387 | 1:16.40 | 2:38.78 | 4:01.03 | 5:21.61 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hils Drenge 1 | 1995 | 683 | 1:46.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Gerlach | 1995 | 27.01 | 27.01 | |||||||
Stefan Blidarevic | 1996 | 29.84 | 56.85 | |||||||
Søren Fritzbøger | 1996 | 25.40 | 1:22.25 | |||||||
Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 24.08 | 1:46.33 | |||||||
2 | Vstp Drenge 1 | 1993 | 575 | 1:52.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Viktor Christensen | 1995 | 29.49 | 1:01.06 | |||||||
Lars Merl | 1993 | 25.78 | 1:26.84 | |||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 25.72 | 1:52.56 | |||||||
3 | Vest Herrer | 1993 | 552 | 1:54.12 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 31.18 | 1:02.04 | |||||||
Oliver Huban | 1996 | 26.66 | 1:28.70 | |||||||
Oliver Mirkovic | 1993 | 25.42 | 1:54.12 | |||||||
4 | Hvidovre Herrer 1 | 1994 | 533 | 1:55.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Marcus Rappenborg | 1999 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Søren Meier | 1994 | 31.42 | 1:02.10 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 28.25 | 1:30.35 | |||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 25.15 | 1:55.50 | |||||||
5 | Vstp Drenge 2 | 1997 | 497 | 1:58.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Riyan Salem | 1998 | 31.90 | 1:05.02 | |||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 28.68 | 1:33.70 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 24.48 | 1:58.18 | |||||||
6 | Kvik Drenge B1 | 1998 | 490 | 1:58.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Mads Andersen | 1998 | 30.59 | 30.59 | |||||||
Lukas Storm | 1999 | 33.78 | 1:04.37 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 28.04 | 1:32.41 | |||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 26.34 | 1:58.75 | |||||||
7 | GTI Drenge 1 | 1990 | 481 | 1:59.46 | ||||||
GTI | ||||||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 32.15 | 1:02.48 | |||||||
Nicolai Degn Andersen | 1990 | 27.29 | 1:29.77 | |||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 29.69 | 1:59.46 | |||||||
8 | Roskilde Drenge 1 | 1995 | 447 | 2:02.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Daniel C. Biørrith | 1999 | 33.39 | 33.39 | |||||||
Mads Johnbeck | 1997 | 33.97 | 1:07.36 | |||||||
Johan Theis Møller | 2000 | 31.67 | 1:39.03 | |||||||
Magnus Andersen | 1995 | 23.40 | 2:02.43 | |||||||
9 | Hvidovre Herrer 2 | 1999 | 365 | 2:10.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Hamid Owais | 2000 | 33.40 | 1:09.35 | |||||||
Jakob Petersen | 1999 | 30.52 | 1:39.87 | |||||||
Tobias Hufeldt | 2001 | 31.11 | 2:10.98 | |||||||
10 | Kvik Drenge B2 | 2000 | 328 | 2:15.69 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 33.13 | 33.13 | |||||||
Kristian Mortensen | 2000 | 37.76 | 1:10.89 | |||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 30.69 | 1:41.58 | |||||||
Lucas Sirek Larsen | 2002 | 34.11 | 2:15.69 | |||||||
Løb 19, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kvik Drenge C1 | 2001 | 376 | 2:09.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Ole Damgaard | 2002 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 36.40 | 1:09.88 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 31.82 | 1:41.70 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 28.00 | 2:09.70 | |||||||
2 | GTI Drenge 2 | 2001 | 326 | 2:15.99 | ||||||
GTI | ||||||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 36.73 | 36.73 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 40.07 | 1:16.80 | |||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 28.76 | 1:45.56 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 30.43 | 2:15.99 | |||||||
3 | C-1 | 2001 | 313 | 2:17.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 40.10 | 1:15.15 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 33.58 | 1:48.73 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 29.13 | 2:17.86 | |||||||
4 | Vest Drenge | 2001 | 247 | 2:29.12 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Albert Voldum Krog | 2001 | 39.31 | 39.31 | |||||||
Thor Nielsen | 2002 | 44.98 | 1:24.29 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 33.39 | 1:57.68 | |||||||
Andreas Brink-Frerup | 2001 | 31.44 | 2:29.12 | |||||||
5 | Kvik Drenge C2 | 2001 | 240 | 2:30.55 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Mike Johansen | 2001 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Roar Andersen | 2001 | 42.08 | 1:17.18 | |||||||
Lukas Malvig Andersen | 2003 | 38.55 | 1:55.73 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 34.82 | 2:30.55 | |||||||
6 | C-2 | 2001 | 238 | 2:30.96 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Johan Krohn Olsen | 2001 | 42.83 | 1:22.55 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 35.78 | 1:58.33 | |||||||
August Ryom | 2002 | 32.63 | 2:30.96 | |||||||
7 | GTI Drenge 3 | 2002 | 207 | 2:38.16 | ||||||
GTI | ||||||||||
Casper Koch | 2002 | 40.22 | 40.22 | |||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 46.30 | 1:26.52 | |||||||
Mads Baltzer | 2002 | 39.49 | 2:06.01 | |||||||
Mads Karise Væhrens | 2002 | 32.15 | 2:38.16 | |||||||
8 | Roskilde Drenge 3 | 2003 | 118 | 3:10.89 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 51.95 | 51.95 | |||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 51.93 | 1:43.88 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 48.66 | 2:32.54 | |||||||
Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 38.35 | 3:10.89 | |||||||
9 | GTI Drenge 4 | 2004 | 98 | 3:22.81 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oscar Isberg | 2004 | 51.37 | 51.37 | |||||||
Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 53.27 | 1:44.64 | |||||||
Mads Dolang | 2004 | 54.85 | 2:39.49 | |||||||
Emil Søby | 2004 | 43.32 | 3:22.81 | |||||||
- | Hvidovre Drenge C | 2002 | DSQ | 3 svømmere på bane | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Roskilde Drenge 4 | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:52 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Vstp Piger 1 | 1991 | 650 | 2:02.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 35.09 | 1:05.96 | |||||||
Christina Munkholm | 1996 | 28.04 | 1:34.00 | |||||||
Astrid Delin | 1999 | 28.24 | 2:02.24 | |||||||
2 | Hvidovre Damer 1 | 1996 | 624 | 2:03.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 31.91 | 31.91 | |||||||
Julie Bak | 1997 | 35.53 | 1:07.44 | |||||||
Elina Lynge Wagner | 1996 | 29.23 | 1:36.67 | |||||||
Frederikke Dons | 1998 | 27.27 | 2:03.94 | |||||||
3 | GTI Piger 1 | 1997 | 615 | 2:04.50 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Kristine Barrett | 1998 | 36.57 | 1:05.61 | |||||||
Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 31.15 | 1:36.76 | |||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 27.74 | 2:04.50 | |||||||
4 | Kvik Piger B1 | 2000 | 615 | 2:04.53 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Hansen | 2002 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 35.31 | 1:07.85 | |||||||
Regitze Gaard | 2001 | 29.28 | 1:37.13 | |||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 27.40 | 2:04.53 | |||||||
5 | Vest Damer | 1996 | 548 | 2:09.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Katrine V. Sørensen | 1996 | 36.11 | 1:10.05 | |||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 31.43 | 1:41.48 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 27.94 | 2:09.42 | |||||||
6 | Hils Damer 1 | 1996 | 544 | 2:09.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Emma Brogaard | 2001 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 34.86 | 1:08.58 | |||||||
Annabella B. Wammen | 2000 | 33.24 | 1:41.82 | |||||||
My Weitling | 2000 | 27.86 | 2:09.68 | |||||||
7 | Kvik Piger B2 | 2000 | 534 | 2:10.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Victoria Martensen Norden | 2001 | 35.33 | 35.33 | |||||||
Liva Schmid | 2000 | 35.77 | 1:11.10 | |||||||
Maria Olsen | 2000 | 30.61 | 1:41.71 | |||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 28.81 | 2:10.52 | |||||||
8 | Roskilde Piger 1 | 1997 | 528 | 2:11.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 37.71 | 1:10.89 | |||||||
Lærke Viereck | 1997 | 32.40 | 1:43.29 | |||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 27.75 | 2:11.04 | |||||||
9 | GTI Piger 2 | 2001 | 515 | 2:12.10 | ||||||
GTI | ||||||||||
Lærke Knak | 2002 | 35.69 | 35.69 | |||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 37.01 | 1:12.70 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 30.03 | 1:42.73 | |||||||
Nicoline Fejer | 2001 | 29.37 | 2:12.10 | |||||||
10 | Vstp Piger 2 | 2000 | 479 | 2:15.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Anna Andersen | 2001 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 36.34 | 1:10.58 | |||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 34.26 | 1:44.84 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 30.48 | 2:15.32 | |||||||
11 | Hvidovre Damer 2 | 2001 | 477 | 2:15.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 39.85 | 1:14.16 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 31.66 | 1:45.82 | |||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 29.73 | 2:15.55 | |||||||
12 | Køge C-Piger 1 | 2002 | 334 | 2:32.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Line Nøhr Petersen | 2003 | 39.22 | 39.22 | |||||||
Camilla Mølgaard | 2002 | 40.59 | 1:19.81 | |||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 40.03 | 1:59.84 | |||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 32.72 | 2:32.56 | |||||||
13 | Solrød Piger 1 | 1999 | 329 | 2:33.40 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Victoria Kappel | 2000 | 40.87 | 40.87 | |||||||
Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 42.01 | 1:22.88 | |||||||
Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 36.55 | 1:59.43 | |||||||
Sara Hassel Toubro | 1999 | 33.97 | 2:33.40 | |||||||
14 | Solrød Piger 2 | 1999 | 225 | 2:54.11 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 44.69 | 44.69 | |||||||
Sara Solevad | 2000 | 45.90 | 1:30.59 | |||||||
Maria L. C. Pedersen | 2000 | 45.71 | 2:16.30 | |||||||
Veronica Lauridsen | 1999 | 37.81 | 2:54.11 | |||||||
15 | Roskilde Piger 4 | 2002 | 109 | 3:41.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Ulrika Paaske | 2004 | 57.50 | 57.50 | |||||||
Julie Nelkop | 2004 | 1:03.50 | 2:01.00 | |||||||
Asta Palmund | 2005 | 58.40 | 2:59.40 | |||||||
Caroline Gerlach | 2002 | 41.98 | 3:41.38 | |||||||
- | Hils Damer 2 | 1996 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | |||||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | |||||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | |||||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | DNS | ||||||||
Løb 20, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kvik Piger C1 | 2003 | 400 | 2:23.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Celia Puggaard | 2003 | 36.19 | 36.19 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 41.42 | 1:17.61 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 35.09 | 1:52.70 | |||||||
Tine Petersen | 2003 | 31.05 | 2:23.75 | |||||||
2 | Kvik Piger C2 | 2003 | 333 | 2:32.72 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Caroline Brink | 2003 | 37.14 | 37.14 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 45.12 | 1:22.26 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 37.44 | 1:59.70 | |||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 33.02 | 2:32.72 | |||||||
3 | Køge C-Piger 2 | 2004 | 264 | 2:44.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Clara Dreier | 2004 | 41.23 | 41.23 | |||||||
Melina Degner | 2004 | 48.08 | 1:29.31 | |||||||
Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 36.42 | 2:05.73 | |||||||
Benedicte Them Jensen | 2004 | 39.20 | 2:44.93 | |||||||
4 | GTI Piger 3 | 2003 | 218 | 2:55.86 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 43.76 | 43.76 | |||||||
Esther Hek Hansen | 2004 | 52.81 | 1:36.57 | |||||||
Katja Lorentzen | 2003 | 42.06 | 2:18.63 | |||||||
Julie Wolter | 2003 | 37.23 | 2:55.86 | |||||||
5 | Hvidover Piger C | 2003 | 202 | 3:00.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 45.67 | 45.67 | |||||||
Sofie Bak | 2003 | 50.41 | 1:36.08 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 44.88 | 2:20.96 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 39.54 | 3:00.50 | |||||||
6 | Vest Piger | 2003 | 194 | 3:02.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Marie Bylov Larsen | 2003 | 44.58 | 44.58 | |||||||
Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 48.82 | 1:33.40 | |||||||
Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 47.93 | 2:21.33 | |||||||
Annika Egenhardt | 2003 | 41.59 | 3:02.92 | |||||||
7 | GTI Piger 4 | 2004 | 185 | 3:05.86 | ||||||
GTI | ||||||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 44.52 | 44.52 | |||||||
Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 54.69 | 1:39.21 | |||||||
Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 1:26.51 | 3:05.72 | |||||||
Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 14 | 3:05.86 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:52 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | 698 | 26.13 | 54.11 | 1:22.96 | 1:52.02 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | 689 | 26.30 | 54.96 | 1:23.89 | 1:52.49 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Magnus Lundgren | 1996 | 586 | 28.02 | 57.96 | 1:28.75 | 1:58.69 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 543 | 27.38 | 58.19 | 1:30.28 | 2:01.76 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 499 | 27.90 | 59.98 | 1:33.16 | 2:05.23 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Johan Nilsson | 1994 | 372 | 31.82 | 1:06.51 | 1:42.96 | 2:18.13 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Martin Nielsen | 1997 | 592 | 27.67 | 57.24 | 1:28.24 | 1:58.33 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Eric Hinderup | 1998 | 570 | 29.13 | 58.55 | 1:29.34 | 1:59.83 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | William Lindblom | 1998 | 562 | 27.50 | 57.57 | 1:28.70 | 2:00.38 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Kristian Svenstrup | 1998 | 504 | 29.02 | 1:00.44 | 1:32.22 | 2:04.81 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 487 | 28.89 | 1:00.85 | 1:33.58 | 2:06.28 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | 479 | 28.84 | 1:01.57 | 1:34.19 | 2:06.95 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 478 | 28.68 | 1:00.95 | 1:33.89 | 2:07.05 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Riyan Salem | 1998 | 469 | 30.08 | 1:02.59 | 1:35.48 | 2:07.83 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads Andersen | 1998 | 461 | 29.45 | 1:01.67 | 1:35.06 | 2:08.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Thomas Engdal | 1998 | 459 | 29.38 | 1:01.45 | 1:35.08 | 2:08.77 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Philip Agerskov | 1998 | 458 | 28.59 | 1:01.10 | 1:35.48 | 2:08.86 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 438 | 29.13 | 1:01.39 | 1:35.25 | 2:10.81 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Adam Ringdahl | 1998 | 361 | 30.84 | 1:05.92 | 1:42.45 | 2:19.53 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Martin W. Wifstrand | 1998 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 572 | 28.42 | 58.80 | 1:28.91 | 1:59.67 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | 517 | 28.51 | 59.85 | 1:32.04 | 2:03.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Alexander Trudov | 1999 | 508 | 28.24 | 1:00.09 | 1:32.93 | 2:04.51 | |||
S71 | ||||||||||
4 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 477 | 29.56 | 1:02.17 | 1:35.33 | 2:07.15 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marcus Rappenborg | 1999 | 464 | 28.04 | 1:00.13 | 1:34.07 | 2:08.35 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ferdinand Wahl | 2000 | 458 | 29.73 | 1:03.10 | 1:36.75 | 2:08.90 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Casper Davidsen | 1999 | 441 | 30.81 | 1:03.61 | 1:37.56 | 2:10.52 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | David Siöland | 2000 | 424 | 29.78 | 1:03.41 | 1:37.79 | 2:12.21 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Jacob Holm | 2000 | 423 | 30.63 | 1:04.30 | 1:39.05 | 2:12.31 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 413 | 30.52 | 1:04.92 | 1:40.04 | 2:13.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Lucas Hansen | 1999 | 406 | 30.63 | 1:04.84 | 1:39.17 | 2:14.19 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 405 | 30.96 | 1:04.52 | 1:39.26 | 2:14.22 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 392 | 30.59 | 1:05.36 | 1:41.20 | 2:15.74 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Johan Theis Møller | 2000 | 391 | 30.49 | 1:04.61 | 1:40.84 | 2:15.82 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Hamid Owais | 2000 | 368 | 31.91 | 1:08.50 | 1:44.29 | 2:18.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 334 | 32.08 | 1:08.46 | 1:45.79 | 2:23.12 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Windahl | 2000 | 276 | 33.51 | 1:11.06 | 1:51.73 | 2:32.47 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mathias Petersen | 1999 | 269 | 33.60 | 1:13.33 | 1:54.66 | 2:33.91 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Samuel Schildt | 2000 | 247 | 35.78 | 1:15.46 | 1:57.62 | 2:38.37 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Frederik Borg | 2000 | 224 | 36.41 | 1:18.66 | 2:01.74 | 2:43.46 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Morten Kilhof | 2000 | 165 | 40.16 | 1:27.55 | 2:15.51 | 3:01.07 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 437 | 29.65 | 1:02.77 | 1:37.03 | 2:10.93 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 421 | 30.42 | 1:03.64 | 1:37.22 | 2:12.56 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Ole Damgaard | 2002 | 412 | 30.36 | 1:04.49 | 1:39.57 | 2:13.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Mathias Luplau | 2001 | 409 | 30.58 | 1:04.77 | 1:39.67 | 2:13.82 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 396 | 30.67 | 1:05.12 | 1:40.70 | 2:15.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 391 | 30.81 | 1:05.94 | 1:41.84 | 2:15.84 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Gustav Sidenius | 2001 | 391 | 30.23 | 1:04.56 | 1:40.56 | 2:15.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Mike Johansen | 2001 | 363 | 32.16 | 1:07.05 | 1:42.87 | 2:19.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Roar Andersen | 2001 | 359 | 32.23 | 1:08.09 | 1:44.60 | 2:19.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 357 | 31.70 | 1:07.09 | 1:43.98 | 2:19.98 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Elias Persson | 2002 | 322 | 32.92 | 1:10.03 | 1:48.08 | 2:24.86 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Rasmus Danielsen | 2001 | 313 | 33.04 | 1:10.46 | 1:48.96 | 2:26.24 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Arvid Scott | 2001 | 306 | 33.98 | 1:12.19 | 1:51.74 | 2:27.32 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Thor Nielsen | 2002 | 289 | 34.38 | 1:12.57 | 1:51.98 | 2:30.26 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Lukas Patzer | 2002 | 271 | 33.85 | 1:14.04 | 1:54.17 | 2:33.42 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Bo Beckman | 2002 | 271 | 35.79 | 1:14.96 | 1:55.01 | 2:33.52 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Tobias Hufeldt | 2001 | 266 | 34.07 | 1:13.44 | 1:54.38 | 2:34.32 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 262 | 34.86 | 1:15.32 | 1:57.45 | 2:35.29 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | August Ryom | 2002 | 259 | 35.57 | 1:15.64 | 1:57.99 | 2:35.88 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 251 | 35.80 | 1:16.15 | 1:57.46 | 2:37.41 | |||
GTI | ||||||||||
21 | Albert Voldum Krog | 2001 | 250 | 36.15 | 1:17.04 | 1:59.09 | 2:37.66 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | 242 | 36.26 | 1:15.76 | 1:57.44 | 2:39.35 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
23 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 241 | 36.05 | 1:17.76 | 1:59.54 | 2:39.54 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Lucas Jensen | 2001 | 228 | 37.06 | 1:18.59 | 2:00.76 | 2:42.47 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Karl Liljegren | 2001 | 227 | 37.14 | 1:18.91 | 2:01.96 | 2:42.69 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
26 | Elia Latta | 2002 | 215 | 36.68 | 1:19.01 | 2:03.96 | 2:45.76 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Tor Ejrnæs | 2002 | 214 | 38.12 | 1:21.06 | 2:05.08 | 2:46.13 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 204 | 36.22 | 1:18.79 | 2:03.97 | 2:48.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Cesar Lindberg | 2002 | 204 | 36.68 | 1:20.64 | 2:06.15 | 2:48.79 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
30 | Frederik Helms | 2001 | 201 | 39.53 | 1:22.74 | 2:07.95 | 2:49.40 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | Casper Koch | 2002 | 200 | 37.49 | 1:20.78 | 2:06.05 | 2:49.77 | |||
GTI | ||||||||||
32 | Mikkel Gummer | 2002 | 197 | 37.61 | 1:22.10 | 2:08.23 | 2:50.52 | |||
GTI | ||||||||||
33 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 191 | 38.56 | 1:22.17 | 2:07.74 | 2:52.42 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 161 | 39.37 | 1:27.62 | 2:17.85 | 3:02.58 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Gustav Chappel | 2002 | 148 | 40.91 | 1:29.89 | 2:19.73 | 3:07.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
36 | Martin Jacobsen | 2002 | 137 | 41.06 | 1:31.46 | 2:24.34 | 3:12.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Arthur Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 318 | 31.93 | 1:09.40 | 1:48.69 | 2:25.46 | |||
S71 | ||||||||||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 288 | 34.31 | 1:12.78 | 1:52.68 | 2:30.32 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | David Falk | 2003 | 288 | 34.35 | 1:13.06 | 1:52.49 | 2:30.45 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | 259 | 36.30 | 1:18.39 | 1:58.91 | 2:35.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Valentin Wahl | 2003 | 254 | 36.76 | 1:16.50 | 1:57.59 | 2:36.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Rasmus Warberg | 2004 | 230 | 35.95 | 1:17.41 | 1:59.72 | 2:42.07 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mikkel Roed | 2004 | 220 | 38.49 | 1:20.31 | 2:03.25 | 2:44.52 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 210 | 37.68 | 1:20.39 | 2:05.23 | 2:46.93 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 206 | 37.60 | 1:20.78 | 2:05.14 | 2:48.02 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Christoffer Rekling | 2003 | 205 | 39.15 | 1:23.35 | 2:07.01 | 2:48.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Marco Knudsen | 2003 | 194 | 37.79 | 1:21.59 | 2:08.42 | 2:51.55 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 177 | 39.71 | 1:23.99 | 2:10.08 | 2:56.69 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Marius Bugge | 2003 | 170 | 38.22 | 1:23.06 | 2:11.64 | 2:59.13 | |||
GTI | ||||||||||
14 | Niklas Dobel | 2004 | 169 | 40.96 | 1:26.98 | 2:14.10 | 2:59.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 168 | 40.85 | 1:28.08 | 2:16.99 | 2:59.76 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Carl Heyn Stage | 2003 | 166 | 38.58 | 1:25.73 | 2:13.37 | 3:00.69 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 163 | 41.38 | 1:29.31 | 2:18.54 | 3:01.77 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | 145 | 44.32 | 1:45.60 | 2:22.80 | 3:08.78 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 138 | 42.41 | 1:31.85 | 2:22.09 | 3:12.26 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Oscar Jensen | 2003 | 135 | 43.42 | 1:34.51 | 2:25.58 | 3:13.52 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
21 | Bertram Nyegaard | 2004 | 110 | 45.03 | 1:38.48 | 2:33.25 | 3:26.88 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Lasse Thulstrup | 2004 | 109 | 46.53 | 1:40.46 | 2:34.34 | 3:27.74 | |||
GTI | ||||||||||
23 | Christian Røgind | 2004 | 105 | 47.82 | 1:42.84 | 2:38.53 | 3:30.55 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 127 | 43.50 | 1:35.00 | 2:27.17 | 3:17.34 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | William Breuner | 2005 | 119 | 45.80 | 1:38.92 | 2:30.74 | 3:21.64 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Sebastian Pedersen | 2005 | 93 | 50.99 | 1:48.51 | 2:46.94 | 3:39.01 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | 80 | 49.80 | 1:49.38 | 3:28.18 | 3:50.04 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Frej Zachariasen | 2005 | 68 | 52.50 | 1:56.56 | 2:59.60 | 4:03.06 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | 64 | 53.11 | 1:54.62 | 3:01.07 | 4:07.79 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Aksel Heunicke | 2005 | 52 | 1:02.41 | 2:12.23 | 3:21.39 | 4:25.66 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Oliver Lassen | 2005 | 52 | 56.78 | 2:04.09 | 3:11.85 | 4:25.82 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Joakim Krog Christofferse | 2005 | 51 | 55.83 | 2:05.38 | 3:17.51 | 4:26.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Magnus Tullberg Poulsen | 2005 | 45 | 58.14 | 2:13.29 | 3:29.85 | 4:39.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:20 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 710 | 29.84 | 1:01.14 | 1:33.06 | 2:04.60 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 684 | 30.20 | 1:02.56 | 1:34.23 | 2:06.13 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 558 | 31.40 | 1:05.37 | 1:40.20 | 2:14.97 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Viereck | 1997 | 558 | 31.72 | 1:05.60 | 1:41.15 | 2:15.03 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Julie Bak | 1997 | 474 | 32.01 | 1:08.95 | 1:46.89 | 2:22.58 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nathalie Lindh | 1998 | 412 | 33.59 | 1:11.05 | 1:50.44 | 2:29.31 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 564 | 30.69 | 1:04.39 | 1:39.95 | 2:14.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anna Grahovac | 1999 | 553 | 30.86 | 1:04.97 | 1:40.82 | 2:15.43 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 540 | 31.46 | 1:05.40 | 1:40.87 | 2:16.48 | |||
GTI | ||||||||||
4 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 532 | 30.24 | 1:03.94 | 1:39.73 | 2:17.17 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Olsen | 2000 | 507 | 31.78 | 1:06.76 | 1:43.21 | 2:19.33 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 499 | 31.63 | 1:07.82 | 1:44.27 | 2:20.08 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 498 | 32.75 | 1:08.67 | 1:45.24 | 2:20.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Felicia Huynh | 2000 | 494 | 32.29 | 1:08.78 | 1:45.89 | 2:20.61 | |||
S71 | ||||||||||
9 | Simone Bukholt | 1999 | 480 | 30.45 | 1:05.70 | 1:44.06 | 2:21.91 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Frederikke Mertins | 2000 | 477 | 31.05 | 1:05.70 | 1:43.95 | 2:22.28 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tilde Anderberg Richard | 1999 | 476 | 32.17 | 1:08.74 | 1:46.18 | 2:22.32 | |||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
12 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 472 | 33.31 | 1:09.54 | 1:46.27 | 2:22.78 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Annabella B. Wammen | 2000 | 468 | 32.75 | 1:09.39 | 1:46.22 | 2:23.15 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karoline Kjær | 2000 | 410 | 33.84 | 1:12.36 | 1:50.45 | 2:29.56 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 404 | 34.90 | 1:13.30 | 1:52.49 | 2:30.31 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Olivia Torres | 1999 | 394 | 34.03 | 1:11.96 | 1:51.62 | 2:31.53 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 371 | 34.56 | 1:13.49 | 1:53.96 | 2:34.69 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Augusta Jansson | 2000 | 348 | 35.12 | 1:15.06 | 1:57.10 | 2:37.91 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 337 | 36.36 | 1:17.16 | 1:59.14 | 2:39.64 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Victoria Kappel | 2000 | 332 | 37.11 | 1:18.47 | 1:57.65 | 2:40.42 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sara Hassel Toubro | 1999 | 315 | 38.13 | 1:20.58 | 2:04.03 | 2:43.29 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Josefine Sørensen | 2000 | 302 | 37.51 | 1:20.97 | 2:03.94 | 2:45.67 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Astrid Delin | 1999 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 586 | 30.79 | 1:04.18 | 1:39.04 | 2:12.83 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 579 | 31.09 | 1:04.64 | 1:38.99 | 2:13.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sarah Missing | 2001 | 563 | 32.00 | 1:06.57 | 1:41.76 | 2:14.59 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Andrea Paaske | 2001 | 562 | 30.78 | 1:04.55 | 1:39.91 | 2:14.64 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 531 | 32.45 | 1:08.00 | 1:43.41 | 2:17.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma Brogaard | 2001 | 512 | 32.01 | 1:07.37 | 1:43.59 | 2:18.93 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 510 | 32.20 | 1:07.36 | 1:43.79 | 2:19.06 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 506 | 32.09 | 1:07.73 | 1:43.98 | 2:19.44 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 469 | 32.99 | 1:08.79 | 1:45.95 | 2:23.06 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 467 | 32.40 | 1:08.76 | 1:45.97 | 2:23.23 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 454 | 33.35 | 1:10.04 | 1:47.76 | 2:24.58 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Emma Mikkelsen | 2001 | 433 | 33.65 | 1:11.32 | 1:49.66 | 2:26.94 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sofie Krühlmann | 2002 | 425 | 34.09 | 1:12.40 | 1:51.22 | 2:27.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Matilde Weibel | 2002 | 421 | 34.06 | 1:11.90 | 1:50.92 | 2:28.24 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mette S. Køhler | 2001 | 419 | 32.86 | 1:10.14 | 1:49.46 | 2:28.50 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 400 | 34.01 | 1:12.51 | 1:52.59 | 2:30.84 | |||
GTI | ||||||||||
17 | Lærke Knak | 2002 | 399 | 34.15 | 1:12.61 | 1:52.41 | 2:30.97 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 398 | 35.22 | 1:13.88 | 1:53.25 | 2:31.12 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anika Hedegaard | 2002 | 379 | 35.42 | 1:14.83 | 1:55.71 | 2:33.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 368 | 37.17 | 1:16.95 | 1:56.85 | 2:35.10 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Camilla Andersen | 2001 | 368 | 34.79 | 1:13.80 | 1:54.58 | 2:35.10 | |||
GTI | ||||||||||
22 | Johanna Ingner | 2002 | 366 | 36.43 | 1:17.17 | 1:57.55 | 2:35.33 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Rebekka Windahl | 2001 | 348 | 36.22 | 1:16.47 | 1:57.28 | 2:37.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 347 | 33.68 | 1:13.20 | 1:56.15 | 2:38.14 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 339 | 36.15 | 1:16.50 | 1:58.81 | 2:39.29 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Alice Kron Larsson | 2001 | 339 | 34.67 | 1:15.98 | 1:58.64 | 2:39.36 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Ulrikke Veje | 2002 | 329 | 35.98 | 1:15.51 | 1:59.11 | 2:41.01 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 300 | 38.67 | 1:20.70 | 2:03.75 | 2:45.96 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Chastine Melhede | 2002 | 296 | 36.22 | 1:19.04 | 2:04.32 | 2:46.66 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Ronja Henriksen | 2002 | 286 | 38.15 | 1:21.43 | 2:05.15 | 2:48.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Sasia Lundhus | 2002 | 275 | 39.67 | 1:23.42 | 2:09.03 | 2:50.83 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Ida Björkdahl | 2002 | 267 | 37.86 | 1:22.40 | 2:09.08 | 2:52.63 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
33 | Felicia Kennbäck | 2001 | 264 | 37.77 | 1:22.20 | 2:08.41 | 2:53.19 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
34 | Henriette P. Hjerling | 2002 | 263 | 38.60 | 1:24.98 | 2:10.55 | 2:53.34 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 261 | 38.82 | 1:23.29 | 2:09.40 | 2:53.75 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Melisa Ozogul | 2002 | 257 | 41.33 | 1:27.00 | 2:13.08 | 2:54.66 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 254 | 39.48 | 1:24.02 | 2:11.72 | 2:55.43 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Mia Witt | 2002 | 213 | 42.86 | 1:30.82 | 2:19.75 | 3:06.11 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Caroline Gerlach | 2002 | 146 | 48.51 | 1:43.50 | 2:38.81 | 3:30.67 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Ida Young Iversen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Emilie Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 427 | 33.40 | 1:10.84 | 1:50.34 | 2:27.53 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 378 | 34.82 | 1:14.93 | 1:54.24 | 2:33.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 364 | 34.86 | 1:14.51 | 1:56.05 | 2:35.56 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Caroline Brink | 2003 | 346 | 35.91 | 1:16.12 | 1:57.17 | 2:38.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 338 | 36.24 | 1:16.94 | 1:58.99 | 2:39.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Clara Dreier | 2004 | 295 | 38.42 | 1:21.13 | 2:05.36 | 2:46.92 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 289 | 38.72 | 1:21.38 | 2:05.99 | 2:48.11 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mollie Morfelt | 2003 | 269 | 38.27 | 1:22.54 | 2:07.61 | 2:52.04 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 268 | 39.86 | 1:24.00 | 2:09.13 | 2:52.41 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Silke Larsen | 2003 | 261 | 39.20 | 1:23.99 | 2:10.20 | 2:53.90 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 257 | 38.91 | 1:23.20 | 2:10.07 | 2:54.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Melina Degner | 2004 | 241 | 40.04 | 1:25.37 | 2:12.59 | 2:58.61 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja Gjerløv | 2003 | 239 | 39.08 | 1:24.81 | 2:12.59 | 2:58.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 229 | 41.50 | 1:28.43 | 2:15.96 | 3:01.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Alma Heyn Stage | 2004 | 217 | 40.70 | 1:27.55 | 2:18.11 | 3:04.88 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Amalie Nielsen | 2003 | 208 | 41.68 | 1:29.40 | 2:19.05 | 3:07.35 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Julie Wolter | 2003 | 207 | 41.49 | 1:30.22 | 2:20.82 | 3:07.85 | |||
GTI | ||||||||||
18 | Esther Hek Hansen | 2004 | 206 | 44.12 | 1:34.07 | 2:23.72 | 3:07.94 | |||
GTI | ||||||||||
19 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 204 | 39.82 | 1:27.95 | 2:19.00 | 3:08.56 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 203 | 43.73 | 1:33.56 | 2:22.89 | 3:08.90 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 194 | 44.09 | 1:32.31 | 2:23.63 | 3:11.88 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 188 | 41.53 | 1:32.97 | 2:25.80 | 3:13.95 | |||
GTI | ||||||||||
23 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | 188 | 40.75 | 1:31.32 | 2:24.20 | 3:13.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 187 | 42.61 | 1:34.10 | 2:26.70 | 3:14.11 | |||
GTI | ||||||||||
25 | Silje Gartner | 2003 | 182 | 43.79 | 1:33.72 | 2:25.76 | 3:15.92 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | 177 | 43.81 | 1:35.24 | 2:27.79 | 3:17.92 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Laura Kaae Glendrup | 2003 | 164 | 42.32 | 1:36.21 | 2:30.57 | 3:22.76 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Clara Schmedes | 2004 | 134 | 46.85 | 1:46.07 | 2:43.79 | 3:36.95 | |||
GTI | ||||||||||
29 | Ida Mørk | 2004 | 129 | 49.03 | 1:47.25 | 2:45.09 | 3:39.82 | |||
GTI | ||||||||||
- | Anne-Sofie Devantier | 2004 | DNF | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 233 | 41.21 | 1:27.26 | 2:15.30 | 3:00.55 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 159 | 43.95 | 1:37.73 | 2:32.44 | 3:25.19 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | 96 | 46.63 | 1:50.35 | 2:57.08 | 4:02.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:20 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 628 | 30.75 | 1:04.91 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 538 | 31.76 | 1:08.36 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Stefan Blidarevic | 1996 | 532 | 32.54 | 1:08.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Helman | 1996 | 457 | 34.37 | 1:12.19 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Andersson | 1997 | 495 | 33.76 | 1:10.27 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Riyan Salem | 1998 | 487 | 33.68 | 1:10.67 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Wilquin | 1998 | 467 | 33.41 | 1:11.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Hugo Gustafsson | 1997 | 451 | 34.20 | 1:12.50 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 442 | 33.62 | 1:12.97 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Kenneth Abcell | 1998 | 400 | 36.46 | 1:15.42 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mads Johnbeck | 1997 | 396 | 35.39 | 1:15.72 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mikkel Ulrich | 1998 | 387 | 35.40 | 1:16.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oliver Jacobsen | 1997 | 363 | 36.16 | 1:17.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sam Zandi | 1998 | 333 | 36.82 | 1:20.21 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 502 | 33.04 | 1:09.93 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 454 | 33.99 | 1:12.32 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Casper Davidsen | 1999 | 450 | 34.44 | 1:12.53 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 406 | 35.40 | 1:15.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 357 | 36.96 | 1:18.38 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 355 | 37.09 | 1:18.47 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Andreas L. Damgård | 2000 | 311 | 38.43 | 1:22.04 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 258 | 41.93 | 1:27.25 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Filip Kutlesovski | 2000 | 246 | 41.44 | 1:28.66 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 237 | 43.08 | 1:29.82 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 227 | 42.01 | 1:31.08 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Frederik Borg | 2000 | 154 | 49.19 | 1:43.63 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Joaquin Diaz | 2001 | 417 | 35.15 | 1:14.39 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 401 | 35.89 | 1:15.39 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Daniel Hartkopf | 2001 | 308 | 38.68 | 1:22.28 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Gustav Englund | 2001 | 294 | 38.58 | 1:23.62 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 264 | 41.38 | 1:26.60 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Robin Falk | 2001 | 261 | 41.00 | 1:26.91 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 258 | 41.87 | 1:27.31 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Simon Ghidini | 2001 | 253 | 40.60 | 1:27.87 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Mads Enghave | 2002 | 228 | 42.82 | 1:30.98 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 227 | 43.46 | 1:31.06 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 224 | 43.26 | 1:31.48 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | William W. Kofoed | 2001 | 196 | 45.68 | 1:35.60 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 193 | 43.35 | 1:36.13 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Thor Nielsen | 2002 | 179 | 46.37 | 1:38.52 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | 177 | 44.63 | 1:39.03 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Martin Jacobsen | 2002 | 166 | 48.08 | 1:41.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Kevin Liang | 2002 | 163 | 48.43 | 1:41.72 | |||||
GTI | ||||||||||
18 | Otto Pons Martinsen | 2002 | 156 | 49.58 | 1:43.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 154 | 50.14 | 1:43.68 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 141 | 49.92 | 1:46.83 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 117 | 53.40 | 1:53.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 203 | 44.97 | 1:34.55 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Valentin Wahl | 2003 | 196 | 45.79 | 1:35.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 141 | 51.07 | 1:46.73 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Niklas Dobel | 2004 | 128 | 52.63 | 1:50.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Andreas Hoffmann | 2003 | 110 | 54.48 | 1:55.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Oscar Cleemann | 2003 | 110 | 53.52 | 1:55.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 110 | 54.46 | 1:55.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Alexander Vergereau | 2004 | 110 | 54.18 | 1:55.94 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 108 | 54.55 | 1:56.54 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 98 | 56.85 | 2:00.40 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Jonathan Beck | 2004 | 98 | 57.62 | 2:00.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 97 | 56.79 | 2:00.97 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 96 | 56.80 | 2:01.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 77 | 1:02.54 | 2:10.30 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Xander Pontoppidan | 2003 | 73 | 1:02.76 | 2:12.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | William Mitchell | 2004 | 51 | 1:11.29 | 2:29.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 23, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 91 | 1:00.51 | 2:03.51 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | 79 | 1:03.31 | 2:09.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Oliver Lassen | 2005 | 75 | 1:03.45 | 2:11.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 75 | 1:03.26 | 2:11.75 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Aksel Heunicke | 2005 | 73 | 1:05.19 | 2:12.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Magnus Tullberg Poulsen | 2005 | 71 | 1:00.39 | 2:13.69 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Frej Zachariasen | 2005 | DSQ | Async arme v/start | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Joakim Krog Christofferse | 2005 | DSQ | Async ben 15m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Tobias Rosengaard | 2005 | DSQ | Crawlben v/start | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 607 | 34.96 | 1:13.64 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 524 | 36.61 | 1:17.32 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Kristine Barrett | 1998 | 439 | 39.17 | 1:22.04 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Rebekka Gustafson | 1997 | 403 | 39.56 | 1:24.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Olsen | 1998 | 393 | 40.07 | 1:25.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Stine Boe Gad | 1997 | 313 | 43.96 | 1:31.80 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Julie Lamberth | 1996 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 590 | 35.31 | 1:14.34 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | 514 | 36.65 | 1:17.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mette Hegelund | 2000 | 428 | 38.67 | 1:22.69 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 390 | 39.27 | 1:25.29 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 375 | 41.96 | 1:26.41 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 342 | 42.31 | 1:29.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 333 | 42.66 | 1:29.92 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria L. C. Pedersen | 2000 | 250 | 47.17 | 1:38.97 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sara Solevad | 2000 | 204 | 51.18 | 1:45.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Delin | 1999 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 602 | 35.80 | 1:13.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 564 | 36.02 | 1:15.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | 528 | 36.30 | 1:17.15 | |||||
S71 | ||||||||||
4 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 490 | 37.22 | 1:19.05 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 466 | 38.05 | 1:20.39 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Pedersen | 2001 | 439 | 39.09 | 1:22.01 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicola Lindell | 2001 | 423 | 38.82 | 1:23.01 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Nicoline Fejer | 2001 | 415 | 39.15 | 1:23.55 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Emma Mikkelsen | 2001 | 393 | 40.25 | 1:25.13 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 380 | 40.58 | 1:26.03 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Kristina Kulcsar | 2001 | 377 | 40.36 | 1:26.30 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Emilie Larsen | 2001 | 377 | 40.62 | 1:26.32 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 345 | 42.06 | 1:28.89 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Thyra Jørgensen | 2002 | 342 | 42.38 | 1:29.14 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Jamilla Bistrup | 2001 | 340 | 41.72 | 1:29.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Josefine Mølgaard | 2002 | 336 | 43.01 | 1:29.64 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emma Petersen | 2002 | 324 | 41.84 | 1:30.76 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anna Andersen | 2001 | 309 | 43.39 | 1:32.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 274 | 45.10 | 1:35.98 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Maja Prominczl | 2002 | 272 | 45.35 | 1:36.13 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 266 | 45.66 | 1:36.96 | |||||
GTI | ||||||||||
22 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 227 | 49.13 | 1:42.22 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Emma Bille Engell | 2002 | 195 | 50.43 | 1:47.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Olivia Brophy | 2002 | DSQ | Ej sam berør v. 50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 362 | 41.38 | 1:27.43 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emilie Meng | 2003 | 295 | 43.90 | 1:33.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 285 | 45.52 | 1:34.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Amalie Michelsen | 2003 | 283 | 45.08 | 1:34.95 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 282 | 45.04 | 1:35.06 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 234 | 48.92 | 1:41.07 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 230 | 46.42 | 1:41.66 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Melina Degner | 2004 | 228 | 49.26 | 1:41.95 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Selma Kobberø | 2004 | 211 | 49.78 | 1:44.71 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 193 | 51.34 | 1:47.88 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Sofie Bak | 2003 | 190 | 51.73 | 1:48.29 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Silje Gartner | 2003 | 189 | 50.90 | 1:48.60 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rebekka Giessing | 2003 | 186 | 51.65 | 1:49.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 171 | 52.13 | 1:52.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Clara Dreier | 2004 | 171 | 52.85 | 1:52.24 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 167 | 54.21 | 1:53.03 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 166 | 55.64 | 1:53.27 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma Bruhn | 2003 | 162 | 54.30 | 1:54.32 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 156 | 54.50 | 1:55.60 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 150 | 54.87 | 1:57.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Laura Kaae Glendrup | 2003 | 147 | 55.58 | 1:58.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 143 | 57.71 | 1:59.14 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 141 | 56.62 | 1:59.58 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 141 | 54.60 | 1:59.61 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 131 | 58.71 | 2:02.48 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Annika Egenhardt | 2003 | 121 | 59.07 | 2:06.01 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Freya Christensen | 2004 | 119 | 1:00.62 | 2:06.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Elisabeth Roskær | 2004 | 118 | 1:00.47 | 2:07.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
29 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 98 | 1:04.05 | 2:14.92 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
30 | Anna Rusborg | 2004 | 89 | 1:05.92 | 2:19.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Julie Nelkop | 2004 | 79 | 1:07.87 | 2:25.33 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Ulrika Paaske | 2004 | 68 | 1:08.16 | 2:32.63 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mathilde Bennetzen | 2004 | DSQ | Async. arme 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kolind Haunsø | 2005 | 128 | 59.30 | 2:03.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 121 | 58.57 | 2:05.97 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Sophie Simmonds | 2005 | 111 | 1:00.76 | 2:09.64 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Asta Palmund | 2005 | 111 | 1:01.43 | 2:09.69 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 105 | 1:02.45 | 2:11.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Nina Frydenberg Laursen | 2005 | 93 | 1:02.57 | 2:17.63 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Viktor Christensen | 1995 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 419 | 1:09.67 | 2:32.36 | 4:01.21 | 5:14.49 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Storm | 1999 | 512 | 1:05.24 | 2:21.97 | 3:48.24 | 4:54.22 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | 466 | 1:09.72 | 2:28.68 | 3:55.29 | 5:03.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Jacob Holm | 2000 | 413 | 1:16.95 | 2:37.11 | 4:04.93 | 5:16.16 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hamid Owais | 2000 | 361 | 1:17.24 | 2:45.69 | 4:15.34 | 5:30.72 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristian Mortensen | 2000 | 327 | 1:24.54 | 2:51.74 | 4:25.93 | 5:41.49 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 413 | 1:12.92 | 2:30.63 | 4:04.91 | 5:16.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Ole Damgaard | 2002 | 378 | 1:17.18 | 2:39.35 | 4:15.44 | 5:25.59 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mike Johansen | 2001 | 352 | 1:19.74 | 2:40.21 | 4:20.92 | 5:33.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Roar Andersen | 2001 | 308 | 1:25.90 | 2:54.09 | 4:36.28 | 5:48.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 277 | 1:28.97 | 2:59.13 | 4:36.24 | 6:01.11 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Mikkel Gummer | 2002 | 221 | 1:31.78 | 3:19.71 | 5:01.97 | 6:29.36 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Lucas Jensen | 2001 | 217 | 1:37.12 | 3:11.86 | 5:04.94 | 6:31.71 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Jonas M. Jørgensen | 2001 | DSQ | ej samtidig ber. 250 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Mads Baltzer | 2002 | DSQ | Async. ben v 250m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Mert Kaya | 2001 | DSQ | Ryg afs. på mave 200 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | 213 | 3:27.60 | 5:11.48 | 6:33.91 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Christoffer Rekling | 2003 | 212 | 1:37.85 | 3:17.88 | 5:09.63 | 6:34.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Tobias Davidsen | 2003 | 174 | 1:44.27 | 3:20.76 | 5:25.99 | 7:01.15 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 659 | 1:05.91 | 2:21.55 | 3:50.52 | 4:59.68 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Josefine Hansson | 1992 | 611 | 1:08.59 | 2:28.07 | 3:54.52 | 5:07.26 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Lærke Viereck | 1997 | 495 | 1:18.38 | 2:41.79 | 4:16.60 | 5:29.70 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 535 | 1:17.80 | 2:43.42 | 4:09.74 | 5:21.25 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 526 | 1:14.72 | 2:40.07 | 4:09.21 | 5:23.03 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 448 | 1:18.85 | 2:43.48 | 4:25.53 | 5:40.88 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 324 | 1:32.01 | 3:07.91 | 4:56.46 | 6:19.42 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 649 | 1:10.60 | 2:28.42 | 3:51.29 | 5:01.27 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 552 | 1:12.31 | 2:31.43 | 4:04.68 | 5:17.95 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Kajsa Gregersen | 2001 | 541 | 1:10.73 | 2:32.68 | 4:06.96 | 5:20.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Cecilie Elkjær | 2001 | 494 | 1:14.60 | 2:35.55 | 4:13.74 | 5:29.95 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Lange | 2001 | 489 | 1:14.50 | 2:41.63 | 4:17.37 | 5:30.88 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 438 | 1:22.14 | 2:49.14 | 4:29.58 | 5:43.27 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Sofia Levisen | 2002 | 290 | 1:30.49 | 3:07.05 | 5:04.67 | 6:33.85 | |||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 586 | 24.25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Lars Merl | 1993 | 560 | 24.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Fritzbøger | 1996 | 550 | 24.77 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Søren Meier | 1994 | 548 | 24.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 519 | 25.25 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stefan Blidarevic | 1996 | 503 | 25.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Lundgren | 1996 | 440 | 26.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 582 | 24.31 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 523 | 25.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 505 | 25.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | William Lindblom | 1998 | 484 | 25.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Martin Nielsen | 1997 | 479 | 25.93 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Philip Agerskov | 1998 | 477 | 25.98 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Hugo Gustafsson | 1997 | 454 | 26.41 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Mathias Wilquin | 1998 | 421 | 27.07 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Kenneth Abcell | 1998 | 403 | 27.48 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Mikkel Ulrich | 1998 | 395 | 27.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Martin W. Wifstrand | 1998 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Sam Zandi | 1998 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Rappenborg | 1999 | 492 | 25.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Alexander Trudov | 1999 | 439 | 26.69 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 413 | 27.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lucas Hansen | 1999 | 401 | 27.51 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | 399 | 27.57 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | David Siöland | 2000 | 395 | 27.65 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 382 | 27.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 381 | 27.99 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Anders Ludvigsson | 2000 | 378 | 28.06 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 368 | 28.31 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Johan Theis Møller | 2000 | 353 | 28.70 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Albert Nyhlén | 2000 | 337 | 29.16 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Andreas L. Damgård | 2000 | 321 | 29.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Filip Kutlesovski | 2000 | 318 | 29.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Kristian Mortensen | 2000 | 300 | 30.32 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 298 | 30.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathias Petersen | 1999 | 294 | 30.51 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Samuel Schildt | 2000 | 221 | 33.56 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Morten Kilhof | 2000 | 168 | 36.77 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | 398 | 27.59 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Samuel Wiktor | 2001 | 384 | 27.91 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Joaquin Diaz | 2001 | 310 | 29.97 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Daniel Hartkopf | 2001 | 295 | 30.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elias Persson | 2002 | 292 | 30.58 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Lukas Patzer | 2002 | 284 | 30.86 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 281 | 30.99 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Arvid Scott | 2001 | 268 | 31.45 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Gustav Englund | 2001 | 258 | 31.87 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | August Ryom | 2002 | 253 | 32.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Simon Ghidini | 2001 | 251 | 32.17 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 243 | 32.52 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Oliver Breuner | 2002 | 243 | 32.53 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 233 | 32.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Bo Beckman | 2002 | 227 | 33.25 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | Thor Nielsen | 2002 | 221 | 33.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Cesar Lindberg | 2002 | 217 | 33.73 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Karl Liljegren | 2001 | 207 | 34.27 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Oliver Nierfeldt | 2002 | 181 | 35.87 | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Falk | 2003 | 260 | 31.78 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | 223 | 33.46 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 217 | 33.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Carl Heyn Stage | 2003 | 200 | 34.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Oliver Lystlund | 2003 | 191 | 35.23 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Marius Bugge | 2003 | 180 | 35.92 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Oscar Cleemann | 2003 | 172 | 36.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Nikolaj Ammonsen | 2004 | 170 | 36.61 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Mikkel Roed | 2004 | 167 | 36.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Parkhøi | 2003 | 146 | 38.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Marius Hollender | 2004 | 143 | 38.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Mads Dolang | 2004 | 126 | 40.44 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Nico Olsen | 2003 | 125 | 40.55 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 123 | 40.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 122 | 40.86 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 122 | 40.88 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | William F. Villumsen | 2003 | 121 | 40.99 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 119 | 41.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Søby | 2004 | 117 | 41.41 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 115 | 41.65 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Oscar Isberg | 2004 | 113 | 41.90 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 108 | 42.62 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Xander Pontoppidan | 2003 | 105 | 42.95 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 103 | 43.24 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Bertram Nyegaard | 2004 | 103 | 43.30 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Matias Buus Hansen | 2003 | 101 | 43.57 | ||||||
GTI | ||||||||||
27 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 88 | 45.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Villads Arfelt | 2004 | 88 | 45.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
29 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 82 | 46.56 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Esben Rasmussen | 2004 | 75 | 48.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
31 | William Mitchell | 2004 | 74 | 48.16 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Kasper Kusk | 2003 | 74 | 48.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Josef Kindy | 2003 | 69 | 49.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 68 | 49.64 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 68 | 49.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
36 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 64 | 50.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | 57 | 52.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Kevin L. Henningsen | 2004 | 55 | 53.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Villads Lund Larsen | 2004 | 54 | 53.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | 45 | 56.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Villads Brasch Jensen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 170 | 36.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 128 | 40.28 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | William Breuner | 2005 | 125 | 40.56 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Ben Hargreaves | 2005 | 124 | 40.62 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 114 | 41.82 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Sebastian Pedersen | 2005 | 105 | 42.95 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Cilas Madsen | 2005 | 103 | 43.27 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 83 | 46.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | 82 | 46.62 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Frej Zachariasen | 2005 | 79 | 47.26 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 78 | 47.49 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Marius Mains | 2005 | 75 | 47.93 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 75 | 47.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Daniel Bastholm | 2005 | 75 | 48.11 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 74 | 48.15 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Mathias Olsen | 2005 | 72 | 48.67 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Tobias Rosengaard | 2005 | 67 | 49.74 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
18 | Anton Larsen | 2005 | 66 | 50.22 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 62 | 51.16 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 56 | 52.98 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 54 | 53.50 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Magnus Tullberg Poulsen | 2005 | 53 | 53.79 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
23 | Joakim Krog Christofferse | 2005 | 49 | 55.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Oliver Lassen | 2005 | 48 | 55.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
25 | Aksel Heunicke | 2005 | 48 | 55.76 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | 581 | 27.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Frederikke Dons | 1998 | 568 | 28.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 505 | 29.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 483 | 29.62 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Mikkelsen | 1997 | 482 | 29.63 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Mathilde Olsen | 1998 | 460 | 30.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nathalie Lindh | 1998 | 435 | 30.65 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 418 | 31.07 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | 558 | 28.22 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | My Weitling | 2000 | 557 | 28.23 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 552 | 28.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Simone Bukholt | 1999 | 513 | 29.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 507 | 29.13 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Grahovac | 1999 | 497 | 29.32 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Frederikke Mertins | 2000 | 495 | 29.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Annabella B. Wammen | 2000 | 476 | 29.76 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tove Lennartsson | 2000 | 473 | 29.82 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 449 | 30.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Liva Schmid | 2000 | 448 | 30.37 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Mette Hegelund | 2000 | 447 | 30.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tilde Anderberg Richard | 1999 | 445 | 30.43 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
14 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 422 | 30.96 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 422 | 30.97 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Olivia Torres | 1999 | 412 | 31.21 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Augusta Jansson | 2000 | 370 | 32.35 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 362 | 32.58 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 353 | 32.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Nicole Olofsson | 1999 | 343 | 33.17 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 326 | 33.75 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Victoria Kappel | 2000 | 325 | 33.78 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sara Solevad | 2000 | 230 | 37.92 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 593 | 27.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sarah Missing | 2001 | 530 | 28.70 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | 493 | 29.41 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Micaela Jönsson | 2001 | 492 | 29.43 | ||||||
S71 | ||||||||||
5 | Emilie Larsen | 2001 | 488 | 29.51 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Emma Brogaard | 2001 | 481 | 29.66 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 467 | 29.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 460 | 30.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 420 | 31.03 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Jamilla Bistrup | 2001 | 403 | 31.46 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 394 | 31.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Emma Mikkelsen | 2001 | 392 | 31.74 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Isabelle Odén | 2002 | 386 | 31.90 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
14 | Kristina Kulcsar | 2001 | 384 | 31.96 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Matilde Weibel | 2002 | 383 | 31.99 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke Echardt | 2002 | 383 | 32.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Alice Kron Larsson | 2001 | 367 | 32.45 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Johanna Ingner | 2002 | 365 | 32.50 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
19 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 358 | 32.70 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Camilla Mølgaard | 2002 | 358 | 32.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ulrikke Veje | 2002 | 350 | 32.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofia Levisen | 2002 | 334 | 33.47 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Chastine Melhede | 2002 | 321 | 33.94 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Olivia Brophy | 2002 | 311 | 34.27 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Rebekka Windahl | 2001 | 309 | 34.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Ida Björkdahl | 2002 | 303 | 34.57 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Henriette P. Hjerling | 2002 | 292 | 35.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Felicia Kennbäck | 2001 | 286 | 35.24 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
29 | Ronja Henriksen | 2002 | 250 | 36.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
30 | Maja Prominczl | 2002 | 244 | 37.15 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 201 | 39.64 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Caroline Gerlach | 2002 | 179 | 41.20 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Maja Emilie Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 438 | 30.60 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | 403 | 31.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | 367 | 32.45 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 364 | 32.52 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 305 | 34.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | 300 | 34.68 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mollie Morfelt | 2003 | 289 | 35.15 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Katja Lorentzen | 2003 | 269 | 35.98 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 255 | 36.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Rebekka Giessing | 2003 | 249 | 36.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 233 | 37.74 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Julie Wolter | 2003 | 228 | 38.03 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 226 | 38.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Amalie Nielsen | 2003 | 222 | 38.36 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Alma Heyn Stage | 2004 | 218 | 38.57 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 212 | 38.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Emma Bruhn | 2003 | 193 | 40.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Freya Christensen | 2004 | 192 | 40.22 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 186 | 40.69 | ||||||
GTI | ||||||||||
20 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | 178 | 41.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Lili Young Iversen | 2004 | 157 | 42.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Clara Schmedes | 2004 | 155 | 43.19 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 152 | 43.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Mathilde Svendsen | 2004 | 149 | 43.82 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Elisabeth Roskær | 2004 | 143 | 44.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
26 | Anna Rusborg | 2004 | 131 | 45.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 131 | 45.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 129 | 45.98 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Julie Nelkop | 2004 | 123 | 46.64 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Kathrine Langebek | 2004 | 114 | 47.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Freja Lemann Bunch | 2004 | 94 | 50.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
32 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 90 | 51.68 | ||||||
GTI | ||||||||||
33 | Ulrika Paaske | 2004 | 77 | 54.40 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 287 | 35.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 166 | 42.23 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Liv Madsen | 2006 | 151 | 43.55 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 145 | 44.15 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Julie Segato | 2005 | 141 | 44.60 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 133 | 45.42 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Annika Britt Larsen | 2005 | 130 | 45.80 | ||||||
GTI | ||||||||||
8 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 127 | 46.19 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Ida Jacobsen | 2005 | 116 | 47.56 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Asta Palmund | 2005 | 111 | 48.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 97 | 50.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Juliane Andersen | 2005 | 86 | 52.59 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Josefine Staudt | 2005 | 83 | 53.16 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 82 | 53.48 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Anna Aakjær Lassen | 2005 | 79 | 54.07 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Nina Frydenberg Laursen | 2005 | 66 | 57.23 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 587 | 30.87 | 1:04.22 | 1:35.89 | 2:06.70 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Andersen | 1998 | 468 | 32.27 | 1:06.57 | 1:41.69 | 2:16.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Anton Andersson | 1997 | 449 | 33.23 | 1:08.25 | 1:43.18 | 2:18.54 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Kristian Svenstrup | 1998 | 421 | 33.07 | 1:08.21 | 1:44.62 | 2:21.47 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Engdal | 1998 | 397 | 34.23 | 1:10.88 | 1:48.39 | 2:24.28 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 384 | 35.48 | 1:13.49 | 1:50.30 | 2:25.93 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 400 | 34.91 | 1:11.26 | 1:48.65 | 2:23.99 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 370 | 34.53 | 1:12.72 | 1:50.38 | 2:27.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Magnus Windahl | 2000 | DNF | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Alexander Trudov | 1999 | DSQ | Fuld neddyk afs.200 | ||||||
S71 | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 402 | 34.22 | 1:11.12 | 1:48.40 | 2:23.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 401 | 34.23 | 1:11.53 | 1:48.39 | 2:23.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mike Johansen | 2001 | 340 | 36.65 | 1:15.53 | 1:54.11 | 2:31.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Gustav Sidenius | 2001 | 329 | 35.76 | 1:14.28 | 1:53.82 | 2:33.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 319 | 36.62 | 1:15.37 | 1:55.71 | 2:35.15 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Luplau | 2001 | 317 | 36.28 | 1:16.08 | 1:56.53 | 2:35.52 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ole Damgaard | 2002 | 317 | 36.65 | 1:16.00 | 1:55.61 | 2:35.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Mads Enghave | 2002 | 251 | 39.62 | 1:23.44 | 2:07.92 | 2:48.03 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Albert Voldum Krog | 2001 | 230 | 41.81 | 1:26.30 | 2:09.84 | 2:53.03 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 225 | 41.80 | 1:26.26 | 2:10.74 | 2:54.38 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Baltzer | 2002 | 221 | 43.00 | 1:28.08 | 2:12.94 | 2:55.26 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Tobias Hufeldt | 2001 | 220 | 41.19 | 1:26.59 | 2:11.37 | 2:55.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 206 | 41.65 | 1:26.44 | 2:13.19 | 2:59.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Casper Koch | 2002 | 194 | 42.22 | 1:28.56 | 2:16.67 | 3:03.13 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 189 | 44.48 | 1:31.27 | 2:20.04 | 3:04.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Oliver Breuner | 2002 | 176 | 46.92 | 1:35.58 | 2:23.32 | 3:09.14 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 167 | 46.57 | 1:35.25 | 2:25.94 | 3:12.55 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Otto Pons Martinsen | 2002 | 141 | 47.33 | 1:39.25 | 2:32.17 | 3:23.84 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 140 | 48.41 | 1:41.68 | 2:34.97 | 3:24.09 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Gustav Chappel | 2002 | 122 | 50.07 | 1:44.66 | 2:40.28 | 3:33.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Arthur Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Roar Andersen | 2001 | DSQ | efb. v. 150m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Davidsen | 2003 | 193 | 44.26 | 1:31.53 | 2:18.56 | 3:03.41 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 184 | 46.08 | 1:33.46 | 2:21.20 | 3:06.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Christoffer Rekling | 2003 | 171 | 47.47 | 1:37.32 | 2:25.06 | 3:11.06 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | 170 | 45.60 | 1:35.16 | 2:23.97 | 3:11.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Jonathan Beck | 2004 | 166 | 46.50 | 1:36.04 | 2:25.78 | 3:12.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 142 | 47.71 | 1:39.42 | 2:32.50 | 3:23.04 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Alexander Vergereau | 2004 | 139 | 48.27 | 1:40.60 | 2:34.32 | 3:24.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Oscar Jensen | 2003 | 118 | 52.25 | 1:47.99 | 2:44.44 | 3:36.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 96 | 54.52 | 1:54.46 | 2:53.57 | 3:51.49 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Christian Røgind | 2004 | 86 | 57.35 | 1:58.78 | 3:00.71 | 4:00.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Valdemar Witt Qvist | 2003 | DSQ | efb. v.50m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 110 | 55.58 | 1:52.47 | 2:47.85 | 3:40.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Ben Hargreaves | 2005 | 103 | 56.51 | 1:54.09 | 2:50.81 | 3:46.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | 96 | 56.81 | 1:56.45 | 2:55.22 | 3:51.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | 91 | 57.56 | 1:59.19 | 3:00.75 | 3:55.65 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Sebastian Pedersen | 2005 | 87 | 1:00.13 | 2:02.58 | 2:59.84 | 3:58.95 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 581 | 33.78 | 1:09.04 | 1:46.33 | 2:23.81 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Hanna Liljegren | 1998 | 533 | 35.47 | 1:13.66 | 1:51.25 | 2:27.97 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 519 | 34.70 | 1:12.11 | 1:51.27 | 2:29.35 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | 312 | 43.10 | 1:27.91 | 2:13.03 | 2:56.84 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Skousen | 1999 | 464 | 36.37 | 1:15.80 | 1:55.62 | 2:34.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 444 | 37.18 | 1:17.15 | 1:57.56 | 2:37.33 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 436 | 38.15 | 1:18.51 | 1:59.72 | 2:38.28 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 392 | 38.27 | 1:19.38 | 2:01.99 | 2:43.93 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Sara Hassel Toubro | 1999 | 277 | 44.53 | 1:31.69 | 2:19.46 | 3:04.00 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria L. C. Pedersen | 2000 | 210 | 48.49 | 1:40.29 | 2:33.30 | 3:21.91 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 518 | 35.61 | 1:13.50 | 1:51.74 | 2:29.37 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 442 | 36.28 | 1:15.66 | 1:56.44 | 2:37.46 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Cecilie Elkjær | 2001 | 424 | 37.74 | 1:17.42 | 1:58.86 | 2:39.67 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Pernille Pedersen | 2001 | 411 | 38.56 | 1:19.91 | 2:01.78 | 2:41.41 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 408 | 38.71 | 1:19.72 | 2:01.76 | 2:41.82 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 401 | 38.40 | 1:19.51 | 2:01.16 | 2:42.70 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Lærke Knak | 2002 | 392 | 38.43 | 1:19.21 | 2:02.30 | 2:43.87 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Frederikke Echardt | 2002 | 391 | 38.43 | 1:20.57 | 2:02.78 | 2:44.05 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Sofie Krühlmann | 2002 | 366 | 39.94 | 1:23.36 | 2:06.50 | 2:47.80 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Emilie Larsen | 2001 | 361 | 39.43 | 1:22.79 | 2:06.50 | 2:48.45 | |||
GTI | ||||||||||
11 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 360 | 39.59 | 1:21.79 | 2:05.20 | 2:48.64 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Nicoline Fejer | 2001 | 343 | 39.83 | 1:24.06 | 2:07.96 | 2:51.33 | |||
GTI | ||||||||||
13 | Emma Petersen | 2002 | 331 | 41.34 | 1:25.24 | 2:11.61 | 2:53.44 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 321 | 42.74 | 1:26.79 | 2:11.50 | 2:55.26 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Camilla Andersen | 2001 | 318 | 41.84 | 1:26.18 | 2:11.42 | 2:55.77 | |||
GTI | ||||||||||
16 | Josefine Mølgaard | 2002 | 263 | 44.40 | 1:32.47 | 2:21.07 | 3:07.16 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 192 | 51.42 | 1:45.17 | 2:38.96 | 3:27.94 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 144 | 53.94 | 1:53.23 | 2:52.79 | 3:48.62 | |||
GTI | ||||||||||
- | Thyra Jørgensen | 2002 | DSQ | Ej fors bev 50m | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 395 | 38.24 | 1:20.26 | 2:02.28 | 2:43.46 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Dreier | 2004 | 300 | 42.87 | 1:28.57 | 2:15.50 | 2:59.17 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Freja Gjerløv | 2003 | 267 | 44.62 | 1:31.43 | 2:19.45 | 3:06.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 236 | 46.29 | 1:35.78 | 2:26.31 | 3:14.01 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 185 | 49.59 | 1:42.53 | 2:36.95 | 3:30.31 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 182 | 51.25 | 1:45.91 | 2:41.33 | 3:31.67 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 174 | 51.15 | 1:46.74 | 2:43.32 | 3:34.81 | |||
GTI | ||||||||||
8 | Selma Kobberø | 2004 | 170 | 50.73 | 1:45.24 | 2:41.65 | 3:36.60 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Silke Larsen | 2003 | 169 | 50.80 | 1:46.71 | 2:41.99 | 3:37.00 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Annika Egenhardt | 2003 | 160 | 52.36 | 1:48.31 | 2:46.91 | 3:40.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Laura Kaae Glendrup | 2003 | 157 | 1:33.56 | 2:46.96 | 3:42.03 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 154 | 52.47 | 1:51.93 | 2:51.20 | 3:43.87 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | 119 | 57.51 | 1:59.73 | 3:03.61 | 4:04.00 | |||
GTI | ||||||||||
14 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 115 | 57.47 | 2:01.59 | 4:06.15 | ||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | DSQ | På mave ef 125m | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 30, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 151 | 55.62 | 1:54.04 | 2:51.78 | 3:45.20 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Sophie Simmonds | 2005 | 132 | 54.53 | 1:55.44 | 2:57.85 | 3:55.41 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 129 | 56.75 | 1:59.20 | 3:00.11 | 3:57.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Julie Kolind Haunsø | 2005 | DSQ | ej fors bev 175m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:21 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:33 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | 543 | 27.95 | 59.40 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 461 | 29.23 | 1:02.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 423 | 29.95 | 1:04.57 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Jakob Helman | 1996 | 383 | 31.41 | 1:06.74 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Johan Nilsson | 1994 | 369 | 30.99 | 1:07.54 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 538 | 28.02 | 59.58 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 470 | 29.54 | 1:02.32 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Riyan Salem | 1998 | 449 | 30.06 | 1:03.29 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Jacobsen | 1997 | 437 | 30.54 | 1:03.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Adam Ringdahl | 1998 | 406 | 30.65 | 1:05.44 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Martin W. Wifstrand | 1998 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 503 | 28.88 | 1:00.93 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 458 | 29.56 | 1:02.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 452 | 29.40 | 1:03.13 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Lukas Storm | 1999 | 451 | 29.56 | 1:03.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Lucas Hansen | 1999 | 359 | 31.77 | 1:08.16 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 352 | 31.80 | 1:08.64 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 324 | 33.32 | 1:10.58 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 315 | 33.06 | 1:11.18 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Jacob Holm | 2000 | 285 | 34.71 | 1:13.61 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Ludvigsson | 2000 | 249 | 34.21 | 1:16.98 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 180 | 38.75 | 1:25.73 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 137 | 41.43 | 1:33.99 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 456 | 29.45 | 1:02.95 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Robin Falk | 2001 | 294 | 33.09 | 1:12.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 275 | 35.63 | 1:14.48 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mert Kaya | 2001 | 259 | 35.76 | 1:16.00 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 249 | 34.61 | 1:16.96 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | William W. Kofoed | 2001 | 230 | 36.28 | 1:19.09 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 217 | 37.02 | 1:20.65 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 165 | 39.93 | 1:28.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mikkel Gummer | 2002 | 158 | 42.42 | 1:29.50 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Frederik Helms | 2001 | 140 | 44.26 | 1:33.19 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mads Baltzer | 2002 | 123 | 43.88 | 1:37.27 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 85 | 47.92 | 1:49.90 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Kevin Liang | 2002 | 75 | 51.40 | 1:54.51 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Mads Enghave | 2002 | DSQ | asyn ben 60m | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 31, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 270 | 34.03 | 1:14.93 | |||||
S71 | ||||||||||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 215 | 37.51 | 1:20.87 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 150 | 43.24 | 1:31.23 | |||||
GTI | ||||||||||
4 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 134 | 43.03 | 1:34.62 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Oliver Lystlund | 2003 | 129 | 44.32 | 1:35.94 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Tobias Davidsen | 2003 | 106 | 46.71 | 1:42.43 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Marius Bugge | 2003 | 91 | 47.09 | 1:47.77 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Marco Knudsen | 2003 | DSQ | asyn ben v 75m | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:33 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 780 | 28.02 | 59.80 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 732 | 28.72 | 1:01.08 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cassandra Tran | 1997 | 631 | 29.91 | 1:04.16 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Kristine Barrett | 1998 | 610 | 30.66 | 1:04.88 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 583 | 30.48 | 1:05.86 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kathrine Barrett | 1996 | 531 | 32.12 | 1:07.97 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Hansson | 1992 | 522 | 31.79 | 1:08.37 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 473 | 32.74 | 1:10.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Hanna Liljegren | 1998 | 378 | 34.86 | 1:16.12 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 368 | 34.98 | 1:16.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Bak | 1997 | 367 | 33.87 | 1:16.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Julie Lamberth | 1996 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | 604 | 30.37 | 1:05.10 | |||||
S71 | ||||||||||
2 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 524 | 31.75 | 1:08.26 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Maria Olsen | 2000 | 516 | 32.21 | 1:08.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 506 | 31.61 | 1:09.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Felicia Huynh | 2000 | 472 | 32.64 | 1:10.66 | |||||
S71 | ||||||||||
6 | Karoline Kjær | 2000 | 298 | 37.71 | 1:22.41 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 265 | 39.84 | 1:25.69 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 244 | 41.23 | 1:27.99 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Josefine Sørensen | 2000 | 241 | 39.17 | 1:28.42 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 234 | 40.12 | 1:29.30 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 229 | 40.94 | 1:29.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 586 | 30.89 | 1:05.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Thyra Jørgensen | 2002 | 567 | 30.87 | 1:06.48 | |||||
GTI | ||||||||||
3 | Kajsa Gregersen | 2001 | 519 | 31.91 | 1:08.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Sarah Missing | 2001 | 513 | 32.28 | 1:08.75 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 488 | 32.89 | 1:09.90 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Mette S. Køhler | 2001 | 438 | 33.53 | 1:12.45 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Nicola Lindell | 2001 | 429 | 32.69 | 1:12.99 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 426 | 34.20 | 1:13.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 402 | 34.49 | 1:14.55 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Jamilla Bistrup | 2001 | 376 | 34.93 | 1:16.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lærke Knak | 2002 | 360 | 35.24 | 1:17.34 | |||||
GTI | ||||||||||
12 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 357 | 36.21 | 1:17.58 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nicoline Fejer | 2001 | 351 | 34.34 | 1:18.01 | |||||
GTI | ||||||||||
14 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 341 | 36.79 | 1:18.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Matilde Weibel | 2002 | 306 | 38.23 | 1:21.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anika Hedegaard | 2002 | 295 | 38.44 | 1:22.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Camilla Andersen | 2001 | 263 | 39.23 | 1:25.83 | |||||
GTI | ||||||||||
18 | Camilla Mølgaard | 2002 | 227 | 41.00 | 1:30.15 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sofia Levisen | 2002 | 214 | 41.49 | 1:32.00 | |||||
GTI | ||||||||||
20 | Sasia Lundhus | 2002 | 203 | 43.63 | 1:33.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Melisa Ozogul | 2002 | 191 | 44.12 | 1:35.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Emma Bille Engell | 2002 | 159 | 45.90 | 1:41.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mia Witt | 2002 | 132 | 50.02 | 1:48.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 131 | 50.33 | 1:48.34 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Ida Young Iversen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Andersen | 2001 | DNF | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Lærke Schlott Reichel | 2001 | DSQ | v 25m ud på ryg | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 268 | 40.40 | 1:25.32 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 240 | 38.71 | 1:28.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 240 | 41.84 | 1:28.58 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 238 | 40.21 | 1:28.74 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | 210 | 43.34 | 1:32.53 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 200 | 43.07 | 1:34.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Esther Hek Hansen | 2004 | 145 | 49.72 | 1:44.61 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 125 | 48.03 | 1:49.86 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Katja Lorentzen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 33, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Magnus Lundgren | 1996 | 589 | 1:05.10 | 2:13.18 | 3:21.30 | 4:29.74 | 16:54.10 | ||
Køge Svømmeklub | 5:39.13 | 6:49.36 | 7:58.30 | 9:05.59 | ||||||
10:13.52 | 11:20.20 | 12:26.76 | 13:34.18 | |||||||
14:41.41 | 15:48.34 | |||||||||
Løb 33, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Martin Nielsen | 1997 | 580 | 1:04.57 | 2:12.46 | 3:19.55 | 4:27.37 | 16:59.33 | ||
Vest-Brøndby | 5:35.27 | 6:43.71 | 7:52.33 | 9:01.59 | ||||||
10:11.29 | 11:19.68 | 12:28.40 | 13:38.07 | |||||||
14:46.85 | 15:54.86 | |||||||||
2 | Mads Johnbeck | 1997 | 482 | 1:04.26 | 2:14.80 | 3:26.09 | 4:38.83 | 18:03.71 | ||
Roskilde Svømning | 5:52.46 | 7:04.76 | 8:17.50 | 9:30.27 | ||||||
10:43.41 | 11:56.04 | 13:09.92 | 14:23.71 | |||||||
15:37.88 | 16:52.56 | |||||||||
Løb 33, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Emil Hedegaard | 1999 | 562 | 1:02.44 | 2:10.19 | 3:18.12 | 4:26.28 | 17:09.85 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:35.16 | 6:43.67 | 7:52.74 | 9:02.21 | ||||||
10:11.64 | 11:20.86 | 12:30.75 | 13:40.56 | |||||||
14:50.81 | 16:01.68 | |||||||||
2 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 529 | 1:03.81 | 2:12.83 | 3:22.91 | 4:34.20 | 17:30.91 | ||
Køge Svømmeklub | 5:44.69 | 6:56.03 | 8:07.64 | 9:18.49 | ||||||
10:30.48 | 11:40.52 | 12:50.39 | 13:59.53 | |||||||
15:08.83 | 16:19.17 | |||||||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 523 | 1:02.13 | 2:09.46 | 3:17.87 | 4:27.36 | 17:34.86 | ||
Vordingborg Svømme Klub | 5:37.76 | 6:48.57 | 8:00.14 | 9:10.89 | ||||||
10:23.68 | 11:37.34 | 12:49.28 | 13:59.87 | |||||||
15:11.27 | 16:23.34 | |||||||||
4 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 346 | 1:09.51 | 2:28.03 | 3:48.24 | 5:10.67 | 20:09.96 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:32.48 | 7:54.79 | 9:17.65 | 10:39.04 | ||||||
12:00.82 | 13:23.20 | 14:45.20 | 16:07.04 | |||||||
17:29.25 | 18:50.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 34, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Josefine Hansson | 1992 | 582 | 1:08.81 | 2:20.54 | 3:32.61 | 4:44.93 | 9:34.04 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 5:57.37 | 7:09.54 | 8:22.15 | |||||||
2 | Frederikke Dons | 1998 | 558 | 1:07.59 | 2:20.47 | 3:34.81 | 4:49.03 | 9:42.19 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:02.07 | 7:15.26 | 8:28.75 | |||||||
Løb 34, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Maria Olsen | 2000 | 548 | 1:09.90 | 2:23.77 | 3:37.07 | 4:51.47 | 9:45.49 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:04.01 | 7:17.89 | 8:32.55 | |||||||
2 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 480 | 1:10.67 | 2:26.53 | 3:42.60 | 4:59.49 | 10:11.93 | ||
GTI | 6:17.11 | 7:35.61 | 8:54.61 | |||||||
Løb 34, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 610 | 1:05.93 | 2:16.61 | 3:28.41 | 4:40.55 | 9:25.01 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:51.75 | 7:03.48 | 8:15.35 | |||||||
2 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 536 | 1:09.23 | 2:22.88 | 3:37.26 | 4:51.96 | 9:50.07 | ||
Malmö Kappsimningsklubb | 6:06.54 | 7:21.20 | 8:36.33 | |||||||
3 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 513 | 1:12.63 | 2:28.73 | 3:45.77 | 5:01.64 | 9:58.67 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 6:15.20 | 7:30.06 | 8:45.40 | |||||||
4 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 496 | 1:12.15 | 2:28.48 | 3:45.18 | 5:01.37 | 10:05.51 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 6:16.14 | 7:32.82 | 8:50.01 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Viktor Christensen | 1995 | 610 | 27.47 | 59.78 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stefan Blidarevic | 1996 | 508 | 29.97 | 1:03.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Meier | 1994 | 498 | 29.49 | 1:03.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Søren Fritzbøger | 1996 | 493 | 29.88 | 1:04.16 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johan Nilsson | 1994 | 341 | 34.12 | 1:12.57 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Lars Merl | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 510 | 29.45 | 1:03.43 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anton Andersson | 1997 | 469 | 31.16 | 1:05.25 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Kristian Svenstrup | 1998 | 463 | 30.12 | 1:05.54 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Wilquin | 1998 | 458 | 31.37 | 1:05.77 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 424 | 31.40 | 1:07.45 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Philip Agerskov | 1998 | 393 | 31.82 | 1:09.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Ulrich | 1998 | 386 | 32.71 | 1:09.59 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sam Zandi | 1998 | 358 | 34.06 | 1:11.36 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | William Lindblom | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Nielsen | 1999 | 525 | 30.05 | 1:02.85 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lukas Storm | 1999 | 473 | 30.59 | 1:05.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Thor Hvid Ulrich | 1999 | 447 | 30.70 | 1:06.28 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | 409 | 32.71 | 1:08.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Emil Hedegaard | 1999 | 406 | 33.23 | 1:08.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Hamid Owais | 2000 | 397 | 31.94 | 1:08.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 354 | 32.15 | 1:11.66 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 348 | 32.64 | 1:12.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 330 | 33.62 | 1:13.35 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Andreas L. Damgård | 2000 | 301 | 35.93 | 1:15.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Mortensen | 2000 | 298 | 36.78 | 1:15.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Johan Theis Møller | 2000 | 283 | 35.34 | 1:17.16 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Albert Nyhlén | 2000 | 273 | 36.16 | 1:18.08 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 273 | 36.17 | 1:18.13 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Magnus Windahl | 2000 | 245 | 38.30 | 1:20.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Samuel Schildt | 2000 | 215 | 40.86 | 1:24.64 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
17 | Frederik Borg | 2000 | 213 | 38.10 | 1:24.84 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Mathias Petersen | 1999 | 202 | 38.92 | 1:26.35 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Morten Kilhof | 2000 | 118 | 48.46 | 1:43.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jakob Petersen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | 362 | 32.98 | 1:11.15 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Samuel Wiktor | 2001 | 348 | 33.34 | 1:12.03 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mathias Luplau | 2001 | 332 | 33.57 | 1:13.22 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Robin Falk | 2001 | 327 | 33.46 | 1:13.59 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 325 | 33.99 | 1:13.71 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Gustav Sidenius | 2001 | 294 | 33.42 | 1:16.24 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Daniel Hartkopf | 2001 | 291 | 37.69 | 1:16.50 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mert Kaya | 2001 | 282 | 37.46 | 1:17.28 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lukas Patzer | 2002 | 279 | 34.32 | 1:17.56 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Carl Gerstenfeld | 2002 | 275 | 37.34 | 1:17.93 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Gustav Englund | 2001 | 271 | 37.75 | 1:18.34 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 263 | 38.46 | 1:19.13 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 253 | 37.32 | 1:20.17 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simon Ghidini | 2001 | 244 | 39.68 | 1:21.10 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Arvid Scott | 2001 | 244 | 37.52 | 1:21.12 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
16 | William W. Kofoed | 2001 | 244 | 36.38 | 1:21.14 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 243 | 38.28 | 1:21.19 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Tobias Hufeldt | 2001 | 233 | 39.50 | 1:22.34 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Elias Persson | 2002 | 232 | 40.61 | 1:22.43 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
20 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | 230 | 37.67 | 1:22.74 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 229 | 39.71 | 1:22.81 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Bo Beckman | 2002 | 225 | 39.77 | 1:23.28 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Lucas Jensen | 2001 | 222 | 39.09 | 1:23.69 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Albert Voldum Krog | 2001 | 219 | 39.59 | 1:24.06 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Oliver Breuner | 2002 | 197 | 41.66 | 1:27.11 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Karl Liljegren | 2001 | 195 | 40.77 | 1:27.38 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 184 | 41.26 | 1:29.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
28 | Elia Latta | 2002 | 180 | 42.95 | 1:29.66 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 173 | 42.12 | 1:30.84 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Mads Karise Væhrens | 2002 | 172 | 43.44 | 1:31.12 | |||||
GTI | ||||||||||
31 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 165 | 42.02 | 1:32.34 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
32 | Martin Jacobsen | 2002 | 155 | 44.08 | 1:34.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Kevin Liang | 2002 | 154 | 46.58 | 1:34.43 | |||||
GTI | ||||||||||
34 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 154 | 44.04 | 1:34.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Otto Pons Martinsen | 2002 | 139 | 48.22 | 1:37.78 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Frederik Helms | 2001 | 130 | 44.35 | 1:39.98 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
37 | Gustav Chappel | 2002 | 103 | 50.12 | 1:48.12 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Arthur Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Carl Magnus Krievs | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Oliver Nierfeldt | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 221 | 39.85 | 1:23.80 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 219 | 37.95 | 1:24.02 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | David Falk | 2003 | 216 | 38.58 | 1:24.48 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Valentin Wahl | 2003 | 214 | 40.00 | 1:24.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | 203 | 41.34 | 1:26.24 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Christoffer Rekling | 2003 | 199 | 40.92 | 1:26.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Rasmus Warberg | 2004 | 195 | 39.72 | 1:27.43 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 185 | 41.96 | 1:28.88 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Oliver Lystlund | 2003 | 170 | 45.17 | 1:31.52 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Marco Knudsen | 2003 | 159 | 44.57 | 1:33.55 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Mikkel Roed | 2004 | 153 | 44.23 | 1:34.70 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Niklas Dobel | 2004 | 152 | 45.35 | 1:34.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
13 | Carl Heyn Stage | 2003 | 152 | 44.01 | 1:34.96 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 151 | 42.88 | 1:35.19 | |||||
GTI | ||||||||||
15 | Jonathan Beck | 2004 | 141 | 46.22 | 1:37.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Andreas Hoffmann | 2003 | 140 | 46.40 | 1:37.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 133 | 48.20 | 1:39.28 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Alexander Vergereau | 2004 | 132 | 46.25 | 1:39.43 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
19 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 121 | 45.81 | 1:42.51 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 116 | 51.10 | 1:43.95 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Marius Hollender | 2004 | 113 | 45.92 | 1:44.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | 111 | 48.85 | 1:45.41 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
23 | Oscar Jensen | 2003 | 105 | 52.38 | 1:47.35 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
24 | Lasse Thulstrup | 2004 | 105 | 52.97 | 1:47.42 | |||||
GTI | ||||||||||
25 | Christian Røgind | 2004 | 92 | 56.44 | 1:51.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | DSQ | Ej samtidig ber. 75m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | DSQ | ryg afs på mave 50m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 119 | 47.94 | 1:43.01 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 107 | 46.99 | 1:46.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Thomas Jørgensen | 2005 | 92 | 57.33 | 1:52.30 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Ben Hargreaves | 2005 | 87 | 55.43 | 1:54.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | 72 | 57.40 | 2:01.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 734 | 29.03 | 1:03.66 | |||||
GTI | ||||||||||
2 | Christina Munkholm | 1996 | 627 | 31.79 | 1:07.10 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cassandra Tran | 1997 | 619 | 30.89 | 1:07.41 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Kristine Barrett | 1998 | 579 | 31.18 | 1:08.90 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 564 | 32.38 | 1:09.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lærke Viereck | 1997 | 480 | 33.44 | 1:13.34 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | 480 | 35.86 | 1:13.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 477 | 33.07 | 1:13.50 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Julie Bak | 1997 | 471 | 36.84 | 1:13.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sara Mikkelsen | 1997 | 464 | 34.46 | 1:14.19 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mathilde Olsen | 1998 | 457 | 33.23 | 1:14.56 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rebekka Gustafson | 1997 | 425 | 36.32 | 1:16.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Stine Boe Gad | 1997 | 302 | 41.03 | 1:25.56 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | 291 | 40.91 | 1:26.62 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Julie Lamberth | 1996 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 528 | 34.12 | 1:11.07 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | 487 | 34.68 | 1:13.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 472 | 32.86 | 1:13.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 452 | 33.93 | 1:14.82 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 429 | 34.76 | 1:16.13 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Annabella B. Wammen | 2000 | 395 | 36.09 | 1:18.28 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tilde Anderberg Richard | 1999 | 374 | 36.61 | 1:19.67 | |||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
8 | Karoline Kjær | 2000 | 362 | 36.72 | 1:20.58 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 336 | 39.46 | 1:22.57 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Augusta Jansson | 2000 | 298 | 39.63 | 1:25.97 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Josefine Sørensen | 2000 | 294 | 40.18 | 1:26.33 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 271 | 40.64 | 1:28.70 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sara Hassel Toubro | 1999 | 263 | 41.29 | 1:29.61 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Maria L. C. Pedersen | 2000 | 252 | 44.03 | 1:30.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sara Solevad | 2000 | 195 | 49.72 | 1:38.99 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Delin | 1999 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 616 | 31.37 | 1:07.49 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Regitze Gaard | 2001 | 573 | 32.70 | 1:09.15 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 542 | 30.98 | 1:10.42 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Kajsa Gregersen | 2001 | 522 | 33.16 | 1:11.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Nicola Lindell | 2001 | 512 | 33.43 | 1:11.80 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Micaela Jönsson | 2001 | 505 | 34.18 | 1:12.11 | |||||
S71 | ||||||||||
7 | Mette S. Køhler | 2001 | 503 | 33.65 | 1:12.20 | |||||
GTI | ||||||||||
8 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 463 | 34.86 | 1:14.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 454 | 35.53 | 1:14.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Pernille Pedersen | 2001 | 445 | 34.83 | 1:15.24 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Laura Lange | 2001 | 441 | 34.52 | 1:15.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andrea Paaske | 2001 | 441 | 35.21 | 1:15.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 434 | 33.59 | 1:15.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 431 | 36.13 | 1:16.05 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Frederikke Echardt | 2002 | 414 | 38.11 | 1:17.04 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Anna Andersen | 2001 | 404 | 35.86 | 1:17.69 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 370 | 37.82 | 1:19.97 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Emma Petersen | 2002 | 370 | 37.44 | 1:20.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 342 | 37.80 | 1:22.10 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Kristina Kulcsar | 2001 | 328 | 40.86 | 1:23.27 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
21 | Olivia Brophy | 2002 | 323 | 40.61 | 1:23.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Camilla Mølgaard | 2002 | 315 | 41.33 | 1:24.41 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rebekka Windahl | 2001 | 309 | 40.03 | 1:24.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anika Hedegaard | 2002 | 305 | 39.87 | 1:25.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Josefine Mølgaard | 2002 | 299 | 41.19 | 1:25.90 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alice Kron Larsson | 2001 | 294 | 40.29 | 1:26.34 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
27 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 293 | 41.37 | 1:26.46 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 289 | 39.72 | 1:26.80 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Ida Björkdahl | 2002 | 276 | 41.04 | 1:28.21 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
30 | Johanna Ingner | 2002 | 269 | 41.97 | 1:28.94 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
31 | Chastine Melhede | 2002 | 268 | 43.26 | 1:29.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
32 | Sasia Lundhus | 2002 | 266 | 42.50 | 1:29.22 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Henriette P. Hjerling | 2002 | 260 | 42.88 | 1:29.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Maja Prominczl | 2002 | 245 | 45.91 | 1:31.71 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
35 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | 225 | 44.70 | 1:34.32 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Ronja Henriksen | 2002 | 224 | 42.38 | 1:34.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Felicia Kennbäck | 2001 | 219 | 45.28 | 1:35.27 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
38 | Melisa Ozogul | 2002 | 210 | 45.45 | 1:36.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Mia Witt | 2002 | 181 | 47.48 | 1:41.54 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
40 | Michéle Maj Berggrein | 2002 | 166 | 51.50 | 1:44.49 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Ida Young Iversen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Maja Emilie Nielsen | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 406 | 35.49 | 1:17.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 343 | 38.00 | 1:22.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 335 | 39.60 | 1:22.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tine Petersen | 2003 | 323 | 38.84 | 1:23.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 312 | 39.59 | 1:24.68 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Mollie Morfelt | 2003 | 307 | 40.11 | 1:25.07 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 295 | 39.62 | 1:26.25 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 286 | 42.11 | 1:27.18 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emilie Meng | 2003 | 279 | 42.51 | 1:27.90 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 272 | 42.11 | 1:28.60 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 245 | 43.23 | 1:31.69 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Katja Lorentzen | 2003 | 236 | 43.43 | 1:32.96 | |||||
GTI | ||||||||||
13 | Rebekka Giessing | 2003 | 225 | 43.98 | 1:34.32 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 223 | 42.20 | 1:34.66 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Nielsen | 2003 | 222 | 45.01 | 1:34.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Selma Kobberø | 2004 | 219 | 47.02 | 1:35.29 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Silke Larsen | 2003 | 208 | 49.17 | 1:36.88 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Melina Degner | 2004 | 207 | 49.61 | 1:37.09 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 204 | 48.45 | 1:37.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 203 | 46.91 | 1:37.72 | |||||
GTI | ||||||||||
21 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 201 | 49.48 | 1:37.96 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
22 | Esther Hek Hansen | 2004 | 199 | 48.27 | 1:38.24 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 199 | 47.78 | 1:38.39 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Marie Bylov Larsen | 2003 | 194 | 44.35 | 1:39.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Silje Gartner | 2003 | 182 | 49.90 | 1:41.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Alma Heyn Stage | 2004 | 182 | 46.08 | 1:41.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
27 | Julie Wolter | 2003 | 182 | 46.48 | 1:41.32 | |||||
GTI | ||||||||||
28 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 176 | 48.13 | 1:42.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 170 | 49.85 | 1:43.65 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | 169 | 49.65 | 1:43.85 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
31 | Marie Reno Bernack | 2003 | 168 | 48.31 | 1:43.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sofie Bak | 2003 | 167 | 50.38 | 1:44.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Nicoline H. Baadsgaard | 2004 | 158 | 50.26 | 1:46.15 | |||||
GTI | ||||||||||
34 | Elisabeth Them Jensen | 2004 | 157 | 54.01 | 1:46.45 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
35 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 140 | 50.75 | 1:50.43 | |||||
GTI | ||||||||||
36 | Elisabeth Roskær | 2004 | 137 | 53.98 | 1:51.25 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
37 | Annika Egenhardt | 2003 | 137 | 52.25 | 1:51.39 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Clara Schmedes | 2004 | 128 | 55.89 | 1:53.75 | |||||
GTI | ||||||||||
39 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 120 | 55.43 | 1:56.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
40 | Ida Mørk | 2004 | 104 | 1:02.75 | 2:01.80 | |||||
GTI | ||||||||||
41 | Kathrine Langebek | 2004 | 97 | 1:01.14 | 2:04.65 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Michelsen | 2003 | DSQ | ej sam berø v 75m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Ellen Mølbak Petersen | 2004 | DSQ | ej ryg lig ef 50m | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Freya Christensen | 2004 | DSQ | Svøm på mave ef 25m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | DSQ | Svøm mave ef 25 m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 240 | 42.57 | 1:32.39 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | 153 | 50.90 | 1:47.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | 116 | 52.79 | 1:57.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Sophie Simmonds | 2005 | 98 | 58.50 | 2:04.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 93 | 1:02.28 | 2:06.45 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | DSQ | ej sam berør v 75m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Kolind Haunsø | 2005 | DSQ | asyn arm i br 60m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Meier | 1994 | 485 | 28.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 398 | 30.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Huban | 1996 | 331 | 32.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Andersen | 1998 | 410 | 30.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | 402 | 30.62 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 394 | 30.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Hugo Gustafsson | 1997 | 345 | 32.21 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 427 | 30.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 413 | 30.36 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Marcus Rappenborg | 1999 | 401 | 30.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | David Siöland | 2000 | 331 | 32.67 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Albert Nyhlén | 2000 | 274 | 34.78 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Anders Ludvigsson | 2000 | 258 | 35.51 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 231 | 36.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Filip Kutlesovski | 2000 | 225 | 37.17 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | 329 | 32.74 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Samuel Wiktor | 2001 | 294 | 33.98 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 289 | 34.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 270 | 34.94 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Baltzer | 2002 | 193 | 39.12 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Casper Koch | 2002 | 192 | 39.17 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Tor Ejrnæs | 2002 | 181 | 39.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Cesar Lindberg | 2002 | 177 | 40.23 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | August Ryom | 2002 | 141 | 43.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 298 | 33.85 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 194 | 39.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 182 | 39.87 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | 136 | 43.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikolaj Ammonsen | 2004 | 130 | 44.59 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Marius Hollender | 2004 | 127 | 44.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mathias Parkhøi | 2003 | 114 | 46.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emil Søby | 2004 | 111 | 46.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Bertram Nyegaard | 2004 | 108 | 47.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mads Dolang | 2004 | 105 | 47.87 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 103 | 48.19 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Oscar Isberg | 2004 | 102 | 48.34 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 97 | 49.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | William F. Villumsen | 2003 | 96 | 49.24 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 94 | 49.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 93 | 49.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 91 | 50.14 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Lasse Thulstrup | 2004 | 90 | 50.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Villads Arfelt | 2004 | 89 | 50.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Xander Pontoppidan | 2003 | 87 | 50.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Matias Buus Hansen | 2003 | 86 | 51.21 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Nico Olsen | 2003 | 83 | 51.67 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 82 | 51.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 81 | 52.17 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 77 | 52.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
26 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 76 | 53.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 76 | 53.37 | ||||||
GTI | ||||||||||
28 | Josef Kindy | 2003 | 72 | 54.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 68 | 55.16 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 66 | 55.69 | ||||||
GTI | ||||||||||
31 | William Mitchell | 2004 | 66 | 55.93 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Esben Rasmussen | 2004 | 65 | 55.97 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 63 | 56.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | 57 | 58.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | 51 | 1:00.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Kasper Kusk | 2003 | 50 | 1:01.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Kevin L. Henningsen | 2004 | 47 | 1:02.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Villads Lund Larsen | 2004 | 37 | 1:07.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Frode Sejlø Andersen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 135 | 44.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 108 | 47.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 95 | 49.53 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | 92 | 50.05 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 85 | 51.41 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 83 | 51.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | 82 | 51.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | William Breuner | 2005 | 79 | 52.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 79 | 52.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 71 | 54.47 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 68 | 55.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Cilas Madsen | 2005 | 60 | 57.49 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Daniel Bastholm | 2005 | 59 | 57.87 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Mathias Olsen | 2005 | 58 | 58.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Anton Larsen | 2005 | 58 | 58.25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Marius Mains | 2005 | 49 | 1:01.57 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 47 | 1:02.27 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 46 | 1:03.04 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Kristian S. Sørensen | 2005 | DSQ | ej fors bev v 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 510 | 32.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Hanna Liljegren | 1998 | 471 | 33.03 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Frederikke Dons | 1998 | 453 | 33.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nathalie Lindh | 1998 | 365 | 35.96 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 343 | 36.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Stine Boe Gad | 1997 | 199 | 44.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | 542 | 31.52 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 465 | 33.17 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simone Bukholt | 1999 | 447 | 33.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | My Weitling | 2000 | 443 | 33.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Grahovac | 1999 | 441 | 33.74 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Signe Skousen | 1999 | 432 | 33.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tove Lennartsson | 2000 | 425 | 34.18 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 389 | 35.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mette Hegelund | 2000 | 382 | 35.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 326 | 37.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nicole Olofsson | 1999 | 261 | 40.19 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Olivia Torres | 1999 | 258 | 40.36 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Victoria Kappel | 2000 | 223 | 42.33 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | 516 | 32.03 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 469 | 33.06 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Cecilie Elkjær | 2001 | 427 | 34.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 389 | 35.20 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 381 | 35.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Krühlmann | 2002 | 346 | 36.59 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Isabelle Odén | 2002 | 307 | 38.06 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
8 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | 298 | 38.45 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Bille Engell | 2002 | 257 | 40.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Alma Kondrup Hansen | 2002 | 251 | 40.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Chastine Melhede | 2002 | 202 | 43.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Ulrikke Veje | 2002 | 194 | 44.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 194 | 44.39 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Caroline Gerlach | 2002 | 135 | 50.07 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 365 | 35.94 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | 335 | 36.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 230 | 41.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Freja Gjerløv | 2003 | 223 | 42.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 198 | 44.04 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 191 | 44.58 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 182 | 45.31 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | 167 | 46.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Benedicte Them Jensen | 2004 | 159 | 47.43 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Reno Bernack | 2003 | 154 | 47.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 146 | 48.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Lili Young Iversen | 2004 | 144 | 48.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 143 | 49.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Julie Nelkop | 2004 | 125 | 51.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 123 | 51.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
16 | Amalie Nissov-Johannsen | 2003 | 115 | 52.73 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 112 | 53.16 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Andrea Bruhn Kyhnæb | 2004 | 103 | 54.69 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Ulrika Paaske | 2004 | 97 | 55.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Ida Mørk | 2004 | 92 | 56.91 | ||||||
GTI | ||||||||||
21 | Mathilde Svendsen | 2004 | 91 | 57.12 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Freja Lemann Bunch | 2004 | 80 | 59.58 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Kathrine Langebek | 2004 | 74 | 1:01.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 38, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Liv Madsen | 2006 | 139 | 49.54 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Annika Britt Larsen | 2005 | 130 | 50.71 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | 127 | 51.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 121 | 51.83 | ||||||
GTI | ||||||||||
5 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 116 | 52.59 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 114 | 52.86 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | 111 | 53.40 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Asta Palmund | 2005 | 105 | 54.44 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Julie Segato | 2005 | 104 | 54.63 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Emma Hou Theilade Klausen | 2005 | 97 | 55.77 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Nina Frydenberg Laursen | 2005 | 91 | 56.95 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Ida Jacobsen | 2005 | 84 | 58.62 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Juliane Andersen | 2005 | 73 | 1:01.25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Anna Aakjær Lassen | 2005 | 73 | 1:01.29 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Lærke Marie Clausen | 2005 | 72 | 1:01.72 | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:36 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hils Drenge 1 | 1995 | 620 | 1:37.73 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 24.92 | 24.92 | |||||||
Søren Fritzbøger | 1996 | 24.05 | 48.97 | |||||||
Stefan Blidarevic | 1996 | 24.19 | 1:13.16 | |||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 24.57 | 1:37.73 | |||||||
2 | Vstp Drenge 1 | 1993 | 610 | 1:38.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Lars Merl | 1993 | 24.57 | 24.57 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 24.56 | 49.13 | |||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 25.33 | 1:14.46 | |||||||
Viktor Christensen | 1995 | 23.82 | 1:38.28 | |||||||
3 | Hvidovre Herrer 1 | 1994 | 589 | 1:39.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 25.67 | 25.67 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 25.14 | 50.81 | |||||||
Marcus Rappenborg | 1999 | 24.74 | 1:15.55 | |||||||
Søren Meier | 1994 | 23.88 | 1:39.43 | |||||||
4 | Vest Herrer | 1993 | 554 | 1:41.48 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oliver Mirkovic | 1993 | 25.53 | 25.53 | |||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 25.32 | 50.85 | |||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 25.91 | 1:16.76 | |||||||
Martin Nielsen | 1997 | 24.72 | 1:41.48 | |||||||
5 | GTI Drenge 1 | 1990 | 496 | 1:45.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 24.98 | 24.98 | |||||||
Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 25.09 | 50.07 | |||||||
Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 29.29 | 1:19.36 | |||||||
Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 25.92 | 1:45.28 | |||||||
6 | Kvik Drenge B1 | 1998 | 488 | 1:45.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Lukas Storm | 1999 | 26.13 | 26.13 | |||||||
Mads Andersen | 1998 | 26.81 | 52.94 | |||||||
Thor Hvid Ulrich | 1999 | 26.47 | 1:19.41 | |||||||
Emil Hedegaard | 1999 | 26.46 | 1:45.87 | |||||||
7 | Vstp Drenge 2 | 1997 | 470 | 1:47.15 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Riyan Salem | 1998 | 26.47 | 53.58 | |||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 26.78 | 1:20.36 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 26.79 | 1:47.15 | |||||||
8 | Kvik Drenge B2 | 2000 | 353 | 1:57.95 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 27.25 | 27.25 | |||||||
Lucas Alexander Meng | 2000 | 28.37 | 55.62 | |||||||
Kristian Mortensen | 2000 | 29.67 | 1:25.29 | |||||||
Lukas Malvig Andersen | 2003 | 32.66 | 1:57.95 | |||||||
9 | Hvidovre Herrer 2 | 1999 | 344 | 1:58.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Hamid Owais | 2000 | 27.59 | 27.59 | |||||||
Magnus Windahl | 2000 | 31.72 | 59.31 | |||||||
Tobias Hufeldt | 2001 | 31.33 | 1:30.64 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 28.33 | 1:58.97 | |||||||
- | Roskilde Drenge 1 | 1995 | DSQ | ts 3 skift | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Mads Johnbeck | 1997 | 26.21 | 26.21 | |||||||
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kvik Drenge C1 | 2001 | 403 | 1:52.78 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 27.58 | 27.58 | |||||||
Ole Damgaard | 2002 | 28.27 | 55.85 | |||||||
Gustav Sidenius | 2001 | 27.90 | 1:23.75 | |||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 29.03 | 1:52.78 | |||||||
2 | GTI Drenge 2 | 2001 | 365 | 1:56.56 | ||||||
GTI | ||||||||||
Hans Mølbak Petersen | 2001 | 27.28 | 27.28 | |||||||
Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 29.13 | 56.41 | |||||||
Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 30.82 | 1:27.23 | |||||||
Mads Enghave | 2002 | 29.33 | 1:56.56 | |||||||
3 | C-1 | 2001 | 352 | 1:58.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 30.13 | 1:00.29 | |||||||
Daniel Hartkopf | 2001 | 30.02 | 1:30.31 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 27.70 | 1:58.01 | |||||||
4 | Vest Drenge | 2001 | 306 | 2:03.70 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Andreas Brink-Frerup | 2001 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Marcus G. Gjettermann | 2001 | 30.43 | 1:01.31 | |||||||
Thor Nielsen | 2002 | 32.97 | 1:34.28 | |||||||
Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 29.42 | 2:03.70 | |||||||
5 | Kvik Drenge C2 | 2001 | 253 | 2:11.63 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Roar Andersen | 2001 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Mike Johansen | 2001 | 30.92 | 1:01.10 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 34.33 | 1:35.43 | |||||||
Lucas Sirek Larsen | 2002 | 36.20 | 2:11.63 | |||||||
6 | C-2 | 2001 | 252 | 2:11.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Jonathan Eskildsen | 2003 | 32.98 | 1:06.76 | |||||||
Johan Krohn Olsen | 2001 | 33.58 | 1:40.34 | |||||||
August Ryom | 2002 | 31.47 | 2:11.81 | |||||||
7 | GTI Drenge 3 | 2002 | 223 | 2:17.43 | ||||||
GTI | ||||||||||
Casper Koch | 2002 | 34.41 | 34.41 | |||||||
Mads Baltzer | 2002 | 34.90 | 1:09.31 | |||||||
Marco Knudsen | 2003 | 35.94 | 1:45.25 | |||||||
Mads Karise Væhrens | 2002 | 32.18 | 2:17.43 | |||||||
8 | GTI Drenge 4 | 2004 | 130 | 2:44.32 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emil Søby | 2004 | 41.72 | 41.72 | |||||||
Alexander Marcus Englev | 2004 | 40.44 | 1:22.16 | |||||||
Mads Dolang | 2004 | 42.02 | 2:04.18 | |||||||
Sigurd Bach Thune | 2004 | 40.14 | 2:44.32 | |||||||
9 | Roskilde Drenge 3 | 2002 | 109 | 2:54.44 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 42.17 | 42.17 | |||||||
William Breuner | 2005 | 44.88 | 1:27.05 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 53.14 | 2:20.19 | |||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 34.25 | 2:54.44 | |||||||
10 | Roskilde Drenge 4 | 2004 | 67 | 3:24.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 49.95 | 49.95 | |||||||
Frode Sejlø Andersen | 2004 | 52.00 | 1:41.95 | |||||||
Anton Larsen | 2005 | |||||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 3:24.95 | 3:24.95 | |||||||
- | Hvidovre Drenge C | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 31.48 | 31.48 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:36 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | GTI Piger 1 | 1997 | 696 | 1:49.45 | ||||||
GTI | ||||||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 25.73 | 25.73 | |||||||
Kristine Barrett | 1998 | 27.62 | 53.35 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 28.26 | 1:21.61 | |||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 27.84 | 1:49.45 | |||||||
2 | Vstp Piger 1 | 1990 | 686 | 1:50.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Christina Munkholm | 1996 | 26.65 | 26.65 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 28.53 | 55.18 | |||||||
Sabrina Wielsøe | 1990 | 26.92 | 1:22.10 | |||||||
Astrid Delin | 1999 | 27.91 | 1:50.01 | |||||||
3 | Kvik Piger B1 | 2000 | 638 | 1:52.67 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 28.73 | 56.73 | |||||||
Regitze Gaard | 2001 | 28.26 | 1:24.99 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | 27.68 | 1:52.67 | |||||||
4 | Hils Damer 1 | 1996 | 609 | 1:54.45 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 28.90 | 57.27 | |||||||
Rikke Mundt Lohse | 1996 | 29.09 | 1:26.36 | |||||||
My Weitling | 2000 | 28.09 | 1:54.45 | |||||||
5 | Roskilde Piger 1 | 1997 | 589 | 1:55.72 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Lærke Viereck | 1997 | 28.43 | 28.43 | |||||||
Andrea Paaske | 2001 | 29.93 | 58.36 | |||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 29.36 | 1:27.72 | |||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 28.00 | 1:55.72 | |||||||
6 | GTI Piger 2 | 1999 | 575 | 1:56.68 | ||||||
GTI | ||||||||||
Nicoline Fejer | 2001 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Methea Wissing-Thornberg | 1999 | 28.74 | 58.69 | |||||||
Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 29.28 | 1:27.97 | |||||||
Emilie Larsen | 2001 | 28.71 | 1:56.68 | |||||||
7 | Vest Damer | 1996 | 569 | 1:57.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Sara Mikkelsen | 1997 | 29.31 | 59.16 | |||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 29.61 | 1:28.77 | |||||||
Sarah Missing | 2001 | 28.27 | 1:57.04 | |||||||
8 | Kvik Piger B2 | 2000 | 534 | 1:59.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Liva Schmid | 2000 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 29.41 | 59.22 | |||||||
Maria Olsen | 2000 | 30.17 | 1:29.39 | |||||||
Victoria Martensen Norden | 2001 | 30.22 | 1:59.61 | |||||||
9 | Hvidovre Damer 2 | 2001 | 524 | 2:00.31 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Laura Lange | 2001 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 30.37 | 1:01.06 | |||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 29.47 | 1:30.53 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 29.78 | 2:00.31 | |||||||
10 | Hils Damer 2 | 1996 | 519 | 2:00.73 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 30.35 | 30.35 | |||||||
Julie Leth-Petersen | 1997 | 29.14 | 59.49 | |||||||
Rebekka Gustafson | 1997 | 30.86 | 1:30.35 | |||||||
Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 30.38 | 2:00.73 | |||||||
11 | Vstp Piger 2 | 2000 | 511 | 2:01.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 30.49 | 1:00.98 | |||||||
Anna Andersen | 2001 | 30.57 | 1:31.55 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 29.82 | 2:01.37 | |||||||
12 | Hvidovre Damer 1 | 1996 | 505 | 2:01.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Frederikke Dons | 1998 | 27.71 | 27.71 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 35.46 | 1:03.17 | |||||||
Simone Bukholt | 1999 | 29.19 | 1:32.36 | |||||||
Julie Bak | 1997 | 29.48 | 2:01.84 | |||||||
13 | Solrød Piger 1 | 1999 | 374 | 2:14.65 | ||||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Sara Hassel Toubro | 1999 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Victoria Kappel | 2000 | 35.37 | 1:10.03 | |||||||
Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 32.98 | 1:43.01 | |||||||
Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 31.64 | 2:14.65 | |||||||
- | Køge C-Piger 1 | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Josefine Mølgaard | 2002 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Løb 40, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kvik Piger C1 | 2003 | 442 | 2:07.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Tine Petersen | 2003 | 30.66 | 30.66 | |||||||
Sarah Sirek Hansen | 2003 | 32.57 | 1:03.23 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 32.32 | 1:35.55 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 31.79 | 2:07.34 | |||||||
2 | Kvik Piger C2 | 2003 | 372 | 2:14.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 34.98 | 1:07.05 | |||||||
Emilie Meng | 2003 | 33.84 | 1:40.89 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 33.97 | 2:14.86 | |||||||
3 | GTI Piger 3 | 2003 | 248 | 2:34.36 | ||||||
GTI | ||||||||||
Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Emma Hebsgaard Nielsen | 2003 | 40.27 | 1:18.86 | |||||||
Julie Wolter | 2003 | 38.75 | 1:57.61 | |||||||
Katja Lorentzen | 2003 | 36.75 | 2:34.36 | |||||||
4 | Hvidover Piger C | 2003 | 214 | 2:42.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Marie Reno Bernack | 2003 | 40.67 | 40.67 | |||||||
Emma Bruhn | 2003 | 40.78 | 1:21.45 | |||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 40.72 | 2:02.17 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 39.89 | 2:42.06 | |||||||
5 | Køge C-Piger 2 | 2003 | 167 | 2:55.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Elisabeth Them Jensen | 2004 | 41.96 | 41.96 | |||||||
Silje Gartner | 2003 | 40.96 | 1:22.92 | |||||||
Kathrine Langebek | 2004 | 50.41 | 2:13.33 | |||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 42.66 | 2:55.99 | |||||||
6 | GTI Piger 4 | 2004 | 155 | 3:00.32 | ||||||
GTI | ||||||||||
Ida V. H. Mathiesen | 2005 | 44.64 | 44.64 | |||||||
Isabel Refdahl Thoudahl | 2005 | 46.38 | 1:31.02 | |||||||
Annika Britt Larsen | 2005 | 44.04 | 2:15.06 | |||||||
Julie Liv Madsen | 2006 | 45.26 | 3:00.32 | |||||||
7 | Roskilde Piger 4 | 2004 | 108 | 3:23.70 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 50.48 | 50.48 | |||||||
Asta Palmund | 2005 | 49.49 | 1:39.97 | |||||||
Julie Nelkop | 2004 | 47.67 | 2:27.64 | |||||||
Ulrika Paaske | 2004 | 56.06 | 3:23.70 | |||||||
- | Vest Piger | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 17:41 |