Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | 587 | 30.87 | 1:04.22 | 1:35.89 | 2:06.70 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Andersen | 1998 | 468 | 32.27 | 1:06.57 | 1:41.69 | 2:16.63 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Anton Andersson | 1997 | 449 | 33.23 | 1:08.25 | 1:43.18 | 2:18.54 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Kristian Svenstrup | 1998 | 421 | 33.07 | 1:08.21 | 1:44.62 | 2:21.47 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Engdal | 1998 | 397 | 34.23 | 1:10.88 | 1:48.39 | 2:24.28 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | 384 | 35.48 | 1:13.49 | 1:50.30 | 2:25.93 | |||
GTI | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 400 | 34.91 | 1:11.26 | 1:48.65 | 2:23.99 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 370 | 34.53 | 1:12.72 | 1:50.38 | 2:27.79 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Magnus Windahl | 2000 | DNF | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Alexander Trudov | 1999 | DSQ | Fuld neddyk afs.200 | ||||||
S71 | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 402 | 34.22 | 1:11.12 | 1:48.40 | 2:23.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | 401 | 34.23 | 1:11.53 | 1:48.39 | 2:23.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mike Johansen | 2001 | 340 | 36.65 | 1:15.53 | 1:54.11 | 2:31.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Gustav Sidenius | 2001 | 329 | 35.76 | 1:14.28 | 1:53.82 | 2:33.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 319 | 36.62 | 1:15.37 | 1:55.71 | 2:35.15 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Luplau | 2001 | 317 | 36.28 | 1:16.08 | 1:56.53 | 2:35.52 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ole Damgaard | 2002 | 317 | 36.65 | 1:16.00 | 1:55.61 | 2:35.61 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
8 | Mads Enghave | 2002 | 251 | 39.62 | 1:23.44 | 2:07.92 | 2:48.03 | |||
GTI | ||||||||||
9 | Albert Voldum Krog | 2001 | 230 | 41.81 | 1:26.30 | 2:09.84 | 2:53.03 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Johan Krohn Olsen | 2001 | 225 | 41.80 | 1:26.26 | 2:10.74 | 2:54.38 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Baltzer | 2002 | 221 | 43.00 | 1:28.08 | 2:12.94 | 2:55.26 | |||
GTI | ||||||||||
12 | Tobias Hufeldt | 2001 | 220 | 41.19 | 1:26.59 | 2:11.37 | 2:55.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 206 | 41.65 | 1:26.44 | 2:13.19 | 2:59.38 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Casper Koch | 2002 | 194 | 42.22 | 1:28.56 | 2:16.67 | 3:03.13 | |||
GTI | ||||||||||
15 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 189 | 44.48 | 1:31.27 | 2:20.04 | 3:04.85 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Oliver Breuner | 2002 | 176 | 46.92 | 1:35.58 | 2:23.32 | 3:09.14 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 167 | 46.57 | 1:35.25 | 2:25.94 | 3:12.55 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Otto Pons Martinsen | 2002 | 141 | 47.33 | 1:39.25 | 2:32.17 | 3:23.84 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 140 | 48.41 | 1:41.68 | 2:34.97 | 3:24.09 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Gustav Chappel | 2002 | 122 | 50.07 | 1:44.66 | 2:40.28 | 3:33.38 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Arthur Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Roar Andersen | 2001 | DSQ | efb. v. 150m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Davidsen | 2003 | 193 | 44.26 | 1:31.53 | 2:18.56 | 3:03.41 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | 184 | 46.08 | 1:33.46 | 2:21.20 | 3:06.43 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Christoffer Rekling | 2003 | 171 | 47.47 | 1:37.32 | 2:25.06 | 3:11.06 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Andreas Hoffmann | 2003 | 170 | 45.60 | 1:35.16 | 2:23.97 | 3:11.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Jonathan Beck | 2004 | 166 | 46.50 | 1:36.04 | 2:25.78 | 3:12.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
6 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 142 | 47.71 | 1:39.42 | 2:32.50 | 3:23.04 | |||
GTI | ||||||||||
7 | Alexander Vergereau | 2004 | 139 | 48.27 | 1:40.60 | 2:34.32 | 3:24.72 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Oscar Jensen | 2003 | 118 | 52.25 | 1:47.99 | 2:44.44 | 3:36.10 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | 96 | 54.52 | 1:54.46 | 2:53.57 | 3:51.49 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Christian Røgind | 2004 | 86 | 57.35 | 1:58.78 | 3:00.71 | 4:00.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Valdemar Witt Qvist | 2003 | DSQ | efb. v.50m | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 110 | 55.58 | 1:52.47 | 2:47.85 | 3:40.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Ben Hargreaves | 2005 | 103 | 56.51 | 1:54.09 | 2:50.81 | 3:46.29 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | 96 | 56.81 | 1:56.45 | 2:55.22 | 3:51.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | 91 | 57.56 | 1:59.19 | 3:00.75 | 3:55.65 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Sebastian Pedersen | 2005 | 87 | 1:00.13 | 2:02.58 | 2:59.84 | 3:58.95 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 13:53 |