Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 709 | 28.52 | 1:04.05 | 1:45.46 | 2:18.11 | |||
GTI | ||||||||||
2 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 630 | 30.86 | 1:07.17 | 1:49.91 | 2:23.70 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Leth-Petersen | 1997 | 566 | 32.19 | 1:11.88 | 1:52.51 | 2:28.88 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Dons | 1998 | 526 | 32.83 | 1:13.12 | 1:58.78 | 2:32.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 511 | 32.03 | 1:11.16 | 1:57.40 | 2:34.07 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Julie Lamberth | 1996 | 507 | 33.44 | 1:13.83 | 1:58.25 | 2:34.46 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Olsen | 1998 | 412 | 34.40 | 1:13.97 | 2:04.89 | 2:45.56 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 540 | 33.92 | 1:13.87 | 1:55.90 | 2:31.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | 501 | 33.67 | 1:15.22 | 1:58.76 | 2:35.04 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Felicia Huynh | 2000 | 473 | 33.38 | 1:16.26 | 2:01.50 | 2:38.09 | |||
S71 | ||||||||||
4 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 448 | 33.61 | 1:15.46 | 2:03.98 | 2:40.92 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 443 | 37.61 | 1:18.55 | 2:04.52 | 2:41.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 432 | 36.49 | 1:16.97 | 2:04.95 | 2:42.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Karoline Kjær | 2000 | 380 | 37.10 | 1:19.60 | 2:10.95 | 2:50.07 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 375 | 37.40 | 1:25.48 | 2:11.84 | 2:50.81 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Johanne Vium-Heinesen | 2000 | 348 | 40.67 | 1:25.79 | 2:16.17 | 2:55.06 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | 296 | 45.20 | 1:27.41 | 2:24.70 | 3:04.75 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Josefine Sørensen | 2000 | 287 | 41.11 | 1:28.59 | 2:24.66 | 3:06.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Sara Hassel Toubro | 1999 | 276 | 44.11 | 1:30.97 | 2:27.83 | 3:09.00 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sara Solevad | 2000 | 225 | 50.93 | 1:43.20 | 2:38.71 | 3:22.46 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 605 | 32.54 | 1:10.09 | 1:50.88 | 2:25.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Sofie Hansen | 2002 | 571 | 32.21 | 1:10.80 | 1:53.78 | 2:28.44 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 492 | 32.58 | 1:13.22 | 2:00.04 | 2:35.96 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nicola Lindell | 2001 | 473 | 32.89 | 1:14.88 | 2:02.00 | 2:38.02 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Emma Brogaard | 2001 | 457 | 35.99 | 1:13.83 | 2:04.79 | 2:39.87 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Elkjær | 2001 | 456 | 33.37 | 1:12.74 | 2:00.81 | 2:39.98 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 452 | 36.11 | 1:17.95 | 2:02.77 | 2:40.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josephine Mikkelsen | 2002 | 440 | 36.37 | 1:18.68 | 2:07.05 | 2:41.91 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Emma Mikkelsen | 2001 | 388 | 38.55 | 1:23.96 | 2:11.43 | 2:48.82 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Anna Andersen | 2001 | 387 | 39.20 | 1:18.90 | 2:09.36 | 2:48.97 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 385 | 36.44 | 1:21.22 | 2:11.82 | 2:49.32 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 384 | 38.30 | 1:22.20 | 2:12.12 | 2:49.45 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Mølgaard | 2002 | 341 | 39.98 | 1:26.74 | 2:15.91 | 2:56.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kristina Kulcsar | 2001 | 330 | 40.21 | 1:28.17 | 2:18.61 | 2:58.21 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
15 | Rebekka Windahl | 2001 | 328 | 40.17 | 1:25.09 | 2:16.74 | 2:58.47 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 322 | 40.89 | 1:27.67 | 2:19.76 | 2:59.68 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Johanna Ingner | 2002 | 317 | 40.11 | 1:26.02 | 2:20.73 | 3:00.59 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 303 | 43.04 | 1:28.99 | 2:22.66 | 3:03.31 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Josefine Mølgaard | 2002 | 300 | 39.92 | 1:30.22 | 2:20.91 | 3:03.92 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 268 | 41.91 | 1:31.13 | 2:26.38 | 3:11.02 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Ida Björkdahl | 2002 | 267 | 41.29 | 1:28.84 | 2:26.72 | 3:11.18 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
22 | Henriette P. Hjerling | 2002 | 260 | 44.98 | 1:34.32 | 2:29.71 | 3:12.94 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Maja Prominczl | 2002 | 245 | 45.11 | 1:36.05 | 2:32.02 | 3:16.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Ronja Henriksen | 2002 | 236 | 47.09 | 1:34.15 | 2:36.31 | 3:19.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Melisa Ozogul | 2002 | 230 | 44.84 | 1:35.73 | 2:37.01 | 3:20.90 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Mia Witt | 2002 | 196 | 50.66 | 1:42.73 | 2:47.42 | 3:32.04 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Chastine Melhede | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Celia Puggaard | 2003 | 371 | 37.58 | 1:19.99 | 2:12.27 | 2:51.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 343 | 38.35 | 1:26.93 | 2:14.95 | 2:56.00 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | 339 | 38.07 | 1:22.71 | 2:17.45 | 2:56.68 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Caroline Brink | 2003 | 332 | 40.40 | 1:23.46 | 2:16.29 | 2:57.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Tine Petersen | 2003 | 303 | 43.13 | 1:29.59 | 2:25.91 | 3:03.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | 298 | 42.14 | 1:28.54 | 2:25.22 | 3:04.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Naya Modin Thomsen | 2003 | 296 | 41.71 | 1:31.81 | 2:25.02 | 3:04.84 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 294 | 39.23 | 1:27.41 | 2:20.32 | 3:05.09 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Michelsen | 2003 | 278 | 43.61 | 1:32.31 | 2:25.88 | 3:08.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
10 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 277 | 45.14 | 1:32.86 | 2:26.74 | 3:08.86 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emilie Meng | 2003 | 270 | 44.15 | 1:33.86 | 2:26.33 | 3:10.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Mollie Morfelt | 2003 | 266 | 44.31 | 1:31.68 | 2:26.72 | 3:11.35 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 255 | 42.85 | 1:32.81 | 2:31.58 | 3:14.17 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
14 | Freja Gjerløv | 2003 | 245 | 46.22 | 1:36.50 | 2:33.75 | 3:16.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | 229 | 47.65 | 1:38.77 | 2:37.43 | 3:21.19 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 217 | 49.52 | 1:41.82 | 2:42.35 | 3:24.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Melina Degner | 2004 | 207 | 52.97 | 1:49.13 | 2:43.19 | 3:27.94 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 199 | 50.04 | 1:44.41 | 2:42.37 | 3:30.84 | |||
GTI | ||||||||||
19 | Esther Hek Hansen | 2004 | 198 | 50.79 | 1:45.65 | 2:45.96 | 3:31.22 | |||
GTI | ||||||||||
20 | Anne-Sofie Devantier | 2004 | 167 | 51.66 | 1:45.96 | 2:54.08 | 3:43.56 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Annika Egenhardt | 2003 | 161 | 52.89 | 1:47.45 | 2:54.21 | 3:46.27 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Clara Dreier | 2004 | DSQ | fl. fly bens.ef.125m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Elisabeth Them Jensen | 2004 | DSQ | ej sam ber. v 25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Freya Christensen | 2004 | DSQ | arme frem u vand 25m | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Silke Larsen | 2003 | DSQ | ej rygl. i afslut | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | 215 | 50.67 | 1:42.43 | 2:39.07 | 3:25.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:13 |