Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Meier | 1994 | 485 | 28.77 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 398 | 30.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver Huban | 1996 | 331 | 32.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Andersen | 1998 | 410 | 30.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | 402 | 30.62 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 394 | 30.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Hugo Gustafsson | 1997 | 345 | 32.21 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 427 | 30.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
2 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 413 | 30.36 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Marcus Rappenborg | 1999 | 401 | 30.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | David Siöland | 2000 | 331 | 32.67 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Albert Nyhlén | 2000 | 274 | 34.78 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Anders Ludvigsson | 2000 | 258 | 35.51 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 231 | 36.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Filip Kutlesovski | 2000 | 225 | 37.17 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | 329 | 32.74 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Samuel Wiktor | 2001 | 294 | 33.98 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Rasmus Danielsen | 2001 | 289 | 34.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Daugbjerg | 2001 | 270 | 34.94 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Baltzer | 2002 | 193 | 39.12 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Casper Koch | 2002 | 192 | 39.17 | ||||||
GTI | ||||||||||
7 | Tor Ejrnæs | 2002 | 181 | 39.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Cesar Lindberg | 2002 | 177 | 40.23 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | August Ryom | 2002 | 141 | 43.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | William Bevréus | 2003 | 298 | 33.85 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 194 | 39.02 | ||||||
GTI | ||||||||||
3 | Jesper Funch Jørgensen | 2003 | 182 | 39.87 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | 136 | 43.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nikolaj Ammonsen | 2004 | 130 | 44.59 | ||||||
GTI | ||||||||||
6 | Marius Hollender | 2004 | 127 | 44.96 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mathias Parkhøi | 2003 | 114 | 46.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emil Søby | 2004 | 111 | 46.94 | ||||||
GTI | ||||||||||
9 | Bertram Nyegaard | 2004 | 108 | 47.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mads Dolang | 2004 | 105 | 47.87 | ||||||
GTI | ||||||||||
11 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 103 | 48.19 | ||||||
GTI | ||||||||||
12 | Oscar Isberg | 2004 | 102 | 48.34 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 97 | 49.20 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | William F. Villumsen | 2003 | 96 | 49.24 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 94 | 49.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 93 | 49.73 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
17 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 91 | 50.14 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Lasse Thulstrup | 2004 | 90 | 50.28 | ||||||
GTI | ||||||||||
19 | Villads Arfelt | 2004 | 89 | 50.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Xander Pontoppidan | 2003 | 87 | 50.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Matias Buus Hansen | 2003 | 86 | 51.21 | ||||||
GTI | ||||||||||
22 | Nico Olsen | 2003 | 83 | 51.67 | ||||||
GTI | ||||||||||
23 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 82 | 51.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 81 | 52.17 | ||||||
GTI | ||||||||||
25 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 77 | 52.95 | ||||||
GTI | ||||||||||
26 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 76 | 53.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 76 | 53.37 | ||||||
GTI | ||||||||||
28 | Josef Kindy | 2003 | 72 | 54.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 68 | 55.16 | ||||||
GTI | ||||||||||
30 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 66 | 55.69 | ||||||
GTI | ||||||||||
31 | William Mitchell | 2004 | 66 | 55.93 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Esben Rasmussen | 2004 | 65 | 55.97 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 63 | 56.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Bertram Toldhwoss Aunshol | 2004 | 57 | 58.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | 51 | 1:00.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
36 | Kasper Kusk | 2003 | 50 | 1:01.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Kevin L. Henningsen | 2004 | 47 | 1:02.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Villads Lund Larsen | 2004 | 37 | 1:07.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Frode Sejlø Andersen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 135 | 44.07 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Nicolaj Pedersen | 2005 | 108 | 47.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 95 | 49.53 | ||||||
GTI | ||||||||||
4 | Thomas Jørgensen | 2005 | 92 | 50.05 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 85 | 51.41 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 83 | 51.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | 82 | 51.87 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | William Breuner | 2005 | 79 | 52.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 79 | 52.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
10 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 71 | 54.47 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 68 | 55.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Cilas Madsen | 2005 | 60 | 57.49 | ||||||
GTI | ||||||||||
13 | Daniel Bastholm | 2005 | 59 | 57.87 | ||||||
GTI | ||||||||||
14 | Mathias Olsen | 2005 | 58 | 58.18 | ||||||
GTI | ||||||||||
15 | Anton Larsen | 2005 | 58 | 58.25 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Marius Mains | 2005 | 49 | 1:01.57 | ||||||
GTI | ||||||||||
17 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 47 | 1:02.27 | ||||||
GTI | ||||||||||
18 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 46 | 1:03.04 | ||||||
GTI | ||||||||||
- | Kristian S. Sørensen | 2005 | DSQ | ej fors bev v 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 16:52 |