2018-10-23   01:05:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öppna Nationella Knattesimmet 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  17:48   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 6, 100m Frisim/VU F/T13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anniina Murto  2001    471  30.90        1:05.57   
  Porin Uimaseura                   
                     
Annika Lepistö  2001    418  32.30        1:08.21   
  Porin Uimaseura                   
                     
Roosa Rantala  2002    379  34.25        1:10.46   
  Porin Uimaseura                   
                     
Ada Nyström  2001    377  33.57        1:10.61   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Olivia Weuro  2002    377  33.85        1:10.63   
  IF Åland                   
                     
Auroora Tanninen  2001    363  34.42        1:11.50   
  Porin Pyrintö                   
                     
Aino Pajari  2001    345  34.46        1:12.75   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Viivi Kuusinen  2002    341  34.36        1:13.03   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Aada Pohjala  2001    337  34.55        1:13.31   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
10  Tinja Turunen  2002    326  34.37        1:14.12   
  Simmis Wanda                   
                     
11  Mette Hyvärinen  2002    294  36.42        1:16.72   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
12  Ilona Juuri  2002    288  36.79        1:17.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Nea Winqvist  2002    285  36.44        1:17.54   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
14  Lotta Linnea Partanen  2001    284  36.63        1:17.58   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
15  Emmi Heine  2002    277  37.73        1:18.22   
  Rauman Uimaseura                   
                     
16  Viivi Niskasaari  2002    269  36.88        1:19.05   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
17  Venla Pesu  2002    261  37.12        1:19.78   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
18  Helmi Viitasalo  2002    241  39.51        1:21.95   
  Rauman Uimaseura                   
                     
19  Siiri Haanpää  2001    235  38.85        1:22.64   
  Porin Pyrintö                   
                     
20  Nea Tahkoniemi  2002    234  40.22        1:22.74   
  Rauman Uimaseura                   
                     
21  Vilhelmiina Pusa  2001    229  39.42        1:23.42   
  Rauman Uimaseura                   
                     
22  Ella-maria Tiainen  2002    228  39.08        1:23.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Inari Laaksonen  2002    227  39.94        1:23.63   
  Rauman Uimaseura                   
                     
24  Alina Heinonen  2001    226  39.27        1:23.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
25  Nanette Wessman  2001    203  40.60        1:26.74   
  Porin Pyrintö                   
                     
26  Saana Vähämaa  2002    203  41.89        1:26.84   
  Rauman Uimaseura                   
                     
27  Helmi Hara  2001    193  40.84        1:28.26   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
28  Helmi Niemelä  2001    188  39.88        1:28.99   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
29  Alexandra Nuuttila  2001    188  42.38        1:29.12   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
30  Ellen Melin  2002    183  42.01        1:29.85   
  IF Åland                   
                     
31  Ellen Koskinen  2002    182  1:29.96        1:29.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
32  Amanda Ahlgren  2001    181  42.06        1:30.24   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
33  Martta Haarala  2001    179  42.54        1:30.50   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
34  Aino Haarala  2001    179  42.31        1:30.57   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
35  Iiris Burjam  2002    168  1:32.39        1:32.39   
  Rauman Uimaseura                   
                     
36  Sara Rosqvist  2001    161  41.47        1:33.69   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
37  Lidian Vihervä  2002    161  44.05        1:33.79   
  Rauman Uimaseura                   
                     
38  Tuuli Koivunen  2002    152  44.16        1:35.54   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Nea Juslén  2002              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  17:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner