2018-10-18   03:10:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öppna Nationella Knattesimmet 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  17:48   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 5, 100m Frisim/VU P13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Oskari Herpola  2001    333  30.68        1:04.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Eerik Tikkakoski  2001    280  32.26        1:08.72   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Pirkka Perkola  2001    279  32.55        1:08.77   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Petr Pankratov  2002    276  32.90        1:09.03   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Justus Hilaja  2002    266  32.84        1:09.85   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Ville Aaltonen  2001    258  34.20        1:10.63   
  Porin Uimaseura                   
                     
Juho Laukkanen  2001    257  33.07        1:10.66   
  Simmis Wanda                   
                     
Akseli Ylikoski  2002    236  34.52        1:12.72   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Pekka Vilmunen  2001    221  34.04        1:14.28   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
10  Eetu Laine  2001    205  35.49        1:16.16   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
11  Mio Harju  2002    202  36.06        1:16.57   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
12  Tino Vehkalahti  2001    192  36.99        1:17.90   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
13  Iiro Kuusela  2001    189  36.79        1:18.32   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
14  Veeti Verronen  2002    186  37.28        1:18.75   
  Rauman Uimaseura                   
                     
15  Saku Kovanen  2001    186  37.75        1:18.77   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
16  Ilari Silventoinen  2002    180  37.10        1:19.52   
  Simmis Wanda                   
                     
17  Samu Petteri Kallio  2002    174  37.14        1:20.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Viljami Kuosmanen  2002    170  37.82        1:21.17   
  Rauman Uimaseura                   
                     
19  Lukas Vahtera  2001    169  37.64        1:21.24   
  Simmis Wanda                   
                     
20  Lauri-luukas Jäntti  2002    168  38.40        1:21.44   
  Porin Uimaseura                   
                     
21  Miska Birkstedt  2002    167  38.03        1:21.55   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
22  Ali Gardberg  2001    158  39.42        1:23.14   
  Simmis Wanda                   
                     
23  Nuutti Isoniemi  2001    158  38.84        1:23.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
24  Kalle Kinnala  2001    152  40.36        1:24.22   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
25  Jussi Häyrinen  2002    145  39.77        1:25.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Arttu Seppänen  2002    139  41.20        1:26.71   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
27  Santeri Kinnunen  2002    135  40.76        1:27.71   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
28  Aaron Utulahti  2002    127  40.36        1:29.48   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
29  Pyry Mäenpää  2002    127  41.19        1:29.52   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
30  Mathias Lindfors  2002    118  42.67        1:31.61   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
31  Ville Kuusimäki  2002    110  42.41        1:33.89   
  Porin Uimaseura                   
                     
32  Ville Syrjäkoski  2002    96  45.53        1:38.21   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
33  Osku Muuri  2002    93  47.20        1:39.35   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Elmeri Eronen  2002              DSQ   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  17:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner