2018-12-13   09:52:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Öppna Nationella Knattesimmet 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Nationella Knattesimmet    Utskriftsdatum  05 april 2014   
  Tävlingsort  Mariehamn    Utskriftstid  18:48   
  Arrangör  IF Åland         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 april 2014         
 
 
Gren 11, 200m Medley/SKU P13, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Oskari Herpola  2001    354  34.89  1:14.82  2:00.58    2:37.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Pirkka Perkola  2001    289  36.74  1:18.64  2:09.78    2:48.79   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Joona Mikkola  2001    281  37.31  1:19.44  2:13.52    2:50.33   
  Simmis Wanda                   
                     
Eerik Tikkakoski  2001    276  36.74  1:20.77  2:13.09    2:51.26   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Juho Laukkanen  2001    265  37.31  1:21.84  2:14.00    2:53.75   
  Simmis Wanda                   
                     
Justus Hilaja  2002    250  41.69  1:26.39  2:18.20    2:57.07   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Petr Pankratov  2002    244  41.17  1:26.77  2:20.53    2:58.46   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Akseli Ylikoski  2002    239  40.27  1:26.38  2:19.27    2:59.73   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Saku Kovanen  2001    210  40.83  1:29.73  2:22.80    3:07.79   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
10  Ville Aaltonen  2001    209  43.98  1:31.70  2:26.18    3:07.93   
  Porin Uimaseura                   
                     
11  Mio Harju  2002    191  43.44  1:31.09  2:31.60    3:13.57   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
12  Veeti Verronen  2002    183  43.82  1:35.85  2:33.55    3:16.31   
  Rauman Uimaseura                   
                     
13  Pekka Vilmunen  2001    179  48.85  1:42.00  2:34.52    3:17.81   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
14  Iiro Kuusela  2001    173  46.17  1:38.43  2:36.56    3:20.05   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
15  Kalle Kinnala  2001    164  51.50  1:38.79  2:38.63    3:23.70   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
16  Nuutti Isoniemi  2001    160  48.71  1:42.42  2:39.88    3:25.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Ilari Silventoinen  2002    159  46.79  1:42.29  2:42.62    3:25.72   
  Simmis Wanda                   
                     
18  Ali Gardberg  2001    157  45.54  1:41.26  2:43.06    3:26.69   
  Simmis Wanda                   
                     
19  Jussi Häyrinen  2002    156  46.43  1:38.92  2:41.55    3:27.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Lukas Vahtera  2001    155  50.37  1:40.77  2:43.54    3:27.72   
  Simmis Wanda                   
                     
21  Miska Birkstedt  2002    152  52.09  1:39.51  2:45.25    3:29.02   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
22  Santeri Kinnunen  2002    145  50.87  1:42.92  2:43.63    3:32.37   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
23  Kristoffer Kulju  2001    143  51.00  1:42.63  2:43.82    3:33.40   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
24  Arttu Seppänen  2002    141  51.50  1:45.56  2:47.50    3:34.30   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
25  Viljami Kuosmanen  2002    134  49.51  1:44.56  2:51.40    3:38.20   
  Rauman Uimaseura                   
                     
26  Ville Kuusimäki  2002    128  50.39  1:49.27  2:50.95    3:41.60   
  Porin Uimaseura                   
                     
27  Pyry Mäenpää  2002    124  52.87  1:49.38  2:52.45    3:43.71   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Lauri-luukas Jäntti  2002              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
                     
Samu Petteri Kallio  2002              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Tino Vehkalahti  2001              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Ville Syrjäkoski  2002              DSQ   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  05 april 2014 
Licensierad till: IF Åland  Utskriftstid  18:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner