2018-11-17   04:10:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruusuinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu 26.4.

Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  26 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:51   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 41, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Nuori 
Sponsori: DHL Global Forwarding 
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 
EE: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 
Nuorten SE: Fanny Teijonsalo (1996) 1:03.78 2013-07-06 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Mört  1999    743  31.08        1:04.15  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lotta Upanne  1998    724  31.55        1:04.72   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    670  32.06        1:06.40   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Susanne Hirvonen  1997    660  31.97        1:06.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Meri Parviainen  1998    653  32.73        1:06.99   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Mira Palovuori  1997    614  32.64        1:08.35  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Eveliina Kallio  1999    612  33.34        1:08.43   
  Raision Urheilijat                   
                     
Melek Ayarci  1999    601  33.18        1:08.86 
  Lahden Uimaseura                   
                     
Saara Männistö  2000    601  32.88        1:08.86   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Selma Soininen  1999    601  33.02        1:08.86 
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Iida Koiranen  2000    600  34.02        1:08.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Sanni Alamattila  1999    592  32.78        1:09.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Selina Virkkunen  1997    581  33.87        1:09.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
14  Reetta Pahkala  1997    570  33.72        1:10.06   
  Oulun Lohet                   
                     
15  Claudia Åvist  1997    562  33.88        1:10.41   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
16  Suvi Huhtanen  1999    559  33.77        1:10.55   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Henna Kainulainen  1998    551  34.41        1:10.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
18  Nea Kolu  1997    545  34.53        1:11.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Emma Lehtola  1997    545  34.22        1:11.13   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
20  Onerva Lahtinen  1998    544  34.51        1:11.17   
  Keravan Uimarit                   
                     
21  Ksenia Egorova  2000    544  34.55        1:11.18   
  ORCA Helsinki                   
                     
22  Aada Alastalo  1998    543  34.91        1:11.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Vilma Hämäläinen  1998    541  34.39        1:11.29   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
24  Jonna Laukkanen  1998    535  34.64        1:11.55   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
25  Sonja Portin  1998    532  34.19        1:11.72   
  Oulun Lohet                   
                     
26  Helmi Lehti  1997    527  34.32        1:11.92   
  Porin Uimaseura                   
                     
27  Nea-Amanda Heinola  2000    526  35.11        1:11.97   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
28  Anna Jantunen  1998    526  34.85        1:11.99   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
29  Rosa Sahlström  1997    519  35.10        1:12.30   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
30  Jenni Lampi  2000    515  35.43        1:12.48   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
31  Venla Niemelä  1999    512  35.02        1:12.61   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
32  Sara Kazi  1999    512  35.82        1:12.63   
  Raision Urheilijat                   
                     
33  Henna Rouvinen  1999    509  34.78        1:12.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Emma Suomio  1998    508  34.43        1:12.81   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Ida Konkka  2000    506  35.15        1:12.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
36  Fanny Grönvall  2000    505  35.25        1:12.97   
  Uinti Tampere                   
                     
37  Carita Heikkala  1998    499  34.64        1:13.27   
  Oulun Lohet                   
                     
38  Sanni Lampi  2001    498  36.78        1:13.28   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
39  Alissa Eloranta  1999    497  35.93        1:13.37   
  Cetus Espoo                   
                     
40  Pinja Peippo  1999    493  35.23        1:13.55   
  Vantaan Vesikot                   
                     
41  Ida Tahvanainen  1997    489  36.14        1:13.75   
  Uinti Tampere                   
                     
42  Roosa Rekola  2000    485  35.44        1:13.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
43  Janina Ollikainen  2000    479  35.52        1:14.23   
  Porin Uimaseura                   
                     
44  Tiia Nikkanen  1997    470  35.21        1:14.73   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
45  Unna Harjamäki  1998    467  35.90        1:14.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
46  Pia Peräjoki  2000    465  36.01        1:14.99   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
47  Mikaela Mitjonen  1997    462  36.07        1:15.15   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
48  Vilma Iisalo  2001    458  36.57        1:15.38   
  Raision Urheilijat                   
                     
49  Netta Nyberg  2001    454  36.94        1:15.60   
  Uinti Tampere                   
                     
50  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    453  37.05        1:15.64   
  TaTu Tampere                   
                     
51  Nea-Maria Laitervo  1997    453  35.80        1:15.65   
  Raision Urheilijat                   
                     
52  Aleksandra Ockenström  1998    447  36.47        1:15.99   
  Salon Uimarit                   
                     
53  Peppi Päiviö  1999    445  36.24        1:16.08   
  Cetus Espoo                   
                     
54  Noora Tuovinen  1998    444  35.67        1:16.14   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
55  Henna Syrjälä  1999    440  35.98        1:16.37   
  Porin Uimaseura                   
                     
56  Alina Katajisto  1998    438  36.27        1:16.50   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
57  Jade Pönni  1997    436  36.06        1:16.63   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
58  Noora Poutanen  1999    426  36.47        1:17.20   
  TaTu Tampere                   
                     
59  Mona Kunnas  1998    423  37.25        1:17.42   
  TaTu Tampere                   
                     
60  Roosa Nieminen  1999    403  37.25        1:18.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mirva Kallström  1999              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
Ella Kurttila  1998              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.3 Sukellus yli 15m, startti / käännös               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  26 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner