2018-01-17   00:05:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomen mestaruusuinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Keskiviikkoaamu 23.4.

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  SM ja NSM 2014    Tulostuspäivämäärä  25 huhtikuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:03   
  Järjestäjä  ÅSK / AUi         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  23 huhtikuu 2014         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut, Nuori 
Sponsori: VitaeLab avd Finland 
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
EE: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
Nuorten SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 56.25 2001-06-29 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Mört  1999  737  27.44        57.64   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mira Palovuori  1997  710  27.83        58.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Johanna Silventoinen  1997  699  28.46        58.66   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Anna Kotonen  1997  694  27.84        58.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998  677  28.67        59.30  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Mirva Kallström  1999  636  29.15        1:00.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Iida Reini  2000  635  28.96        1:00.55   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Reetta Kanervo  1999  628  29.55        1:00.79   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Laura Oesch  1997    626  28.95        1:00.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Melek Ayarci  1999    625  29.16        1:00.87   
  Lahden Uimaseura                   
                     
11  Veera Rinne  1998    618  29.32        1:01.11   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Viivi Aliklaavu  1998    617  29.71        1:01.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Sara Kazi  1999    617  29.30        1:01.16   
  Raision Urheilijat                   
                     
14  Nina Haltia  1999    616  29.28        1:01.17   
  Poseidon                   
                     
15  Viola Kilpeläinen  1998    615  29.52        1:01.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Veera Kallio  1997    614  29.61        1:01.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Hanna Hammar  1998    613  29.32        1:01.27   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Alma Lumio  1999    612  29.10        1:01.31   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Ida Konkka  2000    611  29.40        1:01.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Susanne Hirvonen  1997    604  29.01        1:01.59   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Veera Kinnunen  1997    602  29.42        1:01.65   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
22  Salla Elovirta  1997    601  29.56        1:01.68   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Milla Inkeroinen  1998    597  29.33        1:01.82   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Emma-Lotta Tynkkynen  1999    592  30.19        1:02.00   
  TaTu Tampere                   
                     
25  Alissa Eloranta  1999    591  29.77        1:02.02   
  Cetus Espoo                   
                     
26  Adelia Spångberg  1999    587  30.07        1:02.18   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Saima Kivimäki  1997    581  30.21        1:02.38   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
28  Emma Suomio  1998    575  29.50        1:02.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Saara Männistö  2000    574  29.57        1:02.64   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Amanda Saari  2000    574  29.30        1:02.65   
  TaTu Tampere                   
                     
31  Suvi Karppinen  1998    571  30.01        1:02.73   
  Mikkelin Uimaseura                   
                     
32  Iida Koiranen  2000    568  30.51        1:02.84   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
33  Emma Lehtola  1997    567  30.17        1:02.88   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
34  Emma Männikkö  1998    565  30.06        1:02.95   
  Uinti Tampere                   
                     
35  Vera Lammi  1998    562  30.34        1:03.09   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
36  Sonja Pentti  1999    561  29.77        1:03.10   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
37  Claudia Åvist  1997    559  30.18        1:03.18   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
38  Nea Kontturi  1998    555  30.36        1:03.34   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Ella Kurttila  1998    554  30.57        1:03.38   
  Cetus Espoo                   
                     
39  Sonja Portin  1998    554  30.24        1:03.38   
  Oulun Lohet                   
                     
41  Vilma Havo  1999    553  30.45        1:03.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
42  Onerva Lahtinen  1998    552  30.50        1:03.45   
  Keravan Uimarit                   
                     
43  Ella Saarikko  2000    552  30.55        1:03.46   
  Lahden Uimaseura                   
                     
44  Anna Röytiö  1998    547  30.47        1:03.65   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
45  Alina Katajisto  1998    547  30.96        1:03.66   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
46  Kerttu Koivuniemi  1998    545  30.82        1:03.73   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
47  Mari Kausiala  1997    545  30.68        1:03.74   
  TaTu Tampere                   
                     
48  Sophia Lindeberg  2000    543  30.97        1:03.79   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
49  Fanni Pirhonen  2000    537  30.60        1:04.05   
  Uinti Tampere                   
                     
50  Hanna Kareinen  2000    534  30.81        1:04.17   
  Keravan Uimarit                   
                     
51  Pinja Peippo  1999    533  30.68        1:04.21   
  Vantaan Vesikot                   
                     
52  Sanni Ikonen  1998    530  31.08        1:04.32   
  Lahden Uimaseura                   
                     
53  Annika Falk  1999    526  31.28        1:04.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
53  Heini Hammar  1999    526  31.45        1:04.49   
  Uinti Tampere                   
                     
55  Anna Jantunen  1998    525  30.82        1:04.54   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
56  Peppi Pohjalainen  1997    523  31.18        1:04.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
57  Ylva Sjölund  1998    522  31.07        1:04.63   
  Cetus Espoo                   
                     
58  Karoliina Pulkkinen  1998    520  30.75        1:04.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
59  Tytti Karjalainen  1998    504  30.98        1:05.41   
  Oulun Lohet                   
                     
60  Vuokko Suomäki  2001    503  30.88        1:05.45   
  Aurajoen Uinti                   
                     
61  Rosalinda Vainio  1997    498  31.11        1:05.69   
  Porin Pyrintö                   
                     
62  Tea Österlund  1998    487  32.28        1:06.17   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
63  Mona Kunnas  1998    459  32.24        1:07.49   
  TaTu Tampere                   
                     
Katariina Pihkamäki  1998              DNF   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  25 huhtikuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare