Resultat för Laxaleken 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Laxaleken 2014 | Utskriftsdatum | 24 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Halmstad | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | SK Laxen | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 23 maj 2014 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Bevréus | 2003 | S71 | 36.11 | 1:15.24 | |||||
2 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 36.97 | 1:16.85 | |||||
3 | Erik Stensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 1:18.36 | 1:18.36 | |||||
4 | Hugo Vaide | 2003 | Simklubben Laxen | 40.33 | 1:24.94 | |||||
5 | Wilmer Ingvarsson | 2003 | Ängelholms Simsällskap | 43.30 | 1:28.01 | |||||
6 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 44.12 | 1:28.51 | |||||
7 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 44.33 | 1:30.58 | |||||
8 | David Hultberg | 2002 | SK Stimmet | 44.54 | 1:30.62 | |||||
9 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 45.30 | 1:31.73 | |||||
10 | Anton Swedblom | 2002 | Simklubben Laxen | 43.79 | 1:32.14 | |||||
11 | Leo Pekberg | 2002 | Ängelholms Simsällskap | 45.73 | 1:33.42 | |||||
12 | Hugo Ringblom | 2004 | Värnamo Simsällskap | 46.34 | 1:35.05 | |||||
13 | Gustaf Jonsson | 2003 | Simklubben Laxen | 47.18 | 1:35.43 | |||||
14 | Vlad Lupu | 2003 | Föreningen Sim Team Engelholm | 46.97 | 1:36.22 | |||||
15 | Albin Ekstrand | 2004 | Simklubben Laxen | 45.01 | 1:38.10 | |||||
16 | Hannes Wrenne | 2004 | Ronneby Simsällskap | 47.97 | 1:39.80 | |||||
17 | Momir Reljanovic | 2002 | Simklubben Laxen | 1:40.14 | 1:40.14 | |||||
18 | Carl Storberg | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 48.61 | 1:40.66 | |||||
19 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 49.60 | 1:41.27 | |||||
20 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 48.77 | 1:41.29 | |||||
21 | Edward Björkman | 2002 | Simklubben Laxen | 48.21 | 1:42.59 | |||||
22 | Axel Vaide | 2005 | Simklubben Laxen | 49.35 | 1:43.19 | |||||
23 | David Polyushkin | 2002 | Falkenbergs Simklubb | 1:43.83 | 1:43.83 | |||||
24 | Elias Palmhager | 2002 | Simklubben Laxen | 1:44.97 | 1:44.97 | |||||
25 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 51.22 | 1:46.26 | |||||
26 | Isac Andersson | 2002 | Simklubben Laxen | 1:49.08 | 1:49.08 | |||||
27 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 54.56 | 1:51.63 | |||||
28 | August Anderud | 2004 | Simklubben Laxen | 51.90 | 1:51.68 | |||||
29 | Alexander Mcadam | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 1:53.01 | 1:53.01 | |||||
30 | Nils Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | 54.98 | 1:53.22 | |||||
31 | Lukas Waide | 2004 | Simklubben Laxen | 56.72 | 1:55.07 | |||||
32 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 55.77 | 1:55.61 | |||||
33 | Aleksa Kovijanic | 2003 | Simklubben Laxen | 57.32 | 1:56.44 | |||||
34 | Malte Kristiansson | 2003 | Simklubben Laxen | 54.24 | 1:57.72 | |||||
35 | Lucas Lundvall | 2002 | Simklubben Laxen | 56.87 | 1:58.59 | |||||
36 | Oskar Ovik | 2003 | Simklubben Laxen | 2:09.48 | 2:09.48 | |||||
37 | Simon Quander | 2003 | Simklubben Laxen | 1:03.49 | 2:10.21 | |||||
38 | Robin Söder | 2002 | SK Stimmet | 1:00.71 | 2:12.79 | |||||
- | Axel Gröndahl | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Axel Wahlbeck | 2004 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
- | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | DSQ | ||||||
- | William Silversten | 2003 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Andersson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 39.70 | 1:21.73 | |||||
2 | Carl Uddgren | 2001 | SK Stimmet | 39.67 | 1:24.34 | |||||
3 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 1:25.49 | 1:25.49 | |||||
4 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 41.06 | 1:26.08 | |||||
5 | Nam Do | 2001 | Simklubben Laxen | 44.02 | 1:30.19 | |||||
6 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 1:30.23 | 1:30.23 | |||||
7 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 43.73 | 1:31.14 | |||||
8 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg Sim | 45.04 | 1:31.49 | |||||
9 | Jonathan Einarsson | 2001 | Varberg Sim | 45.59 | 1:33.24 | |||||
10 | Ivan Diep | 2001 | Simklubben S 02 | 45.39 | 1:36.02 | |||||
11 | Ludwig Bjärudd | 2001 | Simklubben Laxen | 47.45 | 1:38.66 | |||||
12 | Filip Brink | 2001 | Varberg Sim | 46.59 | 1:39.44 | |||||
13 | Jacob Bøckman | 2001 | Tønsberg Svømmeklubb | 54.77 | 1:56.21 | |||||
- | Martin Ettberger | 2001 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Oliver Torbjörnsson | 2001 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Melker Olsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 32.65 | 1:07.69 | |||||
2 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 34.12 | 1:10.74 | |||||
3 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 34.81 | 1:11.04 | |||||
4 | Petter Hellzén | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:11.21 | 1:11.21 | |||||
5 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 34.53 | 1:11.89 | |||||
6 | Garri Svensson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 34.22 | 1:12.33 | |||||
7 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 35.01 | 1:12.84 | |||||
8 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 35.57 | 1:15.08 | |||||
9 | Erik Storberg | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 36.34 | 1:16.02 | |||||
10 | Leo Vartoomian | 2000 | Simklubben S 02 | 38.06 | 1:19.58 | |||||
11 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 38.09 | 1:24.04 | |||||
12 | Ludvig Schriever-Abeln | 2000 | Simklubben Laxen | 40.48 | 1:24.48 | |||||
13 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 42.40 | 1:24.71 | |||||
14 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 44.28 | 1:32.18 | |||||
15 | Fredrik Svanberg | 2000 | Ronneby Simsällskap | 44.44 | 1:32.38 | |||||
16 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 43.72 | 1:33.28 | |||||
17 | Christoffer Andersen | 2000 | Tønsberg Svømmeklubb | 54.31 | 1:59.50 | |||||
- | Mathias Krohn | 2000 | Tønsberg Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 32.05 | 1:06.74 | |||||
2 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 33.59 | 1:08.77 | |||||
3 | Anton Lornell | 1998 | Simklubben Elfsborg | 1:09.14 | 1:09.14 | |||||
4 | Oskar Hanstål | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 32.74 | 1:09.62 | |||||
5 | Johan Bergwall | 1999 | Växjö Simsällskap | 34.28 | 1:10.00 | |||||
6 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.26 | 1:10.70 | |||||
7 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 33.99 | 1:10.82 | |||||
8 | Mårten Petersson | 1998 | Simklubben Laxen | 34.21 | 1:11.10 | |||||
9 | Jesper Böhn | 1998 | Simklubben S 02 | 34.51 | 1:11.47 | |||||
10 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 1:12.70 | 1:12.70 | |||||
11 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 34.61 | 1:13.09 | |||||
12 | Johannes Andersson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 35.78 | 1:13.29 | |||||
13 | Gabriel Olastuen | 1999 | Växjö Simsällskap | 35.93 | 1:13.43 | |||||
14 | Oskar Löfsved | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 35.91 | 1:15.03 | |||||
15 | Alexander Madarov | 1999 | Simklubben Laxen | 36.95 | 1:16.15 | |||||
16 | Ludwig Larsson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 1:16.20 | 1:16.20 | |||||
17 | Anton Dahlgren | 1999 | Varberg Sim | 36.49 | 1:16.21 | |||||
18 | Fabian Persson | 1998 | Simklubben Laxen | 36.65 | 1:16.55 | |||||
19 | Sebastian Myhre Newman | 1998 | Tønsberg Svømmeklubb | 35.58 | 1:16.90 | |||||
20 | Max Sandgren | 1999 | Varberg Sim | 40.30 | 1:22.58 | |||||
21 | Jakob Persson | 1999 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.19 | 1:23.07 | |||||
22 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 39.79 | 1:24.11 | |||||
23 | Adam Mahdi | 1999 | Simklubben S 02 | 1:24.60 | 1:24.60 | |||||
24 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 41.87 | 1:27.07 | |||||
25 | Willy Bai | 1999 | Ronneby Simsällskap | 43.36 | 1:30.09 | |||||
26 | Leo Kan | 1999 | Ljungby Simsällskap | 42.64 | 1:30.79 | |||||
27 | Sondre Isaksen Malm | 1999 | Tønsberg Svømmeklubb | 1:32.32 | 1:32.32 | |||||
28 | Ulrik Stegen Furnes | 1998 | Tønsberg Svømmeklubb | 46.10 | 1:35.85 | |||||
29 | Jonathan Karlsson | 1999 | Falkenbergs Simklubb | 1:38.09 | 1:38.09 | |||||
30 | Philip Sundby Revaa | 1998 | Tønsberg Svømmeklubb | 55.87 | 1:54.89 | |||||
- | Erik Brink | 1999 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 29.54 | 1:00.02 | |||||
2 | John Olsson | 1995 | Simklubben Laxen | 30.05 | 1:01.29 | |||||
3 | Oskar Davidsson | 1993 | Växjö Simsällskap | 1:04.07 | 1:04.07 | |||||
4 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 31.08 | 1:04.16 | |||||
5 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 31.57 | 1:04.94 | |||||
6 | Elias Gausel | 1996 | Simklubben S 02 | 31.80 | 1:06.25 | |||||
7 | Andreas Myhrberg | 1993 | S71 | 31.90 | 1:07.36 | |||||
8 | Oscar Al-Sudany | 1997 | Ljungby Simsällskap | 33.22 | 1:09.44 | |||||
9 | Robin Sandgren | 1997 | Varberg Sim | 33.01 | 1:09.45 | |||||
10 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 33.59 | 1:09.64 | |||||
11 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 1:11.67 | 1:11.67 | |||||
12 | Pontus Jörgensen | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 35.20 | 1:12.91 | |||||
13 | Gabriel Rydén | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 34.29 | 1:15.81 | |||||
14 | Anton Berglund | 1995 | Falkenbergs Simklubb | 39.57 | 1:24.72 | |||||
15 | Hampus Lif | 1996 | Hvetlanda Simsällskap | 41.27 | 1:25.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 24 maj 2014 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim | Utskriftstid | 10:45 |