Tulokset KVARKEN GAMES 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 13:58 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 1, 200m SU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Oona Toivola | 2001 | Swimming Club Vuokatti | 39.76 | 1:22.40 | 2:05.28 | 2:47.09 | |||
2 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 38.87 | 1:22.21 | 2:05.90 | 2:47.52 | |||
3 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 38.99 | 1:21.71 | 2:05.81 | 2:47.94 | |||
4 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 38.81 | 1:22.35 | 2:06.03 | 2:48.02 | |||
5 | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.47 | 1:20.98 | 2:06.42 | 2:49.16 | |||
6 | Netta Nyberg | 2001 | Uinti Tampere | 39.61 | 1:23.71 | 2:07.62 | 2:50.96 | |||
7 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 40.58 | 1:24.20 | 2:09.10 | 2:51.55 | |||
8 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 41.54 | 1:28.08 | 2:12.41 | 2:56.09 | |||
9 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 40.96 | 1:26.23 | 2:12.53 | 2:56.96 | |||
10 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 41.23 | 1:26.77 | 2:14.01 | 2:58.69 | |||
11 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 41.32 | 1:26.10 | 2:13.16 | 2:59.01 | |||
12 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 42.26 | 1:29.76 | 2:15.72 | 3:00.00 | |||
13 | Laura Laitila | 2001 | Nokian Pyry | 38.62 | 1:24.36 | 2:12.55 | 3:00.57 | |||
14 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 42.57 | 2:18.25 | 3:03.35 | ||||
15 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 45.62 | 2:20.80 | 3:04.55 | ||||
16 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 44.36 | 1:31.33 | 2:18.26 | 3:05.03 | |||
17 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 45.13 | 1:34.01 | 2:22.17 | 3:09.24 | |||
18 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 43.61 | 1:31.81 | 2:21.04 | 3:09.81 | |||
19 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 44.25 | 1:33.76 | 2:24.39 | 3:11.66 | |||
20 | Wilma Elenius | 2002 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 46.45 | 1:37.06 | 2:29.45 | 3:20.41 | |||
21 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 48.84 | 1:40.35 | 2:32.18 | 3:20.94 | |||
22 | Emilia Söderlund | 2001 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 48.11 | 1:40.04 | 2:33.41 | 3:21.21 | |||
23 | Ellen Vuollet | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.41 | 1:49.83 | 2:46.56 | 3:43.81 | |||
24 | Joanna Lehto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.83 | 2:05.07 | 3:12.23 | 4:11.17 | |||
- | Hilla Nieminen | 2001 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 1, 200m SU T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Petra Äkkinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.52 | 1:16.22 | 1:57.40 | 2:37.15 | |||
2 | Hanna Rautiainen | 1999 | Uinti Tampere | 37.01 | 1:16.79 | 1:58.29 | 2:38.33 | |||
3 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 37.17 | 1:17.44 | 1:59.40 | 2:39.24 | |||
4 | Henna Syrjälä | 1999 | Porin Uimaseura | 36.10 | 1:16.59 | 1:58.47 | 2:40.09 | |||
5 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 37.70 | 1:18.69 | 2:00.59 | 2:40.31 | |||
6 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 37.08 | 1:17.99 | 2:00.34 | 2:40.60 | |||
7 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.27 | 1:18.60 | 2:01.53 | 2:42.86 | |||
8 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 39.53 | 1:21.45 | 2:03.69 | 2:43.26 | |||
9 | Johanna Suova | 1999 | Uinti Tampere | 38.00 | 1:19.55 | 2:02.12 | 2:44.35 | |||
10 | Janina Ollikainen | 2000 | Porin Uimaseura | 36.79 | 1:18.95 | 2:01.74 | 2:44.44 | |||
11 | Heta Koivuluoma | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 38.93 | 1:20.78 | 2:03.91 | 2:45.06 | |||
12 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 39.80 | 1:23.01 | 2:06.14 | 2:48.47 | |||
13 | Kristiina Haapala | 2000 | Nokian Pyry | 39.37 | 1:22.14 | 2:06.17 | 2:49.48 | |||
14 | Fanny Vuollet | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.14 | 1:23.77 | 2:07.79 | 2:50.60 | |||
15 | Ella Nieminen | 1998 | Uinti Tampere | 39.51 | 1:23.34 | 2:07.86 | 2:50.67 | |||
16 | Julia Latva-Pirilä | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.31 | 1:23.25 | 2:08.24 | 2:50.74 | |||
17 | Pinja Aro | 1999 | Uinti Tampere | 38.67 | 1:21.31 | 2:06.26 | 2:51.24 | |||
18 | Roosa Oja | 2000 | Uinti Tampere | 38.20 | 1:21.42 | 2:07.01 | 2:51.53 | |||
19 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 38.50 | 1:21.57 | 2:06.68 | 2:51.63 | |||
20 | Vilhelmiina Stenfors | 1998 | Porin Uimaseura | 38.64 | 1:22.00 | 2:09.00 | 2:51.77 | |||
21 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 40.47 | 1:24.80 | 2:10.02 | 2:53.75 | |||
22 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 39.48 | 1:24.20 | 2:09.23 | 2:54.03 | |||
23 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 41.06 | 1:25.44 | 2:10.83 | 2:55.21 | |||
24 | Wendela Vuorinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.68 | 1:25.99 | 2:12.53 | 2:56.62 | |||
25 | Sini Tuominen | 2000 | Uinti Tampere | 40.58 | 1:25.33 | 2:11.79 | 2:56.98 | |||
26 | Enni Määttä | 1999 | Uinti Tampere | 41.43 | 1:28.50 | 2:13.86 | 2:57.25 | |||
27 | Milja Lahtinen | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 40.74 | 1:25.62 | 2:12.03 | 2:58.47 | |||
28 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 42.22 | 1:29.61 | 2:17.15 | 3:01.97 | |||
29 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 41.57 | 1:27.64 | 2:16.46 | 3:03.26 | |||
30 | Lotta Rosenlöf | 1999 | Uinti Tampere | 42.80 | 1:29.90 | 2:18.52 | 3:05.01 | |||
31 | Pinja Remes | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 44.69 | 1:32.72 | 2:21.34 | 3:07.39 | |||
32 | Katariina Hautala | 1999 | Ilmajoen Kisailijat | 43.50 | 1:32.18 | 2:24.01 | 3:10.03 | |||
33 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 43.13 | 1:31.93 | 2:22.47 | 3:11.23 | |||
34 | Sylvi Björk | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.98 | 1:36.28 | 2:27.71 | 3:16.63 | |||
35 | Enna Hanka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.13 | 1:36.95 | 2:30.39 | 3:22.77 | |||
36 | Ellinore Karp | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.68 | 1:36.23 | 2:30.45 | 3:23.29 | |||
37 | Emilia Runnakko | 1999 | Alavuden Urheilijat | 47.07 | 3:29.94 | |||||
- | Marissa Cavallotti | 2000 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Vilma Ryöti | 1999 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 13:58 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 13:56 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 2, 200m SU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Walentin Koskinen | 2000 | Uinti Tampere | 34.11 | 1:10.77 | 1:50.17 | 2:29.74 | |||
2 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.81 | 1:16.22 | 1:56.10 | 2:34.58 | |||
3 | Hermanni Taimisto | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.70 | 1:13.82 | 1:55.93 | 2:36.71 | |||
4 | Claes Fjellström | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.37 | 1:16.43 | 1:57.68 | 2:37.79 | |||
5 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 38.35 | 1:20.19 | 2:02.74 | 2:40.42 | |||
6 | Miikka Huotari | 2000 | Swimming Club Vuokatti | 38.73 | 1:21.48 | 2:04.18 | 2:44.36 | |||
7 | Ossi Nikula | 2000 | Vieskan Uimarit | 40.08 | 1:22.80 | 2:06.17 | 2:45.47 | |||
8 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 37.52 | 1:20.57 | 2:04.40 | 2:46.62 | |||
9 | Niklas Uitto | 2000 | Uinti Tampere | 37.74 | 1:21.32 | 2:04.55 | 2:46.63 | |||
10 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.83 | 1:22.67 | 2:06.46 | 2:47.79 | |||
11 | Joona Lehtonen | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 38.89 | 1:22.47 | 2:06.96 | 2:51.40 | |||
12 | Viktor Thodin | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 38.66 | 1:32.29 | 2:21.40 | 2:52.03 | |||
13 | Tuomas Karjalainen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 41.66 | 1:27.83 | 2:13.72 | 2:58.38 | |||
14 | Akseli Hakala | 2003 | Uinti Tampere | 42.85 | 1:29.10 | 2:15.33 | 2:59.76 | |||
15 | Jere Keskiaho | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 43.51 | 1:29.44 | 2:16.40 | 3:01.37 | |||
16 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 42.23 | 1:29.67 | 2:18.19 | 3:04.27 | |||
17 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 44.49 | 1:32.29 | 2:21.40 | 3:07.91 | |||
18 | Jasper Jokinen | 2000 | Uinti Tampere | 44.11 | 1:33.28 | 2:21.48 | 3:09.64 | |||
19 | Samu Peltonen | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 45.60 | 1:35.38 | 2:26.27 | 3:13.24 | |||
20 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 45.32 | 1:34.51 | 2:25.30 | 3:14.59 | |||
21 | Lukas Kalliokoski | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 47.78 | 1:39.12 | 2:28.39 | 3:16.90 | |||
22 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:40.12 | 2:31.99 | 3:20.90 | ||||
23 | Martin Jylhä | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 50.29 | 1:47.02 | 2:43.70 | 3:40.25 | |||
24 | Antton Pörtfors | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.23 | 1:50.49 | 2:52.09 | 3:54.27 | |||
25 | Juuso Reinikka | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.55 | 1:57.81 | 2:59.81 | 4:02.60 | |||
- | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.3 Sukellus yli 15m, startti / käännös | ||||||||||
- | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
- | Miko Järviö | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 2, 200m SU P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.16 | 1:08.40 | 1:44.02 | 2:18.90 | |||
2 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 33.23 | 1:10.48 | 1:48.79 | 2:24.96 | |||
3 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.47 | 1:11.11 | 1:49.70 | 2:27.11 | |||
4 | Jussi Kause | 1997 | Pihlava Työväen Urheilijat | 32.22 | 1:10.06 | 1:50.41 | 2:27.27 | |||
5 | Sakari Levola | 1996 | Porin Pyrintö | 34.44 | 1:12.04 | 1:51.20 | 2:27.98 | |||
6 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 34.24 | 1:11.98 | 1:51.10 | 2:28.76 | |||
7 | Nestori Koskinen | 1996 | Porin Pyrintö | 33.11 | 1:10.83 | 1:50.81 | 2:32.03 | |||
8 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.74 | 1:15.61 | 1:55.90 | 2:36.08 | |||
9 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 35.03 | 1:13.85 | 1:55.28 | 2:36.19 | |||
10 | Lassi Ruohonen | 1998 | Simmis Grani | 36.06 | 1:16.86 | 1:58.03 | 2:39.82 | |||
11 | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | 36.70 | 1:17.34 | 1:59.68 | 2:40.27 | |||
12 | Jaakko Kokko | 1999 | Uinti Tampere | 34.59 | 1:15.02 | 1:57.88 | 2:40.61 | |||
13 | Janne Toivola | 1966 | Swimming Club Vuokatti | 38.65 | 1:19.87 | 2:01.89 | 2:40.98 | |||
14 | Tatu Paasikallio | 1999 | Nokian Pyry | 40.00 | 1:23.97 | 2:08.85 | 2:50.90 | |||
15 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 39.14 | 1:22.54 | 2:07.40 | 2:52.60 | |||
16 | Ville Isoranta | 1999 | Uinti Tampere | 44.29 | 1:32.96 | 3:12.42 | ||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 13:56 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 14:09 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 3, 50m PU T11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 35.21 | ||||||
2 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.57 | ||||||
3 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | Heinolan Isku | 36.64 | ||||||
4 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 37.13 | ||||||
5 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 37.49 | ||||||
6 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 39.65 | ||||||
7 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 40.28 | ||||||
8 | Aada Mikkilä | 2003 | Lapuan Virkiä | 40.54 | ||||||
8 | Tara Korkiakoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.54 | ||||||
10 | Emma Haglund | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.84 | ||||||
11 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 41.51 | ||||||
12 | Heta Veikkola | 2003 | Lapuan Virkiä | 41.97 | ||||||
13 | Emma Laatikainen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 43.02 | ||||||
14 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.87 | ||||||
15 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 44.01 | ||||||
16 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 44.37 | ||||||
17 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 44.61 | ||||||
18 | Minea Wiren | 2003 | Nokian Pyry | 45.00 | ||||||
19 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 45.24 | ||||||
20 | Petra Kivi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.27 | ||||||
21 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 45.95 | ||||||
22 | Jenny Grangärd | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.07 | ||||||
23 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 48.15 | ||||||
24 | Arna Seres | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.67 | ||||||
25 | Anniina Haarala | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.71 | ||||||
26 | Lilja Ukkola | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 49.33 | ||||||
27 | Aino Jerohin | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.39 | ||||||
28 | Maija Björkholm | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.64 | ||||||
29 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 49.98 | ||||||
30 | Ninni Eriksson | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.15 | ||||||
31 | Ella Hulkki | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.32 | ||||||
32 | Siiri Keisu | 2003 | Oulun Lohet | 52.00 | ||||||
33 | Ella Jämsä | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.73 | ||||||
34 | Riikka Viitasalo | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.45 | ||||||
35 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 56.55 | ||||||
36 | Aada Kivi | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 57.09 | ||||||
37 | Jennifer Hietala | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.99 | ||||||
- | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Santra Peuralahti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Viivi Kylkisalo | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 14:09 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 14:09 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 4, 50m PU P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Wäinö Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 37.33 | ||||||
2 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 37.79 | ||||||
3 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 38.44 | ||||||
4 | Tatu Hapuoja | 2003 | Uinti Tampere | 39.13 | ||||||
5 | Toivo Haikonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.40 | ||||||
6 | Axel Olander | 2002 | Nokian Pyry | 39.81 | ||||||
7 | Alex Lydman | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.68 | ||||||
8 | Vilho Honkamaa | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.98 | ||||||
9 | Robin Söderholm | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.68 | ||||||
10 | Ahti Saarela | 2002 | Oulun Lohet | 43.12 | ||||||
11 | Teemu Oksakari | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.17 | ||||||
12 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 44.22 | ||||||
13 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 44.85 | ||||||
14 | Akseli Hakala | 2003 | Uinti Tampere | 45.07 | ||||||
15 | Ivar Nordman | 2003 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 46.16 | ||||||
16 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 49.36 | ||||||
17 | Joonas Järvi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.20 | ||||||
18 | Filip Jåfs | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.22 | ||||||
19 | Onni Haikonen | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.29 | ||||||
20 | Niklas Bister | 2002 | Porin Pyrintö | 54.79 | ||||||
21 | Kirill Helsing | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.09 | ||||||
22 | Linus Vuollet | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.59 | ||||||
23 | Jere Keski-Hannula | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.92 | ||||||
- | Casper Loo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Emil Saha | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Niko Kuhna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 14:09 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 14:25 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 5, 50m PU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 28.19 | ||||||
2 | Linda Laihorinne | 1984 | Oulun Uinti 1906 | 29.26 | ||||||
3 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 29.37 | ||||||
4 | Alisa Ponomareva | 1991 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.61 | ||||||
5 | Mira Palovuori | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.82 | ||||||
6 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | Rauman Uimaseura | 30.70 | ||||||
7 | Elviira Tanninen | 1999 | Porin Pyrintö | 31.77 | ||||||
8 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 31.84 | ||||||
9 | Fanny Renvall | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 32.09 | ||||||
10 | Noora Kolu | 2001 | Uinti Tampere | 32.19 | ||||||
11 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.21 | ||||||
12 | Suvi Taskinen | 1998 | Simmis Wanda | 32.37 | ||||||
13 | Roosa Nieminen | 1999 | Helsingfors Simsällskap | 32.63 | ||||||
14 | Helmi Lehti | 1997 | Porin Uimaseura | 33.00 | ||||||
15 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 33.53 | ||||||
16 | Olivia Hellsten | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 33.55 | ||||||
17 | Ella Lumio | 2000 | Uinti Tampere | 33.58 | ||||||
18 | Emmi Kölhi | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 33.82 | ||||||
19 | Henna Blomroos | 2000 | Rauman Uimaseura | 33.92 | ||||||
19 | Roosa Mäkinen | 1999 | Uinti Tampere | 33.92 | ||||||
21 | Elli Kivelä | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 34.03 | ||||||
22 | Ella Nieminen | 1998 | Uinti Tampere | 34.06 | ||||||
23 | Vilhelmiina Stenfors | 1998 | Porin Uimaseura | 34.11 | ||||||
24 | Roosa Hyypiä | 1997 | Uinti Tampere | 34.17 | ||||||
24 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.17 | ||||||
26 | Aliisa Lönnrot | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.51 | ||||||
27 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 34.70 | ||||||
28 | Essi Laine | 2000 | Nokian Pyry | 34.99 | ||||||
29 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 35.43 | ||||||
29 | Roosa Mykkänen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.43 | ||||||
31 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 35.62 | ||||||
32 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 36.12 | ||||||
33 | Viivi Saari | 1996 | Heinolan Isku | 36.57 | ||||||
34 | Jenni Kylkisalo | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.62 | ||||||
35 | Suvi Kurth | 2001 | Uinti Tampere | 36.64 | ||||||
36 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | Uinti Tampere | 36.86 | ||||||
36 | Noora Vallinen | 1998 | Nokian Pyry | 36.86 | ||||||
38 | Milja Korpela | 1999 | Lapuan Virkiä | 36.87 | ||||||
39 | Moonica Pirhonen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 36.92 | ||||||
40 | Laura Vierikko | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.93 | ||||||
41 | Emmi Kilpinen | 2000 | Uinti Tampere | 37.15 | ||||||
42 | Laura Härkönen | 2001 | Oulun Lohet | 37.28 | ||||||
43 | Maiju Mäenpää | 1997 | Nokian Pyry | 37.30 | ||||||
44 | Mai Multimäki | 2000 | Uinti Tampere | 37.36 | ||||||
45 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 37.50 | ||||||
46 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 37.90 | ||||||
47 | Emilia Kinnunen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.33 | ||||||
48 | Tinka Markkinen | 2000 | Nokian Pyry | 39.31 | ||||||
49 | Matilda Lindholm | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 39.55 | ||||||
50 | Saara Haapamäki | 1998 | Alavuden Urheilijat | 39.74 | ||||||
51 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.86 | ||||||
52 | Emma Latva | 2001 | Uinti Tampere | 40.57 | ||||||
53 | Riina Huotari | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 40.80 | ||||||
54 | Rebekka Pylväs | 2000 | Uinti Tampere | 41.62 | ||||||
55 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.16 | ||||||
56 | Mikaela Mäki | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.19 | ||||||
57 | Kamilla Karppinen | 2001 | Uinti Tampere | 42.21 | ||||||
58 | Sanniina Korpi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.27 | ||||||
59 | Emmi Uotila | 2002 | Nokian Pyry | 42.42 | ||||||
60 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 42.72 | ||||||
61 | Roosa Raiskila | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 42.80 | ||||||
62 | Jenni Moisio | 2002 | Nokian Pyry | 42.85 | ||||||
63 | Kiia Karhu | 2002 | Vieskan Uimarit | 43.75 | ||||||
64 | Jessica Ingalsuo | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 43.95 | ||||||
65 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 43.98 | ||||||
66 | Katariina Rautiainen | 2002 | Uinti Tampere | 44.13 | ||||||
67 | Julia Hietala | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.26 | ||||||
68 | Ellinore Karp | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.57 | ||||||
69 | Noora Kuhna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.58 | ||||||
70 | Danyela Tanke | 2000 | Porin Pyrintö | 44.96 | ||||||
71 | Iris Halmelinna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.32 | ||||||
72 | Anniina Kylkisalo | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.51 | ||||||
73 | Emily Majors | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.72 | ||||||
74 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 46.18 | ||||||
75 | Aurora Hirvonen | 2000 | Uinti Tampere | 46.22 | ||||||
76 | Tiia Kivi | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 46.79 | ||||||
77 | Enna Tenkilä | 1999 | Nokian Pyry | 46.95 | ||||||
78 | Lumi Storm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.75 | ||||||
79 | Karolina Arola | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.01 | ||||||
80 | Emmi Tervaselkä | 2002 | Porin Pyrintö | 50.73 | ||||||
81 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.00 | ||||||
82 | Noora Vainio | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 53.06 | ||||||
- | Aino Jussila | 2000 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
- | Iiris Paasiviita | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jenny Myllynen | 2000 | Heinolan Isku | DSQ | ||||||
SW 8.4 Eriaikainen / yhden käden kosketus | ||||||||||
- | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Lotta Rinne | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Lumikki Lehtilä | 1998 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 14:25 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 14:38 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 6, 50m PU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eemil Varho | 1997 | Rauman Uimaseura | 26.24 | ||||||
2 | Toni Knuutila | 1993 | Eura Swimming Team | 26.81 | ||||||
3 | Jesse Laukkanen | 1996 | Swimming Club Vuokatti | 26.97 | ||||||
4 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.06 | ||||||
5 | Emil Martikainen | 1997 | Rauman Uimaseura | 27.70 | ||||||
6 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 27.96 | ||||||
7 | Samuli Korpi | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.05 | ||||||
8 | Kaj Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 28.06 | ||||||
9 | Robin Thodin | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 28.07 | ||||||
10 | Tomas Saariketo | 1996 | Porin Pyrintö | 28.33 | ||||||
11 | Santeri Siiranen | 1998 | Nokian Pyry | 28.41 | ||||||
12 | Jimi Kallio | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.68 | ||||||
13 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.79 | ||||||
14 | Juho Seppälä | 1999 | Simmis Wanda | 28.86 | ||||||
15 | Jon Lundgren | 1998 | Simmis Wanda | 29.07 | ||||||
16 | Nestori Koskinen | 1996 | Porin Pyrintö | 29.23 | ||||||
17 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.45 | ||||||
17 | Samu Koski | 1998 | Porin Uimaseura | 29.45 | ||||||
19 | Henri Nurminen | 1997 | Eura Swimming Team | 29.50 | ||||||
20 | Oskari Mäkinen | 1997 | Uinti Tampere | 29.81 | ||||||
21 | Aaron Joki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.86 | ||||||
22 | Teemu Lehtonen | 2000 | Uinti Tampere | 30.01 | ||||||
23 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.34 | ||||||
24 | Tuukka Hörkkö | 1998 | Uinti Tampere | 30.36 | ||||||
25 | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | 30.74 | ||||||
26 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | Uinti Tampere | 30.81 | ||||||
27 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 30.97 | ||||||
28 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 31.11 | ||||||
29 | Joonatan Mustonen | 1997 | Lapuan Virkiä | 31.26 | ||||||
30 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 31.30 | ||||||
31 | Robin Nabb | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.36 | ||||||
32 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 31.38 | ||||||
33 | Jakob Sievers | 2000 | Uinti Tampere | 31.96 | ||||||
34 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Uinti Tampere | 32.12 | ||||||
35 | Arttu Heikkinen | 2000 | Uinti Tampere | 32.25 | ||||||
36 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 32.29 | ||||||
37 | Lauri Koskela | 1999 | Uinti Tampere | 32.71 | ||||||
38 | Elias Herlevi | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 32.86 | ||||||
39 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 32.89 | ||||||
40 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.48 | ||||||
41 | Altti Ekorre | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.58 | ||||||
42 | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.17 | ||||||
43 | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | 34.49 | ||||||
44 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | 35.02 | ||||||
45 | Joona Lehtonen | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 35.25 | ||||||
46 | Miika Pänttönen | 1999 | Uinti Tampere | 35.41 | ||||||
47 | Leevi Luhtanen | 2000 | Porin Uimaseura | 35.93 | ||||||
48 | Robin Sundsten | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.94 | ||||||
49 | Valtteri Joensuu | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.97 | ||||||
50 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.66 | ||||||
51 | Viktor Thodin | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 36.94 | ||||||
52 | Raul Heinikangas | 1998 | Porin Uimaseura | 37.03 | ||||||
53 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 37.11 | ||||||
54 | Olli Rautaporras | 2000 | Nokian Pyry | 37.21 | ||||||
55 | Ivar Malm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.23 | ||||||
56 | Lauri Koskela | 1999 | Porin Pyrintö | 37.85 | ||||||
57 | Eetu Nyrhinen | 2000 | Porin Uimaseura | 39.07 | ||||||
58 | Aleksei Belov | 1998 | Porin Uimaseura | 39.84 | ||||||
59 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 40.17 | ||||||
60 | Vesa-Pekka Rikala | 2000 | Alavuden Urheilijat | 40.23 | ||||||
61 | Sami Peltonen | 2001 | Uinti Tampere | 40.94 | ||||||
62 | Jussi Jalava | 1999 | Uinti Tampere | 41.89 | ||||||
63 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.36 | ||||||
64 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.31 | ||||||
65 | Jasper Jokinen | 2000 | Uinti Tampere | 44.47 | ||||||
66 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.60 | ||||||
67 | Mikael Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.80 | ||||||
68 | Antton Pörtfors | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.02 | ||||||
69 | Oskari Ovaskainen | 2000 | Porin Uimaseura | 46.03 | ||||||
70 | Eetu Kataja | 2001 | Porin Pyrintö | 46.23 | ||||||
71 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.41 | ||||||
72 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.28 | ||||||
73 | Arttu Kojonen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.89 | ||||||
74 | Johan Gustafsson | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.98 | ||||||
75 | Lasse Harju | 2001 | Porin Pyrintö | 53.41 | ||||||
76 | Anton Pulkkis | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.74 | ||||||
- | Aaro Lassila | 2000 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Antti Ahola | 2001 | Lapuan Virkiä | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Elias Vainio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Elmeri Helenius | 2000 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Miikka Huotari | 2000 | Swimming Club Vuokatti | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 14:38 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 15:41 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 7, 400m VU T12, 15, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Ina Pollari | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:13.94 | 2:36.82 | 4:00.68 | 5:20.97 | |||
2 | Emmi Kaunisto | 2002 | Porin Uimaseura | 1:14.04 | 2:36.51 | 4:00.17 | 5:22.06 | |||
3 | Emma von Dickoff | 2002 | Uinti Tampere | 1:16.89 | 2:40.89 | 4:04.87 | 5:23.53 | |||
4 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:18.22 | 2:44.14 | 4:09.12 | 5:31.29 | |||
5 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:16.96 | 2:41.99 | 4:08.90 | 5:31.82 | |||
6 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 1:21.87 | 2:49.59 | 4:16.25 | 5:36.84 | |||
7 | Josefiina Kause | 2002 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:20.01 | 2:46.86 | 4:15.03 | 5:39.04 | |||
8 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 1:21.38 | 2:49.73 | 4:18.22 | 5:43.03 | |||
9 | Tara Korkiakoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:16.97 | 2:46.87 | 4:18.26 | 5:44.96 | |||
10 | Elisa Vakkuri | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 1:25.27 | 2:54.78 | 4:24.48 | 5:47.90 | |||
11 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:22.72 | 2:55.72 | 4:28.70 | 5:53.53 | |||
12 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:23.38 | 2:55.49 | 4:27.72 | 5:54.57 | |||
13 | Elina Palojärvi | 2002 | Uinti Tampere | 1:26.46 | 3:03.81 | 4:38.05 | 6:02.15 | |||
14 | Katariina Rautiainen | 2002 | Uinti Tampere | 1:23.13 | 2:58.59 | 4:34.59 | 6:03.00 | |||
15 | Wilma Elenius | 2002 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:25.10 | 2:59.68 | 4:36.17 | 6:08.42 | |||
16 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 1:26.68 | 3:02.45 | 4:38.37 | 6:10.65 | |||
17 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:28.15 | 3:03.33 | 4:40.19 | 6:11.52 | |||
18 | Ronja Myllykallio | 2003 | Nokian Pyry | 1:30.44 | 3:08.03 | 4:44.72 | 6:18.01 | |||
19 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 1:30.73 | 3:09.60 | 4:50.80 | 6:27.70 | |||
20 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:30.73 | 3:12.84 | 4:55.24 | 6:30.58 | |||
21 | Viivi Koivisto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:28.43 | 3:11.36 | 4:55.98 | 6:31.02 | |||
22 | Jessica Ingalsuo | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 1:31.50 | 3:16.30 | 4:59.82 | 6:35.33 | |||
23 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 1:32.47 | 3:15.12 | 5:00.21 | 6:35.45 | |||
24 | Anniina Haarala | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:35.58 | 3:18.21 | 5:00.31 | 6:36.46 | |||
25 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:31.36 | 3:14.66 | 5:01.63 | 6:36.78 | |||
26 | Iris Koskela | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.92 | 3:13.35 | 4:59.44 | 6:39.77 | |||
27 | Paula Kivi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:36.47 | 3:24.98 | 5:14.75 | 7:01.87 | |||
28 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:41.72 | 3:36.94 | 5:30.69 | 7:21.62 | |||
Laji 7, 400m VU T12, 15, N, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:07.75 | 2:19.34 | 3:31.67 | 4:41.05 | |||
2 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.70 | 2:23.06 | 3:37.86 | 4:52.08 | |||
3 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 1:10.37 | 2:28.65 | 3:48.03 | 5:03.79 | |||
4 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:10.93 | 2:29.14 | 3:48.38 | 5:04.86 | |||
5 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 1:12.14 | 2:32.09 | 3:51.66 | 5:07.95 | |||
6 | Emmiina Rautiainen | 2000 | Uinti Tampere | 1:13.20 | 2:36.10 | 3:58.00 | 5:17.49 | |||
7 | Milja Lahtinen | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 1:14.59 | 2:36.36 | 4:00.02 | 5:19.61 | |||
8 | Armi Auvinen | 2000 | Uinti Tampere | 1:13.36 | 2:36.91 | 4:00.54 | 5:22.43 | |||
9 | Emmi Kortteinen | 2000 | Uinti Tampere | 1:19.55 | 2:47.11 | 4:11.18 | 5:34.52 | |||
10 | Lotta Rosenlöf | 1999 | Uinti Tampere | 1:17.50 | 2:45.28 | 4:11.71 | 5:34.84 | |||
11 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:20.70 | 2:47.20 | 4:12.57 | 5:36.46 | |||
12 | Nora Ijäs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:20.29 | 2:47.47 | 4:15.27 | 5:38.84 | |||
13 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | Uinti Tampere | 1:21.68 | 2:50.74 | 4:18.84 | 5:40.99 | |||
14 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 1:21.31 | 2:50.42 | 4:19.55 | 5:42.84 | |||
15 | Emma Latva | 2001 | Uinti Tampere | 1:23.02 | 2:58.37 | 4:33.27 | 6:02.56 | |||
16 | Laura Jokiranta | 2000 | Porin Pyrintö | 1:20.66 | 2:54.60 | 4:32.59 | 6:04.40 | |||
17 | Sara Pasanen | 2001 | Uinti Tampere | 1:22.12 | 2:56.24 | 4:31.89 | 6:05.02 | |||
18 | Kamilla Karppinen | 2001 | Uinti Tampere | 1:29.23 | 3:01.85 | 4:37.22 | 6:07.55 | |||
19 | Julia Kinnunen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 1:23.37 | 2:59.45 | 4:36.84 | 6:10.92 | |||
20 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:29.28 | 3:06.78 | 4:44.98 | 6:18.24 | |||
21 | Danyela Tanke | 2000 | Porin Pyrintö | 1:26.34 | 3:05.29 | 4:45.88 | 6:22.14 | |||
22 | Tiia Kivi | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 1:25.61 | 3:02.92 | 4:43.88 | 6:25.47 | |||
- | Mea Siltanen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 7, 400m VU T12, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | Uinti Tampere | 1:07.50 | 2:22.48 | 3:38.79 | 4:54.45 | |||
2 | Sanna Saarinen | 1998 | Simmis Wanda | 1:09.97 | 2:25.19 | 3:41.48 | 4:57.28 | |||
3 | Ellimaija Stenfors | 1997 | Porin Uimaseura | 1:10.11 | 2:27.60 | 3:45.93 | 5:01.55 | |||
4 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.86 | 2:27.66 | 3:47.17 | 5:05.01 | |||
5 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 1:14.12 | 2:33.53 | 3:54.39 | 5:14.44 | |||
6 | Rosalinda Vainio | 1997 | Porin Pyrintö | 1:08.10 | 2:23.59 | 3:55.97 | 5:20.36 | |||
7 | Maiju Mäenpää | 1997 | Nokian Pyry | 1:19.13 | 2:45.70 | 4:14.67 | 5:42.90 | |||
8 | Riina Huotari | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 1:23.58 | 2:53.98 | 4:25.99 | 5:55.99 | |||
9 | Emilia Yli-Yrjänäinen | 1993 | Kokkolan Uimaseura | 1:25.62 | 2:58.74 | 4:31.34 | 6:02.40 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 15:41 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:19 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:09.87 | 2:25.08 | 3:40.25 | 4:52.00 | |||
2 | Claes Fjellström | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.82 | 2:25.43 | 3:41.76 | 4:56.72 | |||
3 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:10.09 | 2:25.59 | 3:42.98 | 4:58.76 | |||
4 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:11.75 | 2:31.12 | 3:50.29 | 5:05.38 | |||
5 | Paavo Erkinaro | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:10.74 | 2:29.48 | 3:49.91 | 5:08.87 | |||
6 | Tatu Hörkkö | 2001 | Uinti Tampere | 1:13.38 | 2:35.26 | 3:59.65 | 5:22.00 | |||
7 | Tuomas Karjalainen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:17.55 | 2:41.83 | 4:07.41 | 5:25.02 | |||
8 | Jere Keskiaho | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:15.91 | 2:40.78 | 4:06.13 | 5:25.71 | |||
9 | Jarkko Rantoja | 2001 | Alavuden Urheilijat | 1:16.17 | 2:42.32 | 4:09.83 | 5:32.65 | |||
10 | Lukas Kalliokoski | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:21.86 | 2:49.69 | 4:18.68 | 5:40.21 | |||
11 | Wäinö Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 1:20.73 | 2:50.61 | 4:19.59 | 5:44.77 | |||
12 | Perttu Mikkola | 2001 | Nokian Pyry | 1:16.29 | 2:46.97 | 4:18.46 | 5:48.12 | |||
13 | Frans Bärlund | 2001 | Uinti Tampere | 1:20.25 | 2:49.86 | 4:20.41 | 5:50.35 | |||
14 | Alex Lydman | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.69 | 2:56.99 | 4:28.43 | 5:55.46 | |||
15 | Toivo Haikonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:22.21 | 2:55.74 | 4:29.64 | 5:55.82 | |||
16 | Ivar Nordman | 2003 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:25.18 | 2:57.35 | 4:30.67 | 5:58.15 | |||
17 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:23.62 | 2:56.38 | 4:29.94 | 6:00.83 | |||
18 | Jere Broman | 2002 | Nokian Pyry | 1:25.02 | 3:01.86 | 4:35.87 | 6:02.28 | |||
19 | Niclas Viitasalo | 2002 | Nokian Pyry | 1:26.52 | 3:04.13 | 4:42.68 | 6:10.70 | |||
20 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 1:23.71 | 3:00.04 | 4:37.78 | 6:11.46 | |||
21 | Eetu Kataja | 2001 | Porin Pyrintö | 1:26.04 | 3:02.83 | 4:42.31 | 6:19.17 | |||
22 | Juho Jämsä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.85 | 3:06.46 | 4:46.31 | 6:25.06 | |||
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.73 | 2:08.66 | 3:16.27 | 4:21.01 | |||
2 | Joona Kärkkäinen | 1998 | Heinolan Isku | 1:04.49 | 2:14.23 | 3:24.69 | 4:35.55 | |||
3 | Jami Heinilä | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 1:05.86 | 2:16.25 | 3:27.75 | 4:37.19 | |||
4 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:06.17 | 2:19.26 | 3:32.80 | 4:42.48 | |||
5 | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | 1:06.16 | 2:19.55 | 3:34.80 | 4:48.54 | |||
6 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:11.63 | 2:27.75 | 3:43.74 | 4:57.76 | |||
7 | Miika Pänttönen | 1999 | Uinti Tampere | 1:06.69 | 2:22.65 | 3:41.17 | 4:58.47 | |||
8 | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | 1:08.54 | 2:25.17 | 3:43.53 | 4:59.75 | |||
9 | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:11.63 | 2:31.49 | 3:52.22 | 5:05.02 | |||
10 | Jakob Sievers | 2000 | Uinti Tampere | 1:08.61 | 2:28.04 | 3:48.79 | 5:06.76 | |||
11 | Raul Heinikangas | 1998 | Porin Uimaseura | 1:12.40 | 2:33.55 | 3:53.32 | 5:08.04 | |||
12 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | Uinti Tampere | 1:13.27 | 2:33.10 | 3:52.66 | 5:08.32 | |||
13 | Miikka Huotari | 2000 | Swimming Club Vuokatti | 1:14.95 | 2:36.07 | 3:57.89 | 5:13.24 | |||
14 | Elmeri Ekström | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.75 | 2:34.07 | 3:55.85 | 5:13.26 | |||
15 | Tuomas Saari | 1999 | Vieskan Uimarit | 1:11.12 | 2:30.16 | 3:52.00 | 5:14.62 | |||
16 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 1:12.42 | 2:34.16 | 3:56.32 | 5:16.81 | |||
17 | Kalle Kiviniemi | 2000 | Nokian Pyry | 1:16.01 | 2:40.25 | 4:06.08 | 5:25.34 | |||
18 | Karl Ladva | 2000 | Heinolan Isku | 1:17.66 | 2:45.69 | 4:10.75 | 5:38.41 | |||
19 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 1:15.40 | 2:43.15 | 4:13.11 | 5:39.89 | |||
20 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 1:18.97 | 2:47.21 | 4:16.55 | 5:41.22 | |||
21 | Martin Jylhä | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:28.15 | 3:03.61 | 4:37.57 | 6:07.63 | |||
22 | Oskari Nopanen | 2000 | Uinti Tampere | 1:26.40 | 3:02.84 | 4:39.50 | 6:13.29 | |||
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.31 | 2:12.89 | 3:22.58 | 4:29.84 | |||
2 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.45 | 2:15.46 | 3:29.32 | 4:40.90 | |||
3 | Alex Nygård | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:05.34 | 2:19.18 | 3:34.39 | 4:45.40 | |||
4 | Mikko Suova | 1997 | Uinti Tampere | 1:05.85 | 2:18.63 | 3:32.51 | 4:46.45 | |||
5 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.86 | 2:24.41 | 3:42.97 | 4:58.61 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:19 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:16 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 9, 100m RU T11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Emma Haglund | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.71 | 1:32.28 | |||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 45.76 | 1:33.37 | |||||
3 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 47.67 | 1:37.13 | |||||
4 | Emma Laatikainen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 47.69 | 1:37.22 | |||||
5 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 45.71 | 1:37.84 | |||||
6 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | Heinolan Isku | 46.69 | 1:41.72 | |||||
7 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 51.18 | 1:43.64 | |||||
8 | Heta Veikkola | 2003 | Lapuan Virkiä | 52.10 | 1:46.16 | |||||
9 | Jenny Grangärd | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.83 | 1:46.78 | |||||
10 | Minea Wiren | 2003 | Nokian Pyry | 52.74 | 1:49.17 | |||||
11 | Anisa Seres | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.48 | 1:49.98 | |||||
12 | Petra Kivi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.93 | 1:55.29 | |||||
13 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 54.95 | 1:57.28 | |||||
14 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 57.59 | 1:58.44 | |||||
15 | Arna Seres | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.79 | 1:59.41 | |||||
16 | Maija Björkholm | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.00 | 1:59.94 | |||||
17 | Aino Jerohin | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.06 | 2:00.01 | |||||
18 | Aada Kivi | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 59.30 | 2:00.60 | |||||
19 | Siiri Tiilikka | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.34 | 2:00.61 | |||||
20 | Ninni Eriksson | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.46 | 2:02.39 | |||||
21 | Ella Jämsä | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.18 | 2:06.60 | |||||
22 | Jennifer Hietala | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.53 | 2:07.75 | |||||
23 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.77 | 2:08.19 | |||||
24 | Linnea Svahn | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.93 | 2:16.43 | |||||
25 | Minttu Haapaniemi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.62 | 2:31.86 | |||||
- | Janina Valkola | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 9, 100m RU T11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Heta Känkänen | 2001 | Porin Uimaseura | 39.80 | 1:24.38 | |||||
2 | Saara Sojolin | 2001 | Uinti Tampere | 40.31 | 1:24.85 | |||||
3 | Noora Kolu | 2001 | Uinti Tampere | 41.18 | 1:27.74 | |||||
4 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 42.27 | 1:27.90 | |||||
5 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 41.85 | 1:28.29 | |||||
6 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 42.40 | 1:29.85 | |||||
7 | Emma von Dickoff | 2002 | Uinti Tampere | 42.34 | 1:29.95 | |||||
8 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 43.41 | 1:31.99 | |||||
9 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 44.90 | 1:32.45 | |||||
10 | Oona Toivola | 2001 | Swimming Club Vuokatti | 45.12 | 1:32.79 | |||||
11 | Enni Lahtinen | 2002 | Uinti Tampere | 43.30 | 1:33.44 | |||||
12 | Laura Härkönen | 2001 | Oulun Lohet | 44.85 | 1:33.47 | |||||
13 | Nea Nygård | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 46.10 | 1:33.58 | |||||
14 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 45.41 | 1:33.96 | |||||
15 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 45.33 | 1:34.62 | |||||
16 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 46.54 | 1:35.45 | |||||
17 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 46.31 | 1:35.87 | |||||
18 | Viivi Jokiniemi | 2001 | Uinti Tampere | 46.91 | 1:36.77 | |||||
19 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 46.97 | 1:36.97 | |||||
20 | Linnea Urvikko | 2002 | Uinti Tampere | 47.10 | 1:37.23 | |||||
21 | Suvi Kurth | 2001 | Uinti Tampere | 45.97 | 1:37.78 | |||||
22 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 47.38 | 1:39.34 | |||||
23 | Kaisa Siukonen | 2001 | Uinti Tampere | 48.88 | 1:39.81 | |||||
24 | Matilda Lindholm | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 49.56 | 1:40.31 | |||||
25 | Emmi Uotila | 2002 | Nokian Pyry | 48.16 | 1:40.70 | |||||
26 | Moonica Pirhonen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 49.18 | 1:40.77 | |||||
27 | Netta Korhonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 47.74 | 1:41.21 | |||||
28 | Emily Majors | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.05 | 1:41.69 | |||||
29 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 49.65 | 1:42.36 | |||||
30 | Netta Nyberg | 2001 | Uinti Tampere | 49.10 | 1:42.90 | |||||
31 | Jutta Nikupeteri | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 49.69 | 1:43.07 | |||||
32 | Emilia Söderlund | 2001 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 49.45 | 1:43.37 | |||||
33 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 49.40 | 1:43.62 | |||||
34 | Laura Laitila | 2001 | Nokian Pyry | 49.41 | 1:44.89 | |||||
35 | Senni Salonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 51.01 | 1:45.62 | |||||
36 | Ellen Vuollet | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.78 | 1:46.58 | |||||
37 | Sara Pasanen | 2001 | Uinti Tampere | 51.61 | 1:46.85 | |||||
38 | Kiia Karhu | 2002 | Vieskan Uimarit | 52.23 | 1:50.26 | |||||
39 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.44 | 1:50.87 | |||||
40 | Anniina Kylkisalo | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.73 | 1:51.53 | |||||
41 | Tinja Harju | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 53.33 | 1:51.84 | |||||
42 | Erika Yli-Yrjänäinen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 52.40 | 1:52.18 | |||||
43 | Jenni Moisio | 2002 | Nokian Pyry | 53.34 | 1:52.47 | |||||
44 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 54.57 | 1:53.39 | |||||
45 | Mikaela Mäki | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.97 | 1:53.49 | |||||
46 | Emmi Tervaselkä | 2002 | Porin Pyrintö | 55.46 | 1:54.98 | |||||
47 | Karolina Arola | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.64 | 1:56.10 | |||||
48 | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.34 | 1:58.03 | |||||
49 | Sofia Eriksberg | 2002 | Kauhajoen Karhu | 56.31 | 1:59.46 | |||||
50 | Juliana Niinisalo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.71 | 1:59.48 | |||||
51 | Julia Hietala | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.90 | 2:00.32 | |||||
52 | Ida Rantala | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.53 | 2:00.95 | |||||
53 | Vivian Halmelinna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.85 | 2:01.83 | |||||
54 | Joanna Lehto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.05 | 2:03.52 | |||||
55 | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 57.10 | 2:04.01 | |||||
56 | Mea Siltanen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.89 | 2:04.74 | |||||
57 | Noora Vainio | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 1:03.18 | 2:12.27 | |||||
58 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 1:06.80 | 2:21.60 | |||||
- | Lotta Rinne | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Laji 9, 100m RU T11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Alisa Ponomareva | 1991 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.97 | 1:16.48 | |||||
2 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.18 | 1:17.37 | |||||
3 | Elviira Tanninen | 1999 | Porin Pyrintö | 38.23 | 1:20.19 | |||||
4 | Roosa Nieminen | 1999 | Helsingfors Simsällskap | 38.66 | 1:22.52 | |||||
5 | Kristiina Haapala | 2000 | Nokian Pyry | 39.30 | 1:23.10 | |||||
6 | Fanni Pirhonen | 2000 | Uinti Tampere | 39.24 | 1:23.16 | |||||
7 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 39.15 | 1:23.35 | |||||
8 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 40.02 | 1:23.78 | |||||
9 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 39.91 | 1:24.13 | |||||
10 | Johanna Suova | 1999 | Uinti Tampere | 39.59 | 1:24.29 | |||||
11 | Milja Mielty | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.12 | 1:25.44 | |||||
12 | Roosa Oja | 2000 | Uinti Tampere | 39.82 | 1:25.80 | |||||
13 | Julia Sottinen | 2000 | Porin Uimaseura | 39.99 | 1:25.99 | |||||
14 | Fanny Vuollet | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.76 | 1:26.89 | |||||
15 | Jenna Miettinen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.11 | 1:27.93 | |||||
16 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.46 | 1:28.27 | |||||
17 | Petra Äkkinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.69 | 1:28.43 | |||||
18 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 42.47 | 1:28.68 | |||||
19 | Enni Määttä | 1999 | Uinti Tampere | 42.52 | 1:29.14 | |||||
20 | Julia Latva-Pirilä | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.84 | 1:29.31 | |||||
21 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 41.98 | 1:29.39 | |||||
22 | Elli Kivelä | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 42.52 | 1:29.98 | |||||
23 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 41.38 | 1:30.05 | |||||
24 | Ella Lumio | 2000 | Uinti Tampere | 1:30.37 | ||||||
25 | Laura Sammatti | 1998 | Alavuden Urheilijat | 42.86 | 1:30.47 | |||||
26 | Essi Laine | 2000 | Nokian Pyry | 43.89 | 1:30.49 | |||||
27 | Noora Vallinen | 1998 | Nokian Pyry | 43.07 | 1:30.99 | |||||
28 | Emilia Kinnunen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.48 | 1:33.11 | |||||
29 | Pinja Aro | 1999 | Uinti Tampere | 44.90 | 1:34.41 | |||||
30 | Laura Vierikko | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.77 | 1:34.98 | |||||
31 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 45.74 | 1:35.58 | |||||
32 | Roosa Raiskila | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 45.03 | 1:35.94 | |||||
33 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 44.71 | 1:36.38 | |||||
34 | Miisa Kiviharju | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 46.75 | 1:37.21 | |||||
35 | Aino Jussila | 2000 | Uinti Tampere | 46.37 | 1:37.91 | |||||
36 | Sanniina Korpi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.49 | 1:38.10 | |||||
37 | Laura Jokiranta | 2000 | Porin Pyrintö | 46.41 | 1:38.47 | |||||
38 | Mai Multimäki | 2000 | Uinti Tampere | 46.74 | 1:39.37 | |||||
39 | Pauliina Haarala | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.55 | 1:40.58 | |||||
40 | Iiris Paasiviita | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.83 | 1:40.73 | |||||
41 | Annika Forma | 1994 | Porin Pyrintö | 48.82 | 1:41.50 | |||||
42 | Enna Hanka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 48.27 | 1:42.01 | |||||
43 | Aurora Hirvonen | 2000 | Uinti Tampere | 49.16 | 1:43.30 | |||||
44 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 52.50 | 1:49.16 | |||||
45 | Iris Halmelinna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.62 | 1:58.65 | |||||
- | Henni Känkänen | 1999 | Porin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
- | Lotta Kurunsaari | 2000 | Lapuan Virkiä | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Saara Haapamäki | 1998 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 10.8 Kielletty varuste tai teippaus | ||||||||||
- | Suvi Huhtanen | 1999 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
- | Tinka Markkinen | 2000 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:16 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:26 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 10, 100m RU P12, 14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 43.06 | 1:28.99 | |||||
2 | Ahti Saarela | 2002 | Oulun Lohet | 47.01 | 1:38.12 | |||||
3 | Robin Söderholm | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.15 | 1:46.65 | |||||
4 | Kirill Helsing | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.82 | 1:46.80 | |||||
5 | Ivar Nordman | 2003 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 51.28 | 1:46.95 | |||||
6 | Niko Kuhna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.41 | 1:49.10 | |||||
7 | Vilho Honkamaa | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.54 | 1:49.82 | |||||
8 | Santeri Karppinen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.20 | 1:49.88 | |||||
9 | Tatu Hapuoja | 2003 | Uinti Tampere | 53.06 | 1:50.16 | |||||
10 | Tuukka Harju | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.49 | 1:52.96 | |||||
11 | Simon Ravals | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.07 | 1:58.04 | |||||
12 | Joonas Järvi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.70 | 2:00.12 | |||||
13 | Valtteri Ranta | 2002 | Kauhajoen Karhu | 55.22 | 2:01.20 | |||||
14 | Elias Kalliokoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.12 | 2:03.18 | |||||
15 | Eeli Hanka | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 58.61 | 2:03.93 | |||||
16 | Oskari Ketonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.84 | 2:04.52 | |||||
17 | Miro Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:02.67 | 2:07.78 | |||||
18 | Ahti Alavillamo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.72 | 2:12.20 | |||||
19 | Oskari Vainio | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.65 | 2:12.59 | |||||
- | Mikael Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Rasmus Kullas | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 10.5 Seisominen / käveleminen altaan pohjassa | ||||||||||
- | Theo Kolehmainen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 10, 100m RU P12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.13 | 1:14.49 | |||||
2 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.00 | 1:14.75 | |||||
3 | Walentin Koskinen | 2000 | Uinti Tampere | 35.83 | 1:16.12 | |||||
4 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Uinti Tampere | 38.00 | 1:20.36 | |||||
5 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 39.32 | 1:21.71 | |||||
6 | Joonas Kuitunen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 39.24 | 1:22.09 | |||||
7 | Hermanni Taimisto | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.25 | 1:22.86 | |||||
8 | Niki Karlsson | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 39.13 | 1:23.22 | |||||
9 | Ivar Malm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.83 | 1:25.06 | |||||
10 | Niklas Uitto | 2000 | Uinti Tampere | 39.65 | 1:25.60 | |||||
11 | Teemu Lehtonen | 2000 | Uinti Tampere | 41.60 | 1:27.00 | |||||
12 | Eetu Nyrhinen | 2000 | Porin Uimaseura | 42.47 | 1:28.64 | |||||
13 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 41.06 | 1:29.26 | |||||
14 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | 42.51 | 1:29.73 | |||||
15 | Tatu Hörkkö | 2001 | Uinti Tampere | 43.30 | 1:30.18 | |||||
16 | Ossi Nikula | 2000 | Vieskan Uimarit | 44.87 | 1:31.36 | |||||
17 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.21 | 1:35.15 | |||||
18 | Viktor Thodin | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 45.50 | 1:35.71 | |||||
19 | Elmeri Helenius | 2000 | Uinti Tampere | 45.56 | 1:36.31 | |||||
20 | Oskari Ovaskainen | 2000 | Porin Uimaseura | 45.48 | 1:36.78 | |||||
21 | Jasper Jokinen | 2000 | Uinti Tampere | 47.63 | 1:38.41 | |||||
22 | Frans Bärlund | 2001 | Uinti Tampere | 46.73 | 1:39.61 | |||||
23 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.23 | 1:40.46 | |||||
24 | Jarkko Rantoja | 2001 | Alavuden Urheilijat | 48.62 | 1:40.69 | |||||
25 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.65 | 1:43.70 | |||||
26 | Antton Pörtfors | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.52 | 1:46.00 | |||||
27 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.58 | 1:47.25 | |||||
28 | Arttu Kojonen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.81 | 1:48.37 | |||||
29 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 51.19 | 1:48.82 | |||||
30 | Sami Peltonen | 2001 | Uinti Tampere | 53.08 | 1:50.18 | |||||
31 | Oskari Nopanen | 2000 | Uinti Tampere | 52.40 | 1:50.52 | |||||
32 | Aaro Lassila | 2000 | Alavuden Urheilijat | 53.23 | 1:51.08 | |||||
33 | Samu Peltonen | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 53.42 | 1:51.55 | |||||
34 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.12 | 1:54.29 | |||||
35 | Anton Pulkkis | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.11 | 1:55.08 | |||||
36 | Johan Gustafsson | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.36 | 1:55.16 | |||||
37 | Lasse Harju | 2001 | Porin Pyrintö | 58.65 | 1:57.34 | |||||
38 | Elias Vainio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.20 | 1:58.77 | |||||
39 | Antti Ahola | 2001 | Lapuan Virkiä | 57.11 | 1:59.95 | |||||
40 | Juuso Reinikka | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.75 | 2:07.92 | |||||
- | Arttu Heikkinen | 2000 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Olli Rautaporras | 2000 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 10, 100m RU P12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jakob Nordman | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 31.88 | 1:08.73 | |||||
2 | Samuli Lahti | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.48 | 1:10.26 | |||||
3 | Santeri Siiranen | 1998 | Nokian Pyry | 33.79 | 1:12.15 | |||||
4 | Emil Martikainen | 1997 | Rauman Uimaseura | 33.62 | 1:12.50 | |||||
5 | Kaj Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 34.46 | 1:14.42 | |||||
6 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 36.63 | 1:15.99 | |||||
7 | Aake Nyrhinen | 1997 | Uinti Tampere | 35.21 | 1:16.13 | |||||
8 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 35.74 | 1:16.47 | |||||
9 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | Uinti Tampere | 36.53 | 1:18.42 | |||||
10 | Rafael Stenman | 1997 | Nokian Pyry | 36.98 | 1:20.27 | |||||
11 | Aaron Joki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.81 | 1:20.50 | |||||
12 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 38.64 | 1:20.75 | |||||
13 | Jaakko Kokko | 1999 | Uinti Tampere | 37.31 | 1:21.81 | |||||
14 | Tuukka Hörkkö | 1998 | Uinti Tampere | 38.03 | 1:22.31 | |||||
15 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.46 | 1:24.47 | |||||
16 | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | 38.91 | 1:24.71 | |||||
17 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 40.75 | 1:26.05 | |||||
18 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 42.03 | 1:27.27 | |||||
19 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.10 | 1:27.58 | |||||
20 | Lauri Koskela | 1999 | Uinti Tampere | 42.05 | 1:28.21 | |||||
21 | Valtteri Joensuu | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.43 | 1:29.93 | |||||
22 | Tatu Paasikallio | 1999 | Nokian Pyry | 43.95 | 1:30.72 | |||||
23 | Lauri Koskela | 1999 | Porin Pyrintö | 42.42 | 1:31.50 | |||||
24 | Raul Heinikangas | 1998 | Porin Uimaseura | 43.65 | 1:33.06 | |||||
25 | Ville Isoranta | 1999 | Uinti Tampere | 45.69 | 1:36.80 | |||||
26 | Aleksei Belov | 1998 | Porin Uimaseura | 46.57 | 1:36.88 | |||||
27 | Jussi Jalava | 1999 | Uinti Tampere | 46.51 | 1:41.93 | |||||
- | Rami Rissanen | 1999 | Porin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:26 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:35 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 11, 50m SU T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 42.36 | ||||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 42.87 | ||||||
3 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 46.00 | ||||||
4 | Ella Hulkki | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.89 | ||||||
5 | Anniina Haarala | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.83 | ||||||
6 | Lilja Ukkola | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 50.02 | ||||||
7 | Viivi Nurmela | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 50.10 | ||||||
8 | Enni Kinnunen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.70 | ||||||
9 | Viivi Kylkisalo | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.54 | ||||||
10 | Viivi Lehtonen | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.14 | ||||||
11 | Siiri Tiilikka | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.68 | ||||||
12 | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 54.11 | ||||||
13 | Nea Sainio | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.51 | ||||||
14 | Riikka Viitasalo | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.71 | ||||||
15 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.28 | ||||||
16 | Tessa Tattari | 2004 | Kokkolan Uimaseura | 56.39 | ||||||
17 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.73 | ||||||
18 | Aamu Knuuttila | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.03 | ||||||
19 | Tara Ojanperä | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.72 | ||||||
20 | Anisa Seres | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.05 | ||||||
21 | Inger Isaksen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.44 | ||||||
22 | Linnea Svahn | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.24 | ||||||
23 | Elisa Lehto | 2006 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.34 | ||||||
24 | Mea Lahtinen | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:02.09 | ||||||
25 | Pihla Äkkinen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.62 | ||||||
26 | Jenna Hemminki | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:17.41 | ||||||
27 | Stella Koivuluoma | 2007 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:21.54 | ||||||
28 | Elin Thodin | 2005 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:27.04 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:35 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:44 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 12, 50m SU P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Akseli Hakala | 2003 | Uinti Tampere | 38.80 | ||||||
2 | Alex Lydman | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.86 | ||||||
3 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 44.60 | ||||||
4 | Teemu Oksakari | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.09 | ||||||
5 | Simon Ravals | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.29 | ||||||
6 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 46.61 | ||||||
7 | Onni Haikonen | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.43 | ||||||
8 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 47.70 | ||||||
9 | Ivar Nordman | 2003 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 48.16 | ||||||
10 | Emil Saha | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.55 | ||||||
11 | Tuukka Harju | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.30 | ||||||
12 | Elias Kalliokoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.02 | ||||||
13 | Jere Keski-Hannula | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.80 | ||||||
14 | Juuso Asunmaa | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.49 | ||||||
15 | Eero Reinikka | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.92 | ||||||
16 | Filip Jåfs | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.30 | ||||||
17 | Simo Kangasmaa | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.46 | ||||||
17 | Totti Laukkala | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.46 | ||||||
19 | Eeli Hanka | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 54.59 | ||||||
20 | Lucas Lydman | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.64 | ||||||
21 | Linus Vuollet | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.89 | ||||||
22 | Arttu Niemi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.57 | ||||||
23 | Pietari Puutio | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.09 | ||||||
24 | Nuutti Nissilä | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.32 | ||||||
25 | Rasmus Kekola | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:10.50 | ||||||
- | Henry Miettunen | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:44 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 17:55 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 13, 50m SU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mira Palovuori | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.90 | ||||||
2 | Helmi Lehti | 1997 | Porin Uimaseura | 32.87 | ||||||
3 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 34.48 | ||||||
4 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.64 | ||||||
5 | Ella Nieminen | 1998 | Uinti Tampere | 34.94 | ||||||
6 | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.35 | ||||||
7 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 35.40 | ||||||
8 | Kianella Vainio | 1998 | Porin Pyrintö | 35.81 | ||||||
9 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 36.14 | ||||||
10 | Vilma Ryöti | 1999 | Uinti Tampere | 37.25 | ||||||
11 | Rosalinda Vainio | 1997 | Porin Pyrintö | 37.52 | ||||||
12 | Aliisa Lönnrot | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.65 | ||||||
13 | Vilhelmiina Stenfors | 1998 | Porin Uimaseura | 37.66 | ||||||
14 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 37.73 | ||||||
15 | Noora Kolu | 2001 | Uinti Tampere | 37.75 | ||||||
16 | Roosa Hyypiä | 1997 | Uinti Tampere | 37.78 | ||||||
17 | Katariina Hautala | 1999 | Ilmajoen Kisailijat | 38.31 | ||||||
18 | Milja Lahtinen | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 38.42 | ||||||
19 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 38.55 | ||||||
20 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 38.73 | ||||||
21 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 38.90 | ||||||
22 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 38.94 | ||||||
23 | Roosa Mykkänen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.39 | ||||||
24 | Armi Auvinen | 2000 | Uinti Tampere | 39.52 | ||||||
25 | Emmi Kortteinen | 2000 | Uinti Tampere | 39.99 | ||||||
26 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 40.34 | ||||||
27 | Laura Vierikko | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.64 | ||||||
28 | Kaisa Siukonen | 2001 | Uinti Tampere | 41.66 | ||||||
29 | Emma Latva | 2001 | Uinti Tampere | 41.79 | ||||||
30 | Noora Kuhna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.81 | ||||||
31 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.84 | ||||||
32 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.10 | ||||||
33 | Pauliina Haarala | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.14 | ||||||
34 | Anniina Kylkisalo | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.67 | ||||||
35 | Marissa Cavallotti | 2000 | Uinti Tampere | 42.68 | ||||||
36 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 42.81 | ||||||
37 | Nora Ijäs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 43.08 | ||||||
38 | Emilia Runnakko | 1999 | Alavuden Urheilijat | 43.97 | ||||||
39 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 44.14 | ||||||
40 | Danyela Tanke | 2000 | Porin Pyrintö | 44.30 | ||||||
41 | Julia Hietala | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.83 | ||||||
42 | Karolina Arola | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.96 | ||||||
43 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 45.30 | ||||||
44 | Lumi Storm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.38 | ||||||
45 | Paula Kivi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.45 | ||||||
46 | Kiia Karhu | 2002 | Vieskan Uimarit | 45.68 | ||||||
47 | Riina Huotari | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 45.74 | ||||||
48 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 46.20 | ||||||
49 | Viivi Koivisto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.48 | ||||||
50 | Mikaela Mäki | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.78 | ||||||
51 | Enna Tenkilä | 1999 | Nokian Pyry | 47.16 | ||||||
52 | Nea Palomäki | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.53 | ||||||
52 | Tiia Kivi | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 47.53 | ||||||
54 | Ellen Vuollet | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.83 | ||||||
55 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.99 | ||||||
56 | Siiri Keisu | 2003 | Oulun Lohet | 48.06 | ||||||
57 | Lotta Rinne | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.08 | ||||||
58 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 50.57 | ||||||
59 | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 50.61 | ||||||
60 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 51.20 | ||||||
61 | Tinja Harju | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 51.56 | ||||||
62 | Joanna Lehto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.67 | ||||||
63 | Noora Vainio | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 52.06 | ||||||
64 | Janina Valkola | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.12 | ||||||
65 | Iris Halmelinna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.17 | ||||||
66 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.53 | ||||||
67 | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.08 | ||||||
68 | Sofia Eriksberg | 2002 | Kauhajoen Karhu | 53.90 | ||||||
69 | Emmi Tervaselkä | 2002 | Porin Pyrintö | 54.41 | ||||||
70 | Lotta Kurunsaari | 2000 | Lapuan Virkiä | 55.40 | ||||||
71 | Mea Siltanen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.87 | ||||||
72 | Emma Jormanainen | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.32 | ||||||
- | Iris Koskela | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 17:55 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 18:13 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 14, 50m SU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eemil Varho | 1997 | Rauman Uimaseura | 29.23 | ||||||
2 | Samuli Korpi | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.85 | ||||||
3 | Niki Karlsson | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 30.19 | ||||||
4 | Jussi Kause | 1997 | Pihlava Työväen Urheilijat | 30.45 | ||||||
5 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 30.51 | ||||||
6 | Juho Seppälä | 1999 | Simmis Wanda | 31.83 | ||||||
7 | Oskari Mäkinen | 1997 | Uinti Tampere | 32.43 | ||||||
8 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 32.45 | ||||||
9 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.00 | ||||||
10 | Jon Lundgren | 1998 | Simmis Wanda | 33.38 | ||||||
11 | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | 34.37 | ||||||
12 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.46 | ||||||
13 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 34.62 | ||||||
14 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 34.92 | ||||||
15 | Robin Sundsten | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.42 | ||||||
16 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 38.09 | ||||||
17 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 38.19 | ||||||
18 | Felix Ollus | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.74 | ||||||
19 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 38.75 | ||||||
20 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.32 | ||||||
21 | Ivar Malm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.48 | ||||||
22 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 40.75 | ||||||
23 | Axel Olander | 2002 | Nokian Pyry | 40.95 | ||||||
24 | Karl Ladva | 2000 | Heinolan Isku | 41.11 | ||||||
25 | Ville Isoranta | 1999 | Uinti Tampere | 41.64 | ||||||
26 | Aleksei Belov | 1998 | Porin Uimaseura | 41.75 | ||||||
27 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.92 | ||||||
28 | Samu Peltonen | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 44.20 | ||||||
29 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.09 | ||||||
30 | Eetu Kataja | 2001 | Porin Pyrintö | 46.32 | ||||||
31 | Juho Jämsä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.21 | ||||||
32 | Anton Pulkkis | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.35 | ||||||
33 | Niklas Bister | 2002 | Porin Pyrintö | 49.98 | ||||||
34 | Arttu Kojonen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.16 | ||||||
35 | Johan Gustafsson | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.05 | ||||||
36 | Juuso Reinikka | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.24 | ||||||
37 | Santeri Karppinen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.99 | ||||||
38 | Elias Vainio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.43 | ||||||
39 | Rasmus Kullas | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.84 | ||||||
40 | Oskari Ketonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.05 | ||||||
41 | Oskari Vainio | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.02 | ||||||
42 | Atte Lehto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.65 | ||||||
- | Lasse Harju | 2001 | Porin Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 18:13 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 18:41 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 15, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ina Pollari | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.69 | 1:15.71 | |||||
2 | Emmi Kaunisto | 2002 | Porin Uimaseura | 37.04 | 1:21.98 | |||||
3 | Emma von Dickoff | 2002 | Uinti Tampere | 40.04 | 1:24.22 | |||||
4 | Nea Nygård | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 43.31 | 1:28.91 | |||||
5 | Josefiina Kause | 2002 | Pihlava Työväen Urheilijat | 40.07 | 1:31.27 | |||||
6 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 42.16 | 1:31.85 | |||||
7 | Enni Lahtinen | 2002 | Uinti Tampere | 42.30 | 1:32.40 | |||||
8 | Elina Palojärvi | 2002 | Uinti Tampere | 43.78 | 1:33.20 | |||||
9 | Linnea Urvikko | 2002 | Uinti Tampere | 39.51 | 1:34.09 | |||||
10 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 44.65 | 1:36.66 | |||||
11 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 45.41 | 1:41.05 | |||||
12 | Emmi Uotila | 2002 | Nokian Pyry | 46.75 | 1:41.08 | |||||
13 | Nea Palomäki | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.89 | 1:45.57 | |||||
14 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 50.02 | 1:46.11 | |||||
15 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 48.84 | 1:48.76 | |||||
16 | Viivi Koivisto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.54 | 1:50.70 | |||||
17 | Vivian Halmelinna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.77 | 2:01.91 | |||||
- | Paula Kivi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 15, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 34.36 | 1:13.84 | |||||
2 | Milja Mielty | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.86 | 1:14.47 | |||||
3 | Henna Blomroos | 2000 | Rauman Uimaseura | 35.07 | 1:15.40 | |||||
4 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 35.56 | 1:15.85 | |||||
5 | Janina Ollikainen | 2000 | Porin Uimaseura | 35.56 | 1:15.86 | |||||
6 | Fanny Renvall | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 36.50 | 1:16.21 | |||||
7 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 35.16 | 1:17.71 | |||||
8 | Petra Äkkinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.52 | 1:17.90 | |||||
9 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 37.14 | 1:18.03 | |||||
10 | Julia Sottinen | 2000 | Porin Uimaseura | 35.73 | 1:18.76 | |||||
11 | Roosa Oja | 2000 | Uinti Tampere | 34.49 | 1:19.85 | |||||
12 | Ella Lumio | 2000 | Uinti Tampere | 38.61 | 1:22.06 | |||||
13 | Emmi Kortteinen | 2000 | Uinti Tampere | 39.09 | 1:23.94 | |||||
14 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 38.29 | 1:24.32 | |||||
15 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | Uinti Tampere | 38.47 | 1:24.52 | |||||
16 | Hilla Nieminen | 2001 | Uinti Tampere | 39.84 | 1:25.54 | |||||
17 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 38.60 | 1:26.02 | |||||
18 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 40.55 | 1:26.73 | |||||
19 | Saara Sojolin | 2001 | Uinti Tampere | 39.42 | 1:27.44 | |||||
20 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 41.01 | 1:27.79 | |||||
21 | Laura Härkönen | 2001 | Oulun Lohet | 42.09 | 1:27.97 | |||||
22 | Sini Tuominen | 2000 | Uinti Tampere | 39.03 | 1:28.13 | |||||
23 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 40.02 | 1:28.40 | |||||
24 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 39.81 | 1:28.42 | |||||
25 | Mai Multimäki | 2000 | Uinti Tampere | 39.99 | 1:28.61 | |||||
26 | Jenny Myllynen | 2000 | Heinolan Isku | 42.41 | 1:30.64 | |||||
27 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 40.01 | 1:31.01 | |||||
28 | Viivi Jokiniemi | 2001 | Uinti Tampere | 43.27 | 1:35.59 | |||||
29 | Hilla-Elli Ryynänen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 47.25 | 1:43.51 | |||||
- | Netta Nyberg | 2001 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
- | Rebekka Pylväs | 2000 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Laji 15, 100m PU T12, 14, N, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 30.60 | 1:03.90 | |||||
2 | Mira Palovuori | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.66 | 1:05.51 | |||||
3 | Linda Laihorinne | 1984 | Oulun Uinti 1906 | 30.96 | 1:06.06 | |||||
4 | Alisa Ponomareva | 1991 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.50 | 1:06.07 | |||||
5 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | Rauman Uimaseura | 32.31 | 1:08.09 | |||||
6 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 32.85 | 1:10.07 | |||||
7 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.50 | 1:11.91 | |||||
8 | Roosa Nieminen | 1999 | Helsingfors Simsällskap | 33.33 | 1:12.15 | |||||
9 | Anniina Perkiö | 1999 | Vantaan Vesikot | 33.85 | 1:12.57 | |||||
10 | Hanna Rautiainen | 1999 | Uinti Tampere | 32.47 | 1:12.67 | |||||
11 | Elviira Tanninen | 1999 | Porin Pyrintö | 34.53 | 1:14.67 | |||||
12 | Lumikki Lehtilä | 1998 | Uinti Tampere | 33.81 | 1:15.12 | |||||
13 | Roosa Mäkinen | 1999 | Uinti Tampere | 33.63 | 1:15.48 | |||||
14 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.67 | 1:15.82 | |||||
15 | Suvi Taskinen | 1998 | Simmis Wanda | 35.55 | 1:15.87 | |||||
16 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 36.05 | 1:16.57 | |||||
17 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | Uinti Tampere | 34.16 | 1:17.30 | |||||
18 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 39.67 | 1:24.62 | |||||
19 | Maiju Mäenpää | 1997 | Nokian Pyry | 40.22 | 1:25.42 | |||||
20 | Viivi Saari | 1996 | Heinolan Isku | 39.29 | 1:28.02 | |||||
21 | Jenna Miettinen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.10 | 1:28.88 | |||||
22 | Lotta Rosenlöf | 1999 | Uinti Tampere | 40.17 | 1:29.11 | |||||
23 | Pinja Remes | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 39.18 | 1:30.38 | |||||
24 | Sylvi Björk | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.51 | 1:48.11 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 18:41 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 18:53 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 16, 100m PU P13, 15, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 35.87 | 1:14.96 | |||||
2 | Tatu Hörkkö | 2001 | Uinti Tampere | 35.40 | 1:16.89 | |||||
3 | Tuomas Karjalainen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 36.95 | 1:17.39 | |||||
4 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.78 | 1:18.03 | |||||
5 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 37.59 | 1:20.32 | |||||
6 | Joona Lehtonen | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 38.10 | 1:21.15 | |||||
7 | Claes Fjellström | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.52 | 1:21.75 | |||||
8 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 41.42 | 1:28.57 | |||||
9 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.83 | 1:35.99 | |||||
10 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | Tampereen Työväen Uimarit | 43.99 | 1:39.36 | |||||
11 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.34 | 1:45.67 | |||||
12 | Casper Loo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.54 | 1:55.00 | |||||
Laji 16, 100m PU P13, 15, M, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.92 | 1:06.34 | |||||
2 | Aaron Joki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.91 | 1:07.91 | |||||
3 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 31.36 | 1:07.99 | |||||
4 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 33.16 | 1:09.60 | |||||
5 | Elmeri Ekström | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.85 | 1:12.57 | |||||
6 | Walentin Koskinen | 2000 | Uinti Tampere | 33.63 | 1:13.29 | |||||
7 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.36 | 1:14.68 | |||||
8 | Robin Nabb | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.09 | 1:15.03 | |||||
9 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | Uinti Tampere | 36.27 | 1:16.97 | |||||
10 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.34 | 1:17.54 | |||||
11 | Altti Ekorre | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.97 | 1:18.86 | |||||
12 | Jakob Sievers | 2000 | Uinti Tampere | 36.73 | 1:20.40 | |||||
13 | Tatu Paasikallio | 1999 | Nokian Pyry | 39.21 | 1:24.46 | |||||
14 | Olli Rautaporras | 2000 | Nokian Pyry | 38.65 | 1:31.00 | |||||
15 | Vesa-Pekka Rikala | 2000 | Alavuden Urheilijat | 44.93 | 1:37.74 | |||||
- | Joonas Kuitunen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 16, 100m PU P13, 15, M, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.71 | 1:00.52 | |||||
2 | Robin Thodin | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 29.90 | 1:02.18 | |||||
3 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.46 | 1:03.82 | |||||
3 | Toni Knuutila | 1993 | Eura Swimming Team | 28.71 | 1:03.82 | |||||
5 | Kaj Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 30.47 | 1:04.44 | |||||
6 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.05 | 1:04.95 | |||||
7 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.26 | 1:07.22 | |||||
8 | Joona Kärkkäinen | 1998 | Heinolan Isku | 30.71 | 1:07.26 | |||||
9 | Nestori Koskinen | 1996 | Porin Pyrintö | 30.43 | 1:08.04 | |||||
10 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 32.92 | 1:10.28 | |||||
11 | Mikko Suova | 1997 | Uinti Tampere | 32.03 | 1:10.51 | |||||
12 | Jussi Kause | 1997 | Pihlava Työväen Urheilijat | 32.05 | 1:10.81 | |||||
13 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 33.79 | 1:10.99 | |||||
14 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | Uinti Tampere | 33.32 | 1:11.93 | |||||
15 | Tuukka Hörkkö | 1998 | Uinti Tampere | 33.34 | 1:13.47 | |||||
16 | Tomas Saariketo | 1996 | Porin Pyrintö | 28.25 | 1:15.32 | |||||
17 | Joonatan Mustonen | 1997 | Lapuan Virkiä | 32.77 | 1:17.53 | |||||
18 | Aleksei Belov | 1998 | Porin Uimaseura | 42.60 | 1:37.95 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 18:53 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 21:15 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 17, 200m Sku T11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.66 | 1:26.01 | 2:16.51 | 2:57.82 | |||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 38.89 | 1:27.27 | 2:19.16 | 2:59.58 | |||
3 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 41.44 | 1:30.82 | 2:22.99 | 3:01.58 | |||
4 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.14 | 1:30.70 | 2:24.06 | 3:04.58 | |||
5 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | Heinolan Isku | 38.62 | 1:25.67 | 2:26.70 | 3:05.48 | |||
6 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 41.93 | 1:30.02 | 2:28.24 | 3:06.22 | |||
7 | Emma Haglund | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.44 | 1:34.00 | 2:26.89 | 3:10.68 | |||
8 | Tara Korkiakoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.83 | 1:34.41 | 2:30.82 | 3:12.28 | |||
9 | Heta Veikkola | 2003 | Lapuan Virkiä | 46.73 | 1:33.20 | 2:30.89 | 3:14.05 | |||
10 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 43.45 | 1:32.36 | 2:31.71 | 3:14.43 | |||
11 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 47.23 | 1:36.18 | 2:28.18 | 3:14.92 | |||
12 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 1:38.99 | 2:36.26 | 3:18.66 | ||||
13 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 46.28 | 1:40.92 | 2:38.78 | 3:20.60 | |||
14 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 40.84 | 1:33.23 | 2:38.27 | 3:21.06 | |||
15 | Emma Laatikainen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 48.07 | 1:43.20 | 2:38.66 | 3:22.38 | |||
16 | Jenny Grangärd | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.34 | 1:42.86 | 2:40.95 | 3:27.60 | |||
17 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 52.34 | 1:43.28 | 2:43.80 | 3:27.96 | |||
18 | Minea Wiren | 2003 | Nokian Pyry | 50.78 | 1:47.26 | 2:45.64 | 3:33.45 | |||
19 | Aada Mikkilä | 2003 | Lapuan Virkiä | 41.60 | 1:32.23 | 2:44.10 | 3:33.60 | |||
20 | Ronja Myllykallio | 2003 | Nokian Pyry | 50.29 | 1:43.96 | 2:48.43 | 3:34.01 | |||
21 | Arna Seres | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.55 | 1:44.52 | 2:46.82 | 3:34.10 | |||
22 | Petra Kivi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.93 | 1:42.36 | 2:44.50 | 3:34.14 | |||
23 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 49.08 | 1:49.05 | 2:52.56 | 3:35.03 | |||
24 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 50.24 | 1:49.30 | 2:51.57 | 3:36.10 | |||
25 | Aino Jerohin | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.26 | 1:48.31 | 2:55.34 | 3:44.33 | |||
26 | Ella Hulkki | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.52 | 1:50.40 | 2:59.95 | 3:47.83 | |||
27 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 59.31 | 1:54.99 | 2:59.46 | 3:52.42 | |||
28 | Viivi Kylkisalo | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.59 | 1:57.43 | 3:05.65 | 3:55.59 | |||
29 | Aada Kivi | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 57.94 | 2:02.36 | 3:08.20 | 3:55.71 | |||
- | Lilja Ukkola | 2004 | Oulun Uinti 1906 | DNF | ||||||
- | Clara-Sophie Scheib | 2003 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 17, 200m Sku T11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 36.09 | 1:18.65 | 2:06.50 | 2:44.94 | |||
2 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 37.09 | 1:22.90 | 2:15.23 | 2:49.66 | |||
3 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 41.30 | 1:23.05 | 2:15.04 | 2:51.18 | |||
4 | Suvi Kurth | 2001 | Uinti Tampere | 37.00 | 1:21.91 | 2:14.93 | 2:51.99 | |||
5 | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.72 | 1:22.79 | 2:15.16 | 2:55.05 | |||
6 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 40.91 | 1:29.31 | 2:21.73 | 3:01.05 | |||
7 | Senni Salonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 40.73 | 1:27.40 | 2:24.76 | 3:04.13 | |||
8 | Linnea Urvikko | 2002 | Uinti Tampere | 40.50 | 1:28.56 | 2:27.98 | 3:04.74 | |||
9 | Laura Laitila | 2001 | Nokian Pyry | 39.29 | 1:25.81 | 2:23.49 | 3:04.97 | |||
10 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.81 | 1:30.03 | 2:24.31 | 3:05.34 | |||
11 | Elisa Vakkuri | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 38.07 | 1:32.03 | 2:26.41 | 3:05.88 | |||
12 | Katariina Rautiainen | 2002 | Uinti Tampere | 43.71 | 1:31.85 | 2:28.11 | 3:09.83 | |||
13 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 43.14 | 1:31.40 | 2:28.50 | 3:10.85 | |||
14 | Viivi Jokiniemi | 2001 | Uinti Tampere | 45.30 | 1:34.04 | 2:29.69 | 3:15.52 | |||
15 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 49.06 | 1:40.53 | 2:34.20 | 3:17.38 | |||
16 | Kamilla Karppinen | 2001 | Uinti Tampere | 43.58 | 1:39.64 | 2:33.97 | 3:17.80 | |||
17 | Matilda Lindholm | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 46.50 | 1:40.36 | 2:34.76 | 3:18.14 | |||
18 | Enni Lahtinen | 2002 | Uinti Tampere | 44.55 | 1:40.59 | 2:34.68 | 3:18.34 | |||
19 | Sara Pasanen | 2001 | Uinti Tampere | 44.92 | 1:36.10 | 2:36.98 | 3:18.82 | |||
20 | Netta Korhonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.71 | 1:36.86 | 2:37.36 | 3:20.64 | |||
21 | Elina Palojärvi | 2002 | Uinti Tampere | 45.69 | 1:39.07 | 2:43.63 | 3:23.14 | |||
22 | Emilia Söderlund | 2001 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 48.86 | 1:42.72 | 2:40.03 | 3:24.82 | |||
23 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 49.96 | 1:43.52 | 2:40.87 | 3:26.85 | |||
24 | Emily Majors | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.56 | 1:36.84 | 2:37.62 | 3:28.58 | |||
25 | Jenni Moisio | 2002 | Nokian Pyry | 48.13 | 1:41.33 | 2:44.23 | 3:30.97 | |||
26 | Wilma Elenius | 2002 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 50.70 | 1:45.28 | 2:50.56 | 3:31.43 | |||
27 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 48.52 | 1:43.53 | 2:45.79 | 3:31.80 | |||
28 | Karolina Arola | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.41 | 1:45.79 | 2:49.32 | 3:33.82 | |||
29 | Julia Hietala | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.03 | 1:43.32 | 2:48.33 | 3:34.57 | |||
30 | Lotta Rinne | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.17 | 1:46.01 | 2:47.11 | 3:35.77 | |||
31 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 56.56 | 1:52.28 | 3:00.23 | 3:47.36 | |||
32 | Emmi Tervaselkä | 2002 | Porin Pyrintö | 57.23 | 2:00.23 | 3:07.10 | 3:53.69 | |||
33 | Erika Yli-Yrjänäinen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 54.37 | 2:03.36 | 3:06.14 | 4:01.96 | |||
- | Saara Sojolin | 2001 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
- | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Jessica Ingalsuo | 2002 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Kaisa Siukonen | 2001 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 17, 200m Sku T11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Suvi Huhtanen | 1999 | Uinti Tampere | 32.59 | 1:11.26 | 1:58.09 | 2:33.36 | |||
2 | Henna Syrjälä | 1999 | Porin Uimaseura | 33.67 | 1:12.85 | 2:04.34 | 2:39.40 | |||
3 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.18 | 1:16.50 | 2:05.30 | 2:40.84 | |||
4 | Helmi Lehti | 1997 | Porin Uimaseura | 33.77 | 1:12.71 | 2:05.29 | 2:41.20 | |||
5 | Fanni Pirhonen | 2000 | Uinti Tampere | 35.86 | 1:17.77 | 2:05.28 | 2:41.21 | |||
6 | Sanna Saarinen | 1998 | Simmis Wanda | 35.25 | 1:19.46 | 2:06.13 | 2:42.60 | |||
7 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 36.53 | 1:18.65 | 2:06.59 | 2:43.98 | |||
8 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.47 | 1:17.58 | 2:05.28 | 2:44.61 | |||
9 | Johanna Suova | 1999 | Uinti Tampere | 36.57 | 1:18.97 | 2:07.03 | 2:46.34 | |||
10 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 36.55 | 1:19.04 | 2:09.52 | 2:47.50 | |||
11 | Enni Määttä | 1999 | Uinti Tampere | 36.44 | 1:19.94 | 2:10.57 | 2:48.09 | |||
12 | Roosa Mäkinen | 1999 | Uinti Tampere | 34.88 | 1:20.37 | 2:09.94 | 2:49.05 | |||
13 | Emmiina Rautiainen | 2000 | Uinti Tampere | 38.90 | 1:22.90 | 2:11.85 | 2:49.81 | |||
14 | Roosa Hyypiä | 1997 | Uinti Tampere | 35.59 | 1:19.27 | 2:10.64 | 2:50.85 | |||
15 | Pinja Aro | 1999 | Uinti Tampere | 38.10 | 1:21.51 | 2:13.45 | 2:51.71 | |||
16 | Armi Auvinen | 2000 | Uinti Tampere | 39.23 | 1:24.25 | 2:18.35 | 2:56.84 | |||
17 | Roosa Mykkänen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.87 | 1:28.77 | 2:24.21 | 3:00.96 | |||
18 | Noora Vallinen | 1998 | Nokian Pyry | 40.10 | 1:29.99 | 2:21.56 | 3:01.55 | |||
19 | Elli Kivelä | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 37.03 | 1:28.17 | 2:21.53 | 3:01.66 | |||
20 | Laura Vierikko | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.65 | 1:29.00 | 2:22.38 | 3:02.05 | |||
21 | Laura Känsäkangas | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 42.79 | 1:26.47 | 2:22.97 | 3:02.54 | |||
22 | Aino Jussila | 2000 | Uinti Tampere | 39.37 | 1:28.09 | 2:21.84 | 3:03.24 | |||
23 | Emilia Kinnunen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.99 | 1:31.69 | 2:23.73 | 3:03.86 | |||
24 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.87 | 1:34.72 | 2:29.90 | 3:12.48 | |||
25 | Laura Jokiranta | 2000 | Porin Pyrintö | 45.74 | 1:39.17 | 2:35.54 | 3:17.05 | |||
26 | Julia Kinnunen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 47.60 | 1:43.04 | 2:37.19 | 3:20.53 | |||
27 | Riina Huotari | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 44.45 | 1:37.57 | 2:40.65 | 3:20.90 | |||
28 | Noora Kuhna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.62 | 1:42.66 | 2:37.45 | 3:23.39 | |||
29 | Roosa Raiskila | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 48.99 | 1:43.82 | 2:40.82 | 3:23.77 | |||
30 | Marissa Cavallotti | 2000 | Uinti Tampere | 53.06 | 1:40.73 | 2:40.81 | 3:27.90 | |||
31 | Danyela Tanke | 2000 | Porin Pyrintö | 47.70 | 1:44.58 | 2:45.76 | 3:31.52 | |||
32 | Enna Tenkilä | 1999 | Nokian Pyry | 50.97 | 1:46.17 | 2:48.99 | 3:36.82 | |||
33 | Aurora Hirvonen | 2000 | Uinti Tampere | 52.94 | 1:50.36 | 2:49.00 | 3:37.36 | |||
34 | Iris Halmelinna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.29 | 1:51.84 | 2:55.62 | 3:44.71 | |||
35 | Tiia Kivi | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 50.07 | 1:48.94 | 2:59.95 | 3:44.90 | |||
- | Elviira Tanninen | 1999 | Porin Pyrintö | DNS | ||||||
- | Fanny Renvall | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Heta Koivuluoma | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rebekka Pylväs | 2000 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 21:15 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 21:09 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 18, 200m Sku P12, 14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 41.85 | 1:30.21 | 2:22.16 | 3:02.24 | |||
2 | Wäinö Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 41.17 | 1:31.01 | 2:25.87 | 3:05.93 | |||
3 | Tatu Hapuoja | 2003 | Uinti Tampere | 43.56 | 1:31.39 | 2:29.30 | 3:09.93 | |||
4 | Ahti Saarela | 2002 | Oulun Lohet | 45.79 | 1:34.29 | 2:31.17 | 3:12.25 | |||
5 | Vilho Honkamaa | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.42 | 1:38.21 | 2:38.52 | 3:21.14 | |||
6 | Toivo Haikonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.90 | 1:37.73 | 2:38.35 | 3:21.39 | |||
7 | Niclas Viitasalo | 2002 | Nokian Pyry | 47.07 | 1:36.14 | 2:38.07 | 3:22.87 | |||
8 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 47.67 | 1:44.03 | 2:45.95 | 3:28.59 | |||
9 | Mikael Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 48.74 | 1:51.33 | 2:47.93 | 3:31.08 | |||
10 | Robin Söderholm | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.34 | 1:48.20 | 2:48.60 | 3:31.74 | |||
11 | Niko Kuhna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.54 | 1:46.85 | 2:46.76 | 3:34.59 | |||
12 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 46.18 | 1:43.08 | 2:45.28 | 3:36.19 | |||
13 | Teemu Oksakari | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.73 | 1:43.25 | 2:48.32 | 3:37.23 | |||
14 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 53.00 | 1:48.51 | 2:51.62 | 3:40.50 | |||
15 | Joonas Järvi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.98 | 1:57.56 | 3:02.50 | 3:48.34 | |||
16 | Casper Loo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.94 | 1:51.15 | 3:05.08 | 3:54.60 | |||
- | Axel Olander | 2002 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jere Broman | 2002 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
- | Niklas Bister | 2002 | Porin Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Laji 18, 200m Sku P12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Niki Karlsson | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 31.16 | 1:06.65 | 1:57.00 | 2:32.88 | |||
2 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 36.69 | 1:20.75 | 2:03.88 | 2:37.72 | |||
3 | Hermanni Taimisto | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.17 | 1:15.84 | 2:02.65 | 2:37.81 | |||
4 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 34.56 | 1:14.53 | 2:03.44 | 2:38.11 | |||
5 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 33.91 | 1:15.51 | 2:05.46 | 2:41.09 | |||
6 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Uinti Tampere | 34.40 | 1:19.65 | 2:05.52 | 2:41.55 | |||
7 | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.03 | 1:15.63 | 2:05.69 | 2:41.63 | |||
8 | Elias Herlevi | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 35.27 | 1:19.13 | 2:06.70 | 2:44.19 | |||
9 | Ossi Nikula | 2000 | Vieskan Uimarit | 35.06 | 1:16.68 | 2:08.99 | 2:44.62 | |||
10 | Niklas Uitto | 2000 | Uinti Tampere | 34.40 | 1:18.06 | 2:08.69 | 2:45.62 | |||
11 | Arttu Heikkinen | 2000 | Uinti Tampere | 33.19 | 1:17.43 | 2:08.70 | 2:46.23 | |||
12 | Miikka Huotari | 2000 | Swimming Club Vuokatti | 35.40 | 1:19.77 | 2:10.60 | 2:48.05 | |||
13 | Leevi Luhtanen | 2000 | Porin Uimaseura | 36.50 | 1:20.08 | 2:13.19 | 2:48.74 | |||
14 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | 37.26 | 1:24.36 | 2:14.84 | 2:54.05 | |||
15 | Jere Keskiaho | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 40.60 | 1:27.57 | 2:17.32 | 2:55.15 | |||
16 | Elmeri Helenius | 2000 | Uinti Tampere | 40.85 | 1:25.38 | 2:19.01 | 2:57.40 | |||
17 | Eetu Nyrhinen | 2000 | Porin Uimaseura | 38.69 | 1:28.43 | 2:18.72 | 2:58.22 | |||
18 | Frans Bärlund | 2001 | Uinti Tampere | 42.12 | 1:31.03 | 2:25.46 | 3:04.95 | |||
19 | Kalle Kiviniemi | 2000 | Nokian Pyry | 42.51 | 1:29.99 | 2:25.47 | 3:05.18 | |||
20 | Perttu Mikkola | 2001 | Nokian Pyry | 41.12 | 1:30.37 | 2:30.01 | 3:11.13 | |||
21 | Aaro Kangasmaa | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.44 | 1:34.67 | 2:30.61 | 3:12.20 | |||
22 | Lukas Kalliokoski | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 44.19 | 1:34.42 | 2:31.55 | 3:12.79 | |||
23 | Oskari Nopanen | 2000 | Uinti Tampere | 49.53 | 1:40.43 | 2:41.36 | 3:24.90 | |||
24 | Oskari Ovaskainen | 2000 | Porin Uimaseura | 48.01 | 1:42.65 | 2:41.21 | 3:25.72 | |||
25 | Miko Järviö | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 49.90 | 1:43.27 | 2:48.35 | 3:28.44 | |||
26 | Sami Peltonen | 2001 | Uinti Tampere | 48.14 | 1:40.43 | 2:44.99 | 3:28.72 | |||
27 | Martin Jylhä | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 49.33 | 1:43.39 | 2:48.45 | 3:30.13 | |||
28 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.70 | 1:44.77 | 2:44.60 | 3:31.15 | |||
29 | Antton Pörtfors | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.70 | 1:47.78 | 2:45.89 | 3:32.69 | |||
30 | Arttu Kojonen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.73 | 1:52.07 | 2:49.41 | 3:37.70 | |||
31 | Johan Gustafsson | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.41 | 1:54.02 | 2:55.99 | 3:46.52 | |||
32 | Lasse Harju | 2001 | Porin Pyrintö | 57.22 | 1:58.27 | 3:02.16 | 3:47.73 | |||
- | Ivar Malm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNF | ||||||
- | Teemu Lehtonen | 2000 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
- | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Viktor Thodin | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 18, 200m Sku P12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jesse Laukkanen | 1996 | Swimming Club Vuokatti | 29.02 | 1:03.62 | 1:41.82 | 2:12.53 | |||
2 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.72 | 1:03.42 | 1:41.82 | 2:12.99 | |||
3 | Emil Martikainen | 1997 | Rauman Uimaseura | 28.65 | 1:03.52 | 1:45.70 | 2:18.66 | |||
4 | Samuli Korpi | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.55 | 1:06.36 | 1:47.93 | 2:18.87 | |||
5 | Samuli Lahti | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.61 | 1:09.08 | 1:49.80 | 2:22.08 | |||
6 | Eemil Varho | 1997 | Rauman Uimaseura | 28.44 | 1:05.71 | 1:51.38 | 2:25.04 | |||
7 | Sakari Levola | 1996 | Porin Pyrintö | 31.12 | 1:09.66 | 1:54.27 | 2:26.48 | |||
8 | Alex Nygård | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.50 | 1:09.30 | 1:54.27 | 2:27.52 | |||
9 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.53 | 1:53.41 | 2:27.72 | ||||
10 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 32.59 | 1:10.36 | 1:58.21 | 2:31.17 | |||
11 | Lassi Ruohonen | 1998 | Simmis Grani | 33.24 | 1:12.05 | 1:56.78 | 2:32.28 | |||
12 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.03 | 1:13.05 | 1:56.17 | 2:33.08 | |||
13 | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | 31.99 | 1:12.55 | 1:59.10 | 2:33.12 | |||
14 | Oskari Mäkinen | 1997 | Uinti Tampere | 32.88 | 1:14.30 | 2:01.84 | 2:36.67 | |||
15 | Janne Toivola | 1966 | Swimming Club Vuokatti | 34.69 | 1:16.61 | 2:02.97 | 2:37.61 | |||
16 | Aake Nyrhinen | 1997 | Uinti Tampere | 32.61 | 1:16.18 | 2:00.80 | 2:37.88 | |||
17 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 33.71 | 1:16.28 | 2:04.65 | 2:38.01 | |||
18 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.33 | 1:16.88 | 2:01.83 | 2:38.82 | |||
19 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 34.99 | 1:17.60 | 2:03.89 | 2:40.02 | |||
20 | Rami Rissanen | 1999 | Porin Uimaseura | 35.43 | 1:17.05 | 2:04.81 | 2:40.03 | |||
21 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 35.60 | 1:14.90 | 2:04.64 | 2:42.72 | |||
22 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.88 | 1:18.47 | 2:06.73 | 2:43.62 | |||
23 | Lauri Koskela | 1999 | Uinti Tampere | 34.61 | 1:18.86 | 2:09.89 | 2:45.87 | |||
24 | Juuso Mäki | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.50 | 1:22.62 | 2:16.93 | 2:50.47 | |||
25 | Miika Pänttönen | 1999 | Uinti Tampere | 36.49 | 1:19.58 | 2:16.79 | 2:53.65 | |||
26 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | Uinti Tampere | 37.48 | 1:24.97 | 2:20.09 | 3:01.85 | |||
27 | Jussi Jalava | 1999 | Uinti Tampere | 42.14 | 1:27.84 | 2:23.51 | 3:06.28 | |||
28 | Lauri Koskela | 1999 | Porin Pyrintö | 38.26 | 1:33.29 | 2:23.47 | 3:08.86 | |||
29 | Aleksei Belov | 1998 | Porin Uimaseura | 41.17 | 1:34.57 | 2:31.19 | 3:13.84 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 21:09 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 21:01 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 19, 4X50m Skuv Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vus-Vss 1 | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:05.89 | ||||||
Nea Lähdesmäki | 1999 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Alisa Ponomareva | 1991 | 33.51 | 1:07.79 | |||||||
Mira Palovuori | 1997 | 29.08 | 1:36.87 | |||||||
Karoliina Pulkkinen | 1998 | 29.02 | 2:05.89 | |||||||
2 | Ou Naiset | 0 | Oulun Uinti 1906 | 2:08.25 | ||||||
Miili Känsäkoski | 1999 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Linda Laihorinne | 1984 | 34.27 | 1:10.40 | |||||||
Reetta Kanervo | 1999 | 29.00 | 1:39.40 | |||||||
Kaisa Kariniemi | 1999 | 28.85 | 2:08.25 | |||||||
3 | Uita 1 | 0 | Uinti Tampere | 2:09.86 | ||||||
Suvi Huhtanen | 1999 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Roosa Mäkinen | 1999 | 37.37 | 1:09.18 | |||||||
Noora Kolu | 2001 | 32.01 | 1:41.19 | |||||||
Vilma Ryöti | 1999 | 28.67 | 2:09.86 | |||||||
4 | Pus Naiset | 1997 | Porin Uimaseura | 2:13.91 | ||||||
Helmi Lehti | 1997 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Julia Sottinen | 2000 | 38.86 | 1:12.19 | |||||||
Henna Syrjälä | 1999 | 32.40 | 1:44.59 | |||||||
Ella Rantamäki | 1998 | 29.32 | 2:13.91 | |||||||
5 | Uita 3 | 0 | Uinti Tampere | 2:18.29 | ||||||
Netta Nyberg | 2001 | 35.73 | 35.73 | |||||||
Johanna Suova | 1999 | 39.35 | 1:15.08 | |||||||
Roosa Hyypiä | 1997 | 33.44 | 1:48.52 | |||||||
Ella Lumio | 2000 | 29.77 | 2:18.29 | |||||||
6 | Hss | 0 | Helsingfors Simsällskap | 2:19.21 | ||||||
Roosa Nieminen | 1999 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Emmi Kölhi | 2000 | 37.09 | 1:14.33 | |||||||
Olivia Hellsten | 2000 | 32.93 | 1:47.26 | |||||||
Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 31.95 | 2:19.21 | |||||||
7 | Uita 2 | 0 | Uinti Tampere | 2:20.33 | ||||||
Ella Nieminen | 1998 | |||||||||
Saara Sojolin | 2001 | 1:17.41 | 1:17.41 | |||||||
Iida-Maria Rantanen | 1998 | 32.56 | 1:49.97 | |||||||
Lumikki Lehtilä | 1998 | 30.36 | 2:20.33 | |||||||
8 | Uita 4 | 0 | Uinti Tampere | 2:20.44 | ||||||
Pinja Aro | 1999 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Enni Määttä | 1999 | 40.68 | 1:18.36 | |||||||
Roosa Oja | 2000 | 31.92 | 1:50.28 | |||||||
Emmiina Rautiainen | 2000 | 30.16 | 2:20.44 | |||||||
9 | Oulo Naiset 1 | 0 | Oulun Lohet | 2:23.78 | ||||||
Iida-Maria Laine | 2001 | 37.15 | 37.15 | |||||||
Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 40.00 | 1:17.15 | |||||||
Inna Pajuluoma | 1999 | 33.92 | 1:51.07 | |||||||
Heidi Blankenstein | 2001 | 32.71 | 2:23.78 | |||||||
10 | Popy Naiset [1998] | 1998 | Porin Pyrintö | 2:25.73 | ||||||
Julia Vaahtera | 1996 | 41.67 | 41.67 | |||||||
Elviira Tanninen | 1999 | 38.32 | 1:19.99 | |||||||
Rosalinda Vainio | 1997 | 34.56 | 1:54.55 | |||||||
Kianella Vainio | 1998 | 31.18 | 2:25.73 | |||||||
11 | Uita 5 | 0 | Uinti Tampere | 2:27.30 | ||||||
Hilla Nieminen | 2001 | 38.70 | 38.70 | |||||||
Lotta Rosenlöf | 1999 | 42.83 | 1:21.53 | |||||||
Emma von Dickoff | 2002 | 34.67 | 1:56.20 | |||||||
Suvi Kurth | 2001 | 31.10 | 2:27.30 | |||||||
12 | Oulo Naiset 2 | 0 | Oulun Lohet | 2:31.77 | ||||||
Laura Härkönen | 2001 | 38.85 | 38.85 | |||||||
Riika Huttula | 2001 | 41.94 | 1:20.79 | |||||||
Madeleine Hiltunen | 2003 | 38.18 | 1:58.97 | |||||||
Senni Keisu | 2001 | 32.80 | 2:31.77 | |||||||
13 | Uita 6 | 0 | Uinti Tampere | 2:34.50 | ||||||
Emma Latva | 2001 | 40.37 | 40.37 | |||||||
Enni Lahtinen | 2002 | 44.33 | 1:24.70 | |||||||
Linnea Urvikko | 2002 | 36.92 | 2:01.62 | |||||||
Elina Palojärvi | 2002 | 32.88 | 2:34.50 | |||||||
14 | Ou Tytöt | 0 | Oulun Uinti 1906 | 2:44.37 | ||||||
Jutta Nikupeteri | 2001 | 43.07 | 43.07 | |||||||
Moonica Pirhonen | 2001 | 45.27 | 1:28.34 | |||||||
Hilla-Elli Ryynänen | 2000 | 42.93 | 2:11.27 | |||||||
Nora Ijäs | 1999 | 33.10 | 2:44.37 | |||||||
15 | Oulo Naiset 3 | 0 | Oulun Lohet | 3:00.12 | ||||||
Malla Juutinen | 2003 | 48.44 | 48.44 | |||||||
Roosa Kärkkäinen | 2003 | 46.75 | 1:35.19 | |||||||
Amalia Siekkinen | 2002 | |||||||||
Siiri Keisu | 2003 | 3:00.12 | 3:00.12 | |||||||
- | Uita 7 | 0 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
Marissa Cavallotti | 2000 | 42.14 | 42.14 | |||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 21:01 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 21:45 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 20, 4X50m Skuv Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vus-Vss 1 | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:51.84 | ||||||
Samuli Korpi | 1997 | 29.93 | 29.93 | |||||||
Samuli Lahti | 1995 | 29.88 | 59.81 | |||||||
Lauri Hatunen | 1998 | 27.36 | 1:27.17 | |||||||
Matti Myllyaho | 1995 | 24.67 | 1:51.84 | |||||||
2 | Js-Pu | 0 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:53.23 | ||||||
Kaj Smeds | 1998 | 30.50 | 30.50 | |||||||
Jakob Nordman | 1996 | 29.40 | 59.90 | |||||||
Robin Thodin | 1995 | 27.18 | 1:27.08 | |||||||
James Lamb | 1992 | 26.15 | 1:53.23 | |||||||
3 | Ou Miehet | 0 | Oulun Uinti 1906 | 1:57.47 | ||||||
Tuukka Korpela | 1990 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Kaius Kejonen | 1998 | 33.10 | 1:05.85 | |||||||
Juha Juopperi | 1989 | 25.06 | 1:30.91 | |||||||
Severi Lieto | 1998 | 26.56 | 1:57.47 | |||||||
4 | Vus-Vss 2 | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:57.55 | ||||||
Alex Nygård | 1996 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Toni Kapiainen | 1996 | 33.25 | 1:05.13 | |||||||
Antti Salo | 1995 | 27.76 | 1:32.89 | |||||||
Jimi Kallio | 1993 | 24.66 | 1:57.55 | |||||||
5 | Uita 1 | 0 | Uinti Tampere | 2:02.30 | ||||||
Mikko Suova | 1997 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Aake Nyrhinen | 1997 | 34.09 | 1:06.82 | |||||||
Tuukka Hörkkö | 1998 | 29.48 | 1:36.30 | |||||||
Oskari Mäkinen | 1997 | 26.00 | 2:02.30 | |||||||
6 | Vus-Vss 3 | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:06.66 | ||||||
Riku Raikio | 1997 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Olli Kapiainen | 1997 | 36.19 | 1:09.49 | |||||||
Anton Kallio | 1996 | 30.26 | 1:39.75 | |||||||
Aaron Joki | 1999 | 26.91 | 2:06.66 | |||||||
7 | Uita 3 | 0 | Uinti Tampere | 2:13.24 | ||||||
Jaakko Kokko | 1999 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Kasimir Kirjonen | 2000 | 37.77 | 1:11.25 | |||||||
Lauri Koskela | 1999 | 31.75 | 1:43.00 | |||||||
Tatu Hörkkö | 2001 | 30.24 | 2:13.24 | |||||||
8 | Uita 4 | 0 | Uinti Tampere | 2:19.44 | ||||||
Niklas Uitto | 2000 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Verneri Kaarlenkaski | 1999 | 41.76 | 1:17.55 | |||||||
Arttu Heikkinen | 2000 | 32.14 | 1:49.69 | |||||||
Miika Pänttönen | 1999 | 29.75 | 2:19.44 | |||||||
9 | Uita 5 | 0 | Uinti Tampere | 2:44.57 | ||||||
Oskari Nopanen | 2000 | 46.19 | 46.19 | |||||||
Ville Isoranta | 1999 | 44.02 | 1:30.21 | |||||||
Sami Peltonen | 2001 | 42.45 | 2:12.66 | |||||||
Frans Bärlund | 2001 | 31.91 | 2:44.57 | |||||||
10 | Au Miehet | 0 | Alavuden Urheilijat | 2:45.32 | ||||||
Elias Nurmi | 2001 | 41.54 | 41.54 | |||||||
Aaro Lassila | 2000 | |||||||||
Vesa-Pekka Rikala | 2000 | |||||||||
Jarkko Rantoja | 2001 | 2:45.32 | 2:45.32 | |||||||
- | Uita 2 | 0 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
Teemu Lehtonen | 2000 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Walentin Koskinen | 2000 | 35.57 | 1:09.34 | |||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Vus-Vss Mini 6 | 0 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
Oskari Ketonen | 2002 | 1:48.58 | 1:48.58 | |||||||
Rasmus Kullas | 2002 | 1:45.06 | 3:33.64 | |||||||
SW 8.2 Käsien palautus veden alla | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 21:45 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 21:42 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 21, 800m VU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:05.84 | 2:18.84 | 3:32.60 | 4:47.13 | 9:43.48 | ||
6:01.90 | 7:16.98 | 8:31.62 | ||||||||
2 | Anniina Perkiö | 1999 | Vantaan Vesikot | 1:08.45 | 2:22.40 | 3:38.83 | 4:56.98 | 10:08.71 | ||
6:15.56 | 7:33.49 | 8:52.17 | ||||||||
3 | Hanna Rautiainen | 1999 | Uinti Tampere | 1:10.07 | 2:28.02 | 3:45.59 | 5:04.85 | 10:15.80 | ||
6:24.58 | 7:43.10 | 9:01.27 | ||||||||
4 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.51 | 2:26.46 | 3:45.25 | 5:04.51 | 10:15.82 | ||
6:23.74 | 7:42.77 | 9:01.84 | ||||||||
5 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 1:12.33 | 2:31.15 | 3:49.76 | 5:08.51 | 10:17.08 | ||
6:26.57 | 7:44.62 | 9:02.18 | ||||||||
6 | Emmi Kölhi | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 1:12.09 | 2:29.89 | 3:49.41 | 5:08.39 | 10:24.72 | ||
6:27.45 | 7:47.88 | 9:07.33 | ||||||||
7 | Fanni Pirhonen | 2000 | Uinti Tampere | 1:12.21 | 2:31.28 | 3:49.82 | 5:10.12 | 10:28.95 | ||
6:30.87 | 7:51.06 | 9:11.22 | ||||||||
8 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:13.86 | 2:32.71 | 3:52.62 | 5:13.26 | 10:31.16 | ||
6:33.75 | 7:53.84 | 9:13.44 | ||||||||
9 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 1:10.51 | 2:28.75 | 3:49.27 | 5:10.08 | 10:31.68 | ||
6:31.61 | 7:53.17 | 9:14.18 | ||||||||
10 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:14.89 | 2:33.70 | 3:53.22 | 5:13.83 | 10:33.61 | ||
6:34.75 | 7:55.96 | 9:16.06 | ||||||||
11 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:11.84 | 2:32.05 | 3:53.64 | 5:15.43 | 10:34.32 | ||
6:36.52 | 7:57.15 | 9:16.87 | ||||||||
12 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 1:13.00 | 2:34.24 | 3:55.11 | 5:16.75 | 10:35.70 | ||
6:37.80 | 7:58.38 | 9:19.56 | ||||||||
13 | Olivia Hellsten | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 1:12.27 | 2:32.54 | 3:53.64 | 5:14.31 | 10:38.09 | ||
6:35.96 | 7:57.86 | 9:18.90 | ||||||||
14 | Kristiina Haapala | 2000 | Nokian Pyry | 1:14.70 | 2:34.98 | 3:57.43 | 5:20.57 | 10:44.33 | ||
6:41.82 | 8:05.70 | 9:26.70 | ||||||||
15 | Heta Känkänen | 2001 | Porin Uimaseura | 1:13.60 | 2:34.68 | 3:57.16 | 5:20.59 | 10:53.06 | ||
6:44.27 | 8:08.23 | 9:32.38 | ||||||||
16 | Wendela Vuorinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:18.00 | 2:41.41 | 4:05.98 | 5:31.39 | 11:13.40 | ||
6:57.26 | 8:22.94 | 9:49.13 | ||||||||
17 | Sini Tuominen | 2000 | Uinti Tampere | 1:15.61 | 2:39.61 | 4:05.31 | 5:33.00 | 11:20.79 | ||
7:00.48 | 8:28.23 | 9:55.71 | ||||||||
18 | Jenni Kylkisalo | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.11 | 2:43.70 | 4:11.69 | 5:39.62 | 11:28.05 | ||
7:08.44 | 8:36.17 | 10:03.55 | ||||||||
19 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 1:19.24 | 2:48.70 | 4:18.12 | 5:47.34 | 11:40.42 | ||
7:18.99 | 8:48.62 | 10:15.56 | ||||||||
20 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:20.15 | 2:49.10 | 4:18.67 | 5:48.83 | 11:41.64 | ||
7:19.66 | 8:49.79 | 10:17.25 | ||||||||
21 | Tinka Markkinen | 2000 | Nokian Pyry | 1:18.31 | 2:47.86 | 4:17.85 | 5:50.87 | 11:47.89 | ||
7:22.96 | 8:54.02 | 10:24.88 | ||||||||
22 | Emilia Yli-Yrjänäinen | 1993 | Kokkolan Uimaseura | 1:25.65 | 2:59.85 | 4:34.60 | 6:08.93 | 12:26.80 | ||
7:42.99 | 9:17.79 | 10:52.61 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 21:42 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 22:05 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 22, 1500m VU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jimi Kallio | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.93 | 2:13.45 | 3:24.17 | 4:35.53 | 17:34.70 | ||
5:47.14 | 6:57.78 | 8:08.37 | 9:19.31 | |||||||
10:30.30 | 11:41.75 | 12:53.24 | 14:05.06 | |||||||
15:17.04 | 16:28.16 | |||||||||
2 | Jami Heinilä | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 1:07.63 | 2:19.92 | 3:33.99 | 4:48.50 | 18:16.17 | ||
6:03.78 | 7:18.36 | 8:33.00 | 9:46.63 | |||||||
10:59.24 | 12:14.04 | 13:28.64 | 14:42.01 | |||||||
15:55.08 | 17:07.08 | |||||||||
3 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:09.37 | 2:22.42 | 3:36.76 | 4:51.14 | 18:26.24 | ||
6:05.36 | 7:19.57 | 8:32.81 | 9:47.11 | |||||||
11:00.98 | 12:15.55 | 13:29.93 | 14:44.97 | |||||||
15:59.74 | 17:14.68 | |||||||||
4 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:06.84 | 2:19.19 | 3:33.40 | 4:48.03 | 18:31.46 | ||
6:03.07 | 7:18.36 | 8:33.17 | 9:48.10 | |||||||
11:03.17 | 12:17.48 | 13:32.98 | 14:48.61 | |||||||
16:04.05 | 17:19.08 | |||||||||
5 | Felix Ollus | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:12.88 | 2:36.65 | 4:02.06 | 5:28.31 | 21:05.76 | ||
6:55.27 | 8:20.16 | 9:45.76 | 11:10.85 | |||||||
12:36.77 | 14:03.09 | 15:28.22 | 16:53.99 | |||||||
18:19.27 | 19:43.11 | |||||||||
6 | Karl Ladva | 2000 | Heinolan Isku | 1:19.33 | 2:48.56 | 4:19.57 | 5:50.86 | 22:31.22 | ||
7:21.23 | 8:52.98 | 10:24.86 | 11:56.19 | |||||||
13:28.33 | 15:03.61 | 16:37.88 | 18:09.03 | |||||||
19:39.26 | 21:07.94 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 22:05 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 10:11 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 23, 200m PU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | Rauman Uimaseura | 33.72 | 1:09.97 | 1:50.46 | 2:30.92 | |||
2 | Alisa Ponomareva | 1991 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.88 | 1:13.02 | 1:55.70 | 2:39.04 | |||
3 | Hanna Rautiainen | 1999 | Uinti Tampere | 33.66 | 1:13.68 | 1:57.30 | 2:43.91 | |||
4 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | Uinti Tampere | 35.95 | 1:16.63 | 2:02.18 | 2:49.66 | |||
5 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 36.01 | 1:18.48 | 2:04.45 | 2:50.32 | |||
6 | Anniina Perkiö | 1999 | Vantaan Vesikot | 35.09 | 1:16.75 | 2:01.66 | 2:51.08 | |||
7 | Janina Ollikainen | 2000 | Porin Uimaseura | 36.87 | 1:19.92 | 2:06.03 | 2:51.42 | |||
8 | Henna Blomroos | 2000 | Rauman Uimaseura | 36.88 | 1:20.18 | 2:09.06 | 2:54.89 | |||
9 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 38.02 | 1:23.31 | 2:10.47 | 2:54.98 | |||
10 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 39.23 | 1:26.52 | 2:12.19 | 2:58.03 | |||
11 | Ina Pollari | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.14 | 1:23.34 | 2:13.81 | 3:01.01 | |||
12 | Emmi Kortteinen | 2000 | Uinti Tampere | 41.36 | 1:26.00 | 2:15.02 | 3:02.78 | |||
13 | Olivia Hellsten | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 39.05 | 1:23.33 | 3:03.44 | ||||
14 | Enni Määttä | 1999 | Uinti Tampere | 39.65 | 1:29.01 | 2:17.39 | 3:04.59 | |||
15 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 37.92 | 1:26.01 | 2:16.06 | 3:05.37 | |||
16 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 40.67 | 1:29.20 | 2:18.74 | 3:07.97 | |||
17 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 41.80 | 1:29.10 | 2:20.01 | 3:13.07 | |||
18 | Lotta Rosenlöf | 1999 | Uinti Tampere | 42.05 | 1:31.67 | 2:25.52 | 3:16.85 | |||
19 | Roosa Oja | 2000 | Uinti Tampere | 41.63 | 1:36.23 | 2:31.60 | 3:20.20 | |||
20 | Mai Multimäki | 2000 | Uinti Tampere | 42.93 | 1:33.17 | 2:29.83 | 3:29.20 | |||
- | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNF | ||||||
- | Ella Nieminen | 1998 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
- | Sini Tuominen | 2000 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
- | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 10:11 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 10:21 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 24, 200m PU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.83 | 1:04.03 | 1:38.82 | 2:14.14 | |||
2 | Eemil Varho | 1997 | Rauman Uimaseura | 30.37 | 1:04.63 | 1:40.35 | 2:14.44 | |||
3 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.85 | 1:03.09 | 1:41.21 | 2:20.79 | |||
4 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.42 | 1:07.49 | 1:46.91 | 2:24.31 | |||
5 | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | 33.16 | 1:12.12 | 1:54.54 | 2:38.24 | |||
6 | Jami Heinilä | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 33.71 | 1:13.63 | 2:39.19 | 2:39.19 | |||
7 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 35.06 | 1:18.12 | 2:00.83 | 2:41.55 | |||
8 | Lassi Ruohonen | 1998 | Simmis Grani | 35.65 | 1:16.84 | 2:01.94 | 2:47.37 | |||
9 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 35.00 | 1:16.96 | 2:02.56 | 2:47.89 | |||
10 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.50 | 1:20.11 | 2:05.37 | 2:48.54 | |||
11 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 37.39 | 1:20.50 | 2:06.71 | 2:53.20 | |||
12 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | Uinti Tampere | 35.84 | 1:21.29 | 2:08.72 | 2:56.67 | |||
13 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.41 | 1:19.47 | 2:07.87 | 2:57.21 | |||
14 | Joonas Kuitunen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 37.24 | 1:20.65 | 2:09.18 | 2:57.92 | |||
15 | Arttu Heikkinen | 2000 | Uinti Tampere | 36.52 | 1:22.32 | 2:13.04 | 3:00.45 | |||
16 | Elmeri Ekström | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.00 | 1:22.55 | 2:13.25 | 3:06.88 | |||
- | Elias Herlevi | 2000 | Helsingfors Simsällskap | DNF | ||||||
- | Niklas Uitto | 2000 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 10:21 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 10:48 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 25, 50m VU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 32.30 | ||||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 33.17 | ||||||
3 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | Heinolan Isku | 33.25 | ||||||
4 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 33.48 | ||||||
5 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 33.82 | ||||||
6 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 33.98 | ||||||
7 | Tara Korkiakoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.05 | ||||||
8 | Emma Haglund | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.69 | ||||||
9 | Aada Mikkilä | 2003 | Lapuan Virkiä | 35.21 | ||||||
10 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 35.97 | ||||||
11 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 36.19 | ||||||
12 | Emma Laatikainen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | 36.58 | ||||||
13 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 36.79 | ||||||
14 | Arna Seres | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.46 | ||||||
15 | Lilja Ukkola | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.41 | ||||||
16 | Minea Wiren | 2003 | Nokian Pyry | 38.67 | ||||||
17 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 39.02 | ||||||
18 | Jenny Grangärd | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.47 | ||||||
19 | Ronja Myllykallio | 2003 | Nokian Pyry | 39.49 | ||||||
20 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 39.51 | ||||||
21 | Aada Kivi | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 39.97 | ||||||
22 | Maija Björkholm | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.58 | ||||||
23 | Siiri Keisu | 2003 | Oulun Lohet | 40.93 | ||||||
24 | Aino Jerohin | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.14 | ||||||
25 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 41.75 | ||||||
26 | Siiri Tiilikka | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.13 | ||||||
27 | Petra Kivi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.20 | ||||||
28 | Anniina Haarala | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.25 | ||||||
29 | Ninni Eriksson | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.63 | ||||||
30 | Emilia Håkans | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.68 | ||||||
31 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.57 | ||||||
32 | Evelina Ura | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.75 | ||||||
33 | Ella Hulkki | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.84 | ||||||
33 | Riikka Viitasalo | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.84 | ||||||
35 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.06 | ||||||
36 | Anisa Seres | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.22 | ||||||
37 | Viivi Kylkisalo | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.26 | ||||||
38 | Santra Peuralahti | 2005 | Oulun Uinti 1906 | 45.05 | ||||||
39 | Enni Kinnunen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.34 | ||||||
40 | Riina Uimonen | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 45.91 | ||||||
41 | Jennifer Hietala | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.94 | ||||||
42 | Linnea Svahn | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.38 | ||||||
43 | Minttu Haapaniemi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.63 | ||||||
44 | Peppi Hölsö | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.72 | ||||||
45 | Ella Jämsä | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.33 | ||||||
46 | Nicole Malmsten | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.06 | ||||||
47 | Inger Isaksen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.49 | ||||||
48 | Sanni Porkkala | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 50.18 | ||||||
49 | Viivi Lehtonen | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.24 | ||||||
50 | Laura Sofia Oksakari | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.73 | ||||||
51 | Siiri Kuusisaari | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 53.45 | ||||||
52 | Emma Jormanainen | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.84 | ||||||
53 | Aamu Knuuttila | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.00 | ||||||
54 | Mea Lahtinen | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 55.07 | ||||||
55 | Tara Ojanperä | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.04 | ||||||
56 | Elisa Lehto | 2006 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.27 | ||||||
57 | Pihla Äkkinen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.35 | ||||||
58 | Nea Sainio | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.89 | ||||||
59 | Milla Rantamäki | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:00.48 | ||||||
60 | Minttu Korhonen | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:02.56 | ||||||
61 | Elin Thodin | 2005 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:03.03 | ||||||
- | Helen Hiltunen | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m VU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.47 | ||||||
2 | Noora Kolu | 2001 | Uinti Tampere | 30.96 | ||||||
3 | Netta Nyberg | 2001 | Uinti Tampere | 31.33 | ||||||
4 | Linnea Urvikko | 2002 | Uinti Tampere | 31.72 | ||||||
5 | Hilla Nieminen | 2001 | Uinti Tampere | 32.22 | ||||||
5 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 32.22 | ||||||
7 | Oona Toivola | 2001 | Swimming Club Vuokatti | 32.25 | ||||||
8 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 32.32 | ||||||
9 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 32.35 | ||||||
10 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 32.53 | ||||||
11 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 32.82 | ||||||
12 | Elina Palojärvi | 2002 | Uinti Tampere | 33.67 | ||||||
13 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 34.05 | ||||||
14 | Katariina Rautiainen | 2002 | Uinti Tampere | 34.17 | ||||||
15 | Moonica Pirhonen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 34.28 | ||||||
16 | Enni Lahtinen | 2002 | Uinti Tampere | 34.34 | ||||||
17 | Emilia Söderlund | 2001 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 34.60 | ||||||
18 | Elisa Vakkuri | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 34.69 | ||||||
19 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 34.93 | ||||||
20 | Netta Korhonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.95 | ||||||
21 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 35.08 | ||||||
22 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.52 | ||||||
23 | Sara Pasanen | 2001 | Uinti Tampere | 35.67 | ||||||
24 | Emmi Uotila | 2002 | Nokian Pyry | 35.78 | ||||||
25 | Viivi Koivisto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.84 | ||||||
26 | Jenni Moisio | 2002 | Nokian Pyry | 35.99 | ||||||
27 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 36.01 | ||||||
28 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 36.26 | ||||||
29 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 36.54 | ||||||
30 | Mikaela Mäki | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.58 | ||||||
31 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.59 | ||||||
32 | Iris Koskela | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.81 | ||||||
33 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 36.92 | ||||||
34 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 37.21 | ||||||
35 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 37.71 | ||||||
36 | Wilma Elenius | 2002 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 37.74 | ||||||
37 | Ellen Vuollet | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.06 | ||||||
38 | Emily Majors | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.12 | ||||||
39 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 38.27 | ||||||
40 | Paula Kivi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.31 | ||||||
41 | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 39.68 | ||||||
42 | Nea Palomäki | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.39 | ||||||
43 | Sofia Eriksberg | 2002 | Kauhajoen Karhu | 40.48 | ||||||
44 | Ida Rantala | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.49 | ||||||
45 | Emmi Tervaselkä | 2002 | Porin Pyrintö | 40.60 | ||||||
46 | Tinja Harju | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 40.90 | ||||||
47 | Juliana Niinisalo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.93 | ||||||
48 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.64 | ||||||
49 | Erika Yli-Yrjänäinen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 41.87 | ||||||
50 | Noora Vainio | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 42.18 | ||||||
51 | Joanna Lehto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.06 | ||||||
52 | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.85 | ||||||
- | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m VU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 27.61 | ||||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | Uinti Tampere | 28.45 | ||||||
3 | Fanny Renvall | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 29.28 | ||||||
4 | Fanni Pirhonen | 2000 | Uinti Tampere | 29.50 | ||||||
5 | Vilma Ryöti | 1999 | Uinti Tampere | 30.01 | ||||||
6 | Milja Mielty | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.07 | ||||||
7 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 30.25 | ||||||
8 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 30.28 | ||||||
9 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 30.41 | ||||||
10 | Roosa Mäkinen | 1999 | Uinti Tampere | 30.80 | ||||||
11 | Aliisa Lönnrot | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 30.89 | ||||||
12 | Heta Koivuluoma | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 31.14 | ||||||
13 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 31.15 | ||||||
14 | Emmiina Rautiainen | 2000 | Uinti Tampere | 31.45 | ||||||
15 | Pinja Remes | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 31.70 | ||||||
16 | Milja Lahtinen | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 31.85 | ||||||
17 | Emilia Kinnunen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.51 | ||||||
17 | Laura Vierikko | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.51 | ||||||
19 | Jenni Kylkisalo | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.70 | ||||||
20 | Essi Laine | 2000 | Nokian Pyry | 33.05 | ||||||
20 | Tinka Markkinen | 2000 | Nokian Pyry | 33.05 | ||||||
22 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 33.12 | ||||||
22 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 33.12 | ||||||
22 | Wendela Vuorinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.12 | ||||||
25 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 33.20 | ||||||
26 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 33.21 | ||||||
27 | Mai Multimäki | 2000 | Uinti Tampere | 33.23 | ||||||
28 | Nora Ijäs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 33.28 | ||||||
29 | Enna Hanka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.70 | ||||||
30 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.28 | ||||||
31 | Miisa Kiviharju | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 34.31 | ||||||
32 | Noora Kuhna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.65 | ||||||
33 | Sylvi Björk | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.27 | ||||||
34 | Danyela Tanke | 2000 | Porin Pyrintö | 35.50 | ||||||
35 | Jenny Myllynen | 2000 | Heinolan Isku | 35.75 | ||||||
36 | Tiia Kivi | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 36.62 | ||||||
37 | Emilia Runnakko | 1999 | Alavuden Urheilijat | 36.87 | ||||||
38 | Aurora Hirvonen | 2000 | Uinti Tampere | 37.09 | ||||||
39 | Enna Tenkilä | 1999 | Nokian Pyry | 37.42 | ||||||
40 | Hilla-Elli Ryynänen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 38.40 | ||||||
41 | Rebekka Pylväs | 2000 | Uinti Tampere | 39.28 | ||||||
42 | Lotta Kurunsaari | 2000 | Lapuan Virkiä | 43.73 | ||||||
- | Ellinore Karp | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Laura Jokiranta | 2000 | Porin Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Miina Korpela | 1999 | Lapuan Virkiä | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Roosa Mykkänen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 25, 50m VU T11, 13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 26.10 | ||||||
2 | Linda Laihorinne | 1984 | Oulun Uinti 1906 | 27.52 | ||||||
3 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 29.52 | ||||||
4 | Helmi Lehti | 1997 | Porin Uimaseura | 29.56 | ||||||
5 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 29.68 | ||||||
6 | Ella-Noora Haanpää | 1998 | Rauman Uimaseura | 29.81 | ||||||
7 | Ella Rantamäki | 1998 | Porin Uimaseura | 29.83 | ||||||
8 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.02 | ||||||
8 | Kianella Vainio | 1998 | Porin Pyrintö | 30.02 | ||||||
10 | Lumikki Lehtilä | 1998 | Uinti Tampere | 30.16 | ||||||
11 | Rosalinda Vainio | 1997 | Porin Pyrintö | 30.33 | ||||||
12 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 30.37 | ||||||
13 | Suvi Taskinen | 1998 | Simmis Wanda | 30.70 | ||||||
14 | Vilhelmiina Stenfors | 1998 | Porin Uimaseura | 30.81 | ||||||
15 | Jenna Hahtola | 1997 | Seinäjoen Uimarit-58 | 30.84 | ||||||
16 | Ellimaija Stenfors | 1997 | Porin Uimaseura | 30.90 | ||||||
17 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.06 | ||||||
18 | Elli Kivelä | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 31.74 | ||||||
19 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 31.87 | ||||||
19 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura | 31.87 | ||||||
21 | Roosa Hyypiä | 1997 | Uinti Tampere | 31.88 | ||||||
22 | Sanna Saarinen | 1998 | Simmis Wanda | 32.02 | ||||||
23 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 32.30 | ||||||
24 | Maiju Mäenpää | 1997 | Nokian Pyry | 33.47 | ||||||
25 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 33.55 | ||||||
26 | Anniina Mielty | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.58 | ||||||
27 | Iiris Paasiviita | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.80 | ||||||
28 | Henna Häkki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 33.91 | ||||||
29 | Saara Haapamäki | 1998 | Alavuden Urheilijat | 33.94 | ||||||
30 | Roosa Raiskila | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 34.07 | ||||||
31 | Laura Sammatti | 1998 | Alavuden Urheilijat | 34.20 | ||||||
32 | Annika Forma | 1994 | Porin Pyrintö | 35.43 | ||||||
33 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 36.40 | ||||||
34 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 36.97 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 10:48 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 11:06 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 26, 50m VU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Alex Lydman | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.07 | ||||||
2 | Tatu Hapuoja | 2003 | Uinti Tampere | 33.33 | ||||||
3 | Ahti Saarela | 2002 | Oulun Lohet | 33.43 | ||||||
4 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 34.39 | ||||||
5 | Axel Olander | 2002 | Nokian Pyry | 34.43 | ||||||
6 | Wäinö Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 34.64 | ||||||
7 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.64 | ||||||
8 | Jere Broman | 2002 | Nokian Pyry | 36.03 | ||||||
9 | Robin Söderholm | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.09 | ||||||
10 | Ivar Nordman | 2003 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 36.93 | ||||||
11 | Niclas Viitasalo | 2002 | Nokian Pyry | 37.13 | ||||||
12 | Vilho Honkamaa | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.27 | ||||||
13 | Emil Saha | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.71 | ||||||
14 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 38.68 | ||||||
15 | Eemi Korpela | 2002 | Lapuan Virkiä | 38.84 | ||||||
16 | Santeri Karppinen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.85 | ||||||
17 | Simon Ravals | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.14 | ||||||
18 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 39.17 | ||||||
19 | Joonas Järvi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.77 | ||||||
20 | Niko Kuhna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.15 | ||||||
21 | Eeli Hanka | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.21 | ||||||
22 | Niklas Bister | 2002 | Porin Pyrintö | 41.29 | ||||||
23 | Elias Kalliokoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.30 | ||||||
24 | Rasmus Kullas | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.59 | ||||||
25 | Valtteri Ranta | 2002 | Kauhajoen Karhu | 42.54 | ||||||
26 | Filip Jåfs | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.12 | ||||||
27 | Tuukka Harju | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.49 | ||||||
28 | Joni Kontu | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.51 | ||||||
29 | Theo Kolehmainen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.12 | ||||||
30 | Juuso Asunmaa | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.63 | ||||||
31 | Simo Kangasmaa | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.66 | ||||||
32 | Lucas Lydman | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.99 | ||||||
33 | Oskari Ketonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.56 | ||||||
34 | Oskari Vainio | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.89 | ||||||
35 | Jere Keski-Hannula | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.58 | ||||||
36 | Arttu Niemi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.76 | ||||||
37 | Eero Reinikka | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.95 | ||||||
38 | Linus Vuollet | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.47 | ||||||
39 | Atte Lehto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.02 | ||||||
40 | Ahti Alavillamo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.39 | ||||||
41 | Rasmus Kekola | 2006 | Seinäjoen Uimarit-58 | 58.50 | ||||||
42 | Henry Miettunen | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.72 | ||||||
- | Nuutti Nissilä | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Pietari Puutio | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 50m VU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 27.92 | ||||||
2 | Niki Karlsson | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 28.21 | ||||||
3 | Jakob Sievers | 2000 | Uinti Tampere | 28.68 | ||||||
3 | Teemu Lehtonen | 2000 | Uinti Tampere | 28.68 | ||||||
5 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 29.16 | ||||||
6 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 29.79 | ||||||
7 | Tatu Hörkkö | 2001 | Uinti Tampere | 30.37 | ||||||
8 | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.70 | ||||||
9 | Jere Keskiaho | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.82 | ||||||
10 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 30.87 | ||||||
11 | Hermanni Taimisto | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.97 | ||||||
12 | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | 31.21 | ||||||
13 | Ivar Malm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.22 | ||||||
14 | Viktor Thodin | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 31.33 | ||||||
15 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.64 | ||||||
16 | Perttu Mikkola | 2001 | Nokian Pyry | 31.92 | ||||||
17 | Elmeri Helenius | 2000 | Uinti Tampere | 32.04 | ||||||
18 | Tuomas Karjalainen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 32.13 | ||||||
19 | Jarkko Rantoja | 2001 | Alavuden Urheilijat | 32.20 | ||||||
20 | Kalle Kiviniemi | 2000 | Nokian Pyry | 32.52 | ||||||
21 | Vesa-Pekka Rikala | 2000 | Alavuden Urheilijat | 33.65 | ||||||
22 | Karl Ladva | 2000 | Heinolan Isku | 34.01 | ||||||
23 | Sami Peltonen | 2001 | Uinti Tampere | 34.33 | ||||||
24 | Eetu Kataja | 2001 | Porin Pyrintö | 34.63 | ||||||
25 | Oskari Ovaskainen | 2000 | Porin Uimaseura | 34.96 | ||||||
26 | Jasper Jokinen | 2000 | Uinti Tampere | 35.15 | ||||||
27 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 35.27 | ||||||
28 | Miko Järviö | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 35.43 | ||||||
29 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 35.78 | ||||||
30 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 36.11 | ||||||
31 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.17 | ||||||
32 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.28 | ||||||
33 | Antti Ahola | 2001 | Lapuan Virkiä | 37.32 | ||||||
34 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.46 | ||||||
35 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.68 | ||||||
36 | Juho Jämsä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.81 | ||||||
37 | Martin Jylhä | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 38.14 | ||||||
38 | Aaro Lassila | 2000 | Alavuden Urheilijat | 38.21 | ||||||
39 | Jere Kontiola | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 38.57 | ||||||
40 | Juuso Reinikka | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.86 | ||||||
41 | Eero Kokkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.46 | ||||||
42 | Anton Pulkkis | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.54 | ||||||
43 | Johan Gustafsson | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.61 | ||||||
44 | Lasse Harju | 2001 | Porin Pyrintö | 39.63 | ||||||
45 | Elias Vainio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.03 | ||||||
- | Robin Sundsten | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 50m VU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kaj Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 25.56 | ||||||
2 | Samu Koski | 1998 | Porin Uimaseura | 27.08 | ||||||
3 | Aaron Joki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.13 | ||||||
4 | Santeri Siiranen | 1998 | Nokian Pyry | 27.18 | ||||||
5 | Jon Lundgren | 1998 | Simmis Wanda | 27.19 | ||||||
6 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.20 | ||||||
7 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 27.23 | ||||||
8 | Joona Kärkkäinen | 1998 | Heinolan Isku | 27.26 | ||||||
9 | Robin Nabb | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.06 | ||||||
10 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 28.15 | ||||||
11 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 28.57 | ||||||
12 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 28.81 | ||||||
13 | Lauri Koskela | 1999 | Uinti Tampere | 29.20 | ||||||
14 | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | 29.27 | ||||||
15 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 29.29 | ||||||
16 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 30.30 | ||||||
17 | Julius Kärki | 1998 | Porin Uimaseura | 30.50 | ||||||
18 | Tatu Paasikallio | 1999 | Nokian Pyry | 30.66 | ||||||
19 | Miika Pänttönen | 1999 | Uinti Tampere | 31.02 | ||||||
20 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 31.58 | ||||||
21 | Altti Ekorre | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.73 | ||||||
22 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 32.01 | ||||||
23 | Jussi Jalava | 1999 | Uinti Tampere | 32.10 | ||||||
24 | Felix Ollus | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.11 | ||||||
25 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.38 | ||||||
26 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | Uinti Tampere | 32.83 | ||||||
Laji 26, 50m VU P12, 14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Samuli Korpi | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 24.25 | ||||||
2 | Toni Knuutila | 1993 | Eura Swimming Team | 24.72 | ||||||
3 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 25.30 | ||||||
4 | Samuli Lahti | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 25.70 | ||||||
5 | Jakob Nordman | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 25.87 | ||||||
6 | Eemil Varho | 1997 | Rauman Uimaseura | 26.28 | ||||||
7 | Alex Nygård | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.35 | ||||||
8 | Henri Nurminen | 1997 | Eura Swimming Team | 26.36 | ||||||
9 | Oskari Mäkinen | 1997 | Uinti Tampere | 26.59 | ||||||
10 | Robin Thodin | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 26.61 | ||||||
11 | Nestori Koskinen | 1996 | Porin Pyrintö | 26.84 | ||||||
12 | Tomas Saariketo | 1996 | Porin Pyrintö | 27.32 | ||||||
13 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.62 | ||||||
13 | Jussi Kause | 1997 | Pihlava Työväen Urheilijat | 27.62 | ||||||
15 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.69 | ||||||
16 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 28.12 | ||||||
17 | Robin Johansson | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 28.68 | ||||||
18 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | Uinti Tampere | 28.92 | ||||||
19 | Joonatan Mustonen | 1997 | Lapuan Virkiä | 29.51 | ||||||
20 | André Backlund | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 29.54 | ||||||
- | Rafael Stenman | 1997 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 11:06 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 11:45 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 27, 200m RU T15, N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Emmi Kölhi | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 38.99 | 1:22.05 | 2:06.77 | 2:50.12 | |||
2 | Roosa Mäkinen | 1999 | Uinti Tampere | 39.39 | 1:24.44 | 2:11.81 | 2:57.80 | |||
3 | Elviira Tanninen | 1999 | Porin Pyrintö | 41.32 | 1:26.68 | 2:12.67 | 2:57.94 | |||
4 | Roosa Nieminen | 1999 | Helsingfors Simsällskap | 39.45 | 1:24.84 | 2:10.92 | 2:58.52 | |||
5 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.35 | 1:27.06 | 2:13.28 | 3:01.14 | |||
6 | Kristiina Haapala | 2000 | Nokian Pyry | 39.48 | 1:24.56 | 2:12.35 | 3:01.93 | |||
7 | Johanna Suova | 1999 | Uinti Tampere | 41.85 | 1:28.42 | 2:17.15 | 3:03.38 | |||
8 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 42.24 | 1:28.28 | 2:16.24 | 3:04.10 | |||
9 | Heta Känkänen | 2001 | Porin Uimaseura | 41.00 | 1:28.50 | 2:18.01 | 3:04.60 | |||
10 | Julia Sottinen | 2000 | Porin Uimaseura | 40.12 | 1:27.87 | 2:16.60 | 3:04.64 | |||
11 | Henni Känkänen | 1999 | Porin Uimaseura | 41.71 | 1:28.82 | 2:17.86 | 3:05.24 | |||
12 | Jenna Miettinen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.75 | 1:28.47 | 2:18.34 | 3:07.56 | |||
13 | Fanny Vuollet | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.67 | 1:29.67 | 2:18.01 | 3:07.67 | |||
14 | Julia Latva-Pirilä | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.97 | 1:31.19 | 2:20.72 | 3:08.41 | |||
15 | Nora Ijäs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 44.04 | 1:33.02 | 2:23.34 | 3:11.29 | |||
16 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 44.10 | 1:34.12 | 2:25.16 | 3:13.97 | |||
17 | Emma von Dickoff | 2002 | Uinti Tampere | 44.64 | 1:34.21 | 2:27.15 | 3:15.01 | |||
18 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 44.28 | 1:34.06 | 2:24.80 | 3:15.20 | |||
19 | Essi Laine | 2000 | Nokian Pyry | 47.07 | 1:36.08 | 2:26.52 | 3:15.45 | |||
20 | Enni Määttä | 1999 | Uinti Tampere | 45.27 | 1:35.86 | 2:25.53 | 3:15.49 | |||
21 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 45.15 | 1:36.05 | 2:27.76 | 3:19.13 | |||
22 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 46.19 | 1:36.41 | 2:28.77 | 3:19.23 | |||
23 | Laura Härkönen | 2001 | Oulun Lohet | 46.75 | 1:39.03 | 2:30.70 | 3:19.97 | |||
24 | Armi Auvinen | 2000 | Uinti Tampere | 46.76 | 1:38.44 | 2:31.87 | 3:24.71 | |||
25 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 47.97 | 1:40.75 | 2:34.65 | 3:24.88 | |||
26 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 49.42 | 1:41.15 | 2:34.93 | 3:26.00 | |||
27 | Viivi Jokiniemi | 2001 | Uinti Tampere | 47.80 | 1:41.57 | 2:38.04 | 3:32.58 | |||
28 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 50.27 | 1:45.01 | 2:41.08 | 3:33.31 | |||
29 | Julia Kinnunen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 49.18 | 1:42.56 | 2:38.42 | 3:34.19 | |||
30 | Aurora Hirvonen | 2000 | Uinti Tampere | 52.87 | 1:52.42 | 2:52.07 | 3:50.91 | |||
31 | Janina Valkola | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.18 | 1:55.28 | 2:56.06 | 3:57.13 | |||
Laji 27, 200m RU T15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 38.89 | 1:23.92 | 2:09.53 | 2:56.01 | |||
2 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 39.80 | 1:24.93 | 2:11.17 | 2:56.90 | |||
3 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 42.41 | 1:29.49 | 2:18.51 | 3:05.84 | |||
4 | Maiju Mäenpää | 1997 | Nokian Pyry | 45.33 | 1:34.81 | 2:24.70 | 3:16.31 | |||
5 | Noora Vallinen | 1998 | Nokian Pyry | 44.12 | 1:34.37 | 2:27.18 | 3:18.83 | |||
6 | Ella Nieminen | 1998 | Uinti Tampere | 46.79 | 1:36.87 | 2:29.10 | 3:20.90 | |||
7 | Iiris Paasiviita | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.40 | 1:42.21 | 2:37.76 | 3:32.36 | |||
- | Laura Sammatti | 1998 | Alavuden Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 11:45 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 11:59 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 28, 200m RU P16, M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 37.38 | 1:19.15 | 2:00.58 | 2:40.42 | |||
2 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 36.12 | 1:17.02 | 1:59.09 | 2:40.80 | |||
3 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 37.50 | 1:19.29 | 2:01.44 | 2:43.21 | |||
4 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 36.49 | 1:18.87 | 2:01.82 | 2:44.70 | |||
5 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.90 | 1:20.27 | 2:04.75 | 2:49.24 | |||
6 | Olli Rautaporras | 2000 | Nokian Pyry | 38.44 | 1:22.66 | 2:09.00 | 2:53.54 | |||
7 | Lassi Ruohonen | 1998 | Simmis Grani | 38.94 | 1:23.87 | 2:09.01 | 2:54.49 | |||
8 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 39.11 | 1:23.93 | 2:10.54 | 2:55.40 | |||
9 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Uinti Tampere | 39.60 | 1:25.14 | 2:11.65 | 2:56.16 | |||
10 | Tuukka Hörkkö | 1998 | Uinti Tampere | 38.04 | 1:23.50 | 2:10.88 | 2:58.16 | |||
11 | Jaakko Kokko | 1999 | Uinti Tampere | 39.13 | 1:24.37 | 2:11.26 | 2:58.33 | |||
12 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 40.76 | 1:27.38 | 2:14.16 | 2:59.19 | |||
13 | Elias Herlevi | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 42.06 | 1:27.69 | 2:15.36 | 3:00.00 | |||
14 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.36 | 1:27.81 | 2:15.54 | 3:02.02 | |||
15 | Raul Heinikangas | 1998 | Porin Uimaseura | 41.21 | 1:29.00 | 2:16.23 | 3:03.41 | |||
16 | Ivar Malm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.26 | 1:28.94 | 2:15.90 | 3:03.68 | |||
17 | Miikka Huotari | 2000 | Swimming Club Vuokatti | 43.02 | 1:32.56 | 2:21.08 | 3:08.59 | |||
18 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | 42.15 | 1:30.15 | 2:20.83 | 3:08.81 | |||
19 | Eetu Nyrhinen | 2000 | Porin Uimaseura | 43.37 | 1:30.69 | 2:20.53 | 3:09.03 | |||
20 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.91 | 1:30.67 | 2:19.45 | 3:09.35 | |||
21 | Julius Kärki | 1998 | Porin Uimaseura | 42.10 | 1:30.42 | 2:21.15 | 3:12.92 | |||
22 | Ville Isoranta | 1999 | Uinti Tampere | 44.70 | 1:34.63 | 2:26.08 | 3:18.53 | |||
23 | Kirill Helsing | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.94 | 1:49.89 | 2:51.99 | 3:51.24 | |||
- | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | DSQ | ||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Lauri Koskela | 1999 | Porin Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
- | Rami Rissanen | 1999 | Porin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
Laji 28, 200m RU P16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Jesse Laukkanen | 1996 | Swimming Club Vuokatti | 33.52 | 1:10.41 | 1:48.92 | 2:26.17 | |||
2 | Aake Nyrhinen | 1997 | Uinti Tampere | 37.26 | 1:20.72 | 2:05.19 | 2:49.56 | |||
3 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.83 | 1:21.51 | 2:08.14 | 2:54.05 | |||
- | Emil Martikainen | 1997 | Rauman Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 11:59 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 13:06 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 29, 100m SU T11, 13, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | Heinolan Isku | 40.05 | 1:24.24 | |||||
2 | Madeleine Hiltunen | 2003 | Oulun Lohet | 41.63 | 1:25.35 | |||||
3 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 41.90 | 1:25.57 | |||||
4 | Heta Veikkola | 2003 | Lapuan Virkiä | 42.19 | 1:25.88 | |||||
5 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 41.77 | 1:25.98 | |||||
6 | Emma Haglund | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.14 | 1:29.14 | |||||
7 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 42.71 | 1:30.77 | |||||
8 | Tara Korkiakoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.50 | 1:31.24 | |||||
9 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 43.78 | 1:32.16 | |||||
10 | Arna Seres | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.16 | 1:34.87 | |||||
11 | Aada Mikkilä | 2003 | Lapuan Virkiä | 45.22 | 1:35.75 | |||||
12 | Petra Kivi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.79 | 1:37.67 | |||||
13 | Jenny Grangärd | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.72 | 1:38.35 | |||||
14 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 48.30 | 1:39.12 | |||||
15 | Anniina Haarala | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.27 | 1:42.61 | |||||
16 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 52.18 | 1:43.10 | |||||
17 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 50.96 | 1:44.25 | |||||
18 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 51.32 | 1:46.82 | |||||
19 | Aino Jerohin | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.53 | 1:47.10 | |||||
20 | Maija Björkholm | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.62 | 1:48.88 | |||||
21 | Peppi Hölsö | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.64 | 1:55.94 | |||||
22 | Ninni Eriksson | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.82 | 1:57.30 | |||||
23 | Minttu Haapaniemi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.35 | 2:00.84 | |||||
24 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 56.63 | 2:01.62 | |||||
25 | Ella Jämsä | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.78 | 2:02.86 | |||||
26 | Nicole Malmsten | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.02 | 2:09.60 | |||||
27 | Sanni Porkkala | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:03.54 | 2:15.02 | |||||
28 | Emilia Håkans | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.97 | 2:20.29 | |||||
- | Siiri Kuusisaari | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | DNS | ||||||
- | Aada Kivi | 2003 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Emma Laatikainen | 2003 | Swimming Club Vuokatti | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jennifer Hietala | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Riina Uimonen | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 29, 100m SU T11, 13, N, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Oona Toivola | 2001 | Swimming Club Vuokatti | 38.30 | 1:17.63 | |||||
2 | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.66 | 1:17.85 | |||||
3 | Seela Peuralahti | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 38.21 | 1:18.42 | |||||
4 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 38.38 | 1:19.35 | |||||
5 | Laura Laitila | 2001 | Nokian Pyry | 38.63 | 1:21.87 | |||||
6 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 40.10 | 1:22.33 | |||||
7 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 40.37 | 1:22.73 | |||||
8 | Linnea Urvikko | 2002 | Uinti Tampere | 40.61 | 1:24.50 | |||||
9 | Hilla Nieminen | 2001 | Uinti Tampere | 41.01 | 1:24.62 | |||||
10 | Josefiina Kause | 2002 | Pihlava Työväen Urheilijat | 42.04 | 1:25.82 | |||||
11 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 41.98 | 1:27.09 | |||||
12 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | Uinti Tampere | 42.71 | 1:27.75 | |||||
13 | Kaisa Siukonen | 2001 | Uinti Tampere | 42.71 | 1:27.90 | |||||
14 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 43.12 | 1:28.33 | |||||
15 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 44.07 | 1:28.47 | |||||
16 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.39 | 1:29.14 | |||||
17 | Jutta Nikupeteri | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 44.44 | 1:29.79 | |||||
18 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 43.75 | 1:30.05 | |||||
19 | Emma Latva | 2001 | Uinti Tampere | 44.09 | 1:31.27 | |||||
20 | Katariina Rautiainen | 2002 | Uinti Tampere | 44.80 | 1:31.36 | |||||
21 | Elina Palojärvi | 2002 | Uinti Tampere | 45.87 | 1:32.58 | |||||
22 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.99 | 1:32.82 | |||||
23 | Emilia Söderlund | 2001 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 45.37 | 1:33.19 | |||||
24 | Kiia Karhu | 2002 | Vieskan Uimarit | 46.40 | 1:34.85 | |||||
25 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 46.26 | 1:34.93 | |||||
26 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 47.58 | 1:35.60 | |||||
27 | Jessica Ingalsuo | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 45.81 | 1:35.82 | |||||
28 | Paula Kivi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.74 | 1:36.36 | |||||
29 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 47.12 | 1:37.28 | |||||
30 | Wilma Elenius | 2002 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 48.05 | 1:38.15 | |||||
31 | Kamilla Karppinen | 2001 | Uinti Tampere | 47.63 | 1:38.49 | |||||
32 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.98 | 1:45.28 | |||||
33 | Ida Rantala | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.36 | 1:46.66 | |||||
34 | Salla-Maaria Kauppinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 52.55 | 1:48.24 | |||||
35 | Vivian Halmelinna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.21 | 1:50.62 | |||||
36 | Juliana Niinisalo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.64 | 1:54.51 | |||||
- | Emily Majors | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Iris Koskela | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Moonica Pirhonen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 29, 100m SU T11, 13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Mira Palovuori | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.93 | 1:08.43 | |||||
2 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 36.10 | 1:13.65 | |||||
3 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 35.95 | 1:13.78 | |||||
4 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.66 | 1:14.12 | |||||
5 | Henna Syrjälä | 1999 | Porin Uimaseura | 35.66 | 1:14.78 | |||||
6 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 36.55 | 1:14.88 | |||||
7 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.31 | 1:15.09 | |||||
8 | Heta Koivuluoma | 1999 | Pihlava Työväen Urheilijat | 37.58 | 1:16.08 | |||||
9 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 37.92 | 1:17.16 | |||||
10 | Kianella Vainio | 1998 | Porin Pyrintö | 37.53 | 1:17.77 | |||||
11 | Vilhelmiina Stenfors | 1998 | Porin Uimaseura | 37.88 | 1:18.88 | |||||
12 | Vilma Ryöti | 1999 | Uinti Tampere | 38.44 | 1:19.29 | |||||
13 | Roosa Hyypiä | 1997 | Uinti Tampere | 38.39 | 1:19.51 | |||||
14 | Pinja Aro | 1999 | Uinti Tampere | 39.03 | 1:21.29 | |||||
15 | Milja Lahtinen | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 40.21 | 1:23.18 | |||||
16 | Wendela Vuorinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.87 | 1:23.23 | |||||
17 | Olivia Viitala | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 40.64 | 1:23.39 | |||||
18 | Aino Jussila | 2000 | Uinti Tampere | 40.08 | 1:23.81 | |||||
19 | Jenni Kylkisalo | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.36 | 1:24.89 | |||||
20 | Emmi Kortteinen | 2000 | Uinti Tampere | 40.91 | 1:24.95 | |||||
21 | Katariina Hautala | 1999 | Ilmajoen Kisailijat | 41.59 | 1:27.16 | |||||
22 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 41.99 | 1:27.36 | |||||
23 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 41.89 | 1:28.51 | |||||
24 | Pauliina Haarala | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.19 | 1:30.96 | |||||
25 | Laura Jokiranta | 2000 | Porin Pyrintö | 45.58 | 1:32.19 | |||||
26 | Marissa Cavallotti | 2000 | Uinti Tampere | 44.04 | 1:32.38 | |||||
27 | Sylvi Björk | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.94 | 1:33.54 | |||||
28 | Ellinore Karp | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.32 | 1:34.11 | |||||
29 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 44.13 | 1:34.19 | |||||
30 | Emilia Runnakko | 1999 | Alavuden Urheilijat | 46.75 | 1:34.28 | |||||
31 | Rebekka Pylväs | 2000 | Uinti Tampere | 46.71 | 1:37.22 | |||||
32 | Riina Huotari | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 47.67 | 1:37.38 | |||||
33 | Danyela Tanke | 2000 | Porin Pyrintö | 47.77 | 1:38.58 | |||||
34 | Tiia Kivi | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 50.18 | 1:43.47 | |||||
35 | Aurora Hirvonen | 2000 | Uinti Tampere | 51.67 | 1:44.64 | |||||
- | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 13:06 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 13:13 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 30, 100m SU P12, 14, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Akseli Hakala | 2003 | Uinti Tampere | 40.22 | 1:22.93 | |||||
2 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 42.36 | 1:26.75 | |||||
3 | Tatu Hapuoja | 2003 | Uinti Tampere | 42.25 | 1:27.16 | |||||
4 | Ahti Saarela | 2002 | Oulun Lohet | 43.19 | 1:27.77 | |||||
5 | Alex Lydman | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.59 | 1:29.86 | |||||
6 | Wäinö Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 43.56 | 1:30.57 | |||||
7 | Niclas Viitasalo | 2002 | Nokian Pyry | 44.49 | 1:31.37 | |||||
8 | Vilho Honkamaa | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.11 | 1:32.46 | |||||
9 | Teemu Oksakari | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.36 | 1:37.23 | |||||
10 | Ivar Nordman | 2003 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 48.42 | 1:38.82 | |||||
11 | Jere Broman | 2002 | Nokian Pyry | 48.70 | 1:40.66 | |||||
12 | Eemi Korpela | 2002 | Lapuan Virkiä | 48.93 | 1:41.36 | |||||
13 | Robin Söderholm | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.10 | 1:41.91 | |||||
14 | Niko Kuhna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:42.66 | ||||||
15 | Emil Saha | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.44 | 1:45.04 | |||||
16 | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 51.12 | 1:46.24 | |||||
17 | Niklas Bister | 2002 | Porin Pyrintö | 54.76 | 1:46.92 | |||||
18 | Joonas Järvi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.02 | 1:50.52 | |||||
19 | Juuso Asunmaa | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 57.94 | 2:02.76 | |||||
20 | Joni Kontu | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.20 | 2:07.35 | |||||
- | Casper Loo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 30, 100m SU P12, 14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jami Heinilä | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 33.86 | 1:08.72 | |||||
2 | Walentin Koskinen | 2000 | Uinti Tampere | 34.10 | 1:10.30 | |||||
3 | Hermanni Taimisto | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.18 | 1:13.59 | |||||
4 | Niklas Uitto | 2000 | Uinti Tampere | 36.36 | 1:14.57 | |||||
5 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 36.15 | 1:14.72 | |||||
6 | Claes Fjellström | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.21 | 1:15.48 | |||||
7 | Ossi Nikula | 2000 | Vieskan Uimarit | 37.90 | 1:16.82 | |||||
8 | Jakob Sievers | 2000 | Uinti Tampere | 37.33 | 1:16.99 | |||||
9 | Leevi Luhtanen | 2000 | Porin Uimaseura | 36.94 | 1:17.25 | |||||
10 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 39.47 | 1:18.93 | |||||
11 | Tatu Hörkkö | 2001 | Uinti Tampere | 38.44 | 1:19.83 | |||||
12 | Tuomas Karjalainen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 42.33 | 1:24.23 | |||||
13 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 40.21 | 1:24.73 | |||||
14 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 42.21 | 1:26.02 | |||||
15 | Elmeri Helenius | 2000 | Uinti Tampere | 42.09 | 1:26.57 | |||||
16 | Frans Bärlund | 2001 | Uinti Tampere | 43.33 | 1:28.06 | |||||
17 | Karl Ladva | 2000 | Heinolan Isku | 43.49 | 1:28.15 | |||||
18 | Jasper Jokinen | 2000 | Uinti Tampere | 43.26 | 1:28.55 | |||||
19 | Lukas Kalliokoski | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 43.65 | 1:30.82 | |||||
20 | Jere Keskiaho | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 42.69 | 1:31.27 | |||||
21 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 45.87 | 1:32.02 | |||||
22 | Miko Järviö | 2000 | Pihlava Työväen Urheilijat | 44.38 | 1:32.35 | |||||
23 | Oskari Nopanen | 2000 | Uinti Tampere | 46.28 | 1:34.76 | |||||
24 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.86 | 1:35.37 | |||||
25 | Sami Peltonen | 2001 | Uinti Tampere | 46.42 | 1:36.10 | |||||
26 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.16 | 1:39.39 | |||||
27 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.35 | 1:39.48 | |||||
28 | Juho Jämsä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.60 | 1:43.11 | |||||
29 | Martin Jylhä | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 51.94 | 1:44.19 | |||||
30 | Johan Gustafsson | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 52.01 | 1:48.28 | |||||
31 | Antti Ahola | 2001 | Lapuan Virkiä | 54.11 | 1:49.49 | |||||
32 | Eero Kokkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 52.76 | 1:50.40 | |||||
33 | Lasse Harju | 2001 | Porin Pyrintö | 55.91 | 1:51.21 | |||||
34 | Elias Vainio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:54.34 | ||||||
35 | Juuso Reinikka | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.53 | 1:56.23 | |||||
- | Anton Pulkkis | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jere Kontiola | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Viktor Thodin | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 30, 100m SU P12, 14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eemil Varho | 1997 | Rauman Uimaseura | 31.52 | 1:03.57 | |||||
2 | Jussi Kause | 1997 | Pihlava Työväen Urheilijat | 31.11 | 1:05.27 | |||||
3 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 32.60 | 1:07.59 | |||||
4 | Juho Seppälä | 1999 | Simmis Wanda | 32.14 | 1:07.92 | |||||
5 | Sakari Levola | 1996 | Porin Pyrintö | 33.36 | 1:08.70 | |||||
6 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.74 | 1:09.00 | |||||
7 | Nestori Koskinen | 1996 | Porin Pyrintö | 32.16 | 1:09.08 | |||||
8 | Alex Nygård | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.24 | 1:09.12 | |||||
9 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.38 | 1:10.17 | |||||
10 | Mikko Suova | 1997 | Uinti Tampere | 34.95 | 1:12.24 | |||||
11 | Jaakko Kokko | 1999 | Uinti Tampere | 34.99 | 1:13.72 | |||||
12 | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | 35.82 | 1:15.24 | |||||
13 | Miika Pänttönen | 1999 | Uinti Tampere | 36.75 | 1:19.70 | |||||
14 | André Backlund | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 36.96 | 1:19.95 | |||||
15 | Janne Hyttinen | 1998 | Lapuan Virkiä | 39.40 | 1:21.70 | |||||
16 | Joose Mustonen | 1998 | Lapuan Virkiä | 41.30 | 1:24.76 | |||||
17 | Jussi Jalava | 1999 | Uinti Tampere | 42.29 | 1:25.67 | |||||
- | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
- | Lauri Koskela | 1999 | Porin Pyrintö | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 13:13 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 13:28 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 31, 100m VU T13, 15, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 31.62 | 1:05.31 | |||||
2 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 31.20 | 1:05.38 | |||||
3 | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | 31.98 | 1:05.93 | |||||
4 | Noora Kolu | 2001 | Uinti Tampere | 31.71 | 1:06.95 | |||||
5 | Suvi Kurth | 2001 | Uinti Tampere | 32.42 | 1:07.77 | |||||
6 | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | 32.67 | 1:07.83 | |||||
7 | Netta Nyberg | 2001 | Uinti Tampere | 34.41 | 1:08.77 | |||||
8 | Emma von Dickoff | 2002 | Uinti Tampere | 33.13 | 1:09.24 | |||||
9 | Iida-Maria Laine | 2001 | Oulun Lohet | 33.30 | 1:09.68 | |||||
10 | Hilla Nieminen | 2001 | Uinti Tampere | 33.43 | 1:10.13 | |||||
11 | Linnea Urvikko | 2002 | Uinti Tampere | 35.01 | 1:11.01 | |||||
12 | Kastehelmi Sinisalo | 2001 | Uinti Tampere | 35.04 | 1:11.65 | |||||
13 | Henna Hökkä | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 34.70 | 1:12.27 | |||||
14 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 34.27 | 1:12.79 | |||||
15 | Isa Vehkaoja | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 36.01 | 1:14.43 | |||||
16 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 35.46 | 1:14.66 | |||||
17 | Enni Lahtinen | 2002 | Uinti Tampere | 34.92 | 1:14.85 | |||||
18 | Minttu-Marie Rasinpää | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 36.26 | 1:14.90 | |||||
19 | Elisa Vakkuri | 2002 | Kemin Työväen Uimarit | 36.36 | 1:15.23 | |||||
20 | Elina Palojärvi | 2002 | Uinti Tampere | 36.99 | 1:15.27 | |||||
21 | Katariina Rautiainen | 2002 | Uinti Tampere | 36.34 | 1:15.57 | |||||
22 | Netta Korhonen | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.98 | 1:15.65 | |||||
23 | Josefiina Kause | 2002 | Pihlava Työväen Urheilijat | 36.63 | 1:16.06 | |||||
24 | Tara Korkiakoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.36 | 1:16.10 | |||||
25 | Petra Heikkinen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 36.60 | 1:16.25 | |||||
26 | Emma Latva | 2001 | Uinti Tampere | 36.50 | 1:16.46 | |||||
27 | Sara Pasanen | 2001 | Uinti Tampere | 36.50 | 1:18.37 | |||||
28 | Minja Lukkari | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 37.57 | 1:18.51 | |||||
29 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.33 | 1:18.56 | |||||
30 | Emma Haglund | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.26 | 1:18.65 | |||||
31 | Emilia Söderlund | 2001 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 37.00 | 1:18.67 | |||||
32 | Emmi Uotila | 2002 | Nokian Pyry | 37.77 | 1:19.12 | |||||
33 | Martta Nygård | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 38.17 | 1:19.21 | |||||
34 | Emma Hämäläinen | 2003 | Vieskan Uimarit | 38.86 | 1:19.67 | |||||
35 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 38.10 | 1:19.92 | |||||
36 | Kamilla Karppinen | 2001 | Uinti Tampere | 38.00 | 1:20.06 | |||||
37 | Liina Salin | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 38.04 | 1:20.22 | |||||
38 | Kiira Kangasniemi | 2003 | Lapuan Virkiä | 37.37 | 1:20.61 | |||||
39 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 38.15 | 1:21.28 | |||||
40 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.17 | 1:21.29 | |||||
41 | Jenni Moisio | 2002 | Nokian Pyry | 38.59 | 1:21.33 | |||||
42 | Viivi Koivisto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.42 | 1:21.47 | |||||
43 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 39.22 | 1:21.78 | |||||
44 | Hilla Saastamoinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 39.63 | 1:21.83 | |||||
45 | Viivi Jokiniemi | 2001 | Uinti Tampere | 38.93 | 1:22.15 | |||||
46 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 38.59 | 1:22.47 | |||||
47 | Kiia Karhu | 2002 | Vieskan Uimarit | 38.87 | 1:22.51 | |||||
48 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 38.77 | 1:22.72 | |||||
49 | Venla Säntti | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 39.62 | 1:23.17 | |||||
50 | Wilma Elenius | 2002 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 39.87 | 1:23.18 | |||||
51 | Mathilda Puutio | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 39.66 | 1:23.25 | |||||
52 | Mikaela Mäki | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.62 | 1:23.90 | |||||
53 | Heta Veikkola | 2003 | Lapuan Virkiä | 39.59 | 1:24.08 | |||||
54 | Arna Seres | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.41 | 1:24.27 | |||||
55 | Iris Koskela | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.41 | 1:25.14 | |||||
56 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 42.72 | 1:25.68 | |||||
57 | Ronja Myllykallio | 2003 | Nokian Pyry | 42.25 | 1:26.73 | |||||
58 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 40.63 | 1:27.04 | |||||
59 | Aada Kivi | 2003 | Kokkolan Uimaseura | 41.81 | 1:27.55 | |||||
60 | Emmi Tervaselkä | 2002 | Porin Pyrintö | 43.72 | 1:27.57 | |||||
61 | Jessica Ingalsuo | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 41.87 | 1:27.63 | |||||
62 | Ellen Vuollet | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.62 | 1:27.70 | |||||
63 | Minea Wiren | 2003 | Nokian Pyry | 41.45 | 1:28.05 | |||||
64 | Emily Majors | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.22 | 1:28.40 | |||||
65 | Paula Kivi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.03 | 1:28.60 | |||||
66 | Lilja Ukkola | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 41.79 | 1:29.37 | |||||
67 | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 41.53 | 1:29.50 | |||||
67 | Tinja Harju | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 42.94 | 1:29.50 | |||||
69 | Jenny Grangärd | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.93 | 1:29.71 | |||||
70 | Nea Palomäki | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.25 | 1:30.61 | |||||
71 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.83 | 1:31.04 | |||||
72 | Siiri Keisu | 2003 | Oulun Lohet | 43.87 | 1:31.49 | |||||
73 | Erika Yli-Yrjänäinen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 42.80 | 1:31.57 | |||||
74 | Sofia Eriksberg | 2002 | Kauhajoen Karhu | 43.13 | 1:32.00 | |||||
75 | Aino Jerohin | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.18 | 1:33.23 | |||||
76 | Janina Valkola | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.57 | 1:34.57 | |||||
77 | Mea Siltanen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.32 | 1:35.27 | |||||
78 | Petra Kivi | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.76 | 1:35.65 | |||||
79 | Viivi Kylkisalo | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.75 | 1:35.67 | |||||
80 | Ella Hulkki | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.45 | 1:35.87 | |||||
81 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 43.83 | 1:35.93 | |||||
82 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 46.10 | 1:36.53 | |||||
83 | Siiri Tiilikka | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.92 | 1:37.97 | |||||
84 | Noora Vainio | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 45.47 | 1:39.26 | |||||
85 | Joanna Lehto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.94 | 1:40.09 | |||||
86 | Anisa Seres | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.76 | 1:40.24 | |||||
87 | Riikka Viitasalo | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.17 | 1:40.63 | |||||
88 | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.94 | 1:41.08 | |||||
89 | Jennifer Hietala | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.83 | 1:46.54 | |||||
90 | Ella Jämsä | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.79 | 1:46.79 | |||||
91 | Malla Juutinen | 2003 | Oulun Lohet | 51.79 | 1:47.88 | |||||
- | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 31, 100m VU T13, 15, N, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 29.72 | 1:01.19 | |||||
2 | Suvi Huhtanen | 1999 | Uinti Tampere | 30.09 | 1:01.90 | |||||
3 | Kaisa Kariniemi | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 30.52 | 1:02.09 | |||||
4 | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.78 | 1:02.10 | |||||
5 | Fanni Pirhonen | 2000 | Uinti Tampere | 30.80 | 1:03.85 | |||||
6 | Annika Falk | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.09 | 1:03.91 | |||||
7 | Fanny Renvall | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 31.12 | 1:04.50 | |||||
8 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.43 | 1:05.67 | |||||
9 | Anniina Perkiö | 1999 | Vantaan Vesikot | 31.54 | 1:05.86 | |||||
10 | Vilma Ryöti | 1999 | Uinti Tampere | 31.12 | 1:05.93 | |||||
11 | Heidi Kivioja | 2000 | Vieskan Uimarit | 32.02 | 1:06.25 | |||||
12 | Emmi Kölhi | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 32.09 | 1:06.55 | |||||
13 | Roosa Mykkänen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.04 | 1:07.42 | |||||
14 | Roosa Mäkinen | 1999 | Uinti Tampere | 31.89 | 1:07.58 | |||||
15 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 32.36 | 1:07.71 | |||||
16 | Henna Blomroos | 2000 | Rauman Uimaseura | 32.63 | 1:07.86 | |||||
17 | Johanna Suova | 1999 | Uinti Tampere | 32.40 | 1:07.89 | |||||
18 | Emmiina Rautiainen | 2000 | Uinti Tampere | 32.16 | 1:07.97 | |||||
19 | Sini Tuominen | 2000 | Uinti Tampere | 33.08 | 1:08.36 | |||||
20 | Olivia Hellsten | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 32.58 | 1:09.13 | |||||
21 | Pinja Aro | 1999 | Uinti Tampere | 33.36 | 1:09.49 | |||||
22 | Aliisa Lönnrot | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.98 | 1:09.53 | |||||
23 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 34.48 | 1:10.18 | |||||
24 | Armi Auvinen | 2000 | Uinti Tampere | 33.82 | 1:10.66 | |||||
25 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 35.08 | 1:11.94 | |||||
26 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 34.12 | 1:11.99 | |||||
27 | Tinka Markkinen | 2000 | Nokian Pyry | 35.15 | 1:12.45 | |||||
28 | Jenna Miettinen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.87 | 1:12.73 | |||||
29 | Laura Vierikko | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.83 | 1:12.78 | |||||
30 | Milja Lahtinen | 1999 | Kokkolan Uimaseura | 34.50 | 1:13.42 | |||||
31 | Mai Multimäki | 2000 | Uinti Tampere | 35.07 | 1:13.66 | |||||
32 | Emilia Kinnunen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.36 | 1:13.78 | |||||
33 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.44 | 1:14.67 | |||||
34 | Enna Hanka | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 35.71 | 1:14.77 | |||||
35 | Noora Kuhna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 36.72 | 1:16.44 | |||||
36 | Sylvi Björk | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.30 | 1:16.76 | |||||
37 | Jenny Myllynen | 2000 | Heinolan Isku | 37.04 | 1:17.02 | |||||
38 | Laura Jokiranta | 2000 | Porin Pyrintö | 37.26 | 1:17.81 | |||||
39 | Emilia Runnakko | 1999 | Alavuden Urheilijat | 40.11 | 1:22.74 | |||||
40 | Ellinore Karp | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.81 | 1:23.06 | |||||
41 | Enna Tenkilä | 1999 | Nokian Pyry | 38.69 | 1:23.88 | |||||
42 | Hilla-Elli Ryynänen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 41.49 | 1:24.86 | |||||
43 | Tiia Kivi | 2000 | Kokkolan Uimaseura | 40.69 | 1:25.07 | |||||
44 | Marissa Cavallotti | 2000 | Uinti Tampere | 40.61 | 1:26.15 | |||||
45 | Rebekka Pylväs | 2000 | Uinti Tampere | 41.82 | 1:29.17 | |||||
- | Ella Lumio | 2000 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
Laji 31, 100m VU T13, 15, N, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 29.00 | 58.38 | |||||
2 | Linda Laihorinne | 1984 | Oulun Uinti 1906 | 28.85 | 59.28 | |||||
3 | Nadja Åman | 1996 | Oulun Lohet | 30.71 | 1:04.26 | |||||
4 | Rosalinda Vainio | 1997 | Porin Pyrintö | 30.91 | 1:04.70 | |||||
5 | Helmi Lehti | 1997 | Porin Uimaseura | 30.56 | 1:05.25 | |||||
6 | Ella Rantamäki | 1998 | Porin Uimaseura | 30.90 | 1:05.26 | |||||
7 | Ellimaija Stenfors | 1997 | Porin Uimaseura | 31.83 | 1:05.50 | |||||
8 | Kianella Vainio | 1998 | Porin Pyrintö | 31.67 | 1:05.69 | |||||
9 | Jenna Hahtola | 1997 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.11 | 1:06.07 | |||||
10 | Lumikki Lehtilä | 1998 | Uinti Tampere | 31.82 | 1:06.46 | |||||
11 | Sonja Marjakangas | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.06 | 1:06.50 | |||||
12 | Suvi Taskinen | 1998 | Simmis Wanda | 32.05 | 1:06.95 | |||||
13 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 32.78 | 1:08.33 | |||||
14 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 32.24 | 1:08.46 | |||||
15 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura | 32.81 | 1:08.85 | |||||
16 | Elli Kivelä | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 33.29 | 1:09.71 | |||||
17 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 32.88 | 1:09.72 | |||||
18 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 33.88 | 1:11.27 | |||||
19 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 34.98 | 1:11.55 | |||||
20 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.13 | 1:11.79 | |||||
21 | Noora Vallinen | 1998 | Nokian Pyry | 35.62 | 1:13.09 | |||||
22 | Laura Sammatti | 1998 | Alavuden Urheilijat | 35.19 | 1:13.81 | |||||
23 | Viivi Saari | 1996 | Heinolan Isku | 34.95 | 1:14.11 | |||||
24 | Saara Haapamäki | 1998 | Alavuden Urheilijat | 36.47 | 1:15.10 | |||||
25 | Riina Huotari | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 37.70 | 1:17.87 | |||||
26 | Roosa Raiskila | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 37.11 | 1:17.92 | |||||
27 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 39.53 | 1:22.60 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 13:28 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 14:09 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 32, 100m VU P14, 16, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jami Heinilä | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 29.68 | 1:00.54 | |||||
2 | Teemu Lehtonen | 2000 | Uinti Tampere | 30.04 | 1:02.64 | |||||
3 | Leevi Luhtanen | 2000 | Porin Uimaseura | 30.15 | 1:02.83 | |||||
4 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 30.87 | 1:03.06 | |||||
5 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 31.13 | 1:03.41 | |||||
6 | Ossi Nikula | 2000 | Vieskan Uimarit | 31.12 | 1:04.56 | |||||
7 | Jakob Sievers | 2000 | Uinti Tampere | 30.51 | 1:04.86 | |||||
8 | Tatu Hörkkö | 2001 | Uinti Tampere | 31.31 | 1:05.35 | |||||
9 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Uinti Tampere | 31.50 | 1:05.98 | |||||
10 | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | 31.49 | 1:06.50 | |||||
11 | Jere Keskiaho | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 32.12 | 1:06.73 | |||||
12 | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 31.78 | 1:07.03 | |||||
13 | Miikka Huotari | 2000 | Swimming Club Vuokatti | 32.40 | 1:08.00 | |||||
14 | Robin Sundsten | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.94 | 1:08.31 | |||||
15 | Juho Porkkala | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 32.89 | 1:08.43 | |||||
16 | Jarkko Rantoja | 2001 | Alavuden Urheilijat | 33.05 | 1:09.15 | |||||
17 | Viktor Thodin | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 32.79 | 1:09.25 | |||||
18 | Olli Rautaporras | 2000 | Nokian Pyry | 33.32 | 1:09.61 | |||||
19 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | 33.88 | 1:09.94 | |||||
20 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 33.74 | 1:10.57 | |||||
21 | Perttu Mikkola | 2001 | Nokian Pyry | 32.75 | 1:10.84 | |||||
22 | Eetu Nyrhinen | 2000 | Porin Uimaseura | 33.88 | 1:11.44 | |||||
23 | Joonas Kuitunen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 33.84 | 1:11.82 | |||||
24 | Frans Bärlund | 2001 | Uinti Tampere | 34.40 | 1:11.84 | |||||
25 | Tuomas Karjalainen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 35.68 | 1:11.87 | |||||
26 | Elmeri Helenius | 2000 | Uinti Tampere | 35.01 | 1:11.92 | |||||
27 | Kalle Kiviniemi | 2000 | Nokian Pyry | 34.81 | 1:12.47 | |||||
28 | Oskari Ovaskainen | 2000 | Porin Uimaseura | 35.10 | 1:13.17 | |||||
29 | Tatu Hapuoja | 2003 | Uinti Tampere | 35.35 | 1:13.74 | |||||
30 | Axel Olander | 2002 | Nokian Pyry | 35.45 | 1:14.18 | |||||
31 | Lukas Kalliokoski | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 36.23 | 1:14.30 | |||||
32 | Wäinö Koskinen | 2002 | Uinti Tampere | 35.16 | 1:14.34 | |||||
33 | Elias Nurmi | 2001 | Alavuden Urheilijat | 35.52 | 1:14.37 | |||||
34 | Karl Ladva | 2000 | Heinolan Isku | 35.65 | 1:15.32 | |||||
35 | Julius Kuitunen | 2002 | Oulun Uinti 1906 | 36.92 | 1:15.39 | |||||
36 | Eetu Kataja | 2001 | Porin Pyrintö | 38.39 | 1:16.73 | |||||
37 | Vesa-Pekka Rikala | 2000 | Alavuden Urheilijat | 36.98 | 1:17.29 | |||||
38 | Jasper Jokinen | 2000 | Uinti Tampere | 37.34 | 1:17.57 | |||||
39 | Anton Ylihannu | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 37.58 | 1:17.97 | |||||
40 | Sami Peltonen | 2001 | Uinti Tampere | 37.77 | 1:18.03 | |||||
41 | Akseli Hakala | 2003 | Uinti Tampere | 37.35 | 1:18.42 | |||||
42 | Hugo Mattola | 2001 | Haapajärven Kiilat | 37.75 | 1:20.63 | |||||
43 | Ivar Nordman | 2003 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 38.57 | 1:21.33 | |||||
44 | Mikael Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 37.50 | 1:21.59 | |||||
45 | Robin Söderholm | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.56 | 1:21.82 | |||||
46 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.47 | 1:22.03 | |||||
47 | Vilho Honkamaa | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.50 | 1:22.22 | |||||
48 | Carl-Eric Lindbäck | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.87 | 1:22.47 | |||||
49 | Oskari Nopanen | 2000 | Uinti Tampere | 40.24 | 1:23.78 | |||||
50 | Martin Jylhä | 2000 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 41.15 | 1:24.82 | |||||
51 | Aaro Lassila | 2000 | Alavuden Urheilijat | 40.25 | 1:24.84 | |||||
52 | Juho Jämsä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.17 | 1:25.04 | |||||
53 | Tuukka Nissilä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.93 | 1:25.56 | |||||
54 | Santeri Karppinen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.43 | 1:26.29 | |||||
55 | Joonas Järvi | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.30 | 1:26.66 | |||||
56 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.74 | 1:28.04 | |||||
57 | Eero Kokkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 43.06 | 1:29.19 | |||||
58 | Jere Kontiola | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.74 | 1:29.28 | |||||
59 | Simon Ravals | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.62 | 1:31.20 | |||||
60 | Miro Nurmela | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | 44.04 | 1:31.35 | |||||
61 | Valtteri Korkeakoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.14 | 1:31.67 | |||||
62 | Lasse Harju | 2001 | Porin Pyrintö | 43.96 | 1:33.32 | |||||
63 | Johan Gustafsson | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.65 | 1:33.33 | |||||
64 | Niko Kuhna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.75 | 1:33.48 | |||||
65 | Anton Pulkkis | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 44.38 | 1:34.98 | |||||
66 | Casper Loo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.45 | 1:35.71 | |||||
67 | Niklas Bister | 2002 | Porin Pyrintö | 48.06 | 1:37.61 | |||||
67 | Valtteri Ranta | 2002 | Kauhajoen Karhu | 44.80 | 1:37.61 | |||||
69 | Elias Vainio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:38.71 | ||||||
70 | Onni Haikonen | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.04 | 1:38.85 | |||||
71 | Tuukka Harju | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.14 | 1:39.07 | |||||
72 | Elias Kalliokoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.58 | 1:39.09 | |||||
73 | Juuso Reinikka | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.07 | 1:40.21 | |||||
74 | Oskari Ketonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.82 | 1:42.22 | |||||
75 | Kirill Helsing | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.06 | 1:42.64 | |||||
76 | Oskari Vainio | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.66 | 1:50.62 | |||||
77 | Atte Lehto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.12 | 1:59.88 | |||||
- | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Rasmus Kullas | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 32, 100m VU P14, 16, M, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kaj Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 27.67 | 56.33 | |||||
2 | Lauri Hatunen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.30 | 57.28 | |||||
3 | Joona Kärkkäinen | 1998 | Heinolan Isku | 28.06 | 59.15 | |||||
4 | Samu Koski | 1998 | Porin Uimaseura | 28.83 | 59.17 | |||||
5 | Jon Lundgren | 1998 | Simmis Wanda | 28.47 | 59.25 | |||||
6 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 29.57 | 59.44 | |||||
7 | Aaron Joki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.83 | 59.47 | |||||
8 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 28.67 | 59.93 | |||||
9 | Santeri Siiranen | 1998 | Nokian Pyry | 28.05 | 1:00.16 | |||||
10 | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | 29.20 | 1:00.41 | |||||
11 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 29.87 | 1:01.56 | |||||
12 | Robin Nabb | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.19 | 1:01.76 | |||||
13 | Aukusti Ylitervo | 1999 | Oulun Lohet | 29.35 | 1:01.80 | |||||
14 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 29.74 | 1:02.79 | |||||
15 | Lauri Koskela | 1999 | Uinti Tampere | 30.81 | 1:04.31 | |||||
16 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 30.50 | 1:04.34 | |||||
17 | Miika Pänttönen | 1999 | Uinti Tampere | 31.62 | 1:05.83 | |||||
18 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 30.90 | 1:05.87 | |||||
19 | Tatu Paasikallio | 1999 | Nokian Pyry | 32.07 | 1:06.18 | |||||
20 | Kosti Kaaresvirta | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 31.98 | 1:06.65 | |||||
21 | Raul Heinikangas | 1998 | Porin Uimaseura | 32.41 | 1:08.85 | |||||
22 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.81 | 1:08.97 | |||||
23 | Jussi Jalava | 1999 | Uinti Tampere | 33.81 | 1:10.90 | |||||
24 | Julius Kärki | 1998 | Porin Uimaseura | 1:11.69 | ||||||
25 | Ville Isoranta | 1999 | Uinti Tampere | 39.47 | 1:22.25 | |||||
Laji 32, 100m VU P14, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 26.13 | 54.24 | |||||
2 | Jesse Laukkanen | 1996 | Swimming Club Vuokatti | 27.02 | 55.72 | |||||
3 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 27.15 | 56.12 | |||||
4 | Jimi Kallio | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.47 | 56.20 | |||||
5 | Samuli Lahti | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 27.51 | 56.35 | |||||
6 | Eemil Varho | 1997 | Rauman Uimaseura | 28.36 | 57.88 | |||||
7 | Toni Knuutila | 1993 | Eura Swimming Team | 27.14 | 58.18 | |||||
8 | Oskari Mäkinen | 1997 | Uinti Tampere | 28.09 | 58.64 | |||||
9 | Robin Thodin | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 28.73 | 58.94 | |||||
10 | Nestori Koskinen | 1996 | Porin Pyrintö | 27.89 | 59.50 | |||||
11 | Tomas Saariketo | 1996 | Porin Pyrintö | 28.44 | 59.83 | |||||
12 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.65 | 1:00.04 | |||||
13 | Jussi Kause | 1997 | Pihlava Työväen Urheilijat | 28.77 | 1:00.65 | |||||
14 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 28.48 | 1:00.87 | |||||
15 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 29.44 | 1:01.05 | |||||
16 | Jaakko Koivunen | 1997 | Lapuan Virkiä | 28.92 | 1:01.83 | |||||
17 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | Uinti Tampere | 29.97 | 1:02.93 | |||||
18 | Rafael Stenman | 1997 | Nokian Pyry | 29.10 | 1:03.06 | |||||
19 | Joonatan Mustonen | 1997 | Lapuan Virkiä | 30.58 | 1:03.17 | |||||
20 | Robin Johansson | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 30.81 | 1:04.92 | |||||
21 | André Backlund | 1995 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 31.75 | 1:08.70 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 14:09 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 14:25 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 33, 50m RU T10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Pinja Taskila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 43.38 | ||||||
2 | Anisa Seres | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 49.08 | ||||||
3 | Petra Ansaranta | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 49.93 | ||||||
4 | Olga Emilia Mattila | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 50.12 | ||||||
5 | Lilja Ukkola | 2004 | Oulun Uinti 1906 | 51.13 | ||||||
6 | Siiri Tiilikka | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.14 | ||||||
7 | Viivi Nurmela | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.39 | ||||||
8 | Viivi Kylkisalo | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.21 | ||||||
9 | Ella Hulkki | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.81 | ||||||
10 | Noora Kekola | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 59.86 | ||||||
11 | Anniina Haarala | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:00.47 | ||||||
12 | Riikka Viitasalo | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.77 | ||||||
13 | Enni Kinnunen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.89 | ||||||
14 | Linnea Svahn | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:02.97 | ||||||
15 | Sanni Porkkala | 2004 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:04.90 | ||||||
16 | Inger Isaksen | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.90 | ||||||
17 | Minttu Korhonen | 2005 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:23.03 | ||||||
18 | Elin Thodin | 2005 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:25.53 | ||||||
- | Henna Känsäkangas | 2004 | Kokkolan Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Viivi Lehtonen | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 14:25 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 14:39 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 34, 50m RU P11, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Lauri Saarela | 2003 | Oulun Lohet | 46.58 | ||||||
2 | Ivar Nordman | 2003 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 46.64 | ||||||
3 | Alex Lydman | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.57 | ||||||
4 | Akseli Hakala | 2003 | Uinti Tampere | 49.38 | ||||||
5 | Tuukka Harju | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.35 | ||||||
6 | Teemu Oksakari | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.56 | ||||||
7 | Olli-Pekka Pietarila | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 52.25 | ||||||
8 | Simon Ravals | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.35 | ||||||
9 | Elias Kalliokoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.49 | ||||||
10 | Eeli Hanka | 2003 | Seinäjoen Uimarit-58 | 56.61 | ||||||
11 | Valtteri Korkeakoski | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.66 | ||||||
12 | Emil Saha | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.95 | ||||||
13 | Jere Keski-Hannula | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:03.11 | ||||||
14 | Lucas Lydman | 2005 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:04.72 | ||||||
15 | Pietari Puutio | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:10.40 | ||||||
16 | Simo Kangasmaa | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:14.84 | ||||||
- | Filip Jåfs | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Linus Vuollet | 2004 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Magnus Kuitunen | 2004 | Oulun Uinti 1906 | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 14:39 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 15:05 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 35, 50m RU Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Linda Laihorinne | 1984 | Oulun Uinti 1906 | 34.53 | ||||||
2 | Saara Palo | 1996 | Seinäjoen Uimarit-58 | 34.67 | ||||||
3 | Suvi Huhtanen | 1999 | Uinti Tampere | 36.31 | ||||||
4 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 37.47 | ||||||
5 | Elviira Tanninen | 1999 | Porin Pyrintö | 37.75 | ||||||
6 | Alexandra Pihlajamäki | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 38.21 | ||||||
6 | Jonna Laukkanen | 1998 | Swimming Club Vuokatti | 38.21 | ||||||
8 | Reetta Kanervo | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 38.32 | ||||||
9 | Ella Lumio | 2000 | Uinti Tampere | 38.63 | ||||||
10 | Anni Heininen | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 38.89 | ||||||
11 | Henni Känkänen | 1999 | Porin Uimaseura | 39.11 | ||||||
12 | Jenna Miettinen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.21 | ||||||
13 | Heta Känkänen | 2001 | Porin Uimaseura | 39.32 | ||||||
14 | Noora Vallinen | 1998 | Nokian Pyry | 40.02 | ||||||
15 | Fanny Vuollet | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.03 | ||||||
16 | Nora Ijäs | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 40.05 | ||||||
17 | Julia Latva-Pirilä | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.23 | ||||||
18 | Laura Lahtinen | 2003 | Oulun Uinti 1906 | 40.38 | ||||||
19 | Laura Sammatti | 1998 | Alavuden Urheilijat | 40.60 | ||||||
20 | Henna Häkki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 41.01 | ||||||
21 | Essi Laine | 2000 | Nokian Pyry | 41.17 | ||||||
22 | Jenna Hahtola | 1997 | Seinäjoen Uimarit-58 | 41.45 | ||||||
23 | Emma von Dickoff | 2002 | Uinti Tampere | 41.58 | ||||||
24 | Laura Härkönen | 2001 | Oulun Lohet | 41.71 | ||||||
25 | Inkeri Pöllänen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 41.72 | ||||||
26 | Elli Kivelä | 1998 | Pihlava Työväen Urheilijat | 41.80 | ||||||
27 | Roosa Raiskila | 1998 | Kokkolan Uimaseura | 41.89 | ||||||
28 | Enni Lahtinen | 2002 | Uinti Tampere | 42.29 | ||||||
29 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 42.47 | ||||||
30 | Emilia Kinnunen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.55 | ||||||
30 | Vilma Hämäläinen | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 42.55 | ||||||
32 | Laura Vierikko | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.62 | ||||||
33 | Olivia Nurkkala | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 42.63 | ||||||
34 | Miia Tattari | 1996 | Kokkolan Uimaseura | 42.89 | ||||||
35 | Viivi Jokiniemi | 2001 | Uinti Tampere | 43.16 | ||||||
36 | Emma Pajuluoma | 2001 | Oulun Lohet | 43.27 | ||||||
37 | Roosa Mykkänen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 43.30 | ||||||
38 | Katariina Räsänen | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 43.35 | ||||||
39 | Sinja Kanto | 1998 | Kauhajoen Karhu | 43.42 | ||||||
40 | Sofia Ranta | 2000 | Kauhajoen Karhu | 43.46 | ||||||
41 | Annika Forma | 1994 | Porin Pyrintö | 43.71 | ||||||
42 | Miisa Kiviharju | 2000 | Ilmajoen Kisailijat | 43.76 | ||||||
43 | Jenni Louhimo | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 44.04 | ||||||
44 | Armi Auvinen | 2000 | Uinti Tampere | 44.43 | ||||||
45 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | Oulun Lohet | 44.92 | ||||||
46 | Tinka Markkinen | 2000 | Nokian Pyry | 45.17 | ||||||
47 | Sini Tuominen | 2000 | Uinti Tampere | 45.24 | ||||||
48 | Iiris Paasiviita | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.53 | ||||||
49 | Aino Jussila | 2000 | Uinti Tampere | 45.59 | ||||||
50 | Noora Kuhna | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 45.74 | ||||||
51 | Jenni Kylkisalo | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.30 | ||||||
52 | Anni Matikainen | 2001 | Nokian Pyry | 46.50 | ||||||
53 | Kaisa Siukonen | 2001 | Uinti Tampere | 46.53 | ||||||
54 | Annika Mäenpää | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.87 | ||||||
55 | Amalia Siekkinen | 2002 | Oulun Lohet | 46.88 | ||||||
56 | Emma Mustonen | 2002 | Lapuan Virkiä | 47.60 | ||||||
57 | Jutta Nikupeteri | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 47.69 | ||||||
58 | Emilia Härkönen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 48.24 | ||||||
59 | Saara Haapamäki | 1998 | Alavuden Urheilijat | 48.33 | ||||||
60 | Ellen Vuollet | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.66 | ||||||
61 | Julia Kinnunen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 48.86 | ||||||
62 | Marissa Cavallotti | 2000 | Uinti Tampere | 48.89 | ||||||
63 | Danyela Tanke | 2000 | Porin Pyrintö | 49.39 | ||||||
64 | Emma Latva | 2001 | Uinti Tampere | 49.69 | ||||||
65 | Jessica Korpela | 1996 | Kauhajoen Karhu | 49.88 | ||||||
66 | Sara Pasanen | 2001 | Uinti Tampere | 50.08 | ||||||
67 | Fanni Kosunen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.35 | ||||||
68 | Stina Roth | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.60 | ||||||
69 | Viivi Koivisto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.69 | ||||||
70 | Kamilla Karppinen | 2001 | Uinti Tampere | 51.34 | ||||||
71 | Mikaela Mäki | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 51.63 | ||||||
72 | Erika Yli-Yrjänäinen | 2001 | Kokkolan Uimaseura | 51.69 | ||||||
73 | Kiia Karhu | 2002 | Vieskan Uimarit | 52.32 | ||||||
74 | Tinja Harju | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 52.51 | ||||||
75 | Veera Lahtinen | 2002 | Kokkolan Uimaseura | 53.43 | ||||||
76 | Emmi Tervaselkä | 2002 | Porin Pyrintö | 53.55 | ||||||
77 | Ellinore Karp | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.66 | ||||||
78 | Linnéa Nygård | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.22 | ||||||
79 | Juliana Niinisalo | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.69 | ||||||
80 | Ida Rantala | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.07 | ||||||
81 | Mea Siltanen | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.29 | ||||||
82 | Sofia Eriksberg | 2002 | Kauhajoen Karhu | 55.53 | ||||||
83 | Vivian Halmelinna | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.54 | ||||||
84 | Nea Palomäki | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 55.77 | ||||||
85 | Emma Jormanainen | 2003 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.25 | ||||||
- | Fanny Koivisto | 2001 | Kokkolan Uimaseura | DNS | ||||||
- | Noora Vainio | 2001 | Kokkolan Uimaseura | DNS | ||||||
- | Ella Rantamäki | 1998 | Porin Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa | ||||||||||
- | Lotta Kurunsaari | 2000 | Lapuan Virkiä | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Sofia Kotkaniemi | 2002 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 15:05 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 15:06 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 36, 50m RU Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jakob Nordman | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 29.88 | ||||||
2 | Samuli Lahti | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.66 | ||||||
3 | Samuli Korpi | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 32.21 | ||||||
4 | Santeri Siiranen | 1998 | Nokian Pyry | 32.34 | ||||||
5 | Emil Martikainen | 1997 | Rauman Uimaseura | 32.73 | ||||||
6 | Kaius Kejonen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 33.33 | ||||||
7 | Toni Kapiainen | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.75 | ||||||
8 | Alex Nygård | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 33.81 | ||||||
9 | Aake Nyrhinen | 1997 | Uinti Tampere | 34.32 | ||||||
10 | Jere Kotomäki | 1997 | Kokkolan Uimaseura | 34.50 | ||||||
11 | Kaj Smeds | 1998 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 34.56 | ||||||
12 | Anton Ukkola | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 34.70 | ||||||
13 | Jimi Kallio | 1993 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.87 | ||||||
14 | Antti Salo | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 34.91 | ||||||
15 | Olli Kapiainen | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 35.65 | ||||||
16 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | Uinti Tampere | 35.86 | ||||||
17 | Oskari Mäkinen | 1997 | Uinti Tampere | 36.49 | ||||||
18 | Markus Svanberg | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 36.57 | ||||||
19 | Tuukka Hörkkö | 1998 | Uinti Tampere | 36.83 | ||||||
20 | Kasimir Kirjonen | 2000 | Uinti Tampere | 36.99 | ||||||
21 | Aaron Joki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.21 | ||||||
22 | Julius Laitila | 1998 | Haapajärven Kiilat | 37.26 | ||||||
23 | Olli Rautaporras | 2000 | Nokian Pyry | 37.78 | ||||||
24 | Joonas Kuitunen | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 37.85 | ||||||
25 | Hermanni Taimisto | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 38.16 | ||||||
26 | Topi Puurunen | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 38.53 | ||||||
27 | Onni Kuronen | 2000 | Nokian Pyry | 38.55 | ||||||
28 | Saku Mäki-Ikola | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 39.05 | ||||||
29 | Robin Johansson | 1996 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 39.07 | ||||||
30 | Ivar Malm | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.23 | ||||||
31 | Lauri Koskela | 1999 | Porin Pyrintö | 39.50 | ||||||
32 | Mikko Luopajärvi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 39.74 | ||||||
33 | Roope Aro | 2000 | Nokian Pyry | 40.48 | ||||||
34 | Robin Sundsten | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.52 | ||||||
35 | Robin Nabb | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 40.64 | ||||||
36 | Mathias Karjalainen | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 42.52 | ||||||
37 | Ville Isoranta | 1999 | Uinti Tampere | 44.17 | ||||||
38 | Frans Bärlund | 2001 | Uinti Tampere | 44.48 | ||||||
39 | Jarkko Rantoja | 2001 | Alavuden Urheilijat | 44.60 | ||||||
40 | Oskari Ovaskainen | 2000 | Porin Uimaseura | 46.07 | ||||||
41 | Ali Khalili | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 46.87 | ||||||
42 | Kirill Helsing | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 47.05 | ||||||
43 | Juuso Syrjälä | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 48.01 | ||||||
44 | Niclas Viitasalo | 2002 | Nokian Pyry | 49.54 | ||||||
45 | Jere Broman | 2002 | Nokian Pyry | 49.63 | ||||||
46 | Aaro Lassila | 2000 | Alavuden Urheilijat | 50.37 | ||||||
47 | Santeri Karppinen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 50.91 | ||||||
48 | Valtteri Ranta | 2002 | Kauhajoen Karhu | 53.42 | ||||||
49 | Rasmus Kullas | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 53.74 | ||||||
50 | Johan Gustafsson | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 54.01 | ||||||
51 | Eetu Kataja | 2001 | Porin Pyrintö | 54.60 | ||||||
52 | Lasse Harju | 2001 | Porin Pyrintö | 55.27 | ||||||
53 | Elias Vainio | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 56.58 | ||||||
54 | Eero Kokkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 57.86 | ||||||
55 | Juuso Reinikka | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 58.82 | ||||||
56 | Oskari Ketonen | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 59.82 | ||||||
57 | Oskari Vainio | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:01.36 | ||||||
58 | Atte Lehto | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:11.08 | ||||||
- | Jere Kontiola | 2001 | Seinäjoen Uimarit-58 | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Oskari Nopanen | 2000 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 15:06 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 15:38 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 37, 400m Sku Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Mira Palovuori | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:07.92 | 2:28.24 | 4:06.14 | 5:16.35 | |||
2 | Alisa Ponomareva | 1991 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.09 | 2:37.56 | 4:10.86 | 5:26.70 | |||
3 | Janina Ollikainen | 2000 | Porin Uimaseura | 1:20.34 | 2:47.08 | 4:24.15 | 5:41.85 | |||
4 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:19.62 | 2:45.36 | 4:26.71 | 5:42.01 | |||
5 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | Uinti Tampere | 1:16.59 | 2:47.87 | 4:29.18 | 5:45.85 | |||
6 | Fanni Pirhonen | 2000 | Uinti Tampere | 1:23.16 | 2:54.55 | 4:32.82 | 5:46.74 | |||
7 | Henna Syrjälä | 1999 | Porin Uimaseura | 1:18.86 | 2:46.77 | 4:30.15 | 5:47.14 | |||
8 | Denize Korkiakoski | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:19.53 | 2:45.59 | 4:34.26 | 5:51.06 | |||
9 | Kristiina Haapala | 2000 | Nokian Pyry | 1:27.37 | 2:56.59 | 4:34.34 | 5:54.20 | |||
10 | Emma Nikula | 1998 | Vieskan Uimarit | 1:23.98 | 2:54.68 | 4:36.26 | 5:55.37 | |||
11 | Milla Koivuluoma | 1999 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:24.41 | 2:55.63 | 4:34.96 | 5:56.07 | |||
12 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 1:24.57 | 2:57.35 | 4:38.20 | 5:56.32 | |||
12 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | Oulun Lohet | 1:24.59 | 2:55.88 | 4:37.28 | 5:56.32 | |||
14 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:17.68 | 2:53.41 | 4:41.21 | 6:00.50 | |||
15 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uinti 1906 | 1:25.53 | 2:58.02 | 4:40.40 | 6:01.16 | |||
16 | Julia Sottinen | 2000 | Porin Uimaseura | 1:22.73 | 3:00.02 | 4:43.17 | 6:01.90 | |||
17 | Camilla Tyven | 2001 | Nokian Pyry | 1:26.24 | 2:59.39 | 4:44.38 | 6:02.35 | |||
18 | Ina Pollari | 2002 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:24.02 | 3:01.98 | 4:42.95 | 6:02.43 | |||
19 | Emmiina Rautiainen | 2000 | Uinti Tampere | 1:28.10 | 3:03.79 | 4:45.41 | 6:04.20 | |||
20 | Emmi Kortteinen | 2000 | Uinti Tampere | 1:26.86 | 2:59.50 | 4:44.18 | 6:04.91 | |||
21 | Enni Määttä | 1999 | Uinti Tampere | 1:29.35 | 3:02.99 | 4:45.33 | 6:05.96 | |||
22 | Roosa Oja | 2000 | Uinti Tampere | 1:26.99 | 3:02.25 | 4:45.06 | 6:09.31 | |||
23 | Wendela Vuorinen | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.17 | 3:03.17 | 4:55.87 | 6:16.26 | |||
24 | Iina Aro | 1998 | Nokian Pyry | 1:29.12 | 3:06.46 | 4:53.73 | 6:21.33 | |||
25 | Anni Willman | 2001 | Oulun Lohet | 1:33.94 | 3:12.03 | 5:00.11 | 6:21.93 | |||
26 | Heidi Blankenstein | 2001 | Oulun Lohet | 1:30.24 | 3:08.62 | 4:59.08 | 6:22.52 | |||
27 | Anni Aro | 2001 | Nokian Pyry | 1:34.34 | 3:12.20 | 5:01.62 | 6:24.62 | |||
28 | Heta Järvenpää | 2001 | Haapajärven Kiilat | 1:28.71 | 3:04.98 | 5:00.76 | 6:25.79 | |||
29 | Lotta Rosenlöf | 1999 | Uinti Tampere | 1:34.53 | 3:16.52 | 5:03.91 | 6:28.08 | |||
30 | Laura Härkönen | 2001 | Oulun Lohet | 1:36.96 | 3:16.77 | 5:06.87 | 6:28.94 | |||
31 | Suvi Kurth | 2001 | Uinti Tampere | 1:33.00 | 3:14.55 | 5:08.17 | 6:29.30 | |||
32 | Pinja Remes | 1999 | Kemin Työväen Uimarit | 1:36.29 | 3:19.34 | 5:13.69 | 6:30.70 | |||
33 | Senni Keisu | 2001 | Oulun Lohet | 1:31.46 | 3:15.59 | 5:02.82 | 6:31.50 | |||
34 | Riika Huttula | 2001 | Oulun Lohet | 1:38.28 | 3:19.02 | 5:07.15 | 6:37.34 | |||
35 | Jenna Kaprali | 2000 | Nokian Pyry | 1:36.94 | 3:28.97 | 5:24.47 | 6:57.58 | |||
- | Aino Jussila | 2000 | Uinti Tampere | DNF | ||||||
- | Laura Laitila | 2001 | Nokian Pyry | DNF | ||||||
- | Nea Lähdesmäki | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | DNF | ||||||
- | Hanna Rautiainen | 1999 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Kaisa Siukonen | 2001 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Mila Manner | 2001 | Nokian Pyry | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Nelle Ojakippola | 2001 | Vieskan Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Sanna Saarinen | 1998 | Simmis Wanda | DSQ | ||||||
SW 6.3 Sukellus uidessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 15:38 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 16:11 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 38, 400m Sku Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Matti Myllyaho | 1995 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:06.12 | 2:22.31 | 3:44.07 | 4:49.11 | |||
2 | Sakari Levola | 1996 | Porin Pyrintö | 1:11.34 | 2:31.79 | 4:02.84 | 5:11.21 | |||
3 | Anton Kallio | 1996 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:08.36 | 2:31.78 | 4:07.03 | 5:15.83 | |||
4 | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | 1:15.75 | 2:36.74 | 4:05.13 | 5:15.99 | |||
5 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:14.28 | 2:39.36 | 4:11.43 | 5:21.74 | |||
6 | Niki Karlsson | 2000 | Helsingfors Simsällskap | 1:11.47 | 2:30.13 | 4:08.35 | 5:21.79 | |||
7 | Walentin Koskinen | 2000 | Uinti Tampere | 1:14.52 | 2:41.02 | 4:12.34 | 5:22.98 | |||
8 | Topias Nygård | 2000 | Oulun Uinti 1906 | 1:18.97 | 2:40.96 | 4:16.58 | 5:27.26 | |||
9 | Juho Laatikainen | 1999 | Swimming Club Vuokatti | 1:17.10 | 2:39.23 | 4:18.65 | 5:27.78 | |||
10 | Atte Moilanen | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:16.68 | 2:42.60 | 4:16.76 | 5:28.43 | |||
11 | Jere Ojakippola | 1999 | Vieskan Uimarit | 1:12.34 | 2:38.06 | 4:14.77 | 5:28.45 | |||
12 | Riku Raikio | 1997 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:09.59 | 2:37.30 | 4:16.03 | 5:28.83 | |||
13 | Joni Hemminki | 1998 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:17.86 | 2:39.08 | 4:20.44 | 5:29.08 | |||
14 | Mikko Suova | 1997 | Uinti Tampere | 1:17.68 | 2:41.56 | 4:18.84 | 5:31.84 | |||
15 | Rami Rissanen | 1999 | Porin Uimaseura | 1:18.12 | 2:46.89 | 4:20.04 | 5:31.98 | |||
16 | Miika Nurmi | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:15.12 | 2:43.80 | 4:19.04 | 5:35.98 | |||
17 | Jere Kekola | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:24.16 | 2:54.33 | 4:34.52 | 5:43.94 | |||
18 | Claes Fjellström | 2001 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:25.29 | 2:50.17 | 4:31.71 | 5:45.47 | |||
19 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | Seinäjoen Uimarit-58 | 1:24.05 | 2:52.38 | 4:35.34 | 5:47.76 | |||
20 | Jaakko Kokko | 1999 | Uinti Tampere | 1:18.28 | 2:45.93 | 4:25.97 | 5:47.77 | |||
21 | Joona Oksakari | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.20 | 2:56.11 | 4:29.54 | 5:49.60 | |||
22 | Arttu Heikkinen | 2000 | Uinti Tampere | 1:17.62 | 2:49.88 | 4:31.55 | 5:51.08 | |||
23 | Taneli Juutinen | 2000 | Kemin Työväen Uimarit | 1:20.18 | 2:49.87 | 4:37.92 | 5:56.23 | |||
24 | Verneri Kaarlenkaski | 1999 | Uinti Tampere | 1:20.18 | 2:53.08 | 4:39.45 | 5:57.19 | |||
25 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | Nokian Pyry | 1:22.23 | 2:50.74 | 4:32.63 | 5:57.97 | |||
26 | Elmeri Ekström | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:23.26 | 2:57.91 | 4:42.61 | 5:58.17 | |||
27 | Lauri Koskela | 1999 | Uinti Tampere | 1:24.72 | 2:58.44 | 4:40.29 | 6:00.42 | |||
28 | Tiitus Taskila | 2001 | Oulun Uinti 1906 | 1:22.46 | 2:55.40 | 4:45.45 | 6:05.13 | |||
29 | Tatu Paasikallio | 1999 | Nokian Pyry | 1:30.18 | 3:11.34 | 4:55.80 | 6:18.27 | |||
30 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | Nokian Pyry | 1:28.26 | 3:10.70 | 4:56.22 | 6:18.70 | |||
31 | Altti Ekorre | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:21.62 | 3:09.27 | 4:53.64 | 6:19.02 | |||
32 | Mika Palovuori | 2000 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:31.26 | 3:06.64 | 4:56.80 | 6:19.06 | |||
33 | Felix Ollus | 1999 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:27.19 | 3:07.24 | 5:00.31 | 6:20.86 | |||
- | Elias Herlevi | 2000 | Helsingfors Simsällskap | DNF | ||||||
- | Emil Martikainen | 1997 | Rauman Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 16:11 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | KVARKEN GAMES | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 16:26 | |||
Järjestäjä | Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 05 huhtikuu 2014 |
Laji 39, 4X50m VUV 2N/2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Vus-Vss 1 | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:44.99 | ||||||
Mira Palovuori | 1997 | 27.66 | 27.66 | |||||||
Samuli Korpi | 1997 | 24.24 | 51.90 | |||||||
Alisa Ponomareva | 1991 | 28.17 | 1:20.07 | |||||||
Matti Myllyaho | 1995 | 24.92 | 1:44.99 | |||||||
2 | Ou Seka | 1998 | Oulun Uinti 1906 | 1:45.95 | ||||||
Kaisa Kariniemi | 1999 | 29.05 | 29.05 | |||||||
Reetta Kanervo | 1999 | 26.88 | 55.93 | |||||||
Tuukka Korpela | 1990 | 25.57 | 1:21.50 | |||||||
Juha Juopperi | 1989 | 24.45 | 1:45.95 | |||||||
3 | Vus-Vss 2 | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 1:47.91 | ||||||
Karoliina Pulkkinen | 1998 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Alex Nygård | 1996 | 25.30 | 55.25 | |||||||
Nea Lähdesmäki | 1999 | 28.30 | 1:23.55 | |||||||
Jimi Kallio | 1993 | 24.36 | 1:47.91 | |||||||
4 | Popy Seka | 0 | Porin Pyrintö | 1:54.20 | ||||||
Tomas Saariketo | 1996 | 27.20 | 27.20 | |||||||
Rosalinda Vainio | 1997 | 29.88 | 57.08 | |||||||
Kianella Vainio | 1998 | 29.66 | 1:26.74 | |||||||
Nestori Koskinen | 1996 | 27.46 | 1:54.20 | |||||||
5 | Js-Pu | 0 | JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | 1:55.14 | ||||||
Robin Thodin | 1995 | 26.39 | 26.39 | |||||||
Fanny Renvall | 2000 | 28.77 | 55.16 | |||||||
Emilia Söderlund | 2001 | 34.12 | 1:29.28 | |||||||
Kaj Smeds | 1998 | 25.86 | 1:55.14 | |||||||
6 | Oulo Seka 1 | 1999 | Oulun Lohet | 1:57.05 | ||||||
Aukusti Ylitervo | 1999 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Juho Kaikkonen | 1999 | 28.23 | 55.93 | |||||||
Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 30.01 | 1:25.94 | |||||||
Inna Pajuluoma | 1999 | 31.11 | 1:57.05 | |||||||
7 | Uita 1 | 0 | Uinti Tampere | 2:06.82 | ||||||
Tatu Hörkkö | 2001 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Elina Palojärvi | 2002 | 33.39 | 1:03.40 | |||||||
Frans Bärlund | 2001 | 31.58 | 1:34.98 | |||||||
Emma von Dickoff | 2002 | 31.84 | 2:06.82 | |||||||
8 | Heii Seka | 0 | Heinolan Isku | 2:07.36 | ||||||
Viivi Saari | 1996 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Karl Ladva | 2000 | 33.83 | 1:06.38 | |||||||
Jenny Myllynen | 2000 | 34.79 | 1:41.17 | |||||||
Joona Kärkkäinen | 1998 | 26.19 | 2:07.36 | |||||||
9 | Uita 3 | 0 | Uinti Tampere | 2:07.95 | ||||||
Armi Auvinen | 2000 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Elmeri Helenius | 2000 | 31.26 | 1:03.47 | |||||||
Mai Multimäki | 2000 | 33.24 | 1:36.71 | |||||||
Jussi Jalava | 1999 | 31.24 | 2:07.95 | |||||||
10 | Uita 2 | 0 | Uinti Tampere | 2:14.45 | ||||||
Wäinö Koskinen | 2002 | 34.07 | 34.07 | |||||||
Enni Lahtinen | 2002 | 32.88 | 1:06.95 | |||||||
Akseli Hakala | 2003 | 34.71 | 1:41.66 | |||||||
Katariina Rautiainen | 2002 | 32.79 | 2:14.45 | |||||||
11 | Uita 5 | 0 | Uinti Tampere | 2:17.55 | ||||||
Kastehelmi Sinisalo | 2001 | 33.33 | 33.33 | |||||||
Sami Peltonen | 2001 | 34.30 | 1:07.63 | |||||||
Emma Latva | 2001 | 33.78 | 1:41.41 | |||||||
Ville Isoranta | 1999 | 36.14 | 2:17.55 | |||||||
12 | Popy Seka 2 | 0 | Porin Pyrintö | 2:19.12 | ||||||
Laura Jokiranta | 2000 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Eetu Kataja | 2001 | 35.44 | 1:10.01 | |||||||
Danyela Tanke | 2000 | 35.15 | 1:45.16 | |||||||
Lauri Koskela | 1999 | 33.96 | 2:19.12 | |||||||
13 | Vus-Vss Mini 4 | 1990 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:37.10 | ||||||
Fanni Kosunen | 2001 | |||||||||
Elias Vainio | 2001 | 1:59.36 | 1:59.36 | |||||||
Ellinore Karp | 2000 | 37.65 | 2:37.01 | |||||||
Juuso Syrjälä | 2001 | 9 | 2:37.10 | |||||||
- | Uita 4 | 0 | Uinti Tampere | DSQ | ||||||
Tatu Hapuoja | 2003 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Jasper Jokinen | 2000 | 34.31 | 1:07.47 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 06 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 16:26 |