Resultater for Syd Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 17 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | Syd Cup 2008 | Print Date | 04 oktober 2008 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 13:21 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 17 years and older |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Line Borch Thams | 1990 | Haderslev Svømme Klub | 37.85 | 1:17.03 | 1:56.29 | 2:35.31 | |||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 37.55 | 1:18.12 | 1:58.75 | 2:38.91 | |||
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:01.20 | 2:39.80 | |||||
2 | Katrine Andersen | 1993 | Kolding SK | 38.70 | 1:20.12 | 2:02.65 | 2:44.13 | |||
3 | Mathilde Guldbrandt | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 43.76 | 1:30.35 | 2:17.35 | 3:04.29 | |||
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Nina Benfer | 1995 | S G Elbe | 38.75 | 1:21.25 | 2:04.50 | 2:46.26 | |||
2 | Elisabeth Buchholz | 1995 | S G Elbe | 39.06 | 1:21.92 | 2:05.05 | 2:46.91 | |||
3 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 38.38 | 1:21.97 | 2:06.60 | 2:47.76 | |||
4 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 39.57 | 1:22.04 | 2:03.41 | 2:52.53 | |||
5 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 42.95 | 1:27.13 | 2:11.66 | 2:54.57 | |||
6 | Louise Hegnet | 1995 | Kolding SK | 50.68 | 1:46.57 | 2:43.91 | 3:35.07 | |||
- | Laura Negel Jæger | 1995 | Bov IF | DNS | ||||||
- | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Anne Frølund-Grangaard | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 40.84 | 1:24.85 | 2:09.74 | 2:52.63 | |||
2 | Pia Holz | 1996 | S G Elbe | 42.61 | 1:28.18 | 2:14.16 | 2:58.13 | |||
3 | Neele Brauner | 1997 | S G Elbe | 43.55 | 1:29.39 | 2:15.10 | 2:58.86 | |||
4 | Karolin Ladiges | 1997 | S G Elbe | 43.53 | 1:29.54 | 2:15.24 | 2:59.74 | |||
5 | Nadja Steinbach | 1996 | S G Elbe | 44.22 | 1:31.85 | 2:18.77 | 3:04.87 | |||
6 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 44.85 | 1:33.23 | 2:22.65 | 3:09.82 | |||
7 | Sif Vange | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 44.73 | 1:32.71 | 2:22.14 | 3:10.70 | |||
8 | Sophie Teichmann | 1997 | S G Elbe | 48.14 | 1:44.62 | 2:37.24 | 3:34.04 | |||
- | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Not continuous turn | |||||
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 10 years and younger |
Place | Name | Born | Club | 50m | 100m | 150m | Finish | Status | ||
1 | Franziska Teichmann | 1999 | S G Elbe | 1:00.53 | 2:05.64 | 3:10.29 | 4:11.36 | |||
2 | Charlotte Buchholz | 1998 | S G Elbe | 2:09.95 | 3:17.30 | 4:20.84 | ||||
Generated by WinGrodan 1.16.12 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |