Resultater for DM-H Ã…ben Klasse - 1. Division
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
afsnit 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 1. division |
|
Udskriftsdato |
05 april 2014 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
13:44 |
|
|
Arrangør |
SSK & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Markus Rogan (1982) 1:51.72 2009-12-10 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:54.28 2013-12-12 |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 2013-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 2011-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Chris Christensen |
1988 |
|
785 |
25.67 |
55.37 |
1:29.21 |
|
1:58.84 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas Hedegaard |
1990 |
|
695 |
27.16 |
59.99 |
1:33.47 |
|
2:03.76 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lasse Pittioni |
1995 |
|
650 |
27.77 |
1:00.47 |
1:35.17 |
|
2:06.50 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Robert Asfeldt |
1996 |
|
646 |
27.88 |
59.37 |
1:35.72 |
|
2:06.80 |
|
|
Swim Team Midtjylland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Karim Møller |
1994 |
|
614 |
27.73 |
1:00.17 |
1:38.34 |
|
2:08.97 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Christian |
1998 |
|
610 |
28.43 |
1:01.50 |
1:38.84 |
|
2:09.21 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
603 |
28.48 |
1:01.42 |
1:39.46 |
|
2:09.75 |
|
|
Swim Team Midtjylland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
588 |
28.89 |
1:03.34 |
1:41.38 |
|
2:10.81 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Andreas Levin Pedersen |
1995 |
|
569 |
29.12 |
1:04.19 |
1:41.33 |
|
2:12.28 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anton Olsen |
1998 |
|
562 |
27.54 |
1:00.84 |
1:40.98 |
|
2:12.77 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
|
550 |
27.85 |
1:01.65 |
1:40.78 |
|
2:13.79 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Wegener |
1997 |
|
489 |
30.68 |
1:05.92 |
1:46.61 |
|
2:19.12 |
|
|
Swim Team Vestsjælland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
|
485 |
30.15 |
1:04.50 |
1:44.94 |
|
2:19.45 |
|
|
Swim Team Vestsjælland |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Stefan Blidarevic |
1996 |
|
463 |
30.03 |
1:07.95 |
1:48.00 |
|
2:21.68 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Frederik Weiss |
1999 |
|
462 |
29.36 |
1:06.44 |
1:47.39 |
|
2:21.74 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
408 |
30.68 |
1:07.91 |
1:52.36 |
|
2:27.78 |
|
|
A6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anders Uhre Guldfeldt |
1999 |
|
378 |
30.71 |
1:10.13 |
1:55.81 |
|
2:31.57 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lucas Strøbæk |
2001 |
|
313 |
37.37 |
1:19.89 |
2:04.03 |
|
2:41.44 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
05 april 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:44 |
|