2018-04-24   12:44:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 8

Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open    Udskriftsdato  30 marts 2014   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  18:21   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 marts 2014         
 
 
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Yuriy Prilukov (1984) 14:43.21 2008-08-17 
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 14:46.33 2011-07-31 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pál Joensen  1990    870  58.17  1:59.25  2:59.54  3:59.95  15:12.20   
  Aalborg Svømmeklub        5:00.86  6:01.44  7:02.73  8:03.74     
          9:05.51  10:07.20  11:08.83  12:10.36     
          13:11.83  14:13.03         
                     
Pawel Furtek  1995    849  59.33  2:00.37  3:01.38  4:02.62  15:19.68   
  Polen        5:04.09  6:05.34  7:07.06  8:08.33     
          9:09.79  10:11.33  11:12.84  12:14.49     
          13:16.52  14:19.05         
                     
Anton Ørskov Ipsen  1994    828  59.73  2:01.89  3:04.32  4:06.65  15:27.34   
  Sigma Swim Birkerød        5:08.82  6:10.54  7:12.07  8:13.71     
          9:15.45  10:17.68  11:20.07  12:22.53     
          13:24.91  14:27.14         
                     
Marcin Kaczmarski  1994    823  59.72  2:01.26  3:02.85  4:04.08  15:29.36   
  Polen        5:05.64  6:07.12  7:08.83  8:10.91     
          9:13.48  10:16.46  11:19.50  12:22.55     
          13:25.81  14:28.96         
                     
Filip Zaborowski  1994    806  1:00.05  2:02.25  3:04.50  4:06.69  15:35.85   
  Polen        5:09.08  6:11.11  7:13.52  8:16.24     
          9:19.06  10:22.12  11:25.24  12:28.49     
          13:31.67  14:34.53         
                     
Óli Mortensen  1996    749  1:01.31  2:04.62  3:08.21  4:12.23  15:59.02   
  Havnar Svimjifelag        5:16.69  6:21.29  7:25.93  8:30.39     
          9:35.02  10:39.12  11:43.69  12:48.22     
          13:52.76  14:57.46         
                     
Andrew Meegan  1994    743  58.27  2:00.05  3:03.29  4:06.41  16:01.40   
  Irland        5:11.52  6:16.61  7:21.48  8:27.97     
          9:32.43  10:37.67  11:43.43  12:47.12     
          13:51.41  14:56.91         
                     
Wiktor Jaszczak  1997    733  1:01.19  2:05.20  3:09.55  4:13.82  16:05.67   
  Wks Slask Wroclaw        5:18.61  6:23.11  7:28.15  8:33.11     
          9:38.53  10:43.34  11:48.67  12:53.53     
          13:58.35  15:02.84         
                     
Brendan Gibbons  1995    729  1:00.97  2:05.46  3:09.31  4:13.12  16:07.71   
  Irland        5:17.86  6:21.75  7:26.63  8:31.36     
          9:36.47  10:41.95  11:47.71  12:53.08     
          13:58.43  15:04.08         
                     
10  Adam Staniszewski  1997    722  1:02.48  2:06.64  3:10.63  4:14.96  16:10.53   
  Trojka Lodz        5:19.68  6:24.32  7:29.16  8:33.80     
          9:38.45  10:43.51  11:49.35  12:54.70     
          14:00.40  15:06.15         
                     
11  Maciej Kuswik  1996    708  1:00.10  2:02.60  3:05.77  4:09.33  16:16.95   
  Mkp Szczecin        5:13.79  6:18.82  7:23.99  8:30.44     
          9:36.98  10:44.13  11:50.89  12:57.82     
          14:04.51  15:11.00         
                     
12  Viktor Holm  1996    697  1:00.97  2:05.31  3:10.38  4:15.79  16:22.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        5:21.14  6:26.72  7:32.18  8:37.35     
          9:43.02  10:48.88  11:55.03  13:01.20     
          14:08.00  15:15.11         
                     
13  Simon Wanna  1996    682  1:00.97    3:18.21  4:25.18  16:29.25   
  Uddevalla Sim        5:32.53  6:39.40  7:46.08  8:52.59     
          9:58.78  11:05.26  12:10.84  13:16.39     
          14:21.75  15:26.65         
                     
14  Jens Saugmann  1996    676  59.72    3:16.32  4:22.73  16:32.34   
  Svømmeklubben Syd        5:29.59  6:36.24  7:42.93  8:49.99     
          9:56.85  11:03.80  12:10.55  13:16.60     
          14:22.87  15:28.97         
                     
15  Frans Johannessen  1992    671  59.57  2:05.75  3:11.55  4:17.98  16:34.53   
  Esbjerg Svømmeklub        5:24.59  6:29.31  7:34.99  8:41.26     
          9:48.07  10:55.17  12:02.76  13:11.28     
          14:19.65  15:25.51         
                     
16  Martin Nielsen  1996    630  58.27    3:17.48  4:25.94  16:55.81   
  Nakskov Svømme Klub        5:34.11  6:42.19  7:50.28  8:59.10     
          10:08.05  11:16.79  12:24.46  13:33.07     
          14:42.03  15:51.12         
                     
17  Alvi Hjelm  1996    629  1:01.94  2:06.90  3:13.28  4:20.64  16:56.09   
  Ægir Klaksvik        5:28.51  6:35.27  7:43.10  8:51.71     
          10:00.80  11:10.58  12:19.74  13:29.26     
          14:38.89  15:47.88         
                     
18  Victor Drevskich  1996    629  1:01.85  2:07.35  3:14.01  4:21.02  16:56.22   
  Svømmeklubben MK 31        5:27.93  6:35.81  7:43.32  8:50.65     
          9:59.06  11:07.79  12:16.98  13:26.84     
          14:36.99  15:47.20         
                     
19  Peter Mandrup Madsen  1997    611  1:00.10    1:18.32  4:26.59  17:05.92   
  Horsens Svømmeklub        5:34.53  6:43.30  7:52.16  9:00.21     
          10:09.05  11:17.94  12:26.77  13:36.30     
          14:46.05  15:56.22         
                     
20  Alexander Berggren  1994    607  1:01.31    3:19.19  4:27.41  17:08.69   
  Simklubben Elfsborg        5:35.90  6:44.25  7:52.93  9:01.76     
          10:10.84  11:20.17  12:29.87  13:39.90     
          14:50.07  16:00.28         
                     
21  Rasmus Larsen  1997    600  1:01.86  2:08.57  3:16.14  4:23.78  17:12.66   
  Esbjerg Svømmeklub        5:32.62  6:41.71  7:51.28  9:01.12     
          10:11.33  11:21.52  12:31.54  13:42.14     
          14:52.75  16:03.62         
                     
22  Anton Andersson  1997    567  1:01.19    3:20.58  4:30.30  17:31.80   
  Malmö Kappsimningsklubb        5:40.54  6:50.88  8:02.68  9:13.72     
          10:24.88  11:35.84  12:46.61  13:58.31     
          15:10.44  16:22.27         
                     
23  Anton Johansson  1996    541  1:02.48    3:21.13  4:31.58  17:48.50   
  Kungsbacka Simsällskap        5:43.06  6:54.88  8:07.33  9:19.80     
          10:32.23  11:44.73  12:58.53  14:12.31     
          15:26.33  16:37.48         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  30 marts 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare