Results for Vårsimiaden försök 2014 -Skuru
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass 1 Lördag 26/4
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 27.99 | 57.94 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 28.09 | 58.97 | |||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.90 | 1:03.53 | |||||
4 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.48 | 1:06.03 | |||||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 31.85 | 1:06.10 | |||||
6 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.84 | 1:07.22 | |||||
7 | Erik Andersson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.47 | 1:07.33 | |||||
8 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.16 | 1:09.56 | |||||
9 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.60 | 1:12.51 | |||||
10 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.21 | 1:13.34 | |||||
11 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.74 | 1:15.04 | |||||
12 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.63 | 1:15.35 | |||||
13 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 35.62 | 1:15.36 | |||||
14 | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simklubb | 38.20 | 1:19.09 | |||||
15 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 37.57 | 1:19.40 | |||||
16 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.76 | 1:21.04 | |||||
17 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 38.58 | 1:22.27 | |||||
18 | John Sjölund | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.24 | 1:22.58 | |||||
19 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 41.24 | 1:23.39 | |||||
20 | Max Pelli | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.12 | 1:23.51 | |||||
21 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.32 | 1:24.20 | |||||
22 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 38.88 | 1:24.59 | |||||
23 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.52 | 1:25.14 | |||||
24 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.17 | 1:25.35 | |||||
25 | Gabriel Norden | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 40.09 | 1:26.58 | |||||
26 | Melvin Elison | 2001 | Simklubben Neptun | 39.02 | 1:27.29 | |||||
27 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 41.39 | 1:27.56 | |||||
28 | Michiyas Fisshasen | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.57 | 1:28.08 | |||||
29 | Elliot Stenström | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.19 | 1:28.75 | |||||
30 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 41.93 | 1:31.10 | |||||
31 | Filip Granqvist | 2001 | Simklubben Neptun | 45.15 | 1:37.18 | |||||
32 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.25 | 1:44.79 | |||||
33 | Adam Blomqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 49.41 | 1:45.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:43 |