Resultater for Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 27.70 | ||||||
2 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 28.15 | ||||||
3 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 28.28 | ||||||
4 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 28.50 | ||||||
5 | Martin Christensen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.57 | ||||||
6 | Steffen Basse | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.95 | ||||||
7 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.23 | ||||||
8 | Emil Ruben Kjær | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.49 | ||||||
9 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 29.94 | ||||||
10 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 30.07 | ||||||
10 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.07 | ||||||
12 | Erik Posselt Gunnersen | 1994 | STO 95 | 30.30 | ||||||
13 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.97 | ||||||
14 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 31.13 | ||||||
14 | Lasse Bang Krogh | 1995 | Herning Svømmeklub | 31.13 | ||||||
16 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 31.14 | ||||||
17 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.23 | ||||||
18 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | STO 95 | 31.34 | ||||||
19 | Jess Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.72 | ||||||
20 | Mark Nielsen | 1995 | STO 95 | 31.91 | ||||||
21 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 31.92 | ||||||
22 | Frederik Ploug-Johansen | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.10 | ||||||
23 | Daniel Kongsgaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.23 | ||||||
24 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 32.41 | ||||||
25 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 32.49 | ||||||
26 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.53 | ||||||
27 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 32.67 | ||||||
28 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 32.71 | ||||||
29 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 32.74 | ||||||
30 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 32.77 | ||||||
31 | Eik Skafte | 1998 | STO 95 | 32.78 | ||||||
32 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | West Swim Esbjerg | 32.92 | ||||||
33 | Christian Cassard | 1995 | West Swim Esbjerg | 32.94 | ||||||
34 | Joakim Hansen | 1995 | STO 95 | 32.96 | ||||||
35 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 33.57 | ||||||
36 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.63 | ||||||
37 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 33.68 | ||||||
38 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 33.71 | ||||||
39 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 33.74 | ||||||
40 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 33.80 | ||||||
41 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.83 | ||||||
42 | Anders Yttesen | 1996 | Dragør Svømmeklub | 33.85 | ||||||
42 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 33.85 | ||||||
44 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 34.01 | ||||||
45 | Mikkel R. Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 34.11 | ||||||
46 | Frederik J. Sørensen | 1997 | STO 95 | 34.22 | ||||||
47 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 34.26 | ||||||
48 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 34.27 | ||||||
49 | Kim Ammitzbøll Nielsen | 1994 | Dragør Svømmeklub | 34.53 | ||||||
50 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.71 | ||||||
51 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.75 | ||||||
52 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 34.86 | ||||||
53 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 34.89 | ||||||
54 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 35.14 | ||||||
55 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.56 | ||||||
56 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 35.82 | ||||||
57 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.95 | ||||||
58 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 36.00 | ||||||
59 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.50 | ||||||
60 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 36.65 | ||||||
61 | Daniel Jørgensen | 1995 | STO 95 | 36.93 | ||||||
62 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 37.09 | ||||||
63 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 37.24 | ||||||
64 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 37.44 | ||||||
65 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 38.05 | ||||||
66 | Anders Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | 38.20 | ||||||
67 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.61 | ||||||
68 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 38.69 | ||||||
69 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 38.71 | ||||||
70 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 38.90 | ||||||
71 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.94 | ||||||
71 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.94 | ||||||
73 | Nikolaj Ljørring | 1995 | West Swim Esbjerg | 39.14 | ||||||
74 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 39.59 | ||||||
75 | Nicolai Winther | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 40.16 | ||||||
76 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | West Swim Esbjerg | 41.26 | ||||||
77 | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.39 | ||||||
78 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 41.74 | ||||||
79 | Anders Møller Nielsen | 1996 | Rønne Svømme Klub | 41.78 | ||||||
80 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 41.91 | ||||||
81 | Lukas Haxholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 42.05 | ||||||
82 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.29 | ||||||
83 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | STO 95 | 44.66 | ||||||
84 | Nicklas Nonbo | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 45.96 | ||||||
85 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 50.42 | ||||||
86 | Mathias Nonbo | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 54.89 | ||||||
87 | Jeppe Bruun Rasmussen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 55.20 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 25.89 | ||||||
2 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 26.58 | ||||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 26.59 | ||||||
4 | Kasper Holm Morsø | 1993 | STO 95 | 27.26 | ||||||
5 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 27.27 | ||||||
6 | Nichlas Malling Pedersen | 1993 | STO 95 | 27.39 | ||||||
7 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.42 | ||||||
8 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.52 | ||||||
8 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.52 | ||||||
10 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.55 | ||||||
11 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 27.74 | ||||||
12 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 28.10 | ||||||
13 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 28.24 | ||||||
14 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 28.34 | ||||||
15 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.42 | ||||||
16 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.84 | ||||||
17 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 29.14 | ||||||
18 | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 29.25 | ||||||
19 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 29.44 | ||||||
20 | Nikolaj Hansen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 29.78 | ||||||
21 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.77 | ||||||
22 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 31.08 | ||||||
23 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.18 | ||||||
24 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 31.30 | ||||||
25 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 31.49 | ||||||
- | Joachim Petersen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Frans Bastrup | 1992 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kim Dirk Kürten | 1993 | STO 95 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 25.05 | ||||||
2 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 25.52 | ||||||
3 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 25.60 | ||||||
3 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 25.60 | ||||||
5 | Morten Køhler | 1991 | STO 95 | 26.15 | ||||||
6 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.28 | ||||||
7 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 26.45 | ||||||
8 | Martin T. Nielsen | 1990 | STO 95 | 26.58 | ||||||
9 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 26.65 | ||||||
10 | Søren Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 26.77 | ||||||
10 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 26.77 | ||||||
12 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 26.80 | ||||||
13 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 27.13 | ||||||
14 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 27.20 | ||||||
15 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 27.33 | ||||||
16 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.56 | ||||||
17 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 27.72 | ||||||
18 | Emil Benjamin Hansen | 1990 | Næstved IF | 28.11 | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 24.60 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Lars Otteskov | 1986 | Herning Svømmeklub | 25.14 | ||||||
3 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 25.46 | ||||||
4 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.48 | ||||||
5 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 25.69 | ||||||
6 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 26.03 | ||||||
7 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | STO 95 | 26.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1986) 26.52 2005-08-20 |
15 - 16 år: Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 |
17 - 18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 |
19 år og ældre: Lars Arnbak (1981) 24.60 2008-08-30 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.81 | ||||||
2 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 24.86 | ||||||
3 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 25.25 | ||||||
4 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 25.34 | ||||||
5 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 25.47 | ||||||
6 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 25.74 | ||||||
7 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 26.12 | ||||||
8 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 26.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:57 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:08.47 | ||||||
2 | Diana Madsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:10.83 | ||||||
3 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.94 | ||||||
4 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:12.20 | ||||||
5 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 1:13.35 | ||||||
6 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:13.45 | ||||||
7 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 1:13.46 | ||||||
8 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:14.45 | ||||||
9 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 1:14.77 | ||||||
10 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.10 | ||||||
11 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.81 | ||||||
12 | Simone Nicolajsen | 1996 | STO 95 | 1:16.93 | ||||||
13 | Stine Brask Jensen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.06 | ||||||
14 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 1:17.44 | ||||||
15 | Antonia Dix-Lind | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.87 | ||||||
16 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.94 | ||||||
17 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 1:18.15 | ||||||
18 | Nanna Kristensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:18.42 | ||||||
19 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.50 | ||||||
20 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:18.55 | ||||||
21 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.72 | ||||||
22 | Katja Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.93 | ||||||
23 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 1:19.55 | ||||||
24 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.67 | ||||||
25 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.86 | ||||||
26 | Line Helbo | 1996 | Odder IGF | 1:20.46 | ||||||
27 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.54 | ||||||
28 | Anna Wermuth | 1996 | STO 95 | 1:20.60 | ||||||
29 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:21.65 | ||||||
30 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 1:21.80 | ||||||
31 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:22.08 | ||||||
32 | Carina Hansen | 1997 | West Swim Esbjerg | 1:22.24 | ||||||
33 | Caroline Dalager | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.62 | ||||||
34 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 1:23.16 | ||||||
35 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:24.98 | ||||||
36 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:24.99 | ||||||
37 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.16 | ||||||
38 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:26.36 | ||||||
39 | Camilla Clausen | 1997 | STO 95 | 1:27.35 | ||||||
40 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.46 | ||||||
41 | Sascha Hartwig | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.47 | ||||||
42 | Simone Henriksen | 1996 | STO 95 | 1:28.05 | ||||||
43 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:28.90 | ||||||
44 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.93 | ||||||
45 | Camilla Boserup | 1997 | STO 95 | 1:29.04 | ||||||
46 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:29.61 | ||||||
47 | Sofie Burgaard | 1997 | STO 95 | 1:31.07 | ||||||
48 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:32.02 | ||||||
49 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:32.47 | ||||||
50 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 1:33.11 | ||||||
51 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:33.18 | ||||||
52 | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | 1:35.13 | ||||||
53 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:37.80 | ||||||
54 | Louise Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 1:40.97 | ||||||
55 | Emilie Kallager | 1997 | STO 95 | 1:43.84 | ||||||
56 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:44.06 | ||||||
57 | Laura Falk | 1998 | STO 95 | 1:49.13 | ||||||
58 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:53.88 | ||||||
59 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 2:00.25 | ||||||
60 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:22.84 | ||||||
61 | Alberte Levin Pedersen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:29.66 | ||||||
- | Nicoline Monse | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:33.41 | EXTRA | |||||
- | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maiken Dahl Lindrum | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andrea Broe | 1997 | STO 95 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Ingen berøring v 50 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 1:03.78 | ||||||
2 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:04.07 | ||||||
3 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.11 | ||||||
4 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.78 | ||||||
5 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.18 | ||||||
6 | Line Gregersen | 1994 | STO 95 | 1:05.43 | ||||||
7 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.38 | ||||||
8 | Cecilie Villadsen | 1995 | STO 95 | 1:06.80 | ||||||
9 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 1:06.86 | ||||||
10 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 1:07.09 | ||||||
11 | Denise Nartey | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.95 | ||||||
12 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:08.00 | ||||||
13 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:08.29 | ||||||
14 | Martine Bender | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.93 | ||||||
15 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.29 | ||||||
16 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:09.41 | ||||||
17 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:09.74 | ||||||
18 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.91 | ||||||
19 | Hanne Welinder | 1995 | STO 95 | 1:09.93 | ||||||
20 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | STO 95 | 1:10.23 | ||||||
21 | Astrid Koch | 1994 | STO 95 | 1:10.28 | ||||||
22 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.42 | ||||||
23 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 1:10.45 | ||||||
24 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:10.55 | ||||||
25 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.70 | ||||||
26 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:10.85 | ||||||
27 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.11 | ||||||
28 | Karina M Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.46 | ||||||
29 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:11.51 | ||||||
30 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:11.60 | ||||||
31 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 1:11.96 | ||||||
32 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:12.06 | ||||||
33 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.18 | ||||||
34 | Stine Kornbek | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.39 | ||||||
35 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:12.91 | ||||||
36 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:13.48 | ||||||
37 | Gitte Lading | 1994 | Horsens Svømmeklub | 1:13.74 | ||||||
38 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 1:13.76 | ||||||
39 | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:14.93 | ||||||
40 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 1:15.50 | ||||||
41 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.62 | ||||||
42 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:16.31 | ||||||
43 | Sille Thode | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.42 | ||||||
44 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:17.56 | ||||||
45 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:17.64 | ||||||
46 | Line Fritsdal Refer | 1995 | STO 95 | 1:17.76 | ||||||
47 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | STO 95 | 1:18.02 | ||||||
48 | Simone Schmidt | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.78 | ||||||
49 | Line Jørgensen | 1995 | STO 95 | 1:20.18 | ||||||
50 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:20.43 | ||||||
51 | Rikke Karlsmark | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:20.75 | ||||||
52 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 1:21.11 | ||||||
53 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | STO 95 | 1:21.37 | ||||||
54 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:21.77 | ||||||
55 | Amalie Klitgaard | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.15 | ||||||
56 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:22.68 | ||||||
57 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:24.33 | ||||||
58 | Laura Bornhøft | 1995 | Horsens Svømmeklub | 1:25.19 | ||||||
59 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:28.54 | ||||||
60 | Emma Balch | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:34.43 | ||||||
61 | Michelle Lind Østrup | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:51.89 | ||||||
62 | Louise Andreasen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:56.87 | ||||||
63 | Pernille Højland Jensen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 2:28.50 | ||||||
- | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.96 | ||||||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.26 | ||||||
3 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.26 | ||||||
4 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:04.68 | ||||||
5 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:06.64 | ||||||
6 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:06.66 | ||||||
7 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:06.77 | ||||||
8 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:06.96 | ||||||
9 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:07.33 | ||||||
10 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 1:07.56 | ||||||
11 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:07.70 | ||||||
12 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:09.55 | ||||||
13 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:10.44 | ||||||
14 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:10.81 | ||||||
15 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 1:10.97 | ||||||
16 | Louise Rasmussen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 1:11.52 | ||||||
17 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 1:11.58 | ||||||
18 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.93 | ||||||
19 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.89 | ||||||
20 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:14.39 | ||||||
21 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:14.47 | ||||||
22 | Lea Condrup Lorentsen | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:15.28 | ||||||
23 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:16.48 | ||||||
24 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.18 | ||||||
25 | Nathalie Jensen | 1993 | Bov IF | 1:20.42 | ||||||
26 | Emilie Forsberg | 1993 | Horsens Svømmeklub | 1:20.45 | ||||||
27 | Julie Dahlhus | 1993 | Horsens Svømmeklub | 1:21.06 | ||||||
28 | Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 1:21.53 | ||||||
- | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 1:02.14 | ||||||
2 | Randi F. Nielsen | 1989 | STO 95 | 1:02.19 | ||||||
3 | Charlotte Johannsen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.66 | ||||||
4 | Tine Aagaard | 1989 | STO 95 | 1:03.80 | ||||||
5 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 1:04.37 | ||||||
6 | Julie Hougård | 1991 | STO 95 | 1:05.07 | ||||||
7 | Vibeke Dragsbæk | 1987 | West Swim Esbjerg | 1:05.19 | ||||||
8 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | STO 95 | 1:06.05 | ||||||
9 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 1:06.81 | ||||||
10 | Mathilde Egelund | 1991 | STO 95 | 1:07.81 | ||||||
11 | Erika Tuvike | 1991 | STO 95 | 1:08.04 | ||||||
12 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 1:09.21 | ||||||
13 | Bettina Mauritsen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 1:09.32 | ||||||
14 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.63 | ||||||
15 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | 1:12.43 | ||||||
16 | Rebecca Ilsøe | 1987 | Næstved IF | 1:13.14 | ||||||
17 | Astrid Rohde | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:15.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: Freja Østergaard (1995) 1:06.39 2007-08-25 |
13 - 14 år: Sofie Lunden Nielsen (1992) 1:03.77 2006-08-26 |
15 - 16 år: Amalie Birkenfeldt (1990) 1:00.31 2006-08-26 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 58.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 29.73 | 1:00.36 | |||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 29.11 | 1:00.47 | |||||
3 | Randi F. Nielsen | 1989 | STO 95 | 29.68 | 1:01.11 | |||||
4 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 29.27 | 1:01.29 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
5 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.90 | 1:01.36 | |||||
6 | Tine Aagaard | 1989 | STO 95 | 30.43 | 1:03.72 | |||||
7 | Charlotte Johannsen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 30.95 | 1:04.43 | |||||
8 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 30.75 | 1:04.97 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 33.63 | 1:07.72 | 0-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.95 | 1:10.88 | |||||
3 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 34.83 | 1:13.18 | |||||
4 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 36.88 | 1:13.62 | |||||
5 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 34.57 | 1:13.88 | |||||
6 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 37.18 | 1:13.99 | |||||
7 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.26 | 1:14.41 | |||||
8 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 36.79 | 1:15.72 | |||||
9 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.85 | 1:18.06 | |||||
10 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 38.48 | 1:18.36 | |||||
11 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 37.85 | 1:18.63 | |||||
12 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 38.59 | 1:18.91 | |||||
13 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 39.59 | 1:19.77 | |||||
14 | Martin Christensen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.48 | 1:20.54 | |||||
15 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 39.30 | 1:20.68 | |||||
16 | Asger Skafte | 1996 | STO 95 | 38.71 | 1:21.58 | |||||
17 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 38.71 | 1:21.92 | |||||
18 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 40.04 | 1:22.38 | |||||
19 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 42.11 | 1:24.39 | |||||
20 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 40.25 | 1:25.65 | |||||
21 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | West Swim Esbjerg | 41.24 | 1:25.67 | |||||
22 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 41.76 | 1:26.32 | |||||
23 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 43.34 | 1:26.35 | |||||
24 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.06 | 1:26.57 | |||||
25 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 42.79 | 1:26.72 | |||||
26 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 40.99 | 1:27.54 | |||||
27 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 41.64 | 1:27.77 | |||||
28 | Jess Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.33 | 1:28.70 | |||||
29 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 44.25 | 1:29.88 | |||||
30 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 44.85 | 1:30.99 | |||||
31 | Mikkel R. Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 42.94 | 1:31.12 | |||||
32 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 43.92 | 1:31.23 | |||||
33 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.82 | 1:31.66 | |||||
34 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 1:32.01 | ||||||
35 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 44.84 | 1:32.38 | |||||
36 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 42.23 | 1:32.85 | |||||
37 | Frederik J. Sørensen | 1997 | STO 95 | 43.58 | 1:32.96 | |||||
38 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:33.21 | ||||||
39 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:34.29 | ||||||
40 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:35.99 | ||||||
41 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 47.09 | 1:36.09 | |||||
42 | Christian Cassard | 1995 | West Swim Esbjerg | 1:36.30 | ||||||
43 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.85 | 1:36.53 | |||||
44 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:37.87 | ||||||
45 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 1:38.69 | ||||||
46 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:38.73 | ||||||
47 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:38.92 | ||||||
48 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 1:39.71 | ||||||
49 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:39.86 | ||||||
50 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 1:40.51 | ||||||
51 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:41.78 | ||||||
52 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 1:41.83 | ||||||
53 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:42.56 | ||||||
54 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:44.02 | ||||||
55 | Anton Jørgensen | 1996 | STO 95 | 1:46.74 | ||||||
56 | Daniel Jørgensen | 1995 | STO 95 | 1:48.29 | ||||||
57 | Nicolai Winther | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:49.86 | ||||||
58 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:53.73 | ||||||
59 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:55.02 | ||||||
60 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | STO 95 | 1:58.45 | ||||||
61 | Nikolaj Ljørring | 1995 | West Swim Esbjerg | 1:58.93 | ||||||
62 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 2:02.04 | ||||||
- | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Lasse Bang Krogh | 1995 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Wermuth | 1993 | STO 95 | 32.74 | 1:09.10 | |||||
2 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.60 | 1:09.33 | |||||
3 | Kasper Holm Morsø | 1993 | STO 95 | 34.06 | 1:10.90 | |||||
4 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.72 | 1:11.70 | |||||
5 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.59 | 1:12.77 | |||||
6 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 36.49 | 1:13.84 | |||||
7 | Daniel Kloster | 1992 | Herning Svømmeklub | 36.22 | 1:14.83 | |||||
8 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 37.09 | 1:15.75 | |||||
9 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 37.56 | 1:18.37 | |||||
10 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.17 | 1:20.62 | |||||
11 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.46 | 1:20.67 | |||||
12 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 40.32 | 1:22.37 | |||||
13 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 40.02 | 1:23.30 | |||||
14 | Kim Dirk Kürten | 1993 | STO 95 | 39.91 | 1:24.33 | |||||
- | Frans Bastrup | 1992 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 32.68 | 1:05.89 | |||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 32.64 | 1:07.39 | |||||
3 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.09 | ||||||
4 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 34.29 | 1:12.20 | |||||
5 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.25 | ||||||
6 | Rasmus Stendorph Hansen | 1990 | Herning Svømmeklub | 34.83 | 1:13.97 | |||||
7 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 36.55 | 1:14.44 | |||||
8 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 37.02 | 1:15.88 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.18 | 1:03.07 | |||||
2 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.50 | 1:04.18 | |||||
3 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | STO 95 | 34.50 | 1:13.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.72 2008-08-30 |
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 |
17 - 18 år: Tobias Urban Hansen (1987) 1:01.23 2005-08-20 |
19 år og ældre: Tobias Urban Hansen (1987) 1:00.15 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 28.53 | 58.38 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.12 | 1:02.09 | |||||
3 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 31.97 | 1:05.42 | |||||
4 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 31.65 | 1:06.65 | |||||
5 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 33.04 | 1:07.12 | 0-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
6 | Lars Wermuth | 1993 | STO 95 | 33.23 | 1:07.90 | |||||
7 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.36 | 1:09.15 | |||||
8 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.67 | 1:09.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Malene Eriksen (1994) 1:24.76 2006-08-26 |
13 - 14 år: Frederikke Hedegaard (1993) 1:17.32 2007-08-25 |
15 - 16 år: Cecilie Sonne Hansen (1990) 1:21.42 2005-08-20 |
17 år og ældre: Ann Gorm Hansen (1988) 1:15.95 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.78 | 1:31.32 | |||||
2 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 44.25 | 1:31.56 | |||||
3 | Simone Nicolajsen | 1996 | STO 95 | 44.46 | 1:33.91 | |||||
4 | Antonia Dix-Lind | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.50 | 1:34.37 | |||||
5 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 47.00 | 1:38.02 | |||||
6 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 47.74 | 1:38.21 | |||||
7 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.51 | 1:38.62 | |||||
8 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 47.13 | 1:38.80 | |||||
9 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 47.02 | 1:39.70 | |||||
10 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 47.73 | 1:39.82 | |||||
11 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 48.12 | 1:40.41 | |||||
12 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 49.29 | 1:41.71 | |||||
13 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 49.01 | 1:41.98 | |||||
14 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 47.98 | 1:42.18 | |||||
15 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 50.10 | 1:42.19 | |||||
16 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 48.71 | 1:42.36 | |||||
17 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 49.50 | 1:43.13 | |||||
18 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 49.66 | 1:43.53 | |||||
19 | Anna Wermuth | 1996 | STO 95 | 49.61 | 1:43.78 | |||||
20 | Katja Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.54 | 1:44.60 | |||||
21 | Sascha Hartwig | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.84 | 1:44.68 | |||||
22 | Carina Hansen | 1997 | West Swim Esbjerg | 48.91 | 1:45.94 | |||||
23 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.50 | 1:46.88 | |||||
24 | Simone Henriksen | 1996 | STO 95 | 52.81 | 1:48.26 | |||||
25 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 52.71 | 1:48.62 | |||||
26 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 52.47 | 1:49.69 | |||||
27 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 51.40 | 1:49.82 | |||||
28 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 52.72 | 1:50.53 | |||||
29 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 53.35 | 1:51.60 | |||||
30 | Camilla Clausen | 1997 | STO 95 | 53.08 | 1:52.95 | |||||
31 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 54.56 | 1:53.48 | |||||
32 | Line Helbo | 1996 | Odder IGF | 53.19 | 1:53.70 | |||||
33 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 54.09 | 1:54.33 | |||||
34 | Sofie Burgaard | 1997 | STO 95 | 56.28 | 1:55.16 | |||||
35 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 56.77 | 1:58.10 | |||||
36 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 54.82 | 2:00.28 | |||||
37 | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | 58.51 | 2:00.70 | |||||
38 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 55.65 | 2:01.21 | |||||
39 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 58.78 | 2:01.56 | |||||
40 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 57.27 | 2:05.19 | |||||
41 | Emilie Kallager | 1997 | STO 95 | 1:00.32 | 2:06.22 | |||||
42 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 59.40 | 2:07.62 | |||||
43 | Louise Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 1:06.10 | 2:15.76 | |||||
44 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 1:02.52 | 2:17.29 | |||||
45 | Laura Falk | 1998 | STO 95 | 1:05.36 | 2:17.70 | |||||
- | Andrea Broe | 1997 | STO 95 | DSQ | Flere flyben v. vend | |||||
- | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | DSQ | Flere flyben v. vend | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Malene Eriksen (1994) 1:24.76 2006-08-26 |
13 - 14 år: Frederikke Hedegaard (1993) 1:17.32 2007-08-25 |
15 - 16 år: Cecilie Sonne Hansen (1990) 1:21.42 2005-08-20 |
17 år og ældre: Ann Gorm Hansen (1988) 1:15.95 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.66 | 1:19.75 | |||||
2 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 38.23 | 1:20.55 | |||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 41.61 | 1:28.49 | |||||
4 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 42.22 | 1:28.56 | |||||
5 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 42.48 | 1:29.07 | |||||
6 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | STO 95 | 43.05 | 1:29.42 | |||||
7 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 42.64 | 1:29.75 | |||||
8 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 43.26 | 1:31.18 | |||||
9 | Ditte Elsner Kristensen | 1995 | STO 95 | 42.14 | 1:31.21 | |||||
10 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 43.52 | 1:32.10 | |||||
11 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 43.88 | 1:32.17 | |||||
12 | Karina M Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.08 | 1:33.07 | |||||
13 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 44.77 | 1:33.53 | |||||
14 | Astrid Koch | 1994 | STO 95 | 45.13 | 1:33.65 | |||||
15 | Denise Nartey | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.72 | 1:33.85 | |||||
16 | Hanne Welinder | 1995 | STO 95 | 44.57 | 1:34.19 | |||||
16 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 45.81 | 1:34.19 | |||||
18 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 46.07 | 1:34.58 | |||||
19 | Stine Kornbek | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.99 | 1:36.51 | |||||
20 | Amalie Klitgaard | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 47.03 | 1:37.65 | |||||
21 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 46.21 | 1:38.00 | |||||
22 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 46.11 | 1:38.44 | |||||
23 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 46.02 | 1:39.26 | |||||
24 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 47.47 | 1:39.39 | |||||
25 | Simone Schmidt | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.36 | 1:39.77 | |||||
26 | Sille Thode | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.39 | 1:40.24 | |||||
27 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 47.64 | 1:41.09 | |||||
28 | Gitte Lading | 1994 | Horsens Svømmeklub | 48.37 | 1:42.59 | |||||
29 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | Dragør Svømmeklub | 46.02 | 1:43.15 | |||||
30 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 46.91 | 1:43.99 | |||||
31 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 50.50 | 1:45.45 | |||||
32 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 50.21 | 1:46.79 | |||||
33 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | STO 95 | 49.98 | 1:48.30 | |||||
34 | Emma Balch | 1995 | Dragør Svømmeklub | 51.63 | 1:54.57 | |||||
35 | Louise Andreasen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 55.77 | 1:56.84 | |||||
- | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Malene Eskildsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Malene Eriksen (1994) 1:24.76 2006-08-26 |
13 - 14 år: Frederikke Hedegaard (1993) 1:17.32 2007-08-25 |
15 - 16 år: Cecilie Sonne Hansen (1990) 1:21.42 2005-08-20 |
17 år og ældre: Ann Gorm Hansen (1988) 1:15.95 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 37.68 | 1:19.86 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.92 | 1:20.24 | |||||
3 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.59 | 1:24.46 | |||||
4 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 40.52 | 1:24.89 | |||||
5 | Anne Vester Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 39.79 | 1:25.26 | |||||
6 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 40.45 | 1:26.20 | |||||
7 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 41.74 | 1:28.60 | |||||
8 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 42.05 | 1:28.90 | |||||
9 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 43.21 | 1:30.51 | |||||
10 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 43.92 | 1:32.57 | |||||
11 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 44.03 | 1:32.75 | |||||
12 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 44.19 | 1:33.53 | |||||
13 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 43.85 | 1:33.99 | |||||
14 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 44.03 | 1:34.03 | |||||
15 | Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 45.45 | 1:34.96 | |||||
16 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 45.13 | 1:35.03 | |||||
17 | Nathalie Jensen | 1993 | Bov IF | 46.92 | 1:37.13 | |||||
18 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 45.65 | 1:37.66 | |||||
19 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 47.45 | 1:38.98 | |||||
20 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 48.89 | 1:44.66 | |||||
21 | Emilie Forsberg | 1993 | Horsens Svømmeklub | 54.95 | 1:58.77 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Malene Eriksen (1994) 1:24.76 2006-08-26 |
13 - 14 år: Frederikke Hedegaard (1993) 1:17.32 2007-08-25 |
15 - 16 år: Cecilie Sonne Hansen (1990) 1:21.42 2005-08-20 |
17 år og ældre: Ann Gorm Hansen (1988) 1:15.95 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 37.31 | 1:21.13 | |||||
2 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.50 | 1:21.28 | |||||
3 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 39.39 | 1:21.86 | |||||
4 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 39.61 | 1:23.72 | |||||
5 | Mathilde Egelund | 1991 | STO 95 | 41.06 | 1:26.06 | |||||
6 | Line Møller Pedersen | 1989 | STO 95 | 41.47 | 1:27.21 | |||||
7 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 44.05 | 1:31.52 | |||||
8 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 42.15 | 1:32.27 | |||||
9 | Tine Aagaard | 1989 | STO 95 | 43.17 | 1:32.79 | |||||
10 | Rebecca Ilsøe | 1987 | Næstved IF | 44.15 | 1:33.72 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: Malene Eriksen (1994) 1:24.76 2006-08-26 |
13 - 14 år: Frederikke Hedegaard (1993) 1:17.32 2007-08-25 |
15 - 16 år: Cecilie Sonne Hansen (1990) 1:21.42 2005-08-20 |
17 år og ældre: Ann Gorm Hansen (1988) 1:15.95 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.42 | 1:19.12 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.32 | 1:19.44 | |||||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 38.14 | 1:20.23 | |||||
4 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 37.80 | 1:20.40 | |||||
5 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.94 | 1:21.19 | |||||
6 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 39.26 | 1:22.62 | |||||
7 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 38.59 | 1:23.61 | |||||
8 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 40.74 | 1:25.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 1:08.97 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 1:03.39 2007-08-25 |
17 - 18 år: Jesper Andersen (1989) 59.35 2007-08-25 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 56.61 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 31.83 | 1:06.95 | 0-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 32.33 | 1:11.23 | |||||
3 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 33.50 | 1:11.59 | |||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.49 | 1:13.04 | |||||
5 | Emil Ruben Kjær | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.74 | 1:13.74 | |||||
6 | Erik Posselt Gunnersen | 1994 | STO 95 | 34.24 | 1:14.28 | |||||
7 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.76 | 1:15.76 | |||||
8 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 37.20 | 1:21.59 | |||||
9 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 36.79 | 1:22.38 | |||||
10 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.90 | 1:23.02 | |||||
11 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 37.39 | 1:24.29 | |||||
12 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.18 | 1:25.41 | |||||
13 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | STO 95 | 38.67 | 1:25.69 | |||||
14 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 35.45 | 1:26.08 | |||||
15 | Daniel Kongsgaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.42 | 1:26.88 | |||||
16 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.15 | 1:28.06 | |||||
17 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 38.63 | 1:29.73 | |||||
18 | Eik Skafte | 1998 | STO 95 | 39.57 | 1:30.49 | |||||
19 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 42.37 | 1:35.02 | |||||
20 | Joakim Hansen | 1995 | STO 95 | 44.16 | 1:36.88 | |||||
21 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 41.76 | 1:37.91 | |||||
22 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 43.28 | 1:40.89 | |||||
23 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 44.79 | 1:45.09 | |||||
24 | Anders Yttesen | 1996 | Dragør Svømmeklub | 44.74 | 1:45.36 | |||||
25 | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:04.53 | 2:24.30 | |||||
- | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 1:08.97 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 1:03.39 2007-08-25 |
17 - 18 år: Jesper Andersen (1989) 59.35 2007-08-25 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 56.61 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.37 | 1:00.33 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.32 | 1:01.83 | |||||
3 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.39 | 1:04.36 | |||||
4 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.59 | 1:05.57 | |||||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 30.58 | 1:06.14 | |||||
6 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 31.45 | 1:06.59 | |||||
7 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 31.81 | 1:09.08 | |||||
8 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.35 | 1:09.29 | |||||
9 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.75 | 1:09.89 | |||||
10 | Nichlas Malling Pedersen | 1993 | STO 95 | 30.36 | 1:10.96 | |||||
11 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 34.14 | 1:13.23 | |||||
12 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.50 | 1:21.22 | |||||
- | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Joachim Petersen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 1:08.97 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 1:03.39 2007-08-25 |
17 - 18 år: Jesper Andersen (1989) 59.35 2007-08-25 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 56.61 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.74 | 1:01.37 | |||||
2 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.19 | 1:01.59 | |||||
3 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.96 | 1:02.20 | |||||
4 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.00 | 1:03.14 | |||||
5 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.10 | 1:03.55 | |||||
6 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.94 | 1:04.85 | |||||
7 | Morten Køhler | 1991 | STO 95 | 29.67 | 1:04.90 | |||||
8 | Søren Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.57 | 1:06.77 | |||||
9 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 30.71 | 1:08.07 | |||||
10 | Emil Benjamin Hansen | 1990 | Næstved IF | 31.82 | 1:09.02 | |||||
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 1:08.97 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 1:03.39 2007-08-25 |
17 - 18 år: Jesper Andersen (1989) 59.35 2007-08-25 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 56.61 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 27.33 | 1:00.16 | |||||
2 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 29.11 | 1:03.26 | |||||
3 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 31.13 | 1:05.46 | |||||
4 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 30.44 | 1:06.35 | |||||
5 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | STO 95 | 31.39 | 1:07.81 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 5, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 1:08.97 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 1:03.39 2007-08-25 |
17 - 18 år: Jesper Andersen (1989) 59.35 2007-08-25 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 56.61 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.18 | 1:00.05 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.48 | 1:01.50 | |||||
3 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.32 | 1:01.70 | |||||
4 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.41 | 1:01.88 | |||||
5 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.61 | 1:02.55 | |||||
6 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.49 | 1:03.35 | |||||
7 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 29.66 | 1:04.36 | |||||
8 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 31.21 | 1:09.27 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler 12 år og yngre |
12 år og yngre: Freja Østergaard (1995) 6:04.08 2006-08-26 |
13 - 14 år: Mie Lønne (1992) 5:34.64 2006-08-26 |
15 - 16 år: Mia Gersly (1991) 5:31.23 2006-08-26 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 5:25.99 2005-08-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:22.25 | 2:58.09 | 4:40.39 | 6:04.86 | |||
2 | Diana Madsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:28.11 | 3:06.15 | 4:55.51 | 6:20.77 | |||
3 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:39.97 | 3:22.82 | 5:14.72 | 6:41.70 | |||
4 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:43.12 | 3:28.95 | 5:21.56 | 6:51.04 | |||
5 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 1:36.93 | 3:28.22 | 5:17.30 | 6:51.81 | |||
6 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.22 | 3:20.60 | 5:29.30 | 7:03.63 | |||
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år og yngre: Freja Østergaard (1995) 6:04.08 2006-08-26 |
13 - 14 år: Mie Lønne (1992) 5:34.64 2006-08-26 |
15 - 16 år: Mia Gersly (1991) 5:31.23 2006-08-26 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 5:25.99 2005-08-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.54 | 2:41.65 | 4:15.81 | 5:28.54 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.01 | 2:41.56 | 4:19.53 | 5:36.43 | |||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:22.11 | 2:51.90 | 4:21.85 | 5:38.72 | |||
4 | Cecilie Villadsen | 1995 | STO 95 | 1:17.52 | 2:46.58 | 4:27.27 | 5:43.46 | |||
5 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:24.35 | 2:59.83 | 4:46.79 | 6:06.40 | |||
6 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:29.15 | 3:02.95 | 4:50.79 | 6:11.06 | |||
7 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:28.26 | 3:07.47 | 4:49.99 | 6:11.52 | |||
8 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:30.15 | 3:13.15 | 5:00.48 | 6:24.08 | |||
9 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:39.92 | 3:18.57 | 5:02.01 | 6:31.51 | |||
10 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 1:27.70 | 3:17.23 | 5:10.58 | 6:35.23 | |||
11 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:49.66 | 3:29.41 | 5:11.69 | 6:38.85 | |||
12 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:36.76 | 3:19.74 | 5:15.18 | 6:44.91 | |||
13 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:43.81 | 3:37.35 | 5:30.33 | 7:05.55 | |||
14 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 2:03.59 | 3:51.55 | 5:45.10 | 7:25.32 | |||
- | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | afslut ryg på maven | |||||
- | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | 1 h. i vend. v. 300m | |||||
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år og yngre: Freja Østergaard (1995) 6:04.08 2006-08-26 |
13 - 14 år: Mie Lønne (1992) 5:34.64 2006-08-26 |
15 - 16 år: Mia Gersly (1991) 5:31.23 2006-08-26 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 5:25.99 2005-08-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | 1:29.73 | 3:01.57 | 4:36.67 | 5:54.06 | |||
2 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:28.51 | 3:03.59 | 4:44.70 | 6:05.09 | |||
3 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:21.53 | 2:55.03 | 4:41.99 | 6:07.67 | |||
4 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:34.36 | 3:09.72 | 4:52.76 | 6:15.60 | |||
5 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:29.12 | 3:03.90 | 4:55.60 | 6:21.63 | |||
6 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:47.59 | 3:28.78 | 5:25.47 | 6:59.10 | |||
- | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v 150 | |||||
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
12 år og yngre: Freja Østergaard (1995) 6:04.08 2006-08-26 |
13 - 14 år: Mie Lønne (1992) 5:34.64 2006-08-26 |
15 - 16 år: Mia Gersly (1991) 5:31.23 2006-08-26 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 5:25.99 2005-08-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.66 | 2:35.19 | 4:15.35 | 5:28.49 | |||
2 | Charlotte Johannsen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.70 | 2:43.22 | 4:19.19 | 5:32.66 | |||
3 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:14.58 | 2:40.00 | 4:23.54 | 5:36.49 | |||
4 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 1:25.32 | 2:56.59 | 4:38.60 | 5:59.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 4:28.22 2006-08-26 |
15 - 16 år: Nicklas Ø. Jensen (1991) 4:34.16 2006-08-26 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 4:16.26 2005-08-20 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 4:14.26 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.35 | 2:19.94 | 3:32.96 | 4:44.06 | |||
2 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 1:07.93 | 2:21.11 | 3:34.01 | 4:45.58 | |||
3 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.91 | 2:27.57 | 3:44.18 | 4:55.91 | |||
4 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:09.32 | 2:24.81 | 3:41.12 | 4:55.95 | |||
5 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.86 | 2:27.34 | 3:43.91 | 4:56.53 | |||
6 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.23 | 2:26.77 | 3:43.11 | 4:57.33 | |||
7 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:11.05 | 2:28.66 | 3:46.77 | 5:03.45 | |||
8 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:13.98 | 2:34.08 | 3:52.98 | 5:08.81 | |||
9 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.79 | 2:35.04 | 3:56.24 | 5:11.11 | |||
10 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 1:12.73 | 2:33.15 | 3:54.04 | 5:11.83 | |||
11 | Lasse Bang Krogh | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:15.53 | 2:39.01 | 4:44.70 | 5:26.11 | |||
12 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.58 | 2:41.68 | 4:06.22 | 5:27.50 | |||
13 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:19.08 | 2:43.63 | 4:08.07 | 5:29.62 | |||
14 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:14.32 | 2:39.03 | 4:05.82 | 5:30.95 | |||
15 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.39 | 2:44.09 | 4:12.42 | 5:33.34 | |||
16 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 1:13.95 | 2:41.27 | 4:11.65 | 5:38.32 | |||
17 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:17.36 | 2:45.26 | 4:13.08 | 5:40.53 | |||
18 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:33.52 | 2:42.83 | 4:19.54 | 5:43.18 | |||
19 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 1:21.82 | 2:54.26 | 4:23.53 | 5:48.12 | |||
20 | Mikkel R. Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:19.88 | 2:52.23 | 4:23.78 | 5:48.33 | |||
21 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 1:18.28 | 2:48.66 | 4:21.49 | 5:51.55 | |||
22 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.69 | 2:51.65 | 4:24.15 | 5:55.18 | |||
23 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 1:21.66 | 2:57.80 | 5:25.41 | 6:10.54 | |||
24 | Anton Jørgensen | 1996 | STO 95 | 1:27.92 | 3:06.50 | 4:47.29 | 6:25.69 | |||
25 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 1:30.76 | 3:10.29 | 4:50.19 | 6:28.18 | |||
26 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:30.69 | 3:12.97 | 4:58.38 | 6:36.05 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 4:28.22 2006-08-26 |
15 - 16 år: Nicklas Ø. Jensen (1991) 4:34.16 2006-08-26 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 4:16.26 2005-08-20 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 4:14.26 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.67 | 2:06.50 | 3:10.88 | 4:14.11 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:01.65 | 2:06.70 | 3:11.82 | 4:16.43 | |||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 1:05.82 | 2:16.01 | 3:27.34 | 4:37.32 | |||
4 | Lars Wermuth | 1993 | STO 95 | 1:08.23 | 2:19.85 | 3:30.97 | 4:39.42 | |||
5 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:06.65 | 2:19.36 | 3:31.84 | 4:41.61 | |||
6 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 1:05.35 | 2:18.63 | 3:32.25 | 4:41.71 | |||
7 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.08 | 2:17.66 | 3:31.94 | 4:42.95 | |||
8 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:10.38 | 2:26.90 | 3:44.37 | 4:57.79 | |||
9 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 1:10.40 | 2:26.99 | 3:43.16 | 4:58.91 | |||
10 | Daniel Kloster | 1992 | Herning Svømmeklub | 1:09.02 | 2:25.99 | 3:45.97 | 5:04.70 | |||
11 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:13.35 | 2:33.55 | 3:53.22 | 5:12.78 | |||
12 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:14.51 | 2:37.52 | 4:01.81 | 5:23.54 | |||
13 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 1:13.06 | 2:36.11 | 4:01.69 | 5:25.34 | |||
- | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Joachim Petersen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 4:28.22 2006-08-26 |
15 - 16 år: Nicklas Ø. Jensen (1991) 4:34.16 2006-08-26 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 4:16.26 2005-08-20 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 4:14.26 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 1:02.61 | 2:11.32 | 3:20.19 | 4:28.36 | |||
2 | Mads Pedersen | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:05.94 | 2:18.13 | 3:30.35 | 4:41.07 | |||
3 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 1:08.58 | 2:21.73 | 3:35.63 | 4:49.62 | |||
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 4:28.22 2006-08-26 |
15 - 16 år: Nicklas Ø. Jensen (1991) 4:34.16 2006-08-26 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 4:16.26 2005-08-20 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 4:14.26 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 1:01.34 | 2:06.73 | 3:12.97 | 4:18.45 | |||
2 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | STO 95 | 1:02.37 | 2:09.81 | 3:16.22 | 4:20.84 | |||
3 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.91 | 2:13.23 | 3:23.33 | 4:33.15 | |||
- | Casper Andersen | 1987 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Emil Sainis (1992) 2:45.72 2006-08-26 |
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 |
19 år og ældre: Emil Dalgård (1986) 2:27.50 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 38.08 | 1:22.77 | 2:08.26 | 2:54.99 | |||
2 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 40.86 | 1:25.59 | 2:11.25 | 2:55.27 | |||
3 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 40.21 | 1:25.29 | 2:12.03 | 2:57.21 | |||
4 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 42.15 | 1:29.79 | 2:17.82 | 3:06.04 | |||
5 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 41.48 | 1:28.30 | 2:17.55 | 3:07.41 | |||
6 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 42.76 | 1:32.19 | 2:21.74 | 3:11.08 | |||
7 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.32 | 1:36.55 | 2:28.85 | 3:20.17 | |||
8 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 44.71 | 1:36.62 | 2:29.22 | 3:22.63 | |||
9 | Kim Ammitzbøll Nielsen | 1994 | Dragør Svømmeklub | 46.02 | 1:38.90 | 2:32.40 | 3:25.68 | |||
10 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 48.71 | 1:42.19 | 2:36.27 | 3:26.51 | |||
11 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 46.64 | 1:39.69 | 2:35.30 | 3:29.57 | |||
12 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 47.28 | 1:40.84 | 2:36.76 | 3:31.03 | |||
13 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | West Swim Esbjerg | 49.31 | 1:43.68 | 2:38.56 | 3:32.14 | |||
14 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 47.00 | 1:42.19 | 2:37.65 | 3:32.19 | |||
15 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 48.55 | 1:42.55 | 2:40.78 | 3:36.65 | |||
16 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 52.39 | 1:48.40 | 2:43.65 | 3:38.83 | |||
17 | Christian Cassard | 1995 | West Swim Esbjerg | 47.81 | 1:43.94 | 2:42.78 | 3:38.86 | |||
18 | Asger Skafte | 1996 | STO 95 | 50.34 | 1:46.32 | 2:43.66 | 3:39.16 | |||
19 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 52.28 | 1:49.46 | 2:46.94 | 3:40.37 | |||
20 | Anders Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | 51.76 | 1:49.15 | 2:49.77 | 3:46.37 | |||
21 | Daniel Jørgensen | 1995 | STO 95 | 52.99 | 1:54.14 | 2:55.95 | 3:54.56 | |||
22 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 55.97 | 1:59.14 | 3:03.69 | 4:06.29 | |||
23 | Lukas Haxholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 53.48 | 1:57.30 | 3:02.69 | 4:06.72 | |||
24 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 53.50 | 1:56.83 | 3:02.38 | 4:06.85 | |||
25 | Malthe Bøg | 1998 | STO 95 | 57.38 | 2:04.86 | 3:15.57 | 4:23.76 | |||
26 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 56.25 | 2:06.05 | 3:18.09 | 4:30.52 | |||
27 | Jeppe Bruun Rasmussen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:06.59 | 2:20.80 | 3:32.59 | 4:44.56 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Emil Sainis (1992) 2:45.72 2006-08-26 |
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 |
19 år og ældre: Emil Dalgård (1986) 2:27.50 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 35.02 | 1:15.35 | 1:57.68 | 2:39.64 | |||
2 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.83 | 1:18.33 | 2:00.47 | 2:41.60 | |||
3 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 39.08 | 1:23.06 | 2:06.34 | 2:49.39 | |||
4 | Nikolaj Hansen | 1993 | Horsens Svømmeklub | 38.54 | 1:22.20 | 2:09.73 | 3:01.99 | |||
5 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 46.54 | 1:36.74 | 2:29.22 | 3:20.55 | |||
- | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | en hånd i vend v.100 | |||||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Emil Sainis (1992) 2:45.72 2006-08-26 |
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 |
19 år og ældre: Emil Dalgård (1986) 2:27.50 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.13 | 1:14.72 | 1:56.28 | 2:36.17 | |||
2 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 36.14 | 1:16.94 | 1:58.30 | 2:39.35 | |||
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Emil Sainis (1992) 2:45.72 2006-08-26 |
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 |
19 år og ældre: Emil Dalgård (1986) 2:27.50 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 35.35 | 1:11.64 | 1:46.96 | 2:22.68 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 36.33 | 1:15.31 | 1:55.74 | 2:36.10 | |||
- | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:44 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Emil Sainis (1992) 2:45.72 2006-08-26 |
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 |
19 år og ældre: Emil Dalgård (1986) 2:27.50 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 31.37 | 1:05.54 | 1:41.67 | 2:18.97 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 35.64 | 1:14.51 | 1:53.77 | 2:32.63 | |||
3 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.61 | 1:14.11 | 1:54.23 | 2:32.77 | |||
4 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 36.24 | 1:17.66 | 2:00.29 | 2:41.64 | |||
5 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.60 | 1:16.94 | 1:59.68 | 2:41.81 | |||
6 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 37.78 | 1:21.06 | 2:05.60 | 2:49.34 | |||
7 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 39.36 | 1:23.99 | 2:07.46 | 2:50.17 | |||
8 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 38.31 | 1:22.07 | 2:08.09 | 2:54.19 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 14:44 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Sofie Reffstrup Pedersen (1995) 2:48.75 2007-08-25 |
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15 - 16 år: Anne Østergaard Nielsen (1991) 2:30.60 2006-08-26 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 38.62 | 1:20.72 | 2:03.38 | 2:45.59 | 0-12 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 42.35 | 1:26.91 | 2:11.13 | 2:53.93 | |||
3 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 41.92 | 1:26.97 | 2:10.69 | 2:55.18 | |||
4 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 41.95 | 1:28.65 | 2:17.50 | 3:02.61 | |||
5 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 44.01 | 1:31.01 | 2:18.90 | 3:05.02 | |||
6 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.06 | 1:30.18 | 2:18.80 | 3:06.89 | |||
7 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 44.40 | 1:32.07 | 2:20.54 | 3:07.03 | |||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 44.75 | 1:32.52 | 2:21.25 | 3:08.30 | |||
9 | Stine Brask Jensen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.64 | 1:32.84 | 2:21.66 | 3:08.61 | |||
10 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 45.34 | 1:34.43 | 2:22.74 | 3:11.53 | |||
11 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 45.41 | 1:34.20 | 2:24.56 | 3:11.94 | |||
12 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 46.31 | 1:36.14 | 2:25.03 | 3:12.09 | |||
13 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 46.03 | 1:35.38 | 2:24.76 | 3:12.38 | |||
14 | Simone Nicolajsen | 1996 | STO 95 | 46.50 | 1:35.84 | 2:26.74 | 3:15.44 | |||
15 | Line Helbo | 1996 | Odder IGF | 45.89 | 1:37.25 | 2:27.41 | 3:16.72 | |||
16 | Nanna Kristensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 47.22 | 1:39.45 | 2:32.29 | 3:21.10 | |||
17 | Katja Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.49 | 1:38.39 | 2:30.52 | 3:21.58 | |||
18 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 1:17.61 | 1:42.89 | 2:36.63 | 3:26.28 | |||
19 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 49.37 | 1:44.89 | 2:38.03 | 3:26.35 | |||
20 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.51 | 1:44.22 | 3:02.58 | 3:28.43 | |||
21 | Camilla Boserup | 1997 | STO 95 | 50.34 | 1:42.20 | 2:38.69 | 3:28.89 | |||
22 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 50.47 | 1:44.12 | 2:38.47 | 3:28.97 | |||
23 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 49.67 | 1:43.64 | 2:37.43 | 3:30.08 | |||
24 | Carina Hansen | 1997 | West Swim Esbjerg | 49.35 | 1:44.06 | 2:38.45 | 3:30.64 | |||
25 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 50.75 | 1:44.67 | 2:40.69 | 3:31.63 | |||
26 | Andrea Broe | 1997 | STO 95 | 47.40 | 2:45.49 | 3:37.17 | ||||
27 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 1:02.65 | 1:45.66 | 2:54.89 | 3:37.21 | |||
28 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 49.90 | 1:44.39 | 2:43.65 | 3:37.77 | |||
29 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 50.48 | 1:47.12 | 2:42.91 | 3:38.10 | |||
30 | Camilla Clausen | 1997 | STO 95 | 51.16 | 1:49.35 | 2:49.36 | 3:41.60 | |||
31 | Louise Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 55.02 | 1:53.64 | 2:53.93 | 3:50.94 | |||
32 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 59.00 | 1:58.10 | 2:59.50 | 3:56.95 | |||
33 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:00.64 | 2:06.39 | 3:13.19 | 4:15.68 | |||
- | Sofie Burgaard | 1997 | STO 95 | DSQ | svøm på maven v 150 | |||||
- | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | DSQ | Svøm på maven v.150 | |||||
- | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | DSQ | Svøm på maven v 100 | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Sofie Reffstrup Pedersen (1995) 2:48.75 2007-08-25 |
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15 - 16 år: Anne Østergaard Nielsen (1991) 2:30.60 2006-08-26 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.00 | 1:17.53 | 1:57.15 | 2:36.43 | |||
2 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 37.34 | 1:17.79 | 1:59.32 | 2:40.49 | |||
3 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 38.90 | 1:19.94 | 2:01.49 | 2:42.55 | |||
4 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.81 | 1:22.15 | 2:04.41 | 2:45.67 | |||
5 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 39.61 | 1:21.69 | 2:04.20 | 2:46.19 | |||
6 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 40.49 | 1:23.50 | 2:07.80 | 2:50.54 | |||
7 | Cecilie Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.29 | 1:22.47 | 2:07.30 | 2:51.01 | |||
8 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 42.37 | 1:26.76 | 2:09.97 | 2:53.00 | |||
9 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | STO 95 | 40.95 | 1:24.78 | 2:09.41 | 2:53.18 | |||
10 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.76 | 1:27.08 | 2:12.83 | 2:54.26 | |||
11 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 41.07 | 1:26.37 | 2:11.70 | 2:55.15 | |||
12 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.78 | 1:26.29 | 2:11.41 | 2:55.47 | |||
13 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 42.14 | 1:27.07 | 2:13.02 | 2:55.71 | |||
14 | Hanne Welinder | 1995 | STO 95 | 41.18 | 1:25.85 | 2:11.47 | 2:56.48 | |||
15 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 40.20 | 1:25.59 | 2:11.03 | 2:57.62 | |||
16 | Astrid Koch | 1994 | STO 95 | 42.35 | 1:27.61 | 2:13.40 | 2:57.77 | |||
17 | Stine Kornbek | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.98 | 1:28.72 | 2:14.79 | 2:59.32 | |||
18 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 43.85 | 1:29.27 | 2:16.25 | 3:01.55 | |||
19 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 43.45 | 1:30.66 | 2:17.14 | 3:03.77 | |||
20 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 44.10 | 1:31.29 | 2:18.00 | 3:04.02 | |||
21 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 44.74 | 1:33.60 | 2:20.97 | 3:07.62 | |||
22 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 44.73 | 1:32.55 | 2:21.38 | 3:08.33 | |||
23 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.67 | 1:36.38 | 2:24.78 | 3:10.77 | |||
24 | Simone Schmidt | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.53 | 1:33.52 | 2:24.03 | 3:11.58 | |||
25 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 46.11 | 1:35.59 | 2:27.39 | 3:13.39 | |||
26 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Odder IGF | 44.70 | 1:34.24 | 2:24.33 | 3:13.59 | |||
27 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 45.89 | 1:36.22 | 2:28.16 | 3:14.60 | |||
28 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 45.69 | 1:35.70 | 2:26.55 | 3:14.93 | |||
29 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 46.59 | 1:38.76 | 2:30.09 | 3:18.93 | |||
30 | Louise Gren Erichsen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 45.36 | 1:37.34 | 2:29.94 | 3:20.02 | |||
31 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 46.65 | 1:42.73 | 2:36.86 | 3:26.25 | |||
32 | Line Fritsdal Refer | 1995 | STO 95 | 49.19 | 1:43.07 | 2:35.98 | 3:27.06 | |||
33 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 47.29 | 1:40.94 | 2:35.86 | 3:27.33 | |||
34 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 48.45 | 1:42.98 | 2:37.15 | 3:28.95 | |||
35 | Line Jørgensen | 1995 | STO 95 | 1:16.36 | 2:04.02 | 3:01.94 | 3:30.29 | |||
36 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 54.50 | 1:50.60 | 2:51.24 | 3:40.03 | |||
- | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Malene Eskildsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Sofie Reffstrup Pedersen (1995) 2:48.75 2007-08-25 |
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15 - 16 år: Anne Østergaard Nielsen (1991) 2:30.60 2006-08-26 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 34.92 | 1:12.35 | 1:50.58 | 2:24.69 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.10 | 1:16.65 | 1:57.79 | 2:38.03 | |||
3 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.36 | 1:19.03 | 1:59.85 | 2:38.89 | |||
4 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 38.93 | 1:19.89 | 2:01.65 | 2:41.83 | |||
5 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 38.87 | 1:20.43 | 2:02.90 | 2:42.44 | |||
6 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.90 | 1:20.93 | 2:02.15 | 2:43.29 | |||
7 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 39.12 | 1:20.75 | 2:02.87 | 2:43.61 | |||
8 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 40.39 | 1:22.58 | 2:06.23 | 2:49.13 | |||
9 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 42.19 | 1:26.50 | 2:11.23 | 2:53.80 | |||
10 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 40.47 | 1:24.79 | 2:11.03 | 2:54.26 | |||
11 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 43.09 | 1:28.65 | 2:14.10 | 2:57.88 | |||
12 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 40.94 | 1:26.91 | 2:12.27 | 2:57.99 | |||
13 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.44 | 1:27.14 | 2:12.91 | 2:58.03 | |||
14 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 43.11 | 1:30.40 | 2:18.38 | 3:03.96 | |||
15 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 43.40 | 1:30.37 | 2:18.34 | 3:04.64 | |||
16 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 43.80 | 1:31.98 | 2:20.87 | 3:05.43 | |||
17 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 45.88 | 1:32.52 | 2:21.20 | 3:06.42 | |||
18 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.21 | 1:31.24 | 2:20.53 | 3:08.92 | |||
- | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven v 150 | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Sofie Reffstrup Pedersen (1995) 2:48.75 2007-08-25 |
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15 - 16 år: Anne Østergaard Nielsen (1991) 2:30.60 2006-08-26 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 36.30 | 1:15.98 | 1:56.10 | 2:35.72 | |||
2 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 38.67 | 1:19.79 | 2:00.91 | 2:41.77 | |||
3 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 39.21 | 1:20.94 | 2:02.21 | 2:42.54 | |||
4 | Line Møller Pedersen | 1989 | STO 95 | 39.52 | 1:21.44 | 2:03.02 | 2:42.76 | |||
5 | Charlotte Johannsen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 39.69 | 1:21.15 | 2:04.77 | 2:45.18 | |||
6 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 39.46 | 1:22.13 | 2:06.66 | 2:49.97 | |||
7 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 41.74 | 1:25.70 | 2:10.99 | 2:55.26 | |||
8 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 43.37 | 1:28.59 | 2:13.53 | 2:57.81 | |||
9 | Astrid Rohde | 1991 | Herning Svømmeklub | 44.25 | 1:30.41 | 2:19.13 | 3:06.14 | |||
- | Josephine Holst Pedersen | 1990 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: Sofie Reffstrup Pedersen (1995) 2:48.75 2007-08-25 |
13 - 14 år: Mette Marie Blæsbjerg (1993) 2:31.50 2007-08-25 |
15 - 16 år: Anne Østergaard Nielsen (1991) 2:30.60 2006-08-26 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 2:32.61 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 34.28 | 1:10.23 | 1:47.09 | 2:22.14 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 36.29 | 1:15.66 | 1:55.11 | 2:33.75 | |||
3 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.91 | 1:15.93 | 1:55.72 | 2:34.80 | |||
4 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 37.23 | 1:16.87 | 1:57.23 | 2:35.62 | |||
5 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.12 | 1:16.35 | 1:57.45 | 2:37.54 | |||
6 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 37.69 | 1:18.26 | 1:59.80 | 2:40.51 | |||
7 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.81 | 1:19.48 | 2:00.61 | 2:40.98 | |||
8 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 38.55 | 1:19.92 | 2:02.06 | 2:43.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-26 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 2:16.16 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 34.02 | 1:14.98 | 2:01.78 | 2:37.87 | |||
2 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 34.71 | 1:17.30 | 2:05.27 | 2:39.29 | |||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 33.98 | 1:16.09 | 2:04.89 | 2:40.03 | |||
4 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 33.55 | 1:16.27 | 2:02.78 | 2:40.28 | |||
5 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 33.94 | 1:16.94 | 2:03.31 | 2:40.59 | |||
6 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 34.83 | 1:18.12 | 2:08.17 | 2:41.98 | |||
7 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 37.80 | 1:21.56 | 2:07.05 | 2:45.02 | |||
8 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 36.55 | 1:18.41 | 2:12.94 | 2:47.09 | |||
9 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 35.91 | 1:18.87 | 2:09.35 | 2:47.68 | |||
10 | Erik Posselt Gunnersen | 1994 | STO 95 | 35.02 | 1:21.82 | 2:12.06 | 2:48.24 | |||
11 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 36.51 | 1:23.42 | 2:08.50 | 2:48.78 | |||
12 | Emil Ruben Kjær | 1994 | West Swim Esbjerg | 33.90 | 1:20.23 | 2:12.77 | 2:50.12 | |||
13 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 39.50 | 1:25.52 | 2:13.65 | 2:51.02 | |||
14 | Lasse Bang Krogh | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.72 | 1:22.67 | 2:13.19 | 2:51.48 | |||
15 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 37.60 | 1:24.09 | 2:16.18 | 2:57.94 | |||
16 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | STO 95 | 39.80 | 1:25.68 | 2:21.43 | 3:00.01 | |||
17 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 38.66 | 1:22.76 | 2:21.84 | 3:02.12 | |||
18 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 43.53 | 1:30.93 | 2:25.47 | 3:05.10 | |||
19 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.23 | 1:28.32 | 2:24.19 | 3:05.81 | |||
20 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 40.77 | 1:29.07 | 2:21.82 | 3:06.68 | |||
21 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 43.44 | 1:31.35 | 2:26.68 | 3:06.71 | |||
22 | Kim Ammitzbøll Nielsen | 1994 | Dragør Svømmeklub | 43.57 | 1:37.02 | 2:27.76 | 3:07.66 | |||
23 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 45.15 | 1:35.98 | 2:27.41 | 3:09.37 | |||
24 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 41.23 | 1:29.02 | 2:29.09 | 3:12.22 | |||
25 | Daniel Kongsgaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.02 | 1:31.00 | 2:31.04 | 3:12.55 | |||
26 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.93 | 1:34.43 | 2:31.01 | 3:12.80 | |||
27 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.58 | 1:38.12 | 2:29.76 | 3:13.46 | |||
28 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 43.05 | 1:33.07 | 2:31.56 | 3:13.67 | |||
29 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 45.22 | 1:33.96 | 2:28.44 | 3:14.17 | |||
30 | Joakim Hansen | 1995 | STO 95 | 46.00 | 1:35.06 | 2:35.05 | 3:14.41 | |||
31 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 45.03 | 1:36.09 | 2:33.62 | 3:18.00 | |||
32 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 43.42 | 1:39.27 | 2:40.37 | 3:25.20 | |||
33 | Anders Yttesen | 1996 | Dragør Svømmeklub | 44.23 | 1:39.97 | 2:39.42 | 3:25.71 | |||
34 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 53.10 | 1:41.92 | 2:43.32 | 3:28.96 | |||
35 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 48.73 | 1:39.83 | 2:44.91 | 3:29.86 | |||
36 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 44.38 | 1:43.72 | 2:42.30 | 3:30.64 | |||
37 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 45.78 | 1:37.01 | 2:43.35 | 3:31.12 | |||
38 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 53.17 | 1:48.23 | 2:46.76 | 3:32.70 | |||
39 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 49.87 | 1:46.91 | 2:47.39 | 3:33.62 | |||
40 | Mathias Føns | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 49.79 | 1:47.59 | 2:48.02 | 3:33.97 | |||
41 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 48.55 | 1:45.55 | 2:49.83 | 3:36.29 | |||
42 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 51.37 | 1:46.41 | 2:53.86 | 3:38.44 | |||
43 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 56.55 | 1:51.41 | 2:53.52 | 3:38.62 | |||
44 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 54.21 | 1:47.77 | 2:52.24 | 3:39.96 | |||
45 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 49.63 | 2:51.21 | 3:41.31 | ||||
46 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | West Swim Esbjerg | 50.92 | 1:51.43 | 3:03.32 | 3:58.14 | |||
47 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 54.00 | 1:58.33 | 3:11.47 | 4:03.56 | |||
48 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 57.72 | 1:58.21 | 3:16.11 | 4:12.50 | |||
- | Steffen Basse | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afslutter ryg på mav | |||||
- | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | DSQ | Afslutter ryg på mav | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-26 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 2:16.16 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.06 | 1:11.41 | 1:52.02 | 2:25.99 | |||
2 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.12 | 1:08.81 | 1:53.91 | 2:26.72 | |||
3 | Lars Wermuth | 1993 | STO 95 | 32.09 | 1:12.74 | 1:58.62 | 2:30.90 | |||
4 | Martin G. Hansen | 1992 | Herning Svømmeklub | 33.05 | 1:14.02 | 1:58.46 | 2:31.58 | |||
5 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.57 | 1:12.82 | 1:57.62 | 2:32.15 | |||
6 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.90 | 1:10.07 | 1:58.10 | 2:32.82 | |||
7 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.34 | 1:13.39 | 1:59.78 | 2:34.97 | |||
8 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.55 | 1:19.13 | 2:07.10 | 2:43.47 | |||
9 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.84 | 1:18.66 | 2:08.29 | 2:44.17 | |||
10 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 35.72 | 1:19.34 | 2:08.84 | 2:44.49 | |||
11 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.88 | 1:17.05 | 2:10.76 | 2:46.04 | |||
12 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.71 | 1:20.83 | 2:10.13 | 2:47.02 | |||
- | Frans Bastrup | 1992 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-26 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 2:16.16 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.07 | 1:08.68 | 1:48.43 | 2:22.12 | |||
2 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.20 | 1:09.78 | 1:51.21 | 2:23.74 | |||
3 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.61 | 1:11.25 | 1:52.80 | 2:25.78 | |||
4 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.87 | 1:10.57 | 1:56.71 | 2:29.50 | |||
5 | Martin T. Nielsen | 1990 | STO 95 | 30.14 | 1:11.21 | 1:56.75 | 2:31.43 | |||
6 | Mads Møller | 1991 | Silkeborg Svømmeklub | 33.23 | 1:17.44 | 1:58.62 | 2:35.19 | |||
7 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 31.47 | 1:15.58 | 1:59.69 | 2:37.15 | |||
8 | Alexander Rosager | 1991 | Herning Svømmeklub | 32.63 | 1:17.29 | 2:04.72 | 2:40.94 | |||
9 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 33.91 | 1:18.30 | 2:06.47 | 2:42.62 | |||
- | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-26 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 2:16.16 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 28.32 | 1:04.43 | 1:42.13 | 2:15.70 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 29.54 | 1:07.32 | 1:50.89 | 2:22.13 | |||
3 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.27 | 1:05.46 | 1:47.85 | 2:22.85 | |||
4 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 31.91 | 1:13.83 | 1:54.33 | 2:29.94 | |||
- | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:02 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 2:27.68 2006-08-26 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 2:15.12 2005-08-20 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:09.83 2006-08-26 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 2:16.16 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 27.73 | 1:01.89 | 1:39.91 | 2:13.73 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.90 | 1:04.34 | 1:44.72 | 2:16.00 | |||
3 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.74 | 1:07.98 | 1:46.27 | 2:16.07 | |||
4 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.60 | 1:09.42 | 1:50.71 | 2:22.36 | |||
5 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 29.88 | 1:07.68 | 1:51.40 | 2:22.54 | |||
6 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.57 | 1:10.22 | 1:51.41 | 2:25.05 | |||
7 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.10 | 1:10.73 | 1:51.27 | 2:26.12 | |||
8 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.10 | 1:08.59 | 1:53.95 | 2:27.33 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13 - 14 år: Lykke Møller Andersen (1991) 2:43.44 2005-08-22 |
15 - 16 år: Helena Pedersen (1991) 2:38.59 2007-08-25 |
17 år og ældre: Mathilde Sørensen (1988) 2:35.04 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.12 | 1:26.33 | 2:18.71 | 3:11.18 | |||
2 | Diana Madsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 39.90 | 1:30.67 | 2:26.00 | 3:17.28 | |||
3 | Caroline Dalager | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.32 | 1:47.71 | 2:46.69 | 3:42.11 | |||
4 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 49.91 | 1:50.95 | 2:51.83 | 3:52.55 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13 - 14 år: Lykke Møller Andersen (1991) 2:43.44 2005-08-22 |
15 - 16 år: Helena Pedersen (1991) 2:38.59 2007-08-25 |
17 år og ældre: Mathilde Sørensen (1988) 2:35.04 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.40 | 1:15.11 | 1:59.84 | 2:46.11 | |||
2 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.07 | 1:17.94 | 2:02.36 | 2:46.15 | |||
3 | Martine Bender | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.89 | 1:19.93 | 2:04.66 | 2:49.54 | |||
4 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.43 | 1:23.02 | 2:09.59 | 2:57.79 | |||
5 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.60 | 1:21.04 | 2:09.25 | 2:58.36 | |||
6 | Cecilie Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.59 | 1:22.15 | 2:11.36 | 3:01.73 | |||
7 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 39.44 | 1:26.57 | 2:15.57 | 3:04.13 | |||
8 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 41.18 | 1:30.23 | 2:20.38 | 3:08.36 | |||
9 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 42.60 | 1:32.58 | 2:23.38 | 3:11.98 | |||
10 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 43.30 | 1:31.05 | 2:22.05 | 3:12.19 | |||
11 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 46.15 | 1:36.99 | 2:31.28 | 3:21.97 | |||
12 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 48.78 | 1:46.15 | 2:44.13 | 3:40.79 | |||
13 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 52.69 | 1:58.46 | 3:03.13 | 4:06.15 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13 - 14 år: Lykke Møller Andersen (1991) 2:43.44 2005-08-22 |
15 - 16 år: Helena Pedersen (1991) 2:38.59 2007-08-25 |
17 år og ældre: Mathilde Sørensen (1988) 2:35.04 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 42.33 | 1:35.06 | 2:30.71 | 3:28.68 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13 - 14 år: Lykke Møller Andersen (1991) 2:43.44 2005-08-22 |
15 - 16 år: Helena Pedersen (1991) 2:38.59 2007-08-25 |
17 år og ældre: Mathilde Sørensen (1988) 2:35.04 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Hougård | 1991 | STO 95 | 34.25 | 1:12.77 | 1:50.67 | 2:27.87 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 35.07 | 1:16.28 | 2:00.20 | 2:43.38 | |||
3 | Rebecca Ilsøe | 1987 | Næstved IF | 40.41 | 1:27.86 | 2:20.60 | 3:12.87 | |||
- | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 2:40.79 2007-08-25 |
13 - 14 år: Lykke Møller Andersen (1991) 2:43.44 2005-08-22 |
15 - 16 år: Helena Pedersen (1991) 2:38.59 2007-08-25 |
17 år og ældre: Mathilde Sørensen (1988) 2:35.04 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Hougård | 1991 | STO 95 | 32.50 | 1:09.14 | 1:47.30 | 2:25.52 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 34.44 | 1:14.97 | 1:58.19 | 2:41.82 | |||
3 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.79 | 1:16.25 | 1:59.76 | 2:44.71 | |||
4 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.98 | 1:17.91 | 2:01.49 | 2:45.58 | |||
5 | Martine Bender | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.40 | 1:22.42 | 2:08.30 | 2:54.28 | |||
6 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.80 | 1:21.32 | 2:08.66 | 2:56.35 | |||
7 | Cecilie Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.96 | 1:21.30 | 2:10.30 | 2:59.96 | |||
8 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 37.56 | 1:24.04 | 2:12.18 | 3:02.00 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1991) 2:13.11 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 2:07.88 2007-08-25 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 1:59.72 2006-08-26 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 31.07 | 1:04.35 | 1:39.70 | 2:11.71 | 0-14 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 32.36 | 1:07.47 | 1:43.22 | 2:16.66 | |||
3 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.43 | 1:06.83 | 1:42.44 | 2:16.99 | |||
4 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.38 | 1:06.72 | 1:43.19 | 2:18.03 | |||
5 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 32.07 | 1:07.21 | 1:43.15 | 2:18.27 | |||
6 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.16 | 1:08.03 | 1:44.72 | 2:20.29 | |||
7 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.04 | 1:09.82 | 1:48.66 | 2:25.04 | |||
8 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 34.21 | 1:11.93 | 1:50.77 | 2:25.58 | |||
9 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.48 | 1:09.47 | 1:48.82 | 2:26.25 | |||
10 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 33.40 | 1:11.94 | 1:50.44 | 2:26.56 | |||
11 | Emil Ruben Kjær | 1994 | West Swim Esbjerg | 33.07 | 1:12.33 | 1:53.06 | 2:29.05 | |||
12 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 33.95 | 1:12.70 | 1:53.13 | 2:29.47 | |||
13 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.63 | 1:13.95 | 1:53.69 | 2:30.32 | |||
14 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.12 | 1:14.40 | 1:55.18 | 2:35.26 | |||
14 | Jess Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.96 | 1:13.01 | 1:54.86 | 2:35.26 | |||
16 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.92 | 1:35.56 | 1:56.80 | 2:36.56 | |||
17 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.59 | 1:14.43 | 1:57.41 | 2:38.42 | |||
18 | Eik Skafte | 1998 | STO 95 | 35.99 | 1:16.34 | 1:57.93 | 2:38.54 | |||
19 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 36.99 | 1:18.21 | 1:59.92 | 2:38.61 | |||
20 | Asger Skafte | 1996 | STO 95 | 36.03 | 1:16.93 | 1:59.51 | 2:38.89 | |||
21 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 36.48 | 1:18.21 | 2:00.09 | 2:39.41 | |||
22 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.33 | 1:17.37 | 2:00.56 | 2:40.56 | |||
23 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.09 | 1:19.51 | 2:01.18 | 2:41.38 | |||
24 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.18 | 1:17.64 | 2:00.58 | 2:42.06 | |||
25 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | West Swim Esbjerg | 36.42 | 1:18.66 | 2:01.35 | 2:42.83 | |||
26 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.37 | 1:20.74 | 2:04.57 | 2:46.25 | |||
27 | Mikkel R. Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 38.14 | 1:20.94 | 2:05.69 | 2:46.99 | |||
28 | Daniel Kongsgaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.33 | 1:21.83 | 2:07.19 | 2:49.63 | |||
29 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 38.33 | 1:23.35 | 2:08.26 | 2:50.00 | |||
30 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 39.20 | 1:24.04 | 2:10.24 | 2:51.70 | |||
31 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 38.29 | 1:24.03 | 2:10.64 | 2:52.73 | |||
32 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 39.34 | 1:23.03 | 2:09.95 | 2:54.50 | |||
33 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.51 | 1:23.21 | 2:10.21 | 2:55.30 | |||
34 | Christian Cassard | 1995 | West Swim Esbjerg | 36.70 | 1:23.10 | 2:11.69 | 2:56.03 | |||
35 | Anders Yttesen | 1996 | Dragør Svømmeklub | 39.31 | 1:26.30 | 2:12.36 | 2:59.09 | |||
36 | Anton Jørgensen | 1996 | STO 95 | 41.70 | 1:28.43 | 2:15.73 | 3:01.89 | |||
37 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.84 | 1:29.07 | 2:17.95 | 3:02.35 | |||
38 | Mathias Føns | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.30 | 1:26.95 | 2:17.27 | 3:03.83 | |||
39 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.18 | 1:29.80 | 2:19.26 | 3:06.08 | |||
40 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 40.99 | 1:28.99 | 2:19.33 | 3:06.46 | |||
41 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.06 | 1:29.86 | 2:20.54 | 3:06.69 | |||
42 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 40.76 | 1:31.62 | 2:22.86 | 3:11.35 | |||
43 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 41.15 | 1:30.73 | 2:22.02 | 3:12.10 | |||
44 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 42.85 | 1:34.09 | 2:25.48 | 3:13.40 | |||
45 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 41.12 | 1:31.91 | 2:25.44 | 3:16.02 | |||
46 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 43.17 | 1:33.76 | 2:29.31 | 3:20.39 | |||
47 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 43.52 | 1:36.41 | 2:31.49 | 3:21.02 | |||
48 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 44.14 | 1:36.23 | 2:30.48 | 3:21.29 | |||
49 | Nicolai Winther | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.56 | 1:39.26 | 2:33.07 | 3:23.53 | |||
50 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 47.56 | 1:43.03 | 2:38.49 | 3:26.83 | |||
51 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 48.00 | 1:42.08 | 2:37.13 | 3:26.89 | |||
52 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 42.58 | 1:38.76 | 2:35.10 | 3:27.37 | |||
53 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 45.70 | 1:42.18 | 2:39.21 | 3:32.49 | |||
54 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | West Swim Esbjerg | 1:00.91 | 1:40.40 | 2:39.73 | 3:33.86 | |||
55 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 46.98 | 1:43.59 | 2:41.74 | 3:39.68 | |||
56 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 47.99 | 1:51.35 | 2:58.60 | 3:57.87 | |||
- | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Steffen Basse | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1991) 2:13.11 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 2:07.88 2007-08-25 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 1:59.72 2006-08-26 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 28.42 | 58.77 | 1:30.47 | 2:01.42 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.63 | 59.19 | 1:30.56 | 2:01.80 | |||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.14 | 1:04.56 | 1:37.94 | 2:10.00 | |||
4 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.16 | 1:02.08 | 1:37.88 | 2:11.67 | |||
5 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.99 | 1:03.94 | 1:38.69 | 2:12.31 | |||
6 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.07 | 1:04.40 | 1:40.12 | 2:14.02 | |||
7 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.57 | 1:05.86 | 1:41.36 | 2:14.53 | |||
8 | Kasper Holm Morsø | 1993 | STO 95 | 30.48 | 1:06.02 | 1:41.74 | 2:15.85 | |||
9 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.19 | 1:07.10 | 1:42.97 | 2:17.09 | |||
10 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 30.80 | 1:06.76 | 1:42.78 | 2:17.71 | |||
11 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.26 | 1:08.03 | 1:44.16 | 2:18.64 | |||
12 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 31.13 | 1:07.27 | 1:44.02 | 2:19.96 | |||
13 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.54 | 1:06.06 | 1:43.91 | 2:20.00 | |||
14 | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.42 | 1:09.17 | 1:46.93 | 2:22.52 | |||
15 | Daniel Kloster | 1992 | Herning Svømmeklub | 33.89 | 1:10.89 | 1:48.65 | 2:24.48 | |||
16 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.62 | 1:10.26 | 1:48.55 | 2:25.40 | |||
17 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 33.73 | 1:11.39 | 1:50.77 | 2:26.30 | |||
18 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.47 | 1:11.71 | 1:51.63 | 2:28.29 | |||
19 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 34.73 | 1:13.12 | 1:52.85 | 2:30.97 | |||
20 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.04 | 1:13.38 | 1:54.01 | 2:34.15 | |||
21 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 33.74 | 1:13.80 | 1:56.28 | 2:37.36 | |||
22 | Kim Dirk Kürten | 1993 | STO 95 | 32.82 | 1:13.00 | 1:57.99 | 2:40.41 | |||
- | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1991) 2:13.11 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 2:07.88 2007-08-25 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 1:59.72 2006-08-26 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.95 | 1:00.67 | 1:32.34 | 2:02.64 | |||
2 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.17 | 58.94 | 1:30.41 | 2:02.68 | |||
3 | Morten Køhler | 1991 | STO 95 | 29.30 | 1:02.81 | 1:36.97 | 2:09.06 | |||
4 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.12 | 1:02.80 | 1:36.78 | 2:10.04 | |||
5 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.65 | 1:03.73 | 1:37.59 | 2:10.49 | |||
6 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.84 | 1:05.60 | 1:40.89 | 2:14.46 | |||
7 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 30.29 | 1:05.45 | 1:41.08 | 2:14.81 | |||
8 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 31.39 | 1:07.47 | 1:43.83 | 2:18.07 | |||
9 | Søren Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 31.46 | 1:07.57 | 1:44.51 | 2:18.55 | |||
10 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 30.63 | 1:05.17 | 1:42.85 | 2:20.60 | |||
11 | Emil Benjamin Hansen | 1990 | Næstved IF | 30.73 | 1:06.36 | 1:43.98 | 2:21.28 | |||
12 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 33.46 | 1:11.18 | 1:49.35 | 2:24.44 | |||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1991) 2:13.11 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 2:07.88 2007-08-25 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 1:59.72 2006-08-26 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | STO 95 | 28.59 | 59.96 | 1:32.93 | 2:03.30 | |||
2 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 29.82 | 1:02.42 | 1:36.25 | 2:09.17 | |||
3 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 30.29 | 1:03.27 | 1:37.17 | 2:10.91 | |||
4 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.15 | 1:04.02 | 1:39.00 | 2:12.97 | |||
- | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1991) 2:13.11 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 2:07.88 2007-08-25 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 1:59.72 2006-08-26 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 28.10 | 58.60 | 1:29.75 | 1:59.96 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | STO 95 | 28.04 | 58.73 | 1:29.92 | 2:00.20 | |||
3 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.68 | 59.40 | 1:30.85 | 2:01.91 | |||
4 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.38 | 1:00.27 | 1:32.69 | 2:03.05 | |||
5 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.38 | 59.25 | 1:31.40 | 2:04.03 | |||
6 | Morten Køhler | 1991 | STO 95 | 29.05 | 1:01.43 | 1:35.51 | 2:07.89 | |||
7 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 28.91 | 1:01.22 | 1:35.43 | 2:09.70 | |||
8 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 31.13 | 1:03.32 | 1:36.56 | 2:10.24 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 19:04 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 13, 4X100m Medley Damer, Finaler |
0 år og ældre: Lyngby 4:43.49 2005-08-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sto95 Piger 1 | 0 | STO 95 | 4:42.64 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 34.52 | 1:10.38 | 1:10.38 | ||||||
Mathilde Egelund | 1991 | 40.39 | 1:24.45 | 2:34.83 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 30.69 | 1:06.53 | 3:41.36 | ||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 28.78 | 1:01.28 | 4:42.64 | ||||||
2 | Agf-1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:46.30 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 32.41 | 1:07.63 | 1:07.63 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 36.24 | 1:19.55 | 2:27.18 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | 34.11 | 1:13.62 | 3:40.80 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 30.47 | 1:05.50 | 4:46.30 | ||||||
3 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:51.80 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 36.26 | 1:14.80 | 1:14.80 | ||||||
Helena Pedersen | 1991 | 38.28 | ||||||||
Mia Gersly | 1991 | 3:09.78 | 3:48.54 | 3:48.54 | ||||||
Mette Pedersen | 1993 | 30.27 | 1:03.26 | 4:51.80 | ||||||
4 | :-) Wes Elite | 0 | West Swim Esbjerg | 4:52.27 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 34.10 | 1:12.64 | 1:12.64 | ||||||
Anne Vester Pedersen | 1993 | 38.71 | 1:25.43 | 2:38.07 | ||||||
Katja Søndergaard | 1992 | 32.68 | 1:11.10 | 3:49.17 | ||||||
Annie L. Pedersen | 1992 | 30.29 | 1:03.10 | 4:52.27 | ||||||
5 | Sto95 Piger 2 | 0 | STO 95 | 4:56.05 | ||||||
Line Møller Pedersen | 1989 | 34.65 | 1:10.42 | 1:10.42 | ||||||
Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 41.46 | 1:27.28 | 2:37.70 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 31.63 | 1:10.02 | 3:47.72 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 32.19 | 1:08.33 | 4:56.05 | ||||||
6 | Herning Killerwhales | 0 | Herning Svømmeklub | 5:00.10 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 37.29 | 1:15.39 | 1:15.39 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 37.83 | 1:20.84 | 2:36.23 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 34.23 | ||||||||
Camilla Andersen | 1993 | 4:24.29 | 5:00.10 | 5:00.10 | ||||||
7 | Silkeborg Piger 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:05.31 | ||||||
Runa Dalby | 1993 | 37.99 | 1:19.44 | 1:19.44 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 40.20 | 1:24.71 | 2:44.15 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 33.50 | 1:13.96 | 3:58.11 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 31.83 | 1:07.20 | 5:05.31 | ||||||
8 | Agf-2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:05.33 | ||||||
Charlotte Johannsen | 1988 | 38.22 | 1:17.69 | 1:17.69 | ||||||
Simone Friis | 1991 | 41.42 | 1:26.56 | 2:44.25 | ||||||
Nanna Huus Jakobsen | 1990 | 34.65 | 1:16.52 | 4:00.77 | ||||||
Katja Holm | 1994 | 31.08 | 1:04.56 | 5:05.33 | ||||||
9 | :-) Wes Junior 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 5:13.26 | ||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 38.00 | 1:18.32 | 1:18.32 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 40.12 | 1:26.01 | 2:44.33 | ||||||
Diana Madsen | 1996 | 35.05 | 1:20.38 | 4:04.71 | ||||||
Iben Nielsen | 1994 | 32.48 | 1:08.55 | 5:13.26 | ||||||
10 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:21.59 | ||||||
Cecilie Christiansen | 1995 | 39.42 | 1:23.90 | 1:23.90 | ||||||
Karina M Nielsen | 1995 | 42.42 | 1:32.11 | 2:56.01 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 34.09 | 1:14.92 | 4:10.93 | ||||||
Martine Bender | 1994 | 34.08 | 1:10.66 | 5:21.59 | ||||||
11 | Girls Fra Opnør | 0 | Svømmeklubben Opnør | 5:21.93 | ||||||
Henriette Ahrenkiel | 1991 | 39.39 | 1:21.99 | 1:21.99 | ||||||
Julie Jepsen | 1994 | 40.06 | 1:24.94 | 2:46.93 | ||||||
Henriette Larsen | 1994 | 38.89 | 1:28.02 | 4:14.95 | ||||||
Malene B. Schmidt | 1991 | 31.85 | 1:06.98 | 5:21.93 | ||||||
12 | Rønne Piger | 0 | Rønne Svømme Klub | 5:24.62 | ||||||
Christina G. Sørensen | 1991 | 41.41 | 1:24.27 | 1:24.27 | ||||||
Mie Kjøller Johansen | 1994 | 41.92 | 1:29.99 | 2:54.26 | ||||||
Sophie Lund Schrøder | 1994 | 37.82 | 1:24.99 | 4:19.25 | ||||||
Ditte Johansen | 1994 | 30.89 | 1:05.37 | 5:24.62 | ||||||
13 | Sto95 Piger 3 | 0 | STO 95 | 5:24.77 | ||||||
Erika Tuvike | 1991 | 35.71 | 1:14.04 | 1:14.04 | ||||||
Simone Nicolajsen | 1996 | 44.59 | 1:35.75 | 2:49.79 | ||||||
Katrine Skov Pedersen | 1989 | 36.35 | ||||||||
Ditte Elsner Kristensen | 1995 | 4:44.13 | 5:24.77 | 5:24.77 | ||||||
14 | Odder Hippopotamus | 1991 | Odder IGF | 5:28.33 | ||||||
Line Helbo | 1996 | 45.49 | 1:33.33 | 1:33.33 | ||||||
Susanne D. Johansen | 1995 | 41.52 | 1:28.69 | 3:02.02 | ||||||
Line Petersen | 1991 | 35.12 | 1:16.69 | 4:18.71 | ||||||
Amalie Sørensen | 1994 | 33.49 | 1:09.62 | 5:28.33 | ||||||
15 | Næstved Piger 1 | 1987 | Næstved IF | 5:29.19 | ||||||
Emma Vilstrup | 1994 | 44.29 | 1:30.59 | 1:30.59 | ||||||
Julie Brøggler | 1993 | 40.00 | 1:26.17 | 2:56.76 | ||||||
Rebecca Ilsøe | 1987 | 34.30 | 1:17.94 | 4:14.70 | ||||||
Olivia Mortensen | 1996 | 34.77 | 1:14.49 | 5:29.19 | ||||||
16 | Kvik Damer 3 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:29.95 | ||||||
Stine Kornbek | 1995 | 41.64 | ||||||||
Denise Nartey | 1995 | 2:07.40 | 2:56.29 | 2:56.29 | ||||||
Caroline Petersen | 1995 | 36.36 | 1:20.53 | 4:16.82 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 34.83 | 1:13.13 | 5:29.95 | ||||||
17 | <3 <3 Mads <3 <3 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 5:33.92 | ||||||
Amalie Rasmussen | 1996 | 41.03 | 1:23.85 | 1:23.85 | ||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | 44.28 | ||||||||
Vicky Larsson | 1995 | 3:37.51 | 4:22.73 | 4:22.73 | ||||||
Christina Lund | 1993 | 33.58 | 1:11.19 | 5:33.92 | ||||||
18 | Silkeborg Piger 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:39.39 | ||||||
Nanna N. Nielsen | 1993 | 41.31 | 1:26.65 | 1:26.65 | ||||||
Elisabeth H. Thostrup | 1992 | 43.66 | 1:33.00 | 2:59.65 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 36.23 | 1:24.51 | 4:24.16 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 35.55 | 1:15.23 | 5:39.39 | ||||||
19 | Agf-3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:39.52 | ||||||
Ulrika Toft | 1995 | 43.47 | 1:28.12 | 1:28.12 | ||||||
Cornelia Buus | 1994 | 42.25 | 1:30.65 | 2:58.77 | ||||||
Solvej Mathissen | 1994 | 39.77 | 1:28.20 | 4:26.97 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 34.84 | 1:12.55 | 5:39.52 | ||||||
20 | Sto95 Piger 4 | 0 | STO 95 | 5:45.53 | ||||||
Hanne Welinder | 1995 | 39.50 | 1:22.17 | 1:22.17 | ||||||
Ida Schwertfeger | 1997 | 50.00 | 1:45.98 | 3:08.15 | ||||||
Astrid Koch | 1994 | 36.52 | 1:18.93 | 4:27.08 | ||||||
Line Fritsdal Refer | 1995 | 36.16 | 1:18.45 | 5:45.53 | ||||||
21 | Agf-4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:56.45 | ||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 41.48 | 1:26.68 | 1:26.68 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 45.71 | 1:38.33 | 3:05.01 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 41.46 | 1:31.50 | 4:36.51 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 37.47 | 1:19.94 | 5:56.45 | ||||||
22 | Dragør Dragons Ii | 0 | Dragør Svømmeklub | 6:12.02 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 43.35 | 1:29.74 | 1:29.74 | ||||||
Emma Balch | 1995 | 50.59 | 1:52.25 | 3:21.99 | ||||||
Lea Condrup Lorentsen | 1993 | 39.91 | 1:31.91 | 4:53.90 | ||||||
Rikke Karlsmark | 1995 | 36.85 | 1:18.12 | 6:12.02 | ||||||
23 | :-) Wes Årgang 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 6:23.53 | ||||||
Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | 48.11 | 1:39.87 | 1:39.87 | ||||||
Carina Hansen | 1997 | 49.41 | 1:45.17 | 3:25.04 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 44.84 | 1:37.87 | 5:02.91 | ||||||
Mia Egholm Andersen | 1996 | 38.73 | 1:20.62 | 6:23.53 | ||||||
24 | Sto95 Piger 5 | 0 | STO 95 | 6:24.07 | ||||||
Camilla Boserup | 1997 | 48.15 | 1:39.18 | 1:39.18 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 49.76 | 1:47.51 | 3:26.69 | ||||||
Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 40.92 | 1:34.86 | 5:01.55 | ||||||
Line Jørgensen | 1995 | 39.28 | 1:22.52 | 6:24.07 | ||||||
25 | :-) Wes Junior 2 | 0 | West Swim Esbjerg | 6:25.49 | ||||||
Nanna Kristensen | 1996 | 45.42 | 1:34.65 | 1:34.65 | ||||||
Katrine Larsen | 1997 | 46.80 | 1:38.43 | 3:13.08 | ||||||
Siw Lykke | 1996 | 42.00 | ||||||||
Louise Frandsen | 1999 | 5:31.52 | 6:25.49 | 6:25.49 | ||||||
26 | Silkeborg Piger 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 6:44.27 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 44.86 | 1:34.12 | 1:34.12 | ||||||
Sofie Gøttler | 1995 | 45.86 | 1:40.26 | 3:14.38 | ||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 44.46 | 1:41.09 | 4:55.47 | ||||||
Camilla Mikkelsen | 1998 | 47.31 | 1:48.80 | 6:44.27 | ||||||
- | Bakkens Piger | 1990 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart 2. skifte | |||||
Katrine Iversen | 1993 | 40.52 | 1:22.97 | 1:22.97 | ||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 2:53.09 | ||||||||
- | Dragør Dragons I | 0 | Dragør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 1. skifte | |||||
Maria Madsen | 1995 | 40.34 | 1:24.13 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 14, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
0 år og ældre: KVIK 3:43.31 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | :-) Wes Elite | 0 | West Swim Esbjerg | 3:40.77 | ||||||
Karsten Schütt | 1991 | 27.40 | 56.68 | 56.68 | ||||||
Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 25.83 | 54.97 | 1:51.65 | ||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 26.37 | 55.29 | 2:46.94 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 25.51 | 53.83 | 3:40.77 | ||||||
2 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:41.30 | ||||||
Tobias Urban Hansen | 1987 | 26.79 | 54.70 | 54.70 | ||||||
Kristian Weber Larsen | 1990 | 26.58 | 55.82 | 1:50.52 | ||||||
Simon Salinas | 1985 | 26.55 | 56.09 | 2:46.61 | ||||||
Daniel Svendsen | 1990 | 26.13 | 54.69 | 3:41.30 | ||||||
3 | Agf-1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 3:51.35 | ||||||
Ruben Arent | 1989 | 27.29 | 57.13 | 57.13 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 26.89 | 58.58 | 1:55.71 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 28.04 | 58.40 | 2:54.11 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 27.14 | 57.24 | 3:51.35 | ||||||
4 | Sto95 Drenge 1 | 0 | STO 95 | 3:54.60 | ||||||
Lars Wermuth | 1993 | 28.29 | 59.19 | 59.19 | ||||||
Martin T. Nielsen | 1990 | 28.91 | 1:00.88 | 2:00.07 | ||||||
Morten Køhler | 1991 | 28.10 | 58.78 | 2:58.85 | ||||||
Stephan Norman Østergaard | 1989 | 26.82 | 55.75 | 3:54.60 | ||||||
5 | Silkeborg Herrer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:01.41 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 28.31 | 58.79 | 58.79 | ||||||
Emil Weis | 1994 | 30.19 | 1:03.68 | 2:02.47 | ||||||
Mads Møller | 1991 | 28.68 | 59.94 | 3:02.41 | ||||||
Steffen Skjødt | 1987 | 28.09 | 59.00 | 4:01.41 | ||||||
6 | Kvik Herrer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:02.13 | ||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 28.68 | 59.82 | 59.82 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 29.72 | 1:01.52 | 2:01.34 | ||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 28.01 | 59.46 | 3:00.80 | ||||||
Emil Sainis | 1992 | 28.63 | 1:01.33 | 4:02.13 | ||||||
7 | Herning Killerwhales | 0 | Herning Svømmeklub | 4:08.81 | ||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 30.55 | 1:04.44 | 1:04.44 | ||||||
Martin G. Hansen | 1992 | 30.05 | 1:03.13 | 2:07.57 | ||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 28.25 | 1:00.20 | 3:07.77 | ||||||
Alexander Rosager | 1991 | 29.19 | 1:01.04 | 4:08.81 | ||||||
8 | Næstved Drenge 1 | 1990 | Næstved IF | 4:14.83 | ||||||
Emil Benjamin Hansen | 1990 | 29.80 | 1:02.89 | 1:02.89 | ||||||
Oliver Vang | 1994 | 30.96 | 1:04.83 | 2:07.72 | ||||||
Theis Ballegaard | 1993 | 32.21 | 1:07.56 | 3:15.28 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 28.44 | 59.55 | 4:14.83 | ||||||
9 | Kvik Herrer 3 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:15.24 | ||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 30.13 | 1:04.85 | 1:04.85 | ||||||
Troels Johansson | 1992 | 29.81 | 1:00.99 | 2:05.84 | ||||||
Benjamin Jensen | 1994 | 31.84 | 1:06.30 | 3:12.14 | ||||||
Steffen Basse | 1994 | 29.95 | 1:03.10 | 4:15.24 | ||||||
10 | Agf-3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:15.25 | ||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 29.16 | 1:01.86 | 1:01.86 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 29.60 | 1:02.68 | 2:04.54 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 30.97 | 1:05.19 | 3:09.73 | ||||||
Kenneth Skærbæk | 1994 | 30.63 | 1:05.52 | 4:15.25 | ||||||
11 | :-) Wes Junior 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 4:18.24 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 28.78 | 1:01.66 | 1:01.66 | ||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 29.74 | 1:02.82 | 2:04.48 | ||||||
Emil Ruben Kjær | 1994 | 30.27 | 1:06.83 | 3:11.31 | ||||||
Eden Turin | 1994 | 31.06 | 1:06.93 | 4:18.24 | ||||||
12 | Sto95 Drenge 2 | 0 | STO 95 | 4:22.84 | ||||||
Kasper Holm Morsø | 1993 | 29.09 | 1:02.08 | 1:02.08 | ||||||
Nichlas Malling Pedersen | 1993 | 28.51 | 1:01.18 | 2:03.26 | ||||||
Erik Posselt Gunnersen | 1994 | 31.64 | 1:06.59 | 3:09.85 | ||||||
Eik Skafte | 1998 | 34.88 | 1:12.99 | 4:22.84 | ||||||
13 | Silkeborg Herrer 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:30.38 | ||||||
Martin R. Andersen | 1993 | 30.62 | 1:04.17 | 1:04.17 | ||||||
Felix Zähringer | 1994 | 31.61 | 1:08.55 | 2:12.72 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 31.96 | 1:07.35 | 3:20.07 | ||||||
Ralf Dalby | 1995 | 33.82 | 1:10.31 | 4:30.38 | ||||||
14 | Isk Herre | 0 | Ikast Svømmeklub | 4:33.04 | ||||||
Nicklas B. Nielsen | 1995 | 29.97 | 1:03.57 | 1:03.57 | ||||||
Mikkel Hvolgaard | 1995 | 33.24 | 1:12.77 | 2:16.34 | ||||||
Mathias Petersen | 1995 | 32.21 | 1:08.29 | 3:24.63 | ||||||
Nicolai K Madsen | 1993 | 32.72 | 1:08.41 | 4:33.04 | ||||||
15 | Bov Herrer | 0 | Bov IF | 4:38.80 | ||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 35.86 | ||||||||
Dennis Laumark | 1993 | 1:46.86 | 2:20.37 | 2:20.37 | ||||||
Henrik Petersen | 1994 | 34.23 | 1:13.49 | 3:33.86 | ||||||
Philip Harmuth | 1994 | 29.73 | 1:04.94 | 4:38.80 | ||||||
16 | :-) Wes Junior 2 | 0 | West Swim Esbjerg | 4:40.54 | ||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 33.14 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Mathias Frandsen | 1994 | 32.43 | 1:07.32 | 2:18.55 | ||||||
Ori Turin | 1995 | 32.45 | 1:10.14 | 3:28.69 | ||||||
Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 32.27 | 1:11.85 | 4:40.54 | ||||||
17 | Nougatboys | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 4:42.86 | ||||||
Alexander Pazdecki | 1990 | 28.10 | 59.66 | 59.66 | ||||||
Esben Brigsted | 1993 | 32.60 | 1:10.24 | 2:09.90 | ||||||
Patrick Rohde | 1994 | 35.15 | 1:14.77 | 3:24.67 | ||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 36.34 | 1:18.19 | 4:42.86 | ||||||
18 | Boys Fra Opnør | 0 | Svømmeklubben Opnør | 4:44.04 | ||||||
Kenneth Larsen | 1991 | 29.63 | 1:02.16 | 1:02.16 | ||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 1:18.12 | 2:20.28 | |||||||
Mathias Green | 1992 | 29.81 | 1:02.81 | 3:23.09 | ||||||
Asger Richard Hansen | 1996 | 37.29 | 1:20.95 | 4:44.04 | ||||||
19 | Sto95 Drenge 3 | 0 | STO 95 | 4:49.76 | ||||||
Asger Skafte | 1996 | 33.45 | 1:11.53 | 1:11.53 | ||||||
Joakim Hansen | 1995 | 36.24 | 1:15.72 | 2:27.25 | ||||||
Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | 34.42 | 1:12.56 | 3:39.81 | ||||||
Mark Nielsen | 1995 | 33.22 | 1:09.95 | 4:49.76 | ||||||
20 | Odder Bulldogs | 1995 | Odder IGF | 4:55.71 | ||||||
Victor Pedersen | 1997 | 36.13 | 1:13.47 | 1:13.47 | ||||||
Simon Underlien | 1995 | 29.86 | 1:02.71 | 2:16.18 | ||||||
Martin Hjelm | 1995 | 38.32 | 1:24.48 | 3:40.66 | ||||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 34.43 | 1:15.05 | 4:55.71 | ||||||
21 | Silkeborg Herrer 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:07.30 | ||||||
Simon Didriksen | 1994 | 36.75 | 1:19.13 | 1:19.13 | ||||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 35.98 | 1:17.83 | 2:36.96 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 36.65 | 1:16.86 | 3:53.82 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 34.60 | 1:13.48 | 5:07.30 | ||||||
22 | :-) Wes Årgang 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 5:19.99 | ||||||
Mikkel R. Sørensen | 1996 | 37.71 | 1:18.52 | 1:18.52 | ||||||
Malte Ruben Kjær | 1996 | 37.97 | ||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 3:15.39 | 3:59.06 | 3:59.06 | ||||||
Christian Cassard | 1995 | 36.33 | 1:20.93 | 5:19.99 | ||||||
23 | Silkeborg Herrer 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:25.32 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 34.43 | 1:14.62 | 1:14.62 | ||||||
Kasper Winther | 1995 | 40.04 | 1:24.01 | 2:38.63 | ||||||
Rued Dalby | 1996 | 36.08 | 1:18.20 | 3:56.83 | ||||||
Jens Nielsen | 1997 | 40.81 | 1:28.49 | 5:25.32 | ||||||
24 | Agf-4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:42.58 | ||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 42.09 | 1:33.27 | 1:33.27 | ||||||
Anton Bromer | 1995 | 38.03 | 1:23.26 | 2:56.53 | ||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | 41.58 | 1:31.76 | 4:28.29 | ||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 33.24 | 1:14.29 | 5:42.58 | ||||||
25 | Tempo Drenge 2 | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 6:01.30 | ||||||
Casper Mortensen | 1995 | 39.02 | 1:26.42 | 1:26.42 | ||||||
Mathias Mortensen | 1995 | 42.01 | 1:29.44 | 2:55.86 | ||||||
Steffen Bredgaard | 1994 | 42.73 | 1:34.49 | 4:30.35 | ||||||
Marcus Nilson | 1995 | 40.61 | 1:30.95 | 6:01.30 | ||||||
26 | :-) Wes Årgang 2 | 0 | West Swim Esbjerg | 6:14.16 | ||||||
Rasmus Larsen | 1997 | 42.93 | 1:32.04 | 1:32.04 | ||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 44.74 | 1:37.32 | 3:09.36 | ||||||
Anders Fries | 1996 | 41.60 | 1:25.85 | 4:35.21 | ||||||
Nikolaj Ljørring | 1995 | 44.81 | 1:38.95 | 6:14.16 | ||||||
27 | Silkeborg Herrer 5 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 6:23.80 | ||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 46.56 | 1:40.63 | 1:40.63 | ||||||
Mathias Føns | 1996 | 42.33 | 1:33.48 | 3:14.11 | ||||||
Frederik Nielsen | 1996 | 41.65 | 1:33.24 | 4:47.35 | ||||||
Nicolai Winther | 1997 | 45.05 | 1:36.45 | 6:23.80 | ||||||
- | Agf-2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DNF | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 29.54 | 1:02.05 | 1:02.05 | ||||||
David Jakobsen | 1990 | 27.53 | 2:00.64 | |||||||
Andi H. Sejersen | 1988 | 3:04.40 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 09:23 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 29.73 2007-08-25 |
13 - 14 år: Sofie Lunden Nielsen (1992) 29.16 2006-08-26 |
15 - 16 år: Maja Kruse (1989) 27.38 2005-08-21 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.64 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Diana Madsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 32.13 | ||||||
2 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.27 | ||||||
3 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.29 | ||||||
4 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 33.01 | ||||||
5 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 33.70 | ||||||
6 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 33.80 | ||||||
7 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.87 | ||||||
8 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.00 | ||||||
9 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 34.02 | ||||||
10 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 34.33 | ||||||
11 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.85 | ||||||
12 | Stine Brask Jensen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.23 | ||||||
13 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 35.36 | ||||||
14 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.44 | ||||||
15 | Caroline Dalager | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.50 | ||||||
16 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 35.65 | ||||||
17 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.81 | ||||||
18 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 35.90 | ||||||
19 | Nanna Kristensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 36.05 | ||||||
20 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.17 | ||||||
21 | Antonia Dix-Lind | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.20 | ||||||
22 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.47 | ||||||
23 | Carina Hansen | 1997 | West Swim Esbjerg | 36.88 | ||||||
24 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 36.95 | ||||||
25 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 36.97 | ||||||
26 | Line Helbo | 1996 | Odder IGF | 37.00 | ||||||
27 | Andrea Broe | 1997 | STO 95 | 37.68 | ||||||
28 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 37.74 | ||||||
29 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 37.93 | ||||||
30 | Camilla Clausen | 1997 | STO 95 | 38.27 | ||||||
31 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.53 | ||||||
32 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.60 | ||||||
33 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.94 | ||||||
34 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 39.04 | ||||||
35 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 39.15 | ||||||
36 | Sascha Hartwig | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.26 | ||||||
37 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 39.34 | ||||||
38 | Simone Henriksen | 1996 | STO 95 | 39.77 | ||||||
39 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 39.82 | ||||||
40 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 41.00 | ||||||
41 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 41.38 | ||||||
42 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.51 | ||||||
43 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 42.66 | ||||||
44 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 42.81 | ||||||
45 | Emilie Kallager | 1997 | STO 95 | 43.85 | ||||||
46 | Louise Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 43.93 | ||||||
47 | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | 45.36 | ||||||
48 | Ditte V. Hansen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.72 | ||||||
49 | Camilla Mikkelsen | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 46.04 | ||||||
50 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 48.37 | ||||||
51 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 49.07 | ||||||
52 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 49.14 | ||||||
53 | Maiken Dahl Lindrum | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 51.38 | ||||||
54 | Alberte Levin Pedersen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 52.58 | ||||||
55 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 56.29 | ||||||
56 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:02.44 | ||||||
57 | Nicoline Monse | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:10.80 | ||||||
58 | Frederikke Maretti | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.26 | ||||||
- | Laura Falk | 1998 | STO 95 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 29.73 2007-08-25 |
13 - 14 år: Sofie Lunden Nielsen (1992) 29.16 2006-08-26 |
15 - 16 år: Maja Kruse (1989) 27.38 2005-08-21 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.64 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 28.82 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Line Gregersen | 1994 | STO 95 | 29.36 | ||||||
3 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.17 | ||||||
4 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 30.18 | ||||||
5 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.37 | ||||||
6 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.88 | ||||||
7 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.05 | ||||||
8 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 31.07 | ||||||
8 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.07 | ||||||
10 | Martine Bender | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.15 | ||||||
11 | Cecilie Villadsen | 1995 | STO 95 | 31.17 | ||||||
12 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.38 | ||||||
13 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.40 | ||||||
14 | Denise Nartey | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.41 | ||||||
15 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 31.56 | ||||||
16 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 31.66 | ||||||
17 | Karina M Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.98 | ||||||
18 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 32.07 | ||||||
19 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | STO 95 | 32.12 | ||||||
20 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 32.45 | ||||||
21 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 32.46 | ||||||
22 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.76 | ||||||
23 | Stine Kornbek | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.86 | ||||||
24 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.87 | ||||||
25 | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 33.05 | ||||||
26 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.06 | ||||||
27 | Ditte Elsner Kristensen | 1995 | STO 95 | 33.43 | ||||||
28 | Line Fritsdal Refer | 1995 | STO 95 | 33.69 | ||||||
29 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | Dragør Svømmeklub | 33.70 | ||||||
30 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 34.01 | ||||||
31 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 34.38 | ||||||
32 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 34.82 | ||||||
33 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 34.92 | ||||||
34 | Sille Thode | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.07 | ||||||
35 | Amalie Klitgaard | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 35.26 | ||||||
36 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | STO 95 | 35.80 | ||||||
37 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | STO 95 | 35.82 | ||||||
38 | Rikke Karlsmark | 1995 | Dragør Svømmeklub | 35.97 | ||||||
39 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 35.98 | ||||||
40 | Line Jørgensen | 1995 | STO 95 | 36.12 | ||||||
41 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 36.55 | ||||||
42 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 37.11 | ||||||
43 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 37.50 | ||||||
44 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 37.87 | ||||||
45 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 38.25 | ||||||
46 | Michelle Lind Østrup | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 44.78 | ||||||
47 | Pernille Højland Jensen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:01.81 | ||||||
- | Malene Eskildsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Emma Balch | 1995 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Andreasen | 1995 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 29.73 2007-08-25 |
13 - 14 år: Sofie Lunden Nielsen (1992) 29.16 2006-08-26 |
15 - 16 år: Maja Kruse (1989) 27.38 2005-08-21 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.64 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.85 | ||||||
2 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.69 | ||||||
3 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.16 | ||||||
4 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.18 | ||||||
5 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.65 | ||||||
6 | Anne Vester Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 30.71 | ||||||
7 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 30.76 | ||||||
8 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 30.91 | ||||||
9 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 31.43 | ||||||
10 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 31.52 | ||||||
11 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 31.73 | ||||||
12 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.39 | ||||||
13 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.84 | ||||||
14 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 33.35 | ||||||
15 | Lea Condrup Lorentsen | 1993 | Dragør Svømmeklub | 33.37 | ||||||
16 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 33.71 | ||||||
17 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 33.75 | ||||||
18 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.83 | ||||||
18 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 33.83 | ||||||
20 | Nathalie Jensen | 1993 | Bov IF | 35.63 | ||||||
21 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.90 | ||||||
22 | Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 36.60 | ||||||
- | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 29.73 2007-08-25 |
13 - 14 år: Sofie Lunden Nielsen (1992) 29.16 2006-08-26 |
15 - 16 år: Maja Kruse (1989) 27.38 2005-08-21 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.64 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 28.36 | ||||||
2 | Randi F. Nielsen | 1989 | STO 95 | 28.45 | ||||||
3 | Tine Aagaard | 1989 | STO 95 | 29.13 | ||||||
4 | Vibeke Dragsbæk | 1987 | West Swim Esbjerg | 29.29 | ||||||
5 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 29.70 | ||||||
6 | Julie Hougård | 1991 | STO 95 | 30.09 | ||||||
7 | Erika Tuvike | 1991 | STO 95 | 30.85 | ||||||
8 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | STO 95 | 31.27 | ||||||
9 | Bettina Mauritsen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 31.30 | ||||||
10 | Louise Christensen | 1991 | Næstved IF | 31.38 | ||||||
11 | Line Møller Pedersen | 1989 | STO 95 | 31.53 | ||||||
12 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 31.67 | ||||||
13 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 31.73 | ||||||
14 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 31.89 | ||||||
15 | Astrid Rohde | 1991 | Herning Svømmeklub | 35.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 29.73 2007-08-25 |
13 - 14 år: Sofie Lunden Nielsen (1992) 29.16 2006-08-26 |
15 - 16 år: Maja Kruse (1989) 27.38 2005-08-21 |
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.64 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 27.38 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.91 | ||||||
3 | Randi F. Nielsen | 1989 | STO 95 | 28.67 | ||||||
4 | Tine Aagaard | 1989 | STO 95 | 29.39 | ||||||
5 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.46 | ||||||
6 | Vibeke Dragsbæk | 1987 | West Swim Esbjerg | 29.73 | ||||||
7 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 29.83 | ||||||
8 | Line Gregersen | 1994 | STO 95 | 30.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 |
15 - 16 år: Christian Brinsh Møller (1991) 57.24 2006-08-26 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 53.64 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 29.56 | 59.27 | |||||
2 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 29.42 | 1:01.44 | |||||
3 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.36 | 1:02.25 | |||||
4 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 30.48 | 1:02.89 | |||||
5 | Steffen Basse | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.44 | 1:03.86 | |||||
6 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 30.55 | 1:03.92 | |||||
7 | Philip Harmuth | 1994 | Bov IF | 30.13 | 1:04.37 | |||||
8 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.93 | 1:04.72 | |||||
9 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 31.03 | 1:04.96 | |||||
10 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.76 | 1:05.84 | |||||
11 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.71 | 1:05.94 | |||||
12 | Erik Posselt Gunnersen | 1994 | STO 95 | 32.16 | 1:05.96 | |||||
13 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.91 | 1:06.41 | |||||
14 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.01 | 1:06.93 | |||||
15 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.13 | 1:07.16 | |||||
16 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 32.30 | 1:07.18 | |||||
17 | Emil Ruben Kjær | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.28 | 1:07.23 | |||||
18 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.48 | 1:07.26 | |||||
19 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.53 | 1:07.81 | |||||
20 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 33.00 | 1:09.10 | |||||
21 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 32.54 | 1:09.28 | |||||
22 | Mark Nielsen | 1995 | STO 95 | 34.42 | 1:09.75 | |||||
23 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.96 | 1:09.77 | |||||
24 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | STO 95 | 33.84 | 1:10.14 | |||||
25 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.57 | 1:10.73 | |||||
26 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 34.42 | 1:10.85 | |||||
27 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.26 | 1:10.87 | |||||
28 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 33.68 | 1:11.00 | |||||
29 | Lasse Bang Krogh | 1995 | Herning Svømmeklub | 34.68 | 1:11.03 | |||||
30 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.13 | 1:11.31 | |||||
31 | Jess Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.04 | 1:11.52 | |||||
32 | Eik Skafte | 1998 | STO 95 | 34.04 | 1:11.82 | |||||
33 | Joakim Hansen | 1995 | STO 95 | 35.28 | 1:12.21 | |||||
34 | Asger Skafte | 1996 | STO 95 | 34.22 | 1:12.46 | |||||
35 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 34.84 | 1:13.04 | |||||
36 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 35.11 | 1:13.52 | |||||
37 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.00 | 1:13.59 | |||||
38 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 34.76 | 1:13.95 | |||||
39 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 36.06 | 1:14.01 | |||||
40 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 34.93 | 1:14.02 | |||||
41 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 34.04 | 1:14.24 | |||||
42 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.76 | 1:14.83 | |||||
42 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 36.33 | 1:14.83 | |||||
44 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 35.30 | 1:14.87 | |||||
45 | Frederik J. Sørensen | 1997 | STO 95 | 35.65 | 1:15.20 | |||||
46 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 35.78 | 1:15.26 | |||||
47 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.94 | 1:15.44 | |||||
48 | Kim Ammitzbøll Nielsen | 1994 | Dragør Svømmeklub | 36.24 | 1:15.95 | |||||
49 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 37.68 | 1:16.10 | |||||
50 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 35.85 | 1:16.46 | |||||
51 | Mikkel R. Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 36.63 | 1:16.94 | |||||
52 | Anders Yttesen | 1996 | Dragør Svømmeklub | 36.27 | 1:17.26 | |||||
53 | Christian Cassard | 1995 | West Swim Esbjerg | 35.93 | 1:17.53 | |||||
54 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 36.58 | 1:17.80 | |||||
55 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.38 | 1:18.14 | |||||
56 | Simon Didriksen | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 36.31 | 1:18.75 | |||||
57 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 37.04 | 1:19.14 | |||||
58 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 36.22 | 1:19.26 | |||||
59 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 36.57 | 1:19.79 | |||||
60 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 37.57 | 1:20.00 | |||||
61 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 37.73 | 1:20.97 | |||||
62 | Daniel Jørgensen | 1995 | STO 95 | 40.05 | 1:21.95 | |||||
63 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 37.82 | 1:22.04 | |||||
64 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 38.79 | 1:23.55 | |||||
65 | Mathias Føns | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.63 | 1:23.75 | |||||
66 | Anders Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | 40.65 | 1:24.29 | |||||
67 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.98 | 1:24.48 | |||||
68 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 39.38 | 1:24.54 | |||||
69 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.80 | 1:24.64 | |||||
70 | Anton Jørgensen | 1996 | STO 95 | 39.90 | 1:24.76 | |||||
71 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 40.53 | 1:26.88 | |||||
72 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 40.15 | 1:27.11 | |||||
73 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 43.65 | 1:27.20 | |||||
74 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 39.00 | 1:27.68 | |||||
75 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 41.01 | 1:28.03 | |||||
76 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 40.45 | 1:28.10 | |||||
77 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.33 | 1:29.95 | |||||
78 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 41.69 | 1:31.13 | |||||
79 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 43.01 | 1:31.49 | |||||
80 | Nicolai Winther | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 42.05 | 1:31.69 | |||||
81 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 41.31 | 1:32.08 | |||||
82 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 42.37 | 1:32.91 | |||||
83 | Nikolaj Ljørring | 1995 | West Swim Esbjerg | 44.61 | 1:33.90 | |||||
84 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 44.56 | 1:34.47 | |||||
85 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 45.84 | 1:35.15 | |||||
86 | Anders Møller Nielsen | 1996 | Rønne Svømme Klub | 44.44 | 1:36.57 | |||||
87 | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 45.01 | 1:38.73 | |||||
88 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 46.99 | 1:39.09 | |||||
89 | Lukas Haxholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 46.22 | 1:39.59 | |||||
90 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 46.54 | 1:40.30 | |||||
91 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | STO 95 | 46.70 | 1:41.64 | |||||
92 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | West Swim Esbjerg | 45.44 | 1:42.31 | |||||
93 | Malthe Bøg | 1998 | STO 95 | 46.87 | 1:42.49 | |||||
94 | Nicklas Nonbo | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 50.04 | 1:49.61 | |||||
95 | Martin Lindblad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:01.80 | ||||||
96 | Mathias Nonbo | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 57.60 | 2:09.50 | |||||
- | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 |
15 - 16 år: Christian Brinsh Møller (1991) 57.24 2006-08-26 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 53.64 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.62 | 56.87 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.49 | 57.88 | |||||
3 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.33 | 58.47 | |||||
4 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.89 | 59.14 | |||||
5 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 28.16 | 59.45 | |||||
6 | Lars Wermuth | 1993 | STO 95 | 28.83 | 59.58 | |||||
7 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.85 | 59.77 | |||||
8 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 29.08 | 1:00.76 | |||||
9 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.74 | 1:00.96 | |||||
9 | Kasper Holm Morsø | 1993 | STO 95 | 28.71 | 1:00.96 | |||||
11 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.79 | 1:01.26 | |||||
12 | Nichlas Malling Pedersen | 1993 | STO 95 | 28.71 | 1:01.40 | |||||
13 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 29.41 | 1:01.51 | |||||
14 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 29.26 | 1:01.70 | |||||
15 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.74 | 1:02.06 | |||||
16 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 29.45 | 1:02.19 | |||||
17 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.94 | 1:02.35 | |||||
18 | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 30.52 | 1:03.00 | |||||
19 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 30.68 | 1:03.47 | |||||
20 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.56 | 1:03.67 | |||||
21 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 30.46 | 1:03.82 | |||||
22 | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 29.32 | 1:04.34 | |||||
23 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.48 | 1:05.06 | |||||
24 | Daniel Kloster | 1992 | Herning Svømmeklub | 32.20 | 1:06.53 | |||||
25 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 31.35 | 1:06.91 | |||||
26 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 32.05 | 1:07.10 | |||||
27 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.17 | 1:07.47 | |||||
28 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.76 | 1:07.78 | |||||
29 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.06 | 1:08.79 | |||||
30 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 34.14 | 1:10.04 | |||||
31 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 32.63 | 1:10.44 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 |
15 - 16 år: Christian Brinsh Møller (1991) 57.24 2006-08-26 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 53.64 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.93 | 55.32 | |||||
2 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 27.58 | 57.53 | |||||
3 | Casper Iversen | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 27.06 | 58.25 | |||||
4 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 27.85 | 58.28 | |||||
5 | Morten Køhler | 1991 | STO 95 | 28.02 | 58.49 | |||||
6 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 28.63 | 59.07 | |||||
7 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.50 | 59.66 | |||||
8 | Alexander Pazdecki | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 28.86 | 1:00.06 | |||||
9 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 29.15 | 1:01.28 | |||||
10 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 29.53 | 1:01.36 | |||||
11 | Søren Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 28.76 | 1:01.50 | |||||
12 | Emil Benjamin Hansen | 1990 | Næstved IF | 29.52 | 1:02.61 | |||||
13 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.74 | 1:04.29 | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 |
15 - 16 år: Christian Brinsh Møller (1991) 57.24 2006-08-26 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 53.64 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 26.04 | 54.35 | |||||
2 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | STO 95 | 27.25 | 56.09 | |||||
3 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.30 | 56.54 | |||||
4 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 27.33 | 57.44 | |||||
5 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 27.86 | 58.00 | |||||
6 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 27.92 | 59.37 | |||||
7 | Kaspar Pedersen | 1989 | Herning Svømmeklub | 26.12 | 1:12.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 |
15 - 16 år: Christian Brinsh Møller (1991) 57.24 2006-08-26 |
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 |
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 53.64 2007-08-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.38 | 54.10 | |||||
2 | Lars Arnbak | 1981 | Herning Svømmeklub | 26.74 | 54.73 | |||||
3 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 26.42 | 55.24 | |||||
4 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | STO 95 | 27.28 | 56.41 | |||||
5 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.66 | 56.43 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
6 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 27.16 | 56.71 | |||||
7 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 27.53 | 57.65 | |||||
8 | Kåre Axelsen | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 27.32 | 57.74 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 1:16.88 2007-08-25 |
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Anna Munk Andersen (1991) 1:10.70 2006-08-26 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:10.17 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 37.85 | 1:18.67 | |||||
2 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 41.28 | 1:23.16 | |||||
3 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 41.90 | 1:27.59 | |||||
4 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 41.28 | 1:27.73 | |||||
5 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 43.53 | 1:28.23 | |||||
6 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.38 | 1:28.77 | |||||
7 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 42.81 | 1:28.80 | |||||
8 | Stine Brask Jensen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.12 | 1:29.55 | |||||
9 | Antonia Dix-Lind | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.89 | 1:31.08 | |||||
10 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 46.29 | 1:31.97 | |||||
11 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 45.71 | 1:32.11 | |||||
12 | Simone Nicolajsen | 1996 | STO 95 | 44.72 | 1:32.35 | |||||
12 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 45.42 | 1:32.35 | |||||
14 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 1:33.04 | 1:33.04 | |||||
15 | Katja Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.11 | 1:34.10 | |||||
16 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 45.34 | 1:34.29 | |||||
17 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 46.88 | 1:34.45 | |||||
18 | Caroline Dalager | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.68 | 1:35.77 | |||||
19 | Camilla Boserup | 1997 | STO 95 | 46.37 | 1:36.56 | |||||
20 | Nanna Kristensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 45.82 | 1:37.17 | |||||
21 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 47.95 | 1:37.96 | |||||
22 | Line Helbo | 1996 | Odder IGF | 45.73 | 1:38.78 | |||||
23 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 47.72 | 1:38.81 | |||||
24 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 49.33 | 1:40.61 | |||||
25 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 48.47 | 1:42.73 | |||||
26 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 51.85 | 1:42.74 | |||||
27 | Sofie Burgaard | 1997 | STO 95 | 52.06 | 1:44.19 | |||||
28 | Camilla Clausen | 1997 | STO 95 | 47.28 | 1:46.25 | |||||
29 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 54.37 | 1:47.01 | |||||
30 | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | 53.27 | 1:49.48 | |||||
31 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 52.41 | 1:50.68 | |||||
32 | Louise Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 55.51 | 1:52.46 | |||||
33 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 56.68 | 1:53.96 | |||||
34 | Emilie Kallager | 1997 | STO 95 | 55.48 | 1:56.08 | |||||
35 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:01.65 | 2:07.43 | |||||
- | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | DSQ | svøm på maven før v. | |||||
- | Anna Wermuth | 1996 | STO 95 | DSQ | svøm på maven før v | |||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 1:16.88 2007-08-25 |
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Anna Munk Andersen (1991) 1:10.70 2006-08-26 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:10.17 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 36.32 | 1:14.42 | |||||
2 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 38.47 | 1:18.86 | |||||
3 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 38.38 | 1:19.36 | |||||
4 | Cecilie Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.91 | 1:19.45 | |||||
5 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 39.78 | 1:20.75 | |||||
6 | Hanne Welinder | 1995 | STO 95 | 38.84 | 1:21.37 | |||||
7 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 39.21 | 1:21.38 | |||||
8 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 38.86 | 1:21.74 | |||||
9 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 41.15 | 1:22.30 | |||||
10 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 39.08 | 1:22.58 | |||||
11 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.82 | 1:23.04 | |||||
12 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.77 | 1:23.60 | |||||
13 | Stine Kornbek | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.83 | 1:25.44 | |||||
14 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 42.40 | 1:26.42 | |||||
15 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 42.02 | 1:26.62 | |||||
16 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 42.87 | 1:27.11 | |||||
17 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 42.54 | 1:27.21 | |||||
18 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 43.57 | 1:27.42 | |||||
19 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 44.55 | 1:29.96 | |||||
20 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 44.91 | 1:30.17 | |||||
21 | Simone Schmidt | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.57 | 1:30.74 | |||||
22 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 44.39 | 1:31.03 | |||||
23 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.20 | 1:32.37 | |||||
24 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 43.76 | 1:32.70 | |||||
25 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 44.69 | 1:33.08 | |||||
26 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | Dragør Svømmeklub | 46.01 | 1:34.74 | |||||
27 | Louise Gren Erichsen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 45.35 | 1:35.75 | |||||
28 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 48.24 | 1:37.30 | |||||
29 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | STO 95 | 48.38 | 1:40.95 | |||||
30 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 49.67 | 1:42.52 | |||||
- | Emma Balch | 1995 | Dragør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malene Eskildsen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 1:16.88 2007-08-25 |
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Anna Munk Andersen (1991) 1:10.70 2006-08-26 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:10.17 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 33.81 | 1:08.87 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.37 | 1:15.45 | |||||
3 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 37.37 | 1:15.61 | |||||
4 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 38.03 | 1:17.25 | |||||
5 | Helene Nielsen | 1993 | STO 95 | 38.07 | 1:18.35 | |||||
6 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 38.45 | 1:18.41 | |||||
7 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.99 | 1:19.40 | |||||
8 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 39.83 | 1:20.95 | |||||
9 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.53 | 1:21.74 | |||||
10 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 41.56 | 1:24.39 | |||||
11 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 41.92 | 1:25.30 | |||||
12 | Anne Vester Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 41.89 | 1:27.63 | |||||
13 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 42.16 | 1:27.95 | |||||
14 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.20 | 1:28.31 | |||||
- | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 1:16.88 2007-08-25 |
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Anna Munk Andersen (1991) 1:10.70 2006-08-26 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:10.17 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Møller Pedersen | 1989 | STO 95 | 34.56 | 1:11.31 | |||||
2 | Erika Tuvike | 1991 | STO 95 | 36.26 | 1:12.77 | |||||
3 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 37.80 | 1:18.67 | |||||
4 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 38.19 | 1:18.91 | |||||
5 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 41.56 | 1:23.89 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 1:16.88 2007-08-25 |
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 |
15 - 16 år: Anna Munk Andersen (1991) 1:10.70 2006-08-26 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:10.17 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 32.61 | 1:06.62 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Line Møller Pedersen | 1989 | STO 95 | 34.39 | 1:09.97 | 17-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
3 | Erika Tuvike | 1991 | STO 95 | 34.83 | 1:11.06 | |||||
4 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.03 | 1:14.32 | |||||
5 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 37.52 | 1:16.47 | |||||
6 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 37.61 | 1:16.60 | |||||
7 | Helene Nielsen | 1993 | STO 95 | 37.85 | 1:17.33 | |||||
8 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.95 | 1:18.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 10:55 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Peter Clemmensen (1993) 1:19.11 2005-08-21 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år og ældre: Emil Dalgård (1986) 1:07.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Jensen | 1994 | Næstved IF | 38.31 | 1:21.76 | |||||
1 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 38.96 | 1:21.76 | |||||
3 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 39.63 | 1:22.17 | |||||
4 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 40.47 | 1:25.11 | |||||
5 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 41.79 | 1:26.77 | |||||
6 | Steffen Basse | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.56 | 1:28.32 | |||||
7 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 42.37 | 1:28.54 | |||||
8 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 41.44 | 1:28.65 | |||||
9 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 43.15 | 1:31.60 | |||||
10 | Erik Posselt Gunnersen | 1994 | STO 95 | 44.47 | 1:32.38 | |||||
11 | Emil Ruben Kjær | 1994 | West Swim Esbjerg | 42.98 | 1:33.40 | |||||
12 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 44.25 | 1:33.65 | |||||
13 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 44.34 | 1:34.31 | |||||
14 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 44.03 | 1:34.35 | |||||
15 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 43.68 | 1:35.58 | |||||
16 | Kim Ammitzbøll Nielsen | 1994 | Dragør Svømmeklub | 46.72 | 1:36.27 | |||||
17 | Alexander Rahbek | 1994 | Dragør Svømmeklub | 46.40 | 1:36.41 | |||||
18 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 44.63 | 1:36.78 | |||||
19 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 46.20 | 1:36.89 | |||||
20 | Jess Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.16 | 1:37.23 | |||||
21 | Mark Nielsen | 1995 | STO 95 | 47.13 | 1:37.81 | |||||
22 | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 46.03 | 1:38.41 | |||||
23 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 44.34 | 1:38.91 | |||||
24 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 46.30 | 1:39.43 | |||||
25 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | West Swim Esbjerg | 47.82 | 1:39.60 | |||||
26 | Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | STO 95 | 48.12 | 1:40.26 | |||||
27 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 47.12 | 1:40.53 | |||||
28 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 50.35 | 1:42.82 | |||||
29 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 48.18 | 1:43.51 | |||||
30 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 49.79 | 1:43.63 | |||||
31 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 47.75 | 1:43.82 | |||||
32 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 48.02 | 1:43.90 | |||||
33 | Christian Cassard | 1995 | West Swim Esbjerg | 49.35 | 1:44.37 | |||||
34 | Asger Skafte | 1996 | STO 95 | 50.14 | 1:45.14 | |||||
35 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 48.15 | 1:45.29 | |||||
36 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 52.90 | 1:47.69 | |||||
37 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 53.06 | 1:47.73 | |||||
38 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 50.59 | 1:48.29 | |||||
39 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 50.50 | 1:48.63 | |||||
40 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 49.77 | 1:48.83 | |||||
41 | Anders Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | 52.95 | 1:49.45 | |||||
42 | Anders Yttesen | 1996 | Dragør Svømmeklub | 52.77 | 1:49.96 | |||||
43 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 51.42 | 1:50.69 | |||||
44 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 53.05 | 1:52.66 | |||||
45 | Nikolaj Ljørring | 1995 | West Swim Esbjerg | 53.78 | 1:52.79 | |||||
46 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 53.60 | 1:52.84 | |||||
47 | Daniel Jørgensen | 1995 | STO 95 | 54.32 | 1:53.97 | |||||
48 | Lukas Haxholm | 1997 | Ikast Svømmeklub | 1:56.25 | ||||||
49 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 54.96 | 1:56.46 | |||||
50 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 1:59.20 | ||||||
51 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 1:59.59 | ||||||
52 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 56.26 | 1:59.69 | |||||
53 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 2:00.35 | ||||||
54 | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 58.15 | 2:01.76 | |||||
55 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 2:04.21 | ||||||
56 | Nicolai Winther | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 59.11 | 2:05.54 | |||||
57 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 59.54 | 2:06.31 | |||||
58 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | West Swim Esbjerg | 59.98 | 2:09.58 | |||||
59 | Marc Salomonsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 2:11.33 | ||||||
60 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 1:02.93 | 2:12.60 | |||||
61 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 1:05.57 | 2:15.57 | |||||
62 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 1:05.64 | 2:17.14 | |||||
63 | Jacob Hougård Nielsen | 1998 | STO 95 | 2:22.94 | ||||||
64 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 1:07.49 | 2:24.79 | |||||
- | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | Flere tag u.v v/st | |||||
- | Malthe Bøg | 1998 | STO 95 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Peter Clemmensen (1993) 1:19.11 2005-08-21 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år og ældre: Emil Dalgård (1986) 1:07.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 34.10 | 1:12.63 | |||||
2 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.62 | 1:15.72 | |||||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 37.99 | 1:20.54 | |||||
4 | Nichlas Malling Pedersen | 1993 | STO 95 | 37.48 | 1:21.17 | |||||
5 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 38.88 | 1:22.11 | |||||
6 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.20 | 1:25.16 | |||||
7 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 40.90 | 1:26.46 | |||||
8 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 41.10 | 1:27.61 | |||||
9 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.68 | 1:30.99 | |||||
10 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 45.01 | 1:33.24 | |||||
11 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 44.68 | 1:35.42 | |||||
12 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 46.57 | 1:35.66 | |||||
13 | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | 47.54 | 1:39.87 | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Peter Clemmensen (1993) 1:19.11 2005-08-21 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år og ældre: Emil Dalgård (1986) 1:07.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 34.07 | 1:13.35 | |||||
2 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.41 | 1:14.53 | |||||
3 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 38.65 | 1:22.94 | |||||
4 | Søren Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 41.19 | 1:29.98 | |||||
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Peter Clemmensen (1993) 1:19.11 2005-08-21 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år og ældre: Emil Dalgård (1986) 1:07.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.80 | 1:08.62 | |||||
2 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 34.13 | 1:12.71 | |||||
3 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 34.44 | 1:14.80 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Peter Clemmensen (1993) 1:19.11 2005-08-21 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 1:10.97 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 1:05.19 2006-08-26 |
19 år og ældre: Emil Dalgård (1986) 1:07.34 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.10 | 1:03.70 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.06 | 1:08.74 | |||||
3 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 33.38 | 1:10.43 | |||||
4 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 34.48 | 1:12.75 | |||||
5 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 34.34 | 1:12.78 | |||||
6 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 34.92 | 1:14.53 | |||||
7 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.62 | 1:15.37 | |||||
8 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 36.14 | 1:17.94 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13 - 14 år: Pernille Baltzer (1991) 1:13.55 2005-08-21 |
15 - 16 år: Emilie Neumann (1990) 1:08.00 2005-08-21 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 37.12 | 1:22.63 | |||||
2 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.26 | 1:23.09 | |||||
3 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 42.33 | 1:30.73 | |||||
4 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 42.45 | 1:32.09 | |||||
5 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 43.08 | 1:33.51 | |||||
6 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 44.26 | 1:36.63 | |||||
7 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 44.41 | 1:40.32 | |||||
8 | Caroline Dalager | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.79 | 1:42.69 | |||||
9 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 44.60 | 1:43.03 | |||||
10 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 50.55 | 1:49.21 | |||||
11 | Camilla Boserup | 1997 | STO 95 | 49.17 | 1:51.50 | |||||
- | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | Arme fremf. u.v.v/90 | |||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13 - 14 år: Pernille Baltzer (1991) 1:13.55 2005-08-21 |
15 - 16 år: Emilie Neumann (1990) 1:08.00 2005-08-21 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.87 | 1:11.78 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.73 | 1:13.02 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
3 | Cecilie Villadsen | 1995 | STO 95 | 35.54 | 1:16.73 | |||||
4 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.91 | 1:17.10 | |||||
5 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.08 | 1:18.66 | |||||
6 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.82 | 1:19.43 | |||||
7 | Cecilie Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.10 | 1:21.67 | |||||
8 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | STO 95 | 37.28 | 1:21.93 | |||||
9 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 37.43 | 1:22.47 | |||||
10 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 40.16 | 1:23.67 | |||||
11 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 38.65 | 1:24.20 | |||||
12 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 38.61 | 1:24.46 | |||||
13 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 39.03 | 1:24.47 | |||||
14 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.33 | 1:24.49 | |||||
15 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 38.85 | 1:25.54 | |||||
16 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.05 | 1:26.52 | |||||
17 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 41.39 | 1:28.58 | |||||
18 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 40.69 | 1:29.37 | |||||
19 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.97 | 1:30.46 | |||||
20 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | STO 95 | 43.04 | 1:36.37 | |||||
21 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 44.39 | 1:36.57 | |||||
22 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 45.31 | 1:36.99 | |||||
23 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 45.61 | 1:38.80 | |||||
24 | Line Fritsdal Refer | 1995 | STO 95 | 43.08 | 1:39.04 | |||||
25 | Rikke Karlsmark | 1995 | Dragør Svømmeklub | 46.05 | 1:40.92 | |||||
- | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13 - 14 år: Pernille Baltzer (1991) 1:13.55 2005-08-21 |
15 - 16 år: Emilie Neumann (1990) 1:08.00 2005-08-21 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.88 | 1:08.22 | |||||
2 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 33.23 | 1:10.78 | |||||
3 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 33.99 | 1:13.65 | |||||
4 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 34.73 | 1:14.39 | |||||
5 | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 35.34 | 1:19.92 | |||||
6 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.05 | 1:26.21 | |||||
7 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 40.86 | 1:28.56 | |||||
8 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.07 | 1:29.14 | |||||
9 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 39.52 | 1:29.33 | |||||
10 | Lea Condrup Lorentsen | 1993 | Dragør Svømmeklub | 42.23 | 1:35.27 | |||||
- | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13 - 14 år: Pernille Baltzer (1991) 1:13.55 2005-08-21 |
15 - 16 år: Emilie Neumann (1990) 1:08.00 2005-08-21 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Hougård | 1991 | STO 95 | 31.81 | 1:08.51 | |||||
2 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.79 | 1:12.15 | |||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 32.35 | 1:13.34 | |||||
4 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.42 | 1:14.21 | |||||
5 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 35.42 | 1:17.05 | |||||
6 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 36.05 | 1:20.84 | |||||
7 | Mathilde Egelund | 1991 | STO 95 | 38.15 | 1:21.75 | |||||
8 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 38.45 | 1:22.91 | |||||
9 | Louise Christensen | 1991 | Næstved IF | 36.74 | 1:25.40 | |||||
10 | Astrid Rohde | 1991 | Herning Svømmeklub | 39.94 | 1:28.86 | |||||
- | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:32 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler |
12 år og yngre: Caroline Eskildsen (1995) 1:14.29 2007-08-25 |
13 - 14 år: Pernille Baltzer (1991) 1:13.55 2005-08-21 |
15 - 16 år: Emilie Neumann (1990) 1:08.00 2005-08-21 |
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 1:04.62 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 30.76 | 1:04.81 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Julie Hougård | 1991 | STO 95 | 31.30 | 1:05.26 | |||||
3 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.97 | 1:10.83 | |||||
4 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 33.64 | 1:10.84 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||||
5 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.34 | 1:12.99 | |||||
6 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 34.67 | 1:13.58 | |||||
7 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 34.68 | 1:14.98 | |||||
8 | Cecilie Villadsen | 1995 | STO 95 | 34.98 | 1:15.87 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
14 år og yngre: Daniel Skaaning (1993) 5:05.60 2007-08-25 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 4:48.70 2006-08-26 |
17 - 18 år: Tobias Urban Hansen (1987) 4:56.24 2005-08-21 |
19 år og ældre: Tobias Urban Hansen (1987) 4:55.09 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 1:16.97 | 2:43.84 | 4:20.61 | 5:30.91 | |||
2 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:16.55 | 2:44.00 | 4:20.13 | 5:33.24 | |||
3 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.63 | 2:45.80 | 4:22.12 | 5:38.21 | |||
4 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:32.11 | 2:57.46 | 4:35.16 | 5:46.02 | |||
5 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.17 | 2:50.70 | 4:31.99 | 5:47.53 | |||
6 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:25.40 | 2:50.48 | 4:34.34 | 5:49.27 | |||
7 | Erik Posselt Gunnersen | 1994 | STO 95 | 1:20.97 | 2:56.93 | 4:38.73 | 5:53.93 | |||
8 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:21.16 | 2:52.10 | 4:38.28 | 5:57.44 | |||
9 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:33.77 | 3:09.56 | 4:42.44 | 6:03.17 | |||
10 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 1:24.62 | 2:55.37 | 4:44.06 | 6:07.46 | |||
11 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:32.34 | 3:10.87 | 4:59.79 | 6:17.52 | |||
12 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:38.62 | 3:22.25 | 5:07.87 | 6:34.40 | |||
13 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:45.86 | 3:21.73 | 5:16.11 | 6:38.30 | |||
14 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:41.16 | 3:23.21 | 5:12.06 | 6:39.02 | |||
15 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 1:42.42 | 3:17.33 | 5:16.83 | 6:42.30 | |||
16 | Frederik Bach Larsen | 1995 | Struer Svømmeklub | 1:39.13 | 3:34.65 | 5:27.73 | 6:58.51 | |||
17 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:44.89 | 3:26.38 | 5:19.80 | 6:59.48 | |||
18 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:54.21 | 3:39.86 | 5:52.89 | 7:30.88 | |||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
14 år og yngre: Daniel Skaaning (1993) 5:05.60 2007-08-25 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 4:48.70 2006-08-26 |
17 - 18 år: Tobias Urban Hansen (1987) 4:56.24 2005-08-21 |
19 år og ældre: Tobias Urban Hansen (1987) 4:55.09 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.90 | 2:22.04 | 3:53.02 | 4:58.85 | |||
2 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.61 | 2:33.31 | 4:01.37 | 5:13.10 | |||
3 | Lars Wermuth | 1993 | STO 95 | 1:10.90 | 2:33.35 | 4:07.51 | 5:13.28 | |||
4 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.06 | 2:44.15 | 4:25.26 | 5:41.13 | |||
5 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 1:13.44 | 2:46.23 | 4:28.60 | 5:45.62 | |||
6 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.64 | 2:46.71 | 4:38.00 | 5:53.91 | |||
7 | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:27.68 | 3:00.23 | 4:47.65 | 6:01.50 | |||
8 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 1:26.23 | 3:01.84 | 4:44.96 | 6:02.33 | |||
- | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
14 år og yngre: Daniel Skaaning (1993) 5:05.60 2007-08-25 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 4:48.70 2006-08-26 |
17 - 18 år: Tobias Urban Hansen (1987) 4:56.24 2005-08-21 |
19 år og ældre: Tobias Urban Hansen (1987) 4:55.09 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.89 | 2:27.32 | 3:48.56 | 4:55.90 | 17-18 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.75 | 2:24.80 | 3:51.14 | 4:57.92 | |||
3 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:05.92 | 2:28.02 | 3:54.78 | 5:05.69 | |||
4 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.17 | 2:29.14 | 3:57.46 | 5:06.97 | |||
5 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 1:12.84 | 2:35.65 | 4:01.54 | 5:12.91 | |||
6 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | West Swim Esbjerg | 1:07.41 | 2:34.55 | 4:03.80 | 5:15.71 | |||
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre |
14 år og yngre: Daniel Skaaning (1993) 5:05.60 2007-08-25 |
15 - 16 år: Daniel Svendsen (1990) 4:48.70 2006-08-26 |
17 - 18 år: Tobias Urban Hansen (1987) 4:56.24 2005-08-21 |
19 år og ældre: Tobias Urban Hansen (1987) 4:55.09 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 1:00.17 | 2:11.24 | 3:27.73 | 4:34.76 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Nicklas Luplau | 1989 | West Swim Esbjerg | 1:07.43 | 2:25.33 | 3:54.31 | 4:58.59 | |||
3 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 1:17.86 | 2:45.95 | 4:15.92 | 5:28.31 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 4:59.43 2007-08-25 |
13 - 14 år: Anne Trindkær Nissen (1991) 4:55.38 2005-08-21 |
15 - 16 år: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 4:39.22 2005-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 1:17.25 | 2:43.15 | 4:09.52 | 5:34.69 | |||
2 | Diana Madsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:17.77 | 2:44.49 | 4:15.01 | 5:41.46 | |||
3 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 1:23.14 | 2:55.15 | 4:28.49 | 5:58.13 | |||
4 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 1:23.38 | 2:54.51 | 4:27.04 | 5:58.51 | |||
5 | Nanna Kristensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:24.88 | 2:58.38 | 4:34.46 | 6:05.68 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 4:59.43 2007-08-25 |
13 - 14 år: Anne Trindkær Nissen (1991) 4:55.38 2005-08-21 |
15 - 16 år: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 4:39.22 2005-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.59 | 2:22.00 | 3:34.36 | 4:44.63 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | 1:07.26 | 2:20.68 | 3:33.89 | 4:45.22 | |||
3 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.02 | 2:22.23 | 3:36.55 | 4:50.44 | |||
4 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 1:13.02 | 2:28.16 | 3:42.92 | 4:55.87 | |||
5 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 1:11.09 | 2:28.01 | 3:44.12 | 4:57.55 | |||
6 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 1:13.52 | 2:33.95 | 3:53.49 | 5:13.03 | |||
7 | Denise Nartey | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.02 | 2:34.44 | 3:55.23 | 5:15.17 | |||
8 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 1:16.49 | 2:38.58 | 4:02.25 | 5:21.56 | |||
9 | Hanne Welinder | 1995 | STO 95 | 1:16.21 | 2:39.36 | 4:02.46 | 5:21.67 | |||
10 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 1:18.43 | 2:43.69 | 4:09.73 | 5:31.88 | |||
11 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.19 | 2:44.89 | 4:10.78 | 5:32.60 | |||
12 | Ditte Elsner Kristensen | 1995 | STO 95 | 1:16.44 | 2:42.95 | 4:09.88 | 5:32.79 | |||
13 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 1:19.29 | 2:46.15 | 4:14.25 | 5:38.84 | |||
14 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.80 | 2:51.14 | 4:18.14 | 5:42.34 | |||
15 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:23.76 | 2:51.20 | 4:19.00 | 5:43.35 | |||
16 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 1:25.26 | 2:57.51 | 4:31.96 | 6:04.45 | |||
17 | Line Jørgensen | 1995 | STO 95 | 1:26.06 | 3:01.18 | 4:38.01 | 6:10.75 | |||
18 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 1:29.17 | 3:08.66 | 4:48.76 | 6:23.17 | |||
- | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Løb 21, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 4:59.43 2007-08-25 |
13 - 14 år: Anne Trindkær Nissen (1991) 4:55.38 2005-08-21 |
15 - 16 år: Katrine Hammer (1991) 4:38.25 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 4:39.22 2005-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.84 | 2:29.23 | 3:45.13 | 4:59.07 | |||
2 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 1:12.85 | 2:30.13 | 3:46.98 | 5:03.25 | |||
3 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 1:15.70 | 2:34.13 | 3:51.74 | 5:07.86 | |||
4 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:12.64 | 2:33.80 | 3:55.82 | 5:16.97 | |||
5 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:18.56 | 2:41.52 | 4:04.00 | 5:25.53 | |||
6 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.04 | 2:44.20 | 4:09.97 | 5:32.77 | |||
7 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 1:18.35 | 2:47.53 | 4:20.60 | 5:52.18 | |||
- | Katrine Yde Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Signe Tolstrup (1995) 3:01.12 2007-08-25 |
13 - 14 år: Pernille Kristensen (1993) 2:56.02 2007-08-25 |
15 - 16 år: Nanna Lunding (1991) 2:50.19 2007-08-25 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 2:56.06 2005-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.92 | 1:33.71 | 2:24.84 | 3:14.98 | |||
2 | Simone Nicolajsen | 1996 | STO 95 | 45.69 | 1:37.14 | 2:29.12 | 3:21.76 | |||
3 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 46.74 | 1:40.11 | 2:33.97 | 3:23.22 | |||
4 | Antonia Dix-Lind | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.14 | 1:40.38 | 2:34.20 | 3:25.45 | |||
5 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 47.23 | 1:40.08 | 2:34.45 | 3:27.82 | |||
6 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 47.88 | 1:40.92 | 2:34.94 | 3:28.01 | |||
7 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 47.34 | 1:41.59 | 2:37.09 | 3:30.24 | |||
8 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 50.15 | 1:45.31 | 2:40.90 | 3:32.92 | |||
9 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 49.33 | 1:43.93 | 2:40.12 | 3:33.27 | |||
10 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 49.47 | 1:44.50 | 2:39.99 | 3:33.94 | |||
11 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 49.65 | 1:45.65 | 2:41.85 | 3:35.06 | |||
12 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 50.47 | 1:45.64 | 2:42.69 | 3:37.08 | |||
13 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 50.49 | 1:47.84 | 2:43.73 | 3:39.26 | |||
14 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 51.53 | 1:48.50 | 2:44.94 | 3:39.64 | |||
15 | Carina Hansen | 1997 | West Swim Esbjerg | 50.41 | 1:48.17 | 2:45.48 | 3:39.78 | |||
16 | Katja Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.37 | 1:46.98 | 2:44.92 | 3:41.98 | |||
17 | Simone Henriksen | 1996 | STO 95 | 52.64 | 1:50.28 | 2:47.90 | 3:45.66 | |||
18 | Sascha Hartwig | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.07 | 1:50.99 | 2:50.49 | 3:45.99 | |||
19 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 51.41 | 1:54.10 | 2:53.10 | 3:47.69 | |||
20 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 54.13 | 1:53.02 | 2:54.48 | 3:51.90 | |||
21 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 54.66 | 1:52.89 | 2:53.65 | 3:52.33 | |||
22 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 52.75 | 1:53.43 | 2:54.50 | 3:53.68 | |||
23 | Anne Ølund | 1996 | Odder IGF | 55.05 | 1:56.85 | 2:58.59 | 3:58.66 | |||
24 | Sofie Burgaard | 1997 | STO 95 | 57.46 | 1:59.28 | 3:01.60 | 4:00.88 | |||
25 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 54.60 | 1:56.91 | 3:01.88 | 4:08.49 | |||
26 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | Ikast Svømmeklub | 56.49 | 2:03.31 | 3:13.70 | 4:24.75 | |||
27 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:00.78 | 2:10.08 | 3:21.76 | 4:29.32 | |||
28 | Lisa Brayd | 1997 | Ikast Svømmeklub | 1:04.58 | 2:20.16 | 3:36.25 | 4:54.39 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Signe Tolstrup (1995) 3:01.12 2007-08-25 |
13 - 14 år: Pernille Kristensen (1993) 2:56.02 2007-08-25 |
15 - 16 år: Nanna Lunding (1991) 2:50.19 2007-08-25 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 2:56.06 2005-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 38.96 | 1:22.95 | 2:07.77 | 2:51.05 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.73 | 1:24.43 | 2:07.86 | 2:51.11 | |||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.52 | 1:24.42 | 2:09.40 | 2:54.13 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
4 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 43.30 | 1:31.46 | 2:19.78 | 3:08.13 | |||
5 | Mie Kjøller Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 44.19 | 1:32.55 | 2:22.22 | 3:09.97 | |||
6 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 46.07 | 1:36.08 | 2:27.25 | 3:15.76 | |||
7 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 45.38 | 1:36.10 | 2:26.68 | 3:16.53 | |||
8 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 46.76 | 1:37.01 | 2:29.09 | 3:19.38 | |||
9 | Hanne Welinder | 1995 | STO 95 | 46.33 | 1:37.17 | 2:29.52 | 3:19.56 | |||
10 | Karina M Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.66 | 1:36.72 | 2:29.72 | 3:21.93 | |||
11 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 47.26 | 1:40.37 | 2:33.31 | 3:22.92 | |||
12 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 47.47 | 1:41.24 | 2:36.65 | 3:28.37 | |||
13 | Simone Schmidt | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.81 | 1:42.34 | 2:37.09 | 3:30.58 | |||
14 | Sille Thode | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.56 | 1:44.49 | 2:40.19 | 3:34.17 | |||
15 | Kimia Ghias Haddadan | 1995 | Dragør Svømmeklub | 50.27 | 1:46.59 | 2:45.42 | 3:42.03 | |||
16 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 51.20 | 1:49.13 | 2:46.74 | 3:44.77 | |||
17 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 54.43 | 1:52.32 | 2:51.82 | 3:48.50 | |||
18 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 54.14 | 2:01.71 | 3:09.76 | 4:20.87 | |||
- | Louise Andreasen | 1995 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Cecilie Ebbesen | 1995 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Klitgaard | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Signe Tolstrup (1995) 3:01.12 2007-08-25 |
13 - 14 år: Pernille Kristensen (1993) 2:56.02 2007-08-25 |
15 - 16 år: Nanna Lunding (1991) 2:50.19 2007-08-25 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 2:56.06 2005-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 38.79 | 1:23.18 | 2:07.94 | 2:52.07 | |||
2 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 40.11 | 1:24.81 | 2:10.23 | 2:55.34 | |||
3 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 40.43 | 1:27.08 | 2:14.30 | 3:02.48 | |||
4 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 42.75 | 1:30.25 | 2:17.27 | 3:04.99 | |||
5 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 44.73 | 1:35.65 | 2:26.96 | 3:17.76 | |||
6 | Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 47.53 | 1:40.95 | 2:34.76 | 3:28.07 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Signe Tolstrup (1995) 3:01.12 2007-08-25 |
13 - 14 år: Pernille Kristensen (1993) 2:56.02 2007-08-25 |
15 - 16 år: Nanna Lunding (1991) 2:50.19 2007-08-25 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 2:56.06 2005-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 43.63 | 1:32.91 | 2:22.78 | 3:13.05 | |||
2 | Anette Schütt | 1989 | Bov IF | 43.96 | 1:33.77 | 2:25.24 | 3:16.59 | |||
- | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 22, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: Signe Tolstrup (1995) 3:01.12 2007-08-25 |
13 - 14 år: Pernille Kristensen (1993) 2:56.02 2007-08-25 |
15 - 16 år: Nanna Lunding (1991) 2:50.19 2007-08-25 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 2:56.06 2005-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.30 | 1:23.10 | 2:06.37 | 2:49.14 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 39.21 | 1:23.57 | 2:08.77 | 2:52.18 | |||
3 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 39.21 | 1:22.29 | 2:07.47 | 2:52.20 | |||
4 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 39.72 | 1:23.82 | 2:09.33 | 2:53.66 | |||
5 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 41.09 | 1:26.75 | 2:12.21 | 2:56.86 | |||
6 | Julie Brøggler | 1993 | Næstved IF | 40.54 | 1:26.77 | 2:15.08 | 3:04.70 | |||
7 | Tasha Mac Brayd | 1993 | Herning Svømmeklub | 41.18 | 1:28.95 | 2:16.62 | 3:04.80 | |||
8 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 43.83 | 1:32.22 | 2:21.38 | 3:10.11 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Daniel Skaaning (1993) 2:26.76 2006-08-26 |
15 - 16 år: Jens Glent Abildgaard (1991) 2:22.54 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
19 år og ældre: Tobias Urban Hansen (1987) 2:12.71 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 36.01 | 1:14.58 | 1:53.86 | 2:31.12 | |||
2 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 36.51 | 1:15.73 | 1:54.94 | 2:33.69 | |||
3 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 37.44 | 1:17.31 | 1:57.17 | 2:34.75 | |||
4 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 38.68 | 1:19.24 | 2:01.17 | 2:41.53 | |||
5 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 39.57 | 1:21.84 | 2:03.00 | 2:41.63 | |||
6 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.70 | 1:20.02 | 2:01.57 | 2:42.61 | |||
7 | Nicklas B. Nielsen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 38.26 | 1:19.54 | 2:01.31 | 2:43.17 | |||
8 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 39.80 | 1:22.40 | 2:05.58 | 2:44.75 | |||
9 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 40.02 | 1:22.35 | 2:05.03 | 2:45.51 | |||
10 | Emil Ruben Kjær | 1994 | West Swim Esbjerg | 38.95 | 1:23.96 | 2:09.39 | 2:49.39 | |||
11 | Steffen Basse | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.48 | 1:22.81 | 2:06.97 | 2:49.50 | |||
12 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 40.99 | 1:24.25 | 2:08.33 | 2:52.20 | |||
13 | Eik Skafte | 1998 | STO 95 | 42.28 | 1:26.02 | 2:10.33 | 2:53.30 | |||
14 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 40.36 | 1:25.14 | 2:10.35 | 2:53.49 | |||
15 | Patrick Rohde | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 40.86 | 1:24.55 | 2:09.63 | 2:53.65 | |||
16 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.02 | 1:26.49 | 2:12.73 | 2:56.98 | |||
17 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | West Swim Esbjerg | 42.59 | 1:27.53 | 2:13.51 | 2:56.99 | |||
18 | Jonas Poulsen | 1994 | Herning Svømmeklub | 42.32 | 1:27.69 | 2:14.83 | 2:58.62 | |||
19 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 42.25 | 1:28.33 | 2:16.13 | 2:59.70 | |||
20 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 43.37 | 1:30.34 | 2:18.56 | 3:04.29 | |||
21 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 44.80 | 1:31.37 | 2:19.00 | 3:04.33 | |||
22 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 43.59 | 1:31.27 | 2:18.24 | 3:04.45 | |||
23 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 44.05 | 1:30.95 | 2:18.99 | 3:04.66 | |||
23 | Rasmus Nørgaard | 1995 | Odder IGF | 42.31 | 1:28.85 | 2:17.20 | 3:04.66 | |||
25 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 43.75 | 1:31.76 | 2:21.00 | 3:05.56 | |||
26 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 45.87 | 1:32.54 | 2:21.46 | 3:07.42 | |||
27 | Joakim Hansen | 1995 | STO 95 | 45.42 | 1:33.28 | 2:22.79 | 3:09.18 | |||
28 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 44.83 | 1:34.18 | 2:23.76 | 3:09.75 | |||
29 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 45.01 | 1:33.92 | 2:23.70 | 3:11.00 | |||
30 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 46.51 | 1:36.22 | 2:25.31 | 3:12.18 | |||
31 | Mikkel R. Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 44.21 | 1:35.14 | 2:25.12 | 3:14.01 | |||
32 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | Struer Svømmeklub | 44.03 | 1:34.23 | 2:26.66 | 3:14.07 | |||
33 | Alexander Frederiksen | 1994 | Herning Svømmeklub | 3:15.29 | ||||||
34 | Emil S. Christoffersen | 1996 | Næstved IF | 46.44 | 1:36.74 | 2:28.46 | 3:16.45 | |||
35 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 46.00 | 1:37.03 | 2:27.81 | 3:16.51 | |||
36 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 46.12 | 1:36.17 | 2:28.52 | 3:18.68 | |||
37 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 47.43 | 1:39.14 | 2:29.59 | 3:19.52 | |||
38 | Jonatan Balladone | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 46.37 | 1:38.14 | 2:31.02 | 3:21.76 | |||
39 | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 49.16 | 1:40.12 | 2:33.66 | 3:22.40 | |||
40 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 48.60 | 2:34.16 | 3:25.29 | ||||
41 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 48.44 | 1:41.88 | 2:35.22 | 3:26.34 | |||
42 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 50.30 | 1:45.11 | 2:39.40 | 3:30.04 | |||
43 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 51.03 | 1:48.46 | 2:44.56 | 3:37.35 | |||
44 | Tobias Skov | 1995 | Herning Svømmeklub | 51.59 | 1:47.34 | 2:43.03 | 3:38.95 | |||
45 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 53.19 | 1:50.90 | 2:48.65 | 3:39.89 | |||
46 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 52.29 | 1:49.24 | 2:45.92 | 3:40.11 | |||
47 | Anton Jørgensen | 1996 | STO 95 | 52.75 | 1:50.98 | 2:49.25 | 3:46.09 | |||
48 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 53.01 | 1:54.57 | 2:52.56 | 3:50.07 | |||
49 | Anders Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | 54.19 | 1:54.85 | 2:54.60 | 3:51.10 | |||
- | Lasse Bang Krogh | 1995 | Herning Svømmeklub | 40.45 | 1:25.43 | 2:11.68 | 2:55.06 | EXTRA | ||
- | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jannick Maesen | 1995 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | svøm på mave v/100m | |||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Daniel Skaaning (1993) 2:26.76 2006-08-26 |
15 - 16 år: Jens Glent Abildgaard (1991) 2:22.54 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
19 år og ældre: Tobias Urban Hansen (1987) 2:12.71 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.74 | 1:10.78 | 1:46.86 | 2:22.82 | |||
2 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.86 | 1:13.14 | 1:51.86 | 2:28.93 | |||
3 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 36.29 | 1:13.85 | 1:52.72 | 2:29.27 | |||
4 | Lars Wermuth | 1993 | STO 95 | 35.30 | 1:13.60 | 1:52.33 | 2:30.00 | |||
5 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.68 | 1:14.83 | 1:54.77 | 2:34.77 | |||
6 | Kasper Holm Morsø | 1993 | STO 95 | 35.85 | 1:15.86 | 1:57.14 | 2:37.65 | |||
7 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.04 | 1:16.60 | 1:58.95 | 2:39.29 | |||
8 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.31 | 1:17.77 | 2:00.70 | 2:40.40 | |||
9 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 39.50 | 1:21.07 | 2:02.82 | 2:42.52 | |||
10 | Daniel Kloster | 1992 | Herning Svømmeklub | 38.81 | 1:20.21 | 2:02.41 | 2:43.22 | |||
11 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 39.13 | 1:20.41 | 2:02.86 | 2:43.98 | |||
12 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 38.47 | 1:20.60 | 2:03.84 | 2:45.56 | |||
13 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 40.54 | 1:22.88 | 2:05.21 | 2:46.88 | |||
14 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 41.49 | 1:25.43 | 2:09.20 | 2:53.03 | |||
15 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 42.04 | 1:27.25 | 2:13.95 | 2:58.47 | |||
16 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 39.84 | 1:26.88 | 2:14.19 | 2:59.84 | |||
17 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 42.02 | 1:28.51 | 2:16.19 | 3:02.16 | |||
18 | Kim Dirk Kürten | 1993 | STO 95 | 40.26 | 1:27.78 | 2:18.35 | 3:07.32 | |||
- | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Daniel Skaaning (1993) 2:26.76 2006-08-26 |
15 - 16 år: Jens Glent Abildgaard (1991) 2:22.54 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
19 år og ældre: Tobias Urban Hansen (1987) 2:12.71 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 33.42 | 1:08.37 | 1:44.48 | 2:20.49 | |||
2 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.09 | 1:09.81 | 1:46.99 | 2:22.13 | |||
3 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.77 | 1:11.88 | 1:49.08 | 2:25.92 | |||
4 | Morten Køhler | 1991 | STO 95 | 36.08 | 1:15.57 | 1:56.11 | 2:32.60 | |||
5 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 36.77 | 1:16.59 | 1:57.43 | 2:37.11 | |||
6 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 39.15 | 1:19.33 | 2:00.30 | 2:39.38 | |||
7 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 39.98 | 1:21.50 | 2:05.66 | 2:51.63 | |||
- | Martin T. Nielsen | 1990 | STO 95 | DSQ | Svøm på mave v/50 m | |||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Daniel Skaaning (1993) 2:26.76 2006-08-26 |
15 - 16 år: Jens Glent Abildgaard (1991) 2:22.54 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
19 år og ældre: Tobias Urban Hansen (1987) 2:12.71 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.87 | 1:07.63 | 1:43.65 | 2:19.95 | |||
2 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 33.88 | 1:09.80 | 1:45.47 | 2:21.44 | |||
3 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | STO 95 | 33.84 | 1:11.78 | 1:49.19 | 2:25.88 | |||
4 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 34.93 | 1:13.18 | 1:51.67 | 2:28.05 | |||
5 | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | 38.76 | 1:20.68 | 2:03.03 | 2:44.91 | |||
6 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 38.84 | 1:21.45 | 2:05.08 | 2:50.98 | |||
- | Martin Duedahl | 1985 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:51 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 23, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Daniel Skaaning (1993) 2:26.76 2006-08-26 |
15 - 16 år: Jens Glent Abildgaard (1991) 2:22.54 2006-08-26 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:12.87 2006-08-26 |
19 år og ældre: Tobias Urban Hansen (1987) 2:12.71 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Chris Christensen | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.37 | 1:02.86 | 1:36.20 | 2:09.05 | 19-999 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Tobias Urban Hansen | 1987 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.91 | 1:05.75 | 1:41.82 | 2:16.91 | |||
3 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.03 | 1:07.89 | 1:43.77 | 2:18.09 | |||
4 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 33.74 | 1:09.23 | 1:44.73 | 2:18.44 | |||
5 | Daniel Svendsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.45 | 1:10.87 | 1:47.27 | 2:23.27 | |||
6 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.24 | 1:11.95 | 1:51.26 | 2:27.30 | |||
7 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 34.64 | 1:11.69 | 1:50.78 | 2:27.84 | |||
8 | Lars Wermuth | 1993 | STO 95 | 34.91 | 1:12.75 | 1:50.64 | 2:27.87 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 24, 200m Medley Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Rósa Vikingsdottir (1993) 2:36.67 2007-08-25 |
15 - 16 år: Amalie Brinkenfeldt (1990) 2:33.84 2005-08-21 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 2:32.88 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 36.48 | 1:23.84 | 2:14.06 | 2:53.38 | |||
2 | Diana Madsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 36.88 | 1:24.15 | 2:15.89 | 2:55.87 | |||
3 | Daniella Bender | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.99 | 1:24.84 | 2:22.02 | 3:02.27 | |||
4 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 40.58 | 1:23.41 | 2:22.57 | 3:03.85 | |||
5 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 43.04 | 1:31.29 | 2:23.61 | 3:05.03 | |||
6 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 40.29 | 1:27.21 | 2:23.56 | 3:05.98 | |||
7 | Stine Brask Jensen | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.70 | 1:30.93 | 2:24.84 | 3:07.26 | |||
8 | Simone Nicolajsen | 1996 | STO 95 | 45.31 | 1:34.92 | 2:27.04 | 3:09.15 | |||
8 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 39.52 | 1:31.36 | 2:26.98 | 3:09.15 | |||
10 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 44.15 | 1:37.60 | 2:32.58 | 3:15.24 | |||
11 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.51 | 1:38.24 | 2:34.87 | 3:18.26 | |||
12 | Katja Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.51 | 1:39.51 | 2:36.96 | 3:19.04 | |||
13 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 43.47 | 1:38.61 | 2:37.18 | 3:19.51 | |||
14 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 45.95 | 1:36.93 | 2:35.64 | 3:20.12 | |||
15 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 44.27 | 1:33.78 | 2:38.52 | 3:21.48 | |||
16 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 48.50 | 1:40.27 | 2:38.94 | 3:21.62 | |||
17 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 48.62 | 1:43.22 | 2:37.28 | 3:22.06 | |||
18 | Randi Strunge | 1996 | Herning Svømmeklub | 48.92 | 1:39.13 | 2:37.43 | 3:22.92 | |||
19 | Anna Wermuth | 1996 | STO 95 | 44.34 | 1:38.98 | 2:36.64 | 3:24.77 | |||
20 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | Ikast Svømmeklub | 45.88 | 1:41.10 | 2:42.28 | 3:25.96 | |||
21 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 49.02 | 1:47.06 | 2:43.49 | 3:29.90 | |||
22 | Camilla Boserup | 1997 | STO 95 | 50.44 | 1:43.43 | 2:43.86 | 3:32.17 | |||
23 | Camilla Clausen | 1997 | STO 95 | 49.07 | 1:49.41 | 2:49.16 | 3:35.18 | |||
24 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 59.63 | 1:56.08 | 2:52.52 | 3:38.95 | |||
25 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 51.50 | 1:47.77 | 2:54.15 | 3:45.81 | |||
26 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 46.47 | 1:52.76 | 3:00.01 | 3:52.88 | |||
- | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | DSQ | Afs ryg på maven | |||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Rósa Vikingsdottir (1993) 2:36.67 2007-08-25 |
15 - 16 år: Amalie Brinkenfeldt (1990) 2:33.84 2005-08-21 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 2:32.88 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.89 | 1:16.82 | 2:03.19 | 2:39.50 | |||
2 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 35.87 | 1:16.31 | 2:04.46 | 2:41.09 | |||
3 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.20 | 1:21.17 | 2:06.73 | 2:43.61 | |||
4 | Cecilie Villadsen | 1995 | STO 95 | 35.89 | 1:20.56 | 2:09.14 | 2:44.70 | |||
5 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | STO 95 | 38.15 | 1:22.88 | 2:11.18 | 2:47.73 | |||
6 | Rikke Bauer Pedersen | 1994 | Struer Svømmeklub | 35.82 | 1:21.66 | 2:14.47 | 2:50.79 | |||
7 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 38.55 | 1:25.88 | 2:12.27 | 2:50.84 | |||
8 | Cecilie Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.53 | 1:20.28 | 2:12.83 | 2:51.22 | |||
9 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 37.89 | 1:23.49 | 2:14.57 | 2:51.55 | |||
10 | Denise Nartey | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.10 | 1:23.87 | 2:14.00 | 2:52.22 | |||
11 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 38.47 | 1:24.56 | 2:17.71 | 2:56.49 | |||
12 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | Rønne Svømme Klub | 38.67 | 1:28.55 | 2:18.93 | 2:56.56 | |||
13 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.57 | 1:24.84 | 2:18.41 | 2:57.01 | |||
14 | Stine Kornbek | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.81 | 1:27.69 | 2:19.68 | 2:58.59 | |||
15 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.97 | 1:26.83 | 2:19.85 | 3:00.59 | |||
16 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 39.66 | 1:25.86 | 2:21.60 | 3:00.92 | |||
17 | Sara Mogensen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 40.68 | 1:28.94 | 2:22.76 | 3:03.48 | |||
18 | Sofie Gøttler | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.75 | 1:29.13 | 2:23.19 | 3:04.28 | |||
19 | Ulrika Toft | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 44.48 | 1:33.19 | 2:23.19 | 3:05.29 | |||
20 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 41.67 | 1:31.05 | 2:23.27 | 3:06.74 | |||
21 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 40.15 | 1:28.48 | 2:23.43 | 3:09.02 | |||
22 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 45.40 | 1:31.44 | 2:28.25 | 3:09.77 | |||
23 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.20 | 1:29.44 | 2:26.61 | 3:10.05 | |||
24 | Simone Schmidt | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.87 | 1:31.56 | 2:27.16 | 3:10.71 | |||
25 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 44.46 | 1:35.19 | 2:31.27 | 3:11.23 | |||
26 | Rikke Karlsmark | 1995 | Dragør Svømmeklub | 44.51 | 1:35.45 | 2:33.35 | 3:17.09 | |||
27 | Sara Rainer | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 43.33 | 1:35.55 | 2:31.61 | 3:19.86 | |||
28 | Nanna Fallesen | 1995 | Herning Svømmeklub | 52.63 | 1:40.70 | 2:37.37 | 3:21.67 | |||
29 | Sille Thode | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.13 | 1:43.52 | 2:38.74 | 3:22.51 | |||
30 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 50.97 | 1:43.44 | 2:39.78 | 3:24.65 | |||
31 | Pernille Valentin Jensen | 1995 | STO 95 | 47.34 | 1:41.52 | 2:41.21 | 3:26.61 | |||
32 | Amalie Klitgaard | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 48.40 | 1:46.15 | 2:44.91 | 3:31.54 | |||
33 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.00 | 1:57.83 | 2:58.26 | 3:48.64 | |||
- | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Line Bundgaard | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Afs ryg på maven | |||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Rósa Vikingsdottir (1993) 2:36.67 2007-08-25 |
15 - 16 år: Amalie Brinkenfeldt (1990) 2:33.84 2005-08-21 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 2:32.88 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.78 | 1:09.82 | 1:56.73 | 2:31.75 | Deltager ikke i finalen | ||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.39 | 1:15.38 | 2:01.13 | 2:35.98 | |||
3 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.41 | 1:19.57 | 2:01.27 | 2:37.63 | |||
4 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 34.84 | 1:17.82 | 2:03.01 | 2:39.05 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 34.36 | 1:16.92 | 2:03.91 | 2:39.88 | |||
6 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | 1:15.25 | 2:03.28 | 2:40.05 | |||
7 | Cecilia Jespersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.29 | 1:18.97 | 2:05.71 | 2:43.80 | |||
8 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 36.83 | 1:18.98 | 2:08.02 | 2:46.57 | |||
9 | Helene Nielsen | 1993 | STO 95 | 35.19 | 1:18.90 | 2:10.87 | 2:48.61 | |||
10 | Elisabeth H. Thostrup | 1992 | Silkeborg Svømmeklub | 36.72 | 1:25.46 | 2:15.47 | 2:53.14 | |||
11 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 41.36 | 1:27.17 | 2:21.45 | 2:59.92 | |||
12 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 41.95 | 1:28.94 | 2:23.16 | 3:03.17 | |||
13 | Thea Elberg | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 39.91 | 1:25.95 | 2:21.21 | 3:03.23 | |||
14 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 42.74 | 1:31.57 | 2:26.87 | 3:09.13 | |||
15 | Lea Condrup Lorentsen | 1993 | Dragør Svømmeklub | 42.21 | 1:36.27 | 2:30.88 | 3:11.62 | |||
16 | Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 44.43 | 1:41.06 | 2:34.98 | 3:21.67 | |||
- | Pernille Jalsøe | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Sarah Harder Bruun | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 200m Medley Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Rósa Vikingsdottir (1993) 2:36.67 2007-08-25 |
15 - 16 år: Amalie Brinkenfeldt (1990) 2:33.84 2005-08-21 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 2:32.88 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 32.69 | 1:13.66 | 1:59.74 | 2:34.84 | |||
2 | Julie Hougård | 1991 | STO 95 | 33.80 | 1:17.71 | 2:03.10 | 2:38.97 | |||
3 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.65 | 1:14.65 | 2:04.62 | 2:40.78 | |||
4 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 36.01 | 1:20.37 | 2:05.71 | 2:42.02 | |||
5 | Tine Aagaard | 1989 | STO 95 | 32.94 | 1:20.19 | 2:09.27 | 2:44.12 | |||
6 | Mathilde Egelund | 1991 | STO 95 | 37.65 | 1:23.87 | 2:09.53 | 2:44.81 | |||
7 | Line Møller Pedersen | 1989 | STO 95 | 36.59 | 1:20.26 | 2:07.63 | 2:46.47 | |||
8 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | STO 95 | 36.85 | 1:21.81 | 2:11.44 | 2:47.87 | |||
9 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 36.44 | 1:20.41 | 2:12.97 | 2:50.50 | |||
10 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 38.37 | 1:23.46 | 2:14.22 | 2:53.42 | |||
11 | Louise Christensen | 1991 | Næstved IF | 36.66 | 1:24.72 | 2:14.78 | 2:54.89 | |||
- | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:57 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler |
12 år og yngre: Kia Hansen (1995) 2:48.38 2007-08-25 |
13 - 14 år: Rósa Vikingsdottir (1993) 2:36.67 2007-08-25 |
15 - 16 år: Amalie Brinkenfeldt (1990) 2:33.84 2005-08-21 |
17 år og ældre: Tina Flaskager (1986) 2:32.88 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.96 | 1:10.18 | 1:57.71 | 2:30.87 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 32.59 | 1:12.60 | 1:59.27 | 2:33.64 | |||
3 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.44 | 1:14.99 | 2:00.21 | 2:33.81 | |||
4 | Julie Hougård | 1991 | STO 95 | 33.01 | 1:15.88 | 2:01.65 | 2:36.11 | |||
5 | Freja Østergaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 34.14 | 1:15.33 | 2:01.45 | 2:37.08 | |||
6 | Mia Gersly | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.84 | 1:14.02 | 2:02.92 | 2:39.41 | |||
7 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 35.87 | 1:18.52 | 2:06.43 | 2:43.01 | |||
8 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 37.23 | 1:21.25 | 2:09.96 | 2:49.96 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 2:32.10 2005-08-21 |
15 - 16 år: Stefan B. Høgild (1991) 2:21.12 2007-08-25 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år og ældre: Palle Gordon (1987) 2:13.94 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 32.80 | 1:11.60 | 1:53.95 | 2:36.94 | |||
2 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 39.74 | 1:29.64 | 2:20.66 | 3:09.73 | |||
3 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.92 | 1:22.35 | 2:18.61 | 3:12.83 | |||
4 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 40.56 | 1:33.59 | 2:25.69 | 3:13.81 | |||
5 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 40.64 | 1:32.70 | 2:28.54 | 3:25.32 | |||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 42.86 | 1:36.44 | 2:31.76 | 3:29.50 | |||
7 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 46.21 | 1:42.87 | 2:39.81 | 3:35.30 | |||
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 2:32.10 2005-08-21 |
15 - 16 år: Stefan B. Høgild (1991) 2:21.12 2007-08-25 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år og ældre: Palle Gordon (1987) 2:13.94 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 30.55 | 1:04.49 | 1:38.93 | 2:13.39 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.83 | 1:08.20 | 1:49.46 | 2:30.43 | |||
3 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.41 | 1:10.78 | 1:51.31 | 2:31.53 | |||
4 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.89 | 1:14.12 | 1:56.42 | 2:38.14 | |||
5 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.19 | 1:16.36 | 2:01.40 | 2:43.97 | |||
- | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 2:32.10 2005-08-21 |
15 - 16 år: Stefan B. Høgild (1991) 2:21.12 2007-08-25 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år og ældre: Palle Gordon (1987) 2:13.94 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.34 | 1:05.31 | 1:41.02 | 2:17.12 | |||
2 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.79 | 1:05.46 | 1:40.90 | 2:17.47 | |||
3 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 30.16 | 1:04.69 | 1:41.03 | 2:18.34 | |||
4 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 31.60 | 1:07.09 | 1:44.36 | 2:21.30 | |||
5 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 31.99 | 1:09.04 | 1:45.91 | 2:22.23 | |||
6 | Emil Benjamin Hansen | 1990 | Næstved IF | 33.99 | 1:13.62 | 1:53.48 | 2:32.23 | |||
7 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | West Swim Esbjerg | 32.14 | 1:10.19 | 1:51.11 | 2:33.93 | |||
8 | Lasse Sangild | 1990 | Herning Svømmeklub | 34.36 | 1:14.88 | 1:56.59 | 2:37.56 | |||
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 2:32.10 2005-08-21 |
15 - 16 år: Stefan B. Høgild (1991) 2:21.12 2007-08-25 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år og ældre: Palle Gordon (1987) 2:13.94 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Steffen Skjødt | 1987 | Silkeborg Svømmeklub | 33.35 | 1:09.76 | 1:49.25 | 2:29.82 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
14 år og yngre: Mads Jensen (1991) 2:32.10 2005-08-21 |
15 - 16 år: Stefan B. Høgild (1991) 2:21.12 2007-08-25 |
17 - 18 år: Chris Christensen (1988) 2:07.97 2006-08-26 |
19 år og ældre: Palle Gordon (1987) 2:13.94 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.79 | 1:01.59 | 1:35.84 | 2:10.25 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.54 | 1:04.69 | 1:41.01 | 2:18.13 | |||
3 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.97 | 1:06.05 | 1:42.39 | 2:19.83 | |||
4 | Karsten Schütt | 1991 | West Swim Esbjerg | 29.88 | 1:04.08 | 1:41.47 | 2:20.10 | |||
5 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.74 | 1:05.32 | 1:41.46 | 2:20.34 | |||
6 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.17 | 1:05.11 | 1:43.08 | 2:20.77 | |||
7 | Troels Johansson | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.47 | 1:07.11 | 1:48.23 | 2:30.17 | |||
8 | Emil Benjamin Hansen | 1990 | Næstved IF | 33.36 | 1:11.04 | 1:52.38 | 2:34.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 |
13 - 14 år: Gudryu E. Hermansdottir (1992) 2:17.51 2006-08-26 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 37.35 | 1:17.52 | 1:58.59 | 2:37.23 | |||
2 | Olivia Mortensen | 1996 | Næstved IF | 36.19 | 1:17.96 | 2:00.73 | 2:40.61 | |||
3 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 37.03 | 1:19.12 | 2:02.04 | 2:44.18 | |||
4 | Sara Jensen | 1996 | Næstved IF | 38.12 | 1:20.96 | 2:04.46 | 2:45.80 | |||
5 | Mille Kjær Hindhede | 1997 | Herning Svømmeklub | 38.14 | 1:21.96 | 2:05.48 | 2:47.93 | |||
6 | Katrine M. Johannsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 39.81 | 1:24.86 | 2:10.06 | 2:52.28 | |||
7 | Nanna Kristensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 39.69 | 1:25.22 | 2:09.75 | 2:53.12 | |||
8 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 40.64 | 1:26.34 | 2:11.45 | 2:54.60 | |||
9 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 40.37 | 1:26.51 | 2:13.29 | 2:54.79 | |||
10 | Natasja Jensen | 1996 | Næstved IF | 38.74 | 1:23.49 | 2:11.42 | 2:55.36 | |||
11 | Line Helbo | 1996 | Odder IGF | 39.22 | 1:25.77 | 2:15.51 | 3:00.38 | |||
12 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 41.62 | 1:28.75 | 2:15.00 | 3:01.28 | |||
13 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 40.82 | 1:28.11 | 2:15.51 | 3:02.13 | |||
14 | Carina Hansen | 1997 | West Swim Esbjerg | 38.67 | 1:27.41 | 2:17.59 | 3:02.82 | |||
15 | Gitte Schulz | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 42.53 | 1:30.96 | 2:20.41 | 3:05.30 | |||
16 | Sanne Lindblad | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 43.25 | 1:32.29 | 2:21.69 | 3:07.84 | |||
17 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 41.07 | 1:30.89 | 2:22.42 | 3:11.54 | |||
18 | Ida Schwertfeger | 1997 | STO 95 | 44.43 | 1:34.18 | 2:26.35 | 3:15.07 | |||
19 | Simone Larsen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 44.05 | 1:35.67 | 2:28.12 | 3:15.57 | |||
20 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 43.32 | 1:35.50 | 2:28.56 | 3:15.73 | |||
21 | Emma Hiltmar | 1996 | Herning Svømmeklub | 44.94 | 1:36.12 | 2:27.51 | 3:17.85 | |||
22 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 46.38 | 1:39.56 | 2:34.12 | 3:23.77 | |||
23 | Christina Blaaberg | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 46.46 | 1:41.42 | 2:38.88 | 3:31.31 | |||
24 | Anna Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 45.79 | 1:43.94 | 2:41.32 | 3:32.12 | |||
25 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 44.06 | 1:38.82 | 2:37.97 | 3:33.11 | |||
26 | Ida Garau | 1996 | Odder IGF | 45.75 | 1:41.28 | 2:39.11 | 3:33.41 | |||
27 | Louise Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 50.60 | 1:48.28 | 2:47.55 | 3:44.80 | |||
- | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 |
13 - 14 år: Gudryu E. Hermansdottir (1992) 2:17.51 2006-08-26 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.36 | 1:06.46 | 1:41.52 | 2:16.78 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 31.74 | 1:07.21 | 1:43.31 | 2:18.96 | |||
3 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 33.23 | 1:08.82 | 1:44.95 | 2:20.08 | |||
4 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 33.61 | 1:10.36 | 1:47.53 | 2:22.89 | |||
5 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.89 | 1:10.65 | 1:47.59 | 2:23.35 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Line Gregersen | 1994 | STO 95 | 34.04 | 1:10.50 | 1:47.81 | 2:23.82 | |||
7 | Martine Bender | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.72 | 1:12.69 | 1:50.25 | 2:27.89 | |||
8 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.17 | 1:12.87 | 1:51.05 | 2:28.21 | |||
9 | Mia Kynde | 1994 | Lyseng IF | 34.73 | 1:13.93 | 1:53.83 | 2:30.29 | |||
10 | Josephina Bartela | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 34.69 | 1:12.75 | 1:51.52 | 2:30.30 | |||
11 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 34.76 | 1:13.81 | 1:53.38 | 2:30.45 | |||
12 | Iben Rohde | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.74 | 1:13.14 | 1:52.43 | 2:30.58 | |||
13 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 35.55 | 1:14.26 | 1:53.87 | 2:30.83 | |||
14 | Caroline Petersen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.52 | 1:14.32 | 1:53.15 | 2:31.89 | |||
15 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 36.12 | 1:14.60 | 1:54.20 | 2:32.90 | |||
16 | Amalie Sørensen | 1994 | Odder IGF | 35.65 | 1:14.53 | 1:55.15 | 2:34.12 | |||
17 | Vicky Larsson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 36.16 | 1:16.03 | 1:56.89 | 2:34.97 | |||
18 | Karina M Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.53 | 1:17.59 | 1:58.16 | 2:35.45 | |||
19 | Pernille Strømbeck | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 36.31 | 1:16.35 | 1:57.38 | 2:36.00 | |||
20 | Christine Egebjerg Jensen | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.25 | 1:17.08 | 1:58.28 | 2:36.49 | |||
21 | Solvej Mathissen | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.95 | 1:17.55 | 1:58.60 | 2:36.78 | |||
22 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 36.47 | 1:17.95 | 1:59.84 | 2:36.90 | |||
23 | Anna Krusell | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.59 | 1:16.33 | 1:58.38 | 2:38.32 | |||
24 | Louise Gren Erichsen | 1995 | Rønne Svømme Klub | 37.22 | 1:19.09 | 2:01.38 | 2:41.25 | |||
25 | Louise Houmann Larsen | 1995 | Næstved IF | 37.64 | 1:19.81 | 2:02.62 | 2:43.11 | |||
26 | Michelle Icka Christensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 37.05 | 1:19.32 | 2:02.55 | 2:45.17 | |||
27 | Cornelia Buus | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 40.08 | 1:24.85 | 2:08.08 | 2:49.38 | |||
28 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.57 | 1:23.44 | 2:06.28 | 2:49.52 | |||
29 | Henriette Larsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 39.82 | 1:23.44 | 2:08.01 | 2:49.80 | |||
30 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | STO 95 | 39.94 | 1:25.80 | 2:11.09 | 2:52.65 | |||
31 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 40.85 | 1:25.62 | 2:12.88 | 2:55.43 | |||
32 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 41.18 | 1:25.19 | 2:12.42 | 2:58.00 | |||
33 | Maria Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 41.00 | 1:25.88 | 2:13.30 | 2:58.09 | |||
34 | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.84 | 1:24.19 | 2:11.91 | 2:59.68 | |||
35 | Rikke Karlsmark | 1995 | Dragør Svømmeklub | 41.84 | 1:28.46 | 2:15.91 | 3:00.09 | |||
36 | Line Fritsdal Refer | 1995 | STO 95 | 39.16 | 1:27.00 | 2:15.65 | 3:00.43 | |||
37 | Camilla Svane | 1995 | Herning Svømmeklub | 42.08 | 1:29.44 | 2:17.41 | 3:04.43 | |||
38 | Christina Assum | 1994 | Næstved IF | 41.20 | 1:30.81 | 2:20.55 | 3:07.04 | |||
39 | Helene Siggaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 40.84 | 1:29.68 | 2:22.43 | 3:14.23 | |||
40 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 46.02 | 1:39.94 | 2:33.58 | 3:23.15 | |||
- | Susanne D. Johansen | 1995 | Odder IGF | DNS | ||||||
- | Nikoline Hansen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 |
13 - 14 år: Gudryu E. Hermansdottir (1992) 2:17.51 2006-08-26 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 31.86 | 1:05.44 | 1:38.91 | 2:11.83 | Deltager ikke i finalen | ||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 33.23 | 1:10.05 | 1:46.43 | 2:22.12 | Deltager ikke i finalen | ||
3 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.63 | 1:11.32 | 1:48.86 | 2:25.89 | |||
4 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 33.60 | 1:11.23 | 1:50.11 | 2:28.51 | |||
5 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 35.35 | 1:13.58 | 1:51.44 | 2:29.97 | |||
6 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.08 | 1:16.06 | 1:55.34 | 2:35.35 | |||
7 | Helene Hauschultz | 1993 | Dragør Svømmeklub | 33.88 | 1:13.17 | 1:55.20 | 2:36.82 | |||
8 | Stephanie Branick | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.07 | 1:16.01 | 1:57.67 | 2:37.39 | |||
9 | Runa Dalby | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 36.77 | 1:17.20 | 1:58.72 | 2:38.75 | |||
10 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 36.72 | 1:17.84 | 2:00.30 | 2:39.46 | |||
11 | Line Aamann | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 36.80 | 1:18.11 | 1:59.98 | 2:39.51 | |||
12 | Lea Condrup Lorentsen | 1993 | Dragør Svømmeklub | 36.83 | 1:18.85 | 2:00.73 | 2:43.59 | |||
13 | Helene Kristensen | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 38.15 | 1:20.45 | 2:04.07 | 2:46.46 | |||
14 | Nanna N. Nielsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 39.42 | 1:23.76 | 2:09.35 | 2:51.97 | |||
15 | Anna Nguyen Duc Hanh An | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 42.23 | 1:31.71 | 2:22.75 | 3:11.12 | |||
- | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Janni Overgaard | 1993 | Thisted Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 |
13 - 14 år: Gudryu E. Hermansdottir (1992) 2:17.51 2006-08-26 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Randi F. Nielsen | 1989 | STO 95 | 33.10 | 1:09.13 | 1:45.11 | 2:20.86 | |||
2 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 33.50 | 1:10.21 | 1:47.75 | 2:24.68 | |||
3 | Malene B. Schmidt | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 34.38 | 1:12.12 | 1:50.55 | 2:28.27 | |||
4 | Christina G. Sørensen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 35.16 | 1:13.94 | 1:53.39 | 2:32.00 | |||
5 | Mathilde Egelund | 1991 | STO 95 | 36.70 | 1:16.54 | 1:57.18 | 2:36.19 | |||
6 | Bettina Mauritsen | 1991 | Rønne Svømme Klub | 37.16 | 1:18.73 | 2:01.18 | 2:41.52 | |||
7 | Astrid Rohde | 1991 | Herning Svømmeklub | 37.05 | 1:18.07 | 2:00.67 | 2:43.04 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 |
13 - 14 år: Gudryu E. Hermansdottir (1992) 2:17.51 2006-08-26 |
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 |
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Randi F. Nielsen | 1989 | STO 95 | 30.93 | 1:05.04 | 1:39.79 | 2:13.97 | |||
2 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.36 | 1:05.63 | 1:41.17 | 2:16.37 | 13-14 Aldersgruppe Rekord | ||
3 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 32.05 | 1:07.14 | 1:43.59 | 2:18.80 | |||
4 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 33.06 | 1:08.15 | 1:44.14 | 2:19.56 | |||
5 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 33.42 | 1:09.95 | 1:47.41 | 2:23.65 | |||
6 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 34.19 | 1:10.37 | 1:47.21 | 2:23.86 | |||
7 | Camilla Andersen | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.78 | 1:10.59 | 1:48.80 | 2:25.78 | |||
8 | Line Gregersen | 1994 | STO 95 | 33.36 | 1:10.44 | 1:49.30 | 2:26.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 27, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
0 år og ældre: KVIK 4:12.26 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | :-) Wes Elite | 0 | West Swim Esbjerg | 4:03.23 | ||||||
Chris Christensen | 1988 | 28.46 | 58.59 | 58.59 | ||||||
Frans Johannessen | 1992 | 32.56 | 1:11.01 | 2:09.60 | ||||||
Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | 27.26 | 59.02 | 3:08.62 | ||||||
Nicklas Luplau | 1989 | 25.74 | 54.61 | 4:03.23 | ||||||
2 | Kvik Herrer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:06.41 | ||||||
Tobias Urban Hansen | 1987 | 29.09 | 1:00.93 | 1:00.93 | ||||||
Daniel Svendsen | 1990 | 31.60 | 1:08.71 | 2:09.64 | ||||||
Kristian Weber Larsen | 1990 | 28.10 | 1:00.71 | 3:10.35 | ||||||
Simon Salinas | 1985 | 26.21 | 56.06 | 4:06.41 | ||||||
3 | Agf-1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:24.73 | ||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 33.41 | 1:06.65 | 1:06.65 | ||||||
Andi H. Sejersen | 1988 | 34.66 | 1:16.00 | 2:22.65 | ||||||
Benjamin Kallehave | 1990 | 30.44 | 1:06.18 | 3:28.83 | ||||||
Ruben Arent | 1989 | 26.21 | 55.90 | 4:24.73 | ||||||
4 | Kvik Herrer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:30.61 | ||||||
Patrik Leth Jørgensen | 1992 | 34.09 | 1:09.13 | 1:09.13 | ||||||
Emil Sainis | 1992 | 35.21 | 1:17.53 | 2:26.66 | ||||||
Kevin Sigsgaard | 1993 | 29.71 | 1:04.43 | 3:31.09 | ||||||
Mikkel Hounsgaard | 1993 | 27.57 | 59.52 | 4:30.61 | ||||||
5 | Herning Killerwhales | 0 | Herning Svømmeklub | 4:31.79 | ||||||
Andreas B. Hiltmar | 1993 | 34.79 | 1:12.60 | 1:12.60 | ||||||
Lasse Sangild | 1990 | 35.62 | 1:16.11 | 2:28.71 | ||||||
Lars Arnbak | 1981 | 29.58 | 1:03.49 | 3:32.20 | ||||||
Benjamin Schlie | 1992 | 28.07 | 59.59 | 4:31.79 | ||||||
6 | Sto95 Drenge 2 | 0 | STO 95 | 4:32.83 | ||||||
Martin T. Nielsen | 1990 | 33.83 | 1:10.15 | 1:10.15 | ||||||
Lars Wermuth | 1993 | 37.99 | 1:22.05 | 2:32.20 | ||||||
Morten Køhler | 1991 | 29.03 | 1:03.17 | 3:35.37 | ||||||
Stephan Norman Østergaard | 1989 | 27.59 | 57.46 | 4:32.83 | ||||||
7 | Agf-2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:36.57 | ||||||
Søren Dahl | 1993 | 33.89 | 1:08.55 | 1:08.55 | ||||||
Jesper Gemke | 1993 | 38.39 | 1:21.29 | 2:29.84 | ||||||
David Jakobsen | 1990 | 30.22 | 1:05.92 | 3:35.76 | ||||||
Christian R. Svejstrup | 1990 | 28.66 | 1:00.81 | 4:36.57 | ||||||
8 | Næstved Drenge 2 | 1990 | Næstved IF | 4:42.98 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 32.34 | 1:07.97 | 1:07.97 | ||||||
Kristian Jensen | 1994 | 38.24 | 1:20.82 | 2:28.79 | ||||||
Emil Benjamin Hansen | 1990 | 32.52 | 1:10.13 | 3:38.92 | ||||||
Oliver Vang | 1994 | 30.89 | 1:04.06 | 4:42.98 | ||||||
9 | Silkeborg Herrer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:47.23 | ||||||
Felix Zähringer | 1994 | 36.65 | 1:16.30 | 1:16.30 | ||||||
Emil Weis | 1994 | 40.32 | 1:26.89 | 2:43.19 | ||||||
Steffen Skjødt | 1987 | 29.47 | 1:05.54 | 3:48.73 | ||||||
Morten Riemenschneider | 1989 | 28.12 | 58.50 | 4:47.23 | ||||||
10 | Kvik Herrer 3 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:59.57 | ||||||
Rasmus Härstedt | 1994 | 38.66 | 1:22.14 | 1:22.14 | ||||||
Steffen Basse | 1994 | 37.80 | 1:24.93 | 2:47.07 | ||||||
Christian Nørregaard | 1993 | 31.87 | 1:11.26 | 3:58.33 | ||||||
Troels Johansson | 1992 | 29.33 | 1:01.24 | 4:59.57 | ||||||
11 | :-) Wes Junior 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 5:00.03 | ||||||
Eden Turin | 1994 | 35.40 | 1:15.33 | 1:15.33 | ||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 37.27 | 1:20.68 | 2:36.01 | ||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 31.25 | 1:10.39 | 3:46.40 | ||||||
Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 33.78 | 1:13.63 | 5:00.03 | ||||||
12 | :-) Wes Junior 2 | 0 | West Swim Esbjerg | 5:02.42 | ||||||
Mathias Frandsen | 1994 | 35.79 | 1:13.50 | 1:13.50 | ||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 39.64 | 1:24.15 | 2:37.65 | ||||||
Emil Ruben Kjær | 1994 | 32.96 | 1:15.03 | 3:52.68 | ||||||
Ori Turin | 1995 | 33.42 | 1:09.74 | 5:02.42 | ||||||
13 | Sto95 Drenge 3 | 0 | STO 95 | 5:11.43 | ||||||
Kasper Holm Morsø | 1993 | 34.83 | 1:12.95 | 1:12.95 | ||||||
Nichlas Malling Pedersen | 1993 | 36.67 | 1:20.04 | 2:32.99 | ||||||
Mikkel Bremer Mortensen | 1995 | 39.31 | 1:27.08 | 4:00.07 | ||||||
Mark Nielsen | 1995 | 33.84 | 1:11.36 | 5:11.43 | ||||||
14 | Agf-3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:22.50 | ||||||
Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 36.95 | 1:16.44 | 1:16.44 | ||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 51.63 | 1:47.43 | 3:03.87 | ||||||
Anton B. Pedersen | 1993 | 35.01 | 1:16.77 | 4:20.64 | ||||||
Kasper Møller | 1994 | 29.59 | 1:01.86 | 5:22.50 | ||||||
15 | Nougatboys | 1990 | Svømmeklubben Tempo | 5:23.04 | ||||||
Patrick Rohde | 1994 | 39.18 | 1:19.94 | 1:19.94 | ||||||
Alexander Pazdecki | 1990 | 39.04 | 1:24.31 | 2:44.25 | ||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 39.53 | 1:30.49 | 4:14.74 | ||||||
Esben Brigsted | 1993 | 31.84 | 1:08.30 | 5:23.04 | ||||||
16 | Sto95 Drenge 1 | 0 | STO 95 | 5:49.52 | ||||||
Joakim Hansen | 1995 | 44.04 | 1:30.07 | 1:30.07 | ||||||
Erik Posselt Gunnersen | 1994 | 45.30 | 1:35.66 | 3:05.73 | ||||||
Eik Skafte | 1998 | 40.17 | 1:31.32 | 4:37.05 | ||||||
Asger Skafte | 1996 | 34.46 | 1:12.47 | 5:49.52 | ||||||
17 | Silkeborg Herrer 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:56.97 | ||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 44.14 | 1:30.48 | 1:30.48 | ||||||
Kasper Winther | 1995 | 47.01 | 1:42.19 | 3:12.67 | ||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 42.64 | 1:35.37 | 4:48.04 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 32.39 | 1:08.93 | 5:56.97 | ||||||
18 | Odder Bulldogs | 1995 | Odder IGF | 6:03.21 | ||||||
Simon Underlien | 1995 | 37.15 | 1:17.80 | 1:17.80 | ||||||
Martin Hjelm | 1995 | 56.68 | 2:04.21 | 3:22.01 | ||||||
Rasmus Nørgaard | 1995 | 36.03 | 1:24.74 | 4:46.75 | ||||||
Victor Pedersen | 1997 | 36.47 | 1:16.46 | 6:03.21 | ||||||
19 | :-) Wes Årgang 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 6:10.64 | ||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 44.00 | 1:32.93 | 1:32.93 | ||||||
Malte Ruben Kjær | 1996 | 47.82 | 1:41.79 | 3:14.72 | ||||||
Mikkel R. Sørensen | 1996 | 45.07 | 1:36.87 | 4:51.59 | ||||||
Christian Cassard | 1995 | 37.23 | 1:19.05 | 6:10.64 | ||||||
20 | Silkeborg Herrer 4 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 6:41.04 | ||||||
Jens Nielsen | 1997 | 48.02 | 1:38.33 | 1:38.33 | ||||||
Frederik Nielsen | 1996 | 57.18 | 2:02.82 | 3:41.15 | ||||||
Mathias Beck | 1996 | 43.40 | ||||||||
Rued Dalby | 1996 | 5:58.44 | 6:41.04 | 6:41.04 | ||||||
- | Agf-4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart 2. skifte | |||||
Jonatan Balladone | 1997 | 46.49 | 1:38.06 | 1:38.06 | ||||||
Albert Grahn-Frankil | 1996 | 3:27.53 | ||||||||
- | Silkeborg Herrer 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 2.skifte | |||||
Andreas Levin Pedersen | 1995 | 40.88 | 1:24.77 | 1:24.77 | ||||||
Simon Didriksen | 1994 | 3:14.44 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 31 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 28, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
0 år og ældre: Lyngby 4:10.85 2005-08-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Agf-1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:10.77 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 29.40 | 1:00.48 | 1:00.48 | ||||||
Katja Holm | 1994 | 31.65 | 1:05.44 | 2:05.92 | ||||||
Katrine Crone | 1992 | 31.30 | 1:04.73 | 3:10.65 | ||||||
Anja Olsen | 1993 | 28.84 | 1:00.12 | 4:10.77 | ||||||
2 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:11.45 | ||||||
Mette Pedersen | 1993 | 30.29 | 1:03.09 | 1:03.09 | ||||||
Pernille Jalsøe | 1993 | 29.02 | 1:01.19 | 2:04.28 | ||||||
Julie Brøndum Petersen | 1994 | 31.20 | 1:05.52 | 3:09.80 | ||||||
Monique Johansen | 1994 | 29.51 | 1:01.65 | 4:11.45 | ||||||
3 | :-) Wes Elite | 0 | West Swim Esbjerg | 4:11.69 | ||||||
Annie L. Pedersen | 1992 | 30.93 | 1:04.06 | 1:04.06 | ||||||
Line Præst Lauridsen | 1989 | 27.95 | 59.37 | 2:03.43 | ||||||
Vibeke Dragsbæk | 1987 | 29.62 | 1:04.05 | 3:07.48 | ||||||
Katja Søndergaard | 1992 | 31.15 | 1:04.21 | 4:11.69 | ||||||
4 | Sto95 Piger 2 | 0 | STO 95 | 4:13.47 | ||||||
Line Gregersen | 1994 | 31.38 | 1:05.52 | 1:05.52 | ||||||
Julie Hougård | 1991 | 30.04 | 1:02.78 | 2:08.30 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 29.79 | 1:03.92 | 3:12.22 | ||||||
Randi F. Nielsen | 1989 | 29.05 | 1:01.25 | 4:13.47 | ||||||
5 | Sto95 Piger 3 | 0 | STO 95 | 4:31.09 | ||||||
Line Møller Pedersen | 1989 | 32.59 | 1:08.14 | 1:08.14 | ||||||
Katrine Skov Pedersen | 1989 | 31.31 | 1:05.83 | 2:13.97 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 32.80 | 1:09.90 | 3:23.87 | ||||||
Erika Tuvike | 1991 | 31.56 | 1:07.22 | 4:31.09 | ||||||
6 | Herning Killerwhales | 0 | Herning Svømmeklub | 4:31.85 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 32.66 | 1:07.64 | 1:07.64 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 33.07 | 1:07.77 | 2:15.41 | ||||||
Cecilia Jespersen | 1993 | 33.56 | 1:10.06 | 3:25.47 | ||||||
Camilla Andersen | 1993 | 31.66 | 1:06.38 | 4:31.85 | ||||||
7 | Kvik Damer 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:32.40 | ||||||
Mia Gersly | 1991 | 32.24 | 1:06.98 | 1:06.98 | ||||||
Martine Bender | 1994 | 32.94 | 1:08.27 | 2:15.25 | ||||||
Karina M Nielsen | 1995 | 32.90 | 1:10.54 | 3:25.79 | ||||||
Denise Nartey | 1995 | 31.79 | 1:06.61 | 4:32.40 | ||||||
8 | Agf-2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 4:35.33 | ||||||
Solvej Mathissen | 1994 | 34.05 | 1:10.93 | 1:10.93 | ||||||
Josephina Bartela | 1994 | 32.42 | 1:08.02 | 2:18.95 | ||||||
Nanna Huus Jakobsen | 1990 | 30.17 | 1:03.59 | 3:22.54 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 34.63 | 1:12.79 | 4:35.33 | ||||||
9 | Silkeborg Piger 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:36.93 | ||||||
Elisabeth H. Thostrup | 1992 | 34.92 | 1:11.81 | 1:11.81 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 31.52 | 1:05.59 | 2:17.40 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 34.15 | 1:12.17 | 3:29.57 | ||||||
Signe Tolstrup | 1995 | 32.39 | 1:07.36 | 4:36.93 | ||||||
10 | Bakkens Piger | 1990 | Skovbakken Svømmeafdeling | 4:37.24 | ||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 32.06 | 1:07.83 | 1:07.83 | ||||||
Katrine Iversen | 1993 | 32.17 | 1:08.21 | 2:16.04 | ||||||
Anna Krusell | 1994 | 33.42 | 1:11.34 | 3:27.38 | ||||||
Stephanie Branick | 1993 | 33.36 | 1:09.86 | 4:37.24 | ||||||
11 | Sto95 Piger 4 | 0 | STO 95 | 4:37.26 | ||||||
Helene Nielsen | 1993 | 32.12 | 1:06.36 | 1:06.36 | ||||||
Mathilde Egelund | 1991 | 33.30 | 1:09.15 | 2:15.51 | ||||||
Hanne Welinder | 1995 | 33.67 | 1:11.68 | 3:27.19 | ||||||
Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 33.16 | 1:10.07 | 4:37.26 | ||||||
12 | <3 <3 Mads <3 <3 | 1992 | Svømmeklubben Tempo | 4:45.71 | ||||||
Vicky Larsson | 1995 | 33.16 | 1:08.90 | 1:08.90 | ||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | 33.56 | 1:12.75 | 2:21.65 | ||||||
Helene Kristensen | 1992 | 34.25 | 1:13.07 | 3:34.72 | ||||||
Christina Lund | 1993 | 33.75 | 1:10.99 | 4:45.71 | ||||||
13 | :-) Wes Junior 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 4:47.64 | ||||||
Diana Madsen | 1996 | 33.88 | 1:11.95 | 1:11.95 | ||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 34.95 | 1:12.09 | 2:24.04 | ||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 35.58 | 1:15.20 | 3:39.24 | ||||||
Iben Nielsen | 1994 | 32.44 | 1:08.40 | 4:47.64 | ||||||
14 | Næstved Piger 2 | 1991 | Næstved IF | 4:48.14 | ||||||
Julie Brøggler | 1993 | 33.43 | 1:10.09 | 1:10.09 | ||||||
Louise Houmann Larsen | 1995 | 35.82 | 1:14.30 | 2:24.39 | ||||||
Olivia Mortensen | 1996 | 34.66 | 1:14.13 | 3:38.52 | ||||||
Louise Christensen | 1991 | 33.42 | 1:09.62 | 4:48.14 | ||||||
15 | Kvik Damer 3 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:48.31 | ||||||
Caroline Petersen | 1995 | 33.49 | 1:10.18 | 1:10.18 | ||||||
Stine Kornbek | 1995 | 34.61 | 1:12.26 | 2:22.44 | ||||||
Daniella Bender | 1996 | 34.13 | 1:13.45 | 3:35.89 | ||||||
Cecilie Christiansen | 1995 | 34.64 | 1:12.42 | 4:48.31 | ||||||
16 | Silkeborg Piger 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 4:57.80 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 37.40 | 1:16.16 | 1:16.16 | ||||||
Sofie Gøttler | 1995 | 34.99 | 1:13.74 | 2:29.90 | ||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 36.95 | 1:17.32 | 3:47.22 | ||||||
Runa Dalby | 1993 | 33.24 | 1:10.58 | 4:57.80 | ||||||
17 | Agf-3 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:02.92 | ||||||
Ulrika Toft | 1995 | 36.25 | 1:15.61 | 1:15.61 | ||||||
Line Aamann | 1993 | 34.36 | 1:11.59 | 2:27.20 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 36.66 | 1:17.25 | 3:44.45 | ||||||
Maria Pedersen | 1995 | 37.35 | 1:18.47 | 5:02.92 | ||||||
18 | Sto95 Piger 5 | 0 | STO 95 | 5:19.95 | ||||||
Ditte Elsner Kristensen | 1995 | 34.42 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Simone Nicolajsen | 1996 | 37.22 | 1:18.73 | 2:31.88 | ||||||
Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 39.04 | 1:22.72 | 3:54.60 | ||||||
Line Jørgensen | 1995 | 40.14 | 1:25.35 | 5:19.95 | ||||||
19 | Agf-4 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 5:30.43 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 40.00 | 1:23.89 | 1:23.89 | ||||||
Frederikke Nedergaard | 1996 | 39.39 | 1:22.11 | 2:46.00 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 38.68 | 1:22.05 | 4:08.05 | ||||||
Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 39.10 | 1:22.38 | 5:30.43 | ||||||
20 | :-) Wes Junior 2 | 0 | West Swim Esbjerg | 5:32.09 | ||||||
Nanna Kristensen | 1996 | 36.66 | 1:19.17 | 1:19.17 | ||||||
Katrine Larsen | 1997 | 37.27 | 1:20.88 | 2:40.05 | ||||||
Siw Lykke | 1996 | 39.50 | 1:27.32 | 4:07.37 | ||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 39.84 | 1:24.72 | 5:32.09 | ||||||
21 | Silkeborg Piger 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 5:39.12 | ||||||
Nanna N. Nielsen | 1993 | 37.16 | 1:18.86 | 1:18.86 | ||||||
Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 43.88 | 1:34.28 | 2:53.14 | ||||||
Amalie Klitgaard | 1994 | 38.89 | 1:24.34 | 4:17.48 | ||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 38.75 | 1:21.64 | 5:39.12 | ||||||
22 | Sto95 Piger 1 | 0 | STO 95 | 5:41.24 | ||||||
Anna Wermuth | 1996 | 37.50 | 1:23.67 | 1:23.67 | ||||||
Camilla Clausen | 1997 | 38.70 | 1:26.26 | 2:49.93 | ||||||
Andrea Broe | 1997 | 39.08 | 1:22.93 | 4:12.86 | ||||||
Ida Schwertfeger | 1997 | 40.56 | 1:28.38 | 5:41.24 | ||||||
23 | Odder Hippopotamus | 1991 | Odder IGF | 5:43.55 | ||||||
Line Helbo | 1996 | 36.97 | 1:21.00 | 1:21.00 | ||||||
Amalie Sørensen | 1994 | 33.03 | 1:10.52 | 2:31.52 | ||||||
Ida Garau | 1996 | 45.39 | 1:40.36 | 4:11.88 | ||||||
Anne Ølund | 1996 | 41.78 | 1:31.67 | 5:43.55 | ||||||
24 | Tempo Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 5:47.21 | ||||||
Amalie Rasmussen | 1996 | 34.67 | 1:13.39 | 1:13.39 | ||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 44.50 | 1:33.63 | 2:47.02 | ||||||
Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 42.67 | 1:33.88 | 4:20.90 | ||||||
Simone Larsen | 1996 | 39.10 | 1:26.31 | 5:47.21 | ||||||
25 | :-) Wes Årgang 1 | 0 | West Swim Esbjerg | 5:58.12 | ||||||
Mia Egholm Andersen | 1996 | 41.32 | ||||||||
Carina Hansen | 1997 | 2:05.16 | 2:51.48 | 2:51.48 | ||||||
Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | 41.33 | 1:28.49 | 4:19.97 | ||||||
Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 45.25 | 1:38.15 | 5:58.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |