Results for UGP 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
09:45 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Gühring Sweden AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Tistrand |
2001 |
Alingsås SLS |
|
33.29 |
1:11.04 |
1:49.55 |
|
2:26.45 |
|
2 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
33.14 |
1:10.69 |
1:49.95 |
|
2:28.55 |
|
3 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
34.17 |
1:13.49 |
1:54.19 |
|
2:32.24 |
|
4 |
Ida Lövgren |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
36.20 |
1:16.51 |
1:56.98 |
|
2:32.52 |
|
5 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
35.86 |
1:15.55 |
1:55.22 |
|
2:32.65 |
|
6 |
Amanda Alvekrans |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.59 |
1:12.88 |
1:52.43 |
|
2:32.75 |
|
7 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
35.02 |
1:13.80 |
1:55.89 |
|
2:33.21 |
|
8 |
Anna Lindberg |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
35.61 |
1:15.45 |
1:56.38 |
|
2:37.34 |
|
9 |
Linn Kramer |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
37.12 |
1:18.19 |
2:00.33 |
|
2:38.74 |
|
10 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.06 |
1:17.26 |
2:00.11 |
|
2:39.01 |
|
11 |
Matilda Eni |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
37.35 |
1:18.56 |
2:00.73 |
|
2:39.04 |
|
12 |
Dagmar Cuperus |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
35.34 |
1:17.13 |
1:59.39 |
|
2:40.13 |
|
13 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
37.72 |
1:18.77 |
2:01.15 |
|
2:40.71 |
|
14 |
Tove Apelqvist |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.24 |
1:17.79 |
2:00.52 |
|
2:41.06 |
|
15 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
37.44 |
1:19.80 |
2:04.06 |
|
2:45.60 |
|
16 |
Linnea Edgren |
2002 |
Göteborg Sim |
|
37.49 |
1:21.66 |
2:04.57 |
|
2:46.29 |
|
17 |
Lisa Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
37.41 |
1:21.75 |
2:05.45 |
|
2:46.50 |
|
18 |
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
36.56 |
1:18.59 |
2:04.51 |
|
2:46.82 |
|
19 |
Sissy Olsson |
2001 |
Göteborg Sim |
|
38.45 |
1:21.09 |
2:06.05 |
|
2:48.99 |
|
20 |
Molly Bengtsson |
2001 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
38.70 |
1:22.32 |
2:06.53 |
|
2:49.06 |
|
21 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
37.40 |
1:21.03 |
2:06.03 |
|
2:49.24 |
|
22 |
Sophia Stickel |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
38.32 |
1:22.07 |
2:06.07 |
|
2:49.67 |
|
23 |
Saga Janzén |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.68 |
1:21.76 |
2:07.90 |
|
2:51.01 |
|
24 |
Julia Karamovic |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
37.55 |
1:21.04 |
2:08.11 |
|
2:51.43 |
|
25 |
Wilma Johansson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
38.51 |
1:23.13 |
2:08.34 |
|
2:53.23 |
|
26 |
Mollie Kovala |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
38.30 |
1:23.96 |
2:10.07 |
|
2:53.53 |
|
27 |
Hanna Malm |
2001 |
Simklubben Vänersborg |
|
38.24 |
1:22.50 |
2:08.68 |
|
2:53.82 |
|
28 |
Sara Metcalfe |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.65 |
1:27.12 |
2:11.74 |
|
2:54.31 |
|
29 |
Emilia Ström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.84 |
1:26.94 |
2:13.37 |
|
2:55.50 |
|
30 |
Alma Johansson |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.70 |
1:23.25 |
2:09.71 |
|
2:55.75 |
|
31 |
Nora Lidbom |
2002 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
40.57 |
|
|
|
2:55.97 |
|
32 |
Linnea Inghammar |
2002 |
Göteborg Sim |
|
40.52 |
1:27.22 |
2:13.25 |
|
2:56.06 |
|
33 |
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
40.14 |
1:27.03 |
2:13.16 |
|
2:56.39 |
|
34 |
Astrid Svedberg |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
40.64 |
1:26.22 |
2:12.66 |
|
2:56.48 |
|
35 |
Emelie Apelryd |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
39.93 |
1:26.33 |
2:14.98 |
|
2:59.44 |
|
36 |
Louisa Thelin |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
39.77 |
1:25.51 |
2:14.06 |
|
2:59.82 |
|
37 |
Anja Matic |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.23 |
1:26.77 |
2:14.92 |
|
2:59.99 |
|
38 |
Amanda Tabarte |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.89 |
1:24.81 |
2:13.68 |
|
3:01.98 |
|
39 |
Chloé Laatikainen-Potts |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.16 |
1:27.68 |
2:17.09 |
|
3:02.31 |
|
40 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.00 |
1:27.76 |
2:17.32 |
|
3:02.91 |
|
41 |
Wilma Dahlberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
39.31 |
1:26.26 |
2:14.46 |
|
3:03.37 |
|
42 |
Isabella Källén |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
41.70 |
1:30.41 |
2:18.45 |
|
3:04.56 |
|
43 |
Sara Hopmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.01 |
1:29.87 |
2:20.51 |
|
3:05.30 |
|
44 |
Magdalena Petersson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.84 |
1:26.47 |
2:17.26 |
|
3:05.60 |
|
45 |
Fannie Gronowitz |
2003 |
Göteborg Sim |
|
42.08 |
1:31.65 |
2:21.59 |
|
3:08.08 |
|
46 |
Thea Grundström |
2003 |
Göteborg Sim |
|
41.07 |
1:30.65 |
2:20.95 |
|
3:08.53 |
|
47 |
Ida Forsberg Larsson |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.59 |
1:30.18 |
2:20.45 |
|
3:09.04 |
|
48 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.07 |
1:30.81 |
2:21.81 |
|
3:11.45 |
|
49 |
Torun Sandén |
2001 |
Göteborg Sim |
|
40.46 |
1:30.22 |
2:22.68 |
|
3:12.20 |
|
50 |
Mathilda Brink |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.91 |
1:34.93 |
2:25.39 |
|
3:13.26 |
|
51 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.40 |
1:32.84 |
2:23.65 |
|
3:13.27 |
|
52 |
Sara Johansson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
43.00 |
1:34.49 |
2:26.61 |
|
3:16.50 |
|
53 |
Diana Kezri |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.65 |
1:34.41 |
2:27.49 |
|
3:17.33 |
|
54 |
Alice Petrén |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45.20 |
45.67 |
1:36.80 |
|
3:17.75 |
|
55 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
45.25 |
1:36.24 |
2:29.69 |
|
3:21.61 |
|
56 |
Elin Swärd |
2002 |
Göteborg Sim |
|
44.64 |
1:36.58 |
2:31.61 |
|
3:26.54 |
|
57 |
Sofie Asterling |
2003 |
Göteborg Sim |
|
46.48 |
1:39.43 |
2:33.57 |
|
3:27.43 |
|
58 |
Felicia Rundström |
2002 |
Göteborg Sim |
|
47.53 |
1:41.09 |
2:37.71 |
|
3:28.60 |
|
59 |
Tina Hopmark |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.84 |
1:40.75 |
2:38.94 |
|
3:32.31 |
|
60 |
Lithea Kottusch |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
47.06 |
1:45.83 |
2:45.50 |
|
3:37.54 |
|
61 |
Ida Hildebrand |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
45.24 |
1:40.83 |
2:44.42 |
|
3:41.10 |
|
62 |
Elin Jansson |
2001 |
Göteborg Sim |
|
50.08 |
1:48.53 |
2:48.90 |
|
3:48.27 |
|
63 |
Liv Johansson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
50.37 |
1:49.02 |
2:51.84 |
|
3:50.72 |
|
- |
Liv Andersson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Megane Consil |
2001 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Gühring Sweden AB |
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Gühring Sweden AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
30.80 |
1:05.21 |
1:41.42 |
|
2:18.62 |
|
2 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
33.39 |
1:10.53 |
1:48.37 |
|
2:25.40 |
|
3 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
33.40 |
1:11.18 |
1:50.67 |
|
2:27.37 |
|
4 |
Isabella Brogren |
1999 |
Kungälvs Simsällskap |
|
33.38 |
1:10.90 |
1:49.83 |
|
2:27.68 |
|
5 |
Emma Dubo |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.30 |
1:12.82 |
1:51.16 |
|
2:29.00 |
|
6 |
Thilda Larsson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
33.32 |
1:10.95 |
1:49.80 |
|
2:29.17 |
|
7 |
Tove Kramer |
1999 |
Mariestads Simsällskap |
|
34.33 |
1:12.75 |
1:52.72 |
|
2:31.81 |
|
8 |
Lovisa Faarinen |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
35.65 |
1:15.54 |
1:55.36 |
|
2:33.69 |
|
9 |
Amanda Kullander |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
35.97 |
1:16.66 |
1:58.49 |
|
2:39.59 |
|
10 |
Kim Dao |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
34.66 |
1:16.76 |
2:00.06 |
|
2:43.05 |
|
11 |
Elin Andersson |
1999 |
Simklubben Götene |
|
36.51 |
1:18.09 |
2:02.27 |
|
2:45.64 |
|
12 |
Hanna Gertsson |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
36.31 |
1:18.73 |
2:03.93 |
|
2:48.87 |
|
13 |
Alice Björnbom |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.35 |
1:21.53 |
2:08.95 |
|
2:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Gühring Sweden AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Janzon |
1997 |
Göteborg Sim |
|
32.60 |
1:08.71 |
1:46.22 |
|
2:23.71 |
|
2 |
Sophie Eliasson |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.53 |
1:10.94 |
1:49.79 |
|
2:26.46 |
|
3 |
Mathilda Janzon |
1998 |
Göteborg Sim |
|
33.83 |
1:10.97 |
1:49.62 |
|
2:28.04 |
|
4 |
Maja Palmqvist |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
32.52 |
1:10.31 |
1:50.70 |
|
2:29.46 |
|
5 |
Malin Jonsson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
34.41 |
1:14.47 |
1:54.31 |
|
2:35.43 |
|
6 |
Nora Berglin |
1998 |
Göteborg Sim |
|
35.41 |
1:15.85 |
1:56.33 |
|
2:36.02 |
|
7 |
Josefine Kjellander |
1997 |
Göteborg Sim |
|
36.00 |
1:17.48 |
1:59.85 |
|
2:41.08 |
|
8 |
Amanda Johansson |
1997 |
Trollhättans Simsällskap |
|
36.24 |
1:17.80 |
2:00.77 |
|
2:41.57 |
|
9 |
Namtip Bouklay |
1998 |
Skövde Simsällskap |
|
34.80 |
1:13.52 |
1:58.27 |
|
2:43.28 |
|
10 |
Rebecca Lundgren |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.73 |
1:18.05 |
2:03.31 |
|
2:47.16 |
|
11 |
Hanna Wretborn |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.44 |
1:23.29 |
2:09.64 |
|
2:55.20 |
|
12 |
Sofie Björnberg |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.13 |
1:22.72 |
2:10.83 |
|
2:57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
09:45 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
09:40 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Mats och Arne Arkitekt |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Mats och Arne Arkitekt |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Mats och Arne Arkitekt |
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Mats och Arne Arkitekt |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
09:40 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
10:24 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
10:24 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
10:52 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: TechROi AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Någård |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.58 |
1:23.50 |
2:09.03 |
|
2:53.52 |
|
2 |
Gustav Nislander |
2001 |
Göteborg Sim |
|
43.24 |
1:33.84 |
2:24.55 |
|
3:14.13 |
|
3 |
Ted Niklasson |
2001 |
Karlsborgs Simklubb |
|
43.97 |
1:35.39 |
2:28.15 |
|
3:19.44 |
|
4 |
Daniel Öhman |
2002 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
46.27 |
1:38.50 |
2:30.60 |
|
3:21.71 |
|
5 |
Lucas Häyhänen |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.14 |
1:38.06 |
2:31.59 |
|
3:24.34 |
|
6 |
Herbert Grahn |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
49.07 |
1:43.54 |
2:36.10 |
|
3:27.86 |
|
7 |
Karl Bohlin |
2001 |
Göteborg Sim |
|
48.39 |
1:43.52 |
2:36.56 |
|
3:29.29 |
|
8 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
47.99 |
1:41.41 |
2:36.21 |
|
3:29.65 |
|
9 |
Balint Kis |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
46.87 |
1:39.91 |
2:35.41 |
|
3:29.90 |
|
10 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
50.46 |
1:45.62 |
2:41.47 |
|
3:34.50 |
|
11 |
Marcus Nordberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
49.33 |
1:46.01 |
2:41.65 |
|
3:36.97 |
|
12 |
Gilbert Olsson |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
53.09 |
1:50.36 |
2:44.76 |
|
3:38.62 |
|
13 |
Johan Olsson Fagerberg |
2001 |
Göteborg Sim |
|
51.80 |
1:48.20 |
2:43.78 |
|
3:38.70 |
|
14 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
52.69 |
1:48.47 |
2:46.39 |
|
3:39.70 |
|
15 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
49.02 |
1:44.86 |
2:43.80 |
|
3:39.77 |
|
16 |
Villiam Creutz |
2002 |
Simklubben Vänersborg |
|
49.17 |
1:47.47 |
2:44.41 |
|
3:39.83 |
|
17 |
Felix W.persson |
2003 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
54.62 |
1:52.79 |
2:51.17 |
|
3:44.78 |
|
18 |
Philip Zasowski |
2002 |
Göteborg Sim |
|
50.92 |
1:50.23 |
2:48.34 |
|
3:46.23 |
|
19 |
Marcus Sundblad |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
52.81 |
1:53.18 |
2:51.56 |
|
3:49.02 |
|
20 |
Hugo Fransson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
54.46 |
1:56.36 |
2:59.37 |
|
4:02.16 |
|
21 |
Olle Wising |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
58.72 |
2:02.18 |
3:06.32 |
|
4:08.27 |
|
22 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
55.09 |
1:59.91 |
3:06.36 |
|
4:10.45 |
|
23 |
Linus Graje |
2002 |
Simklubben Götene |
|
56.19 |
2:05.43 |
3:11.18 |
|
4:20.69 |
|
24 |
Adam Freeman |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
59.31 |
2:08.06 |
3:14.15 |
|
4:22.09 |
|
25 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:02.17 |
2:09.13 |
3:18.70 |
|
4:22.17 |
|
26 |
Simon Wretborn |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:06.39 |
2:19.94 |
3:37.02 |
|
4:48.28 |
|
- |
Victor Törnqvist |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: TechROi AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
36.42 |
1:17.94 |
1:59.62 |
|
2:43.11 |
|
2 |
Elias Hyvönen |
2000 |
Alingsås SLS |
|
37.55 |
1:20.51 |
2:04.50 |
|
2:48.17 |
|
3 |
Albin Edvardsson |
2000 |
Alingsås SLS |
|
38.72 |
1:22.87 |
2:08.16 |
|
2:53.32 |
|
4 |
Harald Eriksson |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.71 |
1:23.44 |
2:09.39 |
|
2:57.05 |
|
5 |
Emil Tiger |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.29 |
1:26.51 |
2:14.02 |
|
3:02.08 |
|
6 |
Oliver Einarsson |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.73 |
1:26.42 |
2:14.10 |
|
3:03.77 |
|
7 |
Alexander Assor |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
42.68 |
1:31.35 |
2:22.25 |
|
3:11.34 |
|
8 |
Axel Gustavsson |
2000 |
Simklubben Götene |
|
44.28 |
1:34.15 |
2:25.87 |
|
3:15.40 |
|
9 |
Alfred Lilliedahl |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
44.57 |
1:36.66 |
2:31.00 |
|
3:22.98 |
|
10 |
Eric Jigrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
46.03 |
1:39.72 |
2:35.45 |
|
3:26.78 |
|
11 |
Hampus Johannesson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
45.58 |
1:40.48 |
2:35.33 |
|
3:29.16 |
|
12 |
Linus Nilssen |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
52.75 |
1:50.60 |
2:49.81 |
|
3:44.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: TechROi AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
37.50 |
1:19.72 |
2:04.08 |
|
2:47.47 |
|
2 |
Olle-Theodor Lyxell |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.76 |
1:20.08 |
2:05.21 |
|
2:50.94 |
|
3 |
Hugo Bergman |
1999 |
S77 Stenungsund |
|
45.01 |
1:37.73 |
2:33.80 |
|
3:26.48 |
|
4 |
Jesper Lövgren |
1999 |
Simklubben Götene |
|
47.04 |
1:41.78 |
2:38.43 |
|
3:30.93 |
|
- |
Ludwig Lorentzon |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: TechROi AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Svensson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
34.32 |
1:13.51 |
1:54.76 |
|
2:36.40 |
|
2 |
Viggo Koch |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
36.21 |
1:17.66 |
1:58.91 |
|
2:40.69 |
|
3 |
Navid Fageeh |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
35.77 |
1:18.34 |
2:04.26 |
|
2:48.22 |
|
4 |
Arvid Lundgren |
1997 |
Alingsås SLS |
|
39.86 |
1:26.46 |
2:14.80 |
|
3:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
10:52 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
11:14 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Lindströms Bil AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:21.14 |
2:51.13 |
4:34.07 |
|
5:55.58 |
|
2 |
Annie Strömberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:22.24 |
2:56.31 |
4:47.77 |
|
6:10.69 |
|
3 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:39.15 |
3:19.09 |
5:07.85 |
|
6:33.99 |
|
4 |
Astrid Svedberg |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:43.21 |
3:22.29 |
5:13.07 |
|
6:41.45 |
|
5 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:37.21 |
3:23.19 |
5:15.31 |
|
6:42.99 |
|
6 |
Molly Bengtsson |
2001 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
1:37.56 |
3:24.57 |
5:14.23 |
|
6:43.75 |
|
7 |
Astrid Lilja |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:40.96 |
3:32.19 |
5:24.74 |
|
6:56.83 |
|
8 |
Sara Metcalfe |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:43.09 |
3:30.61 |
5:28.83 |
|
6:57.65 |
|
9 |
Nora Lidbom |
2002 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
1:51.97 |
3:30.66 |
5:34.58 |
|
7:06.95 |
|
10 |
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:52.21 |
3:45.95 |
5:42.11 |
|
7:19.04 |
|
- |
Alexandra Schyum |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Dagmar Cuperus |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Lindströms Bil AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:23.33 |
3:02.20 |
4:55.75 |
|
6:15.10 |
|
2 |
Anna Hamrin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:36.29 |
3:20.58 |
5:16.95 |
|
6:45.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Lindströms Bil AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.09 |
2:39.29 |
4:20.34 |
|
5:38.25 |
|
2 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:23.03 |
2:56.36 |
4:41.14 |
|
5:59.69 |
|
3 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:25.66 |
3:01.29 |
4:43.14 |
|
6:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
11:14 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
12:14 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Kjällgren, Gühring |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ted Niklasson |
2001 |
Karlsborgs Simklubb |
|
1:14.49 |
2:36.36 |
3:59.41 |
5:22.76 |
20:32.47 |
|
|
|
|
|
|
6:46.44 |
8:09.57 |
9:31.48 |
10:54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
12:17.18 |
13:41.17 |
15:04.35 |
16:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
17:50.90 |
19:13.84 |
|
|
|
|
2 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:16.88 |
2:42.03 |
4:05.46 |
5:30.97 |
21:03.50 |
|
|
|
|
|
|
6:56.68 |
8:23.07 |
9:48.32 |
11:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
12:39.64 |
14:04.86 |
15:29.58 |
16:54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
18:19.04 |
19:43.60 |
|
|
|
|
3 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.68 |
2:38.89 |
4:02.29 |
5:26.82 |
21:05.80 |
|
|
|
|
|
|
6:51.76 |
8:16.72 |
9:42.56 |
11:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
12:34.15 |
14:01.10 |
15:27.78 |
16:55.03 |
|
|
|
|
|
|
|
18:19.65 |
19:43.58 |
|
|
|
|
4 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:24.42 |
2:55.37 |
4:25.46 |
5:54.90 |
22:34.44 |
|
|
|
|
|
|
7:23.42 |
8:53.57 |
10:24.87 |
11:55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
13:26.82 |
14:58.14 |
16:30.47 |
18:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
19:35.74 |
21:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Kjällgren, Gühring |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:11.58 |
2:26.85 |
3:42.84 |
4:59.42 |
18:27.35 |
|
|
|
|
|
|
6:15.30 |
7:28.54 |
8:41.92 |
9:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
11:08.65 |
12:21.79 |
13:35.21 |
14:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
16:02.11 |
17:15.62 |
|
|
|
|
2 |
David Wollersjö |
2000 |
Alingsås SLS |
|
1:09.70 |
2:25.82 |
3:42.29 |
4:59.52 |
18:47.01 |
|
|
|
|
|
|
6:14.54 |
7:29.48 |
8:44.83 |
10:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.08 |
12:31.16 |
13:46.73 |
15:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
16:19.18 |
17:34.32 |
|
|
|
|
3 |
Eliot Sjöqvist |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:22.23 |
2:52.64 |
4:22.67 |
5:55.07 |
22:55.98 |
|
|
|
|
|
|
7:26.57 |
8:57.58 |
10:29.57 |
12:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
13:38.19 |
15:10.83 |
16:43.93 |
18:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
19:51.22 |
22:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Kjällgren, Gühring |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rick Cuperus |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.82 |
2:27.05 |
3:44.99 |
5:02.88 |
19:17.66 |
|
|
|
|
|
|
6:20.59 |
7:39.23 |
8:57.26 |
10:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
11:32.59 |
12:50.88 |
14:09.21 |
15:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
16:45.19 |
18:03.08 |
|
|
|
|
2 |
Ludwig Lorentzon |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:16.14 |
2:44.19 |
4:12.88 |
5:42.12 |
22:04.43 |
|
|
|
|
|
|
7:12.19 |
8:41.44 |
10:10.83 |
11:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
13:09.97 |
14:40.32 |
16:10.45 |
17:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
19:10.46 |
20:39.59 |
|
|
|
|
3 |
Jesper Lövgren |
1999 |
Simklubben Götene |
|
1:20.88 |
2:51.24 |
4:23.98 |
5:55.66 |
22:56.62 |
|
|
|
|
|
|
7:28.87 |
9:02.31 |
10:36.17 |
12:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
13:44.77 |
15:18.40 |
16:49.83 |
18:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
19:59.83 |
21:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Kjällgren, Gühring |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Lornell |
1998 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:12.13 |
2:31.79 |
3:52.71 |
5:14.18 |
19:59.11 |
|
|
|
|
|
|
6:36.28 |
7:58.22 |
9:18.90 |
10:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
12:00.00 |
13:20.20 |
14:40.85 |
16:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
17:22.14 |
18:41.88 |
|
|
|
|
2 |
Gustav Palmér |
1998 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:14.53 |
2:34.50 |
3:56.54 |
5:19.72 |
20:23.80 |
|
|
|
|
|
|
6:43.07 |
8:05.64 |
9:27.72 |
10:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12:11.88 |
13:35.99 |
14:58.04 |
16:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
17:42.53 |
19:04.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
12:14 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
12:52 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Arena Älvhögsborg |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Börjesson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.76 |
2:39.41 |
4:05.19 |
5:31.73 |
11:12.82 |
|
|
|
|
|
|
6:59.00 |
8:25.63 |
9:52.18 |
|
|
|
2 |
Pontus Hake |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:22.56 |
2:52.02 |
4:21.93 |
5:49.95 |
11:36.74 |
|
|
|
|
|
|
7:17.45 |
8:45.35 |
10:13.75 |
|
|
|
3 |
Isac Johansson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:25.56 |
2:59.88 |
4:34.13 |
6:08.01 |
12:12.60 |
|
|
|
|
|
|
7:42.63 |
9:15.69 |
10:45.87 |
|
|
|
4 |
Jakob Palmér |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:24.04 |
3:00.12 |
4:36.91 |
6:14.19 |
12:33.23 |
|
|
|
|
|
|
7:52.62 |
9:29.55 |
11:03.76 |
|
|
|
5 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:26.91 |
3:07.35 |
4:48.21 |
6:28.09 |
13:01.02 |
|
|
|
|
|
|
8:08.92 |
9:50.68 |
11:29.99 |
|
|
|
6 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:29.91 |
3:12.62 |
4:56.83 |
6:39.55 |
13:18.03 |
|
|
|
|
|
|
8:22.57 |
10:04.67 |
11:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Arena Älvhögsborg |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Linder |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:16.06 |
2:37.47 |
4:00.15 |
5:22.72 |
10:46.94 |
|
|
|
|
|
|
6:44.70 |
8:07.92 |
9:29.56 |
|
|
|
2 |
Jesper Simonsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:16.81 |
2:40.66 |
4:06.09 |
5:34.32 |
11:04.41 |
|
|
|
|
|
|
7:01.29 |
8:25.19 |
9:46.63 |
|
|
|
3 |
Hampus Johannesson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:14.45 |
2:38.06 |
4:03.12 |
5:29.88 |
11:06.64 |
|
|
|
|
|
|
6:58.84 |
8:24.09 |
9:47.54 |
|
|
|
4 |
Kevin Norlin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.87 |
2:42.05 |
4:09.63 |
5:39.60 |
11:29.42 |
|
|
|
|
|
|
7:07.98 |
8:36.07 |
10:05.45 |
|
|
|
5 |
Rasmus Johansson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:27.54 |
3:01.55 |
4:37.59 |
6:14.65 |
12:33.43 |
|
|
|
|
|
|
7:50.91 |
9:26.87 |
11:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Arena Älvhögsborg |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:08.29 |
2:21.60 |
3:34.78 |
4:47.23 |
9:35.94 |
|
|
|
|
|
|
5:59.09 |
7:11.81 |
8:25.03 |
|
|
|
2 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:08.21 |
2:20.81 |
3:33.95 |
4:47.29 |
9:40.40 |
|
|
|
|
|
|
6:00.68 |
7:15.08 |
8:29.72 |
|
|
|
3 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:09.79 |
2:27.92 |
3:46.99 |
5:06.04 |
10:19.14 |
|
|
|
|
|
|
6:25.97 |
7:45.69 |
9:03.45 |
|
|
|
4 |
Samuel Arvidsson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.26 |
2:30.72 |
3:50.60 |
5:14.39 |
10:36.79 |
|
|
|
|
|
|
6:36.89 |
7:59.23 |
9:19.55 |
|
|
|
5 |
Sebastian Svensson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.86 |
2:37.58 |
3:59.31 |
5:22.29 |
10:47.64 |
|
|
|
|
|
|
6:44.98 |
8:07.40 |
9:28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Arena Älvhögsborg |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Bergstedt |
1998 |
Alingsås SLS |
|
1:05.98 |
2:17.41 |
3:29.36 |
4:42.21 |
9:33.06 |
|
|
|
|
|
|
5:55.47 |
7:09.41 |
8:22.73 |
|
|
|
2 |
Victor Engqvist |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
1:09.78 |
2:23.92 |
3:38.41 |
4:54.35 |
9:58.80 |
|
|
|
|
|
|
6:11.34 |
7:28.07 |
8:45.09 |
|
|
|
3 |
Lukas Engström |
1998 |
Göteborg Sim |
|
1:12.58 |
2:32.85 |
3:55.37 |
5:16.65 |
10:38.73 |
|
|
|
|
|
|
6:38.08 |
7:59.33 |
9:19.35 |
|
|
|
4 |
Albin Robertsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.75 |
2:28.50 |
3:48.23 |
5:09.33 |
10:40.23 |
|
|
|
|
|
|
6:30.65 |
7:53.98 |
9:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
12:52 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
15:05 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Nyttodata Väst AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Lövgren |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
38.81 |
1:23.26 |
2:10.11 |
|
2:55.80 |
|
2 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
37.41 |
1:23.83 |
2:10.60 |
|
2:57.84 |
|
3 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
39.53 |
1:25.16 |
2:12.31 |
|
2:58.61 |
|
4 |
Annie Strömberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
37.68 |
1:23.29 |
2:11.06 |
|
3:00.43 |
|
5 |
Mollie Kovala |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
40.61 |
1:28.39 |
2:18.04 |
|
3:07.45 |
|
6 |
Molly Bengtsson |
2001 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
44.52 |
1:36.96 |
2:33.17 |
|
3:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Nyttodata Väst AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
34.49 |
1:14.11 |
1:57.20 |
|
2:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Nyttodata Väst AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Bennehed |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
38.65 |
1:26.42 |
2:18.44 |
|
3:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
15:05 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
15:40 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Trollhättans Energi |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Någård |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.21 |
1:21.76 |
2:07.86 |
|
2:46.19 |
|
2 |
Linus Holmdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
37.43 |
1:20.09 |
2:13.29 |
|
2:47.83 |
|
3 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.25 |
1:21.80 |
2:12.60 |
|
2:49.57 |
|
4 |
Markus Börjesson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.86 |
1:24.26 |
2:14.06 |
|
2:52.04 |
|
5 |
Daniel Öhman |
2002 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
40.77 |
1:31.30 |
2:21.72 |
|
3:01.97 |
|
6 |
Herbert Grahn |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
40.28 |
1:27.39 |
2:22.53 |
|
3:02.64 |
|
7 |
Leo Iséni |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.89 |
1:27.00 |
2:23.18 |
|
3:05.94 |
|
8 |
David Reinholdsson |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
42.05 |
1:30.77 |
2:26.94 |
|
3:08.58 |
|
9 |
Balint Kis |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.96 |
1:30.03 |
2:26.79 |
|
3:09.95 |
|
10 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
42.17 |
1:32.13 |
2:28.40 |
|
3:09.99 |
|
11 |
Gilbert Olsson |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.09 |
1:32.29 |
2:28.88 |
|
3:10.86 |
|
12 |
Karl Bohlin |
2001 |
Göteborg Sim |
|
41.99 |
1:33.01 |
2:27.95 |
|
3:11.70 |
|
13 |
Max Svedberg |
2001 |
Göteborg Sim |
|
42.15 |
1:31.85 |
2:26.10 |
|
3:12.61 |
|
14 |
Marcus Nordberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
43.79 |
1:37.77 |
2:33.68 |
|
3:16.36 |
|
15 |
Jakob Palmér |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
43.37 |
1:35.66 |
2:35.56 |
|
3:20.58 |
|
16 |
Johan Olsson Fagerberg |
2001 |
Göteborg Sim |
|
45.44 |
1:35.95 |
2:33.60 |
|
3:21.84 |
|
17 |
Marcus Sundblad |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.11 |
1:37.05 |
2:37.20 |
|
3:21.94 |
|
18 |
Philip Koca |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
44.85 |
1:39.79 |
2:37.89 |
|
3:23.00 |
|
19 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
45.12 |
1:36.84 |
2:40.03 |
|
3:23.11 |
|
20 |
William Norland |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
49.49 |
1:36.48 |
2:42.06 |
|
3:25.41 |
|
21 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
50.37 |
1:42.55 |
2:39.63 |
|
3:25.96 |
|
22 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
53.16 |
1:45.43 |
2:42.08 |
|
3:26.46 |
|
23 |
Axel Rosencrantz |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.69 |
1:40.14 |
2:42.15 |
|
3:28.79 |
|
24 |
Hugo Fransson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
49.87 |
1:43.18 |
2:43.91 |
|
3:30.09 |
|
25 |
Bálint Deák |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
48.15 |
1:40.86 |
2:44.93 |
|
3:34.22 |
|
26 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
48.33 |
1:45.74 |
2:47.01 |
|
3:35.52 |
|
27 |
William Hägg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
51.30 |
1:47.20 |
2:52.30 |
|
3:40.04 |
|
28 |
Klas Sandgren |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
54.95 |
1:52.62 |
2:55.85 |
|
3:48.82 |
|
29 |
Victor Törnqvist |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
55.34 |
1:52.08 |
2:59.60 |
|
3:51.06 |
|
30 |
Adam Freeman |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
57.49 |
1:53.52 |
3:02.78 |
|
3:52.09 |
|
31 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
56.37 |
2:03.43 |
3:09.11 |
|
4:00.56 |
|
- |
Oskar Hansson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ted Niklasson |
2001 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Trollhättans Energi |
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Trollhättans Energi |
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Trollhättans Energi |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Svensson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
28.13 |
1:07.23 |
1:47.51 |
|
2:21.33 |
|
2 |
William Reinholdsson |
1997 |
Simklubben Elfsborg |
|
29.94 |
1:10.25 |
1:51.27 |
|
2:25.31 |
|
3 |
Victor Engqvist |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
30.81 |
1:14.37 |
2:00.74 |
|
2:35.10 |
|
4 |
Anton Lornell |
1998 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.93 |
1:14.06 |
2:01.21 |
|
2:36.19 |
|
5 |
Navid Fageeh |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
31.92 |
1:18.19 |
2:02.43 |
|
2:39.10 |
|
6 |
Albin Robertsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
33.77 |
1:17.47 |
2:02.14 |
|
2:39.64 |
|
7 |
Philip Bergstedt |
1998 |
Alingsås SLS |
|
31.67 |
1:14.04 |
2:05.01 |
|
2:41.23 |
|
8 |
Gustav Palmér |
1998 |
Mariestads Simsällskap |
|
34.33 |
1:21.31 |
2:08.70 |
|
2:46.29 |
|
9 |
Lukas Engström |
1998 |
Göteborg Sim |
|
37.36 |
1:23.46 |
2:17.30 |
|
2:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
15:40 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
17:07 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Stadium, Gühring |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
1:18.86 |
2:41.76 |
4:04.71 |
|
5:24.65 |
|
2 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:18.75 |
2:42.39 |
4:06.11 |
|
5:25.92 |
|
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:17.66 |
2:40.72 |
4:05.52 |
|
5:27.08 |
|
4 |
Anna Lindberg |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:19.51 |
2:43.51 |
4:07.73 |
|
5:28.42 |
|
5 |
Tove Apelqvist |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:18.07 |
2:43.93 |
4:11.36 |
|
5:33.46 |
|
6 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:20.01 |
2:46.30 |
4:11.89 |
|
5:33.73 |
|
7 |
Linn Kramer |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:19.17 |
2:45.81 |
4:12.66 |
|
5:35.32 |
|
8 |
Matilda Eni |
2002 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:19.50 |
2:45.46 |
4:12.82 |
|
5:38.89 |
|
9 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:23.29 |
2:50.20 |
4:17.03 |
|
5:39.17 |
|
10 |
Sissy Olsson |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:21.90 |
2:50.48 |
4:16.52 |
|
5:40.32 |
|
11 |
Dagmar Cuperus |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:20.94 |
2:48.82 |
4:18.26 |
|
5:42.99 |
|
12 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:22.19 |
2:53.90 |
4:26.17 |
|
5:55.68 |
|
13 |
Sophia Stickel |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:24.63 |
2:57.62 |
4:30.05 |
|
5:57.48 |
|
14 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:23.30 |
2:56.19 |
4:30.05 |
|
5:57.76 |
|
15 |
Wilma Johansson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:25.05 |
2:56.19 |
4:29.11 |
|
5:58.49 |
|
16 |
Molly Bengtsson |
2001 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
1:25.43 |
2:58.18 |
4:30.71 |
|
6:00.72 |
|
17 |
Emilia Ström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:27.17 |
3:01.82 |
4:37.91 |
|
6:08.54 |
|
18 |
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:28.61 |
3:05.19 |
4:39.76 |
|
6:08.92 |
|
19 |
Wilma Dahlberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:25.19 |
2:59.06 |
4:37.32 |
|
6:09.32 |
|
20 |
Astrid Lilja |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:27.95 |
3:02.88 |
4:38.66 |
|
6:12.49 |
|
21 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:26.65 |
3:03.00 |
4:40.42 |
|
6:13.25 |
|
22 |
Astrid Svedberg |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:28.87 |
3:05.71 |
4:42.85 |
|
6:15.20 |
|
23 |
Alma Johansson |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:28.51 |
3:06.19 |
4:44.44 |
|
6:16.51 |
|
24 |
Nora Lidbom |
2002 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
1:31.56 |
3:07.61 |
4:45.31 |
|
6:17.54 |
|
25 |
Sara Metcalfe |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:27.74 |
3:03.95 |
4:42.19 |
|
6:17.69 |
|
26 |
Emelie Apelryd |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:29.37 |
3:07.73 |
4:47.36 |
|
6:20.42 |
|
27 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:28.43 |
3:05.63 |
4:43.96 |
|
6:20.53 |
|
28 |
Linnea Inghammar |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:30.21 |
3:07.34 |
4:45.60 |
|
6:20.58 |
|
29 |
Anja Matic |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:30.69 |
3:10.08 |
4:47.68 |
|
6:23.02 |
|
30 |
Louisa Thelin |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:30.86 |
3:12.32 |
4:52.16 |
|
6:26.25 |
|
31 |
Sara Lundqvist Jenc |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:31.27 |
3:11.49 |
4:53.42 |
|
6:27.18 |
|
32 |
Isabella Källén |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:32.61 |
3:13.10 |
4:52.86 |
|
6:29.02 |
|
33 |
Louise Andersson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:32.90 |
3:13.50 |
4:54.80 |
|
6:29.62 |
|
34 |
Chloé Laatikainen-Potts |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:32.60 |
3:14.80 |
4:57.73 |
|
6:33.41 |
|
35 |
Amanda Tabarte |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:28.53 |
3:09.37 |
4:54.49 |
|
6:35.09 |
|
36 |
Ida Forsberg Larsson |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:32.55 |
3:15.63 |
4:56.31 |
|
6:35.74 |
|
37 |
Fannie Gronowitz |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:36.33 |
3:20.71 |
5:05.07 |
|
6:40.54 |
|
38 |
Torun Sandén |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:31.37 |
3:14.98 |
5:01.19 |
|
6:43.04 |
|
39 |
Diana Kezri |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:34.84 |
3:20.63 |
5:08.47 |
|
6:53.54 |
|
40 |
Tea Wilenius |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:32.41 |
3:19.70 |
5:09.52 |
|
6:56.04 |
|
41 |
Sara Johansson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:34.68 |
3:21.65 |
5:12.29 |
|
6:59.87 |
|
42 |
Alice Petrén |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:38.92 |
3:28.07 |
5:19.35 |
|
7:06.01 |
|
43 |
Julia Eklund |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:39.21 |
3:28.53 |
5:20.03 |
|
7:08.13 |
|
44 |
Sofie Asterling |
2003 |
Göteborg Sim |
|
1:40.29 |
3:32.30 |
5:28.29 |
|
7:20.05 |
|
45 |
Elin Jansson |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:45.05 |
3:42.52 |
5:41.35 |
|
7:35.17 |
|
46 |
Liv Johansson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:53.79 |
4:02.91 |
6:11.64 |
|
8:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Stadium, Gühring |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:12.99 |
2:33.07 |
3:52.73 |
|
5:06.17 |
|
2 |
Emma Lundgren |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:13.19 |
2:32.57 |
3:52.46 |
|
5:10.30 |
|
3 |
Liesel Williamsson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:13.46 |
2:33.70 |
3:54.07 |
|
5:12.89 |
|
4 |
Michelle Berntsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:15.67 |
2:37.63 |
4:00.23 |
|
5:19.00 |
|
5 |
Elin Lokrantz |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:16.76 |
2:40.01 |
4:01.83 |
|
5:19.58 |
|
6 |
Andrea Berggren |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:17.21 |
2:42.01 |
4:07.14 |
|
5:27.98 |
|
7 |
Amanda Johansson |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:15.30 |
2:39.62 |
4:04.92 |
|
5:28.59 |
|
8 |
Janka Deák |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:18.57 |
2:44.39 |
4:10.83 |
|
5:36.48 |
|
9 |
Sara Helgesson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
1:19.46 |
2:46.35 |
4:13.03 |
|
5:37.77 |
|
10 |
Julia Rosebrink |
2000 |
Karlsborgs Simklubb |
|
1:21.09 |
2:51.30 |
4:23.35 |
|
5:49.67 |
|
11 |
Felicia Eriksson |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:23.67 |
2:54.63 |
4:26.72 |
|
5:54.38 |
|
12 |
Lovisa Erlandsson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:24.83 |
2:58.30 |
5:16.53 |
|
5:59.79 |
|
13 |
Cornelia Graje |
2000 |
Simklubben Götene |
|
1:23.81 |
2:58.31 |
4:35.77 |
|
6:10.57 |
|
14 |
Hannah Lornell |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:27.89 |
3:06.51 |
4:47.36 |
|
6:23.84 |
|
- |
Ylva Franck |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Stadium, Gühring |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thilda Larsson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:09.94 |
2:25.74 |
3:42.46 |
|
4:58.23 |
|
2 |
Isabella Brogren |
1999 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:11.43 |
2:28.80 |
3:47.89 |
|
5:05.24 |
|
3 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.29 |
2:34.00 |
3:52.52 |
|
5:09.66 |
|
4 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.76 |
2:32.58 |
3:51.71 |
|
5:10.08 |
|
5 |
Felicia Hallingborn-Ask |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:12.48 |
2:34.20 |
3:55.73 |
|
5:13.65 |
|
6 |
Tove Kramer |
1999 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:16.12 |
2:38.76 |
4:01.54 |
|
5:22.70 |
|
7 |
Lovisa Faarinen |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:19.08 |
2:42.45 |
4:05.84 |
|
5:23.82 |
|
8 |
Amanda Kullander |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:17.44 |
2:42.29 |
4:08.54 |
|
5:33.44 |
|
9 |
Hanna Gertsson |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:21.17 |
2:51.55 |
4:22.72 |
|
5:54.04 |
|
10 |
Elin Andersson |
1999 |
Simklubben Götene |
|
1:21.51 |
2:52.99 |
4:25.98 |
|
5:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Stadium, Gühring |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Larsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
1:07.95 |
2:20.68 |
3:35.39 |
|
4:49.84 |
|
2 |
Felicia Andersson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
1:06.73 |
2:20.72 |
3:36.50 |
|
4:52.19 |
|
3 |
Amanda Janzon |
1997 |
Göteborg Sim |
|
1:10.00 |
2:26.55 |
3:44.00 |
|
5:01.35 |
|
4 |
Louise Näslund |
1997 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:09.10 |
2:26.38 |
3:46.98 |
|
5:07.93 |
|
5 |
Sophie Eliasson |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:13.49 |
2:33.25 |
3:54.33 |
|
5:13.53 |
|
6 |
Malin Jonsson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
1:16.05 |
2:40.09 |
4:05.08 |
|
5:29.07 |
|
7 |
Josefine Kjellander |
1997 |
Göteborg Sim |
|
1:16.96 |
2:43.27 |
4:10.05 |
|
5:32.93 |
|
8 |
Nora Berglin |
1998 |
Göteborg Sim |
|
1:19.73 |
2:45.84 |
4:10.62 |
|
5:33.36 |
|
9 |
Namtip Bouklay |
1998 |
Skövde Simsällskap |
|
1:21.71 |
2:51.37 |
4:20.55 |
|
5:44.35 |
|
- |
Amanda Johansson |
1997 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
17:07 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
17:32 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Kjällgrens, Mats Arne |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Kjällgrens, Mats Arne |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Kjällgrens, Mats Arne |
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Kjällgrens, Mats Arne |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
17:32 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
18:43 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Trollhättans Tomt AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
39.17 |
1:22.07 |
2:05.83 |
|
2:47.25 |
|
2 |
Klara Tistrand |
2001 |
Alingsås SLS |
|
38.29 |
1:21.78 |
2:05.65 |
|
2:49.56 |
|
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
39.13 |
1:23.01 |
2:08.37 |
|
2:51.33 |
|
4 |
Dagmar Cuperus |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:55.66 |
|
5 |
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
42.60 |
1:29.17 |
2:14.94 |
|
2:58.72 |
|
6 |
Alexandra Schyum |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
43.49 |
1:30.23 |
2:17.88 |
|
3:00.50 |
|
7 |
Julia Karamovic |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
41.48 |
1:29.89 |
2:19.02 |
|
3:05.17 |
|
8 |
Astrid Svedberg |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
45.64 |
1:34.93 |
2:23.70 |
|
3:11.27 |
|
9 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
46.16 |
1:35.12 |
2:24.83 |
|
3:12.63 |
|
10 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
45.88 |
1:35.12 |
2:26.29 |
|
3:13.99 |
|
11 |
Anna Lindberg |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
46.07 |
1:35.38 |
2:25.88 |
|
3:14.53 |
|
12 |
Nora Lidbom |
2002 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
3:15.97 |
|
13 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
46.55 |
1:38.18 |
2:28.67 |
|
3:16.93 |
|
14 |
Magdalena Petersson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.38 |
1:35.70 |
2:26.93 |
|
3:18.07 |
|
15 |
Wilma Dahlberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
46.21 |
1:38.05 |
2:29.94 |
|
3:19.57 |
|
16 |
Sara Metcalfe |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
47.81 |
1:41.73 |
2:34.35 |
|
3:22.22 |
|
17 |
Emelie Apelryd |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
48.75 |
1:43.01 |
2:35.28 |
|
3:24.25 |
|
18 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
47.18 |
1:40.79 |
2:34.05 |
|
3:26.48 |
|
19 |
Molly Bengtsson |
2001 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
47.80 |
1:42.24 |
2:35.93 |
|
3:27.04 |
|
20 |
Anja Matic |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
50.62 |
1:45.78 |
2:38.51 |
|
3:27.66 |
|
21 |
Thea Grundström |
2003 |
Göteborg Sim |
|
48.23 |
1:45.28 |
2:40.68 |
|
3:33.84 |
|
22 |
Torun Sandén |
2001 |
Göteborg Sim |
|
51.30 |
1:45.97 |
2:43.26 |
|
3:35.71 |
|
23 |
Felicia Rundström |
2002 |
Göteborg Sim |
|
52.20 |
1:50.20 |
2:47.48 |
|
3:40.15 |
|
24 |
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
53.12 |
1:50.15 |
2:46.19 |
|
3:40.28 |
|
25 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
53.03 |
1:52.08 |
2:52.61 |
|
3:50.12 |
|
26 |
Elin Swärd |
2002 |
Göteborg Sim |
|
52.57 |
1:52.92 |
2:55.20 |
|
3:50.98 |
|
27 |
Ida Hildebrand |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
52.69 |
1:53.39 |
2:55.14 |
|
3:54.38 |
|
28 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
54.33 |
1:54.67 |
2:56.95 |
|
3:54.62 |
|
29 |
Sara Johansson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
53.45 |
1:57.01 |
3:01.54 |
|
4:03.22 |
|
30 |
Elin Jansson |
2001 |
Göteborg Sim |
|
57.39 |
2:00.93 |
3:02.45 |
|
4:04.21 |
|
31 |
Agnes Gustafsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
56.40 |
2:00.91 |
3:06.18 |
|
4:08.17 |
|
32 |
Sofia Hake |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
56.48 |
2:01.64 |
3:10.72 |
|
4:15.29 |
|
33 |
Liv Johansson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:07.84 |
2:21.12 |
2:24.25 |
|
4:53.07 |
|
- |
Megane Consil |
2001 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Fannie Gronowitz |
2003 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Julia Eklund |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Trollhättans Tomt AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liesel Williamsson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
40.53 |
1:25.28 |
2:08.79 |
|
2:51.25 |
|
2 |
Kajsa Svensson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.94 |
1:25.16 |
2:10.54 |
|
2:54.86 |
|
3 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.99 |
1:26.36 |
2:12.03 |
|
2:56.26 |
|
4 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.57 |
1:26.17 |
2:11.26 |
|
2:56.56 |
|
5 |
Janka Deák |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
41.17 |
1:27.65 |
2:14.52 |
|
2:59.99 |
|
6 |
Andrea Berggren |
2000 |
Göteborg Sim |
|
42.64 |
1:29.42 |
2:14.82 |
|
3:00.23 |
|
7 |
Emma Lundgren |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
42.77 |
1:29.14 |
2:15.64 |
|
3:01.07 |
|
8 |
Sara Helgesson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
43.63 |
1:29.65 |
2:16.38 |
|
3:02.38 |
|
9 |
Elin Gustafsson |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
42.13 |
1:29.23 |
2:16.69 |
|
3:02.77 |
|
10 |
Anna Hamrin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
42.11 |
1:30.16 |
2:18.29 |
|
3:04.52 |
|
11 |
Hannah Lornell |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
43.31 |
1:31.40 |
2:22.30 |
|
3:09.98 |
|
12 |
Amanda Johansson |
2000 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:11.80 |
|
13 |
Ellen Olofsson |
2000 |
S77 Stenungsund |
|
44.28 |
1:33.74 |
2:23.94 |
|
3:14.05 |
|
14 |
Cornelia Graje |
2000 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
3:14.82 |
|
15 |
Julia Rosebrink |
2000 |
Karlsborgs Simklubb |
|
43.96 |
1:36.47 |
2:26.34 |
|
3:16.14 |
|
16 |
Oceane Consil |
2000 |
Göteborg Sim |
|
47.04 |
1:38.28 |
2:31.84 |
|
3:22.78 |
|
17 |
Loella Kottusch |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
48.78 |
1:43.20 |
2:37.39 |
|
3:27.40 |
|
18 |
Matilda Fransson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
49.50 |
1:46.80 |
2:43.55 |
|
3:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Trollhättans Tomt AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Dimitriou Sagré |
1999 |
Alingsås SLS |
|
35.57 |
1:15.73 |
1:57.38 |
|
2:37.91 |
|
2 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
38.11 |
1:18.95 |
2:00.77 |
|
2:41.80 |
|
3 |
Emma Dubo |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
39.25 |
1:22.40 |
2:05.07 |
|
2:46.54 |
|
4 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
38.95 |
1:22.03 |
2:05.05 |
|
2:47.25 |
|
5 |
Thilda Larsson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
39.60 |
1:21.44 |
2:05.12 |
|
2:47.86 |
|
6 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
40.86 |
1:25.04 |
2:09.01 |
|
2:53.11 |
|
7 |
Johanna Gunnarsson |
1999 |
Göteborg Sim |
|
39.63 |
1:23.99 |
2:09.69 |
|
2:53.84 |
|
8 |
Kim Dao |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
41.30 |
1:26.92 |
2:13.35 |
|
2:58.88 |
|
9 |
Tove Kramer |
1999 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:04.84 |
|
10 |
Sara Ehrnberg |
1999 |
Göteborg Sim |
|
44.91 |
1:33.43 |
2:23.35 |
|
3:10.92 |
|
11 |
Hanna Gertsson |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Trollhättans Tomt AB |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
18:43 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
19:08 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: TechROi AB, Kjällgrens |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: TechROi AB, Kjällgrens |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: TechROi AB, Kjällgrens |
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: TechROi AB, Kjällgrens |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
19:08 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
09:02 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Gühring Sweden AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Nislander |
2001 |
Göteborg Sim |
|
33.95 |
1:13.42 |
1:52.19 |
|
2:28.16 |
|
2 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
34.35 |
1:12.42 |
1:51.71 |
|
2:29.77 |
|
3 |
Markus Börjesson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
34.70 |
1:12.94 |
1:53.69 |
|
2:31.75 |
|
4 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.68 |
1:14.43 |
1:55.93 |
|
2:35.51 |
|
5 |
Isac Johansson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
35.87 |
1:17.79 |
1:59.87 |
|
2:38.56 |
|
6 |
Daniel Öhman |
2002 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
37.73 |
1:19.48 |
2:00.68 |
|
2:38.87 |
|
7 |
Pontus Hake |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
36.98 |
1:18.93 |
2:01.31 |
|
2:42.74 |
|
8 |
Herbert Grahn |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
36.23 |
1:19.78 |
2:04.41 |
|
2:44.14 |
|
9 |
Balint Kis |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
34.46 |
1:15.55 |
2:01.15 |
|
2:44.33 |
|
10 |
Leo Iséni |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.81 |
1:16.96 |
2:01.54 |
|
2:45.62 |
|
11 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.71 |
1:17.79 |
2:02.22 |
|
2:45.72 |
|
12 |
Jakob Palmér |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
37.03 |
1:20.02 |
2:04.59 |
|
2:48.23 |
|
13 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
37.65 |
1:22.71 |
2:10.06 |
|
2:53.03 |
|
14 |
Marcus Nordberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
38.70 |
1:24.74 |
2:11.70 |
|
2:56.32 |
|
15 |
Karl Bohlin |
2001 |
Göteborg Sim |
|
38.45 |
1:24.48 |
2:12.19 |
|
2:57.50 |
|
16 |
Linus Hagedorn |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.39 |
1:26.03 |
2:13.51 |
|
2:58.29 |
|
17 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
38.99 |
1:26.77 |
2:16.58 |
|
3:00.82 |
|
18 |
Max Svedberg |
2001 |
Göteborg Sim |
|
38.66 |
1:25.03 |
2:14.64 |
|
3:02.13 |
|
19 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
42.17 |
1:29.98 |
2:17.79 |
|
3:03.82 |
|
20 |
Elliot Iséni |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.82 |
1:27.31 |
2:17.29 |
|
3:04.43 |
|
21 |
Philip Zasowski |
2002 |
Göteborg Sim |
|
40.20 |
1:29.87 |
2:19.20 |
|
3:06.29 |
|
22 |
Axel Rosencrantz |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.85 |
1:29.36 |
2:19.15 |
|
3:08.61 |
|
23 |
Hugo Fransson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.99 |
1:30.70 |
2:20.36 |
|
3:08.65 |
|
24 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.42 |
1:28.93 |
2:20.22 |
|
3:09.28 |
|
25 |
Bálint Deák |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
41.87 |
1:31.19 |
2:23.70 |
|
3:11.59 |
|
26 |
Karl Skogsberg |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.04 |
1:34.94 |
2:26.33 |
|
3:12.95 |
|
27 |
William Hägg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
41.98 |
1:33.26 |
2:28.98 |
|
3:20.51 |
|
28 |
Max Swegmark |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.49 |
1:39.46 |
2:32.53 |
|
3:21.33 |
|
29 |
Victor Törnqvist |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
45.09 |
1:42.74 |
2:41.73 |
|
3:33.47 |
|
30 |
Olle Wising |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
47.26 |
1:46.33 |
2:41.46 |
|
3:33.77 |
|
31 |
Leon Heal |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
47.63 |
1:44.80 |
2:44.35 |
|
3:39.51 |
|
32 |
Leo Hovbrandt |
2003 |
Simklubben Alingsås |
|
50.11 |
1:49.28 |
2:51.18 |
|
3:44.40 |
|
33 |
Alexander Hedar |
2003 |
Göteborg Sim |
|
47.81 |
1:46.77 |
2:48.09 |
|
3:46.40 |
|
34 |
Sebastian Hedar |
2001 |
Göteborg Sim |
|
50.26 |
1:50.02 |
2:53.96 |
|
3:55.24 |
|
- |
Lucas Häyhänen |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Gühring Sweden AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.39 |
1:04.60 |
1:39.36 |
|
2:11.49 |
|
2 |
Albin Edvardsson |
2000 |
Alingsås SLS |
|
31.81 |
1:07.20 |
1:44.13 |
|
2:20.05 |
|
3 |
Elias Hyvönen |
2000 |
Alingsås SLS |
|
32.53 |
1:09.65 |
1:47.32 |
|
2:24.30 |
|
4 |
Harald Eriksson |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.71 |
1:09.57 |
1:48.35 |
|
2:26.31 |
|
5 |
Alexander Assor |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
32.63 |
1:10.16 |
1:49.20 |
|
2:26.73 |
|
6 |
Axel Gustavsson |
2000 |
Simklubben Götene |
|
33.61 |
1:12.22 |
1:53.39 |
|
2:32.01 |
|
7 |
Kevin Norlin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.79 |
1:13.53 |
1:55.14 |
|
2:32.96 |
|
8 |
Oliver Einarsson |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
33.76 |
1:12.11 |
1:53.19 |
|
2:33.03 |
|
9 |
Jesper Simonsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
34.06 |
1:13.97 |
1:55.62 |
|
2:35.29 |
|
10 |
Emil Tiger |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.37 |
1:16.96 |
2:00.06 |
|
2:41.10 |
|
11 |
Eliot Sjöqvist |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
37.82 |
1:20.89 |
2:05.69 |
|
2:46.90 |
|
12 |
Linus Nilssen |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
40.40 |
1:25.52 |
2:09.95 |
|
2:52.21 |
|
13 |
Rasmus Johansson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
39.18 |
1:25.63 |
2:13.22 |
|
2:56.66 |
|
14 |
Eric Jigrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
39.97 |
1:28.11 |
2:17.83 |
|
3:02.41 |
|
15 |
Victor Anderberg |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
42.73 |
1:33.09 |
2:24.90 |
|
3:14.87 |
|
- |
Alfred Lilliedahl |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Gühring Sweden AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
29.47 |
1:01.78 |
1:35.21 |
|
2:07.26 |
|
2 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
30.80 |
1:03.72 |
1:37.69 |
|
2:10.19 |
|
3 |
Oskar Örne |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
29.65 |
1:03.08 |
1:37.81 |
|
2:10.88 |
|
4 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
31.34 |
1:05.76 |
1:40.38 |
|
2:14.87 |
|
5 |
Daniel Börjesson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
30.80 |
1:04.97 |
1:41.82 |
|
2:18.08 |
|
6 |
Max Karlsson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
32.01 |
1:07.00 |
1:44.47 |
|
2:22.01 |
|
7 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.18 |
1:09.82 |
1:47.71 |
|
2:24.61 |
|
8 |
Axel Lindmark |
1999 |
Alingsås SLS |
|
31.94 |
1:10.69 |
1:53.85 |
|
2:37.44 |
|
9 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
Göteborg Sim |
|
35.33 |
1:16.38 |
1:58.95 |
|
2:40.17 |
|
10 |
Jesper Lövgren |
1999 |
Simklubben Götene |
|
35.88 |
1:18.00 |
2:02.70 |
|
2:42.72 |
|
11 |
Hugo Bergman |
1999 |
S77 Stenungsund |
|
35.55 |
1:17.57 |
2:02.60 |
|
2:42.89 |
|
- |
Ludwig Lorentzon |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Gühring Sweden AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Bodestig |
1996 |
Uddevalla Sim |
|
30.93 |
1:04.49 |
1:38.37 |
|
2:11.07 |
|
2 |
Philip Bergstedt |
1998 |
Alingsås SLS |
|
30.22 |
1:03.09 |
1:38.09 |
|
2:11.95 |
|
3 |
Steven Angelo Larsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
30.88 |
1:03.68 |
1:39.58 |
|
2:13.23 |
|
4 |
Victor Engqvist |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
30.60 |
1:05.29 |
1:40.01 |
|
2:15.44 |
|
5 |
Anton Lornell |
1998 |
Simklubben Elfsborg |
|
32.32 |
1:07.94 |
1:46.26 |
|
2:24.12 |
|
6 |
Lukas Engström |
1998 |
Göteborg Sim |
|
31.96 |
1:09.12 |
1:49.08 |
|
2:26.54 |
|
7 |
Gustav Palmér |
1998 |
Mariestads Simsällskap |
|
32.82 |
1:10.65 |
1:50.50 |
|
2:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
09:02 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
09:19 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
09:19 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
09:47 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Kjällgrens, Thn Energi |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Kjällgrens, Thn Energi |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Kjällgrens, Thn Energi |
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Kjällgrens, Thn Energi |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
09:47 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
10:23 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Lindströms Bil AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
42.61 |
1:32.10 |
2:21.70 |
|
3:09.01 |
|
2 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
44.61 |
1:34.80 |
2:23.78 |
|
3:11.95 |
|
3 |
Ida Lövgren |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
44.32 |
1:34.27 |
2:25.31 |
|
3:14.30 |
|
4 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
42.94 |
1:33.57 |
2:24.09 |
|
3:14.97 |
|
5 |
Alma Johansson |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
44.37 |
1:35.61 |
2:27.32 |
|
3:18.14 |
|
6 |
Tove Apelqvist |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:36.16 |
2:28.94 |
3:19.25 |
|
3:19.25 |
|
7 |
Linnea Edgren |
2002 |
Göteborg Sim |
|
46.33 |
1:38.43 |
2:30.29 |
|
3:20.67 |
|
8 |
Mollie Kovala |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
46.29 |
1:38.96 |
2:30.71 |
|
3:21.85 |
|
9 |
Amanda Tabarte |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
45.09 |
1:35.93 |
2:29.85 |
|
3:22.89 |
|
10 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
47.77 |
1:40.63 |
2:34.97 |
|
3:28.44 |
|
11 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
48.53 |
1:41.31 |
2:35.72 |
|
3:28.79 |
|
12 |
Sophia Stickel |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
48.07 |
1:40.65 |
2:35.47 |
|
3:29.16 |
|
13 |
Molly Bengtsson |
2001 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
46.70 |
1:40.72 |
2:34.49 |
|
3:29.63 |
|
14 |
Tea Wilenius |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
46.59 |
1:41.00 |
2:35.88 |
|
3:29.96 |
|
15 |
Wilma Johansson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
49.81 |
1:43.92 |
2:38.51 |
|
3:31.77 |
|
16 |
Astrid Svedberg |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
49.24 |
1:43.44 |
2:38.31 |
|
3:32.20 |
|
17 |
Ida Forsberg Larsson |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
49.99 |
1:46.07 |
2:41.62 |
|
3:36.21 |
|
18 |
Linnea Inghammar |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:45.21 |
2:41.46 |
3:36.31 |
|
3:36.31 |
|
19 |
Emilia Ström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
51.26 |
1:47.38 |
2:43.73 |
|
3:38.40 |
|
20 |
Sara Metcalfe |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
50.37 |
1:47.30 |
2:44.03 |
|
3:39.71 |
|
21 |
Diana Kezri |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
51.26 |
1:50.81 |
2:50.43 |
|
3:51.67 |
|
22 |
Nora Lidbom |
2002 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
53.11 |
1:56.07 |
2:56.38 |
|
3:53.94 |
|
23 |
Amayah Bergman |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
53.20 |
1:52.90 |
2:54.14 |
|
3:55.36 |
|
24 |
Anja Matic |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
53.16 |
1:53.13 |
2:55.75 |
|
3:56.13 |
|
25 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
53.00 |
1:53.26 |
2:56.97 |
|
3:58.64 |
|
26 |
Julia Eklund |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
56.22 |
1:59.47 |
3:04.96 |
|
4:07.47 |
|
27 |
Stina Ryding |
2003 |
S77 Stenungsund |
|
57.49 |
2:02.82 |
3:08.50 |
|
4:09.93 |
|
28 |
Izabella Svensson |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
54.99 |
1:59.70 |
3:04.59 |
|
4:11.17 |
|
29 |
Sofia Hake |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
56.60 |
2:04.02 |
3:11.84 |
|
4:16.73 |
|
30 |
Tindra Moberg |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
56.56 |
2:04.67 |
3:13.01 |
|
4:20.58 |
|
31 |
Mimmi Langer |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
58.92 |
2:10.33 |
3:19.67 |
|
4:28.13 |
|
- |
Alice Petrén |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Anna Lindberg |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Elin Swärd |
2002 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Lithea Kottusch |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Louisa Thelin |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Lindströms Bil AB |
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Lindströms Bil AB |
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Lindströms Bil AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elvira Trolltoft |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.69 |
1:29.24 |
2:18.13 |
|
3:07.48 |
|
2 |
Nora Berglin |
1998 |
Göteborg Sim |
|
43.16 |
1:32.26 |
2:21.19 |
|
3:09.49 |
|
3 |
Vanessa Phu |
1998 |
Göteborg Sim |
|
42.63 |
1:32.29 |
2:22.94 |
|
3:12.26 |
|
4 |
Rebecca Lundgren |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
45.19 |
1:36.79 |
2:31.09 |
|
3:26.00 |
|
- |
Namtip Bouklay |
1998 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
10:23 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
10:38 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Någård |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:20.01 |
2:52.90 |
4:25.12 |
|
5:47.47 |
|
2 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:29.97 |
3:02.29 |
4:46.28 |
|
6:06.04 |
|
3 |
Markus Börjesson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:29.37 |
3:02.57 |
4:46.64 |
|
6:08.07 |
|
4 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:36.42 |
3:22.30 |
5:17.64 |
|
6:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Wollersjö |
2000 |
Alingsås SLS |
|
1:15.96 |
2:42.27 |
4:13.35 |
|
5:23.61 |
|
2 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:19.28 |
2:40.30 |
4:17.21 |
|
5:28.98 |
|
3 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:21.65 |
2:44.88 |
4:11.65 |
|
5:29.22 |
|
4 |
Jesper Simonsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:26.69 |
3:09.27 |
4:48.82 |
|
6:13.19 |
|
5 |
Eliot Sjöqvist |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:53.37 |
3:39.12 |
5:36.29 |
|
7:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Lornell |
1998 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:16.84 |
2:40.35 |
4:20.09 |
|
5:34.24 |
|
2 |
Albin Robertsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.76 |
2:44.03 |
4:19.86 |
|
5:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
10:38 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
11:21 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Gühring, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Strömberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:17.53 |
2:41.01 |
4:05.16 |
5:30.32 |
21:21.41 |
|
|
|
|
|
|
6:54.97 |
8:20.14 |
9:45.47 |
11:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
12:38.50 |
14:06.20 |
15:33.61 |
17:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
18:28.76 |
19:56.41 |
|
|
|
|
2 |
Linn Kramer |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:20.01 |
2:47.48 |
4:14.88 |
5:41.86 |
21:35.98 |
|
|
|
|
|
|
7:09.10 |
8:36.03 |
10:03.58 |
11:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12:57.31 |
14:24.18 |
15:50.71 |
17:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
18:44.21 |
20:11.74 |
|
|
|
|
3 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:21.57 |
2:47.66 |
4:14.48 |
5:41.15 |
21:43.73 |
|
|
|
|
|
|
7:08.95 |
8:36.47 |
10:04.05 |
11:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12:58.38 |
14:25.87 |
15:52.73 |
17:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
18:50.49 |
20:19.05 |
|
|
|
|
4 |
Dagmar Cuperus |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:25.13 |
2:56.94 |
4:30.55 |
6:05.43 |
23:23.20 |
|
|
|
|
|
|
7:39.87 |
9:14.05 |
10:47.78 |
12:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
13:56.59 |
15:32.50 |
17:05.81 |
18:42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
20:16.60 |
21:54.43 |
|
|
|
|
5 |
Astrid Svedberg |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:30.54 |
3:09.48 |
4:48.68 |
6:28.32 |
24:51.06 |
|
|
|
|
|
|
8:08.48 |
9:49.47 |
11:30.82 |
13:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
14:50.91 |
16:32.40 |
18:14.06 |
19:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
21:36.73 |
23:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Gühring, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Gustafson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.19 |
2:36.83 |
3:57.59 |
5:19.29 |
20:27.85 |
|
|
|
|
|
|
6:41.18 |
8:03.19 |
9:24.64 |
10:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
12:10.81 |
13:33.89 |
14:56.77 |
16:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
17:45.39 |
19:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Gühring, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Bennehed |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
1:22.75 |
2:53.05 |
4:23.60 |
5:54.62 |
22:42.95 |
|
|
|
|
|
|
7:26.39 |
8:57.70 |
10:29.29 |
12:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
13:33.40 |
15:05.00 |
16:37.99 |
18:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
19:45.24 |
21:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
11:21 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
12:25 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Mats och Arne Arkitekt |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.61 |
2:36.87 |
3:59.95 |
5:23.29 |
10:49.29 |
|
|
|
|
|
|
6:46.61 |
8:10.02 |
9:31.77 |
|
|
|
2 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:18.95 |
2:44.88 |
4:10.52 |
5:35.82 |
11:14.33 |
|
|
|
|
|
|
7:02.06 |
8:28.27 |
9:53.70 |
|
|
|
3 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
1:18.66 |
2:46.24 |
4:13.51 |
5:39.83 |
11:18.45 |
|
|
|
|
|
|
7:05.32 |
8:32.35 |
9:56.48 |
|
|
|
4 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:19.51 |
2:45.30 |
4:12.22 |
5:39.83 |
11:32.72 |
|
|
|
|
|
|
7:09.78 |
8:39.86 |
10:08.11 |
|
|
|
5 |
Tove Apelqvist |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:19.89 |
2:49.07 |
4:20.97 |
5:52.64 |
12:01.11 |
|
|
|
|
|
|
7:25.52 |
8:58.87 |
10:31.63 |
|
|
|
6 |
Sissy Olsson |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:25.67 |
2:57.63 |
4:30.00 |
6:02.11 |
12:01.50 |
|
|
|
|
|
|
7:35.14 |
9:05.88 |
10:37.12 |
|
|
|
7 |
Melina Robertson |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:25.13 |
2:59.34 |
4:33.11 |
6:06.53 |
12:16.30 |
|
|
|
|
|
|
7:41.22 |
9:15.11 |
10:47.59 |
|
|
|
8 |
Emilia Ström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:28.91 |
3:03.77 |
4:40.44 |
6:17.64 |
12:42.70 |
|
|
|
|
|
|
7:55.22 |
9:33.14 |
11:09.92 |
|
|
|
9 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:28.64 |
3:04.95 |
4:42.64 |
6:21.67 |
12:53.93 |
|
|
|
|
|
|
8:01.11 |
9:40.72 |
11:19.71 |
|
|
|
10 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:27.80 |
3:09.11 |
4:51.04 |
6:32.05 |
12:59.87 |
|
|
|
|
|
|
8:11.13 |
9:49.96 |
11:27.97 |
|
|
|
11 |
Wilma Dahlberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:28.87 |
3:05.74 |
4:45.25 |
6:25.42 |
13:01.80 |
|
|
|
|
|
|
8:03.43 |
9:42.91 |
11:21.60 |
|
|
|
12 |
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:32.45 |
3:12.96 |
4:55.26 |
6:37.93 |
13:04.40 |
|
|
|
|
|
|
8:17.86 |
9:56.77 |
11:34.60 |
|
|
|
13 |
Alma Johansson |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:30.61 |
3:09.85 |
4:50.36 |
6:30.95 |
13:05.57 |
|
|
|
|
|
|
8:10.80 |
9:51.18 |
11:30.97 |
|
|
|
14 |
Emma Svensson |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
1:33.42 |
3:18.33 |
5:05.59 |
6:53.09 |
13:50.49 |
|
|
|
|
|
|
8:37.74 |
10:24.19 |
12:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Mats och Arne Arkitekt |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Lokrantz |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:18.03 |
2:43.29 |
4:06.84 |
5:29.85 |
10:49.32 |
|
|
|
|
|
|
6:52.55 |
8:14.33 |
9:33.55 |
|
|
|
2 |
Emelie Melin |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:13.84 |
2:37.46 |
4:01.55 |
5:27.01 |
10:58.57 |
|
|
|
|
|
|
6:50.94 |
8:15.53 |
9:39.13 |
|
|
|
3 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:15.59 |
2:37.33 |
4:01.47 |
5:26.59 |
11:08.40 |
|
|
|
|
|
|
6:52.30 |
8:17.36 |
9:42.68 |
|
|
|
4 |
Janka Deák |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:20.22 |
2:48.76 |
4:19.68 |
5:50.28 |
11:50.18 |
|
|
|
|
|
|
7:21.49 |
8:52.42 |
10:23.01 |
|
|
|
5 |
Alice Nordkvist |
2000 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:21.20 |
2:52.89 |
4:26.42 |
6:04.19 |
12:31.16 |
|
|
|
|
|
|
7:41.70 |
9:22.13 |
10:58.19 |
|
|
|
6 |
Loella Kottusch |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:30.77 |
3:10.74 |
4:51.42 |
6:31.90 |
13:09.80 |
|
|
|
|
|
|
8:12.83 |
9:53.12 |
11:32.77 |
|
|
|
- |
Emma Lundgren |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kajsa Svensson |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liesel Williamsson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Mats och Arne Arkitekt |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hilda Andersson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.39 |
2:28.21 |
3:47.05 |
5:05.92 |
10:16.83 |
|
|
|
|
|
|
6:25.50 |
7:43.93 |
9:01.94 |
|
|
|
2 |
Erica Staflund |
1999 |
Skövde Simsällskap |
|
1:11.10 |
2:27.97 |
3:46.26 |
5:05.15 |
10:19.11 |
|
|
|
|
|
|
6:24.14 |
7:43.57 |
9:02.51 |
|
|
|
3 |
Thilda Larsson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.88 |
2:28.61 |
3:47.83 |
5:07.84 |
10:32.70 |
|
|
|
|
|
|
6:28.59 |
7:49.33 |
9:10.73 |
|
|
|
4 |
Isabella Brogren |
1999 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:13.45 |
2:30.32 |
3:50.54 |
5:11.93 |
10:34.14 |
|
|
|
|
|
|
6:34.25 |
7:55.59 |
9:16.85 |
|
|
|
5 |
Tove Kramer |
1999 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:17.70 |
2:42.07 |
4:07.29 |
5:32.76 |
11:13.06 |
|
|
|
|
|
|
6:58.68 |
8:24.65 |
9:50.18 |
|
|
|
6 |
Lovisa Faarinen |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:19.59 |
2:46.11 |
4:13.93 |
5:40.94 |
11:20.34 |
|
|
|
|
|
|
7:07.47 |
8:34.36 |
10:00.34 |
|
|
|
7 |
Elin Andersson |
1999 |
Simklubben Götene |
|
1:21.31 |
2:49.26 |
4:18.57 |
5:47.72 |
11:50.63 |
|
|
|
|
|
|
7:17.00 |
8:49.71 |
10:21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Mats och Arne Arkitekt |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matilda Larsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
1:08.69 |
2:23.07 |
3:38.39 |
4:54.61 |
10:01.86 |
|
|
|
|
|
|
6:11.79 |
7:28.92 |
8:46.79 |
|
|
|
2 |
Louise Näslund |
1997 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:17.83 |
2:42.65 |
4:07.41 |
5:32.33 |
11:12.20 |
|
|
|
|
|
|
6:57.76 |
8:23.91 |
9:49.02 |
|
|
|
3 |
Rebecca Lundgren |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:22.84 |
2:53.61 |
4:26.56 |
6:00.29 |
12:13.86 |
|
|
|
|
|
|
7:35.53 |
9:10.31 |
10:43.27 |
|
|
|
- |
Maja Palmqvist |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
12:25 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
15:04 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Arena Älvhögsborg |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markus Börjesson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:36.27 |
2:30.14 |
3:21.57 |
|
3:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Arena Älvhögsborg |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Petersson |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
32.47 |
1:11.26 |
1:54.92 |
|
2:38.60 |
|
2 |
David Wollersjö |
2000 |
Alingsås SLS |
|
2:05.27 |
2:49.31 |
|
|
2:49.31 |
|
3 |
Alexander Assor |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
37.19 |
1:22.45 |
2:10.66 |
|
2:59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Arena Älvhögsborg |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Karlsson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
34.41 |
1:14.56 |
1:58.79 |
|
2:42.83 |
|
2 |
Daniel Börjesson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
33.90 |
1:15.70 |
2:01.17 |
|
2:48.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Arena Älvhögsborg |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
15:04 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
15:47 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Lindströms bil AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
36.89 |
1:20.12 |
2:09.92 |
|
2:46.71 |
|
2 |
Tuva Rosebrink |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
38.22 |
1:20.71 |
2:10.43 |
|
2:47.66 |
|
3 |
Amanda Alvekrans |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.62 |
1:19.71 |
2:09.10 |
|
2:47.68 |
|
4 |
Ida Lövgren |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
39.92 |
1:26.78 |
2:14.48 |
|
2:49.56 |
|
5 |
Linn Suchomel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
|
37.54 |
1:22.39 |
2:13.04 |
|
2:51.71 |
|
6 |
Annie Strömberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.69 |
1:25.46 |
2:19.18 |
|
2:57.81 |
|
7 |
Dagmar Cuperus |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.99 |
1:23.94 |
2:19.76 |
|
3:01.07 |
|
8 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.97 |
1:30.94 |
2:23.51 |
|
3:01.38 |
|
9 |
Matilda Torén |
2001 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
40.16 |
1:28.59 |
2:22.93 |
|
3:02.49 |
|
10 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
41.82 |
1:31.33 |
2:23.68 |
|
3:02.96 |
|
11 |
Tove Apelqvist |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
40.00 |
1:28.43 |
2:21.61 |
|
3:03.47 |
|
12 |
Klara Hasslin |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.72 |
1:30.20 |
2:25.03 |
|
3:04.60 |
|
13 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
40.02 |
1:31.95 |
2:24.76 |
|
3:04.66 |
|
14 |
Sophia Stickel |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.43 |
1:28.54 |
2:22.43 |
|
3:05.42 |
|
15 |
Linnea Edgren |
2002 |
Göteborg Sim |
|
43.22 |
1:31.88 |
2:23.71 |
|
3:05.75 |
|
16 |
Melina Robertson |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.71 |
1:29.06 |
2:26.25 |
|
3:06.50 |
|
17 |
Wilma Johansson |
2002 |
Göteborg Sim |
|
43.85 |
1:33.01 |
2:26.85 |
|
3:07.68 |
|
18 |
Astrid Lilja |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
42.67 |
1:34.76 |
2:27.09 |
|
3:09.83 |
|
19 |
Astrid Svedberg |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
45.09 |
1:33.49 |
2:28.20 |
|
3:10.15 |
|
20 |
Emilia Ström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
46.33 |
1:39.12 |
2:34.93 |
|
3:16.57 |
|
21 |
Amanda Tabarte |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
46.05 |
1:37.81 |
2:30.82 |
|
3:17.41 |
|
22 |
Nora Lidbom |
2002 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
47.00 |
1:35.36 |
2:36.21 |
|
3:17.42 |
|
23 |
Saga Janzén |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
43.54 |
1:36.78 |
2:33.45 |
|
3:17.63 |
|
24 |
Wilma Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
47.59 |
1:38.87 |
2:34.52 |
|
3:18.35 |
|
25 |
Anja Matic |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.38 |
1:35.87 |
2:34.33 |
|
3:19.29 |
|
26 |
Sara Lundqvist Jenc |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
43.74 |
1:38.97 |
2:35.18 |
|
3:19.90 |
|
27 |
Tindra Moberg |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
|
43.50 |
1:34.27 |
2:39.20 |
|
3:21.19 |
|
28 |
Wilma Dahlberg |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
46.47 |
1:36.60 |
2:38.25 |
|
3:22.13 |
|
29 |
Fannie Gronowitz |
2003 |
Göteborg Sim |
|
46.10 |
1:41.10 |
2:35.76 |
|
3:22.18 |
|
30 |
Sara Metcalfe |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
45.52 |
1:40.57 |
2:37.75 |
|
3:22.64 |
|
31 |
Elin Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
47.73 |
1:43.51 |
2:39.33 |
|
3:26.63 |
|
32 |
Wilma Gunnarsson |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.83 |
1:39.66 |
2:38.86 |
|
3:26.75 |
|
33 |
Emilia Simonsson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
52.65 |
1:48.01 |
2:45.70 |
|
3:26.77 |
|
34 |
Tilda Hellström |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
47.49 |
1:41.64 |
2:45.24 |
|
3:28.58 |
|
35 |
Daniella Alström |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
50.53 |
1:46.90 |
2:43.54 |
|
3:31.03 |
|
36 |
Ella Söderberg |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
51.84 |
1:43.97 |
2:47.34 |
|
3:31.75 |
|
37 |
Ida Forsberg Larsson |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
51.58 |
1:50.07 |
2:44.83 |
|
3:31.79 |
|
38 |
Emelie Apelryd |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
51.73 |
1:42.54 |
2:50.05 |
|
3:33.05 |
|
39 |
Emelina Sjöblom |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
48.62 |
1:45.83 |
2:44.52 |
|
3:35.90 |
|
40 |
Chloé Laatikainen-Potts |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
46.85 |
1:45.52 |
2:50.87 |
|
3:36.82 |
|
41 |
Anna-Maria Jökulsdottir |
2003 |
Göteborg Sim |
|
55.53 |
1:52.43 |
2:54.21 |
|
3:42.35 |
|
42 |
Julia Voss |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
48.29 |
1:47.67 |
2:53.45 |
|
3:44.02 |
|
43 |
Sara Johansson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
51.49 |
1:50.01 |
2:56.43 |
|
3:46.57 |
|
44 |
Sofie Asterling |
2003 |
Göteborg Sim |
|
57.09 |
1:57.76 |
2:59.67 |
|
3:48.28 |
|
45 |
Ida Norlander |
2003 |
Göteborg Sim |
|
59.10 |
1:57.43 |
3:05.39 |
|
3:57.32 |
|
46 |
Elin Jansson |
2001 |
Göteborg Sim |
|
55.16 |
2:02.53 |
3:02.65 |
|
3:57.48 |
|
47 |
Astrid Magnusson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
52.58 |
1:58.03 |
3:08.41 |
|
4:00.52 |
|
48 |
Mimmi Langer |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
52.76 |
2:04.76 |
3:17.03 |
|
4:13.02 |
|
- |
Alma Johansson |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ida Hildebrand |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Julia Eklund |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Thea Grundström |
2003 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Lindströms bil AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alice Palmkvist |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
32.35 |
1:11.40 |
1:56.56 |
|
2:32.22 |
|
2 |
Michelle Berntsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.30 |
1:21.32 |
2:11.60 |
|
2:49.39 |
|
3 |
Emelie Melin |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.20 |
1:21.23 |
2:12.89 |
|
2:49.78 |
|
4 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
37.49 |
1:25.48 |
2:19.75 |
|
2:57.03 |
|
5 |
Janka Deák |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.40 |
1:23.81 |
2:17.48 |
|
2:57.73 |
|
6 |
Elin Gustafsson |
2000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.36 |
1:26.88 |
2:22.51 |
|
3:03.28 |
|
7 |
Vanja Alm |
2000 |
Göteborg Sim |
|
39.89 |
1:23.85 |
2:18.42 |
|
3:04.94 |
|
8 |
Amanda Johansson |
2000 |
Göteborg Sim |
|
39.17 |
1:28.48 |
2:27.06 |
|
3:06.28 |
|
9 |
Felicia Eriksson |
2000 |
Göteborg Sim |
|
40.64 |
1:28.55 |
2:22.79 |
|
3:06.34 |
|
10 |
Cornelia Graje |
2000 |
Simklubben Götene |
|
41.78 |
1:31.08 |
2:26.77 |
|
3:15.10 |
|
11 |
Hannah Lornell |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
49.20 |
1:37.28 |
2:33.86 |
|
3:19.02 |
|
12 |
Alice Nordkvist |
2000 |
Mariestads Simsällskap |
|
50.27 |
1:40.04 |
2:40.85 |
|
3:23.91 |
|
13 |
Ellen Olofsson |
2000 |
S77 Stenungsund |
|
51.94 |
1:41.52 |
2:46.72 |
|
3:31.94 |
|
- |
Sofia Boye |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Lindströms bil AB |
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Lindströms bil AB |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
15:47 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
16:40 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:11.79 |
2:29.69 |
3:48.38 |
|
5:06.78 |
|
2 |
Linus Holmdahl |
2001 |
S77 Stenungsund |
|
1:12.56 |
2:32.04 |
3:54.76 |
|
5:11.27 |
|
3 |
Markus Börjesson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:14.80 |
2:36.22 |
3:58.37 |
|
5:16.05 |
|
4 |
Gustav Nislander |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:14.68 |
2:38.88 |
4:04.04 |
|
5:20.66 |
|
5 |
Isac Johansson |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:17.94 |
2:45.41 |
4:13.15 |
|
5:35.41 |
|
6 |
Leo Iséni |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:18.22 |
2:45.55 |
4:14.88 |
|
5:39.45 |
|
7 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:20.81 |
2:48.63 |
4:18.32 |
|
5:45.35 |
|
8 |
Daniel Öhman |
2002 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
1:24.00 |
2:54.01 |
4:23.36 |
|
5:47.01 |
|
9 |
Balint Kis |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:17.58 |
2:48.11 |
4:21.19 |
|
5:48.13 |
|
10 |
Oskar Gustafson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:22.04 |
2:53.64 |
4:26.69 |
|
5:55.76 |
|
11 |
Jakob Palmér |
2001 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:22.90 |
2:56.70 |
4:32.54 |
|
6:01.87 |
|
12 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:25.17 |
2:57.42 |
4:32.01 |
|
6:03.36 |
|
13 |
Marcus Nordberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:24.11 |
2:58.09 |
4:32.43 |
|
6:04.25 |
|
14 |
Karl Bohlin |
2001 |
Göteborg Sim |
|
1:27.78 |
3:04.69 |
4:41.18 |
|
6:10.21 |
|
15 |
Linus Hagedorn |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:28.39 |
3:06.23 |
4:42.89 |
|
6:11.78 |
|
16 |
Philip Zasowski |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:30.40 |
3:06.88 |
4:42.99 |
|
6:12.72 |
|
17 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
1:31.43 |
3:09.17 |
4:45.62 |
|
6:17.14 |
|
18 |
Jakob Josephson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:27.57 |
3:05.95 |
4:45.02 |
|
6:17.65 |
|
19 |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:27.23 |
3:06.41 |
4:46.25 |
|
6:23.66 |
|
20 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:34.35 |
3:17.32 |
4:55.62 |
|
6:33.47 |
|
21 |
Hugo Fransson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:35.40 |
3:20.07 |
5:04.89 |
|
6:39.70 |
|
22 |
Philip Koca |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:30.95 |
3:19.04 |
5:07.62 |
|
6:50.81 |
|
23 |
Victor Törnqvist |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:45.69 |
3:46.95 |
5:49.21 |
|
7:44.60 |
|
- |
Oskar Ljungqvist |
2002 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Leo Hovbrandt |
2003 |
Simklubben Alingsås |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:06.95 |
2:18.16 |
3:26.75 |
|
4:33.40 |
|
2 |
Albin Edvardsson |
2000 |
Alingsås SLS |
|
1:09.53 |
2:28.36 |
3:44.11 |
|
4:58.71 |
|
3 |
Axel Gustavsson |
2000 |
Simklubben Götene |
|
1:13.40 |
2:37.90 |
4:04.05 |
|
5:26.32 |
|
4 |
Jesper Simonsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:15.86 |
2:40.44 |
4:05.80 |
|
5:29.38 |
|
5 |
Eliot Sjöqvist |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:21.60 |
2:46.94 |
4:12.52 |
|
5:33.54 |
|
6 |
Eric Jigrup |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:24.31 |
2:57.44 |
4:33.45 |
|
6:07.28 |
|
7 |
Victor Anderberg |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:36.74 |
3:25.18 |
5:14.03 |
|
6:58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:05.45 |
2:16.27 |
3:26.86 |
|
4:33.47 |
|
2 |
William Westerlund Holappa |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:06.26 |
2:17.54 |
3:28.31 |
|
4:39.34 |
|
3 |
Rick Cuperus |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
1:08.95 |
2:23.07 |
3:37.36 |
|
4:49.95 |
|
4 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:09.93 |
2:27.82 |
3:46.29 |
|
5:03.40 |
|
5 |
Axel Lindmark |
1999 |
Alingsås SLS |
|
1:14.38 |
2:41.91 |
4:09.10 |
|
5:32.26 |
|
6 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
Göteborg Sim |
|
1:18.01 |
2:43.91 |
4:10.01 |
|
5:32.92 |
|
7 |
Jesper Lövgren |
1999 |
Simklubben Götene |
|
1:20.46 |
2:48.97 |
4:18.78 |
|
5:46.70 |
|
- |
Oskar Örne |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Stadium, Kjällgrens |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Robertsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.89 |
2:29.92 |
3:49.64 |
|
5:09.13 |
|
2 |
Gustav Palmér |
1998 |
Mariestads Simsällskap |
|
1:11.33 |
2:32.38 |
3:53.30 |
|
5:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
16:40 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
17:14 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Advokatfirman Kjällgrens |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
17:14 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
17:51 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Växtlaget Sverige AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Edwin Larsson |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
38.19 |
1:18.63 |
2:00.23 |
|
2:40.65 |
|
2 |
Viktor Sjöström |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
40.07 |
1:23.88 |
2:06.81 |
|
2:48.02 |
|
3 |
Leo Iséni |
2001 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.96 |
1:27.05 |
2:13.89 |
|
2:59.32 |
|
4 |
Balint Kis |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
41.19 |
1:26.69 |
2:14.59 |
|
3:00.20 |
|
5 |
Herbert Grahn |
2001 |
Skövde Simsällskap |
|
43.52 |
1:30.22 |
2:18.27 |
|
3:04.23 |
|
6 |
Albin Svenneby |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
43.06 |
1:31.59 |
2:20.22 |
|
3:08.73 |
|
7 |
Philip Zasowski |
2002 |
Göteborg Sim |
|
45.39 |
1:36.32 |
2:25.37 |
|
3:09.91 |
|
8 |
Charlie Tranberg |
2002 |
Trollhättans Simsällskap |
|
45.72 |
1:35.94 |
2:26.86 |
|
3:11.98 |
|
9 |
Elliot Iséni |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
46.28 |
1:36.09 |
2:27.54 |
|
3:17.30 |
|
10 |
Oscar Sjöström |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
47.30 |
1:39.50 |
2:32.26 |
|
3:18.02 |
|
11 |
Elias Robertsson |
2004 |
Uddevalla Sim |
|
48.67 |
1:40.17 |
2:30.79 |
|
3:18.93 |
|
12 |
Pontus Hake |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
47.66 |
1:37.41 |
2:29.17 |
|
3:19.47 |
|
13 |
Bálint Deák |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
46.09 |
1:38.47 |
2:30.07 |
|
3:20.29 |
|
14 |
Linus Hagedorn |
2002 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
48.09 |
1:39.98 |
2:32.01 |
|
3:20.44 |
|
15 |
Hugo Fransson |
2005 |
Trollhättans Simsällskap |
|
51.35 |
1:45.12 |
2:40.94 |
|
3:30.00 |
|
16 |
Olle Wising |
2003 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:00.21 |
2:02.01 |
3:06.72 |
|
4:05.90 |
|
17 |
Leo Hovbrandt |
2003 |
Simklubben Alingsås |
|
59.90 |
2:03.29 |
3:06.13 |
|
4:05.95 |
|
18 |
Simon Wretborn |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:02.63 |
2:06.74 |
3:09.05 |
|
4:08.09 |
|
- |
Oskar Ljungqvist |
2002 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Lukas Fredholm |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Marcus Nordberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Victor Törnqvist |
2004 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Växtlaget Sverige AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melker Olsson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.78 |
1:15.64 |
1:54.26 |
|
2:32.19 |
|
2 |
Oskar Robertsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
36.46 |
1:15.56 |
1:55.98 |
|
2:34.91 |
|
3 |
Alexander Assor |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
37.61 |
1:18.59 |
2:01.80 |
|
2:43.20 |
|
4 |
Kevin Norlin |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
40.54 |
1:24.42 |
2:10.34 |
|
2:53.32 |
|
5 |
Linus Nilssen |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
44.20 |
1:32.46 |
2:21.03 |
|
3:05.97 |
|
6 |
Rasmus Johansson |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
44.46 |
1:32.77 |
2:22.93 |
|
3:08.63 |
|
7 |
Alfred Lilliedahl |
2000 |
Skövde Simsällskap |
|
46.28 |
1:37.70 |
2:31.18 |
|
3:17.72 |
|
8 |
Victor Anderberg |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
49.66 |
1:44.04 |
2:37.36 |
|
3:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Växtlaget Sverige AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Ekelund |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.85 |
1:12.37 |
1:51.49 |
|
2:30.05 |
|
2 |
Elliot Olsson |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.17 |
1:15.69 |
1:54.47 |
|
2:32.07 |
|
3 |
Rick Cuperus |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
36.64 |
1:16.69 |
1:57.34 |
|
2:36.32 |
|
4 |
Anes Cavka |
1999 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.86 |
1:17.52 |
1:58.09 |
|
2:38.58 |
|
5 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
36.88 |
1:17.82 |
2:00.51 |
|
2:40.34 |
|
6 |
Daniel Börjesson |
1999 |
Uddevalla Sim |
|
37.55 |
1:19.73 |
2:02.55 |
|
2:42.90 |
|
7 |
Jesper Eriksson |
1999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
40.25 |
1:25.06 |
2:11.05 |
|
2:57.23 |
|
8 |
Jesper Lövgren |
1999 |
Simklubben Götene |
|
44.03 |
1:32.77 |
2:21.21 |
|
3:06.27 |
|
- |
Erik Ahlstrand |
1999 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Växtlaget Sverige AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Steven Angelo Larsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
33.89 |
1:11.40 |
1:48.47 |
|
2:25.56 |
|
2 |
Anton Lornell |
1998 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.22 |
1:12.94 |
1:52.06 |
|
2:31.51 |
|
3 |
Philip Bergstedt |
1998 |
Alingsås SLS |
|
35.79 |
1:14.78 |
1:54.35 |
|
2:34.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
17:51 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP3 |
|
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Trollhättan |
|
Utskriftstid |
18:23 |
|
|
Arrangör |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
31 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Kjällgrens, Thn Energi |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Kjällgrens, Thn Energi |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Kjällgrens, Thn Energi |
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Kjällgrens, Thn Energi |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.14 |
Utskriftsdatum |
01 juni 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
18:23 |
|