Tulokset UGP 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Trollhättan | Utskriftstid | 19:08 | |||
Arrangör | Trollhättans Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 31 maj 2014 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: TechROi AB, Kjällgrens |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 31.10 | 1:05.70 | |||||
2 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 32.45 | 1:06.68 | |||||
3 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 33.16 | 1:07.23 | |||||
4 | Daniel Någård | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.96 | 1:07.28 | |||||
5 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.92 | 1:09.25 | |||||
6 | Alexander Fredholm | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.98 | 1:10.16 | |||||
7 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 34.18 | 1:10.40 | |||||
8 | Leo Iséni | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.44 | 1:12.45 | |||||
9 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.60 | 1:12.62 | |||||
10 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.84 | 1:12.66 | |||||
11 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.67 | 1:13.85 | |||||
12 | Daniel Öhman | 2002 | Lidköpings Gymnastik o SS | 36.32 | 1:14.61 | |||||
13 | Jakob Palmér | 2001 | Mariestads Simsällskap | 35.59 | 1:16.17 | |||||
14 | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | 36.03 | 1:17.48 | |||||
15 | William Norland | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.54 | 1:17.49 | |||||
16 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.04 | 1:17.62 | |||||
17 | Charlie Tranberg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 38.01 | 1:17.78 | |||||
18 | Philip Koca | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.32 | 1:18.75 | |||||
19 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.19 | 1:18.82 | |||||
20 | David Reinholdsson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 37.07 | 1:19.87 | |||||
21 | Felix W.persson | 2003 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 38.63 | 1:20.06 | |||||
22 | Marcus Nordberg | 2002 | Göteborg Sim | 38.14 | 1:20.70 | |||||
23 | Linus Hagedorn | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.60 | 1:20.76 | |||||
24 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 38.16 | 1:20.85 | |||||
25 | Oskar Ljungqvist | 2002 | Göteborg Sim | 38.62 | 1:23.41 | |||||
26 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 39.52 | 1:23.79 | |||||
27 | Lukas Fredholm | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.15 | 1:24.22 | |||||
28 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 40.20 | 1:24.32 | |||||
29 | Elliot Iséni | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.52 | 1:24.42 | |||||
30 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 39.98 | 1:24.53 | |||||
31 | Karl Skogsberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.55 | 1:24.56 | |||||
32 | Oscar Sjöström | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.44 | 1:25.46 | |||||
33 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.73 | 1:27.05 | |||||
34 | Lucas Häyhänen | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.49 | 1:27.75 | |||||
35 | Philip Zasowski | 2002 | Göteborg Sim | 40.77 | 1:27.84 | |||||
36 | Axel Rosencrantz | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 40.32 | 1:28.01 | |||||
37 | William Hägg | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 40.71 | 1:29.50 | |||||
38 | Klas Sandgren | 2002 | Simklubben Elfsborg | 45.98 | 1:34.56 | |||||
39 | Oskar Hansson | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.87 | 1:35.07 | |||||
40 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.01 | 1:35.33 | |||||
41 | Adam Freeman | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 45.78 | 1:37.28 | |||||
42 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 47.06 | 1:38.22 | |||||
43 | Sebastian Hedar | 2001 | Göteborg Sim | 47.86 | 1:40.12 | |||||
44 | Leo Hovbrandt | 2003 | Simklubben Alingsås | 48.14 | 1:41.35 | |||||
45 | Victor Törnqvist | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 45.66 | 1:41.72 | |||||
46 | Alexander Hedar | 2003 | Göteborg Sim | 46.86 | 1:43.11 | |||||
47 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 49.14 | 1:45.82 | |||||
48 | Linus Graje | 2002 | Simklubben Götene | 48.02 | 1:46.35 | |||||
49 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 51.75 | 1:47.21 | |||||
50 | Simon Wretborn | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 48.71 | 1:49.43 | |||||
- | Max Hansson | 2006 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: TechROi AB, Kjällgrens |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 29.88 | 1:02.33 | |||||
2 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 30.63 | 1:04.66 | |||||
3 | Elias Lidberg | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 30.79 | 1:04.79 | |||||
4 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 31.46 | 1:06.23 | |||||
5 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 31.93 | 1:06.41 | |||||
6 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 31.16 | 1:06.54 | |||||
7 | Oscar Linder | 2000 | Göteborg Sim | 32.05 | 1:06.63 | |||||
8 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.09 | 1:07.36 | |||||
9 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 32.86 | 1:08.26 | |||||
10 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.44 | 1:08.35 | |||||
11 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.73 | 1:09.65 | |||||
12 | Emil Tiger | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.83 | 1:13.00 | |||||
13 | Alfred Lilliedahl | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.62 | 1:14.85 | |||||
14 | Rasmus Johansson | 2000 | Skövde Simsällskap | 37.59 | 1:17.30 | |||||
15 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 36.91 | 1:17.40 | |||||
16 | Linus Nilssen | 2000 | Skövde Simsällskap | 38.44 | 1:20.57 | |||||
17 | Eric Jigrup | 2000 | Göteborg Sim | 38.31 | 1:24.21 | |||||
18 | Victor Anderberg | 2000 | Uddevalla Sim | 42.11 | 1:31.00 | |||||
- | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: TechROi AB, Kjällgrens |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Rudqvist | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 28.84 | 59.00 | |||||
2 | Viktor Johansson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 28.54 | 1:00.24 | |||||
3 | Elliot Olsson | 1999 | Simklubben Elfsborg | 29.84 | 1:00.96 | |||||
4 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.37 | 1:01.40 | |||||
5 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.50 | 1:02.42 | |||||
6 | Anes Cavka | 1999 | Simklubben Elfsborg | 30.52 | 1:03.03 | |||||
7 | Olle-Theodor Lyxell | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.98 | 1:04.70 | |||||
8 | Rick Cuperus | 1999 | Uddevalla Sim | 31.52 | 1:05.04 | |||||
9 | Samuel Arvidsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 30.77 | 1:05.49 | |||||
10 | Jesper Eriksson | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 31.15 | 1:05.66 | |||||
11 | Axel Lindmark | 1999 | Alingsås SLS | 31.24 | 1:06.38 | |||||
12 | Alexander Ekman | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 31.60 | 1:07.29 | |||||
13 | Ludwig Lorentzon | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 32.92 | 1:10.47 | |||||
14 | Erik Ahlstrand | 1999 | Göteborg Sim | 33.70 | 1:11.56 | |||||
15 | Sebastian Svensson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.97 | 1:13.60 | |||||
16 | Jesper Lövgren | 1999 | Simklubben Götene | 35.80 | 1:16.29 | |||||
- | August Bremander | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Viktor Creutz | 1999 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
- | Hugo Bergman | 1999 | S77 Stenungsund | DNF | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: TechROi AB, Kjällgrens |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 28.74 | 58.08 | |||||
2 | Simon Bodestig | 1996 | Uddevalla Sim | 27.61 | 58.13 | |||||
3 | Victor Engqvist | 1997 | Uddevalla Sim | 29.09 | 1:01.36 | |||||
4 | Philip Bergstedt | 1998 | Alingsås SLS | 29.42 | 1:01.40 | |||||
5 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 30.76 | 1:03.04 | |||||
6 | Gustav Palmér | 1998 | Mariestads Simsällskap | 30.97 | 1:04.39 | |||||
7 | Arvid Lundgren | 1997 | Alingsås SLS | 31.62 | 1:06.88 | |||||
8 | Lukas Engström | 1998 | Göteborg Sim | 31.89 | 1:07.56 | |||||
9 | Albin Robertsson | 1998 | Uddevalla Sim | 32.76 | 1:08.20 | |||||
10 | Eric Linder | 1996 | Göteborg Sim | 37.29 | 1:18.99 | |||||
- | Isak Malm | 1998 | Simklubben Vänersborg | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.14 | Utskriftsdatum | 31 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 19:08 |