Resultater for Triton Mitre Open 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 33.81 | 1:12.71 | 1:50.22 | 2:27.00 | |||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 33.27 | 1:10.98 | 1:49.88 | 2:28.20 | |||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.48 | 1:12.96 | 1:52.66 | 2:32.64 | |||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 34.91 | 1:15.75 | 1:55.32 | 2:33.87 | |||
5 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.05 | 1:16.62 | 1:57.21 | 2:38.66 | |||
6 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.25 | 1:17.47 | 1:59.61 | 2:40.50 | |||
7 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.06 | 1:17.39 | 2:00.30 | 2:42.95 | |||
8 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.90 | 1:18.50 | 2:01.40 | 2:43.17 | |||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 37.46 | 1:18.30 | 2:01.42 | 2:43.21 | |||
10 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.27 | 1:19.79 | 2:03.21 | 2:45.02 | |||
11 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 38.37 | 1:21.19 | 2:04.55 | 2:45.60 | |||
12 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.21 | 1:20.52 | 2:04.25 | 2:46.15 | |||
13 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 37.94 | 1:20.83 | 2:05.40 | 2:46.66 | |||
14 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.66 | 1:20.04 | 2:03.07 | 2:47.49 | |||
15 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.00 | 1:22.85 | 2:47.78 | ||||
16 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.91 | 1:21.32 | 2:05.65 | 2:49.15 | |||
17 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 38.33 | 1:22.70 | 2:08.17 | 2:50.87 | |||
18 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.88 | 1:20.08 | 2:05.42 | 2:50.92 | |||
19 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 38.50 | 1:22.38 | 2:08.47 | 2:51.73 | |||
20 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.72 | 1:20.99 | 2:06.81 | 2:52.83 | |||
21 | Asta Holmegaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.63 | 1:23.50 | 2:08.59 | 2:53.19 | |||
22 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.83 | 1:25.19 | 2:09.39 | 2:55.32 | |||
23 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.16 | 1:26.40 | 2:15.45 | 2:56.50 | |||
24 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.66 | 1:23.81 | 2:10.81 | 2:57.50 | |||
25 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.27 | 1:29.24 | 2:15.78 | 3:01.78 | |||
26 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.90 | 1:26.74 | 2:15.17 | 3:01.80 | |||
27 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.08 | 1:26.10 | 2:14.95 | 3:02.52 | |||
28 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.37 | 1:29.28 | 2:18.41 | 3:03.21 | |||
29 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.29 | 1:28.56 | 2:16.38 | 3:03.47 | |||
30 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.75 | 1:31.73 | 2:18.81 | 3:03.59 | |||
31 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.83 | 1:30.24 | 2:19.81 | 3:03.97 | |||
32 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 42.29 | 1:30.98 | 2:18.52 | 3:05.48 | |||
33 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.30 | 1:32.46 | 2:20.71 | 3:05.50 | |||
34 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.35 | 1:31.32 | 2:20.53 | 3:06.20 | |||
35 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.40 | 1:30.80 | 2:21.21 | 3:08.51 | |||
36 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 42.68 | 1:31.39 | 2:21.02 | 3:09.46 | |||
37 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.40 | 1:32.47 | 2:21.43 | 3:10.20 | |||
38 | Isabella Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.24 | 1:30.51 | 2:21.06 | 3:10.71 | |||
39 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 41.97 | 1:30.78 | 2:23.30 | 3:11.55 | |||
40 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.23 | 1:31.86 | 2:22.43 | 3:12.28 | |||
41 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 43.52 | 1:36.87 | 2:27.51 | 3:14.79 | |||
42 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.69 | 1:37.94 | 2:30.62 | 3:19.52 | |||
43 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.25 | 1:36.97 | 2:31.48 | 3:19.74 | |||
44 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 44.23 | 1:38.18 | 2:30.96 | 3:20.56 | |||
45 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.32 | 1:33.03 | 2:27.49 | 3:21.37 | |||
46 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.45 | 1:35.25 | 2:29.23 | 3:23.33 | |||
47 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.40 | 1:38.98 | 2:33.84 | 3:25.67 | |||
48 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.99 | 1:39.93 | 2:34.73 | 3:26.51 | |||
49 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.41 | 1:38.09 | 3:26.87 | ||||
50 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.92 | 1:38.48 | 2:33.87 | 3:26.95 | |||
51 | Barbara Lundquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.59 | 1:40.26 | 2:34.13 | 3:27.09 | |||
52 | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.02 | 1:36.24 | 2:34.16 | 3:27.88 | |||
53 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.23 | 1:39.81 | 2:35.83 | 3:28.10 | |||
54 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | 1:41.51 | 2:35.83 | 3:29.72 | |||
55 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 46.25 | 1:42.66 | 2:37.56 | 3:32.91 | |||
56 | Alva Møller Darré | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.16 | 1:44.99 | 2:43.36 | 3:33.52 | |||
57 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.80 | 1:38.33 | 2:34.39 | 3:33.81 | |||
58 | Emilia Naledi Madoneseia | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.41 | 1:44.09 | 2:41.49 | 3:35.91 | |||
59 | Frederikke Nielsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.31 | 1:44.84 | 2:41.68 | 3:37.00 | |||
60 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 48.87 | 1:47.52 | 2:46.38 | 3:39.23 | |||
61 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.25 | 1:42.36 | 2:42.20 | 3:40.76 | |||
62 | Smilla Stroud Fog | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.28 | 1:41.23 | 2:41.46 | 3:42.71 | |||
63 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 49.16 | 1:47.24 | 2:44.54 | 3:43.07 | |||
64 | Miel Anthonisen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.93 | 1:46.01 | 2:43.85 | 3:44.60 | |||
65 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 46.63 | 1:51.59 | 2:48.97 | 3:45.04 | |||
66 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 52.26 | 1:53.49 | 2:50.00 | 3:45.27 | |||
67 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.47 | 1:48.63 | 2:50.91 | 3:46.58 | |||
68 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 47.85 | 1:49.72 | 2:50.60 | 3:50.26 | |||
69 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 47.82 | 1:48.21 | 2:49.68 | 3:52.40 | |||
70 | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.04 | 1:53.30 | 2:55.59 | 3:55.73 | |||
71 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.79 | 1:51.20 | 2:54.68 | 3:59.61 | |||
72 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.08 | 2:00.22 | 3:02.15 | 4:02.03 | |||
73 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.53 | 1:52.81 | 2:55.66 | 4:05.13 | |||
74 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.34 | 1:56.92 | 3:04.59 | 4:06.91 | |||
75 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.56 | 1:55.45 | 3:01.01 | 4:07.07 | |||
76 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 50.08 | 1:56.46 | 3:01.06 | 4:08.66 | |||
77 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.47 | 1:59.81 | 3:08.57 | 4:14.89 | |||
78 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.51 | 2:08.41 | 3:13.11 | 4:18.10 | |||
79 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.10 | 2:11.40 | 3:25.05 | 4:29.90 | |||
80 | Tara Boessenkool | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.12 | 2:36.31 | 4:02.90 | 5:19.11 | |||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.15 | 1:05.67 | 1:39.84 | 2:14.24 | |||
2 | Alberte M Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 31.97 | 1:07.86 | 1:45.29 | 2:21.06 | |||
3 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.54 | 1:07.02 | 1:43.87 | 2:21.61 | |||
4 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.14 | 1:08.56 | 1:46.27 | 2:22.18 | |||
5 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 32.45 | 1:07.50 | 1:45.22 | 2:22.39 | |||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 33.48 | 1:10.53 | 1:48.31 | 2:25.23 | |||
7 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 33.70 | 1:10.66 | 1:49.58 | 2:25.29 | |||
8 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.79 | 1:10.42 | 1:48.49 | 2:25.32 | |||
9 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.75 | 1:11.60 | 1:49.42 | 2:26.52 | |||
10 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.85 | 1:11.34 | 1:49.66 | 2:27.76 | |||
11 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.35 | 1:11.30 | 1:49.35 | 2:27.86 | |||
12 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.38 | 1:11.94 | 1:50.44 | 2:28.10 | |||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.89 | 1:13.24 | 1:51.34 | 2:29.75 | |||
14 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 32.90 | 1:11.33 | 1:50.86 | 2:30.58 | |||
15 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.65 | 1:11.14 | 1:50.95 | 2:31.83 | |||
16 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | 1:13.33 | 1:53.03 | 2:32.65 | |||
17 | Maria Holst Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 34.86 | 1:14.08 | 1:54.25 | 2:33.77 | |||
18 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.03 | 1:13.89 | 1:54.85 | 2:33.96 | |||
19 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 36.07 | 1:15.41 | 1:55.09 | 2:34.71 | |||
20 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 35.63 | 1:14.83 | 1:55.75 | 2:35.01 | |||
21 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.57 | 1:16.40 | 1:56.04 | 2:35.45 | |||
22 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.52 | 1:15.41 | 1:56.34 | 2:36.17 | |||
23 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.38 | 1:12.15 | 1:54.04 | 2:36.38 | |||
24 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.51 | 1:15.67 | 1:57.82 | 2:36.40 | |||
25 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.71 | 1:13.34 | 1:54.25 | 2:36.52 | |||
26 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.30 | 1:14.08 | 1:55.19 | 2:36.87 | |||
27 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 35.80 | 1:15.34 | 1:56.01 | 2:37.10 | |||
28 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 34.42 | 1:14.76 | 1:56.00 | 2:38.97 | |||
29 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 35.22 | 1:16.13 | 1:58.13 | 2:40.03 | |||
30 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 37.01 | 1:18.43 | 2:00.73 | 2:42.11 | |||
31 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 36.01 | 1:18.40 | 2:00.36 | 2:42.86 | |||
32 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.07 | 1:20.04 | 2:02.09 | 2:43.89 | |||
33 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.53 | 1:16.91 | 2:03.76 | 2:47.07 | |||
34 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.42 | 1:19.03 | 2:04.32 | 2:48.40 | |||
35 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.76 | 1:20.57 | 2:04.66 | 2:50.25 | |||
36 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.89 | 1:21.09 | 2:07.59 | 2:53.42 | |||
37 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.37 | 1:29.98 | 2:18.57 | 3:05.93 | |||
- | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 30.62 | 1:04.59 | 1:38.74 | 2:12.35 | |||
2 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.39 | 1:04.48 | 1:38.53 | 2:13.34 | |||
3 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 31.56 | 1:06.97 | 1:43.56 | 2:20.15 | |||
4 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 31.39 | 1:07.10 | 1:44.44 | 2:20.71 | |||
5 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.78 | 1:10.21 | 1:48.37 | 2:25.68 | |||
6 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 33.88 | 1:11.44 | 1:49.38 | 2:26.54 | |||
7 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 34.43 | 1:11.78 | 1:50.56 | 2:28.61 | |||
8 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 35.13 | 1:14.28 | 1:52.31 | 2:30.08 | |||
9 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 33.88 | 1:12.32 | 1:52.53 | 2:30.88 | |||
10 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 33.88 | 1:13.29 | 1:52.31 | 2:31.82 | |||
11 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.56 | 1:11.07 | 1:52.12 | 2:33.02 | |||
12 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 36.47 | 1:15.98 | 1:57.97 | 2:40.70 | |||
13 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 34.53 | 1:15.11 | 1:58.71 | 2:41.74 | |||
14 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 37.57 | 1:19.56 | 2:02.62 | 2:45.40 | |||
15 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.55 | 1:20.38 | 2:04.20 | 2:49.23 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:54 |