Resultat för Triton Mitre Open 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:21.92 | 2:48.66 | 4:32.04 | 5:49.12 | |||
2 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:27.08 | 2:57.50 | 4:35.81 | 5:57.47 | |||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:30.00 | 3:03.59 | 4:45.97 | 6:07.24 | |||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.21 | 2:52.14 | 4:39.62 | 6:10.53 | |||
5 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.89 | 3:13.21 | 4:58.48 | 6:23.38 | |||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:32.04 | 3:09.29 | 5:00.16 | 6:26.57 | |||
7 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.09 | 3:09.73 | 5:00.39 | 6:30.39 | |||
8 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.49 | 3:14.07 | 5:06.59 | 6:30.91 | |||
9 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.06 | 3:14.07 | 5:06.08 | 6:32.17 | |||
10 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.18 | 3:20.34 | 5:15.29 | 6:47.75 | |||
11 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.47 | 3:16.33 | 5:14.80 | 6:50.65 | |||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.88 | 2:37.82 | 4:13.12 | 5:22.43 | |||
2 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:13.57 | 2:43.15 | 4:19.85 | 5:37.20 | |||
3 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:15.91 | 2:46.18 | 4:24.64 | 5:39.70 | |||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:18.96 | 2:43.62 | 4:22.42 | 5:40.86 | |||
5 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:14.74 | 2:46.08 | 4:27.35 | 5:44.65 | |||
6 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.42 | 2:51.43 | 4:25.93 | 5:47.92 | |||
7 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:20.24 | 2:52.83 | 4:32.05 | 5:51.66 | |||
8 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:22.61 | 2:51.53 | 4:39.85 | 6:00.05 | |||
9 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 1:28.40 | 2:56.20 | 4:40.13 | 6:01.08 | |||
10 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:22.10 | 2:59.07 | 4:42.63 | 6:06.56 | |||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1915-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 1:10.69 | 2:32.51 | 4:07.31 | 5:20.38 | |||
2 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:14.00 | 2:40.82 | 4:18.83 | 5:32.06 | |||
3 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:27.28 | 3:06.82 | 4:51.19 | 6:12.19 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:24.06 | 3:02.37 | 4:53.80 | 6:15.29 | |||
- | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej samtid berør 300m | |||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.61 | 2:28.72 | 3:56.14 | 5:06.04 | |||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 1:12.44 | 2:37.61 | 4:11.72 | 5:23.30 | |||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.44 | 2:38.61 | 4:08.30 | 5:24.43 | |||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.51 | 2:42.64 | 4:19.30 | 5:32.65 | |||
5 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.57 | 2:47.22 | 4:24.72 | 5:41.58 | |||
6 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.99 | 2:55.30 | 4:34.74 | 5:53.73 | |||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.15 | 2:51.50 | 4:38.90 | 5:54.51 | |||
8 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.01 | 2:55.20 | 4:41.66 | 6:00.46 | |||
9 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.48 | 2:57.59 | 4:46.66 | 6:08.17 | |||
10 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.64 | 4:46.19 | 6:11.44 | ||||
11 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 1:25.23 | 3:00.03 | 4:54.83 | 6:16.13 | |||
12 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.04 | 3:06.42 | 5:07.72 | 6:40.67 | |||
13 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.06 | 3:08.73 | 5:13.16 | 6:44.04 | |||
14 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.88 | 3:14.03 | 5:14.10 | 6:45.25 | |||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:05.78 | 2:24.99 | 3:48.55 | 4:57.91 | |||
2 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.55 | 2:40.31 | 4:10.77 | 5:26.10 | |||
3 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.81 | 2:36.68 | 4:16.65 | 5:27.88 | |||
4 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.83 | 2:41.36 | 4:19.33 | 5:32.43 | |||
5 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.47 | 2:42.84 | 4:16.70 | 5:33.84 | |||
6 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 1:19.89 | 2:44.67 | 4:24.75 | 5:41.47 | |||
7 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:23.99 | 2:57.21 | 4:35.21 | 5:58.78 | |||
- | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ej samtid. berør 300 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 30.94 | ||||||
2 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.27 | ||||||
3 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.30 | ||||||
4 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.63 | ||||||
5 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.71 | ||||||
6 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.77 | ||||||
7 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 33.93 | ||||||
8 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.96 | ||||||
9 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.05 | ||||||
10 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.28 | ||||||
11 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.41 | ||||||
12 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.46 | ||||||
13 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 34.49 | ||||||
14 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.53 | ||||||
15 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.58 | ||||||
16 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.91 | ||||||
17 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.26 | ||||||
18 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 35.73 | ||||||
19 | Alma Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.16 | ||||||
20 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 36.18 | ||||||
21 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.56 | ||||||
22 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 36.70 | ||||||
23 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.76 | ||||||
24 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.15 | ||||||
25 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 37.20 | ||||||
26 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 37.24 | ||||||
27 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.27 | ||||||
28 | Asta Holmegaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.28 | ||||||
29 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.35 | ||||||
30 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.69 | ||||||
31 | Ida Young Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 37.78 | ||||||
32 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.98 | ||||||
32 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.98 | ||||||
34 | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.04 | ||||||
35 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.38 | ||||||
36 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.54 | ||||||
37 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.55 | ||||||
38 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.68 | ||||||
39 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.16 | ||||||
40 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.17 | ||||||
41 | Ellen Sophie E. Jensen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.41 | ||||||
42 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.47 | ||||||
43 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.93 | ||||||
44 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.03 | ||||||
45 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 41.10 | ||||||
46 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.19 | ||||||
47 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.31 | ||||||
48 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 41.46 | ||||||
49 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.97 | ||||||
50 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.31 | ||||||
51 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.53 | ||||||
52 | Lea Wilms | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.08 | ||||||
53 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 45.33 | ||||||
54 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.87 | ||||||
55 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 45.94 | ||||||
56 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 46.29 | ||||||
57 | Ellen Lund Pontoppidan | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.88 | ||||||
58 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.54 | ||||||
59 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.38 | ||||||
60 | Sigrid Munch Nielsen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.11 | ||||||
- | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.08 | ||||||
2 | Mira Mass | 2000 | A6 | 29.19 | ||||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.42 | ||||||
4 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.43 | ||||||
5 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 29.70 | ||||||
6 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 29.75 | ||||||
7 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.78 | ||||||
8 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.90 | ||||||
9 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.94 | ||||||
10 | Alberte M Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 30.10 | ||||||
11 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.18 | ||||||
12 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 30.23 | ||||||
13 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 30.24 | ||||||
14 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.25 | ||||||
15 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 30.37 | ||||||
16 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.55 | ||||||
17 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.68 | ||||||
18 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 30.70 | ||||||
19 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.09 | ||||||
20 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.10 | ||||||
21 | Maria Holst Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 31.12 | ||||||
22 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 31.17 | ||||||
23 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.20 | ||||||
23 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 31.20 | ||||||
25 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.41 | ||||||
26 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 31.44 | ||||||
27 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.51 | ||||||
28 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 31.85 | ||||||
29 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.98 | ||||||
30 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.00 | ||||||
31 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 32.32 | ||||||
32 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 32.38 | ||||||
33 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 32.52 | ||||||
34 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.59 | ||||||
35 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 32.70 | ||||||
36 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.81 | ||||||
37 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.10 | ||||||
38 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.39 | ||||||
39 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 33.55 | ||||||
40 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 33.65 | ||||||
41 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.66 | ||||||
42 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.05 | ||||||
42 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 34.05 | ||||||
44 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.21 | ||||||
45 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 34.22 | ||||||
46 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.23 | ||||||
47 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.26 | ||||||
48 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.60 | ||||||
49 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.88 | ||||||
50 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.22 | ||||||
51 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.53 | ||||||
52 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.61 | ||||||
53 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.57 | ||||||
54 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 40.86 | ||||||
- | Cecilia Nisgaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.35 | ||||||
2 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.52 | ||||||
3 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 27.86 | ||||||
4 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 28.30 | ||||||
5 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 28.53 | ||||||
6 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 29.04 | ||||||
7 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.08 | ||||||
8 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 29.13 | ||||||
9 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 29.26 | ||||||
10 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.36 | ||||||
11 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 29.77 | ||||||
12 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.81 | ||||||
13 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 30.26 | ||||||
14 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.29 | ||||||
15 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.40 | ||||||
16 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.44 | ||||||
17 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.49 | ||||||
18 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 30.55 | ||||||
19 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.62 | ||||||
20 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 30.83 | ||||||
21 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 31.02 | ||||||
22 | Anne-Katrine Schmidt | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.68 | ||||||
23 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.03 | ||||||
24 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 32.25 | ||||||
25 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 32.33 | ||||||
26 | Susanne Johansen | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.34 | ||||||
27 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 33.22 | ||||||
28 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 34.53 | ||||||
29 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.58 | ||||||
30 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.59 | ||||||
- | Agnete Nielsen | 1987 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.41 | ||||||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.10 | ||||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 31.66 | ||||||
4 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 32.18 | ||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.20 | ||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.56 | ||||||
7 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.67 | ||||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.85 | ||||||
9 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 33.97 | ||||||
10 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.13 | ||||||
11 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.33 | ||||||
12 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.42 | ||||||
13 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.51 | ||||||
14 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.56 | ||||||
15 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 35.14 | ||||||
16 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.32 | ||||||
17 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.31 | ||||||
18 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 36.53 | ||||||
19 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.89 | ||||||
20 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.05 | ||||||
21 | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | 42.20 | ||||||
22 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.21 | ||||||
23 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.43 | ||||||
24 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.82 | ||||||
- | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 27.05 | ||||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 27.80 | ||||||
3 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 28.36 | ||||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.49 | ||||||
5 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.53 | ||||||
6 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.98 | ||||||
7 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.28 | ||||||
8 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 29.59 | ||||||
9 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.72 | ||||||
10 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.88 | ||||||
11 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.17 | ||||||
12 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 30.39 | ||||||
13 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.95 | ||||||
14 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 30.96 | ||||||
15 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.58 | ||||||
16 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.69 | ||||||
17 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.14 | ||||||
18 | Rune Væver Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.69 | ||||||
19 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 32.72 | ||||||
20 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 32.85 | ||||||
21 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.89 | ||||||
22 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.47 | ||||||
23 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.86 | ||||||
24 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.96 | ||||||
25 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 34.03 | ||||||
26 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 34.33 | ||||||
27 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.72 | ||||||
28 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 34.92 | ||||||
29 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 35.00 | ||||||
30 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.32 | ||||||
31 | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.48 | ||||||
32 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.44 | ||||||
33 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.45 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 24.86 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.65 | ||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.69 | ||||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 26.33 | ||||||
5 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 26.54 | ||||||
6 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.62 | ||||||
7 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.66 | ||||||
8 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 26.73 | ||||||
9 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.00 | ||||||
10 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.13 | ||||||
11 | David Yousefi Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 27.61 | ||||||
12 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.80 | ||||||
13 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.95 | ||||||
14 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.98 | ||||||
15 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 28.07 | ||||||
16 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 28.15 | ||||||
17 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.17 | ||||||
18 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 28.47 | ||||||
19 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 28.55 | ||||||
20 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 28.72 | ||||||
21 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 29.15 | ||||||
22 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.69 | ||||||
23 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.20 | ||||||
24 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 30.28 | ||||||
25 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.69 | ||||||
26 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.74 | ||||||
27 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.50 | ||||||
28 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.96 | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.73 | ||||||
2 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 25.78 | ||||||
3 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 26.33 | ||||||
4 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.20 | ||||||
5 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.80 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 35.18 | ||||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.85 | ||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.52 | ||||||
4 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.92 | ||||||
5 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 42.30 | ||||||
6 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.42 | ||||||
7 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.91 | ||||||
8 | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.08 | ||||||
9 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 44.77 | ||||||
10 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 45.37 | ||||||
11 | Ida Young Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 47.12 | ||||||
12 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.70 | ||||||
13 | Lea Wilms | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.76 | ||||||
14 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 53.16 | ||||||
15 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 57.39 | ||||||
16 | Ellen Lund Pontoppidan | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.85 | ||||||
- | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.45 | ||||||
2 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 34.99 | ||||||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 35.03 | ||||||
4 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.10 | ||||||
5 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.42 | ||||||
6 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 35.74 | ||||||
7 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.07 | ||||||
8 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.38 | ||||||
9 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 36.45 | ||||||
10 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.48 | ||||||
11 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.80 | ||||||
12 | Alberte M Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 36.91 | ||||||
12 | Maria Holst Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 36.91 | ||||||
14 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 37.40 | ||||||
15 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 37.56 | ||||||
16 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.57 | ||||||
17 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.07 | ||||||
18 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.09 | ||||||
19 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.22 | ||||||
20 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.56 | ||||||
21 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.72 | ||||||
22 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.53 | ||||||
23 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.06 | ||||||
24 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 44.63 | ||||||
- | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.30 | ||||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.40 | ||||||
3 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.56 | ||||||
4 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 33.72 | ||||||
5 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.79 | ||||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 34.37 | ||||||
7 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 34.59 | ||||||
8 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.96 | ||||||
9 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 35.30 | ||||||
10 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.48 | ||||||
11 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 35.73 | ||||||
12 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.21 | ||||||
13 | Margit Andersen | 1970 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.74 | ||||||
14 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 43.15 | ||||||
15 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 43.93 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.16 | ||||||
2 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.36 | ||||||
3 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 43.06 | ||||||
4 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 43.80 | ||||||
5 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 50.18 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.33 | ||||||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.30 | ||||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 33.27 | ||||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.79 | ||||||
5 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.62 | ||||||
6 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.88 | ||||||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 35.04 | ||||||
8 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.78 | ||||||
9 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.90 | ||||||
10 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.54 | ||||||
11 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.35 | ||||||
12 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 38.48 | ||||||
13 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.56 | ||||||
14 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.02 | ||||||
15 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 40.58 | ||||||
16 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 41.66 | ||||||
17 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 42.04 | ||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.40 | ||||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.02 | ||||||
3 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.25 | ||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.55 | ||||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.23 | ||||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.46 | ||||||
7 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 31.73 | ||||||
8 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 32.51 | ||||||
9 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.62 | ||||||
10 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.67 | ||||||
11 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.44 | ||||||
12 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.69 | ||||||
13 | David Yousefi Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.14 | ||||||
14 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.26 | ||||||
15 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 34.63 | ||||||
16 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 34.69 | ||||||
17 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.36 | ||||||
18 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 35.64 | ||||||
19 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.26 | ||||||
- | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.00 | ||||||
2 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 30.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.40 | ||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 41.51 | ||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 41.91 | ||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 43.34 | ||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 43.65 | ||||||
6 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.95 | ||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.46 | ||||||
8 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 47.65 | ||||||
9 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 49.45 | ||||||
10 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.77 | ||||||
11 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 51.87 | ||||||
12 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 53.49 | ||||||
13 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.67 | ||||||
14 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 56.70 | ||||||
15 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 56.87 | ||||||
16 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 57.59 | ||||||
17 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 59.85 | ||||||
18 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:03.38 | ||||||
19 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.42 | ||||||
20 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:10.97 | ||||||
- | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | armtag til hoften | |||||
- | Sigrid Munch Nielsen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.73 | ||||||
2 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 38.28 | ||||||
3 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 38.72 | ||||||
4 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 38.74 | ||||||
5 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.29 | ||||||
6 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.47 | ||||||
7 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.58 | ||||||
8 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.79 | ||||||
9 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.81 | ||||||
9 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.81 | ||||||
11 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 41.18 | ||||||
12 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 41.24 | ||||||
13 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.27 | ||||||
14 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.97 | ||||||
15 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.45 | ||||||
16 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 44.58 | ||||||
17 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 46.41 | ||||||
18 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 46.68 | ||||||
19 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.75 | ||||||
20 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 50.10 | ||||||
21 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 50.33 | ||||||
22 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.12 | ||||||
- | Cecilia Nisgaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.99 | ||||||
2 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 34.40 | ||||||
3 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.20 | ||||||
4 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.83 | ||||||
5 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 39.30 | ||||||
6 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.50 | ||||||
7 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.18 | ||||||
- | Agnete Nielsen | 1987 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 40.44 | ||||||
2 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.64 | ||||||
3 | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | 52.11 | ||||||
4 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 53.08 | ||||||
5 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.99 | ||||||
6 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.30 | ||||||
- | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.88 | ||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.91 | ||||||
3 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.58 | ||||||
4 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.09 | ||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.97 | ||||||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.55 | ||||||
7 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.27 | ||||||
8 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.55 | ||||||
9 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 41.00 | ||||||
10 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.46 | ||||||
11 | Rune Væver Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.21 | ||||||
12 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.87 | ||||||
13 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 46.28 | ||||||
14 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 46.84 | ||||||
15 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.71 | ||||||
16 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.50 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.79 | ||||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.02 | ||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.05 | ||||||
4 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.14 | ||||||
5 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 36.15 | ||||||
6 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.39 | ||||||
7 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.48 | ||||||
8 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.60 | ||||||
9 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 38.50 | ||||||
10 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.68 | ||||||
11 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.13 | ||||||
12 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.84 | ||||||
13 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.64 | ||||||
- | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.98 | ||||||
2 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 32.25 | ||||||
3 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.86 | ||||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.28 | ||||||
5 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 33.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:35 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:43 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.96 | ||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.99 | ||||||
3 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.62 | ||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.81 | ||||||
5 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.07 | ||||||
6 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.42 | ||||||
7 | Alma Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.13 | ||||||
8 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.40 | ||||||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 40.45 | ||||||
10 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 42.02 | ||||||
11 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 42.47 | ||||||
12 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 44.49 | ||||||
13 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.84 | ||||||
14 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.94 | ||||||
15 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.33 | ||||||
16 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.48 | ||||||
17 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.50 | ||||||
18 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.14 | ||||||
19 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.30 | ||||||
20 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.46 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.26 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.38 | ||||||
3 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.70 | ||||||
4 | Mira Mass | 2000 | A6 | 31.13 | ||||||
5 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.05 | ||||||
6 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 32.27 | ||||||
7 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 32.73 | ||||||
8 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.80 | ||||||
9 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.93 | ||||||
10 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.00 | ||||||
11 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.16 | ||||||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.28 | ||||||
13 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 33.39 | ||||||
14 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.64 | ||||||
15 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 33.79 | ||||||
16 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.10 | ||||||
17 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 34.11 | ||||||
18 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | ||||||
19 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.75 | ||||||
20 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.91 | ||||||
21 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 34.92 | ||||||
22 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.04 | ||||||
23 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.46 | ||||||
24 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.61 | ||||||
25 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.73 | ||||||
26 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.89 | ||||||
27 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.91 | ||||||
28 | Maria Holst Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 35.94 | ||||||
29 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.17 | ||||||
30 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.34 | ||||||
31 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.49 | ||||||
32 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 37.02 | ||||||
33 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 37.07 | ||||||
34 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.09 | ||||||
35 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.10 | ||||||
36 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.17 | ||||||
37 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.27 | ||||||
38 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.49 | ||||||
39 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.00 | ||||||
40 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 40.28 | ||||||
41 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.46 | ||||||
42 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.04 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 30.04 | ||||||
2 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 30.09 | ||||||
3 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 30.91 | ||||||
4 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.27 | ||||||
5 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | ||||||
6 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.52 | ||||||
7 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.56 | ||||||
8 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 32.02 | ||||||
9 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 32.24 | ||||||
10 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.29 | ||||||
11 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.79 | ||||||
12 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 32.84 | ||||||
13 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.84 | ||||||
14 | Susanne Johansen | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.74 | ||||||
15 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 34.96 | ||||||
16 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 34.99 | ||||||
17 | Anne-Katrine Schmidt | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.26 | ||||||
18 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 35.37 | ||||||
19 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.04 | ||||||
20 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 36.17 | ||||||
21 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.28 | ||||||
22 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 36.78 | ||||||
23 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 37.16 | ||||||
24 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:43 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.30 | ||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 35.09 | ||||||
3 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.05 | ||||||
4 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 37.18 | ||||||
5 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.95 | ||||||
6 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.12 | ||||||
7 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.68 | ||||||
8 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 43.04 | ||||||
9 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.02 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.49 | ||||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.40 | ||||||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.64 | ||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 29.90 | ||||||
5 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.42 | ||||||
6 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.57 | ||||||
7 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.51 | ||||||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.14 | ||||||
9 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 33.56 | ||||||
10 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 33.73 | ||||||
11 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.76 | ||||||
12 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.01 | ||||||
13 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.03 | ||||||
14 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.81 | ||||||
15 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 38.62 | ||||||
16 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.50 | ||||||
17 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 39.51 | ||||||
18 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 41.61 | ||||||
19 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 43.84 | ||||||
20 | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.11 | ||||||
21 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.86 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.24 | ||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.52 | ||||||
3 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 27.42 | ||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.45 | ||||||
5 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.36 | ||||||
6 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.47 | ||||||
7 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 28.55 | ||||||
8 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.40 | ||||||
9 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.53 | ||||||
10 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 29.83 | ||||||
11 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.85 | ||||||
12 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 30.03 | ||||||
13 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 30.06 | ||||||
14 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 30.17 | ||||||
15 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.19 | ||||||
16 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.25 | ||||||
17 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 30.55 | ||||||
18 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 30.72 | ||||||
19 | David Yousefi Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 31.09 | ||||||
20 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 31.17 | ||||||
21 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.35 | ||||||
22 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 31.50 | ||||||
23 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.35 | ||||||
24 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.65 | ||||||
25 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.69 | ||||||
26 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.01 | ||||||
27 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 37.45 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.54 | ||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svømning | 28.59 | ||||||
3 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.02 | ||||||
4 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 31.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 28 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 37.92 | 1:19.47 | 2:00.84 | 2:42.12 | |||
2 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.99 | 1:20.19 | 2:02.01 | 2:42.82 | |||
3 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.39 | 1:25.55 | 2:09.25 | 2:52.15 | |||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 40.08 | 1:24.59 | 2:10.75 | 2:53.69 | |||
5 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.24 | 1:26.36 | 2:11.97 | 2:56.57 | |||
6 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.01 | 1:27.27 | 2:13.17 | 2:56.79 | |||
7 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 41.88 | 1:29.00 | 2:15.58 | 3:00.50 | |||
8 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.82 | 1:28.66 | 2:15.58 | 3:00.51 | |||
9 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.07 | 1:27.47 | 2:15.16 | 3:01.36 | |||
10 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.20 | 1:29.85 | 2:17.05 | 3:03.77 | |||
11 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.04 | 1:29.40 | 2:17.31 | 3:04.83 | |||
12 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.55 | 1:31.39 | 2:18.37 | 3:05.49 | |||
13 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 43.86 | 1:31.43 | 2:20.42 | 3:07.59 | |||
14 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 44.52 | 1:32.87 | 2:19.43 | 3:07.81 | |||
15 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.47 | 1:32.00 | 2:19.33 | 3:08.20 | |||
16 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.05 | 2:22.79 | 3:09.80 | ||||
17 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.33 | 1:33.26 | 2:23.33 | 3:12.70 | |||
18 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.61 | 1:32.19 | 2:22.61 | 3:12.83 | |||
19 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.32 | 1:34.41 | 2:24.50 | 3:13.04 | |||
20 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.97 | 1:32.74 | 2:22.44 | 3:13.31 | |||
21 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.70 | 1:32.64 | 2:23.07 | 3:13.63 | |||
22 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 47.65 | 1:37.02 | 2:28.69 | 3:16.49 | |||
23 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.15 | 1:36.30 | 2:26.62 | 3:17.56 | |||
24 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.17 | 1:37.05 | 2:28.01 | 3:17.58 | |||
25 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.41 | 1:37.11 | 2:27.12 | 3:17.83 | |||
26 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 48.40 | 1:48.96 | 2:31.61 | 3:18.55 | |||
27 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.50 | 1:39.65 | 2:30.98 | 3:19.31 | |||
28 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.53 | 1:37.55 | 2:29.65 | 3:20.63 | |||
29 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.98 | 1:39.91 | 2:31.71 | 3:25.97 | |||
30 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.92 | 1:39.11 | 2:34.00 | 3:26.30 | |||
31 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.82 | 1:42.42 | 2:35.71 | 3:29.49 | |||
32 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.90 | 1:46.17 | 2:40.97 | 3:32.16 | |||
33 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.60 | 1:45.81 | 2:40.79 | 3:34.44 | |||
34 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.43 | 1:45.60 | 2:41.51 | 3:34.96 | |||
35 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 51.27 | 1:47.22 | 2:43.13 | 3:36.83 | |||
36 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:49.11 | 2:45.42 | 3:41.58 | ||||
37 | Emilia Naledi Madoneseia | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.35 | 1:50.12 | 2:45.50 | 3:41.99 | |||
38 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.02 | 1:48.89 | 2:46.32 | 3:43.31 | |||
39 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.43 | 1:53.86 | 2:54.42 | 3:48.93 | |||
40 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:54.31 | 2:53.57 | 3:51.10 | ||||
41 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.74 | 1:54.90 | 2:56.81 | 3:55.01 | |||
42 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 54.50 | 1:54.77 | 2:58.38 | 4:01.05 | |||
43 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 54.95 | 4:56.33 | 4:02.52 | ||||
44 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.12 | 1:59.39 | 3:03.89 | 4:03.93 | |||
45 | Carmen Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.78 | 2:10.65 | 3:17.45 | 4:22.51 | |||
46 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.47 | 2:18.87 | 4:30.22 | ||||
47 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.32 | 2:18.33 | 3:34.16 | 4:42.49 | |||
48 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.25 | 2:18.68 | 3:33.68 | 4:44.93 | |||
- | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ronja Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej fort. bevæg 150m | |||||
- | Miel Anthonisen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ingen berør v. 100m | |||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 37.52 | 1:18.62 | 1:59.19 | 2:37.92 | |||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 37.48 | 1:17.80 | 1:58.87 | 2:38.98 | |||
3 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.20 | 1:18.09 | 1:58.91 | 2:39.89 | |||
4 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 39.02 | 1:21.64 | 2:04.64 | 2:45.08 | |||
5 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 37.59 | 1:19.30 | 2:02.91 | 2:45.50 | |||
6 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.99 | 1:21.58 | 2:04.44 | 2:45.79 | |||
7 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 38.11 | 1:21.05 | 2:04.13 | 2:46.12 | |||
8 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.87 | 1:21.82 | 2:04.60 | 2:46.65 | |||
9 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 39.85 | 1:21.91 | 2:04.90 | 2:47.60 | |||
10 | Maria Holst Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.64 | 1:22.08 | 2:05.59 | 2:48.08 | |||
11 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 39.32 | 1:22.22 | 2:05.36 | 2:48.28 | |||
12 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 39.33 | 1:22.66 | 2:06.93 | 2:49.41 | |||
13 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 40.45 | 1:23.35 | 2:07.28 | 2:50.49 | |||
14 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 40.04 | 1:24.42 | 2:08.65 | 2:51.99 | |||
15 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.02 | 1:24.24 | 2:08.20 | 2:52.50 | |||
16 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.34 | 1:26.37 | 2:10.88 | 2:53.68 | |||
17 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.63 | 1:25.62 | 2:11.83 | 2:56.08 | |||
18 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.15 | 1:26.55 | 2:12.86 | 2:58.20 | |||
19 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.25 | 1:27.69 | 2:13.19 | 2:58.40 | |||
20 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 43.05 | 1:30.30 | 2:16.55 | 3:01.54 | |||
21 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 43.74 | 1:30.07 | 2:17.49 | 3:01.78 | |||
22 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.78 | 1:29.23 | 2:15.07 | 3:02.04 | |||
23 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 41.87 | 1:28.41 | 2:15.16 | 3:02.63 | |||
24 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 43.06 | 1:29.65 | 2:17.37 | 3:04.14 | |||
25 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 44.47 | 1:31.27 | 2:18.94 | 3:05.47 | |||
26 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 44.09 | 1:30.88 | 2:19.29 | 3:05.71 | |||
27 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 43.76 | 1:31.63 | 2:18.88 | 3:06.67 | |||
28 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 44.77 | 1:35.76 | 2:25.11 | 3:14.40 | |||
29 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.24 | 1:37.43 | 2:29.74 | 3:22.13 | |||
- | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm på mave 150m | |||||
- | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ej fort. bevæg 150m | |||||
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 34.84 | 1:12.73 | 1:50.44 | 2:28.50 | |||
2 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 35.71 | 1:14.84 | 1:53.38 | 2:31.63 | |||
3 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.60 | 1:15.89 | 1:55.63 | 2:35.69 | |||
4 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.51 | 1:14.77 | 1:54.21 | 2:35.98 | |||
5 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.04 | 1:17.26 | 1:57.68 | 2:37.57 | |||
6 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.37 | 1:17.31 | 1:58.76 | 2:39.65 | |||
7 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.56 | 1:19.55 | 2:01.93 | 2:44.33 | |||
8 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 38.78 | 1:21.01 | 2:03.87 | 2:45.21 | |||
9 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 38.56 | 1:23.55 | 2:06.65 | 2:50.67 | |||
10 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 41.84 | 1:24.77 | 2:09.37 | 2:52.79 | |||
11 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 41.57 | 1:26.49 | 2:10.05 | 2:54.96 | |||
- | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 33.40 | 1:11.21 | 1:48.92 | 2:26.34 | |||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.34 | 1:13.30 | 1:52.81 | 2:29.58 | |||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.30 | 1:13.23 | 1:51.90 | 2:30.39 | |||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.36 | 1:18.11 | 2:01.14 | 2:41.76 | |||
5 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.43 | 1:20.37 | 2:02.74 | 2:44.03 | |||
6 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.25 | 1:21.10 | 2:05.76 | 2:47.41 | |||
7 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.34 | 1:19.66 | 2:03.93 | 2:48.43 | |||
8 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.84 | 1:21.82 | 2:07.37 | 2:50.46 | |||
9 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:52.68 | ||||||
10 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 38.17 | 1:22.74 | 2:08.74 | 2:54.41 | |||
11 | Marcus Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 38.68 | 1:25.36 | 2:13.10 | 2:57.15 | |||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:58.35 | ||||||
13 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 39.88 | 1:27.79 | 2:13.99 | 2:58.60 | |||
14 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.28 | 1:21.24 | 2:09.56 | 3:00.35 | |||
15 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.76 | 1:25.77 | 2:13.51 | 3:02.69 | |||
16 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 41.80 | 1:29.51 | 2:18.33 | 3:04.41 | |||
17 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:04.79 | ||||||
18 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 39.88 | 1:29.16 | 2:17.38 | 3:06.79 | |||
19 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.38 | 1:29.19 | 2:18.55 | 3:07.77 | |||
20 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.56 | 1:30.74 | 2:23.06 | 3:11.46 | |||
21 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.83 | 1:31.44 | 2:23.27 | 3:13.36 | |||
22 | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:17.92 | ||||||
23 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:18.06 | ||||||
24 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.58 | 1:38.19 | 2:30.23 | 3:19.42 | |||
25 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 45.80 | 1:38.34 | 2:34.26 | 3:26.47 | |||
26 | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.40 | 1:42.28 | 2:39.55 | 3:33.05 | |||
27 | Hugo Danshøj Kristensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.80 | 1:44.76 | 2:43.79 | 3:35.58 | |||
28 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.22 | 1:44.42 | 2:38.43 | 3:36.40 | |||
29 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.79 | 1:47.97 | 2:45.12 | 3:40.78 | |||
30 | Carl-Emil Echart | 2005 | Roskilde Svømning | 3:51.30 | ||||||
31 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.32 | 1:51.14 | 2:55.26 | 3:54.37 | |||
32 | Marius Kjærsgaard Larsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.82 | 1:54.86 | 2:57.91 | 3:56.43 | |||
33 | Enzo Sorgini | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.66 | 1:53.54 | 2:56.76 | 3:56.72 | |||
34 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.04 | 1:56.27 | 2:56.95 | 3:57.32 | |||
35 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.28 | 1:50.34 | 2:55.26 | 3:57.49 | |||
36 | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:05.20 | ||||||
- | Albert Holm | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elia Latta | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.69 | 1:01.96 | 1:35.91 | 2:10.64 | |||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.33 | 1:04.46 | 1:38.22 | 2:11.40 | |||
3 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.96 | 1:03.59 | 1:38.97 | 2:13.86 | |||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.40 | 1:05.85 | 1:40.90 | 2:14.36 | |||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 31.30 | 1:06.70 | 1:42.04 | 2:16.37 | |||
6 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.56 | 1:06.08 | 1:42.12 | 2:17.53 | |||
7 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.40 | 1:08.78 | 1:45.78 | 2:21.70 | |||
8 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.73 | 1:07.37 | 1:45.73 | 2:22.45 | |||
9 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.19 | 1:09.52 | 1:46.17 | 2:23.44 | |||
10 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 33.50 | 1:10.62 | 1:49.87 | 2:24.34 | |||
11 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.13 | 1:12.43 | 1:49.14 | 2:24.56 | |||
12 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.28 | 1:06.60 | 1:45.84 | 2:26.87 | |||
13 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.80 | 1:09.03 | 1:47.99 | 2:26.94 | |||
14 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.02 | 1:10.10 | 1:49.39 | 2:28.38 | |||
15 | Rune Væver Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.40 | 1:14.86 | 1:53.16 | 2:31.67 | |||
16 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.65 | 1:15.25 | 1:55.30 | 2:34.08 | |||
17 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.31 | 1:15.42 | 1:55.99 | 2:36.17 | |||
18 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 35.18 | 1:15.59 | 1:57.28 | 2:37.55 | |||
19 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 34.66 | 1:14.40 | 1:56.43 | 2:37.71 | |||
20 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.27 | 1:18.20 | 2:00.62 | 2:38.12 | |||
21 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 36.13 | 1:17.70 | 1:57.44 | 2:38.35 | |||
22 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 34.05 | 1:13.95 | 1:55.77 | 2:38.52 | |||
23 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.93 | 1:15.17 | 1:58.72 | 2:40.77 | |||
24 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.34 | 1:16.19 | 1:59.32 | 2:42.03 | |||
25 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.14 | 1:19.12 | 2:02.61 | 2:46.16 | |||
26 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.56 | 1:20.08 | 2:03.92 | 2:46.50 | |||
27 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.82 | 1:23.14 | 2:09.82 | 2:53.51 | |||
28 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 40.20 | 1:28.66 | 2:16.37 | 2:58.75 | |||
29 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 40.11 | 1:26.02 | 2:14.63 | 3:00.38 | |||
30 | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.47 | 1:29.62 | 2:17.94 | 3:07.43 | |||
31 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:19.42 | 3:19.42 | |||||
32 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 44.57 | 1:38.06 | 2:30.82 | 3:23.77 | |||
33 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.78 | 2:06.14 | 3:16.42 | 4:25.31 | |||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.12 | 1:01.75 | 1:32.56 | 2:02.95 | |||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 29.17 | 1:01.90 | 1:33.68 | 2:03.05 | |||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.99 | 1:00.28 | 1:31.32 | 2:03.25 | |||
4 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.96 | 59.59 | 1:31.75 | 2:04.17 | |||
5 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.47 | 59.89 | 1:32.66 | 2:05.49 | |||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 29.43 | 1:01.50 | 1:35.13 | 2:09.09 | |||
7 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 29.71 | 1:03.16 | 1:37.07 | 2:09.98 | |||
8 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.89 | 1:03.32 | 1:38.21 | 2:11.95 | |||
9 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.28 | 1:05.55 | 1:40.08 | 2:13.34 | |||
10 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.58 | 1:06.71 | 1:41.04 | 2:14.77 | |||
11 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.01 | 1:06.00 | 1:41.38 | 2:15.28 | |||
12 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.38 | 1:06.70 | 1:42.27 | 2:17.26 | |||
13 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.35 | 1:06.28 | 1:41.70 | 2:17.29 | |||
14 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 30.07 | 1:04.23 | 1:41.41 | 2:17.34 | |||
15 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.43 | 1:09.18 | 1:44.71 | 2:19.30 | |||
16 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 32.00 | 1:09.42 | 1:45.73 | 2:20.19 | |||
17 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 33.27 | 1:09.45 | 1:45.49 | 2:20.38 | |||
18 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.36 | 1:08.35 | 1:45.67 | 2:21.47 | |||
19 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.46 | 1:09.46 | 1:46.97 | 2:23.36 | |||
20 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.50 | 1:09.74 | 1:46.96 | 2:23.86 | |||
21 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.17 | 1:10.55 | 1:49.49 | 2:27.97 | |||
22 | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | 34.43 | 1:13.35 | 1:51.94 | 2:31.22 | |||
- | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 28.60 | 59.17 | 1:30.26 | 2:00.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 43.35 | 1:30.97 | |||||
2 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.12 | 1:34.00 | |||||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 49.31 | 1:40.78 | |||||
4 | Asta Holmegaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.47 | 1:41.31 | |||||
5 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 48.41 | 1:41.43 | |||||
6 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 47.43 | 1:41.44 | |||||
7 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 49.67 | 1:43.08 | |||||
8 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 49.05 | 1:44.75 | |||||
9 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.98 | 1:45.04 | |||||
10 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.26 | 1:46.31 | |||||
11 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 50.61 | 1:46.57 | |||||
12 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.28 | 1:46.77 | |||||
13 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.49 | 1:46.82 | |||||
14 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 51.35 | 1:47.63 | |||||
15 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.25 | 1:47.95 | |||||
16 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 51.57 | 1:49.62 | |||||
17 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.32 | 1:51.26 | |||||
17 | Isabella Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.31 | 1:51.26 | |||||
19 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.66 | 1:51.33 | |||||
20 | Ida Young Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 53.36 | 1:52.62 | |||||
21 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 52.61 | 1:53.40 | |||||
22 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.97 | 1:54.60 | |||||
23 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.69 | 1:54.88 | |||||
24 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.09 | 1:55.61 | |||||
25 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.21 | 1:56.10 | |||||
26 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.47 | 1:56.45 | |||||
27 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 58.98 | 1:58.62 | |||||
28 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 53.52 | 1:58.94 | |||||
29 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.76 | 1:59.54 | |||||
30 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.10 | 1:59.57 | |||||
31 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 57.79 | 2:01.43 | |||||
32 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.53 | 2:01.47 | |||||
33 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 55.24 | 2:05.40 | |||||
34 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:02.61 | 2:13.08 | |||||
35 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:04.64 | 2:15.42 | |||||
36 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:06.62 | 2:21.41 | |||||
37 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 1:09.41 | 2:23.07 | |||||
38 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:08.48 | 2:23.84 | |||||
39 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.52 | 2:28.77 | |||||
40 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:08.69 | 2:30.99 | |||||
- | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alma Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | flyben hele løbet | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.08 | 1:19.63 | |||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.01 | 1:22.42 | |||||
3 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 38.75 | 1:25.00 | |||||
4 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.79 | 1:25.47 | |||||
5 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 38.38 | 1:25.63 | |||||
6 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 39.28 | 1:25.82 | |||||
7 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.16 | 1:25.84 | |||||
8 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.78 | 1:26.14 | |||||
9 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.42 | 1:27.03 | |||||
10 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.97 | 1:27.33 | |||||
11 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.05 | 1:27.99 | |||||
12 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.57 | 1:29.20 | |||||
13 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.89 | 1:30.29 | |||||
14 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 42.64 | 1:31.10 | |||||
15 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.76 | 1:31.27 | |||||
16 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.55 | 1:31.91 | |||||
17 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.77 | 1:32.23 | |||||
18 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.74 | 1:35.49 | |||||
19 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.08 | 1:35.50 | |||||
20 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.44 | 1:41.19 | |||||
21 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.22 | 1:41.29 | |||||
22 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 47.63 | 1:42.67 | |||||
23 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.96 | 1:48.23 | |||||
24 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 51.78 | 1:48.52 | |||||
25 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.18 | 1:56.56 | |||||
26 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 57.10 | 2:02.44 | |||||
- | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 40.77 | 1:27.58 | |||||
2 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 44.94 | 1:35.28 | |||||
3 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 46.02 | 1:37.25 | |||||
4 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.22 | 1:46.00 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 43.16 | 1:30.50 | |||||
2 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.47 | 1:32.67 | |||||
3 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 45.35 | 1:35.78 | |||||
4 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 48.13 | 1:40.15 | |||||
5 | Asta Holmegaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.20 | 1:41.37 | |||||
6 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.83 | 1:42.35 | |||||
7 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.20 | 1:44.43 | |||||
8 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.05 | 1:44.79 | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.26 | 1:18.80 | |||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.31 | 1:21.20 | |||||
3 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.30 | 1:24.58 | |||||
4 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 40.09 | 1:24.95 | |||||
5 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.18 | 1:25.82 | |||||
6 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 40.78 | 1:26.43 | |||||
7 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.47 | 1:26.45 | |||||
8 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.48 | 1:26.86 | |||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 39.44 | 1:27.89 | |||||
2 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 41.41 | 1:30.82 | |||||
3 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 43.99 | 1:33.05 | |||||
4 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.97 | 1:47.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.86 | 1:19.30 | |||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.73 | 1:20.10 | |||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 38.19 | 1:23.19 | |||||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.66 | 1:25.71 | |||||
5 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 40.76 | 1:28.72 | |||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.41 | 1:29.91 | |||||
7 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.64 | 1:36.29 | |||||
8 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.79 | 1:38.67 | |||||
9 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.76 | 1:39.56 | |||||
10 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.58 | 1:40.74 | |||||
11 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.53 | 1:41.63 | |||||
12 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.89 | 1:45.02 | |||||
13 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 46.54 | 1:45.09 | |||||
14 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.62 | 1:45.72 | |||||
15 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.75 | 1:51.64 | |||||
16 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.88 | 1:55.20 | |||||
17 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.46 | 1:55.34 | |||||
18 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 55.07 | 2:01.25 | |||||
19 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 52.04 | 2:04.44 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.81 | 1:04.72 | |||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.66 | 1:07.07 | |||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 32.10 | 1:08.38 | |||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.41 | 1:08.51 | |||||
5 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.28 | 1:11.89 | |||||
6 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.17 | 1:12.19 | |||||
7 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.53 | 1:14.64 | |||||
8 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.68 | 1:14.80 | |||||
9 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.99 | 1:15.64 | |||||
10 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.11 | 1:16.01 | |||||
11 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.56 | 1:16.79 | |||||
12 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.73 | 1:17.05 | |||||
13 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 34.17 | 1:17.18 | |||||
14 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.40 | 1:17.62 | |||||
15 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.30 | 1:18.16 | |||||
16 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.83 | 1:21.41 | |||||
17 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.51 | 1:22.03 | |||||
18 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 38.90 | 1:22.55 | |||||
19 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.50 | 1:26.95 | |||||
20 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 38.54 | 1:27.10 | |||||
21 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.20 | 1:27.15 | |||||
22 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.25 | 1:30.82 | |||||
23 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.06 | 1:38.12 | |||||
24 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 43.33 | 1:40.95 | |||||
25 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 49.92 | 1:46.75 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.04 | 58.01 | |||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 28.06 | 1:01.99 | |||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.57 | 1:02.08 | |||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.68 | 1:03.19 | |||||
5 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.05 | 1:04.27 | |||||
6 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 28.99 | 1:05.55 | |||||
7 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.56 | 1:05.89 | |||||
8 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.17 | 1:07.48 | |||||
9 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.40 | 1:07.91 | |||||
10 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.63 | 1:08.35 | |||||
11 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 31.94 | 1:08.55 | |||||
12 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.02 | 1:08.77 | |||||
13 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.73 | 1:09.11 | |||||
14 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.72 | 1:09.26 | |||||
15 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.00 | 1:09.40 | |||||
16 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.03 | 1:09.45 | |||||
17 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 31.48 | 1:09.69 | |||||
18 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 30.95 | 1:10.12 | |||||
19 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 31.70 | 1:10.23 | |||||
20 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 31.93 | 1:12.03 | |||||
21 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.03 | 1:15.75 | |||||
22 | David Yousefi Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 32.70 | 1:15.92 | |||||
23 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.98 | 1:17.79 | |||||
24 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 39.51 | 1:25.90 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.29 | 1:01.93 | |||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.78 | 1:04.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.97 | 1:15.88 | |||||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.80 | 1:16.35 | |||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 35.14 | 1:19.14 | |||||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.38 | 1:25.26 | |||||
5 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.13 | 1:28.43 | |||||
6 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.66 | 1:31.59 | |||||
7 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.08 | 1:36.55 | |||||
8 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.46 | 1:39.12 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.86 | 1:03.97 | |||||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.60 | 1:04.03 | |||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.95 | 1:06.99 | |||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 31.37 | 1:08.42 | |||||
5 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 32.47 | 1:10.25 | |||||
6 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 33.05 | 1:11.64 | |||||
7 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.81 | 1:13.57 | |||||
8 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.98 | 1:17.11 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.90 | 57.92 | |||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 27.91 | 1:01.56 | |||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.43 | 1:01.63 | |||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.49 | 1:01.86 | |||||
5 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 28.90 | 1:05.92 | |||||
6 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.87 | 1:06.53 | |||||
7 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.63 | 1:08.62 | |||||
8 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.36 | 1:10.04 | |||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.82 | 1:01.88 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 38.02 | 1:20.34 | 2:09.52 | 2:46.12 | |||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 37.83 | 1:25.92 | 2:13.18 | 2:51.61 | |||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 40.79 | 1:23.54 | 2:13.28 | 2:53.22 | |||
4 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.12 | 1:22.06 | 2:13.92 | 2:53.40 | |||
5 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.95 | 1:31.48 | 2:21.43 | 3:01.48 | |||
6 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 41.02 | 1:29.18 | 2:22.51 | 3:02.19 | |||
7 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.78 | 1:26.29 | 2:21.62 | 3:03.08 | |||
8 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.02 | 1:28.43 | 2:21.68 | 3:03.18 | |||
9 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.84 | 1:27.15 | 2:20.58 | 3:03.23 | |||
10 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.50 | 1:29.15 | 2:20.96 | 3:03.92 | |||
11 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.79 | 1:25.18 | 2:25.80 | 3:05.24 | |||
12 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 41.82 | 1:29.37 | 2:24.91 | 3:05.84 | |||
13 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.65 | 1:30.93 | 2:23.66 | 3:08.88 | |||
14 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.43 | 1:31.04 | 2:26.03 | 3:08.98 | |||
15 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 42.60 | 1:34.51 | 2:27.90 | 3:10.50 | |||
16 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 44.08 | 1:32.57 | 2:28.98 | 3:10.90 | |||
17 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 42.89 | 1:32.96 | 2:30.80 | 3:11.70 | |||
18 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.63 | 1:31.39 | 2:26.12 | 3:11.85 | |||
19 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.29 | 1:32.69 | 2:27.96 | 3:13.86 | |||
20 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.63 | 1:34.96 | 2:34.06 | 3:15.47 | |||
21 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 44.77 | 1:36.69 | 2:36.78 | 3:17.33 | |||
22 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.46 | 1:33.58 | 2:36.73 | 3:18.15 | |||
23 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.69 | 1:39.11 | 2:35.18 | 3:18.83 | |||
24 | Asta Holmegaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.23 | 1:40.26 | 2:35.98 | 3:19.73 | |||
25 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.96 | 1:40.42 | 2:36.22 | 3:20.95 | |||
26 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 47.31 | 1:43.24 | 2:37.07 | 3:22.23 | |||
27 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.70 | 1:39.47 | 2:35.67 | 3:22.55 | |||
28 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.79 | 1:38.47 | 2:41.14 | 3:23.71 | |||
29 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 46.03 | 1:42.47 | 2:38.37 | 3:23.78 | |||
30 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.46 | 1:43.96 | 2:37.11 | 3:24.07 | |||
31 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.71 | 1:37.41 | 2:37.51 | 3:24.08 | |||
32 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.80 | 1:41.42 | 2:42.46 | 3:25.99 | |||
33 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.01 | 1:36.40 | 2:37.49 | 3:26.46 | |||
34 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 47.63 | 1:39.89 | 2:37.98 | 3:26.78 | |||
35 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.85 | 1:44.92 | 2:43.97 | 3:30.69 | |||
36 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 51.81 | 1:45.01 | 2:44.59 | 3:30.93 | |||
37 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.04 | 1:45.67 | 2:45.51 | 3:33.43 | |||
38 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.45 | 1:45.54 | 2:49.16 | 3:34.57 | |||
39 | Ida Young Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 48.79 | 1:46.01 | 2:47.32 | 3:36.07 | |||
40 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:50.70 | 2:49.02 | 3:37.05 | ||||
41 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.66 | 1:47.54 | 2:50.69 | 3:37.11 | |||
42 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.14 | 1:58.48 | 2:53.94 | 3:43.33 | |||
43 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.94 | 1:50.89 | 2:50.05 | 3:43.65 | |||
44 | Isabella Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.82 | 1:54.94 | 2:56.38 | 3:43.94 | |||
45 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.79 | 1:54.65 | 2:50.31 | 3:44.22 | |||
46 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.68 | 1:55.34 | 2:55.28 | 3:47.91 | |||
47 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.55 | 1:49.20 | 2:59.59 | 3:48.48 | |||
48 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 52.91 | 1:52.36 | 2:54.87 | 3:49.80 | |||
49 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.62 | 1:56.69 | 2:58.82 | 3:51.03 | |||
50 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.02 | 1:48.52 | 2:58.85 | 3:52.12 | |||
51 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.47 | 1:55.45 | 3:00.15 | 3:52.15 | |||
52 | Alva Møller Darré | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.50 | 1:56.63 | 3:02.91 | 3:57.89 | |||
53 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.85 | 1:58.94 | 3:15.23 | 4:05.00 | |||
54 | Smilla Stroud Fog | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.82 | 1:56.44 | 3:06.33 | 4:05.90 | |||
55 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.93 | 2:01.66 | 3:07.54 | 4:08.10 | |||
56 | Frederikke Nielsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.02 | 1:58.68 | 3:13.12 | 4:08.57 | |||
57 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.45 | 1:59.70 | 3:14.24 | 4:13.28 | |||
58 | Barbara Lundquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.51 | 2:00.07 | 3:19.28 | 4:15.11 | |||
59 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.96 | 2:18.43 | 3:28.54 | 4:31.80 | |||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.71 | 1:11.40 | 1:58.37 | 2:34.31 | |||
2 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.27 | 1:16.37 | 2:02.81 | 2:38.97 | |||
3 | Alberte M Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 34.95 | 1:17.69 | 2:05.72 | 2:40.13 | |||
4 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 33.85 | 1:14.99 | 2:03.03 | 2:40.17 | |||
5 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 33.42 | 1:16.45 | 2:05.18 | 2:40.57 | |||
6 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.12 | 1:20.04 | 2:03.83 | 2:41.24 | |||
7 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.27 | 1:20.00 | 2:07.41 | 2:46.23 | |||
8 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.97 | 1:19.79 | 2:11.88 | 2:47.31 | |||
9 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.61 | 1:20.70 | 2:08.95 | 2:48.09 | |||
10 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 35.32 | 1:21.08 | 2:09.62 | 2:48.32 | |||
11 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.85 | 1:21.47 | 2:13.02 | 2:50.92 | |||
12 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.20 | 1:25.62 | 2:13.32 | 2:51.54 | |||
13 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 37.49 | 1:22.62 | 2:15.17 | 2:51.60 | |||
14 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.74 | 1:23.47 | 2:11.72 | 2:52.61 | |||
15 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.36 | 1:21.92 | 2:13.79 | 2:52.84 | |||
16 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.80 | 1:21.21 | 2:14.01 | 2:54.26 | |||
17 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 37.48 | 1:22.52 | 2:14.72 | 2:54.31 | |||
18 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.09 | 1:25.67 | 2:15.41 | 2:54.32 | |||
19 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 41.59 | 1:24.38 | 2:16.58 | 2:55.54 | |||
20 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 36.35 | 1:25.76 | 2:17.84 | 2:55.63 | |||
21 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 39.25 | 1:22.63 | 2:15.91 | 2:55.86 | |||
22 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.82 | 1:23.47 | 2:18.16 | 2:57.15 | |||
23 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 40.97 | 2:16.83 | 2:57.70 | ||||
24 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.56 | 1:26.16 | 2:18.09 | 2:57.82 | |||
25 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.51 | 1:22.87 | 2:19.48 | 2:59.30 | |||
26 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 38.68 | 1:27.14 | 2:16.45 | 2:59.53 | |||
27 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 43.56 | 1:30.58 | 2:18.62 | 3:00.48 | |||
28 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.61 | 1:28.74 | 2:20.08 | 3:02.16 | |||
29 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 41.74 | 1:31.38 | 2:23.40 | 3:04.83 | |||
30 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.05 | 1:33.17 | 2:24.73 | 3:07.08 | |||
31 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.17 | 1:25.84 | 2:24.56 | 3:09.08 | |||
32 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.10 | 1:33.50 | 2:28.00 | 3:13.38 | |||
33 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.91 | 1:34.28 | 2:35.77 | 3:16.53 | |||
34 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.45 | 1:37.31 | 2:34.17 | 3:22.34 | |||
Løb 15, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.91 | 1:14.63 | 2:01.93 | 2:40.70 | |||
2 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 35.56 | 1:17.52 | 2:07.35 | 2:44.63 | |||
3 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.08 | 1:22.86 | 2:11.91 | 2:49.12 | |||
4 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.94 | 1:21.87 | 2:11.75 | 2:50.55 | |||
5 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 40.66 | 1:32.15 | 2:32.56 | 3:18.47 | |||
- | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | svøm på mave v. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.34 | 1:29.65 | 2:16.90 | 3:05.37 | |||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.01 | 1:34.14 | 2:25.23 | 3:14.76 | |||
3 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 47.69 | 1:42.96 | 2:38.14 | 3:29.37 | |||
4 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 50.78 | 1:47.34 | 2:43.11 | 3:37.41 | |||
5 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.45 | 1:48.81 | 2:46.15 | 3:45.78 | |||
6 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.60 | 1:53.10 | 2:52.43 | 3:50.72 | |||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.40 | 1:55.93 | 2:56.96 | 4:00.13 | |||
8 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 57.44 | 2:01.79 | 3:04.10 | 4:07.09 | |||
9 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.98 | 2:05.51 | 3:11.76 | 4:16.38 | |||
10 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 56.58 | 2:03.38 | 3:10.27 | 4:16.79 | |||
11 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.31 | 2:10.34 | 3:21.08 | 4:28.77 | |||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.31 | 1:16.59 | 1:55.41 | 2:37.33 | |||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.42 | 1:18.06 | 2:00.57 | 2:44.04 | |||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.44 | 1:17.82 | 2:03.07 | 2:46.67 | |||
4 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.43 | 1:27.83 | 2:16.04 | 3:03.49 | |||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.57 | 1:28.98 | 2:18.35 | 3:05.93 | |||
6 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 42.23 | 1:30.33 | 2:18.85 | 3:07.70 | |||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 44.46 | 1:34.43 | 2:24.31 | 3:12.91 | |||
8 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.91 | 1:35.76 | 2:25.26 | 3:15.83 | |||
9 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.40 | 1:31.11 | 2:24.15 | 3:17.95 | |||
10 | Rune Væver Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 45.19 | 1:37.53 | 2:28.43 | 3:20.54 | |||
11 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 45.52 | 1:39.11 | 2:31.08 | 3:24.69 | |||
12 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.85 | 1:42.41 | 2:36.46 | 3:31.91 | |||
13 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 48.60 | 1:43.31 | 2:39.62 | 3:34.52 | |||
14 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.99 | 1:43.80 | 2:40.21 | 3:38.03 | |||
15 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 50.54 | 1:47.30 | 2:42.06 | 3:38.25 | |||
16 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 48.13 | 1:44.18 | 2:41.40 | 3:38.63 | |||
17 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.39 | 1:46.22 | 2:42.06 | 3:39.61 | |||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 35.13 | 1:15.10 | 1:54.48 | 2:35.03 | |||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.97 | 1:18.91 | 2:02.05 | 2:45.15 | |||
3 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.47 | 1:19.64 | 2:02.84 | 2:46.09 | |||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 38.15 | 1:22.11 | 2:07.13 | 2:51.86 | |||
5 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.82 | 1:22.21 | 2:08.08 | 2:53.21 | |||
6 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 37.62 | 1:23.12 | 2:07.73 | 2:53.43 | |||
7 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 38.60 | 1:23.28 | 2:08.19 | 2:55.01 | |||
8 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.68 | 1:23.95 | 2:10.09 | 2:55.08 | |||
9 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 40.81 | 1:27.88 | 2:15.37 | 3:02.93 | |||
10 | David Yousefi Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 39.92 | 1:25.58 | 2:14.28 | 3:04.85 | |||
11 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.19 | 1:29.72 | 2:18.35 | 3:05.77 | |||
12 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.36 | 1:35.89 | 2:28.87 | 3:23.10 | |||
13 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.35 | 1:45.85 | 2:44.31 | 3:40.60 | |||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Esben Norup | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 36.46 | 1:17.26 | 1:57.54 | 2:39.98 | |||
2 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.63 | 1:16.50 | 1:58.72 | 2:42.35 | |||
3 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 35.10 | 1:16.63 | 2:00.20 | 2:44.89 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:32 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.52 | 1:08.04 | |||||
2 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.18 | 1:11.02 | |||||
3 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.47 | 1:11.15 | |||||
4 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.82 | 1:12.52 | |||||
5 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 34.84 | 1:13.23 | |||||
6 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.41 | 1:14.58 | |||||
7 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 35.93 | 1:15.13 | |||||
8 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.91 | 1:15.72 | |||||
9 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.44 | 1:15.87 | |||||
10 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 37.37 | 1:16.01 | |||||
11 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.37 | 1:16.24 | |||||
12 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 37.07 | 1:16.58 | |||||
13 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 36.58 | 1:17.07 | |||||
14 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.52 | 1:17.08 | |||||
15 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.22 | 1:17.22 | |||||
16 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.81 | 1:17.64 | |||||
17 | Alma Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.87 | 1:18.16 | |||||
18 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.62 | 1:18.44 | |||||
19 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 36.96 | 1:18.47 | |||||
20 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.10 | 1:18.64 | |||||
21 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 39.11 | 1:19.72 | |||||
22 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.20 | 1:21.67 | |||||
23 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.45 | 1:23.70 | |||||
24 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 39.46 | 1:23.93 | |||||
25 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.11 | 1:23.96 | |||||
26 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.75 | 1:24.68 | |||||
27 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.96 | 1:24.90 | |||||
28 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.45 | 1:25.17 | |||||
29 | Ida Young Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.16 | 1:27.37 | |||||
30 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.73 | 1:27.51 | |||||
31 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.80 | 1:27.92 | |||||
32 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.32 | 1:28.21 | |||||
33 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 42.67 | 1:29.03 | |||||
34 | Isabella Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.34 | 1:31.06 | |||||
35 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.41 | 1:31.56 | |||||
36 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 43.84 | 1:31.80 | |||||
37 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.47 | 1:32.01 | |||||
38 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.05 | 1:33.37 | |||||
39 | Ellen Sophie E. Jensen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.49 | 1:34.54 | |||||
40 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.59 | 1:34.66 | |||||
41 | Barbara Lundquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.82 | 1:34.83 | |||||
42 | Alva Møller Darré | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.82 | 1:35.13 | |||||
43 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.96 | 1:35.26 | |||||
44 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.65 | 1:36.07 | |||||
45 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.71 | 1:36.11 | |||||
46 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.88 | 1:36.73 | |||||
47 | Miel Anthonisen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.25 | 1:37.52 | |||||
48 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.76 | 1:37.55 | |||||
49 | Emilia Naledi Madoneseia | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.34 | 1:39.42 | |||||
50 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.69 | 1:40.04 | |||||
51 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 44.31 | 1:40.13 | |||||
52 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.40 | 1:41.06 | |||||
53 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.73 | 1:41.51 | |||||
54 | Smilla Stroud Fog | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.10 | 1:41.53 | |||||
55 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.87 | 1:42.18 | |||||
56 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.05 | 1:42.96 | |||||
57 | Rebecca Hoeck | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.53 | 1:43.17 | |||||
58 | Frederikke Nielsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.02 | 1:43.95 | |||||
59 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.30 | 1:44.44 | |||||
60 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 47.59 | 1:44.52 | |||||
61 | Mathilde Hagihara | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.50 | 1:46.62 | |||||
62 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 48.59 | 1:47.38 | |||||
63 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.39 | 1:49.08 | |||||
64 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 48.94 | 1:49.24 | |||||
65 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 49.70 | 1:51.16 | |||||
66 | Carmen Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.00 | 1:51.47 | |||||
67 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.80 | 1:53.33 | |||||
68 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.19 | 1:54.68 | |||||
69 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.17 | 1:55.36 | |||||
70 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 52.52 | 1:56.08 | |||||
71 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.66 | 1:57.12 | |||||
72 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.71 | ||||||
73 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 56.74 | 1:59.55 | |||||
74 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.36 | 2:00.84 | |||||
75 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.12 | 2:01.76 | |||||
76 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.18 | 2:04.57 | |||||
77 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.48 | 2:09.49 | |||||
- | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cordelia Pavstrup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ronja Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mira Mass | 2000 | A6 | 30.26 | 1:03.33 | |||||
2 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.75 | 1:05.41 | |||||
3 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.99 | 1:05.68 | |||||
4 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.42 | 1:06.00 | |||||
5 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.65 | 1:06.03 | |||||
6 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.93 | 1:06.21 | |||||
7 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 31.81 | 1:06.22 | |||||
8 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.98 | 1:07.38 | |||||
9 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.61 | 1:07.54 | |||||
10 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.31 | 1:07.73 | |||||
11 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.54 | 1:08.26 | |||||
11 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.78 | 1:08.26 | |||||
13 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.68 | 1:08.27 | |||||
14 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 33.86 | 1:08.63 | |||||
15 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 32.98 | 1:08.67 | |||||
16 | Maria Holst Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 33.22 | 1:09.22 | |||||
17 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 32.91 | 1:09.23 | |||||
18 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.74 | 1:09.53 | |||||
19 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 34.02 | 1:09.81 | |||||
20 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 32.61 | 1:09.82 | |||||
21 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 33.26 | 1:10.38 | |||||
22 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.64 | 1:10.52 | |||||
23 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.89 | 1:11.11 | |||||
24 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 33.75 | 1:12.24 | |||||
25 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 34.43 | 1:12.26 | |||||
26 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 34.78 | 1:12.49 | |||||
27 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.17 | 1:12.62 | |||||
28 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 35.43 | 1:13.81 | |||||
29 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 35.34 | 1:14.06 | |||||
30 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.58 | 1:14.07 | |||||
31 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.53 | 1:14.26 | |||||
32 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 35.06 | 1:14.89 | |||||
33 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 35.92 | 1:14.90 | |||||
34 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 34.61 | 1:14.91 | |||||
35 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.16 | 1:15.26 | |||||
36 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.27 | 1:16.64 | |||||
37 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.31 | 1:18.89 | |||||
38 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.53 | 1:19.44 | |||||
39 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.66 | 1:20.19 | |||||
40 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.41 | 1:21.93 | |||||
41 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.63 | ||||||
42 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 41.02 | 1:31.14 | |||||
- | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1914-1999 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 29.12 | 1:01.64 | |||||
2 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.57 | 1:01.95 | |||||
3 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 28.58 | 1:03.01 | |||||
4 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 30.79 | 1:03.90 | |||||
5 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.89 | 1:04.44 | |||||
6 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 31.44 | 1:04.68 | |||||
7 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | 1:05.00 | |||||
8 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 30.25 | 1:05.05 | |||||
9 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 32.03 | 1:05.35 | |||||
10 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 30.49 | 1:05.49 | |||||
11 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.97 | 1:05.62 | |||||
12 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.24 | 1:05.68 | |||||
13 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.77 | 1:07.97 | |||||
14 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 32.48 | 1:08.72 | |||||
15 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 33.44 | 1:09.20 | |||||
16 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 32.90 | 1:09.71 | |||||
17 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.60 | 1:09.94 | |||||
18 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 33.64 | 1:11.16 | |||||
19 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 36.81 | 1:16.79 | |||||
20 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 37.26 | 1:18.21 | |||||
21 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.78 | 1:24.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:32 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:01 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 31.20 | 1:07.39 | |||||
2 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.76 | 1:11.20 | |||||
3 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.01 | 1:11.53 | |||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 34.74 | 1:11.90 | |||||
5 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.30 | 1:12.93 | |||||
6 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.55 | 1:13.90 | |||||
7 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.27 | 1:14.47 | |||||
8 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 36.03 | 1:14.61 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mira Mass | 2000 | A6 | 30.07 | 1:02.94 | |||||
2 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.21 | 1:04.75 | |||||
3 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.29 | 1:04.81 | |||||
4 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.98 | 1:04.84 | |||||
5 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.25 | 1:05.04 | |||||
6 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.54 | 1:06.05 | |||||
7 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.38 | 1:06.23 | |||||
8 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.61 | 1:06.38 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 28.96 | 1:00.71 | |||||
2 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.00 | 1:01.45 | |||||
3 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 29.25 | 1:01.54 | |||||
4 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 30.65 | 1:04.05 | |||||
5 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 30.65 | 1:04.17 | |||||
6 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.17 | 1:04.22 | |||||
7 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.64 | 1:05.03 | |||||
8 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 31.30 | 1:06.13 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:01 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.61 | 1:17.63 | |||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.40 | 1:19.13 | |||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 40.61 | 1:23.19 | |||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.09 | 1:24.29 | |||||
5 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.48 | 1:25.64 | |||||
6 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.14 | 1:27.04 | |||||
7 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.32 | 1:30.07 | |||||
8 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 45.40 | 1:30.45 | |||||
9 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 43.84 | 1:30.55 | |||||
10 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.23 | 1:31.30 | |||||
11 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 43.54 | 1:32.21 | |||||
11 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 44.96 | 1:32.21 | |||||
13 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.23 | 1:34.26 | |||||
14 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.00 | 1:36.87 | |||||
15 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.50 | 1:37.98 | |||||
16 | Marcus Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 48.13 | 1:38.30 | |||||
17 | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.40 | 1:39.53 | |||||
18 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.56 | 1:39.96 | |||||
19 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.49 | ||||||
20 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 50.19 | 1:42.10 | |||||
21 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.00 | 1:43.40 | |||||
22 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.86 | 1:45.83 | |||||
23 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 51.75 | 1:47.02 | |||||
24 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.48 | 1:50.89 | |||||
25 | Carl-Emil Echart | 2005 | Roskilde Svømning | 50.79 | 1:54.45 | |||||
26 | Hugo Danshøj Kristensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.21 | 1:55.12 | |||||
27 | Marius Kjærsgaard Larsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.14 | 1:55.13 | |||||
28 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.53 | 1:57.23 | |||||
29 | Enzo Sorgini | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.39 | 1:57.76 | |||||
30 | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:00.50 | ||||||
31 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.06 | 2:00.67 | |||||
32 | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.74 | 2:02.59 | |||||
33 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.27 | 2:03.47 | |||||
- | Albert Holm | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Elia Latta | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Morten Østergaard | 2002 | A6 | DNS | ||||||
- | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm på mave v.50m | |||||
- | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | afs. på mave | |||||
- | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ej fort. bevæg v 50m | |||||
- | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v 50m | |||||
- | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | svøm på mave v 50m | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.12 | 1:11.84 | |||||
2 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 35.53 | 1:12.66 | |||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 36.23 | 1:13.03 | |||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.89 | 1:14.23 | |||||
5 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.83 | 1:16.03 | |||||
6 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.97 | 1:17.39 | |||||
7 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.40 | 1:18.38 | |||||
8 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.68 | 1:19.20 | |||||
9 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.75 | 1:20.26 | |||||
10 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 39.06 | 1:20.48 | |||||
11 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.91 | 1:20.58 | |||||
12 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.92 | 1:21.08 | |||||
13 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.55 | 1:21.75 | |||||
14 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 40.21 | 1:23.20 | |||||
15 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.60 | 1:23.91 | |||||
16 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.05 | 1:24.96 | |||||
17 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.33 | 1:26.05 | |||||
18 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 42.55 | 1:26.36 | |||||
19 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 42.01 | 1:27.33 | |||||
20 | Jonathan Svarre | 2001 | A6 | 43.13 | 1:27.63 | |||||
21 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.49 | 1:28.91 | |||||
22 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 43.30 | 1:29.02 | |||||
23 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 43.44 | 1:30.23 | |||||
24 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.43 | 1:31.73 | |||||
25 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.18 | 1:41.67 | |||||
26 | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.95 | 1:49.43 | |||||
27 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 53.86 | 1:51.69 | |||||
28 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.34 | 2:14.55 | |||||
- | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.91 | 1:17.11 | EXTRA | ||||
- | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | DSQ | ej fort. bevæg v. 50 | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.82 | 1:02.84 | |||||
2 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.88 | 1:06.39 | |||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.54 | 1:06.58 | |||||
4 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.29 | 1:07.66 | |||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.07 | 1:08.65 | |||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.84 | 1:08.69 | |||||
7 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.58 | 1:08.99 | |||||
8 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.80 | 1:09.96 | |||||
9 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 34.77 | 1:11.12 | |||||
10 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.81 | 1:12.16 | |||||
11 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.87 | 1:12.26 | |||||
12 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.73 | 1:12.56 | |||||
13 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 34.70 | 1:13.22 | |||||
14 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 35.73 | 1:13.95 | |||||
15 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 37.00 | 1:14.91 | |||||
16 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.70 | 1:15.23 | |||||
17 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.76 | 1:16.24 | |||||
18 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.53 | 1:16.48 | |||||
19 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 37.12 | 1:16.64 | |||||
20 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.49 | 1:16.83 | |||||
21 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 37.53 | 1:17.12 | |||||
22 | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | 39.02 | 1:18.77 | |||||
23 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.08 | 1:22.51 | |||||
24 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 43.16 | 1:26.82 | |||||
- | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:57 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:16 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.41 | 1:14.62 | |||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.98 | 1:16.12 | |||||
3 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 38.74 | 1:21.87 | |||||
4 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.09 | 1:22.68 | |||||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.26 | 1:23.68 | |||||
6 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.98 | 1:28.34 | |||||
7 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 43.38 | 1:29.67 | |||||
- | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.15 | 1:10.06 | |||||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 35.15 | 1:11.50 | |||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.74 | 1:11.91 | |||||
4 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.98 | 1:13.01 | |||||
5 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.39 | 1:16.29 | |||||
6 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.53 | 1:16.67 | |||||
7 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.14 | 1:18.08 | |||||
8 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.27 | 1:18.73 | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.14 | 1:02.51 | |||||
2 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.29 | 1:04.46 | |||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.95 | 1:04.54 | |||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.30 | 1:05.82 | |||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | 1:07.11 | |||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.10 | 1:07.99 | |||||
7 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.55 | 1:08.95 | |||||
8 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 34.85 | 1:11.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:16 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 19, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.84 | 2:42.24 | 4:03.80 | 5:28.28 | 11:04.82 | ||
6:52.36 | 8:17.13 | 9:41.54 | ||||||||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:19.00 | 2:44.21 | 4:10.12 | 5:37.66 | 11:16.30 | ||
7:03.53 | 8:28.29 | 9:53.53 | ||||||||
3 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.67 | 2:44.76 | 4:11.82 | 5:39.05 | 11:31.00 | ||
7:07.71 | 8:38.32 | 10:06.33 | ||||||||
Løb 19, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.43 | 2:24.44 | 3:37.75 | 4:51.00 | 9:41.84 | ||
6:04.21 | 7:17.68 | 8:30.53 | ||||||||
2 | Alberte M Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:09.84 | 2:24.67 | 3:40.27 | 4:56.12 | 9:52.75 | ||
6:10.70 | 7:24.78 | 8:39.46 | ||||||||
3 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:12.30 | 2:28.46 | 3:45.66 | 5:02.23 | 10:08.81 | ||
6:19.39 | 7:36.97 | 8:53.74 | ||||||||
4 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 1:15.18 | 2:34.93 | 3:54.64 | 5:14.10 | 10:30.18 | ||
6:32.37 | 7:51.99 | 9:11.14 | ||||||||
5 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 1:15.93 | 2:36.64 | 3:55.78 | 5:15.59 | 10:33.34 | ||
6:35.58 | 7:55.48 | 9:16.64 | ||||||||
6 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.82 | 2:38.01 | 4:00.36 | 5:23.25 | 10:57.99 | ||
6:45.78 | 8:10.43 | 9:35.06 | ||||||||
7 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:18.52 | 2:44.17 | 4:10.05 | 5:36.34 | 11:11.79 | ||
7:01.91 | 8:26.11 | 9:50.89 | ||||||||
8 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.39 | 2:46.40 | 4:14.60 | 5:42.11 | 11:23.95 | ||
7:09.73 | 8:35.95 | 10:01.32 | ||||||||
9 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:20.06 | 2:47.31 | 4:15.57 | 5:42.69 | 11:29.37 | ||
7:09.46 | 8:37.00 | 10:04.34 | ||||||||
Løb 19, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:09.19 | 2:23.78 | 3:39.65 | 4:55.74 | 10:04.60 | ||
6:12.01 | 7:29.34 | 8:46.92 | ||||||||
2 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.54 | 2:41.27 | 4:02.48 | 5:24.73 | 10:48.38 | ||
6:45.37 | 8:07.08 | 9:27.74 | ||||||||
3 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.73 | 2:36.15 | 3:58.65 | 5:21.97 | 10:48.87 | ||
6:45.27 | 8:07.46 | 9:28.88 | ||||||||
4 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.85 | 2:36.88 | 3:59.36 | 5:21.47 | 10:49.61 | ||
6:44.14 | 8:06.58 | 9:28.89 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:24 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.20 | 1:24.12 | 2:09.90 | 2:57.32 | |||
2 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.95 | 1:33.74 | 2:27.38 | 3:18.68 | |||
3 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.88 | 1:36.64 | 2:31.61 | 3:24.99 | |||
4 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.24 | 1:36.05 | 2:32.46 | 3:31.17 | |||
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mira Mass | 2000 | A6 | 34.18 | 1:13.41 | 1:53.39 | 2:33.91 | |||
2 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.87 | 1:13.89 | 1:53.82 | 2:34.20 | |||
3 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.62 | 1:14.90 | 1:56.45 | 2:38.63 | |||
4 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.30 | 1:16.79 | 2:01.37 | 2:50.03 | |||
5 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.76 | 1:19.27 | 2:04.06 | 2:50.10 | |||
6 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 38.63 | 1:21.82 | 2:08.86 | 2:55.97 | |||
7 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.56 | 1:22.41 | 2:09.77 | 2:57.51 | |||
8 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.08 | 1:22.60 | 2:10.72 | 2:59.63 | |||
9 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.30 | 1:27.32 | 2:17.87 | 3:06.98 | |||
10 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.70 | 1:34.58 | 2:27.86 | 3:21.76 | |||
- | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 20, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 35.18 | 1:19.31 | 2:08.66 | 3:00.33 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.65 | 2:14.73 | 3:26.88 | 4:35.79 | |||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:04.91 | 2:16.94 | 3:29.53 | 4:38.23 | |||
3 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.08 | 2:17.64 | 3:30.70 | 4:42.91 | |||
4 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.91 | 2:24.33 | 3:40.24 | 4:53.78 | |||
5 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.50 | 2:27.36 | 3:44.71 | 5:01.79 | |||
6 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:10.97 | 2:28.72 | 3:49.82 | 5:11.40 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.02 | 2:11.70 | 3:19.82 | 4:26.31 | |||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.93 | 2:16.20 | 3:24.33 | 4:31.01 | |||
3 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:05.36 | 2:14.88 | 3:25.35 | 4:34.47 | |||
4 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:05.12 | 2:15.84 | 3:26.95 | 4:36.49 | |||
5 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.88 | 2:19.86 | 3:32.70 | 4:44.05 | |||
6 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:07.82 | 2:21.71 | 3:35.65 | 4:47.48 | |||
7 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:08.21 | 2:22.97 | 3:38.34 | 4:52.39 | |||
8 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.37 | 2:27.66 | 3:40.88 | 4:52.88 | |||
9 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.60 | 2:27.76 | 3:43.24 | 4:56.76 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 1:03.00 | 2:10.43 | 3:16.91 | 4:20.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 22, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Triton Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:49.57 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 33.34 | 1:09.96 | 1:09.96 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 37.03 | 1:20.00 | 2:29.96 | ||||||
Nanna Sonne | 1999 | 32.80 | 1:14.24 | 3:44.20 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 31.10 | 1:05.37 | 4:49.57 | ||||||
2 | Triton Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:57.86 | ||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 36.86 | 1:15.35 | 1:15.35 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 38.05 | 1:22.37 | 2:37.72 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 33.32 | 1:15.19 | 3:52.91 | ||||||
Julie Brandt | 2001 | 30.12 | 1:04.95 | 4:57.86 | ||||||
3 | Haldings Havenisser | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 5:00.07 | ||||||
Frederikke Arentoft | 2000 | 35.57 | 1:13.94 | 1:13.94 | ||||||
Anna Fiedler | 2001 | 39.15 | 1:25.74 | 2:39.68 | ||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 34.66 | 1:15.86 | 3:55.54 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 30.86 | 1:04.53 | 5:00.07 | ||||||
4 | Gsc Piger 2000 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:00.66 | ||||||
Kristina Louise Molberg | 2000 | 38.34 | 1:19.86 | 1:19.86 | ||||||
Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 41.63 | 1:29.34 | 2:49.20 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 32.32 | 1:10.62 | 3:59.82 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 28.96 | 1:00.84 | 5:00.66 | ||||||
5 | Hvidovre Piger B | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 5:03.43 | ||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 37.94 | 1:21.03 | 1:21.03 | ||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 38.79 | 1:25.75 | 2:46.78 | ||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 32.36 | 1:11.69 | 3:58.47 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 30.36 | 1:04.96 | 5:03.43 | ||||||
6 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 5:06.16 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 35.62 | 1:13.83 | 1:13.83 | ||||||
Ida Brix Jakobsen | 1998 | 41.24 | 1:29.15 | 2:42.98 | ||||||
Lærke Viereck | 1997 | 34.18 | 1:17.25 | 4:00.23 | ||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 30.37 | 1:05.93 | 5:06.16 | ||||||
7 | Triton Piger 3 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:09.66 | ||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 36.54 | 1:14.79 | 1:14.79 | ||||||
Alberte Mammen | 2001 | 39.14 | 1:26.44 | 2:41.23 | ||||||
Line Strandby | 2001 | 36.76 | 1:22.46 | 4:03.69 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 30.72 | 1:05.97 | 5:09.66 | ||||||
8 | Haldings Skovtrolde | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 5:16.86 | ||||||
Anna Graffe | 2002 | 38.56 | 1:19.73 | 1:19.73 | ||||||
Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 40.24 | 1:26.84 | 2:46.57 | ||||||
Cecilie Meyn | 2000 | 36.00 | 1:20.77 | 4:07.34 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 33.44 | 1:09.52 | 5:16.86 | ||||||
9 | Roskilde Piger 2 | 0 | Roskilde Svømning | 5:23.55 | ||||||
Liva Palmund | 2002 | 37.37 | 1:16.23 | 1:16.23 | ||||||
Frederikke Echardt | 2002 | 43.44 | 1:32.10 | 2:48.33 | ||||||
Alberte Fie Petersen | 2002 | 39.15 | 1:22.76 | 4:11.09 | ||||||
Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 34.30 | 1:12.46 | 5:23.55 | ||||||
10 | Gsc Piger 2001 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:24.00 | ||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 38.14 | 1:19.05 | 1:19.05 | ||||||
Camilla Friis | 2001 | 42.66 | 1:32.83 | 2:51.88 | ||||||
Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 37.43 | 1:25.08 | 4:16.96 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 31.26 | 1:07.04 | 5:24.00 | ||||||
11 | Roskilde Piger 3 | 0 | Roskilde Svømning | 5:28.67 | ||||||
Emma Rose Jacobsen | 2000 | 41.02 | 1:24.85 | 1:24.85 | ||||||
Silke Mehr | 2000 | 42.76 | 1:31.26 | 2:56.11 | ||||||
Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 36.96 | 1:20.26 | 4:16.37 | ||||||
Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 33.99 | 1:12.30 | 5:28.67 | ||||||
12 | Hovedstaden Piger 1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:37.16 | ||||||
Emilie Bast | 2002 | 40.96 | 1:24.80 | 1:24.80 | ||||||
Charlotte Malberg | 2002 | 44.46 | 1:34.43 | 2:59.23 | ||||||
Signe Fich Hansen | 2002 | 35.92 | 1:19.66 | 4:18.89 | ||||||
Luna Gammelgaard | 2003 | 36.07 | 1:18.27 | 5:37.16 | ||||||
13 | Gsc Piger 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:51.43 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 42.19 | 1:26.80 | 1:26.80 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 47.09 | 1:41.68 | 3:08.48 | ||||||
Victoria Leth | 2002 | 39.47 | 1:28.44 | 4:36.92 | ||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 35.26 | 1:14.51 | 5:51.43 | ||||||
14 | Hovedstaden Piger 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:58.96 | ||||||
Lea Overgård Olesen | 2002 | 41.63 | 1:28.57 | 1:28.57 | ||||||
Asta Holmegaard | 2002 | 47.81 | 1:41.61 | 3:10.18 | ||||||
Sofie Maagøe | 2003 | 42.42 | 1:33.27 | 4:43.45 | ||||||
Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 36.22 | 1:15.51 | 5:58.96 | ||||||
15 | Talent Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:07.27 | ||||||
Isabel Kol Eriksen | 2001 | 43.60 | 1:31.30 | 1:31.30 | ||||||
Olivia Mammen | 2003 | 49.71 | 1:46.02 | 3:17.32 | ||||||
Cecilie Berg Jensen | 2001 | 42.28 | 1:35.71 | 4:53.03 | ||||||
Emilie Fischer | 2001 | 34.51 | 1:14.24 | 6:07.27 | ||||||
- | Gsc Piger 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | dobb. armtag v start | |||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 43.52 | 1:33.52 | |||||||
- | Hvidovre Piger C | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Talent Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:48 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 18:55 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 23, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gsc Drenge 1998 | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:20.14 | ||||||
William Matras | 1998 | 31.72 | 1:06.42 | 1:06.42 | ||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 34.72 | 1:16.15 | 2:22.57 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 27.00 | 1:00.38 | 3:22.95 | ||||||
Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 26.74 | 57.19 | 4:20.14 | ||||||
2 | Triton Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:29.55 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 31.41 | 1:05.75 | 1:05.75 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 34.56 | 1:15.87 | 2:21.62 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 30.84 | 1:08.68 | 3:30.30 | ||||||
Marius Møldrup | 1999 | 27.50 | 59.25 | 4:29.55 | ||||||
3 | Triton Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:38.43 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 34.40 | 1:13.01 | 1:13.01 | ||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 35.38 | 1:15.93 | 2:28.94 | ||||||
Johan Joensen | 2000 | 28.92 | 1:04.19 | 3:33.13 | ||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 30.72 | 1:05.30 | 4:38.43 | ||||||
4 | Hvidovre Drenge B | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 4:48.89 | ||||||
Sofus Brandt Andersen | 1998 | 36.35 | 1:16.64 | 1:16.64 | ||||||
Owais Hamid | 2000 | 35.82 | 1:20.82 | 2:37.46 | ||||||
Marcus Rappenborg | 1999 | 29.76 | 1:08.58 | 3:46.04 | ||||||
Jakob Petersen | 1999 | 29.20 | 1:02.85 | 4:48.89 | ||||||
5 | Gsc Drenge 1 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:51.43 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 36.41 | 1:16.43 | 1:16.43 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 33.83 | 1:14.54 | 2:30.97 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 31.21 | 1:14.27 | 3:45.24 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 31.92 | 1:06.19 | 4:51.43 | ||||||
6 | Triton Drenge 3 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:54.57 | ||||||
Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 34.76 | 1:12.87 | 1:12.87 | ||||||
Jacob Friland | 1999 | 37.95 | 1:21.57 | 2:34.44 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 34.39 | 1:16.31 | 3:50.75 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 30.74 | 1:03.82 | 4:54.57 | ||||||
7 | Haldings Havenisser | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 4:54.73 | ||||||
Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 38.59 | 1:19.33 | 1:19.33 | ||||||
Philip Schiøtz | 1999 | 36.32 | 1:18.10 | 2:37.43 | ||||||
Alexander Sejthen | 1999 | 33.56 | 1:14.52 | 3:51.95 | ||||||
David Yousefi Jensen | 1999 | 29.45 | 1:02.78 | 4:54.73 | ||||||
8 | Roskilde Drenge 1 | 2002 | Roskilde Svømning | 4:57.63 | ||||||
Joakim Palmqvist | 1999 | 36.06 | 1:17.12 | 1:17.12 | ||||||
Anders Engtorp Olesen | 1999 | 38.15 | 1:24.00 | 2:41.12 | ||||||
Magnus Vinjebo | 1999 | 32.44 | 1:11.48 | 3:52.60 | ||||||
Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | 30.18 | 1:05.03 | 4:57.63 | ||||||
9 | Hovedstaden Drenge | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:14.26 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 36.82 | 1:16.45 | 1:16.45 | ||||||
August Weilguny | 2001 | 38.93 | 1:26.18 | 2:42.63 | ||||||
Mathias Vestergaard | 2001 | 35.85 | 1:19.61 | 4:02.24 | ||||||
Frederik Riedel Lentz | 2001 | 34.34 | 1:12.02 | 5:14.26 | ||||||
10 | Gsc Drenge 2 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:23.08 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 36.62 | 1:16.55 | 1:16.55 | ||||||
Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | 46.82 | 1:41.86 | 2:58.41 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 34.78 | 1:17.23 | 4:15.64 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 30.93 | 1:07.44 | 5:23.08 | ||||||
11 | Talent Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:29.82 | ||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 37.39 | 1:17.35 | 1:17.35 | ||||||
Daniel Johansen | 2000 | 45.08 | 1:36.94 | 2:54.29 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 36.32 | 1:22.57 | 4:16.86 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 33.56 | 1:12.96 | 5:29.82 | ||||||
12 | Hvidovre Drenge C | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 5:39.80 | ||||||
Anders Skousen | 2002 | 40.24 | 1:24.96 | 1:24.96 | ||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 38.84 | 1:24.82 | 2:49.78 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 40.23 | 1:32.25 | 4:22.03 | ||||||
Andreas Gammelgaard | 2002 | 34.53 | 1:17.77 | 5:39.80 | ||||||
13 | Talent Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:53.95 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 44.32 | 1:32.22 | 1:32.22 | ||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 55.11 | 1:57.16 | 3:29.38 | ||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 51.77 | 1:56.11 | 5:25.49 | ||||||
Christian Lund Bie | 2002 | 42.57 | 1:28.46 | 6:53.95 | ||||||
- | Gsc Drenge 1999 | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart 3 sv. | |||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 32.85 | 1:06.92 | 1:06.92 | ||||||
Christian Mørkeberg | 1999 | 2:28.56 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 18:55 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.99 | 1:17.65 | 1:58.30 | 2:38.26 | |||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 39.11 | 1:22.94 | 2:06.06 | 2:49.98 | |||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.78 | 1:24.47 | 2:09.00 | 2:52.51 | |||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.94 | 1:27.53 | 2:14.32 | 2:59.95 | |||
5 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.12 | 1:30.97 | 2:18.37 | 3:06.90 | |||
6 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.19 | 1:34.34 | 2:22.95 | 3:08.47 | |||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.57 | 1:35.31 | 2:24.93 | 3:13.43 | |||
8 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.94 | 1:37.86 | 2:29.31 | 3:16.54 | |||
9 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 45.97 | 1:38.42 | 2:30.33 | 3:19.07 | |||
10 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 46.66 | 1:38.47 | 2:30.61 | 3:19.51 | |||
11 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.12 | 1:39.18 | 2:30.81 | 3:20.02 | |||
12 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 49.64 | 1:43.56 | 2:36.58 | 3:28.54 | |||
13 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.39 | 1:44.09 | 2:37.50 | 3:29.95 | |||
14 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 50.34 | 1:44.76 | 2:39.31 | 3:30.63 | |||
15 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.32 | 1:47.59 | 2:41.94 | 3:36.63 | |||
16 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.82 | 1:50.95 | 2:49.94 | 3:46.81 | |||
17 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 54.86 | 1:55.36 | 3:49.98 | ||||
18 | Marius Kjærsgaard Larsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.56 | 1:53.93 | 2:54.88 | 3:52.54 | |||
19 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.38 | 1:51.92 | 2:53.63 | 3:52.89 | |||
20 | Hugo Danshøj Kristensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.37 | 1:57.44 | 3:01.09 | 3:59.38 | |||
21 | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.74 | 2:05.00 | 3:13.52 | 4:18.90 | |||
- | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 100m | |||||
- | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej fort. bevæg 100m | |||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.23 | 1:13.60 | 1:51.39 | 2:29.30 | |||
2 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.26 | 1:15.26 | 1:53.33 | 2:31.06 | |||
3 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.69 | 1:18.34 | 1:58.88 | 2:38.56 | |||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.26 | 1:18.31 | 1:59.22 | 2:38.71 | |||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.23 | 1:19.56 | 1:59.44 | 2:39.43 | |||
6 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.42 | 1:17.41 | 1:59.77 | 2:41.13 | |||
7 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.37 | 1:20.75 | 2:04.08 | 2:44.35 | |||
7 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 1:23.64 | 2:04.80 | 2:44.35 | 2:44.35 | |||
9 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.75 | 2:03.38 | 2:44.46 | 2:44.46 | |||
10 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.41 | 2:02.74 | 2:45.75 | 2:45.75 | |||
11 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 1:23.26 | 2:06.07 | 2:48.27 | 2:48.27 | |||
12 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.48 | 2:05.73 | 2:49.53 | 2:49.53 | |||
13 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.54 | 1:23.88 | 2:08.82 | 2:50.58 | |||
14 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.36 | 1:24.45 | 2:08.23 | 2:51.27 | |||
15 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.44 | 1:24.46 | 2:07.43 | 2:52.38 | |||
16 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 42.09 | 1:26.82 | 2:11.47 | 2:54.12 | |||
17 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 42.10 | 1:27.95 | 2:15.27 | 2:59.80 | |||
18 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.02 | 1:26.79 | 2:14.39 | 3:01.35 | |||
19 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 42.37 | 1:28.86 | 2:14.90 | 3:01.55 | |||
20 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.57 | 1:30.85 | 2:19.57 | 3:08.75 | |||
21 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 46.50 | 1:36.72 | 2:26.16 | 3:13.02 | |||
22 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 3:20.14 | ||||||
23 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.07 | 1:45.62 | 2:40.40 | 3:32.69 | |||
24 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 51.22 | 1:46.60 | 2:43.96 | 3:37.93 | |||
25 | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:42.14 | ||||||
26 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.28 | 2:11.37 | 3:20.93 | 4:28.40 | |||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.81 | 1:08.23 | 1:42.89 | 2:17.39 | |||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.48 | 1:08.81 | 1:44.20 | 2:20.02 | |||
3 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.02 | 1:09.78 | 1:45.08 | 2:21.98 | |||
4 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.49 | 1:10.46 | 1:48.09 | 2:25.23 | |||
5 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 34.86 | 1:11.94 | 1:49.22 | 2:26.36 | |||
6 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.21 | 1:13.85 | 1:51.19 | 2:29.32 | |||
7 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 35.33 | 1:14.13 | 1:53.65 | 2:30.50 | |||
8 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 1:13.47 | 1:52.33 | 2:31.98 | 2:31.98 | |||
9 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 35.43 | 1:14.64 | 1:54.49 | 2:35.00 | |||
10 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.39 | 1:15.40 | 1:55.72 | 2:36.29 | |||
11 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 35.70 | 1:16.06 | 1:58.32 | 2:39.79 | |||
12 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:20.66 | 2:02.73 | 2:42.98 | 2:42.98 | |||
13 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 1:22.22 | 2:04.32 | 2:44.43 | 2:44.43 | |||
14 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.52 | 1:19.22 | 2:03.73 | 2:45.07 | |||
15 | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | 39.20 | 1:22.72 | 2:05.59 | 2:45.21 | |||
16 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 39.39 | 1:22.85 | 2:05.72 | 2:49.11 | |||
- | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 33.81 | 1:12.71 | 1:50.22 | 2:27.00 | |||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 33.27 | 1:10.98 | 1:49.88 | 2:28.20 | |||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.48 | 1:12.96 | 1:52.66 | 2:32.64 | |||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 34.91 | 1:15.75 | 1:55.32 | 2:33.87 | |||
5 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.05 | 1:16.62 | 1:57.21 | 2:38.66 | |||
6 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.25 | 1:17.47 | 1:59.61 | 2:40.50 | |||
7 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.06 | 1:17.39 | 2:00.30 | 2:42.95 | |||
8 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.90 | 1:18.50 | 2:01.40 | 2:43.17 | |||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 37.46 | 1:18.30 | 2:01.42 | 2:43.21 | |||
10 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.27 | 1:19.79 | 2:03.21 | 2:45.02 | |||
11 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 38.37 | 1:21.19 | 2:04.55 | 2:45.60 | |||
12 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.21 | 1:20.52 | 2:04.25 | 2:46.15 | |||
13 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 37.94 | 1:20.83 | 2:05.40 | 2:46.66 | |||
14 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.66 | 1:20.04 | 2:03.07 | 2:47.49 | |||
15 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.00 | 1:22.85 | 2:47.78 | ||||
16 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.91 | 1:21.32 | 2:05.65 | 2:49.15 | |||
17 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 38.33 | 1:22.70 | 2:08.17 | 2:50.87 | |||
18 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.88 | 1:20.08 | 2:05.42 | 2:50.92 | |||
19 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 38.50 | 1:22.38 | 2:08.47 | 2:51.73 | |||
20 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.72 | 1:20.99 | 2:06.81 | 2:52.83 | |||
21 | Asta Holmegaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.63 | 1:23.50 | 2:08.59 | 2:53.19 | |||
22 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.83 | 1:25.19 | 2:09.39 | 2:55.32 | |||
23 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.16 | 1:26.40 | 2:15.45 | 2:56.50 | |||
24 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.66 | 1:23.81 | 2:10.81 | 2:57.50 | |||
25 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.27 | 1:29.24 | 2:15.78 | 3:01.78 | |||
26 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.90 | 1:26.74 | 2:15.17 | 3:01.80 | |||
27 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.08 | 1:26.10 | 2:14.95 | 3:02.52 | |||
28 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.37 | 1:29.28 | 2:18.41 | 3:03.21 | |||
29 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.29 | 1:28.56 | 2:16.38 | 3:03.47 | |||
30 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.75 | 1:31.73 | 2:18.81 | 3:03.59 | |||
31 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.83 | 1:30.24 | 2:19.81 | 3:03.97 | |||
32 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 42.29 | 1:30.98 | 2:18.52 | 3:05.48 | |||
33 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.30 | 1:32.46 | 2:20.71 | 3:05.50 | |||
34 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.35 | 1:31.32 | 2:20.53 | 3:06.20 | |||
35 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.40 | 1:30.80 | 2:21.21 | 3:08.51 | |||
36 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 42.68 | 1:31.39 | 2:21.02 | 3:09.46 | |||
37 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.40 | 1:32.47 | 2:21.43 | 3:10.20 | |||
38 | Isabella Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.24 | 1:30.51 | 2:21.06 | 3:10.71 | |||
39 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 41.97 | 1:30.78 | 2:23.30 | 3:11.55 | |||
40 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.23 | 1:31.86 | 2:22.43 | 3:12.28 | |||
41 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 43.52 | 1:36.87 | 2:27.51 | 3:14.79 | |||
42 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.69 | 1:37.94 | 2:30.62 | 3:19.52 | |||
43 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.25 | 1:36.97 | 2:31.48 | 3:19.74 | |||
44 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 44.23 | 1:38.18 | 2:30.96 | 3:20.56 | |||
45 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.32 | 1:33.03 | 2:27.49 | 3:21.37 | |||
46 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.45 | 1:35.25 | 2:29.23 | 3:23.33 | |||
47 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.40 | 1:38.98 | 2:33.84 | 3:25.67 | |||
48 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.99 | 1:39.93 | 2:34.73 | 3:26.51 | |||
49 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.41 | 1:38.09 | 3:26.87 | ||||
50 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.92 | 1:38.48 | 2:33.87 | 3:26.95 | |||
51 | Barbara Lundquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.59 | 1:40.26 | 2:34.13 | 3:27.09 | |||
52 | Olivia Nørregaard Christe | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.02 | 1:36.24 | 2:34.16 | 3:27.88 | |||
53 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.23 | 1:39.81 | 2:35.83 | 3:28.10 | |||
54 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | 1:41.51 | 2:35.83 | 3:29.72 | |||
55 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 46.25 | 1:42.66 | 2:37.56 | 3:32.91 | |||
56 | Alva Møller Darré | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.16 | 1:44.99 | 2:43.36 | 3:33.52 | |||
57 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.80 | 1:38.33 | 2:34.39 | 3:33.81 | |||
58 | Emilia Naledi Madoneseia | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.41 | 1:44.09 | 2:41.49 | 3:35.91 | |||
59 | Frederikke Nielsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.31 | 1:44.84 | 2:41.68 | 3:37.00 | |||
60 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 48.87 | 1:47.52 | 2:46.38 | 3:39.23 | |||
61 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.25 | 1:42.36 | 2:42.20 | 3:40.76 | |||
62 | Smilla Stroud Fog | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.28 | 1:41.23 | 2:41.46 | 3:42.71 | |||
63 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 49.16 | 1:47.24 | 2:44.54 | 3:43.07 | |||
64 | Miel Anthonisen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.93 | 1:46.01 | 2:43.85 | 3:44.60 | |||
65 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 46.63 | 1:51.59 | 2:48.97 | 3:45.04 | |||
66 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 52.26 | 1:53.49 | 2:50.00 | 3:45.27 | |||
67 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.47 | 1:48.63 | 2:50.91 | 3:46.58 | |||
68 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 47.85 | 1:49.72 | 2:50.60 | 3:50.26 | |||
69 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 47.82 | 1:48.21 | 2:49.68 | 3:52.40 | |||
70 | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.04 | 1:53.30 | 2:55.59 | 3:55.73 | |||
71 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.79 | 1:51.20 | 2:54.68 | 3:59.61 | |||
72 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.08 | 2:00.22 | 3:02.15 | 4:02.03 | |||
73 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.53 | 1:52.81 | 2:55.66 | 4:05.13 | |||
74 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.34 | 1:56.92 | 3:04.59 | 4:06.91 | |||
75 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.56 | 1:55.45 | 3:01.01 | 4:07.07 | |||
76 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 50.08 | 1:56.46 | 3:01.06 | 4:08.66 | |||
77 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.47 | 1:59.81 | 3:08.57 | 4:14.89 | |||
78 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.51 | 2:08.41 | 3:13.11 | 4:18.10 | |||
79 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.10 | 2:11.40 | 3:25.05 | 4:29.90 | |||
80 | Tara Boessenkool | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.12 | 2:36.31 | 4:02.90 | 5:19.11 | |||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.15 | 1:05.67 | 1:39.84 | 2:14.24 | |||
2 | Alberte M Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 31.97 | 1:07.86 | 1:45.29 | 2:21.06 | |||
3 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.54 | 1:07.02 | 1:43.87 | 2:21.61 | |||
4 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.14 | 1:08.56 | 1:46.27 | 2:22.18 | |||
5 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 32.45 | 1:07.50 | 1:45.22 | 2:22.39 | |||
6 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 33.48 | 1:10.53 | 1:48.31 | 2:25.23 | |||
7 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 33.70 | 1:10.66 | 1:49.58 | 2:25.29 | |||
8 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.79 | 1:10.42 | 1:48.49 | 2:25.32 | |||
9 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.75 | 1:11.60 | 1:49.42 | 2:26.52 | |||
10 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.85 | 1:11.34 | 1:49.66 | 2:27.76 | |||
11 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.35 | 1:11.30 | 1:49.35 | 2:27.86 | |||
12 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.38 | 1:11.94 | 1:50.44 | 2:28.10 | |||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.89 | 1:13.24 | 1:51.34 | 2:29.75 | |||
14 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 32.90 | 1:11.33 | 1:50.86 | 2:30.58 | |||
15 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.65 | 1:11.14 | 1:50.95 | 2:31.83 | |||
16 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | 1:13.33 | 1:53.03 | 2:32.65 | |||
17 | Maria Holst Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 34.86 | 1:14.08 | 1:54.25 | 2:33.77 | |||
18 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.03 | 1:13.89 | 1:54.85 | 2:33.96 | |||
19 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 36.07 | 1:15.41 | 1:55.09 | 2:34.71 | |||
20 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 35.63 | 1:14.83 | 1:55.75 | 2:35.01 | |||
21 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.57 | 1:16.40 | 1:56.04 | 2:35.45 | |||
22 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.52 | 1:15.41 | 1:56.34 | 2:36.17 | |||
23 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.38 | 1:12.15 | 1:54.04 | 2:36.38 | |||
24 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.51 | 1:15.67 | 1:57.82 | 2:36.40 | |||
25 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.71 | 1:13.34 | 1:54.25 | 2:36.52 | |||
26 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.30 | 1:14.08 | 1:55.19 | 2:36.87 | |||
27 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 35.80 | 1:15.34 | 1:56.01 | 2:37.10 | |||
28 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 34.42 | 1:14.76 | 1:56.00 | 2:38.97 | |||
29 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 35.22 | 1:16.13 | 1:58.13 | 2:40.03 | |||
30 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 37.01 | 1:18.43 | 2:00.73 | 2:42.11 | |||
31 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 36.01 | 1:18.40 | 2:00.36 | 2:42.86 | |||
32 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.07 | 1:20.04 | 2:02.09 | 2:43.89 | |||
33 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.53 | 1:16.91 | 2:03.76 | 2:47.07 | |||
34 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.42 | 1:19.03 | 2:04.32 | 2:48.40 | |||
35 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.76 | 1:20.57 | 2:04.66 | 2:50.25 | |||
36 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.89 | 1:21.09 | 2:07.59 | 2:53.42 | |||
37 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.37 | 1:29.98 | 2:18.57 | 3:05.93 | |||
- | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 30.62 | 1:04.59 | 1:38.74 | 2:12.35 | |||
2 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.39 | 1:04.48 | 1:38.53 | 2:13.34 | |||
3 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 31.56 | 1:06.97 | 1:43.56 | 2:20.15 | |||
4 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 31.39 | 1:07.10 | 1:44.44 | 2:20.71 | |||
5 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.78 | 1:10.21 | 1:48.37 | 2:25.68 | |||
6 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 33.88 | 1:11.44 | 1:49.38 | 2:26.54 | |||
7 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 34.43 | 1:11.78 | 1:50.56 | 2:28.61 | |||
8 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 35.13 | 1:14.28 | 1:52.31 | 2:30.08 | |||
9 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 33.88 | 1:12.32 | 1:52.53 | 2:30.88 | |||
10 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 33.88 | 1:13.29 | 1:52.31 | 2:31.82 | |||
11 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.56 | 1:11.07 | 1:52.12 | 2:33.02 | |||
12 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 36.47 | 1:15.98 | 1:57.97 | 2:40.70 | |||
13 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 34.53 | 1:15.11 | 1:58.71 | 2:41.74 | |||
14 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 37.57 | 1:19.56 | 2:02.62 | 2:45.40 | |||
15 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.55 | 1:20.38 | 2:04.20 | 2:49.23 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 41.18 | 1:26.72 | |||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.68 | 1:30.15 | |||||
3 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 45.45 | 1:34.44 | |||||
4 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.22 | 1:34.73 | |||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.01 | 1:36.37 | |||||
6 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 46.08 | 1:37.70 | |||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.79 | 1:41.18 | |||||
8 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 49.47 | 1:44.69 | |||||
9 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.10 | 1:47.39 | |||||
10 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.88 | 1:48.05 | |||||
11 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.49 | 1:50.70 | |||||
12 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.28 | 1:51.01 | |||||
13 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 54.75 | 1:54.48 | |||||
14 | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | 54.20 | 1:54.94 | |||||
15 | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.80 | 1:56.50 | |||||
16 | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | 56.48 | 2:01.90 | |||||
17 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.02 | 2:06.89 | |||||
18 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 59.89 | 2:07.06 | |||||
19 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.12 | 2:11.08 | |||||
- | Carl-Emil Echart | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | crawlben start | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.02 | 1:14.50 | |||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.91 | 1:15.17 | |||||
3 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.37 | 1:17.34 | |||||
4 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.22 | 1:18.81 | |||||
5 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 36.05 | 1:20.01 | |||||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.56 | 1:22.36 | |||||
7 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 40.33 | 1:25.14 | |||||
8 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.07 | 1:26.44 | |||||
9 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.45 | 1:26.72 | |||||
10 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 39.59 | 1:27.95 | |||||
11 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.38 | 1:29.24 | |||||
12 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 40.90 | 1:29.33 | |||||
13 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.79 | 1:30.37 | |||||
14 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 44.03 | 1:31.34 | |||||
15 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 43.12 | 1:32.22 | |||||
16 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.48 | 1:34.90 | |||||
17 | Rune Væver Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 46.05 | 1:36.45 | |||||
18 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 45.59 | 1:37.99 | |||||
19 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.84 | 1:39.80 | |||||
20 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 47.95 | 1:40.03 | |||||
21 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 47.89 | 1:41.06 | |||||
22 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 47.75 | 1:42.22 | |||||
23 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 48.77 | 1:43.65 | |||||
24 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.56 | 1:46.78 | |||||
25 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.24 | 1:54.26 | |||||
26 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 54.91 | 1:59.21 | |||||
- | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 32.73 | 1:10.58 | |||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.25 | 1:10.95 | |||||
3 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.82 | 1:17.21 | |||||
4 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.66 | 1:19.39 | |||||
5 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.65 | 1:19.65 | |||||
6 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.51 | 1:19.69 | |||||
7 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.01 | 1:22.32 | |||||
8 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 39.17 | 1:24.19 | |||||
9 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.74 | 1:26.26 | |||||
10 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.64 | 1:31.53 | |||||
11 | Daniel Schwartzbach | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.64 | 1:38.92 | |||||
12 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.74 | 1:46.36 | |||||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | flyben v 85m | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.56 | 1:11.46 | |||||
2 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.59 | 1:13.00 | |||||
3 | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 34.62 | 1:15.41 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:15 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 39.16 | 1:25.08 | |||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.37 | 1:28.70 | |||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.66 | 1:30.70 | |||||
4 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 43.43 | 1:35.09 | |||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.46 | 1:37.10 | |||||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.25 | 1:39.40 | |||||
7 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.30 | 1:47.11 | |||||
8 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.58 | 1:49.44 | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.32 | 1:13.00 | |||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 33.24 | 1:13.26 | |||||
3 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.96 | 1:15.79 | |||||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.98 | 1:16.18 | |||||
5 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 36.46 | 1:18.88 | |||||
6 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.46 | 1:20.61 | |||||
7 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.72 | 1:24.46 | |||||
8 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 41.88 | 1:28.47 | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.48 | 1:10.50 | |||||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.09 | 1:11.03 | |||||
3 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.01 | 1:15.46 | |||||
4 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.70 | 1:16.65 | |||||
5 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.19 | 1:17.31 | |||||
6 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.20 | 1:19.57 | |||||
7 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.81 | 1:22.49 | |||||
8 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 39.46 | 1:25.05 | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.20 | 1:11.95 | |||||
2 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.23 | 1:12.15 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:15 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.78 | 1:20.06 | |||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.67 | 1:20.47 | |||||
3 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 39.67 | 1:23.50 | |||||
4 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.13 | 1:23.65 | |||||
5 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.54 | 1:25.77 | |||||
6 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.66 | 1:26.53 | |||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 39.93 | 1:26.56 | |||||
8 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.72 | 1:27.20 | |||||
9 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 41.90 | 1:29.63 | |||||
10 | Alma Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.83 | 1:30.08 | |||||
11 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.76 | 1:30.40 | |||||
12 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.35 | 1:32.94 | |||||
13 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.64 | 1:32.97 | |||||
14 | Julie Frisch Hoff | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 44.08 | 1:35.48 | Deltager ikke i finalen | ||||
15 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 44.27 | 1:35.90 | |||||
16 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 44.29 | 1:35.99 | |||||
17 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.33 | 1:36.15 | |||||
18 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.77 | 1:41.35 | |||||
19 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.78 | 1:41.46 | |||||
20 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.74 | 1:43.01 | |||||
21 | Asta Holmegaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.15 | 1:47.30 | |||||
22 | Emma Hjort Kaas | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 50.76 | 1:48.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
23 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.44 | 1:48.25 | |||||
24 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.35 | 1:48.41 | |||||
25 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.10 | 1:48.60 | |||||
26 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 48.39 | 1:48.67 | |||||
27 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.57 | 1:51.27 | |||||
28 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.29 | 1:53.14 | |||||
29 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.72 | 1:54.80 | |||||
30 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 53.27 | 1:55.69 | |||||
31 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.60 | 1:58.91 | |||||
32 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.11 | 2:01.36 | |||||
33 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.81 | 2:01.58 | |||||
34 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.99 | 2:01.74 | |||||
- | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | asynkron arme 75m | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.62 | 1:07.57 | |||||
2 | Mira Mass | 2000 | A6 | 31.87 | 1:09.17 | |||||
3 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 32.87 | 1:11.35 | |||||
4 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.24 | 1:12.20 | |||||
5 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.64 | 1:12.75 | |||||
6 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 33.74 | 1:13.11 | |||||
7 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.50 | 1:15.31 | |||||
8 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 35.27 | 1:16.50 | |||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.82 | 1:16.85 | |||||
10 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.20 | 1:18.30 | |||||
11 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.32 | 1:18.59 | |||||
12 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.95 | 1:19.26 | |||||
13 | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.17 | 1:19.59 | |||||
14 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.02 | 1:19.70 | |||||
15 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.08 | 1:20.23 | |||||
16 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.79 | 1:20.30 | |||||
17 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 36.32 | 1:20.64 | |||||
18 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 36.12 | 1:20.99 | |||||
19 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.47 | 1:21.39 | |||||
20 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.69 | 1:21.54 | |||||
21 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.82 | 1:22.53 | |||||
22 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.71 | 1:22.97 | |||||
23 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.46 | 1:23.06 | |||||
24 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.55 | 1:26.85 | |||||
25 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.27 | 1:27.56 | |||||
26 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 40.93 | 1:30.50 | |||||
27 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.43 | 1:32.00 | |||||
28 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.60 | 1:35.84 | |||||
- | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | >15m u, vand start | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.20 | 1:08.21 | |||||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.14 | 1:09.29 | |||||
3 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 31.73 | 1:09.51 | |||||
4 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.57 | 1:10.69 | |||||
5 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 33.16 | 1:12.75 | |||||
6 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.31 | 1:12.84 | |||||
7 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.60 | 1:13.61 | |||||
8 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.68 | 1:15.59 | |||||
9 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 35.41 | 1:17.56 | |||||
10 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 34.91 | 1:19.84 | |||||
11 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 37.66 | 1:24.86 | |||||
12 | Nicoline Hove | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 38.42 | 1:26.20 | |||||
13 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 42.12 | 1:31.53 | |||||
14 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.73 | 1:48.55 | |||||
- | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:24 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Fich Hansen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.95 | 1:18.21 | |||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.25 | 1:21.02 | |||||
3 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 38.00 | 1:21.61 | |||||
4 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.47 | 1:23.89 | |||||
5 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 40.07 | 1:25.67 | |||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 40.90 | 1:27.01 | |||||
7 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.50 | 1:27.11 | |||||
8 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.88 | 1:27.47 | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.85 | 1:07.22 | |||||
2 | Mira Mass | 2000 | A6 | 31.75 | 1:09.03 | |||||
3 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.65 | 1:09.81 | |||||
4 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.37 | 1:10.70 | |||||
5 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 32.97 | 1:10.95 | |||||
6 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 33.87 | 1:12.67 | |||||
7 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.87 | 1:14.33 | |||||
8 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 35.39 | 1:16.43 | |||||
Løb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 31.02 | 1:07.49 | |||||
2 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.67 | 1:08.06 | |||||
3 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.22 | 1:09.00 | |||||
4 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.85 | 1:10.89 | |||||
5 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.58 | 1:13.20 | |||||
6 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.40 | 1:13.93 | |||||
7 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.35 | 1:15.00 | |||||
8 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 35.88 | 1:17.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.33 | 1:26.69 | 2:13.44 | 2:50.75 | |||
2 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.03 | 1:23.16 | 2:15.25 | 2:52.11 | |||
3 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.32 | 1:19.95 | 2:14.66 | 2:54.87 | |||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.09 | 1:21.25 | 2:15.50 | 2:55.73 | |||
5 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.39 | 1:27.38 | 2:24.84 | 3:03.66 | |||
6 | Elias Øksnebjerg | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.33 | 1:30.20 | 2:24.56 | 3:05.98 | |||
7 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 41.16 | 1:26.98 | 2:25.20 | 3:06.93 | |||
8 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.69 | 1:35.68 | 2:31.21 | 3:10.75 | |||
9 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.93 | 1:29.77 | 2:28.61 | 3:12.38 | |||
10 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.87 | 1:39.39 | 2:36.28 | 3:15.05 | |||
11 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.98 | 1:35.81 | 2:33.89 | 3:16.13 | |||
12 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.17 | 1:34.24 | 2:33.84 | 3:16.35 | |||
13 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.37 | 1:31.82 | 2:32.61 | 3:16.52 | |||
14 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 39.48 | 1:31.86 | 2:29.79 | 3:17.46 | |||
15 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.59 | 1:36.39 | 2:36.24 | 3:18.04 | |||
16 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.40 | 1:42.84 | 2:35.65 | 3:21.63 | |||
17 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.55 | 1:38.01 | 2:39.19 | 3:22.20 | |||
18 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 46.92 | 1:38.00 | 2:39.26 | 3:22.39 | |||
19 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 44.78 | 1:40.44 | 2:43.15 | 3:25.60 | |||
20 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 46.46 | 1:40.74 | 2:42.66 | 3:26.78 | |||
21 | Jonathan Larsen | 2002 | A6 | 47.69 | 1:40.51 | 2:42.48 | 3:27.84 | |||
22 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.81 | 1:36.89 | 2:42.55 | 3:27.90 | |||
23 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 46.32 | 1:40.22 | 2:44.39 | 3:30.58 | |||
24 | Marcus Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 46.35 | 1:41.01 | 2:51.47 | 3:34.70 | |||
25 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.06 | 1:47.68 | 2:48.46 | 3:37.32 | |||
26 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.97 | 1:39.99 | 2:51.51 | 3:38.09 | |||
27 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.25 | 1:56.25 | 3:02.00 | 3:51.54 | |||
28 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 51.37 | 1:51.04 | 3:05.03 | 3:55.73 | |||
29 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.99 | 1:56.92 | 3:04.36 | 3:55.74 | |||
30 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.95 | 1:55.31 | 3:05.60 | 3:57.83 | |||
31 | Enzo Sorgini | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.42 | 2:11.78 | 3:44.53 | 4:44.80 | |||
- | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mathias Lindgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 2 arm u. vand v100m | |||||
- | Morten Østergaard | 2002 | A6 | DSQ | ryg afslut mave 100m | |||||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.73 | 1:10.63 | 1:52.92 | 2:27.73 | |||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.36 | 1:13.77 | 1:53.31 | 2:29.28 | |||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 31.87 | 1:11.43 | 1:58.72 | 2:33.70 | |||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.97 | 1:12.74 | 1:58.54 | 2:35.29 | |||
5 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.05 | 1:14.69 | 2:01.25 | 2:39.78 | |||
6 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.40 | 1:16.64 | 2:04.49 | 2:40.52 | |||
7 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 34.38 | 1:16.15 | 2:05.11 | 2:40.61 | |||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.17 | 1:16.79 | 2:04.63 | 2:41.54 | |||
9 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.97 | 1:16.44 | 2:05.58 | 2:42.26 | |||
10 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.54 | 1:19.56 | 2:06.06 | 2:43.82 | |||
11 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 35.59 | 1:19.10 | 2:08.74 | 2:45.67 | |||
12 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.81 | 1:16.29 | 2:06.67 | 2:46.05 | |||
13 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.35 | 1:17.20 | 2:09.23 | 2:46.12 | |||
14 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.89 | 1:19.12 | 2:08.82 | 2:47.17 | |||
15 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.32 | 1:19.07 | 2:10.29 | 2:47.97 | |||
16 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.94 | 1:17.50 | 2:12.13 | 2:48.93 | |||
17 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.16 | 1:20.79 | 2:09.81 | 2:49.30 | |||
18 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.87 | 1:20.72 | 2:13.43 | 2:50.25 | |||
19 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 37.60 | 1:23.48 | 2:18.42 | 2:56.68 | |||
20 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.61 | 1:23.50 | 2:18.98 | 2:56.83 | |||
21 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 38.51 | 1:25.55 | 2:19.92 | 3:01.54 | |||
22 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.56 | 1:24.43 | 2:21.19 | 3:01.68 | |||
23 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.54 | 1:26.19 | 2:18.94 | 3:04.33 | |||
24 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.07 | 1:27.57 | 2:29.93 | 3:12.24 | |||
25 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.22 | 1:41.35 | 2:37.72 | 3:20.48 | |||
26 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 48.97 | 1:42.21 | 2:49.65 | 3:34.82 | |||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.81 | 1:04.24 | 1:44.89 | 2:16.69 | |||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.77 | 1:05.35 | 1:45.25 | 2:18.08 | |||
3 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.97 | 1:10.96 | 1:52.67 | 2:26.29 | |||
4 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.23 | 1:09.90 | 1:55.33 | 2:28.32 | |||
5 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.40 | 1:10.21 | 1:55.07 | 2:29.57 | |||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.72 | 1:13.58 | 1:56.88 | 2:29.96 | |||
7 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.16 | 1:10.30 | 1:59.97 | 2:32.73 | |||
8 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.04 | 1:13.32 | 2:00.40 | 2:33.43 | |||
9 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.92 | 1:15.82 | 1:59.78 | 2:34.00 | |||
10 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.11 | 1:16.99 | 2:01.05 | 2:35.57 | |||
11 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.46 | 1:17.42 | 2:01.13 | 2:36.28 | |||
12 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.75 | 1:16.16 | 2:02.68 | 2:36.87 | |||
13 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.55 | 1:10.37 | 2:01.27 | 2:37.85 | |||
14 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.97 | 1:14.60 | 2:03.14 | 2:38.45 | |||
15 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.54 | 1:17.08 | 2:02.50 | 2:38.66 | |||
16 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.81 | 1:16.61 | 2:04.11 | 2:40.43 | |||
17 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.97 | 1:14.23 | 2:02.62 | 2:41.56 | |||
18 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 35.08 | 1:16.33 | 2:06.45 | 2:42.81 | |||
19 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.87 | 1:19.87 | 2:13.06 | 2:53.35 | |||
Løb 28, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 28.95 | 1:06.31 | 1:47.30 | 2:22.42 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 44.21 | 1:32.67 | 2:21.37 | 3:09.51 | |||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 43.92 | 1:32.34 | 2:21.40 | 3:09.84 | |||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 43.85 | 1:33.78 | 2:24.94 | 3:14.46 | |||
4 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 44.63 | 1:36.06 | 2:26.49 | 3:16.33 | |||
5 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.05 | 1:37.52 | 2:28.13 | 3:19.90 | |||
6 | Charlotte Malberg | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.27 | 1:36.27 | 2:29.24 | 3:21.06 | |||
7 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.34 | 1:40.76 | 2:34.39 | 3:28.31 | |||
8 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.02 | 1:44.09 | 2:38.55 | 3:31.11 | |||
9 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.02 | 1:42.47 | 2:37.30 | 3:31.89 | |||
10 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 49.54 | 1:44.83 | 2:39.04 | 3:32.51 | |||
11 | Asta Holmegaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.06 | 1:44.50 | 2:39.75 | 3:33.36 | |||
12 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.63 | 1:43.78 | 2:39.33 | 3:33.89 | |||
13 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.45 | 1:49.59 | 2:44.95 | 3:39.94 | |||
14 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.82 | 1:47.27 | 2:44.47 | 3:40.45 | |||
15 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.93 | 1:47.40 | 2:43.27 | 3:40.46 | |||
16 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 50.18 | 1:46.98 | 2:44.49 | 3:42.44 | |||
17 | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.22 | 1:47.70 | 2:45.62 | 3:43.59 | |||
18 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.86 | 1:46.76 | 2:45.50 | 3:45.98 | |||
19 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 51.43 | 1:50.11 | 2:50.29 | 3:48.18 | |||
20 | Naja Thomsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.13 | 1:54.89 | 2:52.38 | 3:48.39 | |||
21 | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.96 | 1:52.23 | 2:49.65 | 3:50.48 | |||
22 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.48 | 1:50.60 | 2:50.52 | 3:52.21 | |||
23 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.25 | 1:54.50 | 2:56.09 | 3:53.52 | |||
24 | Luna Gammelgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.31 | 1:55.35 | 2:56.04 | 3:54.61 | |||
25 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 54.41 | 1:54.45 | 2:56.67 | 3:56.53 | |||
26 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.74 | 1:57.55 | 2:58.74 | 3:58.37 | |||
27 | Isabella Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.44 | 1:56.50 | 2:59.28 | 3:59.53 | |||
28 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.60 | 1:53.89 | 2:55.79 | 3:59.90 | |||
29 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.02 | 1:59.85 | 3:04.09 | 4:07.19 | |||
30 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.49 | 2:04.66 | 3:11.38 | 4:19.49 | |||
31 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.43 | 2:09.99 | 3:19.46 | 4:30.22 | |||
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 41.44 | 1:27.29 | 2:14.05 | 3:00.11 | |||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.92 | 1:27.65 | 2:14.63 | 3:02.69 | |||
3 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 40.39 | 1:27.66 | 2:15.06 | 3:03.11 | |||
4 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 42.82 | 1:30.57 | 2:19.32 | 3:06.78 | |||
5 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 42.06 | 1:30.60 | 2:18.78 | 3:07.17 | |||
6 | Cecilie Meyn | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 43.18 | 1:32.98 | 2:22.01 | 3:09.14 | |||
7 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 42.82 | 1:32.57 | 2:20.86 | 3:09.44 | |||
8 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 43.04 | 1:30.94 | 2:20.51 | 3:10.63 | |||
9 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.88 | 1:33.92 | 2:23.42 | 3:12.68 | |||
10 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 43.39 | 1:34.73 | 2:24.14 | 3:13.78 | |||
11 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.57 | 1:33.80 | 2:24.82 | 3:14.02 | |||
12 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.93 | 1:37.35 | 2:30.48 | 3:22.71 | |||
13 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 47.77 | 1:40.66 | 2:33.26 | 3:26.58 | |||
14 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.25 | 1:38.50 | 2:33.09 | 3:26.73 | |||
15 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.98 | 1:43.87 | 2:38.56 | 3:32.25 | |||
16 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.95 | 1:51.59 | 2:50.98 | 3:49.50 | |||
- | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.00 | 1:15.97 | 1:57.61 | 2:40.91 | |||
2 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 43.47 | 1:34.93 | 2:23.96 | 3:16.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.90 | 1:09.83 | |||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 33.12 | 1:10.84 | |||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.78 | 1:12.99 | |||||
4 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.98 | 1:14.82 | |||||
5 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.31 | 1:15.49 | |||||
6 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.11 | 1:15.61 | |||||
7 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.22 | 1:17.45 | |||||
8 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 37.15 | 1:17.94 | |||||
9 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.93 | 1:19.42 | |||||
10 | Andreas Gammelgaard | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 37.16 | 1:20.18 | |||||
11 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.13 | 1:20.52 | |||||
12 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.05 | 1:21.84 | |||||
13 | Marcus Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 39.70 | 1:24.22 | |||||
14 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 39.63 | 1:24.28 | |||||
15 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 40.74 | 1:25.06 | |||||
16 | Andreas Bank Hyldal | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.75 | 1:25.95 | |||||
17 | Christian Lund Bie | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.52 | 1:28.11 | |||||
18 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.00 | 1:30.08 | |||||
19 | Stefan Hammer Sørensen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.60 | 1:30.89 | |||||
20 | Oscar Møldrup-Holst | 2002 | Værløse Svømmeklub | 44.48 | 1:33.62 | |||||
21 | Lindy Zhy | 2002 | Værløse Svømmeklub | 43.57 | 1:34.04 | |||||
22 | Kiran Koch-Mathews | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.77 | 1:35.18 | |||||
23 | Hugo Danshøj Kristensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.12 | 1:38.49 | |||||
24 | Mads Guldborg Knudsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.97 | 1:38.56 | |||||
25 | Jonathan Tuxen Rosing | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.25 | 1:38.98 | |||||
26 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 1:42.47 | ||||||
27 | Marius Kjærsgaard Larsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.41 | 1:42.94 | |||||
28 | Carl-Emil Echart | 2005 | Roskilde Svømning | 1:45.40 | ||||||
29 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.27 | 1:46.06 | |||||
30 | Arthur Bilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.15 | 1:48.53 | |||||
31 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.23 | 1:53.66 | |||||
32 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.78 | 1:56.36 | |||||
33 | Fabian R. Klarskov | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.02 | 1:59.22 | |||||
34 | Lauritz Tørholm Jørgensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.66 | 2:30.89 | |||||
- | Sebastian K. Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Enzo Sorgini | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 28.42 | 59.96 | |||||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.10 | 1:02.05 | |||||
3 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.00 | 1:02.72 | |||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 30.35 | 1:02.88 | |||||
5 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.54 | 1:04.43 | |||||
6 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 29.80 | 1:04.78 | |||||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 30.79 | 1:04.86 | |||||
8 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 31.25 | 1:05.10 | |||||
9 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.16 | 1:05.20 | |||||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.21 | 1:05.48 | |||||
11 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.63 | 1:07.51 | |||||
12 | Rune Væver Hartvig | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.72 | 1:08.73 | |||||
13 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 33.13 | 1:08.92 | |||||
14 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 33.93 | 1:11.17 | |||||
15 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.65 | 1:12.57 | |||||
16 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.02 | 1:13.02 | |||||
17 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.16 | 1:13.32 | |||||
18 | Alexander Schiøtz | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.34 | 1:13.44 | |||||
19 | Oliver Lindgren | 2001 | A6 | 35.24 | 1:13.74 | |||||
20 | Alexander Skarby Madsen | 2001 | A6 | 35.22 | 1:13.79 | |||||
21 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.09 | 1:14.03 | |||||
22 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 35.03 | 1:14.07 | |||||
23 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 35.96 | 1:15.75 | |||||
24 | Aleksandar Pesic | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.07 | 1:16.37 | |||||
25 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.23 | 1:17.73 | |||||
26 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.17 | 1:18.14 | |||||
27 | Daniel Kjær Jørgensen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 38.69 | 1:19.19 | |||||
28 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.16 | 1:19.76 | |||||
29 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.40 | 1:22.92 | |||||
30 | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.69 | 1:25.99 | |||||
31 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.24 | 1:26.45 | |||||
32 | Joachim Lanzky Otto | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 44.85 | 1:34.84 | |||||
33 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.86 | 1:58.26 | |||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.04 | 56.89 | |||||
2 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.37 | 57.06 | |||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.08 | 57.44 | |||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 27.87 | 57.82 | |||||
5 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.12 | 59.37 | |||||
6 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 28.26 | 59.93 | |||||
7 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.13 | 1:00.61 | |||||
8 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.71 | 1:01.18 | |||||
9 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.24 | 1:02.41 | |||||
10 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 30.28 | 1:03.23 | |||||
11 | Sofus Brandt Andersen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 29.62 | 1:03.29 | |||||
12 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 30.36 | 1:03.56 | |||||
13 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 30.38 | 1:04.06 | |||||
14 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 30.94 | 1:04.25 | |||||
15 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.73 | 1:04.61 | |||||
16 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.16 | 1:05.12 | |||||
17 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | Roskilde Svømning | 31.38 | 1:05.15 | |||||
18 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 30.52 | 1:05.43 | |||||
19 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.93 | 1:06.29 | |||||
20 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 32.02 | 1:06.57 | |||||
21 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 31.02 | 1:06.84 | |||||
22 | Mads Skøde Hansen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.48 | 1:07.30 | |||||
23 | Jakob Hjalgrim | 1999 | Værløse Svømmeklub | 33.78 | 1:08.95 | |||||
24 | Mark Pavon Olesen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 33.23 | 1:09.20 | |||||
- | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1914-1997 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 26.40 | 56.67 | |||||
2 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.70 | 1:00.17 | |||||
3 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 30.08 | 1:03.39 | |||||
- | Rasmus Burlev | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 31.59 | 1:07.32 | |||||
2 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.00 | 1:07.61 | |||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.82 | 1:10.29 | |||||
4 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 34.22 | 1:12.90 | |||||
5 | Alfred Klarskov | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.45 | 1:14.49 | |||||
6 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.49 | 1:14.62 | |||||
7 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.15 | 1:17.30 | |||||
8 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.49 | 1:18.37 | |||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 28.02 | 59.49 | |||||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.56 | 59.84 | |||||
3 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.33 | 1:02.03 | |||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 29.91 | 1:02.19 | |||||
5 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.07 | 1:03.53 | |||||
6 | Jakob Gersholm Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 30.58 | 1:03.61 | |||||
7 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.39 | 1:04.83 | |||||
8 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.11 | 1:05.71 | |||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.61 | 56.81 | |||||
2 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.42 | 57.54 | |||||
3 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.84 | 57.82 | |||||
4 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 27.59 | 58.56 | |||||
5 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.05 | 58.70 | |||||
6 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 27.67 | 58.88 | |||||
7 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.32 | 1:00.13 | |||||
8 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.66 | 1:00.30 | |||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Sponsor: Appstract |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolai Skelsager | 1996 | A6 | 26.78 | 55.69 | |||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 26.46 | 55.79 | |||||
3 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.90 | 1:00.96 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 36.05 | 1:16.23 | |||||
2 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.24 | ||||||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.70 | 1:24.52 | |||||
4 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.72 | 1:24.70 | |||||
5 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.24 | 1:24.97 | |||||
6 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.98 | 1:26.27 | |||||
7 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 42.43 | 1:27.97 | |||||
8 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.36 | 1:28.79 | |||||
9 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.68 | 1:28.95 | |||||
10 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.19 | 1:29.15 | |||||
11 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 42.62 | 1:29.28 | |||||
12 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.20 | 1:29.63 | |||||
13 | Lea Overgård Olesen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.66 | 1:30.22 | |||||
14 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.26 | 1:33.13 | |||||
15 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.98 | 1:33.14 | |||||
16 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 45.35 | 1:35.32 | |||||
17 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.52 | 1:35.71 | |||||
18 | Sofie Slotved | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 46.37 | 1:36.15 | |||||
19 | Caroline Hyldebrandt-Lars | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 47.33 | 1:37.01 | |||||
20 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 46.84 | 1:37.10 | |||||
21 | Ulrikke Veje | 2002 | A6 | 48.22 | 1:37.11 | |||||
22 | Emma Bille Engell | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 47.64 | 1:37.19 | |||||
23 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.43 | 1:37.69 | |||||
24 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.33 | 1:38.51 | |||||
25 | Ida Hebeltoft | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.27 | 1:38.76 | |||||
26 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.24 | 1:39.23 | |||||
27 | Silke Siff Larsson | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.04 | 1:39.39 | |||||
28 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 47.58 | 1:39.73 | |||||
29 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 50.24 | 1:40.93 | |||||
30 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 49.38 | 1:41.43 | |||||
31 | Isabella Rosenberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.35 | 1:41.64 | |||||
32 | Caroline Meyer | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 51.16 | 1:41.97 | |||||
33 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.93 | 1:42.02 | |||||
34 | Marie Louise B. Soelberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.73 | 1:42.18 | |||||
35 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.00 | 1:42.20 | |||||
36 | Thea Pedersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.77 | 1:42.50 | |||||
37 | Rosemarie Koch | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.89 | 1:42.72 | |||||
38 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.07 | 1:42.87 | |||||
39 | Josephine Aagesen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.07 | 1:43.52 | |||||
40 | Ida Young Iversen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 49.17 | 1:43.67 | |||||
41 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.75 | 1:45.46 | |||||
42 | Emilia Naledi Madoneseia | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.64 | 1:47.03 | |||||
43 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 55.23 | 1:48.52 | |||||
44 | Miel Anthonisen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.02 | 1:48.55 | |||||
45 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 52.79 | 1:48.59 | |||||
46 | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.92 | 1:49.67 | |||||
47 | Smilla Stroud Fog | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.01 | 1:50.73 | |||||
48 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.29 | 1:50.74 | |||||
49 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.99 | 1:50.78 | |||||
50 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.26 | 1:51.40 | |||||
51 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 56.16 | 1:52.43 | |||||
52 | Alva Møller Darré | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.75 | 1:52.45 | |||||
53 | Frederikke Nielsen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.85 | 1:53.22 | |||||
54 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 56.36 | 1:55.58 | |||||
55 | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 58.39 | 1:56.49 | |||||
56 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 54.75 | 1:56.52 | |||||
57 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 55.32 | 1:56.65 | |||||
58 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 55.37 | 1:56.99 | |||||
59 | Laura Vangkilde | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:57.34 | ||||||
60 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.55 | 1:57.48 | |||||
61 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.19 | 1:57.94 | |||||
62 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.92 | 1:58.38 | |||||
63 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.07 | 1:59.73 | |||||
64 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.13 | 2:00.68 | |||||
65 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 2:00.75 | ||||||
66 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.95 | 2:00.87 | |||||
67 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 59.77 | 2:00.93 | |||||
68 | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 55.94 | 2:01.01 | |||||
69 | Barbara Lundquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.78 | 2:01.07 | |||||
70 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 59.45 | 2:01.19 | |||||
71 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.09 | 2:04.24 | |||||
72 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.38 | 2:04.48 | |||||
73 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 2:15.63 | ||||||
74 | Josefine Zebitz | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.09 | 2:18.47 | |||||
75 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.10 | 2:21.08 | |||||
76 | Tara Boessenkool | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.66 | 2:48.64 | |||||
- | Cordelia Pavstrup | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ej fort. bevæg v. 50 | |||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 35.61 | 1:13.98 | |||||
2 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.28 | 1:14.54 | |||||
3 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 36.07 | 1:14.98 | |||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.23 | 1:15.40 | |||||
5 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.33 | 1:15.45 | |||||
6 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.79 | 1:15.68 | |||||
7 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.95 | 1:15.94 | |||||
8 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 37.53 | 1:16.53 | |||||
9 | Maria Holst Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 37.22 | 1:16.62 | |||||
10 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.50 | 1:16.98 | |||||
11 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.88 | 1:17.21 | |||||
12 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 37.66 | 1:17.92 | |||||
13 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.14 | 1:17.96 | |||||
14 | Alberte M Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 38.86 | 1:18.19 | |||||
15 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.60 | 1:18.55 | |||||
16 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 38.85 | 1:18.87 | |||||
17 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.57 | 1:19.04 | |||||
18 | Julie Bojesen | 2001 | A6 | 38.69 | 1:19.76 | |||||
19 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 39.43 | 1:20.36 | |||||
20 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 39.40 | 1:20.60 | |||||
21 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 39.89 | 1:20.95 | |||||
22 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.49 | 1:21.32 | |||||
23 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.49 | 1:21.54 | |||||
24 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.28 | 1:21.74 | |||||
25 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 39.61 | 1:22.30 | |||||
26 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 39.92 | 1:22.49 | |||||
27 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.13 | 1:23.11 | |||||
28 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 41.01 | 1:23.16 | |||||
29 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 41.39 | 1:24.80 | |||||
30 | Victoria Vorm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.67 | 1:25.03 | |||||
31 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 42.98 | 1:27.40 | |||||
32 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.19 | 1:28.96 | |||||
33 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 43.96 | 1:29.67 | |||||
34 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.98 | 1:29.80 | |||||
35 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 45.63 | 1:32.13 | |||||
36 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.64 | 1:33.98 | |||||
37 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.42 | 1:35.50 | |||||
38 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.36 | 1:42.06 | |||||
39 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 1:45.53 | ||||||
40 | Anna Adelholm | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 52.17 | 1:48.39 | |||||
- | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 33.81 | 1:10.96 | |||||
2 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 34.49 | 1:12.87 | |||||
3 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.15 | 1:13.63 | |||||
4 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 36.29 | 1:14.30 | |||||
5 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 36.42 | 1:15.04 | |||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 36.18 | 1:15.37 | |||||
7 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.14 | 1:16.84 | |||||
8 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 39.29 | 1:19.33 | |||||
9 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 39.04 | 1:20.76 | |||||
10 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.52 | ||||||
11 | Katrine Johannessen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 44.35 | 1:30.52 | |||||
12 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 43.40 | 1:31.42 | |||||
13 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 46.73 | 1:35.97 | |||||
- | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Graffe | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 36.36 | 1:16.28 | |||||
2 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.22 | 1:21.60 | |||||
3 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.83 | 1:23.96 | |||||
4 | Emilie Bast | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.52 | 1:24.55 | |||||
5 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 41.99 | 1:25.03 | |||||
6 | Emma Petersen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 41.52 | 1:27.20 | |||||
7 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.22 | 1:28.21 | |||||
8 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.16 | 1:29.19 | |||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.03 | 1:13.80 | |||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 35.85 | 1:13.81 | |||||
3 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.79 | 1:14.13 | |||||
4 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.52 | 1:14.43 | |||||
5 | Line Aunstrup | 2000 | A6 | 35.83 | 1:15.24 | |||||
6 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.49 | 1:15.30 | |||||
7 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.40 | 1:15.64 | |||||
8 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 36.49 | 1:15.96 | |||||
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 33.29 | 1:08.44 | |||||
2 | Maja Østergaard | 1998 | A6 | 34.47 | 1:11.56 | |||||
3 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.57 | 1:12.23 | |||||
4 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 34.32 | 1:13.34 | |||||
5 | Elisabeth Halkjær Kotmark | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 35.94 | 1:15.07 | |||||
6 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 37.17 | 1:15.95 | |||||
7 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 38.12 | 1:20.19 | |||||
8 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.21 | 1:28.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:59 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 32, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.08 | 2:24.16 | 3:40.14 | 4:56.10 | 19:02.10 | ||
6:11.02 | 7:29.94 | 8:45.57 | 10:03.50 | |||||||
11:21.09 | 12:38.25 | 13:54.57 | 15:13.00 | |||||||
16:29.30 | 17:46.51 | |||||||||
2 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.91 | 2:25.99 | 3:43.20 | 5:01.76 | 19:32.34 | ||
6:20.14 | 7:39.60 | 8:57.88 | 10:17.86 | |||||||
11:36.49 | 12:56.18 | 14:15.11 | 15:35.65 | |||||||
16:56.15 | 18:15.36 | |||||||||
Løb 32, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 1:05.87 | 2:17.25 | 3:28.92 | 4:40.42 | 17:34.68 | ||
5:51.73 | 7:02.01 | 8:13.12 | 9:23.45 | |||||||
10:34.15 | 11:45.26 | 12:55.63 | 14:06.05 | |||||||
15:16.35 | 16:26.37 | |||||||||
2 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:07.05 | 2:19.77 | 3:34.12 | 4:49.03 | 18:10.72 | ||
6:03.04 | 7:18.46 | 8:32.69 | 9:44.21 | |||||||
10:56.41 | 12:09.54 | 13:23.21 | 14:36.08 | |||||||
15:50.38 | 17:03.77 | |||||||||
3 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:07.28 | 2:20.09 | 3:34.09 | 4:48.96 | 18:10.73 | ||
6:02.99 | 7:17.78 | 8:31.81 | 9:44.49 | |||||||
10:56.90 | 12:09.88 | 13:23.35 | 14:35.92 | |||||||
15:49.58 | 17:03.10 | |||||||||
4 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.52 | 2:21.99 | 3:36.08 | 4:51.24 | 18:28.19 | ||
6:05.88 | 7:21.67 | 8:38.18 | 9:50.43 | |||||||
11:06.17 | 12:19.93 | 13:32.24 | 14:47.39 | |||||||
16:02.41 | 17:15.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 39.97 | 1:27.60 | 2:16.66 | 3:05.55 | |||
2 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.90 | 1:41.22 | 2:38.17 | 3:35.17 | |||
3 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.16 | 1:48.04 | 2:50.22 | 3:50.78 | |||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.83 | 1:08.79 | 1:49.72 | 2:29.17 | |||
2 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 34.25 | 1:15.55 | 1:58.54 | 2:39.90 | |||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.73 | 1:05.94 | 1:41.28 | 2:17.65 | |||
2 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 30.45 | 1:06.81 | 1:44.66 | 2:23.87 | |||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.00 | 1:09.23 | 1:46.54 | 2:25.52 | |||
4 | Valdemar Mariegaard | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.89 | 1:11.97 | 1:51.08 | 2:29.41 | |||
5 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 32.38 | 1:10.48 | 1:49.60 | 2:29.60 | |||
6 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.39 | 1:10.71 | 1:51.89 | 2:32.57 | |||
7 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.77 | 1:12.24 | 1:53.18 | 2:35.22 | |||
8 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.03 | 1:16.34 | 2:00.78 | 2:46.50 | |||
9 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.72 | 1:17.73 | 2:03.85 | 2:52.03 | |||
Løb 33, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1914-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 29.60 | 1:04.55 | 1:40.46 | 2:18.09 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Triton Mitre Open 2014 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 marts 2014 |
Løb 34, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:13.45 | 2:33.75 | 3:53.95 | 5:13.20 | |||
2 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:17.12 | 2:40.30 | 4:03.68 | 5:21.81 | |||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:18.89 | 2:44.62 | 4:09.66 | 5:31.81 | |||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.72 | 2:58.51 | 4:31.66 | 6:01.28 | |||
Løb 34, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.07 | 2:17.08 | 3:30.32 | 4:41.70 | |||
2 | Alberte M Hansen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:08.90 | 2:23.31 | 3:38.21 | 4:51.02 | |||
3 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.36 | 2:25.94 | 3:41.79 | 4:55.72 | |||
4 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.19 | 2:28.99 | 3:45.56 | 4:59.99 | |||
5 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 1:12.21 | 2:28.80 | 3:44.66 | 5:00.21 | |||
6 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.42 | 2:30.15 | 3:47.87 | 5:00.67 | |||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 1:12.73 | 2:30.70 | 3:47.69 | 5:02.83 | |||
8 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:12.23 | 2:29.88 | 3:47.60 | 5:05.59 | |||
9 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:14.49 | 2:35.54 | 3:58.21 | 5:21.26 | |||
10 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.88 | 2:41.77 | 4:04.44 | 5:21.67 | |||
11 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.74 | 2:44.90 | 4:09.82 | 5:34.40 | |||
12 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.73 | 2:46.33 | 4:12.08 | 5:35.83 | |||
13 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.12 | 2:56.52 | 4:29.98 | 6:00.54 | |||
Løb 34, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1914-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 1:07.45 | 2:20.08 | 3:32.86 | 4:45.85 | |||
2 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:11.57 | 2:28.33 | 3:43.70 | 4:57.31 | |||
3 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:12.03 | 2:29.19 | 3:47.04 | 5:02.07 | |||
4 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 1:13.10 | 2:33.03 | 3:54.12 | 5:13.35 | |||
5 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.10 | 2:29.60 | 3:52.51 | 5:13.94 | |||
6 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:15.63 | 2:39.21 | 4:03.30 | 5:24.74 | |||
7 | Annasofie Halling Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 1:21.17 | 2:48.47 | 4:15.47 | 5:40.64 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:05 |