Resultat för UGP 2 Markaryd
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
10:18 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Micaela Jönsson |
2001 |
S71 |
|
32.30 |
1:09.51 |
1:47.82 |
|
2:25.38 |
|
2 |
Ella Simander |
2002 |
Ronneby Simsällskap |
|
33.65 |
1:10.96 |
1:49.34 |
|
2:26.39 |
|
3 |
Saga Bodsjö |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
34.12 |
1:12.57 |
1:53.35 |
|
2:32.87 |
|
4 |
Ebba Axelsson |
2001 |
Markaryds Simsällskap |
|
35.19 |
1:14.59 |
1:55.20 |
|
2:33.53 |
|
5 |
Adna Drincic |
2001 |
Alvesta Simsällskap |
|
35.15 |
1:14.48 |
1:56.28 |
|
2:35.30 |
|
6 |
Klara Stigsson |
2001 |
SK Stimmet |
|
36.41 |
1:15.77 |
1:56.57 |
|
2:35.48 |
|
7 |
Moa Karlsson |
2002 |
S71 |
|
36.32 |
1:16.16 |
1:56.90 |
|
2:36.94 |
|
8 |
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK Stimmet |
|
36.66 |
1:18.94 |
2:02.60 |
|
2:41.60 |
|
9 |
Clara Örnhem |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
37.04 |
1:18.41 |
2:00.05 |
|
2:41.88 |
|
10 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
SK Stimmet |
|
36.17 |
1:19.40 |
2:04.20 |
|
2:47.51 |
|
11 |
Lisa Andersson |
2001 |
Emmaboda Simsällskap |
|
37.53 |
1:20.66 |
2:04.99 |
|
2:48.03 |
|
12 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
38.80 |
1:25.30 |
2:14.58 |
|
3:00.21 |
|
13 |
Sophie Wilts |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
41.48 |
1:29.92 |
2:20.00 |
|
3:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Flickor, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Huynh |
2000 |
S71 |
|
32.54 |
1:09.82 |
1:47.94 |
|
2:24.67 |
|
2 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
35.64 |
1:15.00 |
1:55.74 |
|
2:33.40 |
|
3 |
Vendela Augustsson |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
37.38 |
1:20.66 |
2:06.45 |
|
2:50.46 |
|
4 |
Disa Wahlgren |
2000 |
Älmhults Simsällskap |
|
38.68 |
1:23.47 |
2:09.76 |
|
2:52.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Flickor, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Flickor, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Andreasson |
1996 |
S71 |
|
30.53 |
1:04.58 |
1:40.32 |
|
2:16.16 |
|
2 |
Stina Bengtsson |
1998 |
Alvesta Simsällskap |
|
33.12 |
1:10.63 |
1:50.44 |
|
2:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
10:18 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
10:23 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
David Schuldt |
2002 |
SK Stimmet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Robin Johansson |
2000 |
SK Stimmet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
34.26 |
1:15.61 |
1:59.19 |
|
2:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
10:23 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
10:41 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Axelsson |
2001 |
Markaryds Simsällskap |
|
39.63 |
1:23.61 |
2:09.52 |
|
2:53.08 |
|
2 |
Natalie Noreblad |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
40.68 |
1:24.56 |
2:09.64 |
|
2:53.54 |
|
3 |
Ella Simander |
2002 |
Ronneby Simsällskap |
|
42.56 |
1:27.33 |
2:13.75 |
|
2:58.74 |
|
4 |
Sanna Bodsjö |
2003 |
Växjö Simsällskap |
|
45.17 |
1:33.09 |
2:23.32 |
|
3:07.48 |
|
5 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
SK Stimmet |
|
46.10 |
1:31.88 |
2:22.35 |
|
3:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Klaesson |
2000 |
Emmaboda Simsällskap |
|
40.80 |
1:24.81 |
2:11.23 |
|
2:54.97 |
|
2 |
Felicia Huynh |
2000 |
S71 |
|
40.25 |
1:25.91 |
2:11.69 |
|
3:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emilia Christiansen |
1999 |
S71 |
|
36.69 |
1:15.48 |
1:57.14 |
|
2:37.79 |
|
2 |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
38.19 |
1:20.25 |
2:03.18 |
|
2:46.40 |
|
3 |
Frida Berglund |
1999 |
Ronneby Simsällskap |
|
38.53 |
1:22.67 |
2:07.43 |
|
2:48.26 |
|
4 |
Klara Leijon |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
39.25 |
1:23.10 |
2:08.06 |
|
2:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Flickor, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Elingfors |
1998 |
Växjö Simsällskap |
|
36.51 |
1:14.88 |
1:54.03 |
|
2:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
10:41 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
10:51 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 4, 100m Frisim Pojkar, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Frisim Pojkar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Fransson |
1997 |
Markaryds Simsällskap |
|
31.99 |
|
|
|
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
10:51 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
11:42 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Micaela Jönsson |
2001 |
S71 |
|
1:12.81 |
2:29.67 |
3:46.82 |
|
5:00.60 |
|
2 |
Saga Bodsjö |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:19.99 |
2:45.72 |
4:09.25 |
|
5:28.40 |
|
3 |
Moa Karlsson |
2002 |
S71 |
|
1:21.28 |
2:46.87 |
4:11.06 |
|
5:32.78 |
|
4 |
Klara Stigsson |
2001 |
SK Stimmet |
|
1:16.20 |
2:42.24 |
4:09.94 |
|
5:36.12 |
|
5 |
Clara Örnhem |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:19.82 |
2:46.52 |
4:13.30 |
|
5:38.00 |
|
6 |
Adna Drincic |
2001 |
Alvesta Simsällskap |
|
1:19.83 |
2:47.16 |
4:14.53 |
|
5:39.66 |
|
7 |
Natalie Noreblad |
2002 |
Växjö Simsällskap |
|
1:21.11 |
2:50.78 |
4:19.67 |
|
5:45.95 |
|
8 |
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK Stimmet |
|
1:23.10 |
2:51.45 |
4:19.76 |
|
5:47.78 |
|
9 |
Sophie Wilts |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:34.65 |
3:19.27 |
5:05.74 |
|
6:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Flickor, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
1:18.56 |
2:45.08 |
4:12.05 |
|
5:34.51 |
|
2 |
Disa Wahlgren |
2000 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:27.08 |
3:01.18 |
4:36.13 |
|
6:04.49 |
|
3 |
Vendela Augustsson |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
1:25.23 |
3:01.65 |
4:39.56 |
|
6:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Frisim Flickor, Finaler 15 år |
|
Gren 5, 400m Frisim Flickor, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Elingfors |
1998 |
Växjö Simsällskap |
|
1:16.18 |
2:37.86 |
3:58.62 |
|
5:16.75 |
|
2 |
Stina Bengtsson |
1998 |
Alvesta Simsällskap |
|
1:16.27 |
2:39.87 |
4:04.80 |
|
5:27.47 |
|
3 |
Nellie Kronmar |
1997 |
Emmaboda Simsällskap |
|
1:24.82 |
2:58.44 |
4:33.16 |
|
6:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
11:42 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
12:38 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Hultberg |
2002 |
SK Stimmet |
|
1:33.11 |
3:18.60 |
5:05.10 |
6:52.95 |
27:33.29 |
|
|
|
|
|
|
8:40.44 |
10:30.32 |
12:24.15 |
14:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
16:08.79 |
18:03.85 |
20:00.74 |
21:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
23:54.11 |
25:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Johansson |
2000 |
SK Stimmet |
|
1:14.27 |
2:34.62 |
3:56.18 |
5:16.90 |
20:18.06 |
|
|
|
|
|
|
6:37.91 |
8:00.51 |
9:22.65 |
10:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
12:08.02 |
13:29.47 |
14:52.60 |
16:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
17:37.04 |
18:58.96 |
|
|
|
|
2 |
Hans Gustafsson |
2000 |
Älmhults Simsällskap |
|
1:13.34 |
2:32.40 |
3:54.63 |
5:15.68 |
20:36.40 |
|
|
|
|
|
|
6:39.65 |
8:03.05 |
9:27.53 |
10:51.56 |
|
|
|
|
|
|
|
12:15.03 |
13:39.64 |
15:03.25 |
16:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
17:51.50 |
19:15.78 |
|
|
|
|
3 |
Mauritz Soldewall |
2000 |
Markaryds Simsällskap |
|
1:15.16 |
2:36.45 |
3:58.93 |
5:21.56 |
20:46.14 |
|
|
|
|
|
|
6:45.15 |
8:10.14 |
9:34.39 |
10:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
12:23.12 |
13:47.93 |
15:12.89 |
16:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
18:03.03 |
19:27.60 |
|
|
|
|
4 |
Mirza Dzafic |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
1:16.99 |
2:39.58 |
4:01.66 |
5:00.30 |
21:21.55 |
|
|
|
|
|
|
6:54.20 |
8:20.89 |
9:48.64 |
11:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
12:43.98 |
14:12.61 |
15:39.92 |
17:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
18:35.67 |
20:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malte Gustafsson |
1999 |
Markaryds Simsällskap |
|
1:17.86 |
2:43.79 |
4:10.28 |
5:37.23 |
21:54.77 |
|
|
|
|
|
|
7:05.38 |
8:34.45 |
10:04.05 |
11:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
13:00.81 |
14:29.98 |
16:00.37 |
17:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
19:01.13 |
20:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Pojkar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ulf Göran Borgström |
1963 |
Markaryds Simsällskap |
|
1:15.17 |
2:38.48 |
4:01.87 |
5:27.33 |
21:19.63 |
|
|
|
|
|
|
6:54.19 |
8:21.52 |
9:48.08 |
11:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
12:43.20 |
14:10.89 |
15:38.26 |
17:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
18:30.50 |
19:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
12:38 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 år |
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 15 år |
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Bengtsson |
1998 |
Alvesta Simsällskap |
|
34.28 |
|
|
|
1:17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
15:07 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
15:21 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 år |
|
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 15 år |
|
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Fransson |
1997 |
Markaryds Simsällskap |
|
37.50 |
|
|
|
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
15:21 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
15:29 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK Stimmet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Flickor, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berglund |
1999 |
Ronneby Simsällskap |
|
1:20.06 |
2:51.15 |
4:28.62 |
|
5:45.20 |
|
2 |
Liv Widqvist |
1999 |
Växjö Simsällskap |
|
1:27.29 |
3:04.89 |
4:49.37 |
|
6:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
15:29 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
15:45 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Uddgren |
2001 |
SK Stimmet |
|
41.48 |
1:25.38 |
2:14.01 |
|
2:53.28 |
|
2 |
Bertil Björn |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
38.15 |
1:23.54 |
2:15.55 |
|
2:58.70 |
|
3 |
Johan Nilsson |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
42.77 |
1:32.29 |
2:25.21 |
|
3:08.07 |
|
- |
David Hultberg |
2002 |
SK Stimmet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
David Schuldt |
2002 |
SK Stimmet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Medley Pojkar, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 200m Medley Pojkar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
32.43 |
1:10.02 |
1:52.02 |
|
2:24.60 |
|
2 |
Gabriel Olastuen |
1999 |
Växjö Simsällskap |
|
33.65 |
1:16.68 |
2:06.05 |
|
2:41.10 |
|
3 |
Johan Wiloboken |
1999 |
Älmhults Simsällskap |
|
42.73 |
1:32.67 |
2:29.19 |
|
3:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
15:45 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
16:20 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Elingfors |
1998 |
Växjö Simsällskap |
|
41.61 |
|
|
|
1:28.08 |
|
2 |
Nellie Kronmar |
1997 |
Emmaboda Simsällskap |
|
50.28 |
|
|
|
1:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
16:20 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
16:35 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carl Uddgren |
2001 |
SK Stimmet |
|
43.64 |
1:32.32 |
2:20.93 |
|
3:07.68 |
|
2 |
Bertil Björn |
2001 |
Växjö Simsällskap |
|
43.11 |
1:35.84 |
2:28.46 |
|
3:20.34 |
|
3 |
Johan Nilsson |
2001 |
Älmhults Simsällskap |
|
47.10 |
1:40.70 |
2:34.68 |
|
3:27.32 |
|
4 |
Aron Svensson |
2001 |
Alvesta Simsällskap |
|
51.68 |
1:49.36 |
2:46.18 |
|
3:42.31 |
|
5 |
Erik Wiloboken |
2002 |
Älmhults Simsällskap |
|
52.00 |
1:50.68 |
2:50.43 |
|
3:49.52 |
|
6 |
David Hultberg |
2002 |
SK Stimmet |
|
56.14 |
1:59.35 |
3:04.86 |
|
4:07.88 |
|
- |
Bartillius Soldewall |
2003 |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Chen |
2000 |
S71 |
|
38.84 |
1:22.00 |
2:06.16 |
|
2:49.78 |
|
2 |
Robin Johansson |
2000 |
SK Stimmet |
|
44.94 |
1:33.83 |
2:23.86 |
|
3:14.10 |
|
3 |
Leo Grahovic |
2000 |
Markaryds Simsällskap |
|
49.32 |
1:44.83 |
2:39.88 |
|
3:34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
38.79 |
1:22.59 |
2:07.08 |
|
2:52.02 |
|
2 |
Malte Gustafsson |
1999 |
Markaryds Simsällskap |
|
46.57 |
1:38.68 |
2:31.98 |
|
3:21.10 |
|
3 |
Johan Wiloboken |
1999 |
Älmhults Simsällskap |
|
49.21 |
1:47.83 |
2:45.57 |
|
3:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Fransson |
1997 |
Markaryds Simsällskap |
|
39.00 |
1:25.23 |
2:13.97 |
|
3:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
16:35 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 Markaryd |
|
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Markaryd |
|
Utskriftstid |
17:01 |
|
|
Arrangör |
Markaryds Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 mars 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Karlsson |
2002 |
S71 |
|
1:19.97 |
2:46.31 |
4:12.99 |
5:40.24 |
11:19.81 |
|
|
|
|
|
|
7:07.19 |
8:31.84 |
9:58.07 |
|
|
|
2 |
Klara Stigsson |
2001 |
SK Stimmet |
|
1:19.54 |
2:49.61 |
4:20.33 |
5:51.63 |
11:52.49 |
|
|
|
|
|
|
7:22.12 |
8:54.61 |
10:25.01 |
|
|
|
3 |
Kinga Szczesniak |
2001 |
SK Stimmet |
|
1:25.37 |
2:57.64 |
4:29.25 |
6:02.64 |
12:16.12 |
|
|
|
|
|
|
7:38.26 |
9:12.55 |
10:47.10 |
|
|
|
4 |
Anna-Louisa Permarker |
2002 |
S71 |
|
1:25.03 |
3:01.84 |
4:37.61 |
6:15.17 |
12:37.51 |
|
|
|
|
|
|
7:52.03 |
9:29.77 |
11:08.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Flickor, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Bergström |
2000 |
Växjö Simsällskap |
|
1:18.80 |
2:45.67 |
4:13.30 |
5:40.36 |
11:20.88 |
|
|
|
|
|
|
7:07.21 |
8:33.95 |
9:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Flickor, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Åstrand |
1999 |
Alvesta Simsällskap |
|
1:14.50 |
2:33.01 |
3:51.67 |
5:10.79 |
10:24.97 |
|
|
|
|
|
|
6:30.34 |
7:49.54 |
9:09.46 |
|
|
|
2 |
Wera Berglin-Isokoski |
1999 |
Ronneby Simsällskap |
|
1:17.73 |
2:41.95 |
4:06.76 |
5:32.88 |
11:07.46 |
|
|
|
|
|
|
6:58.42 |
8:23.14 |
9:47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 800m Frisim Flickor, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Bengtsson |
1998 |
Alvesta Simsällskap |
|
1:19.65 |
2:47.65 |
4:16.53 |
5:45.78 |
11:31.95 |
|
|
|
|
|
|
7:14.14 |
8:41.93 |
10:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
08 mars 2014 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap |
Utskriftstid |
17:01 |
|