2019-11-22   07:59:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nya Sparbanken i Karlshamn Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  09:13   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            32.49   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            32.98   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            33.58   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            35.36   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            36.04   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            36.14   
Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            37.54   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            37.68   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            37.88   
10  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            38.46   
11  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            39.38   
12  Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap            39.76   
13  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            40.31   
14  Elinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap            40.58   
15  Moa Nilsson  2003  Kristianstads SLS            40.96   
16  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap            41.11   
17  Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            41.62   
18  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            42.52   
19  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            43.09   
20  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            43.49   
21  Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            44.84   
22  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            45.97   
23  Lova Lundström  2003  Karlskrona Simsällskap            46.13   
24  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            46.23   
25  Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            46.24   
26  Ella Fridsell  2003  Kristianstads SLS            46.59   
27  Freja Hallberg  2003  Karlshamns Simklubb            47.86   
28  Linnea Stålnacke  2005  Sjöbo Simsällskap            48.25   
29  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            48.31   
29  Johanna Karlsson  2005  Karlshamns Simklubb            48.31   
31  Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap            48.67   
32  Celina Månsson  2004  Kristianstads SLS            49.77   
33  Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            50.72   
34  Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsällskap            51.03   
35  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            51.28   
36  Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            51.54   
37  Elin Dahl  2003  Karlshamns Simklubb            58.66   
38  Selma Henriksson  2004  Karlshamns Simklubb            1:00.68   
Ella Wadling  2003  Karlshamns Simklubb            DNS   
Ronja Seilaff  2004  Ronneby Simsällskap            DNS   
Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  09:13 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  09:18   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 2, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap            32.16   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            35.46   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            37.08   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            37.19   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            37.90   
Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            38.17   
William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap            38.25   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            38.64   
Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            39.03   
10  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            39.26   
11  Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            39.61   
12  Daniel Vedin  2004  Karlshamns Simklubb            42.22   
13  Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            42.45   
14  Vibbe Johansson  2004  Ronneby Simsällskap            44.41   
15  Edwin Kalmteg  2004  Ronneby Simsällskap            44.55   
16  Johan Abrahamsson  2004  Karlskrona Simsällskap            45.25   
17  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS            49.27   
18  Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            49.55   
19  Adam Karlsson  2003  Karlshamns Simklubb            1:05.21   
20  Linus Johansson  2007  Karlshamns Simklubb            1:19.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  09:18 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  09:30   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    31.85        1:06.89   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    32.70        1:08.48   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    32.79        1:08.78   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin    33.41        1:10.79   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    33.61        1:11.02   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    34.40        1:11.62   
Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb    34.71        1:12.78   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    34.10        1:13.38   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    35.40        1:14.84   
10  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    35.81        1:16.63   
11  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    36.88        1:17.56   
12  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    36.74        1:17.59   
13  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    37.79        1:18.56   
14  Sofia Nilsson  2001  Karlskrona Simsällskap    36.83        1:19.01   
15  Emma Ljungkranz  2001  Karlskrona Simsällskap    38.80        1:19.04   
16  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    38.33        1:19.91   
17  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    38.10        1:20.47   
18  Vanda Alfredsson  2002  Simsällskapet Delfin    37.91        1:21.35   
19  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    38.51        1:22.60   
20  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    39.90        1:23.25   
21  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb    42.54        1:26.31   
22  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    41.09        1:26.54   
23  Viktoria Sisins  2002  Karlskrona Simsällskap    41.35        1:26.75   
24  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    41.78        1:28.09   
25  Alice Lundgren  2001  Karlskrona Simsällskap    44.66        1:34.94   
26  Isabelle Erneland  2002  Karlshamns Simklubb    43.88        1:34.99   
27  Matilda Lundström  2001  Karlskrona Simsällskap    44.09        1:35.60   
28  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    46.25        1:37.97   
29  Ellen Alvemalm  2001  Karlshamns Simklubb    48.56        1:42.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    31.08        1:04.41   
Oscar Bergelin  2001  Karlskrona Simsällskap    34.99        1:11.84   
Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    34.41        1:13.79   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    35.11        1:14.96   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    36.27        1:15.96   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    36.63        1:17.18   
Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    38.35        1:19.90   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    38.20        1:20.61   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    39.50        1:23.03   
10  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    40.32        1:24.52   
11  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    40.44        1:24.62   
12  Jesper Arlehall  2001  Karlskrona Simsällskap    41.22        1:25.87   
13  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    40.91        1:31.53   
14  Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap    42.88        1:33.71   
15  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    48.42        1:41.67   
16  Jonathan Arrenäs  2002  Karlshamns Simklubb    48.56        1:45.55   
Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            DNS   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            DNS   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  09:37 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 5, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    29.59        1:02.51   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    30.30        1:02.84   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    30.31        1:02.91   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    30.73        1:03.24   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    30.94        1:05.38   
Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    32.74        1:09.82   
Linn Andersson  2000  Karlskrona Simsällskap    33.49        1:11.72   
Astrid Bonnedahl  1999  Kalmar Simsällskap    34.16        1:13.60   
Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    36.56        1:15.82   
10  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    36.76        1:17.10   
11  Erica Engström  1999  Osby Simsällskap    37.26        1:17.55   
12  Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap    36.91        1:18.97   
13  Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap    37.27        1:20.28   
Lina Jentz  2000  Kalmar Simsällskap            DNS   
Stina Ohlson  2000  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  09:49   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsällskap    28.11        59.29   
Viktor Cado  1999  Karlskrona Simsällskap    29.44        1:02.90   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    31.08        1:04.58   
Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    31.76        1:07.28   
Willy Bai  1999  Ronneby Simsällskap    31.34        1:08.01   
Tobias Eringstam  1999  Karlskrona Simsällskap    32.78        1:09.54   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    35.57        1:13.04   
Jacob Werner  2000  Karlskrona Simsällskap    35.28        1:13.48   
Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap    35.81        1:17.86   
10  Jonathan Andersson  2000  Karlskrona Simsällskap    38.71        1:26.29   
11  Kim Jonsson  2000  Karlshamns Simklubb    47.21        1:42.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  09:49 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb    30.74        1:03.05   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    30.55        1:03.28   
Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    30.98        1:04.82   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    32.09        1:08.38   
Tina Njezic  1997  Karlskrona Simsällskap    32.01        1:09.62   
Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb    33.02        1:11.77   
Emma Andersson  1998  Ronneby Simsällskap    34.51        1:12.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlbrand  1994  Karlskrona Simsällskap    26.34        56.72   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    28.64        1:00.28   
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    30.04        1:04.12   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    30.90        1:06.12   
Filip Danielsson  1998  Ronneby Simsällskap    32.69        1:09.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            43.33   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            46.39   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            46.41   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            46.83   
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            47.02   
Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap            47.79   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            48.43   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            49.98   
Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            50.78   
10  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            51.25   
11  Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            51.26   
12  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            51.81   
13  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            52.50   
14  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            52.52   
15  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            52.54   
16  Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap            52.83   
17  Moa Nilsson  2003  Kristianstads SLS            53.23   
18  Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            53.61   
19  Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            53.94   
20  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            54.09   
21  Freja Hallberg  2003  Karlshamns Simklubb            54.18   
22  Ella Fridsell  2003  Kristianstads SLS            54.59   
23  Lova Lundström  2003  Karlskrona Simsällskap            54.91   
24  Elinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap            55.22   
25  Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            57.46   
26  Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsällskap            57.84   
27  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            58.13   
28  Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap            58.28   
29  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            59.45   
30  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            1:00.15   
31  Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            1:01.52   
32  Johanna Karlsson  2005  Karlshamns Simklubb            1:04.43   
33  Celina Månsson  2004  Kristianstads SLS            1:04.79   
34  Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            1:06.87   
35  Nora Briskog  2006  Karlshamns Simklubb            1:07.58   
Ronja Seilaff  2004  Ronneby Simsällskap            DNS   
Agnes Jönsson  2003  Karlshamns Simklubb            DSQ   
Selma Henriksson  2004  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap            45.80   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            49.90   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            50.55   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            52.25   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            52.79   
Liam Dzambas  2004  Kristianstads SLS            54.00   
William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap            54.99   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            55.68   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            56.24   
10  Vibbe Johansson  2004  Ronneby Simsällskap            56.70   
11  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            56.88   
12  Johan Abrahamsson  2004  Karlskrona Simsällskap            57.23   
13  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS            57.87   
14  Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            58.02   
15  Daniel Vedin  2004  Karlshamns Simklubb            58.20   
16  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            1:00.37   
17  Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            1:02.89   
18  Edwin Kalmteg  2004  Ronneby Simsällskap            1:11.81   
19  Linus Johansson  2007  Karlshamns Simklubb            1:13.54   
Adam Karlsson  2003  Karlshamns Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    40.33        1:24.64   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    41.48        1:25.93   
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    41.86        1:26.57   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    42.69        1:30.92   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    43.35        1:32.62   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    45.35        1:34.53   
Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    46.43        1:37.32   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    47.10        1:38.99   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    47.74        1:40.02   
10  Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin    47.27        1:40.60   
11  Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    48.41        1:40.92   
12  Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb    47.59        1:41.54   
13  Matilda Lundström  2001  Karlskrona Simsällskap    47.65        1:42.67   
14  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    49.81        1:43.44   
15  Maja Fling  2001  Kristianstads SLS    49.61        1:43.78   
16  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    48.98        1:46.03   
17  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    50.98        1:46.07   
18  Sofia Nilsson  2001  Karlskrona Simsällskap    49.89        1:47.09   
19  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    50.56        1:47.72   
20  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    51.36        1:48.06   
21  Ellen Alvemalm  2001  Karlshamns Simklubb    50.90        1:48.50   
22  Viktoria Sisins  2002  Karlskrona Simsällskap    51.28        1:49.66   
23  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb    51.87        1:51.77   
24  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    53.36        1:54.85   
25  Alice Lundgren  2001  Karlskrona Simsällskap    53.92        1:55.76   
26  Vanda Alfredsson  2002  Simsällskapet Delfin    53.70        1:56.27   
27  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    57.48        2:01.27   
28  Isabelle Erneland  2002  Karlshamns Simklubb    58.86        2:03.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    42.90        1:30.84   
Tobias Dahlberg  2001  Kristianstads SLS    43.48        1:31.85   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    44.07        1:32.46   
Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    42.76        1:34.38   
Oscar Bergelin  2001  Karlskrona Simsällskap    45.36        1:34.89   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    47.88        1:42.78   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    49.04        1:44.33   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    50.15        1:48.69   
Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    52.27        1:49.69   
10  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    54.46        1:53.64   
11  Jesper Arlehall  2001  Karlskrona Simsällskap    54.33        1:56.43   
12  Jonathan Arrenäs  2002  Karlshamns Simklubb    57.18        1:59.51   
13  Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap    55.83        2:00.11   
14  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS    55.18        2:00.44   
Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            DNS   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            DNS   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin            DSQ   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  11:12   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    36.40        1:17.90   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    37.70        1:20.00   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    40.51        1:24.28   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    40.21        1:25.95   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    41.91        1:27.36   
Linn Andersson  2000  Karlskrona Simsällskap    42.82        1:32.20   
Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    44.52        1:34.84   
Astrid Bonnedahl  1999  Kalmar Simsällskap    45.38        1:36.21   
Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap    46.61        1:39.21   
10  Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    46.38        1:40.06   
11  Erica Engström  1999  Osby Simsällskap    48.75        1:44.15   
12  Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    50.69        1:48.58   
13  Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap    49.78        1:50.92   
Lina Jentz  2000  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  11:12 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  11:24   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsällskap    33.89        1:13.97   
Tobias Eringstam  1999  Karlskrona Simsällskap    35.78        1:17.07   
Viktor Cado  1999  Karlskrona Simsällskap    38.36        1:22.39   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    39.68        1:25.09   
Willy Bai  1999  Ronneby Simsällskap    38.58        1:25.22   
Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap    50.04        1:43.69   
Kim Jonsson  2000  Karlshamns Simklubb    55.73        1:58.42   
Jonathan Andersson  2000  Karlskrona Simsällskap    1:00.23        2:08.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  11:24 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  11:22   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tina Njezic  1997  Karlskrona Simsällskap    38.37        1:22.29   
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    39.35        1:22.88   
Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    40.05        1:25.37   
Emma Andersson  1998  Ronneby Simsällskap    40.87        1:25.57   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    42.16        1:30.72   
Annelie Månsson  1996  Karlshamns Simklubb    44.07        1:35.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  11:22 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  11:25   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    36.47        1:16.21   
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    36.59        1:17.31   
Filip Danielsson  1998  Ronneby Simsällskap    43.60        1:31.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  11:25 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  16:31   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            38.05   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            38.28   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            38.65   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            40.44   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            43.35   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            44.20   
Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            44.37   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            45.38   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            45.79   
10  Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            47.33   
11  Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            47.51   
12  Elinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap            47.99   
13  Maja Olofsson  2004  Osby Simsällskap            49.37   
14  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            49.48   
15  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap            49.64   
16  Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            49.68   
17  Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            50.95   
18  Lova Lundström  2003  Karlskrona Simsällskap            51.21   
19  Ella Fridsell  2003  Kristianstads SLS            51.74   
20  Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            51.77   
21  Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            51.85   
22  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb            52.76   
23  Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            53.37   
24  Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            53.87   
25  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            54.58   
26  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            55.51   
27  Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsällskap            58.79   
28  Celina Månsson  2004  Kristianstads SLS            59.91   
29  Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            1:00.20   
30  Elin Dahl  2003  Karlshamns Simklubb            1:00.45   
31  Linnea Stålnacke  2005  Sjöbo Simsällskap            1:00.80   
Linnea Andersson  2004  Karlshamns Simklubb            DNS   
Agnes Jönsson  2003  Karlshamns Simklubb            DSQ   
Filippa Hansson  2004  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
Freja Hallberg  2003  Karlshamns Simklubb            DSQ   
Tekla Hult  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  16:31 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  16:32   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap            38.30   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            43.25   
Leo Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            44.12   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            44.49   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            44.85   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            45.71   
Vincent Möller  2003  Simsällskapet Delfin            46.83   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            48.94   
Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            49.02   
10  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap            49.03   
11  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap            51.06   
12  Emil Jensen  2003  Kristianstads SLS            52.87   
13  Johan Abrahamsson  2004  Karlskrona Simsällskap            54.43   
14  Daniel Vedin  2004  Karlshamns Simklubb            54.96   
15  Vibbe Johansson  2004  Ronneby Simsällskap            55.39   
16  Filip Nordström  2003  Simsällskapet Delfin            57.58   
17  Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            58.85   
18  Edwin Kalmteg  2004  Ronneby Simsällskap            1:00.95   
19  Adam Karlsson  2003  Karlshamns Simklubb            1:24.00   
Adrian Spogardh  2004  Karlshamns Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  16:32 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 19, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    37.03        1:17.13   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    38.68        1:19.60   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    40.97        1:22.42   
Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin    40.42        1:24.64   
Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb    41.51        1:25.17   
Klara Flodmark  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    42.27        1:26.28   
Ellen Thunberg  2001  Föreningen Sim Team Engelholm    42.92        1:26.72   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    42.58        1:27.72   
Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    42.89        1:27.94   
10  Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    42.64        1:28.10   
11  Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    44.12        1:29.55   
12  My Palm  2001  Sjöbo Simsällskap    43.55        1:29.63   
13  Sofia Nilsson  2001  Karlskrona Simsällskap    44.30        1:32.21   
14  Emma Ljungkranz  2001  Karlskrona Simsällskap    47.30        1:32.92   
15  Wilma Sjölin  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    45.33        1:33.66   
16  Idun Nilsson  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    46.37        1:34.76   
17  Vanda Alfredsson  2002  Simsällskapet Delfin            1:35.89   
18  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    49.13        1:36.88   
19  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    50.17        1:38.99   
20  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    49.16        1:40.02   
21  Astrid Olsson  2002  Kristianstads SLS    49.00        1:40.71   
22  Viktoria Sisins  2002  Karlskrona Simsällskap    49.88        1:41.62   
23  Ida Karlsson  2002  Karlshamns Simklubb    49.98        1:42.56   
24  Matilda Lundström  2001  Karlskrona Simsällskap    53.90        1:47.80   
25  Isabelle Erneland  2002  Karlshamns Simklubb    1:48.48        1:48.48   
26  Ellen Alvemalm  2001  Karlshamns Simklubb    54.06        1:51.69   
27  Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap    56.63        1:57.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    38.86        1:18.53   
Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    41.16        1:25.32   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    43.88        1:29.74   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    45.15        1:29.88   
Jesper Arlehall  2001  Karlskrona Simsällskap    43.66        1:29.93   
Oscar Bergelin  2001  Karlskrona Simsällskap    44.00        1:30.21   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    45.04        1:33.08   
Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    45.51        1:35.16   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    47.55        1:37.27   
10  James Nguyen  2001  Kristianstads SLS    50.95        1:48.58   
Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            DNS   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS            DNS   
Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            DNS   
Jonathan Arrenäs  2002  Karlshamns Simklubb            DSQ   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 21, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    34.36        1:09.55   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    34.43        1:10.00   
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    34.18        1:10.04   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    37.24        1:15.89   
Astrid Bonnedahl  1999  Kalmar Simsällskap    39.19        1:22.29   
Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    40.92        1:24.16   
Ottilia Ring  1999  Kalmar Simsällskap    44.06        1:30.69   
Jun Klöckner  2000  Sjöbo Simsällskap    44.42        1:31.35   
Emma Palmquist  2000  Föreningen Sim Team Engelholm    45.61        1:31.72   
10  Erica Engström  1999  Osby Simsällskap    47.13        1:36.63   
Wilma Carlsson  2000  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  16:34   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 22, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Cado  1999  Karlskrona Simsällskap    35.27        1:12.42   
Elias Kromnow  1999  Karlskrona Simsällskap    35.34        1:14.19   
Viktor Carlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    38.13        1:18.57   
Frank Raunio  2000  Kalmar Simsällskap    40.63        1:21.18   
Gustav Vallbo  1999  Karlskrona Simsällskap    38.69        1:22.33   
Tobias Eringstam  1999  Karlskrona Simsällskap    41.08        1:24.50   
Willy Bai  1999  Ronneby Simsällskap    42.11        1:26.62   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    42.38        1:31.68   
Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap    44.72        1:32.77   
10  Jonathan Andersson  2000  Karlskrona Simsällskap    50.99        1:48.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    35.93        1:12.98   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb    37.12        1:14.73   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    35.84        1:15.05   
Tina Njezic  1997  Karlskrona Simsällskap    38.61        1:21.87   
Emma Andersson  1998  Ronneby Simsällskap    40.77        1:24.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Carlbrand  1994  Karlskrona Simsällskap    29.66        1:03.37   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    35.13        1:14.33   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    36.19        1:15.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  16:35 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  17:31   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nyborg  2003  Kristianstads SLS            35.43   
Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap            39.96   
Alicia Johansson  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            40.42   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS            42.69   
Jennifer Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            44.07   
Tilde Persson  2003  Sjöbo Simsällskap            44.07   
Bianca Jarbsjö  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            45.11   
Isabel Holst Jonsson  2003  Karlshamns Simklubb            46.30   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS            47.02   
10  Elinor Henriksson  2003  Karlskrona Simsällskap            49.87   
11  Astrid Nilsson  2004  Simsällskapet Delfin            50.38   
12  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap            51.54   
13  Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            51.66   
14  Lova Lundström  2003  Karlskrona Simsällskap            55.20   
15  Astrid Persson  2003  Simsällskapet Delfin            59.40   
16  Elin Strömsten  2004  Sjöbo Simsällskap            1:02.07   
17  Thea Tengius  2003  Karlshamns Simklubb            1:05.47   
Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsällskap            DNS   
Linnea Andersson  2004  Karlshamns Simklubb            DNS   
Clara Steen  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Emy Ek  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Linnea Stålnacke  2005  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Sabina Rosengren  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  17:31 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap            36.84   
Alfred Rosberg  2003  Sjöbo Simsällskap            41.61   
Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            47.34   
Theodor Olsson  2004  Karlshamns Simklubb            48.14   
Douglas Nilsson  2003  Simsällskapet Delfin            1:00.34   
Daniel Vedin  2004  Karlshamns Simklubb            DSQ   
Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap            DSQ   
Vlad Lupu  2003  Föreningen Sim Team Engelholm            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  17:32 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  17:29   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 27, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Rosenius  2002  Karlshamns Simklubb    34.67        1:13.42   
Sofia Stålnacke  2001  Sjöbo Simsällskap    37.00        1:20.00   
Alma Sandberg  2002  Föreningen Sim Team Engelholm    37.74        1:20.84   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    37.01        1:22.64   
Annie Johansson  2002  Karlshamns Simklubb    40.73        1:27.71   
Nellie Briskog  2001  Karlshamns Simklubb    40.85        1:31.76   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    40.23        1:33.38   
Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    45.03        1:36.44   
Emma Ljungkranz  2001  Karlskrona Simsällskap    46.66        1:38.48   
10  Emmy Nordström  2002  Simsällskapet Delfin    43.60        1:39.17   
11  Enya Holgersson  2002  Osby Simsällskap    48.37        1:40.33   
12  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS    45.91        1:44.38   
13  Viktoria Sisins  2002  Karlskrona Simsällskap    47.79        1:44.78   
Sofia Nilsson  2001  Karlskrona Simsällskap            DNS   
Aurora Nilsson  2002  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  17:29 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  17:28   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Petersen  2001  Simsällskapet Delfin    34.93        1:15.71   
Oscar Bergelin  2001  Karlskrona Simsällskap    43.95        1:37.76   
Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap    43.34        1:38.38   
Isak Strömsten  2002  Sjöbo Simsällskap    44.29        1:38.55   
Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    44.26        1:46.50   
Edwin Marjanovic  2001  Karlshamns Simklubb            DNS   
Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  17:28 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  17:28   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Lindeby  1999  Kalmar Simsällskap    32.82        1:09.53   
Sofie Karlsson  2000  Karlskrona Simsällskap    32.47        1:10.67   
Ida Rosenius  2000  Karlshamns Simklubb    33.50        1:12.35   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    32.92        1:12.65   
Alice Möller  2000  Simsällskapet Delfin    35.68        1:18.78   
Linn Andersson  2000  Karlskrona Simsällskap    36.70        1:20.59   
Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  17:28 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Rasmussen  1997  Kalmar Simsällskap    32.88        1:09.17   
Hanna Erléus  1997  Karlshamns Simklubb    33.58        1:12.87   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    34.52        1:17.24   
Malin Johansson  1996  Kalmar Simsällskap    37.30        1:20.92   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Jentz  1996  Kalmar Simsällskap    31.15        1:08.34   
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    34.78        1:15.18   
Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    32.77        1:15.43   
Filip Danielsson  1998  Ronneby Simsällskap    39.06        1:28.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  17:26 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  18:40   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 33, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ksls Tjejer  2002  Kristianstads SLS            2:37.39   
  Annie Thulin  2003      37.88        37.88   
  Frida Jarl Halvarsson  2003      46.66        1:24.54   
  Saga Nyborg  2003      35.19        1:59.73   
  Olivia Jarl Halvarsson  2003      37.66        2:37.39   
                     
Sim Team Engelholm  2002  Föreningen Sim Team Engelholm            2:40.76   
  Alicia Johansson  2003      42.01        42.01   
  Wilma Sjölin  2002      47.02        1:29.03   
  Alma Sandberg  2002      35.01        2:04.04   
  Bianca Jarbsjö  2003      36.72        2:40.76   
                     
Lag 1 Damer Karlshamn  2002  Karlshamns Simklubb            2:44.95   
  Thea Tengius  2003                 
  Annie Johansson  2002                 
  Linn Rosenius  2002                 
  Ida Karlsson  2002      2:44.95        2:44.95   
                     
Kss Lag 2 Tjejer  2002  Karlskrona Simsällskap            2:45.77   
  Tuva Pålsson  2003      40.48        40.48   
  Sarah Petersson  2003      49.05        1:29.53   
  Viktoria Sisins  2002      43.55        2:13.08   
  Disa Gladher  2002      32.69        2:45.77   
                     
Lag 1 Sss  2002  Sjöbo Simsällskap            2:47.81   
  Clara Steen  2003                 
  Sabina Rosengren  2003                 
  Tilde Persson  2003                 
  Emy Ek  2003      2:47.81        2:47.81   
                     
SS Delfin Lag 2 Mix Md  2002  Simsällskapet Delfin            2:47.87   
  Vanda Alfredsson  2002      43.32        43.32   
  Astrid Nilsson  2004      49.65        1:32.97   
  Jennifer Nilsson  2003      42.47        2:15.44   
  Emmy Nordström  2002      32.43        2:47.87   
                     
Simsällskap Osby  2002  Osby Simsällskap            3:01.17   
  Elina Holgersson  2005      50.87        50.87   
  Maja Olofsson  2004      52.32        1:43.19   
  Enya Holgersson  2002      42.65        2:25.84   
  Moa Olofsson  2002      35.33        3:01.17   
                     
Lag 2 Damer Karlshamn  2002  Karlshamns Simklubb            3:12.81   
  Isabelle Erneland  2002      48.84        48.84   
  Freja Hallberg  2003      54.74        1:43.58   
  Isabel Holst Jonsson  2003      46.92        2:30.50   
  Sigrid Lundström  2003      42.31        3:12.81   
                     
Kss Lag 1 Tjejer  2002  Karlskrona Simsällskap            3:25.13   
  Elinor Henriksson  2003                 
  Filippa Hansson  2004                 
  Aurora Nilsson  2002                 
  Elsa Bergelin  2004      3:25.13        3:25.13   
                     
10  Rss Lag 1 Damer  2002  Ronneby Simsällskap            3:30.61   
  Lovisa Nilsson  2006      56.40        56.40   
  Nelli Simander  2007      1:02.49        1:58.89   
  Myra Ramström-Andersson  2005      52.37        2:51.26   
  Ellen Weidenberg  2004      39.35        3:30.61   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  18:40 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  18:40   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 34, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kss Lag 1 Killar  2002  Karlskrona Simsällskap            2:48.44   
  William Svensson  2003      49.59        49.59   
  Isak Axelsson  2002      49.50        1:39.09   
  Axel Auer  2003      36.29        2:15.38   
  Marcus Barkrot  2002      33.06        2:48.44   
                     
SS Delfin Lag 1 Herr  2002  Simsällskapet Delfin            3:01.92   
  Douglas Nilsson  2003      46.06        46.06   
  Vincent Möller  2003      52.63        1:38.69   
  Birkan Ates  2002      42.17        2:20.86   
  Filip Nordström  2003      41.06        3:01.92   
                     
Herrar Karlshamn  2002  Karlshamns Simklubb            3:13.94   
  Leo Spogardh  2004      46.47        46.47   
  Daniel Vedin  2004      59.22        1:45.69   
  Theodor Olsson  2004      46.92        2:32.61   
  Adrian Spogardh  2004      41.33        3:13.94   
                     
Rss Lag 1 Herr  2002  Ronneby Simsällskap            3:24.24   
  Arvid Svensson  2003      49.64        49.64   
  Vibbe Johansson  2004      57.60        1:47.24   
  Pontus Andersson  2002      49.79        2:37.03   
  Edwin Kalmteg  2004      47.21        3:24.24   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  18:40 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  18:39   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 35, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Kss Lag 4 Tjejer  2001  Karlskrona Simsällskap            4:51.95   
  Sofie Karlsson  2000      33.95  1:10.33      1:10.33   
  Tina Njezic  1997      38.39  1:23.30      2:33.63   
  Sanna Westerberg  1998      33.11  1:15.47      3:49.10   
  Tea Gladher  2000      29.14  1:02.85      4:51.95   
                     
Rss Dam 2  2001  Ronneby Simsällskap            5:22.88   
  Astina Haxhiu  2002      42.70  1:28.85      1:28.85   
  Emma Andersson  1998      37.98  1:22.49      2:51.34   
  Ella Simander  2002      36.56  1:22.41      4:13.75   
  Wera Berglin-Isokoski  1999      32.91  1:09.13      5:22.88   
                     
Damer Karlshamn  Karlshamns Simklubb            5:23.23   
  Hanna Erléus  1997      35.27  1:13.75      1:13.75   
  Ellen Alvemalm  2001      47.46  1:41.31      2:55.06   
  Ida Rosenius  2000      35.65  1:15.75      4:10.81   
  Nellie Briskog  2001      34.17  1:12.42      5:23.23   
                     
Sim Team Engelholm  2001  Föreningen Sim Team Engelholm            5:57.30   
  Emma Palmquist  2000      44.92  1:31.90      1:31.90   
  Wilma Carlsson  2000      44.67  1:36.42      3:08.32   
  Klara Flodmark  2001      42.49  1:32.63      4:40.95   
  Ellen Thunberg  2001      35.59  1:16.35      5:57.30   
                     
Lag 1 Kalmar  1987  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  18:39 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Nya Sparbanken i Karlshamn Cup    Utskriftsdatum  02 mars 2014   
  Tävlingsort  Karlshamn    Utskriftstid  18:41   
  Arrangör  Karlshamns Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 mars 2014         
 
 
Gren 36, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Kss Lag 4 Killar  2001  Karlskrona Simsällskap            4:51.56   
  Erik Kromnow  2001      39.77  1:23.36      1:23.36   
  Elias Kromnow  1999      34.71  1:15.89      2:39.25   
  Alexander Ström  1998      34.43  1:14.74      3:53.99   
  Mattias Carlbrand  1994      26.45  57.57      4:51.56   
                     
Lag 1 Kalmar  1996  Kalmar Simsällskap            5:21.60   
  Frank Raunio  2000      38.78  1:20.08      1:20.08   
  Anton Arvidsson  2000      40.24  1:25.60      2:45.68   
  Sean Jentz  1996      30.83  1:08.03      3:53.71   
  Arvid Johansson  2001      40.09  1:27.89      5:21.60   
                     
Kss Lag 3 Killar  2001  Karlskrona Simsällskap            5:24.47   
  Jesper Arlehall  2001      43.09  1:31.87      1:31.87   
  Tobias Eringstam  1999      36.99  1:19.42      2:51.29   
  Viktor Carlsson  2000      37.34           
  Viktor Cado  1999      4:50.73  5:24.47      5:24.47   
                     
Rss Lag 2 Herr  Ronneby Simsällskap            6:14.30   
  Gustav Widerström  2000      46.64  1:35.87      1:35.87   
  Max Sandqvist  2002      53.99  1:59.69      3:35.56   
  Filip Danielsson  1998      40.02  1:32.89      5:08.45   
  Willy Bai  1999      30.53  1:05.85      6:14.30   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  02 mars 2014 
Licensierad till: Karlshamns Simklubb  Utskriftstid  18:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner