Resultater for A6 Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | A6-Cup 2014 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | A6-swimteam | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 maj 2014 |
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.00 | 1:19.59 | |||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 43.43 | 1:28.82 | |||||
3 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 43.74 | 1:30.53 | |||||
4 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | A6 | 45.28 | 1:34.07 | |||||
5 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 44.33 | 1:34.59 | |||||
6 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 46.16 | 1:35.40 | |||||
7 | Rebekka E. Lund | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 46.06 | 1:36.93 | |||||
8 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 46.29 | 1:37.72 | |||||
9 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 47.24 | 1:38.46 | |||||
10 | Nathalie Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 49.28 | 1:43.30 | |||||
11 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.78 | 1:43.66 | |||||
12 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 49.98 | 1:44.91 | |||||
13 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.90 | 1:46.41 | |||||
14 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 49.28 | 1:46.44 | |||||
15 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 50.65 | 1:46.96 | |||||
16 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 50.48 | 1:47.07 | |||||
17 | Laura Holm Hilkjær | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 51.22 | 1:47.11 | |||||
18 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 52.12 | 1:49.34 | |||||
19 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 50.93 | 1:49.84 | |||||
20 | Helena Stengelshøj | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 50.09 | 1:50.46 | |||||
21 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 52.56 | 1:51.47 | |||||
22 | Mathilde Løkkegaard | 2003 | A6 | 54.16 | 1:51.87 | |||||
23 | Freja Møller | 2004 | A6 | 55.00 | 1:55.09 | |||||
24 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 56.34 | 1:55.46 | |||||
25 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 56.96 | 1:57.01 | |||||
26 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 59.44 | 2:03.17 | |||||
27 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 1:00.09 | 2:05.04 | |||||
28 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 1:00.08 | 2:05.26 | |||||
29 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 59.60 | 2:05.59 | |||||
30 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 58.02 | 2:06.02 | |||||
31 | Mathilde V Galby | 2003 | A6 | 1:00.07 | 2:08.76 | |||||
32 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 1:02.34 | 2:11.87 | |||||
33 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:03.39 | 2:11.90 | |||||
34 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:03.36 | 2:13.61 | |||||
35 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:04.83 | 2:15.06 | |||||
36 | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:03.47 | 2:15.68 | |||||
37 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 1:03.30 | 2:16.34 | |||||
38 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 2:16.74 | ||||||
39 | Pernille Sommer | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:07.44 | 2:22.06 | |||||
40 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 2:28.27 | ||||||
41 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 1:08.41 | 2:28.48 | |||||
42 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 2:28.87 | ||||||
42 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 1:11.60 | 2:28.87 | |||||
44 | Freja Betak Tengstedt | 2005 | A6 | 1:08.86 | 2:29.79 | |||||
- | Emmelie Villestoft | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Eva Hlynsdottir | 2005 | A6 | DNS | ||||||
- | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josefine Paval Andersen | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | DNS | ||||||
- | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 1:11.60 | DNS | |||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 36.85 | 1:17.48 | |||||
2 | Mira Mass | 2000 | A6 | 37.92 | 1:19.82 | |||||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.54 | 1:20.47 | |||||
4 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 41.16 | 1:27.63 | |||||
5 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 41.56 | 1:27.77 | |||||
6 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 41.07 | 1:28.13 | |||||
7 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | A6 | 41.30 | 1:28.50 | |||||
8 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 41.68 | 1:28.79 | |||||
9 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 42.50 | 1:30.83 | |||||
10 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 44.48 | 1:32.96 | |||||
11 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | A6 | 45.15 | 1:33.33 | |||||
12 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 45.21 | 1:35.86 | |||||
13 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 44.43 | 1:37.64 | |||||
14 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 48.33 | 1:42.68 | |||||
15 | Cecilie Myseander | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 48.57 | 1:45.40 | |||||
16 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 48.69 | 1:48.38 | |||||
17 | Sabine Nielsen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 53.80 | 1:52.83 | |||||
- | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 36.28 | 1:17.96 | |||||
2 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.15 | 1:21.13 | |||||
3 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 39.06 | 1:22.50 | |||||
4 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 39.37 | 1:24.02 | |||||
5 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 39.41 | 1:24.09 | |||||
6 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 40.12 | 1:25.27 | |||||
7 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.44 | 1:25.75 | |||||
8 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.79 | 1:30.14 | |||||
9 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 46.55 | 1:41.33 | |||||
- | Julie Nielsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 2014 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 36.32 | 1:16.68 | |||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 37.49 | 1:18.92 | |||||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.18 | 1:19.04 | |||||
4 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.72 | 1:19.34 | |||||
5 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.77 | 1:22.19 | |||||
6 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.17 | 1:25.09 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 03 maj 2014 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:13 |