Resultater for A6 Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | A6-Cup 2014 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | A6-swimteam | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 maj 2014 |
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 40.87 | ||||||
2 | Nynne Nørlem | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 47.95 | ||||||
3 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 48.19 | ||||||
4 | Helena Stengelshøj | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 48.43 | ||||||
5 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 48.55 | ||||||
6 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 50.47 | ||||||
7 | Clara Sass Husum | 2004 | A6 | 51.76 | ||||||
8 | Mathilde Løkkegaard | 2003 | A6 | 52.29 | ||||||
9 | Christine Henriksen | 2003 | A6 | 54.09 | ||||||
10 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 55.05 | ||||||
11 | Helena Gyldenlev | 2002 | Værløse Svømmeklub | 55.23 | ||||||
12 | Emma Øksnebjerg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 55.70 | ||||||
13 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 56.08 | ||||||
14 | Julie Larsen | 2005 | A6 | 56.83 | ||||||
15 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 58.15 | ||||||
16 | Matilda Colley | 2003 | A6 | 59.15 | ||||||
17 | Emma Ekman | 2004 | A6 | 59.43 | ||||||
18 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 59.55 | ||||||
19 | Frederikke Meisner From | 2004 | A6 | 59.58 | ||||||
20 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:00.24 | ||||||
21 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:02.08 | ||||||
22 | Mathilde V Galby | 2003 | A6 | 1:02.69 | ||||||
23 | Annemarie Østergaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:03.85 | ||||||
24 | Maya Hauerberg Terp | 2005 | A6 | 1:05.46 | ||||||
25 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:06.46 | ||||||
26 | Isabell Christensen | 2003 | A6 | 1:06.65 | ||||||
27 | Karoline Kristiansen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:06.95 | ||||||
28 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | A6 | 1:08.32 | ||||||
29 | Emily Schile Nilsson | 2005 | A6 | 1:10.42 | ||||||
30 | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:11.58 | ||||||
31 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 1:12.35 | ||||||
32 | Line Rosenberg Gøtø | 2006 | A6 | 1:12.95 | ||||||
33 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.07 | ||||||
- | Emmelie Villestoft | 2003 | A6 | DNS | ||||||
- | Eva Hlynsdottir | 2005 | A6 | DNS | ||||||
- | Freja Betak Tengstedt | 2005 | A6 | DNS | ||||||
- | Ida W. Hall | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | A6 | 35.47 | ||||||
2 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | A6 | 37.60 | ||||||
3 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.85 | ||||||
4 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 39.93 | ||||||
5 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 44.01 | ||||||
6 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.10 | ||||||
7 | Lærke Winkleman | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 51.49 | ||||||
8 | Sabine Nielsen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 56.14 | ||||||
- | Julie Ludvig | 2001 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malene Bang | 1999 | A6 | 34.49 | ||||||
2 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.79 | ||||||
3 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 36.73 | ||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 38.55 | ||||||
5 | Thea Lund | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 40.25 | ||||||
6 | Amalie Dunwall | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 40.39 | ||||||
7 | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.69 | ||||||
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 2014 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.86 | ||||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.92 | ||||||
3 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.01 | ||||||
4 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.05 | ||||||
5 | Louise Lynæs Larsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 14:53 |