Resultater for A6 Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | A6-Cup 2014 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | A6-swimteam | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 maj 2014 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 30.63 | 1:05.69 | |||||
2 | Malthe Letting | 2001 | Farum Svømmeklub | 34.28 | 1:12.42 | |||||
3 | Gorm Topp Tholle | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 35.80 | 1:18.58 | |||||
4 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 36.31 | 1:19.68 | |||||
5 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.34 | 1:20.76 | |||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 36.30 | 1:22.02 | |||||
7 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.22 | 1:24.89 | |||||
8 | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 38.67 | 1:26.66 | |||||
9 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 39.20 | 1:28.31 | |||||
10 | Morten Østergaard | 2002 | A6 | 39.63 | 1:29.15 | |||||
11 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.70 | 1:30.16 | |||||
12 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.99 | 1:30.52 | |||||
13 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 42.34 | 1:33.26 | |||||
14 | William Kristiansen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 43.25 | 1:35.78 | |||||
15 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 44.76 | 1:37.25 | |||||
16 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 44.34 | 1:37.53 | |||||
17 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 51.21 | 1:49.58 | |||||
18 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | A6 | 47.08 | 1:51.04 | |||||
19 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 51.69 | 1:53.84 | |||||
20 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 55.61 | 2:09.14 | |||||
- | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | A6 | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thomas Engdal | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 29.97 | 1:03.83 | |||||
2 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 31.18 | 1:08.40 | |||||
3 | André Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 31.58 | 1:08.55 | |||||
4 | Mathias Munch Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 32.45 | 1:11.84 | |||||
5 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.90 | 1:13.64 | |||||
6 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.34 | 1:13.93 | |||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 27.22 | 57.97 | |||||
2 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.79 | 1:01.38 | |||||
3 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 29.81 | 1:04.17 | |||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 2014 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.80 | 57.04 | |||||
2 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.25 | 1:02.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 11:26 |