Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 4
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 33.56 | 1:12.30 | 1:57.86 | 2:28.24 | |||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 33.83 | 1:10.61 | 1:56.61 | 2:28.69 | |||
3 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 34.57 | 1:12.47 | 1:56.30 | 2:30.19 | |||
4 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 34.13 | 1:14.66 | 1:59.56 | 2:35.60 | |||
5 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.56 | 1:17.57 | 2:01.03 | 2:36.31 | |||
6 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 35.61 | 1:15.37 | 2:07.31 | 2:43.17 | |||
7 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.15 | 1:23.50 | 2:08.53 | 2:44.48 | |||
8 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 42.32 | 1:26.07 | 2:17.24 | 2:57.04 | |||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ej samt. ber. i br.v | |||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.47 | 1:11.76 | 1:54.72 | 2:27.25 | |||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.27 | 1:14.12 | 1:59.60 | 2:36.25 | |||
3 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 37.50 | 1:19.53 | 2:05.49 | 2:41.16 | |||
4 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.89 | 1:18.93 | 2:05.08 | 2:41.39 | |||
5 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.46 | 1:17.47 | 2:06.76 | 2:44.03 | |||
6 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 36.28 | 1:20.36 | 2:09.35 | 2:45.97 | |||
7 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 38.28 | 1:22.43 | 2:12.37 | 2:46.85 | |||
8 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.33 | 1:21.47 | 2:13.02 | 2:49.95 | |||
9 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 38.10 | 1:20.36 | 2:13.53 | 2:50.85 | |||
10 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.11 | 1:22.51 | 2:13.96 | 2:52.83 | |||
11 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.87 | 1:29.02 | 2:17.55 | 2:54.75 | |||
12 | Christian K. Jensen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 39.62 | 1:23.66 | 2:20.03 | 2:56.40 | |||
13 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 41.38 | 1:23.53 | 2:16.98 | 2:57.37 | |||
14 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.82 | 1:26.43 | 2:18.77 | 2:57.71 | |||
15 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 41.39 | 1:27.85 | 2:19.76 | 2:57.95 | |||
16 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 42.14 | 1:27.24 | 2:21.31 | 2:58.97 | |||
17 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 44.65 | 1:30.82 | 2:23.40 | 3:00.93 | |||
18 | Albert Voldum Krog | 2001 | Vest-Brøndby | 44.47 | 1:30.95 | 2:25.50 | 3:06.86 | |||
19 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 45.74 | 1:33.25 | 2:29.51 | 3:09.66 | |||
20 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 46.64 | 1:30.58 | 2:29.54 | 3:12.09 | |||
21 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 49.16 | 1:36.40 | 2:37.03 | 3:18.00 | |||
22 | Mads Emil B. Carstensen | 2001 | Vest-Brøndby | 51.43 | 1:43.88 | 2:54.41 | 3:46.17 | |||
- | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.33 | 1:20.98 | 2:09.24 | 2:43.99 | |||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 38.64 | 1:22.48 | 2:11.45 | 2:49.95 | |||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 39.72 | 1:23.92 | 2:11.80 | 2:50.10 | |||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.82 | 1:23.42 | 2:16.86 | 2:56.17 | |||
5 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.97 | 1:22.94 | 2:17.34 | 2:58.59 | |||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.79 | 1:23.05 | 2:21.70 | 3:02.36 | |||
7 | Lucas Emil Christensen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.17 | 1:28.81 | 2:24.03 | 3:07.97 | |||
8 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 42.43 | 1:30.98 | 2:29.78 | 3:13.44 | |||
9 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 48.71 | 1:39.31 | 2:38.37 | 3:25.44 | |||
10 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 49.42 | 1:42.81 | 2:47.55 | 3:27.89 | |||
11 | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | 51.25 | 1:42.88 | 2:41.11 | 3:27.99 | |||
12 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 50.28 | 1:40.98 | 2:46.36 | 3:28.59 | |||
13 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 54.81 | 1:46.58 | 2:49.74 | 3:39.46 | |||
14 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 49.25 | 1:46.26 | 2:50.74 | 3:43.16 | |||
15 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 59.84 | 1:53.16 | 2:55.78 | 3:43.88 | |||
16 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 55.67 | 1:55.91 | 3:09.70 | 4:00.35 | |||
17 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:01.89 | 2:01.84 | 3:05.87 | 4:02.12 | |||
18 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:02.85 | 2:12.11 | 3:22.24 | 4:17.42 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:55 |