Results for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 3
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 30.37 | ||||||
2 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 30.68 | ||||||
3 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.66 | ||||||
4 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 34.34 | ||||||
5 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.21 | ||||||
6 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.33 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.01 | ||||||
2 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 33.22 | ||||||
3 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.32 | ||||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.41 | ||||||
5 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.71 | ||||||
6 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.24 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.51 | ||||||
2 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.18 | ||||||
3 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 38.31 | ||||||
4 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 39.28 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.07 | ||||||
6 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 41.67 | ||||||
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 43.48 | ||||||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 49.63 | ||||||
3 | Rasmus Spragge | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.55 | ||||||
- | Alfred Mikkelsen | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | afslut på maven | |||||
- | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej fort bev 25m | |||||
- | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:08 |