2018-07-20   14:20:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Nordea Sigma Birkerød Årg.cup    Udskriftsdato  07 marts 2014   
  Stævne by  Birkerød    Udskriftstidspunkt  21:22   
  Arrangør  Sigma Swim Birkerød         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 marts 2014         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            35.28   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            37.41   
Maria Munch-Menzer  2001  Gentofte Svømme Klub            38.52   
Amalie Krogh Rohrberg  2000  Gentofte Svømme Klub            38.59   
Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub            39.79  Deltager ikke i finalen 
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            39.94   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            40.10   
Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby            40.33   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            40.82   
10  Josephine Kruse  2002  Søllerød Svømmeklub            40.90   
11  Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            40.92   
12  Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød            41.77   
13  Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby            42.14   
14  Maria Borre-Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            42.87   
15  Andrea Jess Hansen  2001  Gentofte Svømme Klub            43.40   
16  Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning            43.47   
17  Laura Lyngbye Nybroe  2002  Vest-Brøndby            43.58   
18  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            43.84   
19  Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            44.08   
20  Anna Lindholm  2001  Søllerød Svømmeklub            44.20   
21  Josefine Sørensen  2000  Vest-Brøndby            45.23   
22  Katrine Buhl Schrøder  2002  Sigma Swim Allerød            45.91   
23  India Klyver Vind  2001  Vest-Brøndby            45.93   
24  Sophie Gjelstrup  2002  Søllerød Svømmeklub            47.34   
25  Marie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            48.38   
25  Sofie Boesgaard Weber  2002  Herlev Svømning            48.38   
27  Barbara Blicher  2003  Gentofte Svømme Klub            48.66   
28  Asta Rygaard  2003  Sigma Swim Allerød            49.85   
29  Inge-Marie Ørneborg  2003  Herlev Svømning            50.56   
30  Molly Ibsen  2003  Gentofte Svømme Klub            50.82   
31  Mathilde Kehlet  2003  Søllerød Svømmeklub            50.97   
32  Sasia Lundhus  2002  Vest-Brøndby            51.48   
33  Sofie Nielsen  2003  Sigma Swim Allerød            51.99   
34  Helene Jensen  2003  Herlev Svømning            53.78   
35  Karen Bøg  2003  Herlev Svømning            57.03   
36  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning            58.98   
37  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            1:02.25   
38  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning            1:13.26   
Laura Grøn Teschl  2002  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  07 marts 2014 
Licens til Sigma SwimBirkerød  Udskriftstidspunkt  21:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark