Results for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 21:22 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 27.29 | ||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 27.91 | ||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 28.11 | ||||||
4 | Kenneth Abcell | 1998 | Vest-Brøndby | 28.16 | ||||||
5 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.75 | ||||||
8 | William Garred | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.35 | ||||||
9 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.59 | ||||||
10 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.08 | ||||||
- | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.26 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 27.76 | ||||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.16 | ||||||
4 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.64 | ||||||
5 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.89 | ||||||
6 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 28.92 | ||||||
7 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.43 | ||||||
8 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.89 | ||||||
9 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 30.45 | ||||||
10 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.59 | ||||||
11 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.90 | ||||||
12 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.17 | ||||||
13 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.34 | ||||||
14 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.42 | ||||||
15 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 31.54 | ||||||
16 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.62 | ||||||
17 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.85 | ||||||
18 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.87 | ||||||
19 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | Vest-Brøndby | 32.12 | ||||||
20 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.34 | ||||||
21 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.66 | ||||||
22 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 32.71 | ||||||
23 | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.00 | ||||||
24 | Christian Skinhøj | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.16 | ||||||
25 | Lucas Jensen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.55 | ||||||
26 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 34.58 | ||||||
27 | Mathias Nørskov | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 35.78 | ||||||
28 | Mads Emil B. Carstensen | 2001 | Vest-Brøndby | 38.15 | ||||||
29 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 41.99 | ||||||
- | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.13 | ||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.20 | ||||||
3 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.43 | ||||||
4 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 31.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 31.90 | ||||||
6 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.43 | ||||||
7 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.54 | ||||||
8 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.25 | ||||||
9 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 34.33 | ||||||
10 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 34.79 | ||||||
11 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.80 | ||||||
12 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 35.54 | ||||||
13 | Oliver Grunnet | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.63 | ||||||
14 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.74 | ||||||
15 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 36.01 | ||||||
16 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.18 | ||||||
17 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | Vest-Brøndby | 36.48 | ||||||
18 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 37.24 | ||||||
19 | Baldur Freyr Finnsson | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.32 | ||||||
20 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 37.97 | ||||||
21 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 38.17 | ||||||
22 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 38.95 | ||||||
23 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 39.84 | ||||||
24 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 40.35 | ||||||
25 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 42.18 | ||||||
26 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.27 | ||||||
27 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 48.19 | ||||||
- | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.67 | ||||||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.39 | ||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.65 | ||||||
4 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 42.50 | ||||||
5 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.74 | ||||||
6 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 45.55 | ||||||
7 | Asbjørn Rosenbohm | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 45.85 | ||||||
8 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 46.30 | ||||||
9 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 47.91 | ||||||
10 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.02 | ||||||
11 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 48.33 | ||||||
12 | Rasmus Spragge | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 49.60 | ||||||
13 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 50.59 | ||||||
14 | Alfred Mikkelsen | 2004 | Herlev Svømning | 58.74 | ||||||
- | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 21:22 |