Tulokset Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 37 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lyngby Es2 Piger | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:00.45 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 29.26 | 58.87 | |||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 29.45 | 1:28.32 | |||||||
Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 32.13 | 2:00.45 | |||||||
2 | Herlev Piger 1 | 2000 | Herlev Svømning | 2:04.56 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 30.61 | 58.39 | |||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 34.79 | 1:33.18 | |||||||
Maja Egebjerg Brast | 2002 | 31.38 | 2:04.56 | |||||||
3 | Lyngby Es3 Piger | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.14 | ||||||
Ida Gelineck Padborg | 2002 | 31.11 | 31.11 | |||||||
Claudia Sperling | 2002 | 32.04 | 1:03.15 | |||||||
Mathilde van der Linden | 2002 | 32.91 | 1:36.06 | |||||||
Katrine Brandt Nielsen | 2002 | 32.08 | 2:08.14 | |||||||
4 | Birkerød Piger1 | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.31 | ||||||
Anne Føyn | 2002 | 31.64 | 31.64 | |||||||
Maria Lund | 2003 | 1:42.67 | 2:14.31 | |||||||
Isabel Vang Hvitved | 2003 | |||||||||
Clara Gjerløv | 2002 | 2:14.31 | 2:14.31 | |||||||
5 | Allerød Piger 1 | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:33.76 | ||||||
Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 38.45 | 38.45 | |||||||
Caroline Buhl Schrøder | 2003 | 38.13 | 1:16.58 | |||||||
Amalie Sindahl | 2002 | 38.73 | 1:55.31 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 38.45 | 2:33.76 | |||||||
6 | Vest Turbotøser | 2001 | Vest-Brøndby | 2:34.11 | ||||||
Sasia Lundhus | 2002 | 40.19 | 40.19 | |||||||
India Klyver Vind | 2001 | 36.60 | 1:16.79 | |||||||
Mia Witt | 2002 | 43.57 | 2:00.36 | |||||||
Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | 33.75 | 2:34.11 | |||||||
7 | Herlev Piger 2 | 2001 | Herlev Svømning | 2:54.19 | ||||||
Helene Jensen | 2003 | 41.65 | 41.65 | |||||||
Thea Jacobsen | 2003 | 1:24.81 | 2:06.46 | |||||||
Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 47.73 | 2:54.19 | |||||||
Sofie Sønderby Persson | 2003 | 2:54.19 | ||||||||
- | Allerød Piger 2 | 2003 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gentofte Piger 2 | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Birkerød Piger3 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:56.44 | ||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 40.05 | 40.05 | |||||||
Betty Marie Jensen | 2004 | 44.16 | 1:24.21 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 46.01 | 2:10.22 | |||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | 46.22 | 2:56.44 | |||||||
2 | Allerød Piger 3 | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:03.01 | ||||||
Ida Poulsen | 2004 | 40.43 | 40.43 | |||||||
Cecilie Pihl | 2004 | 50.07 | 1:30.50 | |||||||
Emma Stoltz | 2004 | 46.52 | 2:17.02 | |||||||
Mathilde Mikkelsen | 2004 | 45.99 | 3:03.01 | |||||||
3 | Birkerød Piger2 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:07.39 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 47.03 | 47.03 | |||||||
Karla Marie Fæster | 2004 | 50.50 | 1:37.53 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 46.95 | 2:24.48 | |||||||
Mathilde Ramlow | 2004 | 42.91 | 3:07.39 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 14:06 |