Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 08 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.88 | 1:16.54 | |||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 37.06 | 1:19.51 | |||||
3 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.89 | 1:21.17 | |||||
4 | Maria Munch-Menzer | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.73 | 1:21.98 | |||||
5 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 39.09 | 1:23.05 | |||||
6 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 41.03 | 1:26.96 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 41.78 | 1:28.19 | |||||
8 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 41.88 | 1:28.65 | |||||
9 | Katharina N Møller | 2001 | Herlev Svømning | 43.72 | 1:29.44 | |||||
10 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 43.87 | 1:30.62 | |||||
11 | Thit Bondo | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 42.55 | 1:30.82 | |||||
12 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 44.37 | 1:32.00 | |||||
13 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 46.79 | 1:35.40 | |||||
14 | Andrea Jess Hansen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 45.58 | 1:35.87 | |||||
15 | Anna Lindholm | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 46.49 | 1:37.27 | |||||
16 | Silje Thramkrongart | 2001 | Sigma Swim Allerød | 49.48 | 1:39.08 | |||||
17 | India Klyver Vind | 2001 | Vest-Brøndby | 46.26 | 1:40.63 | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 40.43 | 1:26.68 | |||||
2 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 42.28 | 1:28.28 | |||||
3 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.92 | 1:28.52 | |||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.64 | 1:33.40 | |||||
5 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.68 | 1:33.96 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 43.94 | 1:34.36 | |||||
7 | Sophie Gjelstrup | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 48.74 | 1:40.08 | |||||
8 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 49.04 | 1:40.51 | |||||
9 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.66 | 1:40.68 | |||||
10 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 48.51 | 1:40.92 | |||||
11 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 51.19 | 1:44.71 | |||||
12 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 49.73 | 1:45.38 | |||||
13 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | Herlev Svømning | 51.64 | 1:47.16 | |||||
14 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.00 | 1:47.43 | |||||
15 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 53.89 | 1:50.02 | |||||
16 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | 54.70 | 1:53.11 | |||||
17 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 54.26 | 1:53.88 | |||||
18 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 55.36 | 1:55.37 | |||||
19 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 55.97 | 1:55.43 | |||||
20 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 55.48 | 1:57.12 | |||||
21 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 57.80 | 2:00.85 | |||||
22 | Karen Bøg | 2003 | Herlev Svømning | 1:02.43 | 2:05.01 | |||||
23 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 2:16.13 | ||||||
24 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 2:33.25 | ||||||
- | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Emilie Sofie Astrup | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | crawlben v 75m | |||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 55.04 | 1:52.19 | |||||
2 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 54.40 | 1:52.90 | |||||
3 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 53.91 | 1:53.34 | |||||
4 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 56.91 | 1:55.65 | |||||
5 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.07 | 2:07.02 | |||||
6 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 59.77 | 2:10.00 | |||||
7 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.82 | 2:17.15 | |||||
8 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:07.75 | 2:19.17 | |||||
9 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.56 | 2:21.68 | |||||
10 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.64 | 2:26.76 | |||||
11 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:34.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 08 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:10 |