Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 09 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.05 | 1:17.32 | 1:58.64 | 2:32.98 | |||
2 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 33.88 | 1:12.49 | 2:02.72 | 2:35.90 | |||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 35.28 | 1:13.46 | 2:01.64 | 2:36.19 | |||
4 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 36.77 | 1:16.35 | 2:06.28 | 2:43.28 | |||
5 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 36.30 | 1:15.49 | 2:06.25 | 2:44.01 | |||
6 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 38.10 | 1:21.29 | 2:08.29 | 2:46.05 | |||
7 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 37.54 | 1:23.22 | 2:09.44 | 2:49.68 | |||
8 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 40.47 | 1:24.83 | 2:14.45 | 2:51.33 | |||
9 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 42.92 | 1:25.21 | 2:16.92 | 2:54.21 | |||
10 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 41.79 | 1:26.72 | 2:16.86 | 2:54.31 | |||
11 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 40.13 | 1:26.80 | 2:19.82 | 2:57.54 | |||
12 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 40.24 | 1:27.54 | 2:21.30 | 3:02.28 | |||
13 | Amalie K. Jacobsen | 2000 | Vest-Brøndby | 44.68 | 1:27.28 | 2:22.81 | 3:03.65 | |||
14 | Josefine Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 41.77 | 1:27.35 | 2:26.71 | 3:09.60 | |||
15 | Emilie Stilling Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 43.88 | 1:31.68 | 2:30.31 | 3:11.43 | |||
16 | Emma Hald | 2001 | Herlev Svømning | 51.90 | 1:45.84 | 2:58.16 | 3:47.37 | |||
- | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.82 | 1:18.41 | 2:07.63 | 2:45.76 | EXTRA | ||
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 34.53 | 1:15.74 | 2:03.22 | 2:40.48 | |||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 40.02 | 1:21.57 | 2:14.72 | 2:50.55 | |||
3 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.31 | 1:23.93 | 2:15.22 | 2:52.82 | |||
4 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.31 | 1:24.43 | 2:15.36 | 2:52.85 | |||
5 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.88 | 1:25.38 | 2:20.49 | 2:59.07 | |||
6 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 41.10 | 1:28.64 | 2:23.64 | 3:00.68 | |||
7 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 40.49 | 1:27.11 | 2:22.84 | 3:02.20 | |||
8 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 42.38 | 1:27.75 | 2:20.88 | 3:03.07 | |||
9 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 41.16 | 1:26.80 | 2:21.95 | 3:03.78 | |||
10 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 41.80 | 1:28.92 | 2:27.45 | 3:07.92 | |||
11 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 46.34 | 1:32.90 | 2:28.64 | 3:10.81 | |||
12 | Laura Lyngbye Nybroe | 2002 | Vest-Brøndby | 46.44 | 1:35.10 | 2:30.81 | 3:13.63 | |||
13 | Benedikte Lin Soja | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 44.53 | 1:33.27 | 2:29.37 | 3:13.90 | |||
14 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 45.37 | 1:33.36 | 2:31.54 | 3:14.27 | |||
15 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | Sigma Swim Allerød | 45.86 | 1:34.78 | 2:32.90 | 3:15.89 | |||
16 | Molly Ibsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 47.07 | 1:36.20 | 2:34.44 | 3:16.58 | |||
17 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.34 | 1:38.80 | 2:39.18 | 3:21.42 | |||
18 | Amalie Sindahl | 2002 | Sigma Swim Allerød | 50.45 | 1:39.95 | 2:36.12 | 3:21.70 | |||
19 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.22 | 1:40.93 | 2:38.83 | 3:24.29 | |||
20 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 44.71 | 1:34.63 | 2:39.42 | 3:24.54 | |||
21 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 51.61 | 1:46.27 | 2:45.87 | 3:32.90 | |||
22 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 54.84 | 1:50.03 | 2:55.13 | 3:38.98 | |||
23 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 55.00 | 1:48.96 | 2:52.50 | 3:41.53 | |||
24 | Asta Rygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.84 | 1:53.32 | 2:54.69 | 3:43.33 | |||
25 | Emilie Sofie Astrup | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 53.39 | 1:52.03 | 2:59.25 | 3:49.98 | |||
- | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | crawltag v bryst | |||||
- | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | ej fort bev v ryg 75 | |||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Poulsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 54.02 | 1:48.32 | 2:52.41 | 3:37.72 | |||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 56.90 | 1:52.42 | 2:57.00 | 3:52.39 | |||
3 | Mathilde Ramlow | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 56.86 | 1:57.06 | 3:00.10 | 3:55.12 | |||
4 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:01.66 | 2:05.39 | 3:11.76 | 4:05.35 | |||
5 | Betty Marie Jensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.18 | 2:01.82 | 3:14.12 | 4:06.22 | |||
- | Cecilie Pihl | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | ej samt berør v 125m | |||||
- | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | svøm på maven v 50m | |||||
- | Mathilde Mikkelsen | 2004 | Sigma Swim Allerød | DSQ | svøm på maven v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 09 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 13:21 |