2020-08-06   18:33:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:56   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Juopperi  1992    645  29.74        1:00.10   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Sergei Haukka  1989    632  29.79        1:00.50   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Jussi Leinonen  1991    547  30.40        1:03.49   
  Uinti Tampere                   
                     
Miro Juvonen  1994    539  30.87        1:03.79   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
                     
Valtteri Eloranta  1992    464  32.52        1:07.09   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Antti Myllynen  1999    426  33.79        1:09.02   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Vinski Pyykönen  2000    404  34.06        1:10.26   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Leevi Ruuttunen  1995    400  34.05        1:10.46   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Miika Mäentaus  1998    375  35.63        1:12.00   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
10  Isak Gramén  2001    363  35.39        1:12.78   
  Helsingin Uimarit                   
                     
11  Martti Tervanen  2000    358  35.07        1:13.13   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
12  Heikki Lyytinen  1998    339  35.47        1:14.43   
  Octopus Lohja                   
                     
13  Dmitry Nosov  1998    333  36.22        1:14.90   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
14  Aaron Joki  1999    330  35.58        1:15.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
15  Lauri Ytti  1999    307  36.15        1:16.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
16  Mika Katajisto  1997    294  38.38        1:18.07   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
17  Mikael Lähde  2000    294  36.71        1:18.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
18  Antti Lehtinen  1999    289  38.57        1:18.49   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
19  Konsta Suominen  1999    285  37.86        1:18.85   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Joni Kilponen  1999    285  36.53        1:18.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
21  Patrik Suslov  1999    282  38.86        1:19.12   
  Lahden Uimaseura                   
                     
22  Severi Nieminen  1999    280  38.27        1:19.38   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
23  Veeti Laine  2000    270  39.12        1:20.33   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
24  Ilja Riikonen  2000    269  39.16        1:20.39   
  Raision Urheilijat                   
                     
25  Aleksi Helminen  2001    265  38.85        1:20.82   
  Lahden Uimaseura                   
                     
26  Roope Liuska  2000    245  40.37        1:22.95   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
27  Oskari Rantamäki  2001    236  38.94        1:23.94   
  Octopus Lohja                   
                     
28  Mika Arkkila  2000    214  41.22        1:26.75   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Herkko Lajas  2001    212  42.90        1:27.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
30  Aatu Harju  2002    196  43.63        1:29.40   
  Helsingin Uimarit                   
                     
31  Santeri Lamminpää  1998    176  43.63        1:32.63   
  Octopus Lohja                   
                     
32  Touko Luukkonen  2002    164  45.62        1:34.72   
  Helsingin Uimarit                   
                     
33  Otto Laitinen  1998    164  45.32        1:34.78   
  Salon Uimarit                   
                     
34  Aki Holtari  2002    145  48.25        1:38.74   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
35  Veikka Weckman  2001    105  53.66        1:50.09   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
36  Kasimir Riihelä  2002    93  56.20        1:54.28   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Jussi Helvola  2000              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Jyri Mattila  1999              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Mikael Virtanen  2002              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Onni Kaarto  2000              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner