2020-08-14   11:00:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:44   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 16, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Kurki  1994    650          28.94   
  Helsingfors Simsällskap                   
Melek Ayarci  1999    585          29.96   
  Lahden Uimaseura                   
Jenni Lampi  2000    570          30.22   
  Swimming Jyväskylä                   
Inka-Liisa Puttonen  1995    560          30.40   
  Mikkelin Uimaseura                   
Julia Bruneau  1999    560          30.41   
  Lahden Uimaseura                   
Veera Venäläinen  1995    547          30.64   
  Poseidon                   
Maria Ripatti  1987    531          30.94   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Erika Lappalainen  1996    530          30.97   
  Swimming Jyväskylä                   
Nea-Amanda Heinola  2000    525          31.07   
  Nummelan Kisaajat                   
10  Annika Karinkanta  2000    518          31.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Elina Karinkanta  2000    515          31.27   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Katja Malmi  1998    495          31.68   
  Vantaan Vesikot                   
13  Laura Oesch  1997    490          31.78   
  Helsingfors Simsällskap                   
14  Jessika Patjas  1997    472          32.19   
  Kouvolan Uimarit                   
15  Alina Katajisto  1998    465          32.34   
  Swimming Club Nurmijärvi                   
16  Iida Sihvonen  1998    459          32.49   
  Mikkelin Uimaseura                   
16  Tea Österlund  1998    459          32.49   
  Swimming Jyväskylä                   
18  Emilia Kokko  1999    456          32.55   
  Vantaan Vesikot                   
19  Rebecca Wahlstedt  1997    456          32.56   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
19  Vilma Oura  2001    456          32.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
21  Nea Kontturi  1998    455          32.59   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
22  Lotta Hämäläinen  1998    448          32.75   
  Helsingfors Simsällskap                   
23  Vera Lammi  1998    447          32.77   
  Helsingfors Simsällskap                   
24  Jonna Tuononen  1997    439          32.98   
  Lappeenrannan Uimarit                   
25  Ida Metsämäki  1998    434          33.09   
  Salon Uimarit                   
26  Roosa Nieminen  1999    429          33.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
27  Lilli Louhikoski  2002    423          33.38   
  Poseidon                   
28  Anna Silventoinen  1994    420          33.46   
  Poseidon                   
28  Ella Saarikko  2000    420          33.46   
  Lahden Uimaseura                   
30  Jenna Ranki  1997    419          33.50   
  Someron Esa                   
31  Toini Kempinen  1999    418          33.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
32  Pauliina Siekkinen  1999    416          33.56   
  Swimming Jyväskylä                   
33  Sophia Lindeberg  2000    398          34.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
34  Saara Lehtonen  2000    391          34.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
35  Daniela Helanne  2000    389          34.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
36  Amanda Vilenius  1999    389          34.34   
  Lahden Uimaseura                   
37  Heidi-Susanna Ylönen  1997    388          34.37   
  Someron Esa                   
38  Marianne Killström  1998    385          34.46   
  Salon Uimarit                   
39  Maija Hirvo  1997    383          34.52   
  Helsingfors Simsällskap                   
40  Nea Winqvist  2002    381          34.57   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
41  Aino Räike  1999    377          34.70   
  Salon Uimarit                   
42  Ida-Maria Juntunen  1999    374          34.78   
  Kempeleen Pyrintö                   
42  Olivia Viitala  2000    374          34.78   
  Kokkolan Uimaseura                   
42  Vanessa Pönnighaus  1999    374          34.78   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
45  Saara Svahn  2001    364          35.09   
  Jämsänkosken Ilves                   
46  Tuuli Vuorentausta  1998    360          35.24   
  Voikkaan Viesti                   
47  Mariel Mia Haug  2000    358          35.29   
  Orca Swim Club                   
48  Jenni Laukkanen  1999    354          35.42   
  Salon Uimarit                   
49  Jenni Peräjoki  1997    350          35.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
50  Henna Haipus  2001    335          36.07   
  Kempeleen Pyrintö                   
51  Anna Luukka  2000    331          36.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
52  Maria Vuin  1997    330          36.25   
  Nummelan Kisaajat                   
53  Jenni Micaela Lehtonen  2000    328          36.33   
  Aurajoen Uinti                   
53  Pia Peräjoki  2000    328          36.33   
  Helsingfors Simsällskap                   
55  Sara Virtanen  2002    320          36.65   
  Swimming Jyväskylä                   
56  Janna Appelberg  2001    315          36.83   
  Tuusulan Uimaseura                   
57  Roosa Hjelm  1997    311          36.99   
  Poseidon                   
58  Alexandra Vartiainen  2001    307          37.13   
  Helsingfors Simsällskap                   
59  Nadine Medarhri  2000    305          37.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
60  Sanni Knuutila  1997    291          37.83   
  Lappeenrannan Uimarit                   
61  Fiia Pyykkö  2001    286          38.03   
  Salon Uimarit                   
62  Erika Ketola  2000    283          38.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
63  Ella Heino  2001    275          38.51   
  Salon Uimarit                   
64  Garita Puusepp  2003    267          38.89   
  Orca Swim Club                   
65  Emma Koiranen  2001    262          39.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
66  Ronja Järvinen  2000    249          39.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
67  Roosa Lehtola  2001    229          40.94   
  Tuusulan Uimaseura                   
68  Anna Ketola  2001    198          42.96   
  HTU Stadi                   
69  Grete Karlson  2002    184          44.02   
  Orca Swim Club                   
70  Iida Koskiluoto  2002    128          49.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
71  Julia Tuura  2004    97          54.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
72  Enni Silvennoinen  2003    92          55.50   
  Riihimäen Uimaseura                   
Outi Turunen  2002              DNS   
  Riihimäen Uimaseura                   
Wilhelmina Leppähaara  2000              DNS   
  Aurajoen Uinti                   
Saga Lindeberg  2002              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Vilja Saxelin  2000              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner