2020-01-18   12:36:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Märsky-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai-ilta

Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Märsky-uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  19:34   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap r.f.         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 kesäkuu 2014         
 
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Adam Vik  1996    653          25.85   
  Oulun Uinti 1906                   
Jaakko Rautalin  1989    602          26.55   
  Uinti Tampere                   
Juha Kollin  1993    597          26.63   
  Vantaan Vesikot                   
Roope Penttinen  1995    596          26.65   
  Lahden Uimaseura                   
Miikka Ruohoniemi  1993    579          26.90   
  Swimming Jyväskylä                   
Jussi Leinonen  1991    574          26.98   
  Uinti Tampere                   
Sakari Rautalin  1991    563          27.16   
  Uinti Tampere                   
Samuli Jeskanen  1996    532          27.67   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Janter Suun  2000    528          27.74   
  Uimaseura Top                   
10  Teemu Laaksonen  1993    528          27.75   
  Uinti Tampere                   
11  Kristian Johansson  1969    525          27.79   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
12  Kalle Pyykkönen  1996    510          28.07   
  Uinti Tampere                   
13  Juho Päivinen  1996    500          28.25   
  Järvenpään Uintiklubi                   
14  Robin Thodin  1995    499          28.27   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
15  Thomas Böckerman  1997    494          28.37   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
16  Aleksi Kurronen  1997    492          28.40   
  Mikkelin Uimaseura                   
17  Kaarlo Seppänen  1999    490          28.45   
  Helsingfors Simsällskap                   
18  Jani Kemppi  1998    485          28.53   
  Vuoksen Uimaseura                   
19  Kasper Jämsä  1997    483          28.57   
  Lahden Uimaseura                   
20  Leevi Suhonen  1999    463          28.99   
  Mikkelin Uimaseura                   
20  Panu Sipilä  1996    463          28.99   
  Kouvolan Uimarit                   
22  Danila Dobrzhanskiy  1998    450          29.26   
  Swimming Jyväskylä                   
23  Alari Pakarinen  1998    425          29.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
24  Aaron Joki  1999    424          29.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
25  Noah Badji  1996    415          30.07   
  Uinti Tampere                   
26  Robert Jalonen  1998    412          30.14   
  Gladius Kirkkonummi                   
27  Riku Raikio  1997    397          30.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
28  Heikki Tervanen  1998    396          30.52   
  Järvenpään Uintiklubi                   
29  Dmitry Nosov  1998    375          31.10   
  Gladius Kirkkonummi                   
30  Teemu Saarinen  1995    371          31.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
31  Santeri Hulkko  2000    367          31.32   
  Lahden Uimaseura                   
32  Taneli Härkönen  1997    362          31.46   
  Lappeenrannan Uimarit                   
33  Mika Meller  1967    351          31.78   
  Tuusulan Uimaseura                   
34  Wille Soininen  1998    350          31.80   
  Kotkan Uimaseura                   
35  Elias Tiihonen  1999    326          32.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
36  Olli Kapiainen  1997    325          32.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
37  Ali Tahmasabi  1998    312          33.06   
  Salon Uimarit                   
38  Janek Erik Päike  2000    298          33.55   
  Helsingfors Simsällskap                   
39  Mikko Kivenne  1996    294          33.72   
  HTU Stadi                   
40  Aaro Nygård  1999    275          34.49   
  Octopus Lohja                   
41  Kaius Karvo  2000    258          35.20   
  Helsingfors Simsällskap                   
42  Jesse Haimi  2001    240          36.09   
  Poseidon                   
43  Henri Koski  2000    239          36.12   
  Gladius Kirkkonummi                   
44  Atte Pennanen  2001    233          36.40   
  Lahden Uimaseura                   
45  Santeri Tuomi  2001    232          36.50   
  Hyvinkään Uimaseura                   
46  Roope Liuska  2000    226          36.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
47  Atso Iivanainen  2000    217          37.31   
  Helsingfors Simsällskap                   
48  Markus Heino  2000    205          37.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
49  Santeri Lamminpää  1998    204          38.08   
  Octopus Lohja                   
50  Rasmus Söderholm  2002    196          38.57   
  Helsingfors Simsällskap                   
51  Manu Hännikäinen  2003    176          39.97   
  Lahden Uimaseura                   
52  Tuomas Kivistö  2000    165          40.86   
  Vantaan Vesikot                   
53  Pavel Pankratov  2004    149          42.29   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
54  Mikael Virtanen  2002    140          43.15   
  Riihimäen Uimaseura                   
55  Ville Kaipainen  2000    118          45.63   
  Salon Uimarit                   
56  Aki Holtari  2002    118          45.65   
  Helsingfors Simsällskap                   
57  Lassi Niemi  2004    117          45.79   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
58  Kasimir Riihelä  2002    100          48.23   
  Riihimäen Uimaseura                   
59  Olavi Männistö  2003    91          49.74   
  Riihimäen Uimaseura                   
Jussi Helvola  2000              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
Kasper Nylund  1994              DNS   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Olli Kokko  1994              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Oskari Ojavuo  1998              DNS   
  HTU Stadi                   
Ragnar Kranberg  2002              DNS   
  Orca Swim Club                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  07 kesäkuu 2014 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  19:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner