2020-04-05   07:58:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för TYR Challenger Meet 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 2

Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Challenger Meet 2014    Utskriftsdatum  03 maj 2014   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:29   
  Arrangör  Täby Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  03 maj 2014         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Markus Kron  1994  Södertörns Simsällskap    27.66        56.88   
Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    26.62        56.89   
Marcus Stridfäldt  1995  Södertörns Simsällskap    28.10        57.42   
Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    28.21        58.52   
Marcus Stolt  1995  Södertörns Simsällskap    28.17        59.68   
Jens Jacob Aabel Nordkvist  1995  Danderyds Sim    28.30        1:00.97   
Adam Gräns  1996  Södertörns Simsällskap    29.77        1:01.02   
Calle Westberg  1995  Täby Sim    28.78        1:02.37   
Oskar Nilsson  1995  Åkersberga Simsällskap    30.34        1:03.32   
10  Oskar Altzar  1992  Kanaans Simsällskap    30.70        1:05.27   
11  Cristian de Andrade  1996  Södertörns Simsällskap    32.83        1:05.75   
12  Marcus Pirkizri  1995  Åkersberga Simsällskap    33.87        1:13.59   
13  Erik From  1996  Södertörns Simsällskap    35.14        1:13.69   
Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    26.92        54.07   
Shervin Ghahestani  1997  Täby Sim    26.86        55.39   
David Kruthammar  1997  Täby Sim    26.71        55.70   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    26.51        57.15   
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    28.09        57.90   
Sean Zhong  1998  Täby Sim    28.45        58.75   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    29.04        59.85   
William Åberg  1997  Täby Sim    28.74        1:00.62   
Joel Hambraeus  1998  Danderyds Sim    29.78        1:01.39   
10  Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap    30.08        1:01.49   
11  Kevin Chong  1998  Södertörns Simsällskap    29.52        1:02.20   
12  Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    30.09        1:02.81   
13  Andreas Koufakis  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.12        1:02.96   
14  Mattin Zarrabi  1998  Täby Sim    29.72        1:03.25   
15  Karl Wallenberg  1998  Södertörns Simsällskap    31.78        1:05.49   
16  Sebastian Holmerin  1998  Täby Sim    33.88        1:09.82   
17  Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    33.68        1:09.89   
18  Mikael Karlsson  1998  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.70        1:11.73   
19  Oliver Simic  1998  Täby Sim    32.53        1:11.85   
Adam Ekblom  1998  Danderyds Sim            DNS   
Fredrik Voigt  1998  Spårvägens Simförening            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Gustav Gérnyi  1999  Danderyds Sim    27.82        57.73   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    29.16        58.27   
Daniel Räisänen  1999  Täby Sim    27.80        58.45   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    29.22        59.96   
Isak Alin  1999  Täby Sim    29.63        1:01.06   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    29.45        1:01.12   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    29.56        1:01.60   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    29.73        1:01.73   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    30.18        1:01.92   
10  Anton Sandberg  1999  Täby Sim    29.80        1:01.93   
11  Gustav Barnå  1999  Täby Sim    29.62        1:02.00   
12  Edwin Häger  1999  Täby Sim    30.03        1:02.10   
13  Wiggo Frohde  2000  IFK Lidingö Simklubb    30.16        1:02.63   
14  Erik Olsson Sande  1999  Täby Sim    31.58        1:03.64   
15  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    30.98        1:04.24   
16  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.61        1:05.15   
17  Axel Modin  2000  Järfälla Simsällskap    30.41        1:05.90   
18  Daniel Coleman  2000  Täby Sim    31.22        1:06.15   
19  Rikard Arnebjer  2000  Spårvägens Simförening    31.47        1:06.20   
20  Stefan Varga  2000  Danderyds Sim    31.07        1:07.01   
21  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    32.73        1:07.72   
22  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    31.55        1:07.97   
23  Victor Simic  2000  Täby Sim    31.39        1:08.00   
24  Vasco de Paiva Vilaca  1999  Västerås Simsällskap    33.23        1:08.33   
25  William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap    32.73        1:08.62   
26  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening    32.28        1:09.04   
27  Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    31.13        1:09.38   
28  Wille Lörinc  2000  Täby Sim    33.34        1:09.41   
29  David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    33.29        1:09.52   
30  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.23        1:09.63   
31  Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    31.91        1:09.65   
32  Simon Kallvikbacka  1999  Södertörns Simsällskap    33.41        1:09.74   
33  Gustav Ljungholm  2000  Åkersberga Simsällskap    33.30        1:09.93   
34  Hugo Strandberg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    34.70        1:10.01   
35  Alexander Berglund  2000  Spårvägens Simförening    33.50        1:11.16   
36  Oscar Törnquist  2000  Gustavsbergs Simsällskap    34.25        1:11.33   
37  Rasmus Pettersson-Dahlberg  2000  Järfälla Simsällskap    34.80        1:12.16   
38  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    34.91        1:12.74   
39  David Toreborg  1999  Gustavsbergs Simsällskap    34.72        1:13.05   
40  Carl Sundelin  1999  IFK Lidingö Simklubb    34.47        1:14.04   
41  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    35.10        1:15.63   
Viktor Bernås Östrand  2000  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    30.91        1:04.31   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    31.52        1:05.54   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    32.02        1:05.76   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    32.37        1:06.76   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    32.17        1:08.31   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    34.40        1:08.97   
Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    33.27        1:09.66   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap    34.45        1:11.06   
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    34.45        1:11.75   
10  Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    35.26        1:12.58   
11  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    35.65        1:16.55   
12  Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    36.36        1:17.61   
13  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    36.54        1:17.69   
14  Maximilian Wahlström  2001  Täby Sim    36.21        1:18.66   
15  Hugo Norrbohm  2001  Täby Sim    37.80        1:18.72   
16  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    37.32        1:21.24   
17  Karl Lingham  2002  Täby Sim    39.30        1:21.66   
18  Axel Wange  2003  IFK Lidingö Simklubb    43.22        1:36.30   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.13  Utskriftsdatum  03 maj 2014 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner