Results for TYR Challenger Meet 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:20 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 27.33 | ||||||
2 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.35 | ||||||
3 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim | 28.57 | ||||||
4 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 28.76 | ||||||
5 | Oskar Altzar | 1992 | Kanaans Simsällskap | 29.58 | ||||||
6 | Cristian de Andrade | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.97 | ||||||
7 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.92 | ||||||
8 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.21 | ||||||
9 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.38 | ||||||
10 | Erik From | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.75 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 27.57 | ||||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 27.96 | ||||||
3 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 29.66 | ||||||
4 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 29.98 | ||||||
5 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.41 | ||||||
6 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.67 | ||||||
7 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.82 | ||||||
8 | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | 33.41 | ||||||
9 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 38.29 | ||||||
10 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.05 | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 30.15 | ||||||
2 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.23 | ||||||
3 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 30.43 | ||||||
4 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 30.68 | ||||||
5 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 31.41 | ||||||
6 | Wiggo Frohde | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 31.55 | ||||||
7 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.77 | ||||||
8 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.53 | ||||||
9 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 32.90 | ||||||
10 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 33.59 | ||||||
11 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 33.64 | ||||||
12 | Dmitri Denisenko | 2000 | Kanaans Simsällskap | 33.67 | ||||||
13 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.73 | ||||||
14 | Jakob Rejdemyhr | 2000 | Danderyds Sim | 34.31 | ||||||
15 | Oscar Törnquist | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.40 | ||||||
16 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.57 | ||||||
17 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.74 | ||||||
18 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.98 | ||||||
19 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.13 | ||||||
20 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.24 | ||||||
21 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.28 | ||||||
22 | Viktor Bernås Östrand | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.99 | ||||||
23 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.47 | ||||||
24 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.58 | ||||||
25 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.71 | ||||||
26 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.53 | ||||||
27 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.71 | ||||||
28 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.07 | ||||||
29 | Gabriel Cedergren | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.35 | ||||||
- | Eric Olsson | 1999 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.08 | ||||||
2 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 33.44 | ||||||
3 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.52 | ||||||
4 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.06 | ||||||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 36.39 | ||||||
6 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 37.81 | ||||||
7 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 37.95 | ||||||
8 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.13 | ||||||
9 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 40.84 | ||||||
10 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 44.25 | ||||||
- | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:20 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.74 | ||||||
2 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.43 | ||||||
3 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 33.80 | ||||||
4 | Louise Åberg | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 34.48 | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 33.37 | ||||||
2 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.84 | ||||||
3 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.49 | ||||||
- | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.17 | ||||||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.59 | ||||||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.93 | ||||||
4 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 35.17 | ||||||
5 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.50 | ||||||
6 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 36.56 | ||||||
7 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 37.49 | ||||||
8 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.33 | ||||||
9 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.69 | ||||||
10 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.89 | ||||||
11 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.94 | ||||||
12 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 39.00 | ||||||
13 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 39.07 | ||||||
14 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 40.13 | ||||||
15 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.19 | ||||||
16 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.26 | ||||||
17 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.40 | ||||||
18 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.58 | ||||||
19 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.64 | ||||||
20 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.31 | ||||||
21 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 41.53 | ||||||
22 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 41.76 | ||||||
23 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.88 | ||||||
24 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 42.58 | ||||||
25 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.04 | ||||||
26 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.14 | ||||||
27 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.87 | ||||||
28 | Julia From | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.91 | ||||||
29 | Alva Höglund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 47.16 | ||||||
- | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.22 | ||||||
2 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 35.48 | ||||||
3 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.34 | ||||||
4 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.95 | ||||||
5 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 38.79 | ||||||
6 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 38.82 | ||||||
7 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 39.06 | ||||||
8 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.26 | ||||||
9 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 39.98 | ||||||
10 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 40.35 | ||||||
11 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 40.85 | ||||||
12 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 41.63 | ||||||
13 | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | 42.03 | ||||||
14 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 42.50 | ||||||
15 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 43.65 | ||||||
16 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 44.10 | ||||||
17 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.09 | ||||||
18 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 45.51 | ||||||
19 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 46.02 | ||||||
20 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 48.38 | ||||||
21 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 48.60 | ||||||
22 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 49.12 | ||||||
23 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 51.19 | ||||||
- | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:01.58 | 2:09.28 | 3:17.88 | 4:24.95 | |||
2 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 1:00.20 | 2:06.81 | 3:15.95 | 4:25.26 | |||
3 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:06.16 | 2:17.05 | 4:40.45 | 4:40.45 | |||
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 58.33 | 2:01.54 | 3:04.81 | 4:08.28 | |||
2 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:01.76 | 2:10.32 | 3:22.91 | 4:32.07 | |||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 1:03.07 | 2:13.15 | 3:25.55 | 4:36.58 | |||
4 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:05.53 | 2:16.60 | 3:28.62 | 4:37.62 | |||
5 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 1:05.36 | 2:17.38 | 3:29.25 | 4:38.87 | |||
6 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:06.24 | 2:17.36 | 3:28.95 | 4:39.72 | |||
7 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:06.14 | 2:17.62 | 3:29.23 | 4:39.93 | |||
8 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:06.16 | 2:19.41 | 3:33.91 | 4:49.75 | |||
9 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:12.60 | 2:38.41 | 4:44.45 | 5:26.27 | |||
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:01.44 | 2:08.93 | 3:17.01 | 4:22.92 | |||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 1:04.54 | 2:13.39 | 3:23.66 | 4:31.48 | |||
3 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:04.64 | 2:14.92 | 3:26.29 | 4:35.52 | |||
4 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:07.21 | 2:20.07 | 3:30.58 | 4:39.96 | |||
5 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:07.50 | 2:21.17 | 3:32.94 | 4:41.34 | |||
6 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:08.55 | 2:21.62 | 3:34.90 | 4:48.19 | |||
7 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 1:08.36 | 2:22.55 | 3:38.13 | 4:50.35 | |||
8 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:08.73 | 2:24.54 | 3:40.75 | 4:53.99 | |||
9 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:07.79 | 2:23.03 | 3:38.96 | 4:54.09 | |||
10 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:10.51 | 2:29.07 | 3:47.55 | 5:03.26 | |||
11 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:10.78 | 2:28.16 | 3:45.21 | 5:03.57 | |||
12 | Vasco de Paiva Vilaca | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:12.24 | 2:30.54 | 3:48.73 | 5:05.99 | |||
13 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:12.31 | 2:33.70 | 3:56.71 | 5:16.57 | |||
14 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:16.09 | 2:38.55 | 4:02.50 | 5:20.84 | |||
15 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 1:15.43 | 2:38.42 | 4:01.92 | 5:23.12 | |||
16 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:42.79 | 4:06.39 | 5:26.55 | 5:26.55 | |||
- | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:07.48 | 2:20.97 | 3:34.92 | 4:48.18 | |||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:10.50 | 2:28.86 | 3:47.44 | 5:01.65 | |||
3 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:13.17 | 2:35.06 | 3:58.16 | 5:16.12 | |||
4 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:14.00 | 2:35.22 | 3:57.33 | 5:16.20 | |||
5 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:16.82 | 2:39.50 | 4:01.67 | 5:20.21 | |||
6 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 1:16.76 | 2:40.67 | 4:06.69 | 5:30.22 | |||
7 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 1:22.02 | 2:53.13 | 4:26.10 | 5:55.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.29 | 1:01.24 | |||||
2 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 30.33 | 1:02.11 | |||||
3 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.92 | 1:02.19 | |||||
4 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.59 | 1:02.66 | |||||
5 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.21 | 1:03.62 | |||||
6 | Louise Åberg | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 32.37 | 1:05.89 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 29.07 | 1:00.40 | |||||
2 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 30.08 | 1:02.35 | |||||
3 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.45 | 1:03.35 | |||||
4 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 30.12 | 1:03.56 | |||||
5 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 30.58 | 1:03.88 | |||||
6 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.61 | 1:04.37 | |||||
7 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 30.45 | 1:05.16 | |||||
8 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 31.05 | 1:05.72 | |||||
9 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 31.18 | 1:05.79 | |||||
10 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 31.73 | 1:05.93 | |||||
11 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 31.76 | 1:06.06 | |||||
12 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.08 | 1:06.85 | |||||
13 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 32.97 | 1:08.98 | |||||
14 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.31 | 1:12.66 | |||||
15 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 34.95 | 1:14.21 | |||||
- | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Taberman | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.20 | 1:01.94 | |||||
2 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.63 | 1:03.16 | |||||
3 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 30.97 | 1:04.49 | |||||
4 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 30.54 | 1:04.60 | |||||
5 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 30.62 | 1:04.86 | |||||
6 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 29.84 | 1:05.14 | |||||
7 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.87 | 1:06.01 | |||||
8 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.88 | 1:06.79 | |||||
9 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.26 | 1:07.25 | |||||
10 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.31 | 1:07.46 | |||||
11 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 31.12 | 1:07.59 | |||||
12 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 32.46 | 1:08.34 | |||||
13 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.47 | 1:08.69 | |||||
14 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 32.56 | 1:08.89 | |||||
15 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.87 | 1:08.97 | |||||
16 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 33.44 | 1:09.62 | |||||
17 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 33.60 | 1:10.09 | |||||
18 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.32 | 1:10.17 | |||||
19 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.48 | 1:10.35 | |||||
20 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.76 | 1:10.43 | |||||
21 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.59 | 1:10.77 | |||||
22 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 34.12 | 1:10.81 | |||||
23 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 34.51 | 1:11.98 | |||||
24 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.71 | 1:12.18 | |||||
25 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 34.94 | 1:12.34 | |||||
26 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 34.04 | 1:12.41 | |||||
27 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.84 | 1:13.25 | |||||
28 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 35.21 | 1:13.38 | |||||
29 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 35.82 | 1:13.40 | |||||
30 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 35.57 | 1:13.71 | |||||
31 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.56 | 1:14.30 | |||||
32 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 34.87 | 1:14.38 | |||||
33 | Jenny Rönnblad | 1999 | Kanaans Simsällskap | 34.66 | 1:16.81 | |||||
34 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 35.35 | 1:17.14 | |||||
35 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.84 | 1:17.33 | |||||
36 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.79 | 1:17.45 | |||||
37 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.05 | 1:19.45 | |||||
38 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.05 | 1:19.50 | |||||
39 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.39 | 1:19.62 | |||||
40 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.74 | 1:19.85 | |||||
41 | Julia From | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.84 | 1:20.47 | |||||
42 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.76 | 1:20.78 | |||||
43 | Frida Therkhildsen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.54 | 1:24.18 | |||||
44 | Alva Höglund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.66 | 1:26.41 | |||||
45 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.32 | 1:30.16 | |||||
- | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.32 | 1:06.75 | |||||
2 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.27 | 1:07.09 | |||||
3 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 34.62 | 1:11.64 | |||||
4 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 34.90 | 1:12.23 | |||||
5 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.10 | 1:13.27 | |||||
6 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 35.89 | 1:14.04 | |||||
7 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 36.42 | 1:15.26 | |||||
8 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 35.36 | 1:15.50 | |||||
9 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 37.96 | 1:17.81 | |||||
10 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 37.37 | 1:20.61 | |||||
11 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 39.07 | 1:21.64 | |||||
12 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 38.00 | 1:21.70 | |||||
13 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 37.88 | 1:21.79 | |||||
14 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 38.50 | 1:22.28 | |||||
15 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 38.43 | 1:22.66 | |||||
16 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 39.21 | 1:22.99 | |||||
17 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 39.94 | 1:23.27 | |||||
18 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 40.86 | 1:24.79 | |||||
19 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 41.36 | 1:25.18 | |||||
20 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.79 | 1:26.24 | |||||
21 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 40.73 | 1:27.76 | |||||
22 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 42.04 | 1:28.19 | |||||
23 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 41.74 | 1:28.50 | |||||
24 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 42.29 | 1:28.77 | |||||
25 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 40.66 | 1:29.45 | |||||
26 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 41.44 | 1:35.89 | |||||
- | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim | DNS | ||||||
- | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.31 | 1:13.35 | |||||
2 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 34.16 | 1:14.25 | |||||
3 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 36.84 | 1:18.10 | |||||
4 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim | 37.44 | 1:19.07 | |||||
5 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.57 | 1:19.27 | |||||
6 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 36.71 | 1:19.41 | |||||
7 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.54 | 1:20.99 | |||||
8 | Erik From | 1996 | Södertörns Simsällskap | 41.15 | 1:33.69 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 34.00 | 1:14.04 | |||||
2 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 35.41 | 1:14.96 | |||||
3 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 37.03 | 1:19.10 | |||||
4 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 39.54 | 1:25.25 | |||||
5 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.84 | 1:32.12 | |||||
6 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 43.79 | 1:33.94 | |||||
7 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 44.02 | 1:35.48 | |||||
8 | David Talanov | 1998 | Södertörns Simsällskap | 45.61 | 1:37.27 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 31.64 | 1:06.28 | |||||
2 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.49 | 1:16.40 | |||||
3 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.30 | 1:16.49 | |||||
4 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.23 | 1:18.07 | |||||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 37.66 | 1:19.07 | |||||
6 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 36.81 | 1:19.67 | |||||
7 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 37.66 | 1:19.75 | |||||
8 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 38.75 | 1:21.90 | |||||
9 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 38.87 | 1:23.97 | |||||
10 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 41.05 | 1:24.92 | |||||
11 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 40.83 | 1:25.02 | |||||
12 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 41.62 | 1:27.32 | |||||
13 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.28 | 1:28.12 | |||||
14 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 41.28 | 1:28.17 | |||||
15 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.96 | 1:29.76 | |||||
16 | Oscar Törnquist | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.09 | 1:30.28 | |||||
17 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 42.00 | 1:30.82 | |||||
18 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.92 | 1:31.87 | |||||
18 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 43.61 | 1:31.87 | |||||
20 | Viktor Bernås Östrand | 2000 | Södertörns Simsällskap | 44.09 | 1:33.33 | |||||
21 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 43.01 | 1:33.92 | |||||
22 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.70 | 1:34.28 | |||||
23 | Gabriel Cedergren | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.30 | 1:34.39 | |||||
24 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 46.30 | 1:34.75 | |||||
25 | Jakob Rejdemyhr | 2000 | Danderyds Sim | 41.83 | 1:35.07 | |||||
26 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.99 | 1:35.26 | |||||
27 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.14 | 1:37.62 | |||||
28 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 48.43 | 1:40.96 | |||||
29 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 46.35 | 1:41.36 | |||||
30 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.66 | 1:42.65 | |||||
31 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.74 | 1:43.54 | |||||
- | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.43 | 1:21.99 | |||||
2 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 43.44 | 1:30.06 | |||||
3 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 43.29 | 1:31.70 | |||||
4 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 43.76 | 1:33.75 | |||||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 44.19 | 1:35.89 | |||||
6 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.53 | 1:39.90 | |||||
7 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 46.90 | 1:40.47 | |||||
8 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 47.82 | 1:41.43 | |||||
9 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 47.47 | 1:44.92 | |||||
10 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 49.83 | 1:46.09 | |||||
11 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 50.18 | 1:46.26 | |||||
12 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 55.14 | 1:53.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 31.33 | 1:11.07 | 1:56.88 | 2:28.99 | |||
2 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.92 | 1:11.77 | 1:55.05 | 2:30.86 | |||
3 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.64 | 1:11.83 | 1:58.75 | 2:32.30 | |||
4 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 33.91 | 1:16.53 | 2:06.23 | 2:37.77 | |||
5 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.51 | 1:14.48 | 2:00.98 | 2:38.07 | |||
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 33.75 | 1:12.67 | 1:58.71 | 2:32.75 | |||
2 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 34.29 | 1:13.79 | 2:01.16 | 2:35.19 | |||
3 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 34.24 | 1:15.65 | 2:00.65 | 2:35.89 | |||
4 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.19 | 1:17.51 | 2:01.42 | 2:37.37 | |||
5 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 31.07 | 1:14.58 | 2:03.70 | 2:40.19 | |||
6 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.43 | 1:17.31 | 2:07.57 | 2:45.93 | |||
7 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 36.03 | 1:18.78 | 2:12.64 | 2:49.28 | |||
8 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 36.41 | 1:21.70 | 2:09.79 | 2:50.79 | |||
- | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.51 | 1:15.97 | 1:59.30 | 2:35.73 | |||
2 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 33.96 | 1:15.70 | 2:01.21 | 2:35.94 | |||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.47 | 1:15.87 | 1:58.95 | 2:36.62 | |||
4 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.01 | 1:19.18 | 2:08.78 | 2:46.02 | |||
5 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.78 | 1:22.05 | 2:11.10 | 2:47.97 | |||
6 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.12 | 1:20.69 | 2:10.06 | 2:48.31 | |||
7 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 36.87 | 1:22.23 | 2:10.41 | 2:50.51 | |||
8 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 34.65 | 1:21.37 | 2:11.83 | 2:50.61 | |||
9 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.05 | 1:27.82 | 2:13.39 | 2:53.63 | |||
10 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.77 | 1:24.69 | 2:16.03 | 2:56.82 | |||
11 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 38.15 | 1:23.21 | 2:20.01 | 2:59.20 | |||
12 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.98 | 1:24.14 | 2:19.12 | 2:59.24 | |||
13 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 41.85 | 1:30.08 | 2:18.78 | 2:59.60 | |||
14 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 38.35 | 1:24.85 | 2:20.47 | 3:01.91 | |||
15 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 40.45 | 1:27.16 | 2:20.63 | 3:02.81 | |||
16 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.70 | 1:31.69 | 2:23.26 | 3:05.18 | |||
17 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.39 | 1:31.83 | 2:27.52 | 3:12.49 | |||
18 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.74 | 1:32.95 | 2:33.57 | 3:15.21 | |||
19 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.53 | 1:32.23 | 2:34.51 | 3:16.96 | |||
20 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.46 | 1:38.10 | 2:36.39 | 3:21.78 | |||
- | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.97 | 1:13.87 | 1:56.54 | 2:34.29 | |||
2 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.50 | 1:11.37 | 2:00.75 | 2:38.71 | |||
3 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.21 | 1:22.09 | 2:15.41 | 2:53.37 | |||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 38.98 | 1:24.25 | 2:15.75 | 2:55.47 | |||
5 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.39 | 1:24.93 | 2:20.20 | 2:58.37 | |||
6 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 41.63 | 1:22.85 | 2:19.47 | 3:03.67 | |||
7 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 42.36 | 1:34.48 | 2:24.85 | 3:09.05 | |||
8 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 41.76 | 1:33.55 | 2:25.63 | 3:10.77 | |||
9 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 46.84 | 1:33.32 | 2:31.58 | 3:13.01 | |||
10 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 49.50 | 1:38.87 | 2:36.22 | 3:19.79 | |||
11 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 47.93 | 1:47.67 | 2:41.36 | 3:28.18 | |||
12 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 48.56 | 1:41.68 | 2:43.97 | 3:28.97 | |||
13 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 49.18 | 1:49.70 | 2:48.58 | 3:45.39 | |||
- | Hedvig Bygdeson | 2001 | Danderyds Sim | DNS | ||||||
- | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DNF | ||||||
- | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.17 | 1:09.41 | 1:50.65 | 2:31.17 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 31.27 | 1:06.22 | 1:43.72 | 2:17.41 | |||
2 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.10 | 1:08.35 | 1:47.75 | 2:25.36 | |||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 31.61 | 1:08.74 | 1:44.85 | 2:25.58 | |||
4 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.93 | 1:27.57 | 2:23.23 | 3:17.48 | |||
- | William Åberg | 1997 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 32.46 | 1:11.92 | 1:52.09 | 2:29.46 | |||
2 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.36 | 1:15.23 | 1:56.95 | 2:41.68 | |||
3 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.45 | 1:18.31 | 2:03.43 | 2:48.21 | |||
4 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.60 | 1:20.22 | 2:10.42 | 2:59.81 | |||
5 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.91 | 1:34.06 | 2:30.75 | 3:27.33 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.96 | 1:16.90 | 1:59.32 | 2:40.63 | |||
2 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.61 | 1:31.52 | 2:17.39 | 3:02.84 | |||
3 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.18 | 1:26.24 | 2:17.19 | 3:08.23 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 22:00 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 8, 4X200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim 1 Damer | 1995 | Täby Sim | 9:02.97 | ||||||
Emelie Johansson | 1996 | 1:03.97 | 2:12.02 | 2:12.02 | ||||||
Alexandra Uusaro | 1995 | 1:05.65 | 2:13.39 | 4:25.41 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 1:08.38 | 2:25.23 | 6:50.64 | ||||||
Elsa Ericsson | 1995 | 1:05.47 | 2:12.33 | 9:02.97 | ||||||
2 | Täby Sim 1 Damer [1999] | 1999 | Täby Sim | 9:34.84 | ||||||
Alice Sundberg | 1999 | 1:06.10 | 2:17.42 | 2:17.42 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 1:12.94 | 2:29.37 | 4:46.79 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 1:09.88 | 2:26.03 | 7:12.82 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 1:08.91 | 2:22.02 | 9:34.84 | ||||||
3 | Södertörn Damer | 1999 | Södertörns Simsällskap | 9:35.96 | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 1:06.91 | 2:17.55 | 2:17.55 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 1:08.77 | 2:23.98 | 4:41.53 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 1:09.36 | 2:23.23 | 7:04.76 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 1:10.04 | 2:31.20 | 9:35.96 | ||||||
4 | Järfälla S Damer | 0 | Järfälla Simsällskap | 9:50.79 | ||||||
Linneá Larsson | 2000 | 1:12.72 | 2:26.51 | 2:26.51 | ||||||
Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | 1:14.43 | 2:32.89 | 4:59.40 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 1:11.12 | 2:23.84 | 7:23.24 | ||||||
Elin Södersten | 2000 | 1:11.15 | 2:27.55 | 9:50.79 | ||||||
5 | Södertörn Damer 2 | 1999 | Södertörns Simsällskap | 10:15.12 | ||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 1:12.77 | 2:33.28 | 2:33.28 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 1:13.01 | 2:33.61 | 5:06.89 | ||||||
Jessica Hagström | 1999 | 1:13.99 | 2:35.11 | 7:42.00 | ||||||
Josefin Bering | 1999 | 1:12.04 | 2:33.12 | 10:15.12 | ||||||
6 | Täby Sim 2 Damer [1999] | 1997 | Täby Sim | 10:20.66 | ||||||
Karin Thorén | 1999 | 1:13.44 | 2:34.70 | 2:34.70 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 1:13.55 | 2:34.68 | 5:09.38 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 1:13.45 | 2:33.13 | 7:42.51 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 1:13.20 | 2:38.15 | 10:20.66 | ||||||
- | Täby Sim Damer [1997) | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | |||||||||
Pauline Korssell | 1997 | |||||||||
Marianne Dellwik | 1997 | |||||||||
Linda Brännlund | 1998 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 22:00 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 22:01 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 9, 4X200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim 1 Herrar | 1997 | Täby Sim | 8:14.48 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 59.96 | 2:04.80 | 2:04.80 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 59.79 | 2:03.92 | 4:08.72 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 1:00.06 | 2:07.84 | 6:16.56 | ||||||
Oskar Ericsson | 1997 | 58.27 | 1:57.92 | 8:14.48 | ||||||
2 | Södertörn Lag 1 | 1994 | Södertörns Simsällskap | 8:44.36 | ||||||
Markus Kron | 1994 | 1:00.70 | 2:03.77 | 2:03.77 | ||||||
Denis Marijanovic | 1996 | 1:01.42 | 2:08.88 | 4:12.65 | ||||||
Adam Gräns | 1996 | 1:03.79 | 2:12.63 | 6:25.28 | ||||||
Emil Wikell | 1999 | 1:06.51 | 2:19.08 | 8:44.36 | ||||||
3 | Södertörn Herrar [1997] | 1997 | Södertörns Simsällskap | 8:45.56 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 1:01.74 | 2:10.86 | 2:10.86 | ||||||
Kevin Chong | 1998 | 1:03.27 | 2:12.24 | 4:23.10 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 1:04.38 | 2:14.01 | 6:37.11 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 1:01.78 | 2:08.45 | 8:45.56 | ||||||
4 | Täby Sim 2 Herrar | 1997 | Täby Sim | 8:50.30 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 1:03.21 | 2:13.16 | 2:13.16 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 1:00.77 | 2:06.46 | 4:19.62 | ||||||
Mattin Zarrabi | 1998 | 1:04.26 | 2:16.30 | 6:35.92 | ||||||
William Åberg | 1997 | 1:01.24 | 2:14.38 | 8:50.30 | ||||||
5 | Danderyd Herrar | 1998 | Danderyds Sim | 8:55.30 | ||||||
Stefan Varga | 2000 | 1:06.93 | 2:19.07 | 2:19.07 | ||||||
Joel Hambraeus | 1998 | 1:03.79 | 2:13.90 | 4:32.97 | ||||||
Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | 1:05.23 | 2:14.55 | 6:47.52 | ||||||
Karl Gustav Gérnyi | 1999 | 1:01.08 | 2:07.78 | 8:55.30 | ||||||
6 | Täby Sim 1 Herrar [1999) | 1999 | Täby Sim | 9:08.70 | ||||||
Anton Sandberg | 1999 | 1:05.04 | 2:14.01 | 2:14.01 | ||||||
Gustav Barnå | 1999 | 1:04.49 | 2:14.68 | 4:28.69 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 1:07.96 | 2:19.32 | 6:48.01 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 1:06.82 | 2:20.69 | 9:08.70 | ||||||
7 | Järfälla S Herrar 1 | 0 | Järfälla Simsällskap | 9:14.70 | ||||||
Emil Bengtsson | 1999 | 1:05.75 | 2:18.81 | 2:18.81 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 1:04.56 | 2:17.33 | 4:36.14 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 1:06.21 | 2:18.30 | 6:54.44 | ||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 1:07.08 | 2:20.26 | 9:14.70 | ||||||
8 | Täby Sim 2 Herrar [1999) | 1999 | Täby Sim | 9:50.71 | ||||||
Erik Olsson Sande | 1999 | 1:07.16 | 2:22.48 | 2:22.48 | ||||||
Edwin Häger | 1999 | 1:08.47 | 2:21.78 | 4:44.26 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 1:12.81 | 2:30.05 | 7:14.31 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 1:15.80 | 2:36.40 | 9:50.71 | ||||||
9 | Täby Sim 3 Herrar [1999) | 1999 | Täby Sim | 9:59.69 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 1:11.80 | 2:30.35 | 2:30.35 | ||||||
Daniel Coleman | 2000 | 1:11.36 | 2:27.67 | 4:58.02 | ||||||
Daniel Nöu | 1999 | 1:14.54 | 2:33.80 | 7:31.82 | ||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 1:11.38 | 2:27.87 | 9:59.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 22:01 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 31.09 | ||||||
2 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.42 | ||||||
3 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 32.05 | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 30.34 | ||||||
2 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.67 | ||||||
3 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 35.05 | ||||||
4 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 36.13 | ||||||
5 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 36.79 | ||||||
6 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 37.17 | ||||||
7 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 38.87 | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.29 | ||||||
2 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.26 | ||||||
3 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.58 | ||||||
4 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.74 | ||||||
5 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.88 | ||||||
6 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.53 | ||||||
7 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 35.52 | ||||||
8 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 35.60 | ||||||
9 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 36.04 | ||||||
10 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.35 | ||||||
11 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 36.43 | ||||||
12 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.02 | ||||||
13 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 37.59 | ||||||
14 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.72 | ||||||
15 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 38.78 | ||||||
16 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.06 | ||||||
17 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.70 | ||||||
18 | Jenny Rönnblad | 1999 | Kanaans Simsällskap | 40.23 | ||||||
19 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.85 | ||||||
20 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.93 | ||||||
21 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 45.02 | ||||||
22 | Frida Therkhildsen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 45.03 | ||||||
23 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 47.29 | ||||||
- | Julia From | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Yardagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.29 | ||||||
2 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.70 | ||||||
3 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.85 | ||||||
4 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.37 | ||||||
5 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 37.66 | ||||||
6 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.77 | ||||||
7 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 39.06 | ||||||
8 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 39.66 | ||||||
9 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 39.90 | ||||||
10 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 40.19 | ||||||
11 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 41.15 | ||||||
12 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 41.24 | ||||||
13 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 41.38 | ||||||
14 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 41.98 | ||||||
15 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 42.32 | ||||||
16 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 44.07 | ||||||
17 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 45.53 | ||||||
18 | Viktoria Denisenko | 2003 | Kanaans Simsällskap | 47.14 | ||||||
19 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 49.38 | ||||||
20 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 52.30 | ||||||
- | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.13 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 30.01 | ||||||
2 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.49 | ||||||
3 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 31.56 | ||||||
4 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.86 | ||||||
5 | Oskar Altzar | 1992 | Kanaans Simsällskap | 37.33 | ||||||
6 | Erik From | 1996 | Södertörns Simsällskap | 41.64 | ||||||
- | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 27.86 | ||||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 28.99 | ||||||
3 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 31.44 | ||||||
4 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.61 | ||||||
5 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.21 | ||||||
6 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 37.76 | ||||||
7 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 38.67 | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.13 | ||||||
2 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 32.69 | ||||||
3 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.66 | ||||||
4 | Wiggo Frohde | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 34.31 | ||||||
5 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.26 | ||||||
6 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.44 | ||||||
7 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.77 | ||||||
8 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.68 | ||||||
9 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.80 | ||||||
10 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.01 | ||||||
11 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.16 | ||||||
12 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.40 | ||||||
13 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 37.63 | ||||||
14 | Christoffer Roempke | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 38.49 | ||||||
15 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.66 | ||||||
16 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.85 | ||||||
17 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.92 | ||||||
18 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.01 | ||||||
19 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.14 | ||||||
20 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.28 | ||||||
21 | Oscar Törnquist | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.02 | ||||||
22 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.33 | ||||||
23 | Gabriel Cedergren | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.56 | ||||||
24 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.98 | ||||||
25 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 42.09 | ||||||
26 | Viktor Bernås Östrand | 2000 | Södertörns Simsällskap | 43.84 | ||||||
- | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.99 | ||||||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.68 | ||||||
3 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.83 | ||||||
4 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 36.08 | ||||||
5 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.40 | ||||||
6 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 39.48 | ||||||
7 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 39.56 | ||||||
8 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 40.76 | ||||||
9 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 44.31 | ||||||
10 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 44.50 | ||||||
11 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 47.30 | ||||||
12 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 47.90 | ||||||
13 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 47.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.13 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 1:07.81 | 2:16.54 | 3:25.87 | 4:34.42 | |||
2 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 1:06.49 | 2:17.37 | 3:28.24 | 4:36.19 | |||
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 1:07.61 | 2:18.07 | 3:29.56 | 4:40.16 | |||
2 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 1:11.70 | 2:29.93 | 3:49.82 | 5:09.42 | |||
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:08.95 | 2:22.67 | 3:38.02 | 4:53.00 | |||
2 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:10.46 | 2:27.03 | 3:43.63 | 4:57.21 | |||
3 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:10.81 | 2:27.15 | 3:44.87 | 5:01.00 | |||
4 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 1:11.83 | 2:29.25 | 3:46.57 | 5:01.88 | |||
5 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:13.87 | 2:32.16 | 3:49.22 | 5:04.32 | |||
6 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:12.47 | 2:30.52 | 3:48.44 | 5:05.01 | |||
7 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 2:33.56 | 3:52.73 | 5:09.17 | 5:09.17 | |||
8 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 1:16.26 | 2:38.39 | 4:02.10 | 5:25.45 | |||
9 | Ebba Langemar | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:15.09 | 2:37.81 | 4:02.58 | 5:25.62 | |||
10 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 1:20.15 | 2:45.97 | 4:09.73 | 5:32.54 | |||
11 | Ida Hamberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:29.67 | 3:11.56 | 4:54.86 | 6:34.36 | |||
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:17.18 | 2:41.21 | 4:05.11 | 5:26.92 | |||
2 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 1:20.26 | 2:47.99 | 4:16.63 | 5:42.26 | |||
3 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 1:23.35 | 2:51.96 | 4:19.86 | 5:42.60 | |||
4 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 1:24.08 | 2:57.79 | 4:32.49 | 6:02.63 | |||
5 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 1:27.39 | 3:05.72 | 4:41.66 | 6:13.72 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.13 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 27.66 | 56.88 | |||||
2 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 26.62 | 56.89 | |||||
3 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.10 | 57.42 | |||||
4 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 28.21 | 58.52 | |||||
5 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.17 | 59.68 | |||||
6 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim | 28.30 | 1:00.97 | |||||
7 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.77 | 1:01.02 | |||||
8 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 28.78 | 1:02.37 | |||||
9 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.34 | 1:03.32 | |||||
10 | Oskar Altzar | 1992 | Kanaans Simsällskap | 30.70 | 1:05.27 | |||||
11 | Cristian de Andrade | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.83 | 1:05.75 | |||||
12 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.87 | 1:13.59 | |||||
13 | Erik From | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.14 | 1:13.69 | |||||
- | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 26.92 | 54.07 | |||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 26.86 | 55.39 | |||||
3 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 26.71 | 55.70 | |||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 26.51 | 57.15 | |||||
5 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 28.09 | 57.90 | |||||
6 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 28.45 | 58.75 | |||||
7 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.04 | 59.85 | |||||
8 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 28.74 | 1:00.62 | |||||
9 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 29.78 | 1:01.39 | |||||
10 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.08 | 1:01.49 | |||||
11 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.52 | 1:02.20 | |||||
12 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 30.09 | 1:02.81 | |||||
13 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.12 | 1:02.96 | |||||
14 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 29.72 | 1:03.25 | |||||
15 | Karl Wallenberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.78 | 1:05.49 | |||||
16 | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | 33.88 | 1:09.82 | |||||
17 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.68 | 1:09.89 | |||||
18 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.70 | 1:11.73 | |||||
19 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 32.53 | 1:11.85 | |||||
- | Adam Ekblom | 1998 | Danderyds Sim | DNS | ||||||
- | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 27.82 | 57.73 | |||||
2 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 29.16 | 58.27 | |||||
3 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 27.80 | 58.45 | |||||
4 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 29.22 | 59.96 | |||||
5 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 29.63 | 1:01.06 | |||||
6 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.45 | 1:01.12 | |||||
7 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 29.56 | 1:01.60 | |||||
8 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 29.73 | 1:01.73 | |||||
9 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 30.18 | 1:01.92 | |||||
10 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 29.80 | 1:01.93 | |||||
11 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 29.62 | 1:02.00 | |||||
12 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 30.03 | 1:02.10 | |||||
13 | Wiggo Frohde | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 30.16 | 1:02.63 | |||||
14 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 31.58 | 1:03.64 | |||||
15 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.98 | 1:04.24 | |||||
16 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.61 | 1:05.15 | |||||
17 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.41 | 1:05.90 | |||||
18 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 31.22 | 1:06.15 | |||||
19 | Rikard Arnebjer | 2000 | Spårvägens Simförening | 31.47 | 1:06.20 | |||||
20 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 31.07 | 1:07.01 | |||||
21 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.73 | 1:07.72 | |||||
22 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 31.55 | 1:07.97 | |||||
23 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.39 | 1:08.00 | |||||
24 | Vasco de Paiva Vilaca | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.23 | 1:08.33 | |||||
25 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.73 | 1:08.62 | |||||
26 | Daniel Thelenius | 2000 | Spårvägens Simförening | 32.28 | 1:09.04 | |||||
27 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.13 | 1:09.38 | |||||
28 | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | 33.34 | 1:09.41 | |||||
29 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.29 | 1:09.52 | |||||
30 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.23 | 1:09.63 | |||||
31 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.91 | 1:09.65 | |||||
32 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.41 | 1:09.74 | |||||
33 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.30 | 1:09.93 | |||||
34 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.70 | 1:10.01 | |||||
35 | Alexander Berglund | 2000 | Spårvägens Simförening | 33.50 | 1:11.16 | |||||
36 | Oscar Törnquist | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.25 | 1:11.33 | |||||
37 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.80 | 1:12.16 | |||||
38 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.91 | 1:12.74 | |||||
39 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.72 | 1:13.05 | |||||
40 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 34.47 | 1:14.04 | |||||
41 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.10 | 1:15.63 | |||||
- | Viktor Bernås Östrand | 2000 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.91 | 1:04.31 | |||||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.52 | 1:05.54 | |||||
3 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.02 | 1:05.76 | |||||
4 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.37 | 1:06.76 | |||||
5 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 32.17 | 1:08.31 | |||||
6 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 34.40 | 1:08.97 | |||||
7 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 33.27 | 1:09.66 | |||||
8 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.45 | 1:11.06 | |||||
9 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 34.45 | 1:11.75 | |||||
10 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.26 | 1:12.58 | |||||
11 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 35.65 | 1:16.55 | |||||
12 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 36.36 | 1:17.61 | |||||
13 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 36.54 | 1:17.69 | |||||
14 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 36.21 | 1:18.66 | |||||
15 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 37.80 | 1:18.72 | |||||
16 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 37.32 | 1:21.24 | |||||
17 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 39.30 | 1:21.66 | |||||
18 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 43.22 | 1:36.30 | |||||
- | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.13 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 17:50 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.53 | 1:16.61 | |||||
2 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.72 | 1:18.50 | |||||
3 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.53 | 1:18.51 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 37.65 | 1:18.91 | |||||
2 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.53 | 1:21.41 | |||||
3 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.42 | 1:22.29 | |||||
4 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 40.42 | 1:26.37 | |||||
5 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.01 | 1:29.65 | |||||
6 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 41.90 | 1:30.72 | |||||
7 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.82 | 1:33.65 | |||||
8 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.78 | 1:34.05 | |||||
9 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.55 | 1:36.30 | |||||
- | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 39.70 | 1:22.84 | |||||
2 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.47 | 1:22.92 | |||||
3 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 39.56 | 1:23.62 | |||||
4 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.12 | 1:25.87 | |||||
5 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.60 | 1:26.55 | |||||
6 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.50 | 1:27.02 | |||||
7 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 42.32 | 1:31.20 | |||||
8 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.54 | 1:31.89 | |||||
9 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 44.73 | 1:33.41 | |||||
10 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 44.85 | 1:33.90 | |||||
11 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.11 | 1:34.25 | |||||
12 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.17 | 1:36.64 | |||||
13 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 46.71 | 1:39.52 | |||||
14 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 49.64 | 1:45.62 | |||||
15 | Frida Therkhildsen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.88 | 1:46.30 | |||||
16 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 50.72 | 1:46.52 | |||||
17 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.22 | 1:47.43 | |||||
18 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 49.06 | 1:47.87 | |||||
19 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.18 | 1:51.54 | |||||
20 | Julia From | 1999 | Södertörns Simsällskap | 54.06 | 1:54.01 | |||||
Gren 14, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.83 | 1:14.76 | |||||
2 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.93 | 1:22.10 | |||||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 40.79 | 1:26.11 | |||||
4 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.15 | 1:28.59 | |||||
5 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 43.60 | 1:30.56 | |||||
6 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 44.26 | 1:32.03 | |||||
7 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 43.80 | 1:33.20 | |||||
8 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 44.93 | 1:33.34 | |||||
9 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 44.10 | 1:35.14 | |||||
10 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.66 | 1:36.06 | |||||
11 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 44.78 | 1:37.28 | |||||
12 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 47.55 | 1:37.93 | |||||
13 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 48.78 | 1:41.07 | |||||
14 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 47.32 | 1:44.09 | |||||
15 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 50.57 | 1:45.25 | |||||
16 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 50.94 | 1:45.58 | |||||
17 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 49.46 | 1:46.12 | |||||
17 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 49.07 | 1:46.12 | |||||
19 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 52.17 | 1:47.03 | |||||
20 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 50.21 | 1:48.02 | |||||
21 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 54.12 | 1:49.74 | |||||
22 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 52.24 | 1:52.48 | |||||
23 | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | 52.24 | 1:52.85 | |||||
24 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.41 | 2:01.71 | |||||
25 | Elisabeth Sjelvgren | 2003 | Kanaans Simsällskap | 1:03.10 | 2:15.61 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.13 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 17:50 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 28.41 | 1:05.36 | 1:44.27 | 2:17.19 | |||
2 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.41 | 1:10.22 | 1:50.38 | 2:23.17 | |||
3 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.16 | 1:06.11 | 1:49.94 | 2:24.58 | |||
4 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 29.49 | 1:11.04 | 1:55.98 | 2:30.05 | |||
5 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.87 | 1:16.36 | 1:58.26 | 2:33.95 | |||
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 28.38 | 1:02.98 | 1:45.24 | 2:15.18 | |||
2 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.53 | 1:10.60 | 1:53.51 | 2:25.85 | |||
3 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 31.61 | 1:12.09 | 1:50.97 | 2:27.03 | |||
4 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 30.72 | 1:09.42 | 1:54.65 | 2:27.08 | |||
5 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.85 | 1:12.57 | 1:54.97 | 2:30.17 | |||
6 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.73 | 1:09.52 | 1:57.88 | 2:30.71 | |||
7 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.69 | 1:10.88 | 1:57.25 | 2:31.20 | |||
8 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 32.68 | 1:15.80 | 1:56.48 | 2:31.71 | |||
9 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 31.91 | 1:11.75 | 1:57.75 | 2:32.65 | |||
10 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.15 | 1:12.95 | 1:59.85 | 2:37.46 | |||
11 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.82 | 1:18.20 | 2:12.12 | 2:47.86 | |||
12 | Karl Wallenberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.43 | 1:22.77 | 2:13.98 | 2:53.07 | |||
13 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.38 | 1:36.56 | 2:29.05 | 3:09.92 | |||
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 29.38 | 1:07.44 | 1:43.31 | 2:17.38 | |||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 32.06 | 1:09.54 | 1:52.59 | 2:25.30 | |||
3 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.87 | 1:11.25 | 1:53.98 | 2:28.82 | |||
4 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 32.07 | 1:12.46 | 1:58.38 | 2:32.99 | |||
5 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 33.16 | 1:14.72 | 1:59.74 | 2:35.51 | |||
6 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 32.03 | 1:17.52 | 1:59.93 | 2:36.38 | |||
7 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.57 | 1:16.54 | 2:02.55 | 2:38.50 | |||
8 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.12 | 1:21.01 | 2:10.19 | 2:45.33 | |||
9 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.86 | 1:22.85 | 2:08.27 | 2:47.37 | |||
10 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.35 | 1:23.20 | 2:16.30 | 2:52.35 | |||
11 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.70 | 1:22.38 | 2:15.19 | 2:53.22 | |||
12 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.53 | 1:28.10 | 2:19.75 | 2:59.37 | |||
13 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.74 | 1:27.68 | 2:18.96 | 2:59.98 | |||
14 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.76 | 1:30.66 | 2:24.15 | 3:00.57 | |||
15 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.42 | 1:29.33 | 2:19.26 | 3:02.40 | |||
16 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.58 | 1:26.35 | 2:20.36 | 3:02.71 | |||
- | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.34 | 1:14.34 | 2:02.16 | 2:37.67 | |||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.66 | 1:19.94 | 2:06.15 | 2:46.15 | |||
3 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 38.20 | 1:21.69 | 2:14.59 | 2:51.98 | |||
4 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.36 | 1:24.29 | 2:14.60 | 2:52.73 | |||
5 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.16 | 1:24.20 | 2:16.10 | 2:53.88 | |||
6 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 36.98 | 1:25.82 | 2:15.94 | 2:54.73 | |||
7 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 39.85 | 1:27.46 | 2:23.54 | 3:01.16 | |||
8 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.71 | 1:26.47 | 2:26.53 | 3:03.88 | |||
9 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 43.67 | 1:31.44 | 2:30.15 | 3:11.30 | |||
10 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 42.64 | 1:36.55 | 2:34.84 | 3:17.71 | |||
11 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 54.68 | 1:47.15 | 2:51.61 | 3:40.18 | |||
- | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.13 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 18:24 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 32.57 | 1:10.67 | 1:49.23 | 2:28.19 | |||
2 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.04 | 1:12.31 | 1:52.23 | 2:32.65 | |||
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 33.85 | 1:14.69 | 1:58.51 | 2:44.28 | |||
2 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.02 | 1:22.24 | 2:10.76 | 2:56.91 | |||
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 34.40 | 1:13.33 | 1:54.67 | 2:34.81 | |||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.35 | 1:21.70 | 2:05.93 | 2:47.75 | |||
3 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.69 | 1:24.44 | 2:12.38 | 3:00.83 | |||
4 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 42.73 | 1:33.08 | 2:28.19 | 3:20.57 | |||
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.05 | 1:16.79 | 2:02.83 | 2:49.63 | |||
2 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.57 | 1:21.75 | 2:13.20 | 3:01.89 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.13 | Utskriftsdatum | 03 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 18:24 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 22:01 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 17, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim 1 Herrar | 1997 | Täby Sim | 4:05.22 | ||||||
Oskar Ericsson | 1997 | 29.50 | 59.54 | 59.54 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 31.36 | 1:07.62 | 2:07.16 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 28.38 | 1:02.72 | 3:09.88 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 26.83 | 55.34 | 4:05.22 | ||||||
2 | Södertörn Herrar [1997] | 1997 | Södertörns Simsällskap | 4:23.98 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 32.85 | 1:06.12 | 1:06.12 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 35.36 | 1:14.74 | 2:20.86 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 28.96 | 1:02.47 | 3:23.33 | ||||||
Kevin Chong | 1998 | 28.82 | 1:00.65 | 4:23.98 | ||||||
3 | Täby Sim 2 Herrar | 1998 | Täby Sim | 4:24.86 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 32.93 | 1:06.98 | 1:06.98 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 33.25 | 1:10.77 | 2:17.75 | ||||||
William Åberg | 1997 | 30.19 | 1:05.69 | 3:23.44 | ||||||
Mattin Zarrabi | 1998 | 28.99 | 1:01.42 | 4:24.86 | ||||||
4 | Södertörn Lag 1 | 1994 | Södertörns Simsällskap | 4:28.63 | ||||||
Markus Kron | 1994 | 32.64 | 1:07.61 | 1:07.61 | ||||||
Denis Marijanovic | 1996 | 34.91 | 1:15.41 | 2:23.02 | ||||||
Marcus Stolt | 1995 | 30.82 | 1:09.14 | 3:32.16 | ||||||
Marcus Stridfäldt | 1995 | 26.38 | 56.47 | 4:28.63 | ||||||
5 | Åkersberga Herrar [1994] | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 4:29.72 | ||||||
Marcus Pirkizri | 1995 | 35.28 | 1:13.49 | 1:13.49 | ||||||
Oskar Nilsson | 1995 | 34.15 | 1:13.05 | 2:26.54 | ||||||
Wictor Häggblad | 1994 | 30.30 | 1:07.16 | 3:33.70 | ||||||
Anton Blomquist | 1995 | 25.50 | 56.02 | 4:29.72 | ||||||
6 | Täby Sim 1 Herrar [1999) | 1999 | Täby Sim | 4:35.04 | ||||||
Anton Sandberg | 1999 | 34.43 | 1:09.72 | 1:09.72 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 35.05 | 1:16.01 | 2:25.73 | ||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 30.77 | 1:06.85 | 3:32.58 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 30.05 | 1:02.46 | 4:35.04 | ||||||
7 | Danderyd Herrar | 1998 | Danderyds Sim | 4:37.94 | ||||||
Karl Gustav Gérnyi | 1999 | 32.38 | 1:08.14 | 1:08.14 | ||||||
Joel Hambraeus | 1998 | 35.70 | 1:18.24 | 2:26.38 | ||||||
Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | 30.50 | 1:09.28 | 3:35.66 | ||||||
Stefan Varga | 2000 | 29.37 | 1:02.28 | 4:37.94 | ||||||
8 | Täby Sim 2 Herrar [1999) | 1999 | Täby Sim | 4:46.07 | ||||||
Gabriel Hansson | 2000 | 35.50 | 1:12.18 | 1:12.18 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 38.19 | 1:22.25 | 2:34.43 | ||||||
Gustav Barnå | 1999 | 31.86 | 1:09.61 | 3:44.04 | ||||||
Edwin Häger | 1999 | 30.21 | 1:02.03 | 4:46.07 | ||||||
9 | Järfälla S Herrar 3 | 0 | Järfälla Simsällskap | 4:58.85 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 33.94 | 1:11.00 | 1:11.00 | ||||||
Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | 41.78 | 1:31.64 | 2:42.64 | ||||||
Nikolaus Siotis | 2000 | 32.63 | 1:13.81 | 3:56.45 | ||||||
Emil Bengtsson | 1999 | 28.76 | 1:02.40 | 4:58.85 | ||||||
10 | Järfälla S Herrar 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 5:01.28 | ||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 35.33 | 1:12.98 | 1:12.98 | ||||||
Samuel Bladin | 1999 | 39.72 | 1:25.92 | 2:38.90 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 32.66 | 1:10.90 | 3:49.80 | ||||||
Linus Nykvist | 2001 | 34.34 | 1:11.48 | 5:01.28 | ||||||
11 | Järfälla S Herrar 1 | 0 | Järfälla Simsällskap | 5:02.91 | ||||||
Elias Fröde | 2001 | 37.16 | 1:18.38 | 1:18.38 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 36.22 | 1:17.73 | 2:36.11 | ||||||
Pontus Westberg | 2000 | 36.10 | 1:20.27 | 3:56.38 | ||||||
Axel Modin | 2000 | 30.92 | 1:06.53 | 5:02.91 | ||||||
12 | Täby Sim 3 Herrar [1999) | 1999 | Täby Sim | 5:03.10 | ||||||
Daniel Nöu | 1999 | 38.47 | 1:18.70 | 1:18.70 | ||||||
Daniel Coleman | 2000 | 39.11 | 1:23.88 | 2:42.58 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 36.42 | 1:17.58 | 4:00.16 | ||||||
Erik Olsson Sande | 1999 | 30.89 | 1:02.94 | 5:03.10 | ||||||
13 | Åkersberga Herrar [1999] | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 5:26.11 | ||||||
William Jansson | 2000 | 38.29 | 1:20.22 | 1:20.22 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 39.41 | 1:29.56 | 2:49.78 | ||||||
Oscar Gullberg | 1999 | 37.39 | 1:24.65 | 4:14.43 | ||||||
Gustav Ljungholm | 2000 | 33.86 | 1:11.68 | 5:26.11 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 22:01 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 22:02 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 18, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim 1 Damer | 1995 | Täby Sim | 4:41.41 | ||||||
Elsa Ericsson | 1995 | 35.98 | 1:12.92 | 1:12.92 | ||||||
Emelie Johansson | 1996 | 35.61 | 1:16.42 | 2:29.34 | ||||||
Alexandra Uusaro | 1995 | 30.67 | 1:06.26 | 3:35.60 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 31.12 | 1:05.81 | 4:41.41 | ||||||
2 | Danderyd Damer [1997] | 1997 | Danderyds Sim | 4:47.17 | ||||||
Emma Varga | 1997 | 33.25 | 1:08.61 | 1:08.61 | ||||||
Lina Sundman | 1998 | 41.52 | 1:29.43 | 2:38.04 | ||||||
Ida Österman | 1998 | 30.54 | 1:07.98 | 3:46.02 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 29.49 | 1:01.15 | 4:47.17 | ||||||
3 | Täby Sim 1 Damer [1999] | 1999 | Täby Sim | 4:51.79 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 35.23 | 1:14.06 | 1:14.06 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 38.29 | 1:22.87 | 2:36.93 | ||||||
Alice Sundberg | 1999 | 32.11 | 1:10.38 | 3:47.31 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 29.55 | 1:04.48 | 4:51.79 | ||||||
4 | Södertörn Damer | 1999 | Södertörns Simsällskap | 4:56.59 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 37.26 | 1:16.64 | 1:16.64 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 40.03 | 1:24.73 | 2:41.37 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 34.77 | 1:14.94 | 3:56.31 | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 29.03 | 1:00.28 | 4:56.59 | ||||||
5 | Täby Sim 2 Damer [1999] | 1999 | Täby Sim | 5:01.50 | ||||||
Karin Thorén | 1999 | 37.36 | 1:16.19 | 1:16.19 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 39.55 | 1:24.93 | 2:41.12 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 33.65 | 1:14.09 | 3:55.21 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 31.90 | 1:06.29 | 5:01.50 | ||||||
6 | Järfälla S Damer | 0 | Järfälla Simsällskap | 5:04.51 | ||||||
Linneá Larsson | 2000 | 36.95 | 1:16.83 | 1:16.83 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 40.63 | 1:25.12 | 2:41.95 | ||||||
Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | 34.55 | 1:15.52 | 3:57.47 | ||||||
Elin Södersten | 2000 | 31.76 | 1:07.04 | 5:04.51 | ||||||
7 | Kanaans SS Damer | 0 | Kanaans Simsällskap | 5:58.64 | ||||||
Moa Welander | 2000 | 42.35 | 1:27.14 | 1:27.14 | ||||||
Klara Sjöberg | 2000 | 44.89 | 1:38.47 | 3:05.61 | ||||||
Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | 40.77 | 1:36.02 | 4:41.63 | ||||||
Jenny Rönnblad | 1999 | 35.72 | 1:17.01 | 5:58.64 | ||||||
8 | Åkersberga Damer | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 6:04.92 | ||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 44.05 | 1:35.09 | 1:35.09 | ||||||
Emilia Österberg | 2000 | 49.42 | 1:46.31 | 3:21.40 | ||||||
Hanna Marohn | 1998 | 39.08 | 1:32.32 | 4:53.72 | ||||||
Emma Wallin | 1999 | 32.82 | 1:11.20 | 6:04.92 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 22:02 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 04 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:12.51 | 2:34.02 | 3:59.79 | 5:10.42 | |||
2 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:14.43 | 2:34.51 | 4:05.84 | 5:18.95 | |||
3 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:14.84 | 2:38.71 | 4:20.20 | 5:38.30 | |||
4 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:23.83 | 3:03.09 | 5:00.72 | 6:27.25 | |||
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 1:05.03 | 2:21.01 | 3:37.09 | 4:46.49 | |||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 1:10.70 | 2:28.97 | 3:57.86 | 5:07.64 | |||
3 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:09.38 | 2:30.82 | 4:00.32 | 5:17.04 | |||
4 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:13.98 | 2:34.59 | 4:08.04 | 5:18.61 | |||
5 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 1:11.07 | 2:34.77 | 4:11.06 | 5:25.65 | |||
6 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:17.38 | 2:43.65 | 4:26.30 | 5:39.97 | |||
7 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 1:17.53 | 2:47.11 | 4:26.63 | 5:45.78 | |||
8 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 1:16.56 | 2:44.56 | 4:29.84 | 5:47.66 | |||
9 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:20.63 | 2:54.43 | 4:37.56 | 5:57.97 | |||
- | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 1:18.36 | 2:49.54 | 4:28.10 | 5:47.14 | |||
2 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:30.91 | 3:11.51 | 4:58.66 | 6:18.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.13 | Utskriftsdatum | 04 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 04 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.59 | ||||||
2 | Mathilda Johansson | 1991 | IFK Lidingö Simklubb | 36.12 | ||||||
3 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.14 | ||||||
4 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.39 | ||||||
5 | Kristina von Schreeb | 1989 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.98 | ||||||
6 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.22 | ||||||
7 | Elisabet Fredriksson | 1938 | Täby Sim | 1:05.55 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 35.55 | ||||||
2 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.22 | ||||||
3 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 37.40 | ||||||
4 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.54 | ||||||
5 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.24 | ||||||
6 | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.78 | ||||||
7 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 42.12 | ||||||
8 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.33 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 39.17 | ||||||
2 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 41.00 | ||||||
3 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 42.40 | ||||||
4 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 42.59 | ||||||
5 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.21 | ||||||
6 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 43.43 | ||||||
7 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 43.94 | ||||||
8 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 47.28 | ||||||
9 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.31 | ||||||
10 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 47.83 | ||||||
11 | Mona Domehri | 1999 | Täby Sim | 49.02 | ||||||
12 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 49.85 | ||||||
13 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.12 | ||||||
14 | Alva Höglund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 56.20 | ||||||
- | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.78 | ||||||
2 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 41.39 | ||||||
3 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 41.56 | ||||||
4 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 42.17 | ||||||
5 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 43.30 | ||||||
6 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 44.93 | ||||||
7 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 46.88 | ||||||
8 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 46.92 | ||||||
9 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 47.13 | ||||||
10 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 48.24 | ||||||
11 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 49.05 | ||||||
12 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 49.82 | ||||||
13 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.63 | ||||||
14 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 51.78 | ||||||
15 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 53.10 | ||||||
16 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 55.85 | ||||||
17 | Viktoria Denisenko | 2003 | Kanaans Simsällskap | 56.38 | ||||||
18 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 1:00.63 | ||||||
19 | Elisabeth Sjelvgren | 2003 | Kanaans Simsällskap | 1:04.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.13 | Utskriftsdatum | 04 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 04 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 25.78 | ||||||
2 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.96 | ||||||
3 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 26.02 | ||||||
4 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 26.05 | ||||||
5 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 26.19 | ||||||
6 | Marcus Pellfolk | 1986 | Täby Sim | 26.30 | ||||||
7 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 26.70 | ||||||
8 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.80 | ||||||
9 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 27.28 | ||||||
10 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 27.41 | ||||||
11 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 27.42 | ||||||
12 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.45 | ||||||
13 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 27.54 | ||||||
14 | Fredrik Öman | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.71 | ||||||
15 | Cristian de Andrade | 1996 | Södertörns Simsällskap | 28.29 | ||||||
16 | Oskar Altzar | 1992 | Kanaans Simsällskap | 29.24 | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 25.66 | ||||||
2 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 26.14 | ||||||
3 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 26.80 | ||||||
4 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 27.05 | ||||||
5 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.10 | ||||||
6 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 27.81 | ||||||
7 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.31 | ||||||
8 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 28.35 | ||||||
9 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 29.63 | ||||||
10 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 30.38 | ||||||
11 | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | 31.07 | ||||||
12 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 31.26 | ||||||
13 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.79 | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 27.72 | ||||||
2 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 27.77 | ||||||
3 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.97 | ||||||
4 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 28.39 | ||||||
5 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 28.81 | ||||||
6 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 28.95 | ||||||
7 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 29.10 | ||||||
8 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 29.14 | ||||||
9 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 29.38 | ||||||
10 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 29.57 | ||||||
11 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 29.72 | ||||||
12 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 30.45 | ||||||
13 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.56 | ||||||
14 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 30.63 | ||||||
15 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.71 | ||||||
16 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.83 | ||||||
17 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.87 | ||||||
18 | Gabriel Cedergren | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.16 | ||||||
19 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.45 | ||||||
20 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.49 | ||||||
21 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 31.82 | ||||||
22 | Emilio Jonsson | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 31.93 | ||||||
23 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.22 | ||||||
24 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.37 | ||||||
25 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.78 | ||||||
26 | Noah Stenström | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 32.84 | ||||||
27 | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | 33.01 | ||||||
28 | Christoffer Roempke | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 33.20 | ||||||
29 | Jakob Grindberg | 2000 | Täby Sim | 35.60 | ||||||
- | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 29.06 | ||||||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.32 | ||||||
3 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.78 | ||||||
4 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.84 | ||||||
5 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 31.36 | ||||||
6 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 32.90 | ||||||
7 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.17 | ||||||
8 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 33.61 | ||||||
9 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 33.81 | ||||||
10 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 33.91 | ||||||
11 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 34.56 | ||||||
12 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 35.06 | ||||||
13 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 35.27 | ||||||
14 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 37.28 | ||||||
15 | Marcus Sandstedt | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 38.85 | ||||||
16 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 41.80 | ||||||
17 | Erik Pettersson | 2002 | Kanaans Simsällskap | 46.03 | ||||||
- | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.13 | Utskriftsdatum | 04 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:55 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.07 | 1:05.98 | |||||
2 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 31.78 | 1:07.16 | |||||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.56 | 1:07.58 | |||||
4 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.21 | 1:09.39 | |||||
5 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 32.82 | 1:11.17 | |||||
6 | Lovisa Malmberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.86 | 1:11.20 | |||||
7 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 34.27 | 1:14.82 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 31.41 | 1:08.28 | |||||
2 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 33.06 | 1:13.30 | |||||
3 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.84 | 1:23.61 | |||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.50 | 1:10.73 | |||||
2 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 33.42 | 1:11.32 | |||||
3 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.46 | 1:13.17 | |||||
4 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.17 | 1:13.42 | |||||
5 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 33.87 | 1:13.95 | |||||
6 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 34.36 | 1:14.77 | |||||
7 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.42 | 1:15.93 | |||||
8 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.54 | 1:16.12 | |||||
9 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.28 | 1:16.35 | |||||
10 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.82 | 1:16.70 | |||||
11 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.29 | 1:20.81 | |||||
12 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 36.15 | 1:22.21 | |||||
13 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 36.55 | 1:22.23 | |||||
14 | Rebecka Dagberg | 2000 | Spårvägens Simförening | 37.03 | 1:22.50 | |||||
15 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 37.83 | 1:24.32 | |||||
16 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.42 | 1:25.70 | |||||
17 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.23 | 1:29.36 | |||||
18 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 41.70 | 1:32.35 | |||||
19 | Vinona Bothe Karlsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.33 | 1:33.52 | |||||
20 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 37.74 | 1:35.83 | |||||
- | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.36 | 1:10.68 | |||||
2 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 36.41 | 1:17.43 | |||||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 39.61 | 1:24.58 | |||||
4 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 41.86 | 1:26.08 | |||||
5 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.16 | 1:28.24 | |||||
6 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 43.88 | 1:33.64 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:55 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:55 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.46 | 1:04.90 | |||||
2 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.35 | 1:09.36 | |||||
3 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.66 | 1:09.59 | |||||
4 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.58 | 1:10.93 | |||||
5 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 34.93 | 1:14.43 | |||||
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.19 | 1:05.73 | |||||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 31.95 | 1:05.95 | |||||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 32.95 | 1:08.19 | |||||
4 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 34.73 | 1:10.30 | |||||
5 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.18 | 1:10.42 | |||||
6 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 34.08 | 1:11.87 | |||||
7 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.80 | 1:19.09 | |||||
8 | Karl Wallenberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.93 | 1:19.43 | |||||
- | Sebastian Holmerin | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.18 | 1:04.80 | |||||
2 | Alessandro Bonetti | 1999 | Västerås Simsällskap | 32.13 | 1:05.56 | |||||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 32.66 | 1:06.93 | |||||
4 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 33.17 | 1:08.58 | |||||
5 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 33.72 | 1:09.55 | |||||
6 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.94 | 1:09.75 | |||||
7 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 33.75 | 1:10.49 | |||||
8 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 35.21 | 1:12.02 | |||||
9 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 34.87 | 1:14.33 | |||||
10 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.89 | 1:14.75 | |||||
11 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 36.61 | 1:14.94 | |||||
12 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 36.52 | 1:15.90 | |||||
13 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.72 | 1:17.31 | |||||
14 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.14 | 1:17.99 | |||||
15 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.06 | 1:19.89 | |||||
16 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.13 | 1:21.26 | |||||
17 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.46 | 1:22.20 | |||||
18 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.12 | 1:23.21 | |||||
19 | Wille Lörinc | 2000 | Täby Sim | 38.93 | 1:25.03 | |||||
20 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 41.19 | 1:25.32 | |||||
21 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.73 | 1:26.36 | |||||
22 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 41.36 | 1:26.73 | |||||
23 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 43.21 | 1:27.79 | |||||
24 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.81 | 1:28.33 | |||||
25 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.56 | 1:29.96 | |||||
26 | Gabriel Cedergren | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.87 | 1:31.99 | |||||
- | Gustav Boman | 1999 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.54 | 1:10.98 | |||||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.03 | 1:14.89 | |||||
3 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.56 | 1:18.02 | |||||
4 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 39.99 | 1:21.26 | |||||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 40.95 | 1:22.29 | |||||
6 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 40.59 | 1:24.37 | |||||
7 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 41.30 | 1:24.46 | |||||
8 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.90 | 1:25.43 | |||||
9 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.66 | 1:27.76 | |||||
10 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 47.47 | 1:34.79 | |||||
11 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 50.59 | 1:43.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:55 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:55 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 24, 200m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 30.60 | 1:04.91 | 1:38.72 | 2:13.22 | |||
2 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.81 | 1:06.42 | 1:41.99 | 2:16.35 | |||
3 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 31.41 | 1:06.57 | 1:42.22 | 2:16.87 | |||
4 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.51 | 1:06.98 | 1:42.95 | 2:18.58 | |||
5 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.46 | 1:07.53 | 1:43.39 | 2:18.75 | |||
6 | Petronella Läckgren | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.26 | 1:14.57 | 1:56.24 | 2:37.83 | |||
Gren 24, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 32.01 | 1:06.14 | 1:40.84 | 2:14.03 | |||
2 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 31.53 | 1:06.03 | 1:40.97 | 2:16.43 | |||
3 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 32.98 | 1:08.86 | 1:46.67 | 2:22.52 | |||
4 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 32.68 | 1:08.60 | 1:46.90 | 2:26.40 | |||
5 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 33.39 | 1:11.07 | 1:48.71 | 2:27.28 | |||
6 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 33.53 | 1:11.06 | 1:50.81 | 2:30.71 | |||
7 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 34.50 | 1:12.85 | 1:53.42 | 2:33.61 | |||
Gren 24, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 31.97 | 1:06.94 | 1:43.37 | 2:18.54 | |||
2 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.85 | 1:08.67 | 1:45.51 | 2:19.60 | |||
3 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 31.91 | 1:06.33 | 1:43.90 | 2:19.98 | |||
4 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.89 | 1:09.47 | 1:45.79 | 2:20.91 | |||
5 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 32.53 | 1:08.76 | 1:45.56 | 2:21.24 | |||
6 | Moa Lindahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.06 | 1:08.39 | 1:45.80 | 2:21.56 | |||
7 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.37 | 1:08.80 | 1:45.68 | 2:21.79 | |||
8 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.51 | 1:10.36 | 1:46.04 | 2:22.21 | |||
9 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.46 | 1:09.24 | 1:47.91 | 2:25.52 | |||
10 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.23 | 1:10.86 | 1:49.48 | 2:26.53 | |||
11 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.18 | 1:11.45 | 1:48.65 | 2:26.72 | |||
12 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.51 | 1:09.78 | 1:48.34 | 2:27.47 | |||
13 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 33.95 | 1:12.46 | 1:52.97 | 2:28.63 | |||
14 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 35.66 | 1:13.63 | 1:52.66 | 2:29.40 | |||
15 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.82 | 1:14.00 | 1:54.16 | 2:32.77 | |||
16 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.73 | 1:13.02 | 1:53.24 | 2:35.75 | |||
17 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 35.09 | 1:15.47 | 1:55.69 | 2:36.80 | |||
18 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 35.94 | 1:16.32 | 1:58.06 | 2:37.13 | |||
19 | Felicia Adamsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.20 | 1:14.84 | 1:57.16 | 2:37.60 | |||
20 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 36.23 | 1:16.76 | 1:58.35 | 2:37.81 | |||
21 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.92 | 1:17.43 | 2:00.18 | 2:37.95 | |||
22 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.02 | 1:18.06 | 2:02.36 | 2:41.95 | |||
23 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.96 | 1:16.43 | 2:00.83 | 2:42.35 | |||
24 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 36.60 | 1:18.35 | 2:01.43 | 2:43.84 | |||
25 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 34.90 | 1:17.28 | 1:59.84 | 2:45.13 | |||
26 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.91 | 1:21.07 | 2:05.26 | 2:45.84 | |||
27 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.83 | 1:21.99 | 2:06.04 | 2:48.07 | |||
28 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 38.03 | 1:21.05 | 2:06.58 | 2:49.11 | |||
29 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.28 | 1:21.66 | 2:06.62 | 2:49.27 | |||
30 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.75 | 1:23.72 | 2:10.62 | 2:49.62 | |||
31 | Mona Domehri | 1999 | Täby Sim | 37.86 | 1:22.40 | 2:07.40 | 2:51.43 | |||
32 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.36 | 1:24.44 | 2:09.84 | 2:51.99 | |||
33 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.72 | 1:23.18 | 2:55.68 | 2:55.68 | |||
34 | Alva Höglund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 41.90 | 1:29.40 | 2:17.01 | 3:00.48 | |||
35 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.14 | 1:33.53 | 2:25.92 | 3:12.44 | |||
- | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.46 | 1:13.13 | 1:52.87 | 2:31.44 | |||
2 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 37.26 | 1:17.89 | 2:00.30 | 2:38.47 | |||
3 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 37.11 | 1:17.61 | 2:00.46 | 2:38.96 | |||
4 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 36.07 | 1:17.25 | 1:58.74 | 2:39.99 | |||
5 | Viktoria Sande | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.75 | 1:17.92 | 1:59.14 | 2:41.50 | |||
6 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 35.65 | 1:17.12 | 2:00.44 | 2:41.86 | |||
7 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 37.27 | 1:18.93 | 2:05.02 | 2:47.80 | |||
8 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 38.97 | 1:24.47 | 2:14.27 | 3:00.72 | |||
9 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 39.60 | 1:28.40 | 2:17.86 | 3:06.12 | |||
10 | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | 42.60 | 1:30.86 | 2:21.79 | 3:09.02 | |||
11 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 42.63 | 1:32.12 | 2:23.23 | 3:10.23 | |||
12 | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | 43.14 | 1:32.68 | 2:23.65 | 3:12.46 | |||
13 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 41.65 | 1:33.37 | 2:24.47 | 3:13.26 | |||
14 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 42.75 | 1:32.58 | 2:24.26 | 3:13.77 | |||
- | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:55 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:55 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Denis Marijanovic | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.56 | 1:15.29 | 1:56.27 | 2:39.27 | |||
2 | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim | 39.48 | 1:21.88 | 2:08.09 | 2:53.24 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 34.86 | 1:13.92 | 1:55.15 | 2:35.75 | |||
2 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.78 | 1:15.29 | 1:56.91 | 2:39.41 | |||
3 | Alexej Filinau | 1998 | Södertörns Simsällskap | 36.06 | 1:16.75 | 2:00.26 | 2:43.45 | |||
4 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.72 | 1:20.36 | 2:04.96 | 2:47.97 | |||
5 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.88 | 1:23.14 | 2:09.42 | 2:58.10 | |||
6 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.10 | 1:35.28 | 2:27.61 | 3:19.17 | |||
7 | Karl Wallenberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | 42.55 | 1:34.88 | 2:26.73 | 3:22.86 | |||
8 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.47 | 1:39.10 | 2:36.25 | 3:29.58 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 32.38 | 1:08.63 | 1:46.55 | 2:23.60 | |||
2 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.14 | 1:19.04 | 2:05.16 | 2:49.29 | |||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 38.70 | 1:22.49 | 2:06.77 | 2:50.93 | |||
4 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.70 | 1:24.01 | 2:09.41 | 2:53.98 | |||
5 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 37.08 | 1:22.94 | 2:08.95 | 2:57.06 | |||
6 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.46 | 1:24.98 | 2:10.32 | 2:57.85 | |||
7 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 41.93 | 1:29.99 | 2:20.82 | 3:09.74 | |||
8 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.66 | 1:32.55 | 2:22.43 | 3:11.13 | |||
9 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 41.84 | 1:28.64 | 2:20.88 | 3:11.33 | |||
10 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 43.07 | 1:33.15 | 2:24.12 | 3:13.91 | |||
11 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.24 | 1:34.93 | 2:27.29 | 3:20.55 | |||
12 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.70 | 1:38.72 | 2:30.72 | 3:22.04 | |||
13 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 47.99 | 1:40.03 | 2:33.34 | 3:24.17 | |||
14 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 45.76 | 1:39.34 | 2:33.69 | 3:28.17 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 39.68 | 1:26.12 | 2:13.33 | 2:59.06 | |||
2 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 42.32 | 1:32.16 | 2:23.80 | 3:14.34 | |||
3 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 46.15 | 1:36.72 | 2:29.04 | 3:18.60 | |||
4 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 47.88 | 1:42.37 | 2:40.35 | 3:37.47 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:55 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:55 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 26, 200m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 35.31 | 1:14.90 | 1:54.43 | 2:33.06 | |||
2 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.09 | 1:13.34 | 1:54.08 | 2:33.25 | |||
3 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.86 | 1:14.75 | 1:54.39 | 2:33.32 | |||
4 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 37.57 | 1:18.47 | 1:59.92 | 2:40.10 | |||
- | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 26, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 33.82 | 1:10.39 | 1:49.87 | 2:28.86 | |||
2 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 36.88 | 1:16.96 | 1:55.88 | 2:34.67 | |||
Gren 26, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.81 | 1:16.63 | 1:56.78 | 2:36.78 | |||
2 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.26 | 1:17.12 | 1:58.52 | 2:37.20 | |||
3 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.67 | 1:19.06 | 2:01.36 | 2:42.38 | |||
4 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 38.45 | 1:20.91 | 2:04.15 | 2:46.00 | |||
5 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 41.09 | 1:23.76 | 2:08.30 | 2:47.82 | |||
6 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.14 | 1:24.05 | 2:06.83 | 2:47.83 | |||
7 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.71 | 1:25.63 | 2:09.05 | 2:50.75 | |||
8 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 41.06 | 1:25.42 | 2:10.07 | 2:52.57 | |||
9 | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | 42.42 | 1:27.50 | 2:14.32 | 2:56.18 | |||
10 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 41.85 | 1:29.33 | 2:14.22 | 3:00.52 | |||
11 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.53 | 1:29.64 | 2:17.46 | 3:01.74 | |||
12 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 43.24 | 1:29.01 | 2:17.25 | 3:02.81 | |||
13 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.33 | 1:31.01 | 2:16.69 | 3:03.91 | |||
Gren 26, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.16 | 1:17.48 | 1:58.97 | 2:39.22 | |||
2 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 38.74 | 1:22.48 | 2:07.97 | 2:49.51 | |||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 39.82 | 1:25.25 | 2:08.67 | 2:51.96 | |||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 41.79 | 1:25.48 | 2:10.48 | 2:54.29 | |||
5 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 42.56 | 1:29.72 | 2:16.85 | 3:02.75 | |||
6 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 43.94 | 1:31.04 | 2:19.91 | 3:05.11 | |||
7 | Tara Josefsson | 2002 | Täby Sim | 46.99 | 1:37.89 | 2:32.34 | 3:21.30 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:55 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 22:02 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 27, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim 1 Herrar | 1997 | Täby Sim | 3:47.35 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 27.03 | 56.19 | 56.19 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 26.82 | 55.98 | 1:52.17 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 27.51 | 57.46 | 2:49.63 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 27.45 | 57.72 | 3:47.35 | ||||||
2 | Skk Herrar Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:50.96 | ||||||
Felix Gudehn | 1995 | 28.33 | 58.54 | 58.54 | ||||||
Ossian Lönn | 1996 | 27.34 | 57.49 | 1:56.03 | ||||||
Ossian Ankarberg | 1996 | 27.43 | 57.42 | 2:53.45 | ||||||
Lukas Peterson | 1998 | 27.59 | 57.51 | 3:50.96 | ||||||
3 | Södertörn Po 1997, Lag 2 | 1997 | Södertörns Simsällskap | 3:52.27 | ||||||
Kevin Chong | 1998 | 29.35 | 1:01.45 | 1:01.45 | ||||||
David Lind | 1994 | 26.72 | 55.81 | 1:57.26 | ||||||
Denis Marijanovic | 1996 | 28.26 | 58.80 | 2:56.06 | ||||||
Marcus Stridfäldt | 1995 | 26.82 | 56.21 | 3:52.27 | ||||||
4 | Södertörn Herrar [1997] | 1997 | Södertörns Simsällskap | 3:53.82 | ||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 27.22 | 56.85 | 56.85 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 27.66 | 58.48 | 1:55.33 | ||||||
Alexej Filinau | 1998 | 27.37 | 59.61 | 2:54.94 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 26.84 | 58.88 | 3:53.82 | ||||||
5 | Åkersberga Herrar [1994] | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 3:58.03 | ||||||
Anton Blomquist | 1995 | 26.99 | 57.42 | 57.42 | ||||||
Wictor Häggblad | 1994 | 27.62 | 59.96 | 1:57.38 | ||||||
Oskar Nilsson | 1995 | 28.08 | 59.68 | 2:57.06 | ||||||
Marcus Pirkizri | 1995 | 28.33 | 1:00.97 | 3:58.03 | ||||||
6 | Täby Sim 2 Herrar | 1997 | Täby Sim | 3:59.17 | ||||||
Sean Zhong | 1998 | 28.64 | 59.33 | 59.33 | ||||||
Marcus Pellfolk | 1986 | 28.15 | 58.43 | 1:57.76 | ||||||
Calle Westberg | 1995 | 28.06 | 1:00.43 | 2:58.19 | ||||||
Mattin Zarrabi | 1998 | 28.95 | 1:00.98 | 3:59.17 | ||||||
7 | Täby Sim 1 Herrar [1999) | 1999 | Täby Sim | 4:01.35 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 29.91 | 1:01.28 | 1:01.28 | ||||||
Gustav Barnå | 1999 | 28.80 | 1:00.02 | 2:01.30 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 28.31 | 59.80 | 3:01.10 | ||||||
Anton Sandberg | 1999 | 28.61 | 1:00.25 | 4:01.35 | ||||||
8 | Skk Herrar Lag 2 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:13.06 | ||||||
Kalle Sandahl | 1999 | 28.58 | 1:00.88 | 1:00.88 | ||||||
Olof Askling | 1999 | 28.75 | 1:01.84 | 2:02.72 | ||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | 30.35 | 1:04.95 | 3:07.67 | ||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 30.19 | 1:05.39 | 4:13.06 | ||||||
9 | Täby Sim 2 Herrar [1999) | 1999 | Täby Sim | 4:13.86 | ||||||
Edwin Häger | 1999 | 29.99 | 1:01.65 | 1:01.65 | ||||||
Erik Olsson Sande | 1999 | 30.66 | 1:03.17 | 2:04.82 | ||||||
Daniel Coleman | 2000 | 30.88 | 1:05.68 | 3:10.50 | ||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 30.58 | 1:03.36 | 4:13.86 | ||||||
10 | Järfälla S Herrar 2 | 0 | Järfälla Simsällskap | 4:17.85 | ||||||
Nikolaus Siotis | 2000 | 31.50 | 1:05.85 | 1:05.85 | ||||||
Samuel Bladin | 1999 | 30.64 | 1:06.56 | 2:12.41 | ||||||
Emil Bengtsson | 1999 | 29.03 | 1:01.48 | 3:13.89 | ||||||
Elias Fröde | 2001 | 30.35 | 1:03.96 | 4:17.85 | ||||||
11 | Järfälla S Herrar 1 | 0 | Järfälla Simsällskap | 4:18.87 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 29.98 | 1:03.91 | 1:03.91 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 28.57 | 1:00.71 | 2:04.62 | ||||||
Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | 31.94 | 1:09.30 | 3:13.92 | ||||||
Axel Modin | 2000 | 29.44 | 1:04.95 | 4:18.87 | ||||||
12 | Järfälla S Herrar 3 | 0 | Järfälla Simsällskap | 4:20.22 | ||||||
Fredrik Olsson | 1999 | 29.92 | 1:02.62 | 1:02.62 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 29.23 | 1:02.09 | 2:04.71 | ||||||
Pontus Westberg | 2000 | 32.18 | 1:07.61 | 3:12.32 | ||||||
David Säll | 2000 | 31.84 | 1:07.90 | 4:20.22 | ||||||
13 | Åkersberga Herrar [1999] | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 4:31.73 | ||||||
Oscar Gullberg | 1999 | 31.81 | 1:09.82 | 1:09.82 | ||||||
William Jansson | 2000 | 31.95 | 1:08.66 | 2:18.48 | ||||||
Gustav Ljungholm | 2000 | 33.01 | 1:10.91 | 3:29.39 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 29.11 | 1:02.34 | 4:31.73 | ||||||
14 | Täby Sim 3 Herrar [1999) | 1999 | Täby Sim | 4:33.65 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 31.70 | 1:07.39 | 1:07.39 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 32.72 | 1:09.47 | 2:16.86 | ||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 32.69 | 1:08.85 | 3:25.71 | ||||||
Wilhelm Muzikants | 2001 | 32.71 | 1:07.94 | 4:33.65 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 22:02 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:55 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 28, 400m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 1:09.34 | 2:35.55 | 4:06.57 | 5:17.07 | |||
2 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:10.76 | 2:34.15 | 4:06.01 | 5:18.99 | |||
3 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:13.81 | 2:37.47 | 4:10.72 | 5:25.22 | |||
4 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:11.94 | 2:37.34 | 4:15.12 | 5:30.71 | |||
5 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:12.41 | 2:41.51 | 4:20.45 | 5:32.84 | |||
Gren 28, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 1:15.22 | 2:37.47 | 4:09.15 | 5:21.93 | |||
2 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 1:14.72 | 2:39.60 | 4:15.19 | 5:25.51 | |||
3 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:15.36 | 2:42.40 | 4:11.70 | 5:27.96 | |||
4 | Julia Blomquist | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:20.09 | 2:54.19 | 4:38.50 | 5:59.96 | |||
Gren 28, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 1:12.90 | 2:39.49 | 4:10.69 | 5:24.15 | |||
2 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:17.11 | 2:41.16 | 4:13.37 | 5:27.15 | |||
3 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 1:17.30 | 2:47.01 | 4:15.80 | 5:32.74 | |||
4 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:25.89 | 2:53.20 | 4:30.38 | 5:47.17 | |||
5 | Moa Lindahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:21.69 | 2:53.77 | 4:40.72 | 5:55.00 | |||
6 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:25.97 | 3:04.75 | 4:52.26 | 6:16.15 | |||
7 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:32.26 | 3:07.15 | 4:50.58 | 6:16.39 | |||
Gren 28, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:23.61 | 3:02.71 | 4:49.85 | 6:13.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:55 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:55 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Per Svanberg | 1971 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.79 | ||||||
2 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 33.01 | ||||||
3 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.62 | ||||||
4 | Marcus Pellfolk | 1986 | Täby Sim | 33.89 | ||||||
5 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.41 | ||||||
6 | Fredrik Öman | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.44 | ||||||
7 | Calle Westberg | 1995 | Täby Sim | 34.69 | ||||||
8 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.10 | ||||||
9 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 35.28 | ||||||
10 | Oskar Altzar | 1992 | Kanaans Simsällskap | 36.61 | ||||||
11 | Erik From | 1996 | Södertörns Simsällskap | 40.72 | ||||||
- | Jens Jacob Aabel Nordkvist | 1995 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.38 | ||||||
2 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 35.54 | ||||||
3 | Thomas Näslund | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.44 | ||||||
4 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.52 | ||||||
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.41 | ||||||
2 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 34.79 | ||||||
3 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.60 | ||||||
4 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.70 | ||||||
5 | Erik Olsson Sande | 1999 | Täby Sim | 38.23 | ||||||
6 | Felix Persson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 38.79 | ||||||
7 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 40.45 | ||||||
8 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 40.49 | ||||||
9 | Dmitri Denisenko | 2000 | Kanaans Simsällskap | 40.70 | ||||||
10 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.74 | ||||||
11 | Gabriel Cedergren | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.24 | ||||||
12 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.28 | ||||||
13 | Carl Sundelin | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 42.33 | ||||||
14 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.26 | ||||||
15 | Noah Stenström | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 43.59 | ||||||
16 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 46.59 | ||||||
17 | Jakob Grindberg | 2000 | Täby Sim | 46.94 | ||||||
18 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.44 | ||||||
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 42.51 | ||||||
2 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.64 | ||||||
3 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 45.32 | ||||||
4 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 48.00 | ||||||
5 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 48.15 | ||||||
6 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 51.01 | ||||||
7 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 51.78 | ||||||
8 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 55.43 | ||||||
- | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:55 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:55 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Johansson | 1991 | IFK Lidingö Simklubb | 27.17 | ||||||
2 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.68 | ||||||
3 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 29.28 | ||||||
4 | Louise Åberg | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 29.73 | ||||||
5 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 29.96 | ||||||
6 | Kristina von Schreeb | 1989 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.18 | ||||||
7 | Elisabet Fredriksson | 1938 | Täby Sim | 54.13 | ||||||
- | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Varga | 1997 | Danderyds Sim | 27.98 | ||||||
2 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 28.52 | ||||||
3 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 29.82 | ||||||
4 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 30.27 | ||||||
5 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 32.42 | ||||||
6 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 32.84 | ||||||
7 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 33.14 | ||||||
8 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.72 | ||||||
9 | Ebba Taberman | 1998 | Täby Sim | 35.67 | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.36 | ||||||
2 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 29.36 | ||||||
3 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.58 | ||||||
4 | Hanna Hargsten | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.67 | ||||||
5 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 30.33 | ||||||
6 | Sofia Näslund | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.47 | ||||||
7 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.74 | ||||||
8 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.15 | ||||||
9 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.99 | ||||||
10 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.14 | ||||||
11 | Liv Falk | 2000 | Täby Sim | 32.40 | ||||||
12 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 32.80 | ||||||
13 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.93 | ||||||
14 | Jenny Rönnblad | 1999 | Kanaans Simsällskap | 32.95 | ||||||
15 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 34.11 | ||||||
16 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.15 | ||||||
17 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 34.16 | ||||||
18 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.39 | ||||||
19 | Mona Domehri | 1999 | Täby Sim | 34.68 | ||||||
20 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.03 | ||||||
21 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.23 | ||||||
22 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 35.71 | ||||||
23 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.86 | ||||||
24 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.40 | ||||||
25 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.13 | ||||||
26 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.92 | ||||||
27 | Yardagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | 40.40 | ||||||
- | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | DNS | ||||||
Gren 30, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 30.49 | ||||||
2 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.52 | ||||||
3 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 32.49 | ||||||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 32.73 | ||||||
5 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 32.86 | ||||||
6 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 33.04 | ||||||
7 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 33.53 | ||||||
8 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 33.64 | ||||||
9 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.21 | ||||||
10 | Linn Melldén | 2001 | Täby Sim | 34.24 | ||||||
11 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 34.70 | ||||||
12 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 35.06 | ||||||
13 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 35.24 | ||||||
14 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 35.68 | ||||||
15 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 35.70 | ||||||
16 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 35.93 | ||||||
17 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 36.02 | ||||||
18 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 36.81 | ||||||
19 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 37.69 | ||||||
20 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 37.77 | ||||||
21 | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | 38.21 | ||||||
22 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 38.58 | ||||||
23 | Amanda Andersson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 39.52 | ||||||
24 | Viktoria Denisenko | 2003 | Kanaans Simsällskap | 42.21 | ||||||
25 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 44.06 | ||||||
- | Ester Pettersson | 2005 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jennifer Barnå | 2002 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Gabriella Gunnarsson | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:55 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:56 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ludvig Strand | 1994 | Täby Sim | 28.19 | 1:00.33 | |||||
2 | Ossian Lönn | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.22 | 1:02.08 | |||||
3 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 29.91 | 1:04.88 | |||||
4 | Ossian Ankarberg | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.37 | 1:06.03 | |||||
5 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.73 | 1:08.73 | |||||
6 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.45 | 1:08.85 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 28.68 | 1:00.89 | |||||
2 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.96 | 1:02.49 | |||||
3 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 29.50 | 1:03.68 | |||||
4 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.88 | 1:03.95 | |||||
5 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.29 | 1:04.57 | |||||
6 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 29.74 | 1:05.59 | |||||
7 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.37 | 1:06.42 | |||||
8 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 30.55 | 1:07.06 | |||||
9 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.36 | 1:08.86 | |||||
10 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 31.43 | 1:10.43 | |||||
11 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.24 | 1:14.28 | |||||
12 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.42 | 1:20.63 | |||||
13 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 37.72 | 1:23.66 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 29.56 | 1:03.04 | |||||
2 | Kalle Sandahl | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.54 | 1:04.74 | |||||
3 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.06 | 1:07.61 | |||||
4 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 31.61 | 1:07.67 | |||||
5 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 30.60 | 1:08.03 | |||||
6 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 32.45 | 1:09.52 | |||||
7 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 33.79 | 1:09.81 | |||||
8 | Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | Spårvägens Simförening | 33.63 | 1:13.44 | |||||
9 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.40 | 1:14.44 | |||||
10 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 34.20 | 1:15.85 | |||||
11 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 35.18 | 1:16.04 | |||||
12 | Gabriel Hansson | 2000 | Täby Sim | 36.55 | 1:16.07 | |||||
13 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.28 | 1:17.19 | |||||
14 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 34.86 | 1:17.38 | |||||
15 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 35.44 | 1:18.83 | |||||
16 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.00 | 1:20.70 | |||||
17 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.97 | 1:21.68 | |||||
18 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.96 | 1:23.51 | |||||
19 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 36.11 | 1:27.90 | |||||
20 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.60 | 1:27.97 | |||||
21 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.10 | 1:28.59 | |||||
22 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.36 | 1:32.13 | |||||
23 | Gustav Ljungholm | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 42.25 | 1:32.22 | |||||
24 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.69 | 1:35.44 | |||||
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.03 | 1:09.24 | |||||
2 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägens Simförening | 32.64 | 1:09.43 | |||||
3 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.47 | 1:14.39 | |||||
4 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 35.94 | 1:15.55 | |||||
5 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.21 | 1:20.26 | |||||
6 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.83 | 1:24.07 | |||||
7 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 38.01 | 1:25.59 | |||||
8 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.88 | 1:30.40 | |||||
9 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 43.00 | 1:32.27 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:56 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:56 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 32, 100m Ryggsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.54 | 1:10.29 | |||||
2 | Emelie Johansson | 1996 | Täby Sim | 34.76 | 1:12.08 | |||||
- | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Berglund | 1998 | Danderyds Sim | 35.55 | 1:13.71 | |||||
2 | Ida Österman | 1998 | Danderyds Sim | 37.18 | 1:16.41 | |||||
3 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 37.06 | 1:17.29 | |||||
4 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 36.12 | 1:17.87 | |||||
5 | Hanna Marohn | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 43.10 | 1:30.39 | |||||
Gren 32, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.54 | 1:12.63 | |||||
2 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.51 | 1:12.97 | |||||
3 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.02 | 1:14.33 | |||||
4 | Cornelia Jerresand | 2000 | Täby Sim | 36.63 | 1:15.30 | |||||
5 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 35.99 | 1:16.54 | |||||
6 | Alma Karlson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.11 | 1:17.61 | |||||
7 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 38.43 | 1:18.96 | |||||
8 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 38.47 | 1:19.57 | |||||
9 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.65 | 1:19.61 | |||||
10 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.95 | 1:19.76 | |||||
11 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 41.00 | 1:21.19 | |||||
12 | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.65 | 1:21.36 | |||||
13 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 37.65 | 1:21.57 | |||||
14 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.78 | 1:21.88 | |||||
15 | Elin Ahnfelt | 2000 | Danderyds Sim | 40.53 | 1:22.53 | |||||
16 | Julia Faleke-Novy | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.49 | 1:23.53 | |||||
17 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 40.58 | 1:25.39 | |||||
18 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.56 | 1:27.32 | |||||
19 | Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | Kanaans Simsällskap | 39.99 | 1:27.81 | |||||
20 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.80 | 1:28.03 | |||||
21 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 43.16 | 1:28.61 | |||||
22 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 45.44 | 1:30.10 | |||||
23 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.89 | 1:31.86 | |||||
24 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 45.64 | 1:33.51 | |||||
25 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 45.95 | 1:34.18 | |||||
26 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.29 | 1:37.96 | |||||
27 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.13 | 1:38.44 | |||||
- | Sofia Lennerthson | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 32, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.20 | 1:08.95 | |||||
2 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.19 | 1:13.12 | |||||
3 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 37.83 | 1:18.89 | |||||
4 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 39.40 | 1:20.26 | |||||
5 | Rebecca Zerne | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.63 | 1:22.90 | |||||
6 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 39.15 | 1:23.60 | |||||
7 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.07 | 1:23.87 | |||||
8 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 41.91 | 1:26.20 | |||||
9 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 41.63 | 1:26.98 | |||||
10 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 43.07 | 1:28.02 | |||||
11 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 44.48 | 1:30.66 | |||||
12 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 45.50 | 1:32.43 | |||||
13 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 46.97 | 1:38.11 | |||||
14 | Amanda Andersson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 48.68 | 1:41.92 | |||||
15 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 50.09 | 1:42.38 | |||||
16 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 52.62 | 1:46.33 | |||||
- | Filippa Blomgren | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:56 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:56 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 29.06 | 1:00.08 | 1:32.11 | 2:03.93 | |||
2 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.04 | 1:04.53 | 1:39.51 | 2:12.07 | |||
3 | Adam Gräns | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.27 | 1:04.60 | 1:38.52 | 2:12.68 | |||
4 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.27 | 1:03.51 | 1:38.53 | 2:14.10 | |||
5 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 29.94 | 1:04.37 | 1:40.35 | 2:16.59 | |||
6 | Oskar Altzar | 1992 | Kanaans Simsällskap | 33.30 | 1:10.11 | 1:48.12 | 2:25.99 | |||
- | Erik From | 1996 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 29.11 | 1:01.26 | 1:34.68 | 2:06.73 | |||
2 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 29.53 | 1:01.89 | 1:36.53 | 2:07.28 | |||
3 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 29.10 | 1:02.09 | 1:36.25 | 2:09.13 | |||
4 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 29.73 | 1:02.68 | 1:35.98 | 2:09.23 | |||
5 | Kevin Chong | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.94 | 1:04.55 | 1:38.73 | 2:11.87 | |||
6 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 30.37 | 1:04.13 | 1:39.09 | 2:12.01 | |||
7 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 30.20 | 1:04.12 | 1:38.34 | 2:12.44 | |||
8 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.12 | 1:03.28 | 1:37.77 | 2:12.47 | |||
9 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 31.66 | 1:06.34 | 1:43.66 | 2:18.74 | |||
10 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.75 | 1:08.90 | 1:44.80 | 2:19.17 | |||
11 | Andreas Koufakis | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.20 | 1:07.71 | 1:47.57 | 2:25.65 | |||
12 | Mikael Karlsson | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.67 | 1:18.75 | 2:03.59 | 2:44.04 | |||
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 29.16 | 1:01.35 | 1:34.74 | 2:06.37 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 28.34 | 1:01.65 | 1:34.08 | 2:06.54 | |||
3 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 30.99 | 1:03.98 | 1:38.64 | 2:12.59 | |||
4 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.16 | 1:03.95 | 1:39.20 | 2:13.32 | |||
5 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägens Simförening | 30.86 | 1:06.52 | 1:41.94 | 2:17.16 | |||
6 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.25 | 1:07.12 | 1:42.63 | 2:18.27 | |||
7 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 31.73 | 1:06.60 | 1:44.01 | 2:18.56 | |||
8 | Emil Bengtsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 31.53 | 1:08.62 | 1:44.53 | 2:19.31 | |||
9 | Edwin Häger | 1999 | Täby Sim | 32.59 | 1:09.51 | 1:47.26 | 2:20.69 | |||
10 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 32.58 | 1:08.90 | 1:47.18 | 2:20.75 | |||
11 | Emil Skytt | 1999 | Västerås Simsällskap | 32.64 | 1:09.16 | 1:45.28 | 2:21.44 | |||
12 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.64 | 1:09.76 | 1:46.37 | 2:22.31 | |||
13 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.94 | 1:07.21 | 1:46.56 | 2:23.44 | |||
14 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.19 | 1:11.79 | 1:49.16 | 2:23.99 | |||
15 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.50 | 1:09.70 | 1:47.43 | 2:25.01 | |||
16 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.48 | 1:10.58 | 1:49.64 | 2:26.37 | |||
17 | Axel Modin | 2000 | Järfälla Simsällskap | 32.64 | 1:11.75 | 1:50.19 | 2:28.95 | |||
18 | Daniel Nöu | 1999 | Täby Sim | 34.25 | 1:13.78 | 1:53.01 | 2:31.61 | |||
19 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 33.55 | 1:13.98 | 1:53.20 | 2:32.43 | |||
20 | Victor Nilsson | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.04 | 1:15.07 | 1:55.87 | 2:34.17 | |||
21 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.91 | 1:13.83 | 1:54.40 | 2:34.99 | |||
22 | Samuel Bladin | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.84 | 1:13.23 | 1:57.06 | 2:37.22 | |||
23 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 34.22 | 1:16.24 | 1:56.44 | 2:37.99 | |||
24 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 37.21 | 1:17.84 | 1:59.61 | 2:38.81 | |||
25 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.17 | 1:18.04 | 2:00.97 | 2:39.76 | |||
26 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.01 | 1:14.69 | 1:59.05 | 2:40.64 | |||
27 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.54 | 1:17.06 | 2:00.28 | 2:40.84 | |||
28 | Felix Persson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 37.13 | 1:19.13 | 2:02.96 | 2:42.17 | |||
29 | Jonathan Holmberg | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.65 | 1:19.31 | 2:02.90 | 2:42.42 | |||
Gren 33, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 32.89 | 1:08.84 | 1:44.78 | 2:18.31 | |||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.52 | 1:11.06 | 1:50.05 | 2:26.35 | |||
3 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.60 | 1:10.88 | 1:50.09 | 2:27.12 | |||
4 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.73 | 1:13.77 | 1:53.36 | 2:29.78 | |||
5 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 33.58 | 1:12.67 | 1:53.22 | 2:31.13 | |||
6 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.02 | 1:16.77 | 1:56.58 | 2:32.57 | |||
7 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 35.00 | 1:15.89 | 1:55.77 | 2:35.84 | |||
8 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 35.74 | 1:15.78 | 1:57.86 | 2:36.71 | |||
9 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 36.50 | 1:18.94 | 2:03.10 | 2:43.78 | |||
10 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 38.41 | 1:21.45 | 2:06.66 | 2:48.24 | |||
11 | Hugo Norrbohm | 2001 | Täby Sim | 36.94 | 1:21.76 | 2:13.23 | 2:59.85 | |||
12 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 42.12 | 1:30.58 | 2:18.53 | 3:03.57 | |||
13 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 40.32 | 1:27.82 | 2:20.38 | 3:07.32 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:56 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:56 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.86 | 1:19.39 | 2:03.34 | 2:48.02 | |||
2 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.57 | 1:21.51 | 2:05.93 | 2:49.71 | |||
3 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.83 | 1:24.73 | 2:10.21 | 2:56.78 | |||
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 37.74 | 1:19.56 | 2:04.90 | 2:52.09 | |||
2 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.85 | 1:29.05 | 2:17.05 | 3:07.87 | |||
3 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 43.90 | 1:32.49 | 2:23.93 | 3:15.50 | |||
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.96 | 1:20.21 | 2:03.83 | 2:46.78 | |||
2 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.38 | 1:25.53 | 2:10.43 | 2:56.41 | |||
3 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 39.41 | 1:25.62 | 2:10.82 | 2:57.09 | |||
4 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 40.99 | 1:26.32 | 2:14.33 | 2:59.47 | |||
5 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 42.74 | 1:28.72 | 2:16.59 | 3:02.99 | |||
6 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.43 | 1:31.79 | 2:19.95 | 3:07.18 | |||
7 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 46.84 | 1:37.34 | 2:28.72 | 3:17.84 | |||
8 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 45.71 | 1:36.92 | 2:29.73 | 3:21.22 | |||
9 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.10 | 1:40.09 | 2:32.96 | 3:23.39 | |||
10 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 43.94 | 1:35.17 | 2:30.69 | 3:24.90 | |||
11 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.25 | 1:40.80 | 2:33.71 | 3:29.08 | |||
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 36.53 | 1:17.09 | 1:59.69 | 2:40.60 | |||
2 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 42.90 | 1:31.47 | 2:21.18 | 3:10.57 | |||
3 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 44.23 | 1:32.73 | 2:23.71 | 3:12.52 | |||
4 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 45.92 | 1:34.62 | 2:25.27 | 3:14.03 | |||
5 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 46.39 | 1:37.97 | 2:30.39 | 3:21.87 | |||
6 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 47.70 | 1:42.52 | 2:35.58 | 3:29.59 | |||
7 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Täby Sim | 48.45 | 1:42.79 | 2:39.91 | 3:33.43 | |||
8 | Kelsey Beiley | 2001 | Täby Sim | 52.17 | 1:49.14 | 2:51.32 | 3:49.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:56 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 21:56 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.91 | 1:07.30 | 1:42.82 | 2:18.51 | |||
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.50 | 1:09.12 | 1:45.36 | 2:20.14 | |||
2 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | 34.47 | 1:10.79 | 1:47.96 | 2:23.35 | |||
3 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.25 | 1:13.32 | 1:50.61 | 2:29.15 | |||
4 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 34.50 | 1:13.71 | 1:50.87 | 2:29.84 | |||
5 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.88 | 1:13.61 | 1:53.08 | 2:33.17 | |||
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.56 | 1:07.00 | 1:43.58 | 2:19.00 | |||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Danderyds Sim | 34.65 | 1:11.44 | 1:48.83 | 2:24.33 | |||
3 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 35.50 | 1:13.73 | 1:51.76 | 2:28.69 | |||
4 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 36.60 | 1:16.06 | 1:57.25 | 2:37.20 | |||
5 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 36.71 | 1:18.04 | 2:01.55 | 2:42.96 | |||
6 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 39.12 | 1:21.00 | 2:04.87 | 2:46.05 | |||
7 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.25 | 1:24.53 | 2:09.69 | 2:52.10 | |||
8 | Oscar Eriksson | 2000 | Västerås Simsällskap | 40.65 | 1:25.00 | 2:10.33 | 2:53.19 | |||
9 | David Säll | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.40 | 1:27.78 | 2:14.04 | 2:57.76 | |||
10 | Rasmus Pettersson-Dahlberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 43.88 | 1:29.78 | 2:18.50 | 3:01.41 | |||
Gren 35, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.23 | 1:23.15 | 2:08.23 | 2:50.19 | |||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.74 | 1:24.88 | 2:08.51 | 2:52.78 | |||
3 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 42.49 | 1:27.47 | 2:14.29 | 2:58.46 | |||
4 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 41.81 | 1:28.34 | 2:13.46 | 2:59.14 | |||
5 | Maximilian Wahlström | 2001 | Täby Sim | 45.12 | 1:33.97 | 2:24.97 | 3:13.02 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 21:56 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | TYR Challenger Meet 2014 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 22:02 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 maj 2014 |
Gren 36, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Täby Sim 1 Damer | 1995 | Täby Sim | 4:12.25 | ||||||
Alexandra Uusaro | 1995 | 30.54 | 1:02.57 | 1:02.57 | ||||||
Emelie Johansson | 1996 | 28.79 | 1:00.35 | 2:02.92 | ||||||
Zhanna Kuhry | 1998 | 30.57 | 1:04.26 | 3:07.18 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 30.93 | 1:05.07 | 4:12.25 | ||||||
2 | Skk Damer Lag 1 | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:18.52 | ||||||
Julia Peterson | 1995 | 30.51 | 1:04.37 | 1:04.37 | ||||||
Lovisa Malmberg | 1995 | 30.47 | 1:03.46 | 2:07.83 | ||||||
Emma Bring | 1995 | 30.61 | 1:03.85 | 3:11.68 | ||||||
Julia Blomquist | 1998 | 32.34 | 1:06.84 | 4:18.52 | ||||||
3 | Södertörn Damer | 1999 | Södertörns Simsällskap | 4:19.58 | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 28.95 | 1:00.68 | 1:00.68 | ||||||
Amanda Carlbom | 2000 | 30.80 | 1:07.51 | 2:08.19 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 30.97 | 1:05.77 | 3:13.96 | ||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 30.83 | 1:05.62 | 4:19.58 | ||||||
4 | Täby Sim 2 Damer [1999] | 1997 | Täby Sim | 4:20.38 | ||||||
Cornelia Jerresand | 2000 | 30.57 | 1:04.44 | 1:04.44 | ||||||
Alice Sundberg | 1999 | 30.23 | 1:03.76 | 2:08.20 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 31.59 | 1:06.57 | 3:14.77 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 30.82 | 1:05.61 | 4:20.38 | ||||||
5 | Skk Damer Lag 2 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:21.70 | ||||||
Moa Lindahl | 1999 | 31.41 | 1:06.73 | 1:06.73 | ||||||
Sofia Näslund | 1999 | 30.74 | 1:06.20 | 2:12.93 | ||||||
Ebba Martin | 2000 | 31.10 | 1:06.53 | 3:19.46 | ||||||
Alma Karlson | 1999 | 29.26 | 1:02.24 | 4:21.70 | ||||||
6 | Järfälla S Damer | 0 | Järfälla Simsällskap | 4:26.09 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 32.05 | 1:05.80 | 1:05.80 | ||||||
Linneá Larsson | 2000 | 31.52 | 1:06.40 | 2:12.20 | ||||||
Elin Södersten | 2000 | 32.23 | 1:07.17 | 3:19.37 | ||||||
Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | 32.08 | 1:06.72 | 4:26.09 | ||||||
7 | Södertörn Damer 2 | 1999 | Södertörns Simsällskap | 4:32.66 | ||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 32.32 | 1:06.69 | 1:06.69 | ||||||
Josefin Bering | 1999 | 32.32 | 1:06.88 | 2:13.57 | ||||||
Jessica Hagström | 1999 | 32.07 | 1:08.85 | 3:22.42 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 32.75 | 1:10.24 | 4:32.66 | ||||||
8 | Täby Sim Damer [1997) | 1999 | Täby Sim | 4:37.95 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 33.49 | 1:10.13 | 1:10.13 | ||||||
Karin Thorén | 1999 | 32.69 | 1:08.57 | 2:18.70 | ||||||
Johanna Persson | 2001 | 33.72 | 1:10.65 | 3:29.35 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 32.61 | 1:08.60 | 4:37.95 | ||||||
9 | Åkersberga Damer [1995] | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 4:41.15 | ||||||
Louise Åberg | 1995 | 31.69 | 1:05.16 | 1:05.16 | ||||||
Ebba Langemar | 1999 | 32.92 | 1:09.95 | 2:15.11 | ||||||
Emma Wallin | 1999 | 32.85 | 1:10.82 | 3:25.93 | ||||||
Hanna Marohn | 1998 | 35.48 | 1:15.22 | 4:41.15 | ||||||
10 | Kanaans SS Damer | 0 | Kanaans Simsällskap | 5:12.24 | ||||||
Jenny Rönnblad | 1999 | 33.99 | 1:15.95 | 1:15.95 | ||||||
Moa Welander | 2000 | 35.44 | 1:18.78 | 2:34.73 | ||||||
Klara Sjöberg | 2000 | 34.97 | 1:18.93 | 3:53.66 | ||||||
Cecilia Barrena Forsberg | 1999 | 36.96 | 1:18.58 | 5:12.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 maj 2014 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 22:02 |