Resultater for FÃ…M 2014 - Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | FÅM_gruppe 2 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 marts 2014 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bui | 2000 | O.S.L.F. | 27.12 | ||||||
2 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 28.02 | ||||||
3 | Malthe Burgaard | 2000 | Odense Svømme Klub | 28.21 | ||||||
4 | Mads Sørensen | 2000 | O.S.L.F. | 28.38 | ||||||
5 | Aleksander Engstrøm | 2000 | Frem Odense | 28.93 | ||||||
6 | Kevin Henricksen | 2000 | Haarby Svømmeklub | 31.80 | ||||||
- | Jonas Fjord Kaldahl | 2000 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Marcus Sørensen | 2000 | Odense Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Magnus Johs Hansen | 2000 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob De Lisser | 2001 | Odense Svømme Klub | 28.51 | ||||||
2 | Simon Juul Henriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 29.35 | ||||||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 30.06 | ||||||
4 | Jonas Vilhelmsen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 30.87 | ||||||
5 | Tobias Bang Mikkelsen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.99 | ||||||
6 | Lucas Vangsgård | 2001 | Tommerup Svømme Klub | 32.49 | ||||||
7 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 32.99 | ||||||
8 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | O.S.L.F. | 33.23 | ||||||
9 | Daniel Bak | 2001 | Ringe Svømme Klub | 33.85 | ||||||
10 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 34.65 | ||||||
11 | Oliver Hallenborg | 2002 | Odense Svømme Klub | 34.92 | ||||||
12 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | Odense Svømme Klub | 34.99 | ||||||
13 | Nickolas Irani Jahromi | 2001 | Odense Svømme Klub | 35.33 | ||||||
14 | Carl M Gadegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 37.06 | ||||||
15 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 38.68 | ||||||
16 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.87 | ||||||
17 | Nicolai Graff | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 40.20 | ||||||
18 | Alfred Feldskov | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 40.22 | ||||||
19 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | O.S.L.F. | 41.69 | ||||||
20 | Mingus Okkerholm | 2002 | Nyborg Svømmeklub | 41.96 | ||||||
21 | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | 43.00 | ||||||
22 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 43.50 | ||||||
23 | Oliver Hannibal | 2001 | Odense Svømme Klub | 45.95 | ||||||
24 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 46.30 | ||||||
25 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 47.46 | ||||||
- | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 16 marts 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:34 |