2018-11-14   12:50:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXVIII Turku Super Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:40   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 1, Naiset, T-15 100 m vu, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Merina Suoranta  1999    588          1:02.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Iida Reini  2000    584          1:02.29   
  Aurajoen Uinti                   
Kristiina Merenluoto  2000    513          1:05.03   
  Aurajoen Uinti                   
Ronja Mehtonen  1999    510          1:05.15   
  Salon Uimarit                   
Irene Ruuskanen  1999    495          1:05.79   
  Raision Urheilijat                   
Anni Halonen  1999    494          1:05.83   
  Riihimäen Uimaseura                   
Noora Poutanen  1999    486          1:06.19   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
Vilma Oura  2001    484          1:06.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
Gemma James  2000    473          1:06.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
10  Helene Hirvonen  2001    472          1:06.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
11  Kiia Toikka  2001    466          1:07.15   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
12  Aino Räike  1999    459          1:07.48   
  Salon Uimarit                   
13  Roosa Rekola  2000    450          1:07.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
14  Alexandra Vartiainen  2001    445          1:08.16   
  Helsingfors Simsällskap                   
15  Heta Koivuluoma  1999    435          1:08.69   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
16  Anna Luukka  2000    429          1:09.02   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Sini Silvennoinen  2002    426          1:09.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Vilja Kaukinen  2000    426          1:09.17   
  Raision Urheilijat                   
19  Henni Känkänen  1999    424          1:09.29   
  Porin Uimaseura                   
20  Pia Peräjoki  2000    418          1:09.60   
  Helsingfors Simsällskap                   
21  Emma Koiranen  2001    408          1:10.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
22  Janette Setälä  2001    401          1:10.56   
  Aurajoen Uinti                   
23  Saara Lehtonen  2000    397          1:10.81   
  Helsingfors Simsällskap                   
24  Jasmin Rosnell  2000    391          1:11.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
25  Mikaela Kulmala  2001    386          1:11.46   
  Riihimäen Uimaseura                   
26  Aino Ruottu  2001    377          1:12.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
27  Meri Lauronen  2002    374          1:12.25   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
28  Emilie Pärnänen  2002    370          1:12.51   
  Swim Club Raseborg                   
29  Suvi Lehtonen  1999    368          1:12.66   
  Salon Uimarit                   
30  Iida Vallenius  1999    367          1:12.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
31  Tessa Helenius  2000    355          1:13.48   
  Aurajoen Uinti                   
32  Katariina Niemi  2002    338          1:14.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
33  Enna Simola  1999    334          1:15.01   
  Aurajoen Uinti                   
34  Viivi Ruhala  2001    315          1:16.47   
  Riihimäen Uimaseura                   
35  Ella Heino  2001    314          1:16.56   
  Salon Uimarit                   
36  Jenni Micaela Lehtonen  2000    307          1:17.11   
  Aurajoen Uinti                   
37  Ella Järvinen  2001    307          1:17.17   
  Salon Uimarit                   
38  Kaisla Kangas  2002    302          1:17.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
39  Siiri Friman  2001    298          1:17.89   
  Riihimäen Uimaseura                   
40  Ronja Vallenius  2001    297          1:18.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
41  Mette Hyvärinen  2002    290          1:18.61   
  Uimaseura Kaarina                   
42  Maisa Mielikäinen  2002    289          1:18.67   
  Salon Uimarit                   
43  Riia Hiltunen  2002    287          1:18.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
44  Valeria Ollila  2000    286          1:19.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
45  Lotta Aho  2000    284          1:19.13   
  Aurajoen Uinti                   
46  Oona Saarikko  2001    278          1:19.73   
  Salon Uimarit                   
47  Olivia Koski  2002    278          1:19.76   
  Aurajoen Uinti                   
48  Amanda Mankinen  2001    272          1:20.31   
  Aurajoen Uinti                   
49  Oona Kuusivaara  2002    269          1:20.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
50  Alida Öhberg  2002    263          1:21.17   
  Aurajoen Uinti                   
51  Elena Mantila  2001    262          1:21.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
52  Minka Halava  2001    260          1:21.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
53  Sonja Sampinen  1999    254          1:22.18   
  Salon Uimarit                   
54  Maja Meurman  2001    250          1:22.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
55  Inka Leino  2001    249          1:22.66   
  Uimaseura Kaarina                   
56  Mette Hämeenaho  2002    230          1:24.94   
  Aurajoen Uinti                   
57  Iida Kuuva  2001    229          1:25.01   
  Aurajoen Uinti                   
58  Anni Hyttinen  2004    225          1:25.55   
  Aurajoen Uinti                   
59  Iiris Yli-Jama  2003    224          1:25.68   
  Salon Uimarit                   
60  Ada Salokannel  2002    223          1:25.86   
  Salon Uimarit                   
61  Lotta Aaltonen  2002    221          1:26.04   
  Riihimäen Uimaseura                   
62  Milla Rintanen  2004    212          1:27.22   
  Aurajoen Uinti                   
63  Suvi-Maaria Heinonen  2002    193          1:30.10   
  Salon Uimarit                   
64  Annaliina Hintukainen  2002    192          1:30.15   
  Aurajoen Uinti                   
65  Daniela Degenhardt  2003    188          1:30.81   
  Aurajoen Uinti                   
66  Maija Rislakki  2002    183          1:31.64   
  Aurajoen Uinti                   
67  Helka Suomäki  2003    178          1:32.43   
  Aurajoen Uinti                   
68  Enni Ilona Ahonen  2003    177          1:32.62   
  Aurajoen Uinti                   
69  Iris Hanski  2003    161          1:35.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
70  Ella Alanko  2003    131          1:42.49   
  Aurajoen Uinti                   
71  Hilda Helo  2003    130          1:42.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
72  Greta Kandolin  2003    112          1:47.71   
  Aurajoen Uinti                   
73  Laura Helena Müürsepp  2004    110          1:48.47   
  Aurajoen Uinti                   
74  Selina Kavka  2003    109          1:48.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
75  Elsa Vira  2006    105          1:50.05   
  Aurajoen Uinti                   
76  Ella Nihtilä  2004    105          1:50.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
77  Ilona Arvilommi  2003    104          1:50.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
78  Lilli Kulpakko  2005    98          1:52.56   
  Aurajoen Uinti                   
79  Xiaohan Zhou  2004    94          1:54.18   
  Aurajoen Uinti                   
Alexandra Arenius  2002              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Charlotta Edelman  2001              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Nea Juslén  2002              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 10.6 Rataköydestä vetäminen               
Sylvia Kuusisto  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, Naiset, T-15 100 m vu, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Kotonen  1997    697          58.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
Laura Kurki  1994    677          59.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
Emilia Eloranta  1997    634          1:00.61   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Laura Oesch  1997    624          1:00.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
Viola Kilpeläinen  1998    614          1:01.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
Katariina Pihkamäki  1998    560          1:03.16   
  Riihimäen Uimaseura                   
Aleksia Halonen  1996    555          1:03.34   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
Vera Lammi  1998    534          1:04.17   
  Helsingfors Simsällskap                   
Emma Suomio  1998    534          1:04.18   
  Aurajoen Uinti                   
10  Mona Juppo  1996    521          1:04.67   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
11  Yvonne Tollander  1997    516          1:04.89   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
12  Aleksandra Ockenström  1998    515          1:04.93   
  Salon Uimarit                   
13  Niina Korhonen  1996    501          1:05.55   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
14  Mona Kunnas  1998    481          1:06.45   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
15  Lotta Ruhala  1997    476          1:06.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
16  Ida Metsämäki  1998    469          1:06.98   
  Salon Uimarit                   
17  Marianne Killström  1998    448          1:08.04   
  Salon Uimarit                   
18  Marika Kajander  1997    419          1:09.56   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
19  Unna Harjamäki  1998    366          1:12.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
20  Liisa Lilja  1992    281          1:19.48   
  Raision Urheilijat                   
21  Katariina Kasvinen  1998    280          1:19.52   
  Raision Urheilijat                   
22  Taru Luotonen  1977    204          1:28.31   
  Raision Urheilijat                   
23  Aida Lutfi  1996    137          1:40.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
24  Pauliina Harjanne  1989    114          1:47.13   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner