2018-06-21   20:07:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXVIII Turku Super Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  18:21   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 16, Miehet 200 m sku, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niko Mäkelä  1998    567  29.57  1:06.26  1:45.29    2:17.69   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Santeri Horst  1997    551  31.33  1:07.00  1:48.33    2:19.04   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lassi Ohtonen  1992    542  30.36  1:11.59  1:48.80    2:19.75   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Matti Mattsson  1993    534  29.93  1:10.86  1:48.01    2:20.43   
  Porin Uimaseura                   
                     
Joel Rantala  1999    490  30.57  1:08.46  1:51.63    2:24.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
Waltteri Rintala  1998    482  30.84  1:10.03  1:52.79    2:25.35   
  Raision Urheilijat                   
                     
Nikita Saunonen  1997    478  29.27  1:08.25  1:52.34    2:25.77   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Eero Stolt  1990    476  30.27  1:11.19  1:53.15    2:25.91   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Aku Luukko  1997    462  31.47  1:09.84  1:50.08    2:27.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Arttu Mitrunen  1997    448  31.32  1:10.48  1:53.44    2:28.98   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
11  Teemu Aho  1994    442  27.95  1:06.42  1:53.26    2:29.55   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
12  Otto Rannikko  1999    440  31.29  1:10.81  1:56.14    2:29.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Rasmus Kujala  1999    432  31.49  1:10.38  1:54.45    2:30.76   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
14  Vilho Mäenpää  1998    409  34.26  1:18.00  1:59.25    2:33.47   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Jaakko Kuusisto  2000    406  30.41  1:09.98  1:57.77    2:33.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Joni Aaltonen  1999    392  31.46  1:12.87  2:00.90    2:35.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Topias Kurikka  1995    358  32.98  1:15.48  2:03.29    2:40.51   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
18  Roberto Honni  1998    351  34.79  1:18.56  2:03.36    2:41.50   
  HTU Stadi                   
                     
19  Joonas Hilaja  1999    349  36.49  1:18.76  2:07.74    2:41.88   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
19  Pessi Länsirinne  2000    349  32.02  1:15.60  2:04.03    2:41.88   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
21  Tuomas Saraneva  2000    318  36.23  1:21.11  2:09.65    2:46.97   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
22  Mika Vänskä  1998    316  33.18  1:18.87  2:11.29    2:47.25   
  HTU Stadi                   
                     
23  Jesse Koskinen  1999    304  36.15  1:21.32  2:10.80    2:49.45   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
24  Otto Seppä  1999    297  37.82  1:24.37  2:13.83    2:50.68   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
25  Lauri Elomaa  2000    294  37.03  1:22.02  2:12.60    2:51.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Mohamed Ezzat  2001    289  35.32  1:19.13  2:15.61    2:52.37   
  Aurajoen Uinti                   
                     
27  Otso Helstelä  2000    282  38.74  1:26.24  2:15.15    2:53.65   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
28  Ensio Rislakki  2000    280  39.56  1:23.13  2:16.57    2:54.19   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Jere Vänskä  1996    277  35.33  1:20.90  2:12.64    2:54.73   
  HTU Stadi                   
                     
30  Jere Nevalainen  2001    268  40.21  1:22.45  2:18.52    2:56.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
31  Onni Kaarto  2000    267  38.30  1:22.90  2:16.34    2:56.93   
  Salon Uimarit                   
                     
32  Emil Hanski  1999    261  38.39  1:23.52  2:16.57    2:58.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
33  Jani-Markus Sula  1999    260  35.20  1:20.91  2:19.08    2:58.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Oskari Hynynen  2001    257  39.66  1:28.26  2:21.35    2:59.30   
  Salon Uimarit                   
                     
35  Valtteri Wikstedt  1999    251  40.80  1:28.96  2:20.38    3:00.53   
  Aurajoen Uinti                   
                     
36  Niklas Konttinen  2001    227  44.51  1:31.28  2:27.94    3:06.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
37  Mikko Kuosmanen  2000    224  42.48  1:33.77  2:27.07    3:07.52   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
38  Jussi Arvas  1999    215  44.83  1:32.43  2:28.69    3:10.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
39  Viktor Leinonen  2001    199  47.71  1:35.72  2:31.54    3:15.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
40  Mikael Virtanen  2002    193  48.65  1:39.70  2:34.33    3:16.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
41  Leevi Korpinen  2001    180  48.21  1:37.70  2:36.60    3:21.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
42  Ville Kaipainen  2000    179  47.42  1:44.20  2:41.21    3:22.11   
  Salon Uimarit                   
                     
43  Petri Koli  1986    173  42.09  1:37.98  2:35.33    3:24.58   
  Aurajoen Uinti                   
                     
44  Roni Koskinen  2003    169  46.79  1:40.97  2:40.63    3:26.00   
  Aurajoen Uinti                   
                     
45  Mikael Hirsiniemi  2004    154  47.80  1:39.04  2:47.84    3:32.67   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ajjuub Ezzat  2005              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Janne Juven  2001              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Jesper Werdi  2001              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner