2018-12-16   18:31:09
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXVIII Turku Super Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:53   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 15, Naiset 200 m sku, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Fanny Teijonsalo  1996    670  30.65  1:09.66  1:50.34    2:24.15   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tiia Puolakka  1998    580  32.50  1:11.67  1:57.30    2:31.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jenna Lehtinen  1995    536  33.94  1:13.76  1:59.17    2:35.22   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nea Kolu  1997    508  33.61  1:14.36  2:01.89    2:38.03   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Vilma Roman  2000    501  34.10  1:16.73  2:03.95    2:38.80   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Linda-Marie Slotte  1994    493  32.23  1:16.07  2:04.36    2:39.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Henna Syrjälä  1999    492  34.08  1:16.17  2:04.44    2:39.78   
  Porin Uimaseura                   
                     
Reetta Rantakokko  2001    490  34.92  1:18.20  2:04.54    2:40.00   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Miia Hurskainen  1992    487  32.14  1:13.69  2:03.99    2:40.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Kiia Kagan  1997    484  34.33  1:15.59  2:03.36    2:40.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
11  Helene Helo  1999    471  33.87  1:15.68  2:06.04    2:42.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Janina Ollikainen  2000    467  35.40  1:18.02  2:05.37    2:42.58   
  Porin Uimaseura                   
                     
13  Emma Uusküla  2002    445  36.97  1:21.60  2:09.59    2:45.16   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Saara Lehtonen  2000    437  35.38  1:17.96      2:46.23   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Helene Hirvonen  2001    436  38.75  1:20.85      2:46.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Sofia Litsilä  1999    422  37.29  1:20.14  2:10.55    2:48.17   
  Salon Uimarit                   
                     
17  Veera Kallio  1997    420  35.60  1:20.67  2:12.66    2:48.44   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Pia Peräjoki  2000    415  37.45  1:18.92  2:12.00    2:49.08   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Emmi Valdolin  1999    397  37.54  1:21.68  2:11.81    2:51.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Heta Koivuluoma  1999    397  37.81  1:23.07  2:14.65    2:51.54   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
20  Sini Silvennoinen  2002    397  38.26  1:24.26  2:15.07    2:51.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Aino Ruottu  2001    395  37.80  1:23.89      2:51.90   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
23  Mikaela Kulmala  2001    395  39.96  1:27.49      2:51.93   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
24  Anni Halonen  1999    394  37.01  1:23.59  2:15.83    2:51.94   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
25  Vuokko Suomäki  2001    394  37.12  1:20.98  2:14.66    2:52.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
26  Anna Luukka  2000    389  37.84  1:22.27      2:52.67   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
27  Iida Vallenius  1999    383  38.65  1:23.87  2:13.78    2:53.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
28  Elli-Nora Kaarto  1997    379  38.73  1:26.92  2:14.14    2:54.19   
  Salon Uimarit                   
                     
29  Milla-Marita Anttila  2000    375  39.33  1:25.87      2:54.86   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
30  Paula Peltola  2001    371  37.85  1:21.82  2:13.44    2:55.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
31  Gemma James  2000    371  38.74  1:23.39  2:18.02    2:55.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
32  Anni Raussi  1998    369  37.52  1:24.41  2:17.05    2:55.86   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
33  Nadine Medarhri  2000    363  39.12  1:23.09  2:18.29    2:56.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
34  Emilie Pärnänen  2002    350  41.15  1:26.86      2:58.93   
  Swim Club Raseborg                   
                     
35  Daniela Nummi  2000    350  40.45  1:28.36  2:19.36    2:58.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
36  Lydia Rintanen  2002    349  39.35  1:25.26  2:19.84    2:59.15   
  Aurajoen Uinti                   
                     
37  Jessica Kujanpää  2002    343  40.47  1:27.58  2:19.55    3:00.18   
  Aurajoen Uinti                   
                     
38  Viivi Ruhala  2001    342  39.97  1:26.27  2:20.14    3:00.27   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
39  Enna Simola  1999    341  40.01  1:25.83  2:20.94    3:00.45   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Anna Vira  2002    341  40.34  1:25.85  2:19.40    3:00.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
41  Emma Koiranen  2001    339  43.56  1:28.72  2:21.67    3:00.88   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
42  Jaana Kaljunen  2002    330  40.59  1:26.04  2:22.87    3:02.47   
  Aurajoen Uinti                   
                     
43  Janette Setälä  2001    327  41.39  1:30.40  2:22.09    3:03.00   
  Aurajoen Uinti                   
                     
44  Elli Koivunen  2000    321  41.47  1:27.49  2:23.44    3:04.11   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
45  Hertta Pieniniemi  1998    318  40.11  1:29.17      3:04.63   
  Aurajoen Uinti                   
                     
46  Verna Laaksonen  2000    315  40.16  1:26.93  2:23.25    3:05.31   
  Aurajoen Uinti                   
                     
47  Ella Heino  2001    310  40.62  1:28.46  2:23.77    3:06.34   
  Salon Uimarit                   
                     
48  Jade Pönni  1997    297  32.51  1:26.38  2:19.16    3:08.98   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
49  Julia Huhtala  1998    295  44.61  1:33.75  2:29.38    3:09.50   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
50  Alexandra Arenius  2002    292  38.78  1:28.62  2:25.70    3:10.05   
  Aurajoen Uinti                   
                     
51  Reetta Kuusisto  2002    286  42.43  1:30.91  2:27.73    3:11.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
52  Meri Pohjola  2001    285  48.32  1:39.61  2:30.53    3:11.67   
  Salon Uimarit                   
                     
53  Minka Halava  2001    278  44.45  1:33.52  2:31.08    3:13.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
54  Ella Järvinen  2001    277  48.14  1:38.64  2:33.61    3:13.43   
  Salon Uimarit                   
                     
55  Ronja Vallenius  2001    276  43.60  1:35.82  2:30.61    3:13.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
56  Olivia Koski  2002    262  41.55  1:31.11  2:32.75    3:16.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
57  Wilhelmina Leppähaara  2000    256  42.90  1:38.49  2:35.66    3:18.66   
  Aurajoen Uinti                   
                     
58  Alida Öhberg  2002    250  44.30  1:34.41  2:35.98    3:20.23   
  Aurajoen Uinti                   
                     
59  Mette Hämeenaho  2002    244  47.58  1:36.03  2:36.45    3:21.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
60  Martta Kitinoja  2001    226  48.88  1:44.42  2:41.33    3:27.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
61  Ada Saarikko  2002    218  49.03  1:47.26  2:43.17    3:29.50   
  Salon Uimarit                   
                     
62  Aino Villanen  2003    218  47.29  1:39.41  2:41.61    3:29.54   
  Salon Uimarit                   
                     
63  Ada Salokannel  2002    217    1:44.11      3:29.68   
  Salon Uimarit                   
                     
64  Henna Kuivaniemi  2000    216  49.70  1:45.32  2:42.78    3:29.97   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
65  Enni Ilona Ahonen  2003    170  53.10  1:49.66  2:58.01    3:47.62   
  Aurajoen Uinti                   
                     
66  Helka Suomäki  2003    167  52.73  1:50.19  2:55.73    3:48.70   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jenna Ranki  1997              DNF   
  Someron Esa                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner