2018-06-22   07:31:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset XXVIII Turku Super Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  XXVIII Turku Super Games    Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:18   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  15 maaliskuu 2014         
 
 
Laji 14, Mast,Er, M, P-16 100 m ru, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikael Karuveha  1999    572  32.90        1:10.40   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Santeri Siiranen  1998    553  32.67        1:11.21   
  Nokian Pyry                   
                     
Elias Kuusisto  1999    457  36.21        1:15.87   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jonni Aho  1999    407  37.53        1:18.88   
  Gladius Kirkkonummi                   
                     
Juha Jernvall  2000    394  37.24        1:19.68   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
Santeri Kaasinen  1999    369  37.24        1:21.44   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
Roberto Honni  1998    368  38.13        1:21.53   
  HTU Stadi                   
                     
Joonas Hilaja  1999    352  39.60        1:22.78   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Jan Rif  1998    343  39.41        1:23.46   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
10  Arthur Visulainen  1998    326  38.89        1:24.92   
  HTU Stadi                   
                     
11  Väinö Kilpeläinen  1999    324  39.33        1:25.09   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
12  Oskari Herpola  2001    316  39.86        1:25.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Deny Belaic  1998    296  39.89        1:27.71   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
                     
14  Aare Kiviranta  2000    284  41.77        1:28.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Rasmus Backman  2000    271  42.06        1:30.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
16  Kaius Karvo  2000    269  42.16        1:30.55   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Otso Hammarberg  1999    268  42.78        1:30.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Jaakko Siipola  1999    262  41.99        1:31.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Lauri Korpinen  1998    262  43.25        1:31.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Oskari Arvo  2002    217  48.17        1:37.19   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Akseli Lehto  2001    197  46.78        1:40.40   
  Salon Uimarit                   
                     
22  Ibrahim Ezzat  2002    196  49.41        1:40.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Ville Kaipainen  2000    165  51.60        1:46.51   
  Salon Uimarit                   
                     
24  Joe Rastas  2001    152  52.51        1:49.40   
  Salon Uimarit                   
                     
25  Eemil Kankare  2003    150  52.54        1:49.92   
  Aurajoen Uinti                   
                     
26  Niklas Nordquist  2005    143  53.33        1:51.55   
  Aurajoen Uinti                   
                     
27  Oskar Voiko  2002    131  54.07        1:54.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
28  Nuutti Isoniemi  2001    125  56.37        1:56.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
29  Niko Viitala  2003    123  54.82        1:57.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Elias Laine  2003    51  1:15.52        2:36.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
Laji 14, Mast,Er, M, P-16 100 m ru, Loppukilpailut 17 - 24 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matti Mattsson  1993    733  30.43        1:04.81   
  Porin Uimaseura                   
                     
William Wihanto  1994    726  29.77        1:05.03   
  Raision Urheilijat                   
                     
Lassi Ohtonen  1992    719  30.32        1:05.24   
  Uinti Espoo - Esbo Sim                   
                     
Tuomas Tiainen  1996    692  30.85        1:06.07   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Mikael Laakso  1997    618  31.57        1:08.62   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Rene Rokka  1992    515  34.62        1:12.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Johannes Lindroos  1996    514  33.14        1:12.97   
  Someron Esa                   
                     
Vilppu Penttilä  1997    505  35.06        1:13.38   
  Raision Urheilijat                   
                     
Kevin Kroon  1997    342  39.15        1:23.59   
  HTU Stadi                   
                     
10  Mikko Kivenne  1996    279  41.24        1:29.45   
  HTU Stadi                   
                     
 
Laji 14, Mast,Er, M, P-16 100 m ru, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ossi Oksa  1988    661  30.50        1:07.10   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tom Nylund  1959    274  40.84        1:29.98   
  Rauman Uimaseura                   
                     
Tero Nordström  1968    255  44.08        1:32.11   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Antti Wihanto  1962    245  41.88        1:33.30   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lauri Toikka  1984    228  43.77        1:35.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Petri Koli  1986    209  44.74        1:38.44   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Vesa Laakso  1968    128  53.94        1:55.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Tatu Kantonen  1984    106  58.89        2:03.23   
  Raision Urheilijat                   
                     
Riku Savola  1978    98  59.65        2:06.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
Mika Korva  1971              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  15 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner