Results for Vestkyst Cup 2008
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
2008-10-24
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2008 | Udskriftsdato | 27 oktober 2008 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Glarmester Lars Thomsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Vogel | 1985 | 269 | 36.34 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
2 | Martin Jørgensen | 1989 | 229 | 38.34 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
3 | Keld Rishøj | 1988 | 175 | 41.98 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Glarmester Lars Thomsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 386 | 32.23 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Glarmester Lars Thomsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 423 | 31.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Claus Fastrup | 1993 | 396 | 31.94 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
3 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 394 | 31.99 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Dennis Petersen | 1993 | 392 | 32.06 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
5 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 362 | 32.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tobias Kling | 1993 | 347 | 33.40 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
7 | Casper Fog Nissen | 1993 | 345 | 33.44 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
8 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | 326 | 34.07 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kim-Lucas Ludwig | 1993 | 280 | 35.84 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
10 | Søren L. Knudsen | 1993 | 277 | 36.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Esben Brigsted | 1993 | 271 | 36.25 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Viktor Bøg Møller | 1992 | 265 | 36.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 259 | 36.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | 179 | 41.59 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Joachim Beck | 1993 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Glarmester Lars Thomsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 451 | 30.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Eden Turin | 1994 | 396 | 31.94 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Daniel Steen Andersen | 1995 | 374 | 32.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 364 | 32.87 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 362 | 32.91 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Lucas Schenke | 1995 | 358 | 33.05 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
7 | Mathias Frandsen | 1994 | 354 | 33.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Nour Hermiz | 1994 | 330 | 33.96 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Christoffer Dahl | 1995 | 326 | 34.10 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
10 | Patrick Rohde | 1994 | 324 | 34.14 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Hoby Andrian | 1995 | 314 | 34.50 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
12 | Martin Christensen | 1995 | 300 | 35.06 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ori Turin | 1995 | 298 | 35.14 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Robin Torba | 1995 | 292 | 35.36 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
15 | Ralf Dalby | 1995 | 289 | 35.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Tarak Ben Smida | 1994 | 279 | 35.89 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
17 | Anders Lund Hansen | 1994 | 278 | 35.93 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Jacob Severinsen | 1995 | 276 | 36.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Marten Pohl | 1994 | 267 | 36.44 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
20 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 263 | 36.60 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kasper Zysek | 1994 | 262 | 36.66 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
22 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 240 | 37.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Ian Cumming | 1995 | 231 | 38.24 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
24 | Mads Vølund | 1994 | 213 | 39.29 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Timo Spitzke | 1995 | 204 | 39.82 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
26 | Timo Kaminsky | 1994 | 203 | 39.90 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
27 | Martin Hjelm | 1995 | 176 | 41.89 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | René Hjelmholm | 1994 | 174 | 42.04 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
29 | Christian Cassard | 1995 | 174 | 42.05 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
30 | Mathias Madsen | 1995 | 173 | 42.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Anton Bromer | 1995 | 168 | 42.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Casper Mortensen | 1995 | 164 | 42.84 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
33 | Thomas Stokvad | 1995 | 159 | 43.33 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
34 | Steffen Bredgaard | 1994 | 155 | 43.69 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
35 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 150 | 44.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Mathias Mortensen | 1995 | 144 | 44.75 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
37 | Stefan Jensen | 1995 | 144 | 44.79 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Alexander Tøt | 1995 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Lasse Kammer | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Josias Engelbreth | 1995 | DSQ | Svøm på mave v. vend | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Glarmester Lars Thomsen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 285 | 35.65 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Aykut Seker | 1997 | 259 | 36.81 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
3 | Victor Pedersen | 1997 | 250 | 37.22 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | 244 | 37.52 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rued Dalby | 1996 | 237 | 37.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 235 | 38.02 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Simon L. Knudsen | 1996 | 227 | 38.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 225 | 38.56 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
9 | Kristoffer Moos | 1996 | 213 | 39.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mikkel R. Sørensen | 1996 | 192 | 40.67 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Gustav Emil Lings | 1996 | 192 | 40.68 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
12 | Jens Nielsen | 1997 | 184 | 41.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 183 | 41.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rami Ben Smida | 1999 | 182 | 41.36 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
15 | Mathias Johannsen | 1996 | 179 | 41.66 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
16 | Emil Maron | 1996 | 178 | 41.70 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 162 | 43.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Jonatan Balladone | 1997 | 156 | 43.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | 153 | 43.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Tom Heilmann | 1997 | 152 | 43.99 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 151 | 44.06 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Jacob Bollerslev | 1996 | 150 | 44.14 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 149 | 44.23 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Mikkel Vølund | 1997 | 146 | 44.54 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rasmus Mouridsen | 1997 | 143 | 44.82 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 143 | 44.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Frederik Nielsen | 1996 | 136 | 45.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 130 | 46.32 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
29 | Mathias Føns | 1996 | 127 | 46.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | 119 | 47.65 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 113 | 48.52 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
32 | Rolf Wollesen | 1998 | 105 | 49.73 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Marcel Theel | 1996 | 105 | 49.73 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
34 | Jan Block | 1996 | 104 | 49.84 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
35 | Konrad Motschmann | 1997 | 104 | 49.94 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
36 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 103 | 49.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
37 | Pascal Wittleben | 1999 | 86 | 53.20 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
38 | Toke Cramer | 1998 | 80 | 54.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
39 | Viktor Hermansen | 1997 | 76 | 55.29 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
40 | Joshua Patti | 1998 | 64 | 58.73 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Swim Team Esbjerg |