2018-12-12   13:00:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för U-GP2 Väsby - 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2014   
  Tävlingsort  Väsby SS    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Väsby SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Kvaltid SUM-SIM 9.33,97 Fl 97-98 
Kvaltid SUM-SIM 9.35,19 Fl 99 o yngre 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    1:07.96  2:20.19  3:33.22  4:45.57  9:37.44   
          5:58.32  7:12.14  8:25.65       
Frida Berglund  1998  Danderyds Sim    1:07.79  2:20.09  3:33.14  4:46.87  9:43.46   
          6:00.69  7:15.21  8:29.97       
Sofia von Sydow  1997  Skuru Idrottsklubb    1:06.64  2:20.20  3:34.30  4:48.58  9:43.99   
          6:02.86  7:18.07  8:32.11       
Linda Lidström  1997  Järfälla Simsällskap    1:08.59  2:21.59  3:35.29  4:49.71  9:45.79   
          6:03.83  7:17.75  8:32.16       
Malin Wallén  1997  Spårvägens Simförening    1:10.84  2:24.96  3:40.48  4:54.93  9:47.37   
          6:07.97  7:20.88  8:35.60       
Alexandra Engsoo  1998  Skuru Idrottsklubb    1:06.26  2:18.39  3:32.11  4:47.42  9:57.66   
          6:04.69  7:22.08  8:40.88       
Malin Atran  1998  Järfälla Simsällskap    1:12.15  2:29.93  3:49.22  5:08.57  10:26.44   
          6:27.70  7:47.62  9:07.47       
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    1:14.89  2:34.83  3:54.90  5:14.49  10:28.18   
          6:33.49  7:52.42  9:11.72       
Sophia Norén  1998  Solna Sundbyberg SS 04    1:13.16  2:32.94  3:53.59  5:14.21  10:31.19   
          6:34.40  7:54.94  9:14.63       
10  Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    1:13.71  2:34.34  3:56.54  5:18.54  10:45.43   
          6:41.26  8:03.52  9:26.30       
11  Ida Hofvander  1998  Södertälje Simsällskap    1:16.99  2:40.08  4:05.31  5:31.08  11:09.58   
          6:57.69  8:23.44  9:48.10       
12  Emilia Herlitz  1997  Skuru Idrottsklubb    1:14.95  2:39.39  4:06.34  5:34.41  11:25.62   
          7:02.89  8:32.08  9:59.96       
13  Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening    1:14.37  2:40.86  4:09.97  5:41.06  11:41.70   
          7:13.12  8:43.77  10:14.59       
Caroline Adlerborn  1998  Spårvägens Simförening            DNF   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Kvaltid SUM-SIM 9.33,97 Fl 97-98 
Kvaltid SUM-SIM 9.35,19 Fl 99 o yngre 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Grenholm  1999  Spårvägens Simförening    1:10.26  2:25.53  3:43.02  5:00.12  10:07.85   
          6:17.50  7:35.27  8:52.69       
Matilda Flood  1999  Spårvägens Simförening    1:11.18  2:30.36  3:49.89  5:10.37  10:33.88   
          6:31.29  7:52.89  9:14.92       
Clara Wadsten  1999  Södertälje Simsällskap    1:16.61  2:38.90  4:03.26  5:27.57  11:00.34   
          6:52.09  8:16.20  9:39.18       
Ebba Steen  1999  Järfälla Simsällskap    1:16.61  2:40.00  4:04.53  5:28.81  11:04.34   
          6:53.79  8:18.32  9:42.73       
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägens Simförening    1:17.99  2:43.60  4:10.75  5:39.68  11:31.98   
          7:11.51  8:40.97  10:09.39       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Kvaltid SUM-SIM 9.33,97 Fl 97-98 
Kvaltid SUM-SIM 9.35,19 Fl 99 o yngre 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alexandra Gordon  2000  Solna Sundbyberg SS 04    1:09.89  2:24.53  3:39.66  4:55.66  9:51.72   
          6:11.15  7:26.87  8:41.25       
Cornelia Eklund  2000  Järfälla Simsällskap    1:12.15  2:29.41  3:46.24  5:03.01  10:04.04   
          6:17.36  7:32.77  8:48.79       
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap    1:11.91  2:29.50  3:46.57  5:03.79  10:15.82   
          6:21.20  7:40.02  8:57.68       
Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    1:08.53  2:25.97  3:45.30  5:05.75  10:25.45   
          6:25.52  7:47.67  9:08.43       
Elin Södersten  2000  Järfälla Simsällskap    1:12.78  2:30.82  3:50.44  5:12.28  10:29.91   
          6:33.10  7:53.87  9:14.62       
Nelly Gustafsson  2000  Wisby Simsällskap    1:16.02  2:34.37  3:54.08  5:14.99  10:31.00   
          6:35.85  7:55.63  9:15.67       
Nelly Åkerblom  2000  Skuru Idrottsklubb    1:10.81  2:29.26  3:49.83  5:11.84  10:31.07   
          6:34.74  7:56.80  9:16.54       
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb    1:11.93  2:30.71  3:50.55  5:11.73  10:36.60   
          6:33.30  7:56.46  9:17.88       
Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening    1:15.91  2:38.55  4:01.99  5:26.22  10:59.38   
          6:50.26  8:13.98  9:37.52       
10  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    1:17.36  2:43.78  4:10.84  5:38.31  11:26.57   
          7:05.38  8:33.63  10:03.18       
11  Elin Öberg  2000  Spårvägens Simförening    1:20.82  2:49.77  4:17.73  5:46.30  11:42.55   
          7:16.26  8:46.56  10:16.19       
12  Julia Augustsson  2000  Spårvägens Simförening    1:19.74  2:48.70  4:20.52  5:52.87  12:04.17   
          7:26.05  8:59.83  10:35.13       
13  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    1:24.17  2:57.42  4:31.30  6:06.51  12:21.39   
          7:42.33  9:17.73  10:52.88       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
Kvaltid SUM-SIM 9.33,97 Fl 97-98 
Kvaltid SUM-SIM 9.35,19 Fl 99 o yngre 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josefin Wensmark  2001  Järfälla Simsällskap    1:13.41  2:33.86  3:56.06  5:18.04  10:42.53   
          6:40.09  8:02.85  9:23.90       
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    1:13.62  2:34.51  3:57.17  5:20.47  10:45.18   
          6:42.37  8:04.41  9:26.12       
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    1:13.84  2:36.08  4:00.24  5:23.51  10:55.87   
          6:48.38  8:12.05  9:36.39       
Erica Pihlblad-Swahn  2001  Järfälla Simsällskap    1:16.53  2:39.50  4:02.97  5:27.24  10:59.16   
          6:51.00  8:15.19  9:38.85       
Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    1:18.01  2:43.11  4:09.55  5:36.09  11:17.49   
          7:03.47  8:30.67  9:56.62       
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    1:19.00  2:48.32  4:14.71  5:42.20  11:36.40   
          7:10.56  8:40.13  10:10.65       
Clara Sundqvist  2001  Spårvägens Simförening    1:20.41  2:48.87  4:18.62  5:49.04  11:51.33   
          7:19.88  8:51.43  10:23.36       
Wilma Wiiand  2001  Väsby Simsällskap    1:22.69  2:53.93  4:25.33  5:58.09  11:52.46   
          7:30.20  9:00.62  10:30.58       
Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    1:21.19  2:52.73  4:26.01  6:01.36  12:06.90   
          7:33.84  9:05.31  10:38.29       
10  Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    1:25.81  3:02.33  4:38.28  6:14.00  12:18.07   
          7:47.84  9:20.28  10:51.69       
11  Carolina Jonsson  2002  Södertälje Simsällskap    1:29.22  3:06.84  4:44.21  6:23.86  12:36.93   
          7:59.96  9:37.54  11:12.66       
12  Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    1:26.11  3:04.10  4:44.34  6:27.19  13:13.71   
          8:09.91  9:55.00  11:38.60       
13  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    1:31.50  3:12.26  4:52.69  6:34.75  13:16.28   
          8:17.69  10:00.98  11:42.77       
14  Nadia Welin-Berger  2002  Södertälje Simsällskap    1:31.05  3:14.04  4:57.22  6:38.95  13:18.44   
          8:21.87  10:02.84  11:42.82       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 mars 2014 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner